„Kunstzinnige vorming - minder een vak dan een mentaliteit" 1258 15510 20510 nederland nederland nederland 25510 45520 IR: nederland nederland Zeer oude sarcofaag gevonden De Zeeuwse kernenergiecentrale Het Willielmina- monument STREEKNIEÜWS Kom de nieuwste Pfaff naaimachine met de „derde hand" bij ons zien! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Doudecdag 12 maart 1970 Nr. 20367 „Ut- jeugd mag niet worden dichtgetimmerd" '■KVi De Zomerpostzegels van 1970 zijn ontworpen met behulp van een computer, volgens een idee van R. D. E. Oxenaür, met medewerking van de yruej) nu merieke besturing van de Technische Hogeschool in Eindhoven. De struc turen die de computer tekende moesten aan bepaalde eisen voldoen. Zo moesten de contouren in de lijnstructuur herkenbaar blijven opdat inden- tificatie van de zegels onderling mogelijk was. - De Zomerpostzegels zullen van 7 april tot en met 23 mei 1970 op alle Nederlandse pQStinrichtingen verkrijgbaar zijn. De prijs per serie is f 1,75. ZJbKIKZKE, 11-3. „Spreken we over kunstzinnige vorming dan wordt er teveel gesuggereerd. Dit is immers vcei minder een vak dan een menta liteit en heeft in feite ook minder te maken met kunst dan met pedago giek. Het hangt van de instelling en na tuurlijk ook van de capaciteiten van de betrokken leerkracht af hoe „kunstzinnige vorming" op de beste manier kan worden gerealiseerd." Deze en vele andere niet minder belangwekkende uitspraken werden woensdagmorgen gelanceerd door de heer A. van der Baan, sociaal peda gogisch medewerker van de toneel groep „Proloog" in een korte inlei ding over het „Hoe en waarom van de kunstzinnige vorming speciaal op de lagere scholen". Dit praatje werd gehouden in een kring van bij uit stek geinteresseerden, namelijk de leerkrachten verenigd in de „Vere niging van Onderwijzers en Onder wijzeressen op Schouwen-Duive- land", die woensdag in algemene vergadering bijeen waren in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee Persoonlijkheid De heer Van der Baan, die zijn inleiding hield nadat een aantal huishoudelijke zaken van de vereni ging was afgewerkt, benadrukte dat kunst niets te maken heeft met b.v. het in schoolverband bezoeken van toneel, kennis hebben over toneel en dergelijke en ook niets met het „in de klas halen van een kunstenaar". „Met dit soort vorming is niemand gebaat, het levert geen publiek op want het „Jong geleerd oud gedaan" gaat ook in dit geval bepaald niet op." Waarom is kunstzinnige vorming van de jeugd dan wel van belang? De heer Van der Baan: „Kunst is in de eerste plaats een middel tot vor ming van de persoonlijkheid. Niet de kunst maar de persoon is belangrijk". Kunstzinnige vorming is ook geen conformeren aan „wettelijke vor men". In de eerste plaats gaat het erom dat deze vorming de jeugd be geleid om een persoonlijke plaats te kunnen innemen in de wereld „van morgen". In die wereld zal de jeugd van nu vooral geconfronteerd wor den met zaken als toenemende ratio nalisatie, bureaucratie, „dienstenma- i Keien in eiwerpen l1 BRUSSEL, 11-3. Als het ooit i1 nog eens komt tot officiële j' wereldkampioenschappen ei- werpen-met-na-het-werpen- V heel-gebleven-eieren, dan ma- i1 ken de Belgische broers Chris- V tïan en Johan van Thuyne V een uitnemende kans. Na in- i tens oefenen passeerden ze na- y melijk dezer dagen de fatale J1 veertig meter-grens. Ze ver- j1 sloegen daarmee met glans de y Nieuw-Zeelanders die onlangs I1 37 meter noteerden. Christian J1 (22) is de werper en zijn broer y Johan (14) vangt. Al enige tijd y zat het deze broers uit de buurt van Kruishoutem niet y lekker dat hun tegenvoeters in Nieuw-Zéeland het ene re- cord na het andere vestigden. Ze gingen intensief trainen en y nu hebben ze hun doel bereikt. 1Geen ei-werpers-en-vangers- ploeg maakt de Belgen meer i wat. Strijd tegen verdovende middelen in Amerika NEW YORK, 11-3. In New York is bekend gemaakt dat er een groot scheepse campagne gevoerd zal wor- wen om de illegale invoer van ver dovende middelen in de V.S. tegen te gaan. In de loop van het afgelopen weekeinde zijn er in de stad New York acht mensen overleden tenge volge van overmatig gebruik van heroine. Hierdoor is het aantal men sen dat in de loop van dit jaar in New York door misbruik van verdo vende middelen is omgekomen, tot 170 gestegen. De Newyorkse douane heeft laten weten dat ze het aan tal opsporingsambtenaren zal ver dubbelen. chines" en „automatische communi catie". Het contact van ,mens tot mens" raakt in de verdrukking. In de knel komt het „uitdrukking geven aan jezelf". „Als je niet geleerd hebt te kiezen ga je de mist in". „Door het toenemende gevaar van massaficatie dreigt de mens te vervreemden van zichzelf". Om voor al deze zaken de gewen ste tegendruk te vinden moet via de kunstzinnige vorming vooral ook ge werkt worden aan de ontwikkeling van een sterke eigen identiteit. „De jeugd moet leren steeds opnieuw zo creatief te zijn de wereld te doorzien en daar een antwoord op vinden." „Creatief leven" is niet alleen voorbestemd voor kunstenaars. Het is in werkelijkheid niet meer dan een levenshouding. Een „menselijke ma nier van zijn naar eigen aanleg en temperament". Kern van het crea tieve spel: de kinderen zich bewust laten worden van hun eigen unieke persoonlijkheid en ze het vermogen ZONNEMA1RE. 11-3. Maandag avond werd de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden van de afdeling Zonncmairc van de Ver. voor Openbaar Onderwijs. De voorzitter, de heer J. M. Goe- mans sprak zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst voor deze vergadering en gaf een overzicht van de activiteiten van de vereniging, zo wel plaatselijk als landelijk. In ver schillende plaatsen van het land be staat een goede samenwerking tussen V.O.O. en andere Onderwijsinstellin gen. Het ledental gaat landelijk iets achteruit, maar niet verontrustend. In Zeeland blijft het aantal leden stabiel. Uit het verslag van de penning meester, de heer S. v. d. Berge bleek dat de afdeling beschikt over een goed batig saldo. De kascommissie, bestaande uit de heren C. de Munnik en A. van Doezelaar, adviseerde tot goedkeuring van de rekening en ver antwoording. Bij de bestuursverkie zing werden de aftredende heren M. van 't Veer (secretaris) en S. v. d. Berge, m.a.s. herbenoemd. Bij de rondvraag werd het woord verleend aan het hoofd van de school de heer K. Mandemaker, de voorzit ter van de oudercommissie, de heer C. de Munnik, en de heren J. Stoel en van 't Veer. De voorzitter deelde DEN BURG, 11-3. Bij restauratie werkzaamheden is twee meter onder de vloer van de Nederlandse Her vormde Kerk in Oosterend op Texel een sarcofaag (stenen doodkist) ont dekt, die volgens deskundigen ten minste duizend jaar oud moet zijn. De kist, gemaakt van kalksteen, heeft mogelijk gediend als priester graf. Volgens het Rijksinstituut voor Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort gaat het hier om een vondst van groot oudheidkundig be lang. Soortgelijke ontdekkingen wer den eerder in Nederland gedaan in Utrecht, Wijk bij Duurstede en Maastricht. De sarcofaag heeft dienst gedaan in de tijd dat de huidige stenen kerk die uit de twaalfde eeuw dateert, nog moest worden gebouwd. Z. V. u. Zuidelijk Toneel Globe brengt „Oom Wanja" Het toneelstuk „Oom Wanja" van de Russische schrijver Anton Pav- lovich Tsjechov woi'dt vrijdag 13 maart op de planken van de Con certzaal gebracht. Aan dit prachtige stuk, onder regie van Ton Lutz, wer-. ken mede: Ann Hasekamp, Péronne Hosang, Magda Janssens, Petra La- seur, Lo van Hensbergen, André v. d. Heuvel, Ton Lutz en Dick Schef- fer. De regisseur heeft het beroemde stuk een verjonging laten ondergaan en overal kreeg het enthousiaste kritieken. Het moet zeker als de to neeltopper van dit seizoen worden beschouwd. te laten om zich te verwonderen. An ders gezegd: er voor zorgen dat de kinderen niet worden „dichtgetim merd", maar ook het stimuleren van hun vermogen tot tolerantie. Tot nu toe kreeg vooral het intellectuele de aandacht. „Waarom moet de fantasie in de ijskast?" „Creatieve les" Na de inleiding van de heer Van der Baan werd de ochtendvergade ring afgesloten met een aansluitend „creatieve les", die met de aanwezige leerkrachten werd opgebouwd dooi de acteur E. Danz, waarbij vele ele menten van kunstzinnige vorming als fantasie, ritme, spel en dergelijke door de acteur op aansprekende wij ze werden gedemonstreerd. Tot de gasten van deze geslaagde onderwijsdag behoorden o.a. de in specteur de heer Geleijns van de in spectie Middelburg, de inspectrice mevrouw Bouman uit Goes en bur gemeester D. Kastelein van Zierik zee. mee dat het mr. Rooshuis te Noord- gouwe, dankzij de huidige beheer ders, goed functioneert. Getracht zal worden om samen met de afdeling Brouwershaven een kinderfeest te organiseren voor de o.l. scholen in de beide kex-nen, evenals vorig jaar. Kwalijk geschrift van Sowjet-ambassade DEN I1AAG, 11-3. De fractieleider van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer drs. J. M. den Uyl, heeft minister Luns gevraagd de Sowjet-ambassade in Den Haag onder ogen te brengen dat de wijze waarop zij haar stand punt inzake het conflict in het Mid den Oosten naar voren brengt „de grenzen van het toelaatbare over schrijdt". De persafdeling van de Sowjetam- bassade in Den Haag heeft een ar tikel van de Russische generaal Da vid Dragoenski verspreid, getiteld „Het misdadige handschrift van het Zionisme", volgens hetwelk „de Is raëlische indringers in het Midden Oosten de ideologie en de politiek van de fascistische bandieten doen herleven". Voorts wordt een parallel getrokken tussen de Lebensraum- theoriën van Goebbels en de opvat tingen van de Israëlische leiders. Kunstmanen naai- Mars WASHINGTON, 11-3. De Nasa gaat volgend jaar twee kunstmanen lanceren die ongeveer drie maanden rond de planeet Mars moeten blijven draaien, lang genoeg om ongeveer 70 procent van de oppervlakte van de rode planeet van een 1.500 km hoogte te kunnen bestuderen. In die tijd zullen ook de tijdelijke veranderingen van de oppervlakte, zijn waargenomen en als een wisse ling van seizoenen zijn opgevat, na der worden bekeken. De twee kunstmanen, de Mariners 8 en 9 hebben dezelfde instrumenten aan boord maar krijgen bij Mars verschillende taken. Zij wegen elk bijna tien ton. Met een Atlas-Cen- taur-raket zullen zij van Kaap Ken nedy de ruimte in worden gebracht. BORSSELE, 11-3. Ondanks het slechte weer van de afgelopen win ter verloopt het werk aan de in aan bouw zijnde kernenergiecentrale te Borssele volgens de plannen en heeft de directie van de Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij alle vertrouwen, dat het bedrijf in de daarvoor overeengekomen tijd van 46 maanden gereed zal zijn. Dit heeft de dii-ecteur van deze maatschappij, ir. T. Bogerd, tijdens een onderhoud met het A.N.P. ver klaard, er daarbij op wijzend dat overschrijdingen van de bouwtijd met twee jaar in Amerika bij de bouw van kerncentrales in dezelfde orde van grootte als het Zeeuwse, gebruikelijk zijn. Zomerkoningin naar Amsterdam SCHIPHOL, 11-3. Burgemeester Samkalden van Amsterdam zal za- terdamorgen in zijn ambtswoning zomerkoningin jRosemary Joyce van New York ontvangen. Deze New York Summer Festival Queen maakt een tournee langs 12 hoofd en andere grote steden van Europa en offreert daarbij in iedere stad aan de burgemeester een cadeau van diens ambtgenoot uit New York, mayor John Lindsay. DEN HAAG, 11-3. De commissie, die zich bezig houdt met de totstand koming van het Wilhelmina-monu- ment in Den Haag zal nog voor de zomer met een ohtwerp gereed zün> Dit heeft minister mr. H. K. J. Beernink (Binnenlandse Zaken) van middag meegedeeld in de Eerste Ka mer tijdens de behandeling van zijn begroting. De commissie zal dit jaar nog niet geheel met haar werkzaamheden ge reed komen. Al kon minister Beer nink niet de garantie geven dal het monument op 6 september 1973 zal kunnen worden onthuld, behoort dit toch ruim tot de mogelijkheden. Over de,vormgeving van het gedenkteken kon dc minister geen mededeling doen. Provinciaal subsidie voor beroepenvoorlichting Het college van Ged. Staten van Zeeland hebben de Zeeuwse Staten een voorstel doen toekomen om te besluiten om aan de provinciale commissie beroepenvoorlichting een subsidie te verlenen van 50 procent met een maximum van f 600,in de kosten van een studiedag. Het ligt n.l. in het voornemen van ge noemde commissie om op 9 april 1970 een studiedag te organiseren voor allen die in de beroepenvoorlichting een taak hebben, in het bijzonder schooldecanen van het M.A.V.O. en H.A.V.O. De relatie met het onder wijs wordt van essentiëel belang v<^or de beroepenvoorlichting geacht. De schooldecaan is een aan de school verbonden leraar, die met de speciale taak is belast de leerlingen te begeleiden in hun groei naar een beroepskeuze en die hen daarbij, hetzij zelfstandig optredend, hetzij in samenwerking met specialisten (jeugdconsulenten van arbeidsbure aus, beroepskeuze-adviseurs) voor lichting geeft. In een toelichting op het onderhavige voorstel acht het college het geven van voorlichting inzake studiemogelijkheden en be roepen heden ten dage dermate be langrijk, dat zij prov. staten in over weging geven tot inwilliging van het subsidieverzoek over te gaan. Openingswandellocht Z.W.B. De openingswandeltocht van de Zeeuwse Wandel Bond is dit jaar in handen van de W.S.V. „De Zeeu wen" te Goes. De wandeltocht wordt gehouden over afstanden van 5, 10, 15 en 25 km op zaterdag 4 april. De start van de 25 km vindt plaats om 13.30; voor de andere afstanden wordt gestart om 14 uur, vanaf „De Bellefleur", Appelstraat 8 te Goes. Ontspaningsavond U.V.V. voor de bejaarden De U.V.V. organiseert op vrij dag avond 13 maart a.s. weer een ont spanningsavond voor alle Zierikzeese bejaarden. De ontspanningsavond zal gehouden worden in het Hervormd Verenigingsgebouw aan het Vrije. Excursies Jeugd Vogelwacht Zaterdag 14 maart a.s. worden weer twee excursies gehouden dooi de Jeugd Vogelwacht en wel in de Westhoek en in Duiveland. ZIERIKZEE Bouw opslagloods en kantoor Door het Ingenieurs- en Bouwbu reau van Cébeco te Rotterdam werd namens de Coöp. Aankoopvereniging Schouwen-Duiveland te Zierikzee het verbouwen van de opslagloods aan de Vissersdijk te Zierikzee opge dragen aan Bouwbedrijf L. W. Boo- gert te Oosterland voor f 204.000, Dezelfde aannemer bouwt verder voor de C.A.V. een kantoorgebouw van f 150.000,—. Ver. van Oud-leerlingen Tuinbouwwintercursus op Schouwen-Duiveland Op dinsdag 17 maart wordt een bijeenkomst gehouden in het Huis van Nassau, van de Vereniging van Oud-leerlingen van de Tuinbouw wintercursus. Het woord zal worden gevoerd door de Cebeco-voorzitter de heer A. M. Geluk, die een met dia's verlucht reisverslag brengt. Filmavond N.C.R(eis).V. Op donderdag 19 maart a.s. orga niseert de Ned. Chr. Reis Vereniging een filmavond in het hervormd vere nigingsgebouw. Vertoond wordt het kleurenfilmprogramma: „Ontdek de wereld". Vertoond worden films over Noord-Noor wegen, Tessino, v- Joego slavië, Groot-Brittanië en Jerusalem. Verkiezingsvergadering V.V.D. De Kamercentrale van de V.V.D. organiseert morgen (vrij dag) avond 13 maart een openbare vergadering in de bovenzaal van restaurant „Mon- dragon". Als sprekers zullen optre den de heer mr. J. G. F. Schlinge- mann, lid van de Tweede Kamer en van Provinciale Staten van Zeeland, mevrouw M. A. van den Boogert- Selhorst, lid van de gemeenteraad van Middelburg, en de heer L. M. Moermond, wethouder van de ge meente Brouwershaven. Ver. van onderwijzers en onderwijzeressen In de gisteren (woensdag) gehou den algemene vergadering van de Vereniging van Onderwijzers en On derwijzeressen op Schouwen-Duive land werden de aftredende bestuurs leden de heren A. Paauwe en J. L. Kristelijn herkozen. Deze goed be zochte bijeenkomst, welke gehou den werd in het Herv. Verenigings gebouw en onder leiding stond van de voorzitter de heer H. Asma, be stond uit een ochtend- en een mid dagvergadering, aan elkaar verbon den met een gezamenlijke lunch. In de zaal was door enige uitgevers een tentoonstelling van leermiddelen in gericht. Er werden deze dag twee inleidingen gehouden. Elders in dit nummer is een verslag afgedrukt van het praatje over kunstzinnige vorming dat gehouden werd door de soc. pedagogisch medewerker van dc toneelgroep „Proloog". Verder ver telde de heer E. Immenga, hoofd van de Nutsschool voor lager onderwijs te Eindhoven over de wijze waarop hij voorstellingen en lessen inte greert in het totale onderwijs. Des middags werd een gezamenlijk be zoek gebracht aan de Centrale Werkplaats te Zierikzee, waar de di recteur. de heer J. Pomper, een in leiding verzorgde. HAAMSTEDE Afdeling N.C.V.B. Op dinsdag 17 maart wordt in de Cer. Kerk een vergadering gehouden van de N.C.V.B.-afdeling. Als spre ker treedt op ds. Van Amatel over het onderwerp: „Waarheid en leugen aan het ziekbed". Zeldzame munt gevonden Er zijn mensen die voor bepaalde onderwerpen of hobby's een soort feeling of zelfs een speurneus heb ben. De heer J. Simons uit Haam stede zoekt niet alleen munten maar hij vindt ze ook. Een dezer dagen trok hij de duinen in en ter hoogte van de zg. „Witte Hillen" begon hij het zand af te zoeken en vond hij weldra een klein muntje. Na onder zoek bleek het een „Mijt van Reck- heim" te zijn, een vrij zeldzame munt die in het Penningkabinet nog niet voorkomt. Deze heren zijn er dan ook zeer „happig" op en boden reeds een mooie som. De „Mijt van Reckheim" is 2e helft 14e eeuws en ook bekend als 1/48 stuiver van Ar nold van Stein. Het blijkt weer dat de duinen toch meer bevatten dan alleen maar zand. BROUWERSHAVEN Schriftelijk schooljeugd- verkeersexamen Voor het op 10 maart j.l. gehouden schriftelijk school-jeugdverkeersex- amen voor de leerlingen van de ba sisscholen slaagden: Peter van Ast, Aartjan den Boer, Flip Bokelaar, Corrie Bos, Izaak Clarisse, Jaap Con- standse, Cor Delebout, Rinie Drijgers Anja Duinhbuwer, Marcel van Grunsven, Ton Hoogenboom, Maris Janse, Bert Knol, Peter Kristalijn, Han van Nieuwenhuize, Cora Oerle- mans, Fya van Schelven, Hannie Schilperoort, Dick van Sluis, Erna de Vlieger, Annemarie Zoeter. Er werden geen leerlingen afge wezen. BRUINISSE Overheid attent op Werkvoorziening Om werkeloosheid van personen van 50 tot 65 jaar tevoorkomen, c;q. werkloze personen te werk te stellen is enige maanden geleden een aparte regeling in het leven geroepen, waar- bepaalde werken in de gemeente kunnen worden aangewezen, waarop deze werknemers te werk kunnen worden gesteld. Het Rijk subsidieert 'in de loonkosten van deze arbeiders. Wel moeten door de Provinciale Werkgelegenheidscommissie de wer ken worden goedgekeurd. Ook Brui- nisse heeft, naast andere gemeenten op Schouwen-Duiveland thans enke le werknemers in genoemde leef tijdsgroep te werk gesteld. Auto in brand Toen dinsdagmiddag, op de pont van het veer Zijpe-Anna Jacobapol- der een auto, de pont af en de pon ton op moest rijden te Anna-Jacoba- polder, startte de automobilist, als naar gewoonte te wagen. Maar in plaats dat de motor aansloeg, vloog" deze in brand, want rook en vuur kwam van onder de motorkap. Het op de pont dienstdoend personeel schoot te hulp, maar een natte zak kon de brand niet blussen. Kapitein C. Roth greep toen de aan boord aanwezige schuimblusser en spoot hem op de auto leeg, met zichtbaar succes. Gelukkig had de bestuurder in die tussentijd zijn wagen kunnen verlaten. De auto is van de pont ge sleept. School-schaakcompetitie De schoolschaaklessen zijn deze week beëindigd. Er werd gestart met 29 kinderen, maar er waren nogal wal afvallers, zodat met 17 kinderen kon worden geëindigd. Van de hoofden van beide basis scholen werd zeer veel medewerking ondervonden. Volgend jaar oktober of november zullen door de schaak vereniging T.O.G. de lessen weer worden hervat. Dc uitslagen van de gehouden competitie van de verschillende leer lingen was als volgt:. Meisjes C. de Jonge 8 6 J. van den Berge 8 6 T. Gil jam 8 5Vfe E. den Dikken 8 3 L. de Waal 8 2 M. Helmer 8 2 A. Wiebrens 8 2 A. Houkamp 8 1 Jongens K. J. Klink 9 6 R. Wijers 9 5V2 J. P. van Leeuwen 9 5 J. Houkamp 9 5 H. Vane 9 5 S. Wijers 9 4 D. van den Berg 9 3Vfe J. Olrec 9 lVz K. van Kool I-u 9 DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. De 5ü-jarige accoun tant J. Borstlap uit Den Haag is in een ziekenhuis in zijn woonplaats overleden aan de verwondingen die hij opliep, toen zijn auto in botsing kwam met een tram. Het ongeluk gebeurde op de Wittebrug bij de Prof. Teldersweg. NUNSPEET. De 29-jarige mevr. H. G. Schuller-tot Peursum uit Har derwijk is bij een verkeersongeval in haar woonplaats om het leven ge komen. De auto, waarin zij zat, vloog tegen een boom. De vrouw was op slag dood. De bestuurder van de auto is met ernstige verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Harderwijk. LEEUWARDEN. In hel ziekenhuis te Leeuwarden is de 72-jarige D. Bosma uit Suawoude overleden aan de gevolgen van een verkeersonge val, waarbij hij betrokken was. De man stak in Noord-Bergum plotse ling de weg over en werd toen aan gereden door een personenauto. ROTTERDAM. Tijdens werkzaam heden op het terrein van het erts- overslagbedrijf „Europoort" is de 31- jarige Duitse montagewerker R. Mangfriet bij een ongeluk om hel leven gekomen. De man viel vanaf 33 meter hoogte uil een monlageto- ren, nadat hij op de loopbrug door een tros was geraakt. Hij overleed in het Dijkzigtziekenhuis aan de zware verwondingen. Dodelijke ongelukken onderhoudspersoneel N.S. DEN HAAG, 11-3. Het aantal on gelukken, waaronder met dodelijke afloop, van het onderhoudspersoneel van de N.S. vertoont geen toeneming. In de jaren 1960 tot en met 1964 bedroeg het totale aantal bedrijfs ongevallen met dodelijke afloop ge middeld ruim acht per jaar, terwijl dit aantal in de afgelopen vijf jaren gemiddeld zes per jaar bedroeg. Staatssecretaris. C. Keyzer (Verkeer en Waterstaat) deelt dit mee in ant woord op vragen van het Tweede Kamerlid 'H. Gortzak (P.S.P.). De staatssecretaris ontkent dal de wisselonderhoudswerkzaamheden thans door één persoon moeten wor den uitgevoerd. Met deze werkzaam heden worden nog steeds twee per sonen belast. Als er sprake is van slecht weer of slecht zicht moeten deze als koppel bij elkaar blijven in verband met het uitkijken naar het aankomend verkeer. Advertentie De wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Kom een vrijblijvende demonstratie bijwonen bij Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V. Korlemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM BON voor GRATIS folders e.d. Zenden aan: PFAFF antwoord 102, Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats: ZIERIKZEE. De heer W. Klippel, chef de partie van restaurant „Mondra- gon" won mei zijn inzending op de te Goes gehouden Horecatentoonstelling, in de showklasse de eèrste prijs. De inzending bestond uil een vaas in reliëf met „bloemen", samengesteld uit groenten, onder het motto: „La rève du jardinie.r" („De droom van de tuinman"). (Foto: Cu Bèfcfevoets). Algemene vergadering V.O.O. te Zonnemaire C CC

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3