Praat je over „uien-aktualiteiterT landbouwver. Nieuwerkerk STREEKNIEUWS Voortbestaan sportver. „Ouwerkerk" lijkt voorlopig verzekerd Wat biedt de BEELDBUIS? Hulp en bijstand ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 maart 1970 Nr. 20370 Uitvoerig rapport naar aanleiding van vraagpunten Z.L.M. NIEUWERKERK, 14-3. In „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk werd vrijdagavond de derde achtereenvol gende algemene ledenvergadering gehouden van de Coüp. Landbouw- vereniging „Eendracht Bindt", onder leiding van de voorzitter de heer J. v. d. Zande. In zijn openingswoord stelde de voorzitter vast dat het jaar 1969 wat betreft de vrUe produkten nog niet zo slecht is geweest. De slechte zijde van het afgelopen jaar is uiteraard de fruitteelt. Zoals bekend zullen de graanprijzen in 1970 geljjk blijven. Vaststelling volgde van de notulen en de financiële rekening. Tot goed keuring werd namens de kascommis- sie geadviseerd door de heer L. Slootmaker. Nieuw lid kascommissie: de heer J. Gaanderse, plaatsvervan ger, de heer C. Kik. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredende he ren A. J. G. Doeleman en A. Boogert herkozen. In de vakature ontstaan door het vertrek van de heer C. J. van Westen, werd benoemd de heer A. van Westen. De scheidende heer Van Westen werd door de voorzitter dank gebracht voor de goede samen werking in de afgelopen jaren erl voor zijn werk als bestuurslid, waar bij hem een fraai etsje van Nieuwer kerk werd aangeboden. Praatje over uien Hierna sprak de heer J. Koert, adj.-direkteur van de Ned. Uienfede- ratie, over „Aktualiteiten rond de uienteelt'. Hij stelde o.a. dat bij de veredeling van uien gestreefd wordt naar een betere huidvastheid van de ui, nodig door de steeds meer toene mende mechanisatie. De produktie nam de laatste jaren sterk toe en er moet nu een groter afzetgebied ge vonden worden. Op grond van 21 selekties zijn er drie groepen uien: de groep voor vroege levering (afzet augustus), de groep voor direkte af zet en direkte bewaring (oogst sept.- okt.), en de groep voor langdurige bewaring, (opslag tot maart-april). Teelt, oogst en bewaren moeten aan hoge eisen voldoen. Bij de teelt is de keuze van het perceel belangrijk. Het veld moet vrij zijn van stengel aaltjes, de bemesting moet normaal zijn. De heer Koert pleitte voor een zaaidiepte van twee a drie cm Steeds meer komt de precisiezaaimachine naar voren wegens de gestrekte rij- trek wat machinaal schoffelen en machinaal rooien vergemakkelijkt. De heer Koert behandelde verder meeldauw en schimmelbestrijding en de bewaring van de uien. De nieuwe methode is om de uien na een week op het vel binnen te drogen, waar bij een goede ventilator onmisbaar is. Is dit onmogelijk dan kan ook nog op de traditionele manier worden ge werkt. Na het binenbrengen van de oogst moet de opslagplaats sterk ge ventileerd worden. Er moet gestreefd worden de kostprijs laag te houden bij de steeds toenemende concurren tie. Vraagpunten Z.L.M. In bespreking kwam het rapport van een commissie uit de vereniging naar aanleiding van de vraagpunten van de Z.L.M., met name betreffende het landbouwonderwijs. In het rap port worden de volgende punten naar voren gebracht: 1. Een goede opleiding voor een toe komstige land- en tuinbouwer zal moeten bestaan uit een goede, alge mene vorming, met daarna het be roepsonderwijs. Gedacht wordt aan de MAVO- of HAVO-opleiding, plus MLS of HLS. Een goede opleiding voor toekomstige medewerkers ziet men in een aangepaste studierichting aan de L.T.S., waarbij in het vierde jaar de speciale land- en tuinbouw- vakken worden gegeven, die eventu eel gevolgd moeten worden door een leerlingenstelsel en vakcursussen. Mogelijkheden voor gediplomeerden van Land- of Tuinbouwsphool in de aan de landbouw verwante beroepen acht men gering. 2. De commissie verklaart de plot selinge daling in animo voor het La ger Tuinbouwonderwijs uit het feit dat men waarschijnlijk in gaat zien dat deze opleiding te weinig perspek- tieven en uitwijkmogelijkheden naar andere beroepen biedt. 3. Men vindt dat een 12-jarige leef tijd te jong is om al een beroep te kiezen. Men denkt daarom aan een op te richten „Middenschool", die mogelijk maakt de definitieve be roepskeuze enkele jaren te verschui ven. Deze school kan dienst doen als vooropleiding voor technische- en huishoudscholen, en een eventuele afronding met één jaar landbouwon derwijs plus twee jaar leerlingenstel sel of middelbaar vakonderwijs. 4. Daar de Middenschool niet di- rekt is te realiseren, en de animo voor lager land- en tuinbouwonder wijs lijkt terug te lopen, adviseert de Nieuwerkerkse commissie: a) niet door te gaan op de huidige basis. b) niet tot samenvoeging van scho len over te gaan. c) maar hot landbouwonderwijs in te passen in de opleiding aan een La gere Technische School, en af te ron den met de onder punt 3 genoemde mogelijkheden. In de huidige vorm van onderwijs ziet men onvoldoende mogelijkheden. Alle aanpassingen zouden een karak ter van een noodoplossing hebben. 5. Het programma van de M.L.S. moet gericht blijven op de vorming van de aanstaande ondernemer. 6. Door de Commissie Agrarisch Volksonderwijs worden voldoende mogelijkheden gegeven tot het vol gen van cursussen, maar vaak is er onvoldoende belangstelling. De com missie zag graag aandacht voor alge meen vormende cursussen, bijvoor beeld in de vorm zoals die door de Kring in samenwerking met andere verenigingen is gebracht in de twee laatste winters. In de bespreking tijdens de ver gadering werd punt 4a nog eens on der de loupe genomen. De vergade ring was van oordeel dat men niet direct het lager landbouwonderwijs kan afkappen. Belangrijkste van al les is het afwachten op de Midden school. Voor de rest is het rapport van de commissie, uit leden van „Eendrach Bindt" ongewijzigd aangenomen, en kon het rapport naar de Z.L.M. wor den verzonden. Wanneer alle plaat selijke afdelingen hun rapport heb ben ingezonden, zal de hoofdconclu sie in een der landbouwbladen wor den gepubliceerd. Vaak is zo'n ge bundeld rapport een goede basisvor ming voor een te nemen besluit. Tot slot van de vergadering dankt de voorzitter allen voor hun op komst. „Visma" 1970 in Rotterdamse Aho-hal In de AHOY-hal te Rotterdam wordt van 27 maart tot en met 2 april de VISMA-tentoonstelling ge houden. Vooral ook voor sportvis sers betekent deze VISMA een be langrijke gebeurtenis want er wordt op grootscheepse wijze voorlichting gegeven over wat er op het gebied van de sportvisserij te doen en te koop is. Deelnemers aan deze VISMA zijn: de hengelaarsbonden (A.H.B. en C. N.H.), de Organisatie tot Verbete ring van de Binnenvisserij; impor teurs van hengelsportuitrustingen; ministerie van landbouw en visserij; zeesport visserij -ondernemingen reisbureau's en regionale V.V.V.'s, waaronder de V.V.V. Schouwen- Duiveland. De ex-wereldkampioen casting Ronald Fenger zal demonstraties geven op een werpbaan. In een spe ciale lectuurstand zal alle nieuwe vislectuur aan de sportvissers wor den voorgesteld. Bovendien bestaat de mogelijkheid tot het bijwonen van filmvoorstellingen die regelma tig worden georganiseerd en die een internationaal kijkje geven op de hengelsport. Alle vissen die in de zoete of zoute wateren van Neder land te vangen zijn kunnen op de VISMA in levende lijve worden ge zien. Openbare vergadering Zeeuwse Culturele Raad De eerstvolgende openbare verga dering van de Zeeuwse Culturele Raad zal gehouden worden op don derdag 19 maart a.s., in het kantoor SPORT KORFBAL All-Ready heeft goede kans op kampioenschap In de 2e klasse van de voormalige Zeeuwse Korfbal Bond staat All Ready I uit Zierikzee na de forse 8-3 zege op Zuidwesters II uit Sou burg er uitstekend voor. De rood zwarten staan zonder een enkel ver- liespuntje te hebben opgelopen fier aan de kop van de ranglijst. Alleen BKC uit Breskens en Atlas uit Rit- them vormen nog een bedreiging voor de Zierikzeese korfballers. BKC bleef dank zij een 10-4 zege op het tegenvallende Olympia goed volgen en in de onderste regionen kwam er in feite niet veel verandering. Vol harding I speelde hier namelijk met 3-3 gelijk tegen Animo III. Vooral van Volharding valt dit resultaat tegen want met slechts vijf winst punten staat de club uit Yerseke er momenteel slecht voor. Swift IV staat er weliswaar nog onder, doch de Middelburgers hebben ook nog maar zes wedstrijden gespeeld. Ani mo III sluit nu voorlopig de rij met vier punten uit acht wedstrijden. De stand is nu: AU Ready I 9 9 0 0 18 47-18 BKC I 9 6 2 1 14 56-27 Atlas I 7 5 1 1 II 27-21 Zuidwesters II 10 3 2 5 8 39-50 Togo II 8 2 3 3 7 30-35 Olympia I 9 2 1 6 5 32-50 Volharding I 10 1 3 6 5 29-41 Swift IV 6 1 2 3 4 23-28 Animo III 8 0 4 4 4 20-33 All-Ready II liet TOP struikelen In de derde klasse A van de afde ling Zuid-West heeft All Ready II overduidelijk lat enblijken. dat men tot meer in staat is dan in de eerste competitiehelft, want de tweelingen kwamen in Arnemuiden uitstekend voor de dag. Het echt niet zwakke en boven aan de ranglijst staande TOP I werd na een spannend duel met 3-4 in eigen huis verslagen en dat zal .Jaap van Klinken en de zijnen ongetwij feld deugd hebben gedaan. Men nam hier verder nog revanche op de des tijds in Zierikzee geleden nederlaag. TOP moest door deze nederlaag de leidersplaats afstaan aan KVL uit Vlissingen. Verder werd in deze af deling niet gespéeld, doch voor KVL keerden de kansen na het verlies van TOP weer volledig terug. Daar staat echter tegenover, dat de Vlis- singers zaterdag a.s. bezoek van All Ready II krijgen en ook hier zullen de rood-zwarten weer op een goed resultaat gebrand zijn. De stand is geworden: KVL I TOP I Ondo H Stormvogels II AU Ready II Atlas II 8 6 0 2 12 54-28 7 5 0 2 10 37-21 9 3 3 3 9 36-36 9 2 3 4 8 3 0 5 5 0 2 3 7 29-44 6 20-33 2 15-29 van de Stichting Zeeland, te Middel burg. ZIERIKZEE Vergadering C.P.B./N.C.V.B. Op woensdag 18 maart houdt de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen, in samenwerking met de N.C.V.B.- afdeling een bijeenkomst in het her vormd verenigingsgebouw. - Het woord zal worden gevoerd door de heer Postma, hoofdinspecteur van politie te Rotterdam. Hij spreekt over het onderwerp: „Hoe bescherm ik mijn kind tegen zedenmisdrijf?" Vergadering P.J.Z. Cp 26 maart wordt in de lagere land- en tuinbouwschool „De Kluut" te Zierikzee een bijeenkomst gehou den van de P. J. Z. Het woord wordt geveerd door de heer K. van Leeu wen, arts te Bruinisse, over het on derwerp: „De verhouding jongen meisje; man-vrouw". Autohulp gevraagd voor patiënt Van Rede Kruis-zgde bereikte ons het vei zoek tot het plaatsen van een epioep, die bedoelt in contact te ko men met een automobilist (e), die genegen is op maandag 23 maart, een heen- en weer-reis te maken naar EERBEEK ter ophaling van een pa tiënt en verzorgster en overbrenging naar Zierikzee. Het aantal kilometers bedraagt plm. 400. Daar de aan te bieden hulp duidelijk in de sociale sfeer ligt, kan - ook al uit financiële overwegingen - alleen vergoeding van benzinekosten worden verstrekt. Een redelijke grote auto is nodig. Aanbiedingen kunnen - liefst zo snel mogelijk - worden gedaan aan het secretariaat van de Zierikzeese R.-K.-afdeling: de heer P. Dekker, d'Aillystraat 52, Zierikzee, Tel: 2456. Gewonde bij autobotsing J. D. de K. Jr. te Bruinisse, kwam bij het afrijden van het parkeerplein bij „De Val" in de nabijheid van de Zeelandbrug, in botsin| met de auto van de heer M. K. uit Krabbendijke. De K. werd uit de auto geslingerd en moest in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis worden opgenomen. De auto werd vernield. Gunning Door het Advies- en Ingenieursbu reau Ir. Witteveen Bos te Deven ter werd namens het gemeente be stuur het maken van plm. 5480 gefundeerde koudasfaltverharding en het maken van duikers met bij komende werkzaamheden in de Deltastraat en de Straalweg opge dragen aan M. C. van den Dries te Zierikzee voor f 351.000,— KERKWERVE Afdeling N.C.V.B. Cp woensdag 18 maart vergadert de N. C. V. B. -afdeling. Als spreek ster treedt op mevrouw De Kup te Haamstede, met het onder weip: „Gastvrouw op 5.000 meter. NOORDGOUU'E Uitvoering „Apollo" en „Con Amore" De gezamenlijke uitvoering van de muziekverenigingen ,Con Amore" uit Noordgouwe en „Apollo" uit Brou wershaven zal plaats vinden op za terdag 21 maart a.s. in hotel „Schud- debeurs" te Schuddebeurs. Opge voerd wordt de klucht „Het hing in de lucht". BROUWERSHAVEN Watersportvereniging „Brouwershaven" Op vrijdag 20 maart wordt in café-restaurant „Jacob Cats" de al gemene ledenvergadering gehouden van de watersportvereniging „Brou wershaven". Op deze vergadering wordt een toelichting gegeven op het plan voor een jachthaven door het hoofd van gemeentewerken de heer Ka pin ga. OUWERKERK Ledenvergadering „Nieuw Leven" De ledenvergadering van de har monie „Nieuw Leven" zal dit jaar gehouden worden op 1 april a.s. NIEUWERKERK Aanplakbord Aan de muur, aan de rechterzijde van de ingang van „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk is, ten behoeve van de a.s. verkiezingsuitslagen een bord bevestigd waarop, na de verkiezing, de uitslagen zullen worden aange plakt, zodat voor het publiek de uit slagen gemakkelijk te zien zijn. OOSTERLAND Slotavond verkeerscursussen Op donderdagavond 19 maart a.s. zal in de koffiekamer van de „Con ferentiezaal" de slotavond plaats vinden van de verkeerscursus, die onder auspiciën van de afdeling Dui- veland van het Verbond voor Veilig Verkeer, dit seizoen te Nieuwerkerk en te Oosteiiand zijn gehouden met als docenten de heren Fluijt en Boo gert. Het examen hiervan vond reeds enige weken geleden plaats en nu zal de uitreiking van de diploma's plaats vinden. Op deze avond, die een enigszins feestelijk karakter zal dragen, zullen ook verschillende films worden gedraaid. Alle leden van de afdeling Duiveland, ook. zij die niet deelnamen aan de cui-sus- sen, zijn op deze avond hartelijk welkom. SINT PHILIPSLAND Rode Kruis-avond Onder leiding van de heer H. Menger, arts, werd een Rode Kruis- avond gehouden, waarop eerst het huishoudelijk gedeelte werd afge werkt, Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de aktiviteiten in het afgelopen jaar aan de ver wachtingen had voldaan. Voor de 13e maal was het hoofdbèstuur aanwe zig geweest om de landelijke ere- wimpel uit te reiken, terwijl het kringbestuur voor de 15e maal aan wezig was. De landelijke campagne bracht f 4.125,93 op, dat is 764% van het streefbedrag. De voorzitter me moreerde dat het weer in de zomer maanden hier niet alleen aan mee werkte, want dat ook zonder dat het percentage nog boven de 500% zou liggen. In twee afname-avonden werden 400 flessen bloed afgenomen. Aan contributie werd f 1396,ont vangen; dit is f 151,50 meer dan in 1968. Het ledental steeg van 627 tot 655. Aan het Iektuurdepot in Den HAAG werd 147 kg tijdschiften verzonden. Op 29 juni zal er weer een bloed- afname-avond gehouden worden. In de pauze werden Welfare arti kelen verloot gemaakt door chro nische zieken onder leiding van Wel fare werkster mevr. V. d. Vlies - van Dijke. Tot slot van deze avond werd de film: „Imitation of Live" vertoond. VENLO. Op een kruispunt aan de Postweg te Venlo is de 36-jarige tui nier L. Bouten uit Venlo toen hij met zijn personenauto geen voorrang verleende, in de flank gegrepen door een vrachtauto. De botsing was zo hevig, dat de gehuwde tuinder vrij wel op slag werd gedood. Zijn auto werd totaal vernield. Werkcominissie gaat „knelpunten" onderzoeken OUWERKERK, 16-3. Vorige week vergaderde de sportvereniging „Ouwerkerk" onder voorzitterschap van de heer W. Bolijn in café Vijver berg. Deze vergadering was speciaal belegd om tc beslissen over het al of niet voortbestaan van de vereniging. Er bestond een flinke belangstel ling voor deze bijeenkomst, bij de aanvang waarvan de voorzitter een opsomming gaf van de problemen van de S.V. „O. W. K. De belang rijkste oorzaak van de moeilijkhe den ligt in het feit dat er te weinig leden zijn. De indeling in categorie- en gaf de „doodsteek" en er is een groot verloop van leden die niet meer actief deelnemen. De ledenstand is als volgt: 27 leden beneden de 20 jaar, 9 tussen 20 en 30 jaar en 17 bo ven de 30 jaar. Van deze totaal 58 zijn er 38 actief. Hiervan willen mee korfballen: 2 jongens en lmeisje be neden de 12 jaar, 4 jongens en 5 meisjes van 12 tot 15 jaar en 5 jong ens en 6 meisjes boven 15 jaar. Op heffing van de vereniging zou be paald.ook zonde zijn van het fraaie sportveld cn de voorzitter hoopte op een wending ten goede. De heer C. P. Kuijper vond het moeilijk een alternatief te stellen en vroeg of er in de verschillende leef tijdsgroepen niet genoeg jeugd meer aanwezig is. Dit blijkt wel het geval te zijn, mits allen aan de sportbe oefening willen deelnemen. De heer Kuijper vond dat men beter geen lid kan zijn dan dat er geen discipline kan worden opgebraèht. Men dient uit te gaan van goede leiding waar kracht van uitgaat. De voorzitter gaf toe dat de leiding soms gefaald heeft. De laatste stunt was: een ge heel nieuw jeugdelftal te formeren, maar het bleef bij praten. Mogelijk heden en kansen waren er volop maar reacties waren negatief. Dc heer Kuyper deed een be roep op de leden de schouders er onder te zetten en alle buitenissig heden te vergeten. Hij zei dit nadat er vrij geëmotioneerd was gediscus sieerd over de gang van zaken. De heer A. de Later vond dat de grote vraag is „wat wil de jeugd". Ds. Fa- ber zei dat het bestuur de moed niet moet laten zakken en hoopte dot de gedeprimeerde stemming spoedig zal verdwijnen. Wcrkcommissic Nadat nog diverse harde noten waren gekraakt en - dikwijls onge motiveerde - verwijten over en weer waren gegaan, stelde de heer Kuy per voor een onafhankelijke werk- commissie in het leven te roepen voor een onderzoek van de knelpun ten en het totstandbrengen yan ver beteringen. Dit voorstel ondervond instem ming. Als commissieleden werden aangewezen de heren: U. Manni, P. S. Vijvei-berg, J. P. Dekker, J. v. d. Hamer Pz., C. Hillebrand (verte genwoordiger van het bestuur), W. Vijverberg en J. P. Boot. Ter illustratie van de moeilijkhe den: de KNVB vraagt een inschrijf geld van f 4,50 per lid, de Z. K. B. f 3,50 cn voor elke overtreding een minimale boete van f 2,50 Tenslotte kon de voorzitter constateren dat het voortbestaan van S. V. „O. W. K." voorlopig verzekerd lijkt. De gewone voorjaarsledenvergadering zal zeer binnenkort gehouden worden. Ds. Faber vroeg nog opgave van lief hebbers voor een eventueel te ma ken trip naar Schoonoord. Donderdag 19 maart, Ned. I, 21.30 uur: „Roosje zag een knaapje staan". Voor de laatste maal in dit seizoen een show rond Rosita Bloom. WOENSDAG 18 MAART. NED. I. In de middag brengt de NCRV voor de kinderen de „Kijk- kastman" met Babar, het olifantje met Ponny en Sonny en nog veel meer. Het avondprogramma is niet in z'n gewone regelmaat. Na de fa bel en het nieuws brengt de NOS tot half negen een verkiezingsprogram ma, slechts onderbroken door de nieuwsdienst. In de grote studio is een computer neergezet. Daar wor den alle uitslagen verzameld en ook direkt becommentarieerd, want dê NOS heeft vele politieke kopstukken en commentatoren van dagbladen uitgenodigd om naar de studio te komen. Het wordt dus niet een ver velende uitzending van alleen maar cijferreeksen, alsmede prognoses. De uitzending gaat door tot naar schat ting half een en wordt op het eerste net onderbroken door de directe re portage van de westrijd Feijejtoord- Vorwarts Berlin, die in Rotterdam wordt gespeeld. Herman Kuiphof is erbij om te vertellen hoe het alle maal gaat. Voor de voetbalvrienden die ook in politiek zijn geïnteres seerd heeft de NOS een speciale voorziening getroffen. Tijdens de wedstrijd worden de belangrijkste verkiezingsuitslagen en prognoses geprojecteerd. NED. II. Het tweede net wisselt het eerste af met de verkiezingen. Tot acht uur een gewoon program ma, d.w.z. „De scheepsjongens van Bontekoe" en een showprogramma, getiteld „Eddy Ready Go", waarin Eddy Becker allerlei vrolijke mu ziekjes en smartlappen de huiskamer laat in stromen. Aansluitend aan het journaal komen de verkiezingen voor de provinciale staten. Als de voetballerij op het eerste net is af gelopen, is Ned. II vrij van de uit- slagenbusiness. Dan komt hier een samenvatting van de wedstrijd Tsje- choslowakije-Rusland om de wereld titel ijshockey met daarna nog een nabeschouwing van Feijenoord-Vor- warts Berlin. DONDERDAG 19 MAART. NED. I. De TROS-avond begint met deel zes van „De wereld waarin wij leven". Oorlog en vrede bij de dieren" is de titel van deze docu mentaire, waarin de agressie van de dieren onder de loep wordt geno men. „De getrouwde vrijgezel" be leeft vervolgens weer een akelig avontuur als hij promotie maakt en dan een eigen secretaresse krijgt, die hem overigens beter kent dan hij wel geschikt vindt. Na het nieuws onthult Mary Schuurman de prijs winnaars van de Tros-toto. „De dief van Washington' 'ontmoet vanavond een allerliefst meisje tenvijl hij met vakantie is. Maar ze blijkt verwik keld te zijn in een niet zo fraaie zaak, waarbij tonnen op het spel staan. Het wordt een nogal wilde vertoning, waarin Alex xiiteraard toch weer aan het langste eind trekt. Dan de vierde en tevens laatste show van Rosita Bloom onder de ti tel „Roosje zag een knaapje staan". Twee knaapjes zelfs vanavond en wel de Franse goochelaar Pierre Brahma en de Nederlandse gitarist Victor Kaihatu. Roosje brengt een tour de chant, waarvoor zij haar be kendste succesnummers koos. Tot slot komt de quiz voor autorijdende echtparen, waarvoor Frans Hen- richs in het geweer komt. NED. II. In de vooravond „Scala" en Van gewest tot geivest" en van de VPRO „Berichten uit de samen leving". Na het nieuws een „Profile van Hans van Mierlo". De fractie leider van D '66 heeft het de laatste maanden niet gemakkelijk gehad. Van twee kanten is aan hem getrok ken om nu eindelijk eens kleur te bekennen. Hoe de VPRO hem zal aanpakken is op zich een interessan te vraag. Daarna de Marx Brothers in hun flim Horse Feathers", de laatste van de vier films die de VP RO van deze filmbroeders uitzendt. Oroucho probeert een best rugby- team op te bouwen voor de univer siteit. Het succes hangt af van de mate waarin de tegenstanders op hardhandige manier kunnen worden uitgeschakeld. Men moet deze lach film meer zien als een satire op de Amerikaanse maatschappij dan als een gewone klucht. Na het laatste nieuws volgt het Convent van Ker ken en het 1KOR nog met „Zoon des Mensen'\, een bijzonder omstreden televisiespel van Dennis Potter, dat in Engeland stormen van protest veroorzaakte. Potters kruisiging sv er - haal is op z'n zachtst gezegd onor thodox en de figuur van Jezus zoals hij die ten tonele voert een geheel andere dan we gewend zijn te zien. Jezus is een menselijke figuur, die rauw kan zijn en die vooral kan twijfelen aan zichzelf en de mens heid. WOENSDAG 18 MAART. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 Kijk, als je tekent zie je meer; 11.10 Ma ken wij er een eind aan; 11.35 Wal ter en Connie; 12.00 Einde; 17.00 Kijkkast; 17.35 Einde; 18.45 Fabel tjeskrant (kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.05 Statenver kiezingen; 19.25 Ster; 19.30 Journaal; 19.45 Sier; 19.50 Statenverkiezingen; 20.25 Feijenoord-Vorwcirts Berlin; 21.15 Statenverkiezingen; 21.30 Feij enoord-Vorwcirts Berlin; 22.15 Sta tenverkiezingen; 23.00 Journaal; 23.05 Statenverkiezingen; 0.30 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant -(in kleur); 18.51 Sier; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Scheepsjongens van Bon tekoe; 19.13 Eddy Ready Go; 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Statenverkiezingen; 22.15 Wereld kampioenschappen ijshockey (kleur); 22.45 Voetbal; 23.00 Journaal; 23.05 Vamos a ver (Teleac); 23.45 Einde. DONDERDAG 19 MAART. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 John Buil; 11.10 Biologie in de brugklas; 11.35 Einde; 14.00 Vormen maken, vormen zien; 14.25 Verkeer 14.50 Einde; 18.45 Fabeltjeskrant (kleur); 1S.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 De wereld waar in wij leven (kleur); 19.31 De getrouwde vrijgezel (kleur); 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Tros-toto; 20.40 De dief van Washington (kleur); 21.30 Roosje zag een knaapje staan; 22.00 Wegwezen; 22.30 Journaal; 22.35 Bij leven en welzijn (Teleac); 23.05 Ein de. NED. II: 1S.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Scala19.30 Van gewest tot gewest; 19.55 Ster; 20.00 Jour naal; 20.15 Ster; 20.20 Berichten uit de samenleinng; 20.35 Profile Van Mierlo; 21.15 Horse Feathers; 22.20 Journaal; 22.25 Zoon des mensen; 24.05 Einde. DORDRECHT, 16-3. Op het hoofd bureau van politie in Dordrecht werd zondagnacht een man, die na een hevige ruzie zijn vrouw had verlaten gastvrij ontvangen. Hij had alvast een begin gemaakt met de boedelscheiding, want hij bracht zijn televisietoestel mee. „Daar zal ze niet meer van genieten", aldus de boze echtvriend. De wachtcomman dant toonde begrip. Omdat hij het niet raadzaam achtte de man mid den in de nacht met zijn televisie toestel weg te sturen, werd hem, zo als in het politierapport werd geno teerd, „hulp en bijstand" verleend. APELDOORN. Maandag is op 46- jarige leeftijd in zijn woning te Apeldoorn overleden de heer Henk Jansen van Galen, bij vele radio luisteraars en televisiekijkers beter bekend onder zijn artiestennaam Lubbert van Gortel. Een Franse vrouwelijke advocaat en een Zuidvietnamese pacifist heb ben de V.S. beschuldigd van een nieuwe slachtpartij en van het ver drinken van meer don 2.400 Zuid- Victnamese burgers, onder wie vrou wen en kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3