daniela dealt» Sporthal/zwembadcommissie officieel geïnstalleerd (^Anti-torn Welstands-adviescommissie samengesteld Prins Bernhard's bezoek aan Indonesië Vergadering in raadszaal Z.V.U. - Zuidelijk Toneel bracht „Oom Wanja" Allgst VOOF „de pil" ZIERIKZEE, 13-3. Zierikzee heeft zijn streekzwembad sporthalcommis sie. waarin een aantal dames en he ren (het getal zal nog worden uitge breid met leden van buiten Zierik zee) hebben zitting genomen. In het kader van enige offlcialiteit werd de commissie, tijdens een vergadering in de raadszaal, in aanweizgheid van het college van b. en w., geïnstal leerd. De eerste officiële stap naar „de combinatie" was gezet. Burgemeester D. W. Kastelein had geen moeite deze eerste vergadering officieel te kwalificeren als installa tievergadering. „Het weer buiten moge dan koud zijn, u wilt het werk beginnen om straks het warme bad te kunnen induiken", aldus de bur gemeester, die gewaagde van een veelomvattende taak, die voor de commisise is weggelegd. Het zal ze ker niet in enkele maanden tijds be keken zijn, maar de hoop is er op ge richt dat het gezelschap dames en heren een belangrijke steen zal kun nen bijdragen om te komen tot ver wezenlijking van het projekt. Be langrijk vooral daarbij is de mensen warm te maken voor het plan. „Het is een nieuwe zaak, belangrijk voor heden en toekomst, vooral voor de jeugd". Taakverdeling De burgemeester geloofde dat het in de grote commissie moet komen tot een goede taakverdeling, zodat het maximum er kan worden uitge haald wat er in zit. Hij wenste de pogingen van de commissie voor alle bewoners van stad en streek een goed succes toe. De toespraak werd beantwoord door de voorzitter van de Onderne mingscentrale, de heer A. Bakker, die de hoop uitsprak op een goede samenwerking, de burgemeester dan kend voor de installatie. Hij geloofde niet dat bad en hal „er zo maar zul len staan", maar zag een kans thans gemakkelijker de burgerij te berej- MARKTBERICHTEN Eierveilingen Barneveld Coöp. Veluwse eierveiling Barneveld Aanvoer 1.614.680 stuks. Stemming rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 10,38-10,89, 56-57 gram f 11,15-11,81, 60-61 gram f 11,42- 12,38, 64-65 gram f 11,94-12,64. Eierveiling Barneveld Aanvoer 398.567 stuks. Stemming rustig. Eeieren van 51-52 gram 10,06-10,62, 56-57 gram f 11,26-11,73, 61-62 gram f 12,23-12,60, 66-67 gram f 12,92-13,30. Eiermarkt Barneveld Aanvoer circa 2.150.000 stuks. Han del matig. Eieren van 50-58 gram f 10,50-12,20, kg-prijs f 2,10; 59-65 gram f 12,40-13,25, kg-prijs f 2,10- 2,04. RECHTSZAKEN Gevangenisstraffen voor winkeldieveggen UTRECHT, 14-3. Dc officier van justitie bü de rechtbank in Utrecht, mr. A. G. Bosch, heeft gevangenis straffen geëist tegen drie Haagse vrouwen die in het afgelopen jaar in georganiseerd verband voor naar schatting tussen de honderd- en drie honderdduizend gulden aan goederen te hebben gestolen uit warenhuizen in tal van gemeenten. De eis tegen de oudste verdachte, de 39-jarige C. J. van U.-L., moeder van tien kinderen en in verwachting van de elfde, en tegen de 27-jarige E. C. M. van B.-T., luidde een jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, onder toezicht van de reclas sering. De officier eiste tegen de jongste verdachte, die een geringer aandeel heeft gehad in de diefstallen, de 23-jarige M. M. T.-D., een gevan genisstraf van acht maanden met af trek van voorarrest, waarvan vier voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar, onder toezicht van de reclassering. ken. Gaarne zegde hij toe dat de commissie zijn beste krachten zal willen geven om het gestelde doel te bereiken. Op de daarna volgende werkver gadering werden o.m. de iunkties verdeeld. De commissie ziet er thans als volgt uit: de heren F. K. de Vos (voorzitter), A. P. den Reyer (secre taris), G. J. Dijkstra (penningmees ter); de dames: mevr. De Jonge- Schot en mevr. Flikweert-Verwoerd en de heren D. v. d. Doel, A. Bakker, F. A. de Jager, H. Bal, W. van Leeuwen en H. M. v. d. Post, leden. Een enthousiast ploegje, dat het vaste voornemen heeft er iets van te ma ken. Flitsenn uit het buitenland PAIRJS. Naar eerst thans bekend is geworden, is prins Charles-Phi- lippe van Orleans, een neef van ko- niging Elizabeth van Engeland en koning Boudewijn der Belgen, vorige week op 68-jarige leeftijd in Parijs overleden. LONDEN. Het Britse parlements lid Paul Rose (Labour) heeft aan verslaggevers meegedeeld dat vol gens betrouwbare inlichtingen die hij had ontvangen de Egyptische ambasade in Londen over een wa penbergplaats zou beschikken. WARSCHAU. In een mijn te Wal- brzych, in zuidwest-Polen, zijn drie mijnwerkers om het leven gekomen als gevolg van een mijngasontplof- fing. Dit meldt het officiële Poolse persbureau P.A.P. ROME. Amintore Fanfani, een van de leidende figuren in de Italiaanse christen-democratische partij, heeft zijn benoeming tot kabinetsinforma teur door pi-esident Guiseppe Sara- gat aanvaard. Zijn informatie-op dracht is bedoeld „om de contacten te leggen, die noodzakelijk zijn voor het vormen van een nieuwe rege ring. TEL AVIV. De Israëlische minis ter van vervoer, Ezer Weizman, die hoofd is geweest van de Israëlische luchtmacht, heeft gezegd, de in de oox-log van 1967 door Israël verover de Arabische gebieden niet als be zet gebied, maar als deel van Israël te beschouwen. NEW YORK. Een groepering, die zich de „Revolutionaire Beweging" noemt, heeft verklaard verantwoor delijk te zijn voor de bomaanslagen die in New York zijn gepleegd tegen de gebouwen van drie grote maat schappijen. CANBERRA. De minister van de fensie van Australië, Malcolm Fra- ser, heeft meegedeeld dat de defen sie wordt versterkt met het oog op de Russische miltaire activiteit op de Indische Oceaan. WARSCHAU. Ook Hongarije is bereid tot een gesprek met de West- duitse Bondsrepubliek te komen. Dit zei minister van buitenlandse zaken Janos Peter in Warschau na afloop van een vierdaags bezoek aan Polen. MIAMI. Een Amerikaans vlieg tuig, dat met 99 passagiers aan boord werd gedwongen naar Cuba te vlie gen, is naar de Verenigde Staten te ruggekeerd. Alleen de kaper, zijn vrouw en vier kinderen zijn in Ha vanna achtergebleven. MOSKOU. Het Sowjetrussische vakbondsblad Troed meldt dat in Amaersk, een stad in het verre oos ten van het land, verscheidene arbei ders zijn omgekomen bij een brand in een oude spoorwagon die als bouwkeet werd gebruikt. LAGOS. In Nigeria wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd aan een nieuw programma voor de eco nomische ontwikkeling dat in vijf jaar een omwenteling op het gebied van handel én industrie moét teweeg brengen. HAMBURG. Het grootste licht schip ter wereld, de in de monding van de Elbe gestationeerde „Elbe 1" is in dichte mist geramd door een Argentijnse vrachtvaarder. Het lichtschip werd zodanig beschadigd - het kreeg onder meer een groot gat in de romp waardoor de machi nekamer volliep - dat het voor re paratie moest worden weggesleept. KERKNIEUWS Dialoog tussen cle wereldgodsdiensten BEIROET, 14-3. Christelijke en Mohammedaanse theologen zullen van 16 tot 25 maart in Beiroet, samen met vooraanstaande Boeddhisten en Hindoes, de mogelijkheden nagaan voor een dialoog tussen de wereld godsdiensten. De veertig afgevaardigden zullen zich ook beraden over de wijze waar op hun kerken en gemeenschappen in de toekomst tot nauwere samen werking kunnen komen. De conferentie wordt gehouden on der auspiciën van de Wereldraad van Kerken, waarbij vrijwel alle grote christelijke kerken, met uitzondering van de R.K. kerk, zijn aangesloten. Het Vaticaan zal echter wel een af gevaardigde naar de conferentie zen den. Mei ■naad die inscheuren op de naad van het broekje tegengaat. Het Zuidelijk Toneel Globe gaf in een volle Concertzaal Tsjechow's „Oom Wanja" misschien niet hele maal de spanning mee, die inhaerent kan zijn aan een klassiek stuk van allure, dat echter in het verleden on der het gewicht van de Sjarof-regie bijna is bezweken en (men spreekt van de „verjongde „Oom Wanja") daarom heeft de re gisseur Ton Lutz gezocht naar een formule, die een iets eigentijdser ele ment in de presentatie invoegt, waardoor misschien nog wel dichter Tsjechow's bedoelingen worden be naderd; gedenatureerde dramatiek en zeker geen gechargeerde. Hij zelf breekt - zoals een golf doen kan - voortijdig een emotie af. Velen lijden in dit stuk - vooral door de liefde - maar er zijn nog uitwegen; vertrek of hard werken. Een fascinerend gegeven: Oom Wanja (Ton Lutz) levend met zijn „njanja" (Magda Janssens; een warm applausje voor de routinière bij haar eerste opkomst), nichtje Sonja (Pe- ti*a Laseür) en de wat tyrannieke moeder (Péronne Hosang) op een licht vervallen landgoed. Oom - stil aan de vijftig naderend - ziet zijn rustig wereldje doorbroken door de komst van Sonja's vader de geleerde Serebrajakow (Lucas Wensing) en diens beeldschone mateloos jongere vrouw Jelena (Ann Hasekamp). Hun komst opent hem de ogen: hij heeft nutteloos gezwoegd op het landgoed om het ge-adoreerde familielid, man van kennis en kunst of misschien niet (financieel) te protegeren en hij wordt onmeetbaar verliefd op Jele- Gemeenteraad Westerschonwen WESTERSCHOUWEN, 12-3. Op de jongste vergadering van de gemeen teraad, onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwtfn, zyn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Inzake de aanwijzing advieswel standscommissie, waarvoor op de voordracht staan: 1. de burgemeester q.q.; 2. Ir. K. I. Ruige, architect te Rotterdam en 3. A. Kapinga, hoofd gemeentewerken merkte mr Gast op zeer verbaasd te zijn dat hierin de heer Ruige genoemd wordt, welke voor de raadsleden onbekend is. Spreker had liever eerst kennis ge maakt met betrokkene en kwalifi ceerde deze gang van zaken als on behoorlijk. De bui-gemeester zette uiteen dat de wet deze eisen stelt. Uiteindelijk hoopt de gemeente te komen tot een regionale commissie. Wat de kennismaking met betrok kene betreft, gevraagd zal worden of de heer Ruige in een der volgende vergaderingen een toelichting wil geven in de raad op diverse schets- plannen. Het was voor het college de meest aantrekkelijke oplossing om dat de hèer Ruige regelmatig in Brouwershaven komt voor de restau ratie van het Stadhuis. Hierna volgde de benoeming van een onderwijzer aan de basisschool te Brouwershaven. M.a.s. werd be noemd de heer H. v. d. Sloot te Nij megen. De heer Braber informeerde waarom een derde sollicitant uit Zonnemaire niet op de voordracht staat. De burgemeester deelde mede dat genoemde personen eerder zijn vrij te krijgen, zomogelijk per 1 april Een negental agendapunten, vergoe dingen aan diverse scholen betref fend, gingen onder de hamer door. Plaatsing abri De vierde wijziging der begroting 1970 behelsde de plaatsing van een abri (wachtgelegenheid) voor de bus sen in de Kromwal te Brouwersha ven. Bij schrijven der R.T.M. werd meegedeeld, dat deze zomer langere bussen in gebruik worden genomen, zodat men niet meer door de ge meente kan rijden. Ook de route langs de Zuidwal biedt geen alter natief, gezien de bochten en het slechte wegdek. Mr. A. Gast keerde zich vierkant tegen dit voorstel daar de bussen dan door de Schendersweg moeten, richting Scharendijke. Deze weg is slechts drie meter breed en passeren is levensgevaarlijk, daar men in de bermen moet. „Ik vind dit gewoon een schandaal", aldus Mr. Gast. Hij kon niet begrijpen dat de verkeers- inspectie dit niet tegen gaat. De bus sen kunnen toch over de Delings- dijk en de halte kan worden verlegd naar het poldertje bij garage Slager, dat momenteel wordt volgestort. De heer Matthijsse onderschreef de woorden van mr Gast en kon niet begrijpen dat de R.T.M. zoiets voor stelt. De heer J. A. v. d. Bijl zou het graag gecombineerd zien met de re constructie van het Spuislop. De raadsvoorzitter merkte op dat de Verkeersinspectie akkoord gaat met de Schendersweg. Er is door het col lege terdege gekeken naar de be reikbaarheid voor de bevolking. Met name voor het uitbreidingsplan-West ligt de halte in de Kromwal zeer gunstig. De Zuidwal is ten enenmale on gunstig te noemen. Het college hield zich dan ook bij haar voorstel maar b|j stemming bleek dat dc negen raadsleden er niet mee akkoord gaan. Dc wethouders stemden vóór hun eigen voorstel. De voorzitter: „We zullen het plan nu weer terugspelen naar de R.T.M. en contact opnemen met de Ver keersinspectie, hoewel we verwach ten dat de onderhandelingen geen oplossing zullen opleveren". De raad kon zich verenigen met het voorstel tot reconstructie van het Spuislop te Brouwershaven (be strating) waarbij een tweetal stukjes grond geruild worden met de heer J. R. v. d. Wekken. N.a.v. de aanschaf leermiddelen voor de kleutei'scholen te Noordgou- we en Zonnemaire vond de heer v. d. Bijl dat het college met teveel vaart over de aan te schaffen mate rialen is heen gelopen. Diverse ge lijkwaardige zaken verschillen aan merkelijk in prijs. Als toegevoegd agendapunt kwam de verpachting van het kampeerteri-ein De Bulke te Brouwershaven in bespreking. Er was hiervoor een drietal inschrijvei*s, maar twee hebben zich teruggetrok ken. De raad ging akkoord met de verpachting hiervan aan de fa. J. de Vlieger en J. C. Hanse, beiden te Brouwershaven voor de prijs van f 16.000,per jaar voor de jaren 1970 t/m 1974. na; de fatale situatie voor een man, die - een algemeen gegeven - de meewaxigheid van het publiek krijgt toegemeten van „de tweede jeugd", als had het er iets mee te maken. Verder dan de stille en ijverige Son ja, die verlangend uit ziet naar dok ter Astrow (André v. d. Heuvel), huisarts en Vertrouweling van de fa milie, die „geen mens lief heeft", de hartstocht van Sonja niet opmerkt, maar ook zijnerzijds wel weet „in één dag te kunnen vallen door Jele na". Er is zoveel stof voor verwarring en dramatiek aangedragen, dat de „conflictsituatie" explodeert op een simpele wijze, want Tsjechow wil geen Romeo Julia-effekt. Hij houdt een uitweg open, ook al is die om zoomd met de nostalgie van het on mogelijke en het voorbije verklankt - in dit geval - door Telegin (Chris Baay), die wat weemoed aan zijn snaarinstrument ontlokt. Diversiteit in spelkwaliteit inmiddels. Ann Ha sekamp - en niet louter om haar adembenemende persoonlijkheid - exelleerde in dit stuk; André van den Heuvel als de dokter, vonden wij een wat beklemde vertolking geven. Magda Janssens was als „njanja" een ontwapenende schat; Petra Laseur in haar emotie levensecht en Ton Lutz een aanvaardbare „Oom Wanja". Een fijn grapje van de Z.V.U. was dat de speelsteis een ruiker bloemen kre gen uit handen van een oorspronke lijk Russische stadgenote. B.d.V SCHIPHOL. Na Pan American en T.W.A. heeft vorige week de Luft hansa als eerste niet-Amerikaanse maatschappij van de Boeing-fabrie- ken een 747 Jumbo-machine in ont vangst genomen. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft op de Geldersekade de 31-jarige los-werkman L. A. R. uit de hoofdstad aangehouden, die vol gens de 30-jarige Turk S. Mehmet gepoogd zou hebben hem op de Zee dijk te beroven. BONN. Dc Duitse bondskanselier Willy Brandt zal donderdag met een speciale trein naar Erfurt gaan voor het eerste interduitse topgesprek met de Oostduitse premier Willi Stoph. NEW YORK. 14-3. De angst voor een mogelijke schadelijke invloed van de anti-zwangerschapspil op de gezondheid is in de Verenigde Staten zo groot, dat de omzet van „de pil" in de acht miljoen inwoners tellende stad New York tot 50 procent is te ruggelopen. Terwijl de meeste Newyoikse dok toren hun vrouwelijke patiënten nog steeds de pil als gemakkelijkste en eenvoudigste middel tegen zwanger schap aanraden, hebben de jongste „verhoren" in de Senaat te Wash ington blijkbaar vele gebruiksters van de pil afgeschrikt. Bij deze „ver horen" werd de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de pil kanker en le- verziekten veroorzaakt. De Ameri kaanse overheidsinstanties voor de volksgezondheid hebben erop aange drongen dat, evenals dat bij siga retten het geval is, de pil slechts voorzien van een waarschuwing voor mogelijke schadelijke gevolgen voor de gezondheid, verkocht wordt. De angst voor de pil is de laatste tijd zo groot gewoi'den, dat zelfs haar trouwste aanhangsters, zoals ver pleegsters, vrouwelijke medische stu denten en vriendinnen van artsen, het gebruik van de pil hebben ge staakt en zwanger geworden zijn. DJAKARTA, 14-3. De eerste mor gen van z(jn verblijf in Djakarta heeft prins Bernhard besteed aan het afleggen van bezoeken aan Sultan Hamengkoe Boewono en aan de voor zitter van het parlement, Achmed Sjaichoe. Later bezocht hij de Ne derlandse ambassade, waar hij zich uitvoerig met iedereen onderhield. De prins kan goed tegen de druk kende warmte van Djakarta. Het is het einde van het regenseizoen, met nog geregeld een hevige bui en soms wat onweer. Uit alles blijkt, dat hij zich bijzonder op zijn gemak voelt. Geen wonder overigens, want de ont vangst is hartelijk. Ook de dagbladen zijn bijzonder vriendelijk in hun commentaren. Zo schreef „Berita Joepa", blad van het leger: „Het opnieuw horen van het Wilhelmus heeft velen ontroerd". Het katholieke blad „Kompas" schreef dat het iedere aanwezige op gevallen was, dat de prins bij het inspecteren van de erewacht op Ke- majoran bij ieder vaandel van de krijgsmacht stil bleef staan en een militair saluut bracht, een gebaar dat tot nu toe door geen enkel bezoekend staatshoofd was gemaakt. Het blad „Noesantara" merkte op, dat de aanwezigheid van de prins van grote betekenis is voor het ver volmaken van de wederzijdse betrek kingen. „Wij hopen dat de prins de toestand van het ogenblik goed zal kunnen aanvoelen, in het belang van het vergroten van de samenwerking tussen de beide landen. De emotio nele betrekkingen tussen beide lan den dienen zich op gezonde en ge paste wijze te ontwikkelen. Bomalarm in vliegtuig KOPENHAGEN, 13-3. Een vlieg tuig van de Skandinavische lucht vaartmaatschappij (SAS) met 91 pas sagiers, dat op weg was naar Lon den, is vrijdag naar Kopenhagen te ruggekeerd na een telefoontje dat ex- een bom aan boord van het toestel was. Het vliegtuig werd op het Ko- penhaagse vliegveld Kastrup door- zocht, maar ér werd geen bom ge vonden. Na een oponthoud van drie uur kon het nogmaals naar Londen vertrekken. Scharendijke vierde Stra met veel paarden en ponnies SCHARENDIJKE, 19-3. Zaterdag middag werd ook te Scharendijke het Strafeest weer gehouden. Een stoet van 35 paarden en pony's ver zamelde zich omstreeks 13 uur bij de muziektent in het dorp. Een damesjury bekeek hier kri tisch welke rijdieren het mooist op gemaakt waren voor hei strafeest. De prijzen voor de mooist versiei-de paarden en pony's werden als volgt toegekend: 1. C. Kristelijn; 2. Jan Bevelander; 3. M. Giljam; 4. mej. J. den Boer; 5. George Koutoun. De ruitex-stoet begaf zich hierna op weg voor een tocht over Loopers- kapelle en via de Hogeweg naar Ei kerzee. Bij het café De Lelie voegde het muziekgezelschap uit Zonnemai re zich bij de stoet en begeleid door vrolijke tonen begaf de stoet zich naar het gemeentehuis, alwaar acte de px-ésence werd gegeven aan bur gemeester S. Francke. In de Dorps- sti-aat werd vervolgens nog het ring steken beoefend. De pi-ijzen hiervoor werden als volgt behaald: 1. mej. Ella Boot; 2. P. Hillebrand; 3. mej. NEW YORK. De kans dat Gun nar Jarring in de naaste toekomst namens de Verenigde Naties z\jn vredestaak in het Midden-Oosten zal kunnen opvatten, is niet groot. Vol gens welingelichte kringen in New York moet er nog een „lange weg" worden afgelegd voordat de „grote vier" dc noodzakelijke overeenstem ming hebben bereikt. Vermue; 4. M. Geleijnse. Des avonds was het i.v.m. het ge ven van dansmuziek tot in de kleine uui-tjes druk in het dorp. Omstreeks half één in de nacht werd door on bevoegden tot besluit de brandal arminstallatie in wei'king gesteld. BEVERWIJK. In navolging van de acties van het comité „Vrij Heems- kei-k" hebben jongeren zondagmid dag een demonstratieve optocht ge houden door de gehele gemeente Heemskerk tegen de voorgenomen samenvoeging van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen. Weidevogel reservaat OLDEMARKT, 14-3. Het Staats bosbeheer heeft in de gemeente Olde- markt een weidevogelresei*vaat aan gewezen. Hiei-voor hebben negentig landeigenaren, aan wie gezamenlijk 700 ha weidegrond toebehoort, hun spontane medewerking toegezegd. De weilanden sluiten aan bij het natuui-i-esei-vaat „De Weerribben". Er worden 140 borden geplaatst met als tekst „Volgelbi-oedteri-ein. Geen vrije toegang". Op deze weilanden broeden nog zeer veel kievitten, scholeksters, tu reluurs, grutto's en leeuwerikken. Het dienstvak Natuui-behoud van Staatsbosbeheer wil met dit besluit een bijdrage leveren in het kader van het Natuurbeschermingsjaar '70. Drie auto's betrokken bij botsing onder Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 13-3. Op rijks weg 18 vond vrijdagmorgen, om streeks acht uui\ een botsing plaats, waarbij drie personenauto's werden betrokken. Een personenauto, bestuurd door R. C. de V. uit Oude Tonge, wilde vanuit de Stolpweg bij Nieuwerkerk linksaf slaan om op de rijksweg 18 te komen. Bij het linksafslaan be merkte hij echter niet dat uit de richting Zierikzee een auto kwam die door H. D. uit 's-Gravenpolder werd bestuurd. Ter hoogte van de rijstrook waarop H. D.' reed, en ook V. wilde gaan rijden, volgde een bot sing. Hierdoor raakte de auto van De V. uit Oude Tonge op de andere rijstrook, waar juist een personen auto uit de richting Zijpe kwam. Een tweede botsing volgde. Det laat ste auto werd bestuurd door J. F. v. d. V. uit Oosterland. Persoonlijke on gelukken deden zich echter niet voor. Alle drie de auto's werden aanzien lijk beschadigd. Eén van de wagens moest worden weggesleept, Een ge lukkige omstandigheid was, dat we gens werkzaamheden langs de rijks weg, een snelheidsbeperking was opgelegd, zodat alle drie de auto's een niet zo hoge snelheid hadden. Laatste militairen terug uit Tunesië DEN HAAG, 16-3. Heden-maan- dag komen de .laatste Nedexdandse militaii*en, behorend tot het genie- constructiebataljon, uit Tunesië in ons land terug. Dit laatste gi-oepje, 24 man omvattend, arriveert in ge zelschap van hun commandant, maj. J. Schokker, op Schiphol. De anderen zijn reeds eerder gerepati'ieei'd. Zoals bekend zijn deze Nedei*land- se militairen na de watersnoodramp in Tunesië van vorig jaar, op 4 de cember naar dat land gegaan om te helpen aan de reconstructie van wa- terwinningswerken. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 17 MAART NED. 1. Een interessant nieuw programa van de Avro. Het is „Tob ben voor Tokio", een quiz waaraan scholieren van de op een na hoog ste klassen van de middelbare scho len kunnen deelnemen. Het wordt geen gemakkelijk spelletje, maar dal mag ook wel, want de hoofdprijs bestaat uit een drieweeks bezoek aan Tokio, Osaka en de rest van Ja pan. Er komen in totaal zeven uit zendingen, die worden gepresenteerd door Nico Nanninga. De quiz wordt georganiseerd in samenwerking met de stichting RQ, die zich bezig houdt met het bevorderen van internatio nale contacten tussen studerenden. In „Peyton-Place" korgt Norman thuis uit de rechtzaal. Zijn grootva der, Martin Peyton, is niet van zins, de strijd op te geven en zint op mid delen om de zaak te beïnvloeden. Hij stuurt Beltie en Steven Cords moeder op pad. De tweede Ameri kaanse serie van de Avro „De Over levenden komt direkt na het jour naal. Ook hier gebeuren spannende dingen. Een belangrijk feit is, dat de oude Baylor Carlyle komt te over lijden. Zijn jonge vrouw denkt dat zij aan zijn dood schuldig is, maar er wordt meer gedacht aan zelf moord. Overigens heetf Riakos nu definitief een aanklacht ingediend, hetgeen op een vervelend ogenblik komt, omdat Duncan juist opnieuw geld wou vragen voor de revolutie. Willem Duys geeft de kijker even tijd om op adem te komen van alle spanningen en romantiek via zijn „Voor de Vuist Weg". Natuurlijk wordt hij opgevolgd door Wibo van der Linde met zijn „Televizier Ma gazine". NED. II. De Kro gaat zoals te doen gebruikelijk op dinsdag van start met de lachserie „Geen zee te hoog". Opnieuw problemen tussen purser Duffy en zijn vrienden en eerste officier Nelson. In „Vanavond in Nieuwspoort" zal men ongetwij feld een fikp aantal politici vragen naar hun zienswijze op de verkie zingen. De laatste avond is het nog een beetje propaganda maken en van die gelegenheid zullen de gas ten wel gebruik maken. Van de serie „De Wrekers" komt de aflevering „Een glaasje Wodkaaan de beurt. Drie Russische spionnen hebben de opdracht Britse agenten te vermoor den. Ze ontsnappen uit de gevangenis en John en Tara komen er ras achter dat ook zij op het lijstje staan om als slachtoffer te fungeren. Een andere vaste gast op dinsdag is David Frost. Ook vanavond weer zijn vaste team met als gasten: de zanggroep „The Flirtations" de dixielandband the New Temperance Seven, de ko miek Ted Ray, de zanger Des O'Connor en het zangeresje Clodagh Rodgers. Na het laatste nieuws nog de ijshockey ploegen van Zweden en een uitzending uit Stockholm, waar Finland elkaar ontmoeten in de strijd om de wereldtitel. DINSDAG 17 MAART NED. I: schooltelevisie: 10.45 ver kennen en ontdekken; 11.10 iet wiel de wereld in; 11.35 notrc ville; 12.00 einde; 18.45 fabeltjeskrant (kleur) 18.51 ster; 18.55 nieuws; 19.00 ster; 19.04 tobben voor Tokio; 19.30 Pey ton Place; 19.55 ster; 20.00 journaal; 20.15 ster; 20.20 de overlevenden (klcxir); 21.10 voor de vuist iveg; 22.10 televizier; 22.55 journaal: 23.00 ruim telijke ordening (teleac); 23.30 ein de. NED. II: 1S.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 ster; 18.55 nieuws; 19.00 ster; 19.04 scala; 19.30 geen zee te hoog (kleur); 19.55 ster; 20.00 jour naal; 20.15 ster; 20.20 vanavond in Nieuwspoort; 21.10 de wrekers (kleur); 22.50 david frost-show (i?i kleur); 22.50 journaal; 22.55 wereld kampioenschappen ijshockey (kleur); 23.40 einde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4