doorregen varkensrollade Hawaï DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kabinet gaat niet weg bij verlies door regeringspartijen A.R.P. FLUS gaat niet 111 zee met D'66 WAT Acht nieuwe nederzettingen in door Israël bezette gebieden Studenten roerig in Kopenhagen Tuinman Zoon ZIERIKZEESCHE Kt Dinsdag 10 maart 1970 IZtisie jaargang Nr. 20366 waarin opgenomen 1797 1889 RFDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bi) de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,10; per maand 2,75; per jaar 31,20. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. In dit nummer: Pleidooi voor Recreatieschap Premier De Johjjj op verkiezingspud ROTTERDAM, 9-3. l)e Provinciale Statenverkiezingen zp van groot belang vanwege de indruk van het politieke beeld van Nederland die zy kunnen geven, „maar de regering gaat slechts weg indien zy in conflict met de Kamer komt", aldus heeft premier De Jong op een verkiezings- byecnkomst in Rotterdam verklaard. Dc premier zei het natuurlyk te zullen betreuren, indien regerings- partyen by deze verkiezingen ver liezen zouden fyden, maar er is op zichzelf niet de minste aanleiding om hieruit conclusies tc trekken. Indien zich echter heel grote verschuivingen zouden voordoen, komt een conflict situatie misschien dichterbij. Sprekend over de resultaten van een opinieonderzoek, volgens het welk de Katholieke Volkspartij en de Anti-Revolutionaire partij achteruit zullen gaan, zei premier De Jong dat de ervaring leert dat de kiezers veel gezonder oordelen dan men van te voren vermoedt. In antwoord op een opmerking van een vragensteller merkte de premier op. dat het met de zwakke delen van het kabinet heel erg meevalt. Advertentie. De regering heeft zeker veel aan dacht voor de „geestelijke luchtver ontreiniging" in Nederland. Maar het zou onjuist zijn bij elke indruk tegen de goede styl en goede zeden onmid dellijk een verbod uit te vaardigen oi' subsidie in te trekken. Dit is een on toelaatbare vorm van bevoogding. Indien een gezonde samenleving zelf haar weerstand vormt tegen uit wassen, wordt zy veel krachtiger dan wanneer zy zorgvuldig wordt afge schermd. Er is even sprake van een mode, een rage, „maai dan herstelt zich de gezonde opinie van de normale bur ger". De Nederlandse samenleving is veel te gezond en krachtig dan dat men behoeft op te treden, een optre den dat bovendien vaak een ave rechts effect heeft, aldus de premier. Onjuist verwijt Het is onwaar, onbillijk en vol strekt onjuist dat dit kabinet, zoals van bepaalde zijden wordt gesugge reerd, te weinig doet aan nieuwe structuren. Als er één kabinet is dat in deze tijd. waarin oude normen verdwijnen maar de nieuwe nog niet zijn uitgeki'istaliseei'd, doelbewust een opening naar de toekomst maakt,, is het dit kabinet, aldus de premier. Christelijke naastenliefde moet in politiek worden vertaald. Dit behoeft niet per se in Christelijke partijen, al vormen zij wel de ruggegraat van de samenleving. De premier zei geen geloof te hebben in splinterpartijen. Om iets te verwezenlijken moet men politieke machi hebben, en daarom is samenwerking tussen de confessi onele partijen gewenst. De premier werd enigszins in het nauw gebracht door een vragenstel ler die meende dat de regering geen aandacht heeft voor het probleem van de weduwnaars en fiscale faci liteiten bepleitte. De minister-presi dent meende dat de kosten van een permanente hulp fiscaal aftrekbaar zijn. Toen de vragensteller hiertegen inwierp dat de Hoge Raad driemaal pogingen heeft getorpedeerd om per manente hulp als bijzondere last af trekbaar te krijgen, gaf de premier toe daar niet voldoende van op de hoogte te zijn. Overigens is het niet zo dat de regering niet voldoende aandacht heeft voor dit probleem, aldus de premier. „Niet eenvoudig" „Het leven van een Kamerlid is niet eenvoudig", zo vertelde de pre mier een vragensteller die zich er- aan had gestoten dat in de Tweede Kamer soms meer mensen op de pu- blieke tribune zitten dan in de ver- gaderzaal. Het bijwonen van plenai re vergaderingen is slechts een frac tie van wat een Kamerlid moet doen. Een vraag over reklame op televi- sic ontlokte hem de ontboezeming: „Ik zit ook wel eens te kijken dat ik denk nou, nou". Deze reklame hin derde hem echter niet in die mate dat hij ook maar in enigermate zou peinzen over preventieve censuur. „In het Tweede en in een derde Kabinet-De Jong" zal nog meer aan dacht worden besteed aan welzijn in vergelijking met welvaart, zo merkte de premier tenslotte op. 't Is geen pot j en 't is geen spuit. Er komt mayonaise uit. 't is geen fles en 't is geen bus. 't Is de nieuwe Remia flus HARDENBERG, 9-3. De A JR.-par tij zal onder geen enkele voorwaarde een stembusakkoord aangaan met de politieke partij D'66. „Daar is geen sprake van. In tegendeel, met open vizier zullen wy deze party bij de komende kamerverkiezingen bestrij den en het zal er fel aan toe gaan". Aldus mr. B. VV. Biesheuvel, de A.R. -fi actievcorzitter in de Tweede Ka mer, op een verkiezingsbijeenkomst, in Hardenberg gehouden. Mr. Biesheuvel noemde de partij Democraten '66 een on-Nederlaiidse partij en een on-Nederlands ver schijnsel. omdat de Partij D 66 niet uitgaat van enig beginsel, doch van het pragmatisme. De A.R.-fractievoorzitter hield zijn gehoor voor dat de partij De mocraten '66 een groot gevaar in houdt zeker wanneer het pragmatis me de overhand zou krijgen in de politiek en zeker ook wanneer men de politiek slechts puur zakelijk zou willen benaderen. Mr. Biesheuvel waarschuwde zijn gehoor tegen D'66, omdat deze par tij, zo zei hij letterlijk, de politiek ontwortelt en uit de politiek net geestelijk fundament haalt. De A.R.-fractievoorzitter wierp de gedachte (van mr. W. J. Gecrtsema, de V.V.D.-fractievoorzitter in de Tweede Kamer) van de hand om ge zamenlijk met K.V.P., A.R.P., C.H.U. en V.V.D. met de Democraten '60 een stembusakkoord aan te gaan. Veel sleehl buitenlands selioeisel in Nederland UTRECHT. 9-3. „Nederland wordl de laatste jaren overstroomd door inferieur importsclioeiscl. Een groot gedeelte hiervan bestaat uit voor werpen die wel op een schoen lyken, maar die in de verste verte niet vol doen aan de minimum eisen die we aan een goede schoen mogen stellen". „Vooral jonge voeten worden ver schrikkelijk mishandeld in schoenen, gemaakt van materialen die hoog stens geschikt zijn om er een goed kope stoel mee te bekleden. Hét ge volg hiervan is dikwijls het optreden van voetschimmel, excemen en - door het ontbreken van een verant woorde pasvorm - doorgezakte en misvormde voeten". Dit betoogde de voorzitter van de Stichting „Het Schoenmakersgilde". de heer A. StÖckschen, in Utrecht op de jaarvergadering van het gilde. Bij deze organisatie zijn ongeveer 200 meester-schoenmakcrs aangesloten. Toelating tot het gilde geschiedt pas na een strenge kwaliteitscontrole op het werk van de kandidaten. Dit nummer beslaat uit 10 pagina's JERUZALEM, 9-3. De Israëlische vice-prcmier Jigal Allon heeft maandag meegedeeld, dat zijn land acht nieuwe nederzettingen in het tijdens de juni-oorlog van 1967 be zette gebied zal vestigen. Ook zijn er plannen voor een Jood se wijk in Hebron op de westelijke Jordaan-oever. Allon zei dit tot hel Israëlische parlement. Vier nederzettingen zijn in aan bouw in de op Syrië veroverde heu vels van Golan. Hiermee wordt het aantal in dat gebied op 14 gebracht. Twee nieuwe vestigingen op de wes- Kon. Heide Mij. ontslaat personeel ARNHEM, 10-3. In de uitvoerende sector in het noorden en het oosten van het land zal een vijftigtal per soneelsleden van de Koninklyke Nc- derlandsche Heidemaatschappy wor den ontslagen. Naar de directie van de Heide maatschappij meedeelt is aanpassing van het personeelsbestand noodzake lijk gebleken ten gevolge van struc turele wijziging in de uitvoering van cultuurtechnische werken, met name een snelle omschakeling naar me chanische uitvoering. In volledige overeenstemming met de betrokken werknemersorganisaties is een af vloeiingsregeling tot stand gekomen. De ondernemingsraad is omtrent een en ander uitvoerig geïnformeerd, al dus de directie van de Heidemaat schappij. lekker eten tips Op de rug of de zijkant van de gebraden rollade worden enige plakken ananas vastgeprikt, die even in de boter zijn verwarmd. Schotel opmaken met spruitjes of tutti-frutti en patates frites. Jus in 't komm'etjel VIENTIANE (Laos). Dit Laotiaanse jongetje, behorend tot één van de stam men die het DaI der Kruiken zijn ontvlucht na dc Noordvielnamese aan vallen. staat lussen restanten oorlogsmateriaal, dat nu het huisraad uit maakt van de evakuees. een goed stuk vlees hoort erbij Publicatie van de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees. Vleeswaren en Vleesconserven Soms maken mensen vals geld, maar veel vaker maakt geld valse mensen. UQT PE 6ILT p VIRGINIA BEACH (U.S.A.). Vijf beelden van de zonsverduistering, die za terdag in de Verenigde Staten en Mexico was waar te nemen. (Beelden in volgorde van links boven naar beneden). Meer bewolking Verwachting tot woensdagavond: Vannacht helder weer met weinig wind en lichte tot matige vorst; mor gen overdag toenemende bewolking en later kans op enige sneeuw; zwakke tot matige wind uit zuide lijke richtingen en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturen: van tot 4 gra den onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. 11 maart. Zon op 7.05, onder 18.37. Maan op 8.03. onder 12 maart. Zon op 7.02, onder 18.38. Maan op 8.22, onder 0.15. Eerste kwartier: 14 maart te 22.16. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 11 maart 5.37 v.m. 18.02 n.m. 18.40 n.m. BROUWERSHAVEN 11 maart 12 maart 5.25 v.m. 6.03 v.m. 17.40 n.m. 18.22 n.m. lelijke over van de Jordaan zullen aan de negen al bestaande worden toegevoegd, en het aantal in de Si nai zal van drie op vijf worden ge bracht. De plannen voor een groce Joodse Wijk in Hebron worden op het moment door de regering bestu deerd, maar het kan nog wel een jaar duren, voordat zij zijn afgerond aldus generaal Allon. Ontginning van Zuidelijk Flevoland DRONGEN, 9-3. De rijksdienst voor IJsselmeerpolders zal dit jaar op grote schaal beginnen met de ont ginning van Zuidelijk Flevoland. Oostelijk .Flevoland zal voor wat de ontginning betreft naar het twee de plan worden geschoven. De ontginning van Zuidelijk Fle voland zal dit jaar plaatsvinnen op twee fronten: het gebied bij Huizen ten noorden van de Eemmond (dat straks zal dienen om de overloop uit Het Gooi op te vangen) en de streek ten zuiden van de Knardijk bij het Veluwemeer. KOPENHAGEN, 9-3. Deense stu denten hebben maandag het admini stratiecentrum en de gebouwen van de subfaculteit der Sociologie van dc Universiteit van Kopenhagen bezet om daarmee hun eis voor een stu denten vertegenwoordiging van 50 procent in alle besluitvormende li chamen kracht by tc zetten. Het Deense parlement behandelt op het ogenblik een wetsontwerp waarin de studenten slechts een der de deel van de zetels in de belang rijkste organen wordt toegekend. De bezetting volgde op een protestmars, waaraan ongeveer 2000 studenten deelnamen. Zij droegen spandoeken met teksten als „geen onderzoek met winstoogmerk" en „Franse toestan den hier?". BEIROET. Libanon zal geen een zijdig vredesverdrag met Israël slui ten omdat het volledig solidair is met de andere Arabische landen in zake het Palestijnse vraagstuk. Dit heeft de Libanese minister van voorlichting Osmpn Dama geani- woord op vragen naar aanleiding van de uitlating van de Israëlische minister van buitenlandse zaken Ab ba Eban. Springtij: 10 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-3. Het K.N.M.I. meldt De vore van lage druk die de laatste dagen over Nederland lag vult op het ogenblik op, waardoor de lucht- drukverschillen sterk afnemen. Door dat er minder waterdamp in de at mosfeer aanwezig is dan enkele da gen geleden het geval was, is ook de activiteit van sneeuwbuien onder drukt. In de heldere nacht van maandag op dinsdag konden aldus de temperaturen op sommige plaat sen tot 9 graden onder nul dalen. Inmiddels heeft zich in de omgeving van IJsland een depressie ontwik keld die in zuidoostelijke richting koerst en woensdag het weer in ons land zal gaan beinvloeden. In de nacht van dinsdag op woens dag zal de temperatuur bij een hel dere hemel weer flink kunnen zak ken, maar in de loop van de dag daarna zal de bewolking gaan toe nemen en mogelijk reeds neerslag brengen. MOSKOU In Wit-Rusland zijn vandaag de onlangs aangekondigde militaire oefeningen onder de naam „Dvina" begonnen. Minister van de fensie maarschalk Gretsjko heeft persoonlijk de leding op zich geno men van deze oefeningen, die de grootste sedert lang in de Sowjet- Unie worden genoemd. Alle merken NAADLOOS TAPIJT OVERGORDIJNEN VITRAGES uit voorraad leverbaar. Wij adviseren U gaarne! Mol 19 - Zierikzee Telefoon 2887 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1