'Jjiiuniih UD CED. STATEN PLEIT VOOR EEN RECREATIESCHAP Streven naar ontdooiing in liet Midden-Oosten? Vergadering Landbouwver. Kerkwerve Westhoek-riolering panty nylonó SMILLEGANGE Polen waarschuwt West-Duitsland Nieuw voorstel van Willy Brandt Amerika en Laos Protestbetoging te Parijs ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 maart 1370 Nr. 20366 Forumbijeenkomst Ie Zierikzee ZIERIKZEE, 9 maart. Zeeuwse problemen in bet al gemeen en Sehouwen-Duivelandse in het bijzonder, zijn aan de orde geweest op een maandagavond op initiatief van de K.V.P. - in de „Mondragon"-foyer gehouden forumbijeenkomst, die werd geleid door de heer H. P. Everwijn, burgemeester van Wester- schouwen. In het forum hadden verder zitting: mr. K. A. Keuning, wethouder C. By de Vaate, wethouder L. M. Moermond en wethouder S. A. Jumelet. Inleidenu spreker was Gedeputeerde A. L. van Geesbergen, die in het onder werp „Schouwen-Duiveland in de Zeeuwse ontwikkeling", heel veel - voor al ook demografisch - materiaal bleek te hebben verwerkt. LEIDEN. Op het terrein achter het Academisch Ziekenhuis is een helikop terlandingsplaats ten behoeve van zieken- en gewonden en Eurotransplant in gebruik genomen. Tijdens een demonstratie werd getoond, hoe een denk beeldig slachtoffer bij de plek des onheils aan boord van de helikopter kan worden genomen. Het ziet er naar uit, dat in ver band met het door wethouder L. v. d. Klooster uitgebrachte memo randum inzake het grote riole ringsplan voor Wcstersehouwen, t.z.t. een rninderheidsvoorstel zal worden geformuleerd, waarin een alternatieve oplossing voor het plan - zoals in het memorandum neergelegd - aan de raad zal wor den voorgelegd. Een zinnige vraag in dit verband is derhalve, welke haalbare elementen in dit te ver wachten voorstel steken. Zonder dat men ten diepste de technische mogelijkheden en onmogelijkhe den peilen kan, zijn er twee din gen die er duidelijk „uitspringen". Er is allereerst de waardeerbare beduchtheid voor wat men kort heidshalve verder gaande verdro ging zou kunnen noemen. Betere afwatering, betere riolering bete kenen altijd ook een betere rein- waterafvoer en dat is een kwalijke zaak, want op goed water moet men zuinig zijn. j Het is in de loop der jaren wel komen vast te staan, dat de ver droging in de Schouwse Westhoek zijn oorzaak vond deels in de wa teronttrekking door de waterlei ding, maar daarnaast en vooral door de betere ontwatering van Schouwen. Het water stroomde ge makkelijk weg en men kan dit ver schijnsel ook vertalen in termen van riolering. Bovenstaande opmerkingen plei ten voor een detailstudie van het alternatieve plan, in dier voege dat een ingebouwd risiko van verdro ging wordt geëlimineerd. Anderzijds - en dat is het tweede facet - wil opsteller terugvallen op het waterschap Schouwen-Duive land. In deze kring echter - we weten het uit de eerste hand - is reeds lang duidelijk vervuilings alarm geslagen en cle geest van hoe-schoner-hoe-beter heeft daar de overhand. Het woord „zuive ringsinstallatie' werkt n.l. zeer mis leidend. Zierikzee heeft ook een zuiveringsinstallatie, maar feitelijk verdient alleen een volledig biolo gisch reinigende installatie deze naam. Deze installaties (Zierkzee mikt er ook op, maar het geld is er nog niet) evenwel zijn erg duur. Financiële voordelen, die in een vervangende oplossing zouden ste ken, zouden daardoor deels weer te niet worden gedaan. Men moet er ginds de computer maar bij sle pen om te zien wat het voordeligst is, want het grote plan heeft ook als karakteristiek dat het heel veel geld gaat kosten. De mogelijke rem op doorstro ming is een factor, die men niet uit het oog mag verliezen. Er zijn elders voorbeelden van; bij topge- bruik loopt alles goed, maar bij ge ring verbruik doet zich in het bui zenstelsel een verdroging voor, kan althans zich voordoen en dat geeft dan heel wat malheur, vooral in droge zomers. Er zitten aan de ze kwestie zoveel kanten, dat het verschijnen van een memorandum feitelijk een verheugende zaak is. Al was het slechts dat het grote plan nog eens op al zijn merites, vooral biologische en technische, wordt bekeken. Voetbal ging voor patiënt GENUA, 10-3. Doordat/ zij niets wilden missen van het radio-verslag van een voetbalwedstrijd hebben twee artsen van een ziekenhuis in Genua de dood van een patiënt ver oorzaakt, zo schreef maandag een Italiaanse krant. Brandweerlieden hadden een 61-jarige, door een hart aanval getroffen, man de polikliniek binnengebracht, waar ze echter nie mand aantroffen. Na lang zoeken vonden ze twee artsen voorover ge bogen bij een radiotoestel. Pas na enkele minuten verwaardigden deze zich naar de zieke te gaan kijken. Toen was het echter al te laat. De patiënt was overleden. Nieuwe methode van har tonder zoek WASHINGTON, 10-3. Geleerden van de Stanford-universiteit en de Nasa hebben een nieuwe methode van hartonderzoek gevonden waar bij gebruik gemaakt wordt van so nar (ultra-geluid). Gegevens die tol dusver slechts verkregen konden worden door hartkethederisatie, het inbrengen van een lange dunne buis via de bloedvaten van de arm naar de hartkamers, kunnen nu binnen enkele minuten worden vastgesteld zonder dat de patiënt in hel zieken huis moet blijven. Kathederisatie duurt vele urén. Bovendien moeten dan nog bloedmonsters worden on derzocht en röntgenfoto's worden ge nomen. Met de nieuwe methode kan het genezingsproces van patiënten na een hartaanval of hartoperatie op de voet worden gevolgd. Het so- nar-instrumenl kan ook precies de hoeveelheid bloed meten die bij el ke hartslag wordt voortgepompt. De Nasa heeft het instrument ontwik keld om de hartwerking tijdens ruimtevluchten te controleren. Hel moet voor algemene medische toe passing echter nog verder worden verbeterd. Cijfers leren niet alles, maar soms wel veel; in 1830 telde Schouwen- Duiveland 17.291 inwoners. Zierik zee had wel iets van een streek- funktie, maar stad en land lagen onder beslag van het isolement. In 1880 was het inwonertal gegroeid tot 22.908; in 1920 was het aantal: 24.403, maar in 1959 (oorlog en ramp lagen er tussen) maar 23.500. Thans is er weer sprake van een lichte stij ging, na een flinke uitstoot. Aantal in 1969: 23.974. Sinds 1880 is de be volking dus slechts met ruim 800 zielen gegroeid. Prognoses voor de toekomst zijn - gelet op deze ont wikkeling - dan ook uiterst moeilijk te maken, omdat er een duidelijke afhankelijkheid is van de streek- funktie en de ontwikkeling, elders. Komt er een „Grevelingenstad" - een Rotterdamse suggestie - dan zal het inwonertal niet snel groeien. Komt zo'n stad er niet, dan zal de bevolking hier hand over hand toe nemen. Een prognose voor 1990 is dan: 33.000 inwoners. Andere cijfers Bronnen van inkomsten zullen zijn: landbouw, visserij, nijverheid, handel, diensten en recreatie. In 1968 waren 13000 mannen en vrouwen in de regio in het arbeidsproces op genomen. Een uitsplitsing laat zien, dat vooral de opname in de dien stensector sterk is vergroot (in 1968: 5550). Bij elkaar is het allemaal niet afwijkend van de algemene lande lijke trend. Een verdere uitstoot in de landbouw valt te verwachten, een geleidelijke groei verder van de nij verheid en opnieuw een groei in de dienstensector. Omschakeling van fruitteelt naar recreatie is een zaak, die te verwachten valt. Voor het eerst - aldus gedeputeer de - is recentelijk een serieuze po ging gedaan, om te komen tot een kwalificering in de toeristensector. In '67-'68 bedroeg de arbeidsreserve aan mannen 3.7 pet. Er was een-pen del van totaal 12 pet.; een hoog per centage. De provincie is voornemens het eigen wegenplan op S.-D. nog beter te maken en - groot gezien - wordt gedacht aan doorgaande noord -zuid-verbindingen, met aan het eind en in de toekomst een vaste oeververbinding voor de Wester- schelde. Toeristische infrastrukluur Gedeputeerde Van Geesbergen wilde desnoods door de recreatiege meenten voor lief genomen zien, het verlies van eigen financiële zelfstan digheid, als het er om gaat te komen tot een zo goed mogelijke toeristi sche infrastruktuur. Verbetering van de financiële middelen zag hij ook in de invoering van een toeristenbe lasting. die in de Westhoek f 250.000 op zou kunnen leveren. Hij bepleitte samenwerking van de gemeenten in een Recreatieschap, dat een recreatief ontwikkelingsplan dient op te stellen, waarin gevari eerde accommodaties zijn gepro grammeerd: voorzieningen, uerblyfs- en ontspanningsaccommodaties. De gemeenten hebben - in afwachting van een schap - zich reeds bereid verklaard tot samenwerking. Een recreatief ontwikkelingsplan dient vooral oog te hebben voor het Grevelingenmeer, een enorme plas water, vele malen groter dan het Veerse meer. Zoals ook benadrukt in het Struktuurplan voor het Greve- lingenbekken heeft het een ideale ligging, maar grote bedragen (tot f 200 miljoen) zullen nodig zijn om de nodige accommodaties op en rond het meer te verkrijgen. Het rijk heeft nog geen toezegging gedaan tot deel Advertentie 'f diverse kleuren effen fantasie Het domein voor de vrouw neming in een eventueel recreatie schap. Uitgebreide diskussic Uitvoerig werd hierna door de aanwezigen met het forum van ge dachten gewisseld. De heer P. B. Verschuur bracht de provinciaal so ciale ontwikkelingsschets ter sprake en pleitte er voor de streekbewoners te voorzien van een passagepas, op vertoon waarvan zij reduktie zou den kunnen krijgen op de brugtolta- rieven. Hij pleitte verder voor een stichting Streekbelangen en wilde bij de Zeeuwse Sportraad een „full-ti- me" funktionaris aangesteld zien. Gedeputeerde Van Geesbergen deel de mede dat het al mogelijk is am bulante jeugdleiders aan te trekken, maar dat een „full-time"-kracht af hangt van rijkstoezeggingen. Stichtingen De forumvoorzitter herinnerde aan vroegere partikuliere stichtingen; de gedachte aan zo'n stichting is niet PARIJS, 9-3. De Franse minister van buitenlandse zaken, Maurice Schumann, heeft maandag op een persconferentie gezegd dat er „een streven naar ontdooiing, zo niet tot toenadering is tussen de standpunten van de V.S. en de Sowjet-Unie*', by de jongste vergadering van de grote vier over het Midden-Oosten. Frank rijk vraagt om opstelling van een Brits oud-politicus door zoon vermoord? CROWBOROUGH, 9-3. Sir Richard Snedden, voormalig Brits afgevaar digde naar de Internationale Ar beidsorganisatie (I.L.O.), is maandag in zijn woning by het Engelse Crowborough dood aangetroffen. Zijn zoon Richard is ervan be schuldigd hem te hebben doodgesla gen. De 69-jarige sir Richard was van 1952 tot 1969 bestuurslid van deze organisatie waar hij bekend stond, als een man die in zijn toespraken onverbloemd zijn mening gaf. De politie werd gewaarschuwd nadat een man telefonisch had meegedeeld iemand te hebben vermoox'd. De 34-jarige zoon, Richard Mac- dougal Hamilton Snedden, werd la ter die dag van de moord beschul digd. Hij verscheen kort voor de rechter die een bevel tot voorlopige hechtenis uitvaardigde tot 17 maart. WARSCHAU, 9-3. De Poolse mi nister van buitenlandse handel, Bu- rakiewicz, heeft in een vraaggesprek met het blad Zycie Warszawa West- Duitsland gewaarschuwd, als tegen prestatie voor economische gunsten geen politieke concessies te ver wachten. Bepaalde Westduitse politici schij nen te proberen, de politieke bespre kingen in verband te brengen met de afzonderlijke daarvan gehouden economische onderhandelingen tus sen Bonn en Warschau, zei hij. De minister vond het voorts onjuist dat in de Westduitse pers geschreven is dat de Westduitse kredieten voor Polen belangrijk zijn. De economi sche besprekingen waren in oktober in Bonn begonnen. Vorige maand werden zij afgebroken. Burakiewicz zegt nu dat de reden daarvan is dat Bonn niet in bevx-edigende mate te gemoet gekomen is aan de Poolse verzoeken om liberalisatie van de handel, opheffing van beperkingen, grotere toegang tot de markten en bevordering van de export als terug betaling van kredieten. De krediet- vdorwaarden van West-Duitsland noemde hij niet concurrerend. WARSHCAU/HAMBURG. Tijdens het weekeinde heeft het in Polen hevig gesneeuwd, waardoor een ver keerschaos is onstaan. Vooral Ne- der-Silezië en de streek rond Posen hebben het hard te verduren gekre gen. Verscheidene treinen zijn daar in sneeuwheuvels, blijven steken. Te gen de duizend autobusdiensten vielen uit. FOGG1A. In de Zuid-Italiaanse provincie Foggia hebben boeren maandag de wegen en spoorwegen geblokkeerd uit protest tegen het achterwege blijven van de betaling van graan- en olijfolie-subsidies. De politie heeft het wegverkeer omge leid en de treinreizigers zijn met bussen vervoerd. nieuw, maar het feit is dat geza menlijk reeds veel gebeurt (gemeen schappelijke regelingen). Ingehaakt werd op de opmerking intake de brugtarieven. Hierbij werd een reeds vele jaren durende discriminatie ge constateerd t.o.v. Zeeuws-Vlaande- ren. De exploitatietekorten van de Vlaamse veren worden echter - zo werd medegedeeld - gedragen door het rijk. De wethouders gaven hier na opsommingen van de jachthaven plannen. Bruinisse en Brouwershaven - zo bleek - zullen prioriteit krijgen b\j de aanleg. Ter sprake kwamen verder de (te verbeteren) toneelaccommodatie van de Concertzaal, de woningbouw, de industrialisatie (te verwachten zijn toeleveringsbedrijven op grond van het „agglomorerend effekt van het Sloegebied). Er is een plan voor een ontmoetingscentrum te Zierikzee. In het algemeen is de sociaal-culturele infrastruktuur niet achterlijk. „Groene long" Hoe ook de ontwikkeling van de regio zal zijn, het „eiland" blijft „groene long". Het proces van her structurering van het V.V.V.-wezen is in gang gezet. Een toeristenbelas ting werd door het forum gezien als een „noodzakelijk kwaad". Gewezen werd op de mogelijkheid voor ex ploitanten van recreatiegebieden van goedkoper kredieten met rijks garantie. De uitzaai van de Rand stad werd gezien in het forum als „iets griezeligs". Opgemerkt werd dat er al een duidelijk forensisme wordt geconstateerd. De sprekers en het forum werden ingeleid door mevr. T. Braat-Voor- huis, namens de K.V.P. Een lang, warm en rokerig px-aatavondje; ze ker niet helemaal voor niets. lijst van punten van overeenkomst, om Gunnar Jarring in staat, te stel len zyn missie voort te zetten. Schu mann verwierp de stelling dat Frankryk antisemictisch zou zyn. Brussel heeft nieuwe L'Innovation BRUSSEL, 9-3. Op 11 maart zal in Brussel het geheel nieuw opge bouwde warenhuis l'Innovation, dat indertyd volkomen door brand werd verwoest, heropend worden. Bij die ramp kwamen destijds 300 mensen in de vlammen om. Maandag heeft het bedrijf de pers de vele voox-zieningen getoond die getx-oiien zijn om een hex-haling van zo'n ramp te voorkomen. Er zijn speciale toegangswegen voor de brandweer gemaakt, het ge bouw bevat afzuiginstallaties voer rook en een automatische blusinstal latie treedt in wex-king zodra ergens in het gebouw de tempex*atuur boven het normale stijgt. BONN, 9-3. Bondskanselier Willy Brandt van West-Duitsland heeft premier Willi Stoph van Oosl-Duits- land voorgesteld eventueel een an dere plaats dan Oost-Bex-lyu uit te zoeken voor hun gesprek. Het voorstel was ver-vat in een bx-ief die de leider van de Westduitse delegatie bij het voorbex-eidend ovex-leg voor dit gespr-ek, Ulrich Sahm. maandag aan de leider van de Oostduitse afvaardiging, Gerhard Schüsslex-, heeft over handigd. Bx-andt in zijn brief voor de discus siebasis voor de organisatie van de ontmoeting tussen beide staatslieden aan een nieuw onderzoek te ondex-- wex-pen. Hij zegt voox-ts dat de me ningsverschillen tussen beide partij en het topoverleg in gevaar dreigt te brengen. WASHINGTON, 9-3. In de Ame rikaanse senaat hebben maandag sprekers van zowel de democratische als de republikeinse partij kritiek geoefend op de Amerikaanse betx*ok- kenheid bij de strijd in Laos. De de mocraat Symington en de republi kein Javits verweten de x-egering, dat zij niet open kaax-t speelden. De twee fractieleidex's, resp. Mansfield en Scott steunden echter de x*egering. Scott zei dal enige democx-aten de kwestie-Laos voor eigen poliieke doeleinden gebruiken. PARIJS, 9-3. 200 bussen met zelf standige winkeliers en handwerks lieden, die vinden dat zy teveel be lasting moeten betalen, hebben maandag door de hoofdstraten van Parys gereden inct een snelheid van vyf kilometer per uur, waardoor het overige verkeer tol stilstand kwam. Aan de rit, die gezien moet wor den als een uiting van protest tegen de hoge belasting, ging een bijeen komst in een Parijs stadion vooraf van 20.000 winkeliex-s en handwerks lieden. Daax-op verklaarden enkele sprekei's dat de kleine zelfstandigen „tot het bittex-e einde" zullen vech ten tegen het onrecht dat hun woxdt aangedaan. Om het persoonlijk lidmaatschap van de CAV KERKWERVE, 3-3. Op dejongste vergadering van de landbouwvcre- niging te Kerkwerve, is door de C.A.V.-voorzitter, de heer J. v. d. Stolpe aanvullend uitvoerig uit de doeken gedaan de betekenis van het persoonlijk lidmaatschap van de C.A.V., dat deze organisatie voor staat. Hij mex'kte daax-bij op: „Bij de hui dige situatie zijn de leden van de Coöpei'atieve Aankoopverenigxng aanspx-akelijk, dus de landbouwvere- nigingen. Deze verenigingen zullen bij eventuele tekorten, althans wan neer er geen resex*ves zijn, de leden aanspx-eken. Wanneer men lid wordt van de C.A.V. vex-andert er in de vex-antwoordelijkheid niets. Nu heeft men kans te moeten betalen via de afdeling en straks loopt men de kans te moeten betalen aan de Aankoop vereniging, zo het ooit voor mocht komen. Veelal beseft men niet dat men nu dus ook verantwoox-ding di-aagt voor de C.A.V. Het huidige bestuur van de'C.A.V. is bijzonder gx-oot eri wex-kt belemmerend. Ook is het bezwaax-lijk dat voorstellen aan de algemene vex-gadex-ing eerst de plaatselijke afdelingen moeten pas seren. Nadat de afdeling hierover zijn mening heeft bepaald kan de afgevaardigde zijn stem op de ver gadering uitbrengen. In de huidige tijd, waarin soms snel beslissingen genomen moeten worden is dit sy steem niet passend. Er zal bij de nieuwe opzet dan ook de nodige aan dacht wox-den geschonken aan een grotere flexibiliteit. Voor 50 jaar.... RENESSE. Aan de cursus in paar denkennis, gegeven door de veearts, nemen 30 jongelingen deel. ZIERIKZEE. Het adres tegen af braak van de Nieuwe Kerk is aan het college van kerkvoogden inge zonden, voorzien van 736 handteke ningen. ZIERIKZEE. In „Juliana" verga derde de plaatselke afdeling van de Bond tegen het vloeken. Het aantal leden was van 51 tot 82 gestegen. ZIERIKZEE. Door de firma Scha ter en Co. wordt een zeer moderne fabriek ingericht van automobielen, vliegmachines en alle technische ar tikelen. ZIERIKZEE. Het pand op de Oude Haven, waarin sedert ruim 100 jaren het St. Jans-arbeiders- of zakken- dragersgilde was gevestigd, is aan een parlikulier verkocht. Het huis stond bij het publiek bekend als „De Zakkendragerskelder". ZIERIKZEE. De hier beslaande afdeling der vereniging tot verkrij ging van het vrouwenkiesrecht is, nu de vrouwen het. actief en passief kiesrecht verkregen hebben, opge heven. ZIERIKZEE. Op het einde van de Nobelstraat, op de grens van de Driekoningenlaan, is vanwege de Zierikzeese Auto-Verhuurinrichting een derde garage ingericht. ZIERIKZEE. Met een e.vlru boot arriveerden de ministers van Bin nenlandse Zaken en van Waterstaat. De ministers maakten een reis door Zeeland om zich te oriënteren over de gebrekkige wijze ivaarop het per sonenvervoer in deze streek plaats vindt. Verwacht wordt, dat een recht- sti-eeks lidmaatschap de binding met de C.A.V. stex-ker zal maken. De le den worden meer direct bij de gang van zaken betx-okken. Praatavonden Gedacht wox-dt om het contact met de leden te vex-stevigen door op ge zette tijden zgn. px*aatavonden te ox-- ganisei*en, naast de algemene vex-ga- deringen. De heer J. v. d. Stolpe, die voor zijn betoog uitging van de aan alle leden van de afdelingen toege zonden discussie-nota stelde, dat de ze avond geen beslissing werd ver wacht, doch een oriënterend gesprek zeker aanbeveling zou verdienen. Het ligt in de bedoeling aan het eind van 1970 een beslissing van de afdelingen te vx-agen, zodat per 1 juli 1971 de Coöpex-atie Aankoopvex-eniging in nieuwe opzet kan stax-ten. De gx-ote vraag die werd gesteld is volgens de heer v. d. Stolpe of de boeren en tuindex-s van Schouwen-Duiveland rechtstreeks lid moeten woi-den van de C.A.V. of via hun plaatselijke af deling". Vragen Na de pauze was het woox-d aan de leden, die met hun vragen voor de dag konden komen. Hierbij kwamen nog vei'schillende belangx-ijke punten naar voren. Zo werd duidelijk ge steld doox; de heer v. d. Stolpe, dat geen leverings- of afnemingsplicht zal wox-den gekoppeld aan het pex-- soonlijk lidmaatschap. Het pex-soon- lijk lidmaatschap bx-engt in feite geen enkele verandex-ing ixi de toe stand zoals die nu is met betrekking tot de plichten en rechten, zij het, dat de tex-ugbetaling aan de leden, afhankelijk van de afname een ge zondere situatie is dan dat de afde lingen het voordeel genieten. De ver- antwoox-delijkheid zal, zoals dat ook thans bij de afdelingen het meest voorkomt, wox-den bepaald naar de mate waarin met de vex-eniging za ken is gedaan. Op een vx-aag of de landbouwvex-e- nigingen na het invoeren van het persoonlijk lidmaatschap nog een toekomst hebben antwoordde de heer Van Langeraad dat dit zeker het ge val zal zijn. De avonden, waax-op een bepaald onderwerp door een spreker wordt uiteengezet zullen tocli niet gemist kunnen wox-den. Volgens de heer V. d. Stolpe is het niet de be doeling om de plaatselijke verenigin gen op te heffen. Overgangsmaatregel Als overgangsmaatregel zal de C.A.V. een aantal jaren nog wel een financiële bijdrage blijven verstrek- ken, zodat de afdeling zich kan aan passen aan de nieuwe toestand. Het blijft volgens de heer v. d. Stolpe ge wenst een goede verstandhouding te handhaven tussen de C.A.V. en dc standsorganisaties. Over de samenstelling van het be stuur en de herkiesbaarheid van be stuursleden wex d uitvoerig gediscus- sieerd. Het aantal van vijf bestuux-s- leden werd door sommige leden te weinig gevonden, omdat het wense lijk is, dat toch ook elke tak van dc landbouw, tuinbouw en veeteelt in het bestuur is vertegenwoordigd. Nadat naar aanleiding van een vraag uit de vergadering door de heer Dc Groot nog was medegedeeld, dal reeds een Jongex-enraad is gein- stalleei-d, waarin zeven leden zitting hebben, en wel de heren Jonker. Bruinisse; Niekerk, Oostei'land; Klompe, Dreischor; Van Leeuwen, Haamstede; Bouwman, Renesse: Dc Vx-ieze, Scharendijke en Den Boer, Kerkwerve, sloot de heer Dalebout voorzitter van de vei-eniging te Scha rendijke, de vergadering, nadat door hem dank was gebracht aan de he ren V. d. Stolpe en De Grool.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3