SUCCESJES SUCCESJES STEEN TE KOOP Dat is pas ECHT voordeel! „Constructa" CENTRIFUGE Adverteren doet verkopen twee metselaars 'üfl M 'f/ Dam 19 Zierikzee STREEKNÏEUWS God vertrouwde ons een tweede zoon toe. wij zijn er erg gelukkig rnee en noemen hem OLIVIER JAN eathy lieleman-tanis piet tieleman gijsbreeht Te koop Zwarte dwergpoedel, 9 wkn. oud, gekeurd en ingeënt. - Blooisedijk 4 te Zonnemaire. Telefoon (01112) 288. Heesters, coniferen en vaste planten; tuinturf en compost, Cul-Vita, VAM en andere merken; kunstmest; koemest; potgrond en alles wat u voor de tuin nodig heeft. - Bloe men- en tuincentrum C. W. Jonker. Alléén Hogezoom 20, Haamstede. Tel. (01115) 283. Nu volop bloeiende-, bonte-, groene-, hang- en klimplan ten. Komt u kijken bij bloe men- en tuincentrum C. W. Jonker. Alléén Hogezoom 20, Haamstede. Tel. (01115)383. Heden werd na een kort stondige ziekte van onze zijde weggenomen, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MARINUS DE RONDE weduwnaar van Cornelia Voorbeytel op de leeftijd van' ruim 92 jaar. Schoorl C. DE RONDE-R1KKERT Bruinisse: A. JUMELET-DE RONDE Terneuzen: L. WESDORP-DE RONDE Klein- en achterklein kinderen Bruinisse, 13 maart 1970 Condoleantie-adres Kerkstraat 13. Bruinisse De begrafenis zal plaats vinden maandag 16 maart a.s.. des namiddags 2.00 uur, vanuit het Ned. Herv. verenigingsgebouw. Aan vang rouwdienst 1.30 uur precies. Voor geringe kosten kestratingsniateriaal te Zonnemaire Ter plaatse op te breken of bij u gebracht. Aannemingsbedrijf v/h M. v. d. VELDE ZN, Acacialaan 7, Bruinisse. Telefoon (01113) 256 ('s avonds na 7.00 uur). En bovendien een bekend merk! Inhoud: 3 kilogram - 2800 toeren - Beveiligd deksel Tijdelijk van 176,— voor 156,— met de bekende WELTEVREDEN-service! WELTEVREDEN Uw speciaalzaak voor was- en droogapparaten Telefoon (01110) 2805 GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Bestemmingsplan „Scharendijke 1968" De burgemeester van Middenschouwen maakt bekend, dat het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 23 december 1969, tot gedeeltelijke goedkeuring van het be stemmingsplan „Scharendijke 1968", onherroepelijk is ge worden. Voormeld bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Scharendijke, 10 maart 1970. De burgemeester voornoemd, S. FRANCKE Bouwbedrijf L. Tieleman vraagt Goed loon Tel. (kantooi-tijd) 01114-237 01115- 667 01110-2295 MOTEL „DE ARK" Renesse vraagt: casserolier keukenhulpen meisje voor de receptie Hele dagen Aanmeldingen: dagelijks, Hoogenboomlaan 3, Renesse. Telefoon (01116) 626. Te koop Tuinliefhebbers! Afhalen van vroege of late pootaardappe- len, ook plantuitjes. Zaterdag 14 maart. S.V.P. zak of doos meebrengen. Betaling a con tant. P. L. Quist, Bogerdweg 31, Dreischor, telefoon 443. Peugeot damesbrommer, in staat van nieuw. Hofferstr. 2, Zierikzee. Bij Hoornick: Keukens, keu kenbuffetten, hang en leg kasten, keuken hangkastjes. Hofferstraat 4-6, Zierikzee. Vertegw. M. W. Janse, tele foon 2158. D.K.W. Junior de Luxe F 11, b.j. '62. Korstanje. De Jonge- straat 75, Zierikzee. In pr.st.z. „Bico" snelwasser met wringer. C. F. Fonteine, I. M. v. d. Bijlstraat 19, Zon nemaire. Plaatst uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode m vX-vy in y in tsamenweri <w ff'"?.p - iyji- \s SPORT BILJARTEN Om persoonlijk kampioei schap driebanden (klein) te Noordgouwe In hotel v. d. Weijde te Noord- gouwe het clublokaal van de biljart vereniging KVL, zal vanavond (vrij dag) gestart worden met het tour- nooi om het persoonlijk kampioen schap driebanden (klein) van het district Schouwen-Duiveland der KNBB. Voor de finale hebben de volgende spelers zich weten te plaat sen: J. Everaerts; J. Dorreman (bei de B.V. Renesse); M. de Rijke, KVL Noordgouwe; L. Louwerse, De Lely. Scharendijke; G. Verhoeven, Con cordia, Zierikzee en J. Klomp, Floris V. Brouwershaven. In de eerste ronde zullen de volgende partijen worden gespeeld: M. de Rijke-J. Klomp; J. Everaerts-J. Dorreman en L. Louwerse-C. Verhoeven. Mor gen, zaterdag, zal het toernooi wor den voortgezet waarna het zondag zal worden afgesloten. KERKNIEUWS Ontslag fis. Toornvliet was onjuist DEN HAAG. 12-3. Ds. G. Toorn- vliet, die in dienst van de Gerefor meerde Kerken van Noord-Holland voor het radio evangelisatiewerk voor de zender Bloemendaal was en die in 1968 door de particuliere sy node van Noord-Holland werd ont slagen, heeft van de generale synode bericht gehad dat zij op het stand punt staat dat zijn ontslag op kerk ordelij ke gronden ongedaan behoort te worden gemaakt. Weer diplomaat ontvoerd SAO PAULO, 12-3. Gewapende mannen hebben de Japanse consul in de Braziliaanse stad Sao Paulo ontvoerd. De ontvoerders gaven de regering 24 uur de tijd om te laten weten of zijn met de eisen van de ontvoerders accoord ging. De overheid heeft inmiddels laten we ten dat deze eisen, het vrijlaten van vij C politieke gevangenen, zullen word en ingewilligd. De Japanse consul in Sao Paulo is een belangrijk men, doordat in dat gebied bijna 600.000 mensen van Ja panse afkomst wonen. Er worden daar drie Japanse kranten uitgege ven. Donderdag zijn nog zes Griekse Cyprioten gearresteerd in verband met de mislukte aanslag, zondag op president Makarios van Cyprus, zo is uit ingelichte bron vernomen» Jonge Heilsoldaten naar Schouwen-Duiveland Zaterdag 14 en zondag 15 maart zal een groep jonge heilsoldaten, in kader van hun opleiding tot heils officier, Zierikzee bezoeken. De heilsoldaten komen uit diverse plaatsen ven ons land en vervullen ieder in hun ei een korps een taak op gebied van jeugdwerk en evangeli satie. Gnder leiding van de vroegere re- dakteur van de Strijdkreet majoor J. Verhage zal deze groep zaterdag middag in Bruinisse een openlucht samenkomst houden bij de muziek tent Zaterdag zullen zij hun mede werking verlenen aan een tiener avond en zondag de samenkomsten voor volwassenen en kinderen ver zorgen. Zondagmiddag wordt op het H. J. Doelemanplein een openlucht- evangelisatiesamenkomst gehouden. De bijeenkomsten zijn voor ieder toegankelijk. Toenemende belangstelling voor provinciale bibliotheek Gedurende het jaar 1969 nam de belangstelling voor de provinciale bibliotheek in velerlei opzichten toe. Aldus delen ged. staten mee naar aanleiding van een opmerking in het verslag van de statencommissie voor de financiën. Deze toenemende be*- langstelling blijkt uit het gebruik dat van de bibliotheek is gemaakt. Het aantal uitgeleende werken steeg aanzienlijk, hetgeen eveneens het geval was met het aantal bezoekers. Het aantal uitgeleende werken steeg van 29.394 in 1968 tot 31.081 delen in 1969; het aantal bezoekers is geste gen van 22.128 in 1968 lot 24.401 in 1969. ZIERIKZEE Tienerkoor in ,De Lichtboei" Regelmatig houdt het clubhuis „De Lichtboei" op zaterdagavond de deur open voor jongelui vanaf 13 jaar. Deze lieneravonden worden doorgaans goed bezocht. Zaterdag 14 maart is er een bijzondere avond Niet alleen muziek, film, een quiz en 'bingo komen aan de orde. maar het tienerkoor uit Vlissingen treedt op met een programma van gospel songs en andere liederen. Bovendien zijn op cle/.e avond de adspirant- officieren, die een bezoek aan Schouwen-Duiveland brengen, aan wezig cm hun bijdrage te leveren aan hét gezellige programma. Filmkring „Ziejook" brengt „Chaplinfestival" De filmkring „Ziejook' brengt op vrijdagavond 20 maart a.s. in de aula van de school aan de Manhuisstraat onder het motto „Chaplinfestival" een filmprogramma dat is samenge steld uit een aantal oude films van Charlie Chaplin. De afzonderlijke films zijn: De emigrant, De avontu rier, De rustkuur, De graaf en Char- ly als politie-agent. Bovendien wor den deze avond voorfilms vertoond, die over het algemeen ook in de ont spannen sfeer gehouden zijn, al doet De wet van Parkinson nog wat mo ralistisch aan. Eveneens in het voor programma: Het naakte jongetje in de tram, verder nog De Kat en de goudvis, een fraaie kleurenfilm, en bovendien een filmpje over Indiase muziek en/of een filmpje over de stroming in de kunst die men „Dada" noemt, de beweging die de basis heeft gelegd voor het latere surrea lisme. De volgende en laatste voorstellin gen van dit seizoen van „Ziejook" zijn: 17 april: Bonnie and Clyde en 8 mei: Zazie dans le métro. Afdeling Bond van Ambtenaren Op dinsdag 24 maart a.s. wordt in het Huis van Nassau de jaarverga dering gehouden van de afdeling Zierikzee van de Algemene Bond van Ambtenaren. Bestuursverkiezing vindt plaats van de heren L. v. d. Bijl, J. v. d. Berge (niet herkiesbaar) M. W. Catshoek. P. Raamsdonk en M. A. Heuser. Na afwerking van de agenda worden dia's van Oosten rijk vertoond door de districtbe stuurder de heer A. van Aalst. Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Zierikzee van de N.C. V.B. houdt de eerstvolgende verga dering op woensdag 18 maart in het Herv. Verenigingsgebouw. Op het programma staat een lezing te hou den door de heer G. Postma, hoofd inspecteur van politie le Rotterdam, over het onderwerp: „Hoe bescherm ik mijn kind tegen zedenmisdrij ven?" Coöp. Raiffeisenbank Op donderdag 2 6 maart wordt in het Huis van Nassau een algemene leden vergadering gehouden van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Zie rikzee en omgeving". KERKWERVE Dia-middag voor de bejaarden De soosmiddag van dinsdag 17 maart a.s. voor de bejaarden van Kerkwerve begint ditmaal niet om half drie maar om twee uur, in ver band met de vertoning van een dia serie. HAAMSTEDE Geen brand op terrein „Het Torentje" De kop van het bericht in het donderdagnummer inzake een ter- reinbrand le Haamstede, was on juist in dier voege dat de brand (het bleek overigens uit de tekst) niet woedde op het terrein „Het Toren tje", maar opeen tegenover deze camping gelegen terrein. Op „Het Torentje" zo deelde ons de eigenaar mede, wordt de grasmat ï'eeds in de herfst kort gemaaid, zo dat er geen brandgevaar kan ont staan. Excursie Jeugdvogelwacht De zaterdag te houden excursie van de Jeugd Vogelwacht begint aan de Moolweg, ingang Zeepe en dus niet te Renesse zoals in de don derdag-aankondiging, abusievelijk stond vermeld. BRUINISSE De heren A. Jumelet en W. Vlam te Bruinisse en de heer M. Haze te Scharendijke, in dienst van Rijks waterstaat (Deltadienst) zijn per 1 april 1970 bevorderd tot opzichter D.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 6