Praatje over pensioen op avondChr. Besturenbond W.-Schouwen Betere arbeidsvoorwaarden WSW-werkers De toestand in Laos Pruiken voor soldaten STREEKNIEUWS KERKDIENSTEN VOOR BIDDAG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 maart 1970 Nr. 20365 HAAMSTEDE, 6-3. Vele leden, waarvan sommigen met hun echtge noten, waren gekomen naar de le denvergadering van de Chr. Bestu ren Bond Westelijk Schouwen die in de recreatiezaal van de Ger. Kerk te Haamstede werd gehouden. De heer L. de Graaf, bestuurder van het C.N.V. sprak over „Pensi oen voor iedere Nederlander". Spre ker schetste de chaotische toestand die er momenteel heerst op het ge bied der pensioenvoorzieningen. Men telt in Nederland 86 bedrijfspensi oenfondsen met 1.200.000 actieve le den, maar die tevens de zorg heb ben voor 1.900.000 zg. „slapende rechthebbenden". Verder zijn er on geveer 1600 ondernemingen die een eigen pensioenvoorziening hebben. Deze tellen totaal 518.000 verzeker den tegen 200.000 slapende verze kerden. De gemiddelde uitkering bij de bedrijfspensioenfondsen kan ge steld worden op f 650 per jaar ter wijl in de bedrijfsvoorziening gesteld kan worden dat het gemiddelde op loopt tot f 3000 per jaar voor hen die voor uitkering in aanmerking komen. Niet waardevol Dat zijn te grote verschillen, die echter zeker nog geen goede oude dag waarborgen, omdat vele uitke ringen niet waardevast zijn. In de Stichting van de Arbeid is dit vraag stuk wel in studie maar radicale veranderingen zullen nog lang du ren. Er zijn teveel belangen die te gen elkaar afgewogen moeten wor den. Het C.N.V. heeft in een rap port de stelling ingenomen dat deze onhoudbare zaak alleen nog maar opgelost kan worden door „bevrie zing" van het huidige systeem en het beginnen op een totaal ver nieuwde basis. Pensioen voor iedere Nederlander is daarom aantrekkelijk omdat nu met al die regelingen toch nog 20 pet. van de mannelijke beroepsbevolking niet onder een of andere regeling valt. Tegenwoordig is het vaak zo dat als men tussen de 40 en 50 jaar van beroep wil ver anderen, men terdege uit moet kij ken of in dat geval de pensioenrech ten niet onaantrekkelijker worden. Door alle Nederlanders onder een zelfde regeling te brengen zou deze belemmering weg genomen kunnen KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Voorhout J. Hoogenkamp te Amsterdam; naar Deil-Enspijk F. Houwert, kand. te Amersfoort; naar Linschoten C. J. van der Plas, kandidaat te Katwijk aan Zee, die bedankte voor Scherpe- nisse, Stellendam, Tholen en voor Zegveld, de benoeming tot voorgan ger te Oude Pekela E. Woltinge, voorganger bij de Hervormde Evan gelisatie Vereniging te Hardegrijp. Bedankt voor Eindhoven A. J. Hoorn te Vlaardingen; voor Zeist J. Smit te Putten. Geref. Kerken Beroepen te Putten D. O. Veenen- daal te Genderen en C. van Ginkel te Mariënberg; te Halfweg-Zwanen- burg H. J. Hasper te Gees; te Henge lo T. Kamper te Zoetermeer. Benoemd tot studiesecretaris van de Raad voor Contact en Overleg v. h. Ned. Bijbelgenootschap D. N. Wouters te Pijnacker-Nootdorp. Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Aalten/Neede/ Winterswijk H. Schuurman te Creil (N.O.P.). Christ. Geref. Kerken Bedankt voor Amsterdam-Zuid, voor Noordscheschut en voor St. Thomas (Ont. Can.) (Free Chr. Ref. Church) J. Westerink te Haamstede- Kerkwerve. Geref. Gemeenten Bedankt voor Gorinchem H. Lig- tenberg te Genemuiden. Oud Geref. Gemeenten Aangenomen naar Dordrecht B. Jongejan te IJsselmuiden. Bij de dorpssmidse te Dreischor kon het zo'n vijftig jaar geleden gezellig druk zijn en vooral vlak. bij de „tra- valje", waar de paarden van nieu we hoefijzers voorzien werden. Over de kerkgracht was gedeeltelijk een vlonder gebouwd, waar ten dele nog een tweede hoefstal op gebouwd was, zodat men twee paarden tege lijk onder handen kon nemen. - Rechts op de voorgrond ontdekken we ook nog de gemeentelijke slijp steen. Deze foto dateert uit 1918. worden. Maar het kapitaal-dek kingssysteem waarmee nu gewerkt wordt is niet hanteerbaar in een nieuwe regeling. Dan is een betaling naar behoefte in een omslagregeling gewenst, waarmee tevens de uitke ringen waardevast zijn. Van werk gevers- en van verzekeringszijde zit men zeker niet te springen om een dergelijk systeem. Maar in andere kringen van de vakbeweging heeft men deze zaak ook in studie en van zelf zullen deze punten doorgepraat worden. Spreker vond het zeer be langrijk dat men nu reeds in de le denkring deze voorstellen kan door geven. De gewone leden hebben soms een zakelijker kijk op deze materie dan zij die hier ambtshalve mee te maken hebben. Nu zijn er nog veel weerstanden, doch de heer de Graaf was ervan overtuigd dat het opnieuw beginnen op door het C.N. V. gepropageerde manier de oplos sing kon bieden om uit de chaos te komen. Wisselvallig Tijdens de bespreking toonde spreker aan hoe wisselvallig de uit keringen kunnen liggen per bedrijfs tak, omdat men in de ene meer oudere werknemers telt dan in de andere. Een bouwvakarbeider die f 8000 verdient, betaalt daar 2^2 pet. premie over en ontvangt na 40 jaar f 1700. De landarbeider betaalt van f 8000 echter 3Vèi pet. en heeft na 40 jaar maar recht op f 860. Spreker toonde zich geen voor stander van verlaging van de pensi oengerechtigde leeftijd, ook niet voor vrouwen. Deze willen terecht gelijke arbeidsvoorwaarden, dan ook gelij ke rechten en bovendien zijn de vrouwen sterker dan de mannen. Voor die beroepen waarin het „slij tageproces" aangetoond kan worden moeten er wel mogelijkheden van vervroegd pensioen aanwezig zijn. Voordat spreker het woord ver kreeg had de voorzitter, de heer C. Kommer, een welkomstwoord ge sproken, speciaal tot de dames uit Bruinisse, die tot voor kort als de „Majolies" naam maakten. Zij zon gen: „Ben, ben, bene" en „Wees toch lief voor mij". Zowel in hun eerste optreden, kregen zij ook in hun tweede veel bijval. De Chr. Bestu renbond had een goede avond. DEN HAAG, 7-3. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, heeft aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat in de arbeidsvoorwaarden voor werk nemers in de sociale werkvoorziening een aantal verbeteringen is aange bracht naast de reeds per 1 januari j.l. doorgevoerde loonsverhoging. Deze verbeteringen werden dooi de minister aangekondigd tijdens de recente behandeling van de begro ting van zijn departement in de Tweede Kamer. Het gaat hierbij in de eerste plaats om: een gelijktrekking van het minimumloon met het in het be drijfsleven geldende minimumloon voor werknemers van 24 jaar en ou der, met terugwerkende kracht tot 1 februari 1970. Een verkorting van de arbeidstijd tot 8Vz uur per dag, 42Vz per week, met ingang van 1 april 1970 en 95 doorbetaling van het werkelijk verdiende loon bij onwerk baar weer (voorheen van het basis- loon), met terugwerkende kracht tot 1 januari 1970. Voorts gelden van het begin van 1970 af twee verbeteringen t.a.v. de vakantie-aanspraken, namelijk: een verhoging van het aantal jaarlijkse verlofdagen met een dag en de in voering van een regelmatig aan te passen minimum-vakantietoeslag van f 550,voor werknemers in de a-ca tegorie, die kostwinner zijn. VIENTIANE, 7-3. Noordvietna- mese troepen hebben, naar bekend werd, twee dagen geleden een kleine regeringspost in de heuvels ten oord-oosten van het strategische knooppunt Sala Phoekhoen onder de voet gelopen. De post werd verdedigd door twee bataljons regeringstroepen - circa 800 man. Over verliezen is niets be kend. Het was naar men aanneemt het laatste regeringsbolwerk voor het punt waar weg nr. 7 uitkomt op weg nr. 13, de hoofdweg tussen Vien tiane en Loeang Prabang. In Vien tiane is ook nog bekendgemaakt, dat begin februari een Noordvietnamese generaal is gesneuveld tijdens een tegenaanval van regeringstroepen nadat een vijandelijke eenheid had gepoogd de stad Paksane aan de ri vier de Mekong binnen te dringen. NEW YORK, 7-3. Om zowel aan de militaire regels als aan de eisen van de „hippe mode" te kunnen voldoen, maken veel Amerikaanse militairen gebruik 'van pruiken en haar stukjes. Dat is aan het licht gekomen bij recente uitrus tingsinspecties. Militairen die de stad in willen of met ver lof gaan, voelen er behoefte aan hun korte kapsel te be dekken met een welige haar dos. Reservisten daarentegen, die in Amerika vaak voor een weekeinde de kazerne in ver dwijnen, hebben een borstel pruik nodig waar ze hun lan ge haren onder kunnen weg stoppen. Pruikenhandelaars doen goede zaken. Naast veel café's, danszalen en andere vermaaksgelegenheden in de buurt van kazernes zijn nu pruikenwinkeltjes gevestigd. ZIEIUKZEE Prijsuireiking Zomeravondvoetbal Op vrijdag 13 maart vindt in de Graanbeurs de (verlate) slotavond plaats van het zomeravondvoetbal seizoen 1969. Op deze avond zal de burgemeester van Zierikzee de prijs uitreiking verrichten. Verder wordt een cabaretprogramma geboden en een bal, verzorgd door het Trio Se- bregts uit Bergen op Zoom. SEROOSKERKE Aanrijding Vrijdagmorgen had op de Stoof- weg een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door H. W. B. uit Middelharnis en een vrachtauto van de firma D. uit Zie rikzee, bestuurd door M. B. H. uit Zierikzee. Deze aanrijding ontstond toen de bestuurder van de personen auto, welke reed in de richting Noordwelle op de met sneeuw be dekte rijbaan in een slip geraakte. De personenauto werd onbestuur baar, met het gevolg dat een aan rijding met de uit tegenovergestel de richting komende vrachtauto ont stond. De personenauto werd aan de linker voorzijde zwaar beschadigd, de vrachtauto liep geringe schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. HAAMSTEDE Regionale bijeenkomst C.H.U. Mensen die zich voor de politiek interesseren, kunnen a.s. donderdag 12 maart spreken met en luisteren naar prominenten uit de C.H.U. In de recreatiezaal der Ger. Kerk zijn dan aanwezig de heren A. J. Kaland, lid van Gedeputeerde Staten, tevens lijstaanvoerder der C.H.U. en ir. J. Prins, voorzitter der Z.L.M. Vooral vragen uit de Westhoek zullen aan de orde komen. Dia-avond Liefhebbers van dia's over Spanje en over de wintersport kunnen a.s. dinsdag terecht in hotel Vliegveld te Haamstede, waar Foto Berge de 4e avond in deze reeks organiseert. Over Spanje zal de heer H. Fennet uit Serooskerke zijn zegje doen, ter wijl de wintersport een onderwerp is van de heer W. J. Geleijnse uit Haamstede. VéGé-reis 1970 Vorige week kwamen de gezamen lijke VéGé-winkeliers van Schou- wen-Duiveland bijeen om te praten over de te organiseren reis in 1970. Met de medewerking van de heer J. Willemse van Touringcarbedrijf Van Oeveren uit Zierikzee, die ter ver gadering aanwezig was, werd, na een duidelijke toelichting van deze ter zake kundige chauffeur, besloten om dit jaar een reisje naar België te maken. Hoofddoel van de reis wordt het prachtige natuurpark en open lucht-museum „Bosrijk" bij Hasselt. Op de terugweg worden St. Truiden en Leuven bezocht waarna in Merk- sem bij Antwerpen gelegenheid tot winkelen wordt geboden in het gro te moderne warenhuis aldaar, dat tot de grootste van België behoort. In Bergen op Zoom wordt een af scheidsdiner gegeven. Deze reis, waarover de VéGé-win keliers inlichtingen verschaffen en waarvoor 2 zegelboekjes nodig zijn, wordt gehouden op 25 mei. De orga nisatie van de reis ligt opnieuw in de hand van de heer A. de Bruine te Haamstede. BURGH Speeltuinvereniging opgeheven De speeltuinvereniging „Burgh" bestaat niet meer. In de woensdag avond in hotel Bakker gehouden vergadering waarbij naast het be stuur maar een luttel aantal leden aanwezig was, is de vereniging ont bonden. De speeltuin, gelegen aan de Leliëndaleweg, werd reeds enige jaren geleden gesloten, zodat in feite alleen de vereniging nog overbleef. De speeltuin heeft niet aan de ver wachtingen voldaan die de oprich ters zich ervan hadden voorgesteld. De grond is eigendom van de Stich ting Hulpverlening Rampgemeente Westerschouwen verpacht. Dezelfde Burgh en is nu aan de gemeente gemeente kocht de speelwerktuigen. De Stichtingsvoorzitter, Jhr. A. van Citters, bracht het bestuur dank voor het vele werk dat in al die jaren aan het instandhouden der vereni ging werd besteed. De vergadering besloot de geldelijke middelen be schikbaar te stellen aan de bejaar densociëteit Burgh en aan de lees bibliotheek. BROUWERSHAVEN Boeiende avond Plattelandsvrouwen De afd. Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield haar maandelijkse bijeenkomst in het Jeugdgebouw, onder leiding van de presidente. Deze heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder twee bezoeksters en de spreker van deze avond, de heer .E. Leeflang uit Zierikzee, die een causerie hield over Nederlandse schrijfsters. De presi dente had eerst nog wat mededelin gen en las toen ter inleiding een stukje voor van A. M. G. Schmidt. Daarna gaf zij het woord aan de heer Leeflang. Deze begon met en kele gedichten voor te lezen van M. Vasalis. Deze dichteres was in het dagelijkse leven zenuwarts. Na de pauze had de heer Leeflang een prachtig verhaal over een onge trouwde vrouw en haar ingebeelde zoon Hedde; het was geschreven door Jac. van Hattum en heette „De zoon van Fokje Wollinga". De heer Leeflang deed dit bijzonder boeiend. Het was muisstil in de zaal en alle leden zaten met volle aandacht te luisteren en leefden ten volle mee met Fokje Wollinga. Ten derde had de heer Leeflang gekozen „De an dere kant" van Marga Minco. De an dere kant, zo sprak de spreker is de verborgen kant die haast iedereen heeft en weinig mensen kennen die verborgen kant van elkaar. Ook dit droeg de. heer Leeflang boeiend en indringend voor eri ook hier werd zeer aandachtig naar geluisterd. Men kan gerust zeggen dat de heer Leeflang contact had met de zaal. Hierna was er nog een gezellige dis cussie waar ook door de leden veel gebruik van werd gemaakt. De pre sidente dankte tot slot de heer Leef lang heel hartelijk voor deze mooie avond. De volgende bijeenkomst is op 24 maart a.s. DREISCHOR Collectes In de maand februari j.l. werd in de Hervormde Kerk van Dreischor als volgt gecollecteerd: voor de kerk voogdij f 76,61, extra collecte voor de kerkvoogdij f 25,47, de diaconie f 43,03; fonsd derde collecte f 41,55, wereld diaconaat f 45,30 en zitplaat sen f 16,35. Parkeerterrein in wording Aan de Ooststraat te Dreischor gaat het aannemersbedrijf J. de Rui ter en Zoon uit Noordgouwe starten met het aanleggen van een parkeer terrein. Deze parkeerruimte komt op de plaats waar in vroeger jaren de Waddenzee en -eilanden nationaal park? DEN HAAG, 7-3. In een door het comité ter voorbereiding van het Europees natuurbeschermingsjaar 1970 aan de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. H. J. van de Poel, aangeboden rapport beveelt het comité met de meeste klem aan om het gebied van de Waddenzee en de Waddeneilanden inte graal te doen beheren als een „nationaal park" van Europese allure, waarbij de eisen van het natuurbehoud en het landschapsbehoud op de eerste plaats moeten komen. Gedacht wordt aan een op nationaal niveau beschermd en beheerd landschap, waarin binnen het raam van de tegenwoordige moge lijkheden, tevens plaats is voor bepaalde menselijke activiteiten, inclusief de recreatie. In het dicht bevolkte Nederland is het Waddengebied het enige overgebleven gebied waar „ruimte' te vinden is. Hoofdgedachte van het rapport noemt de voorzitter van het comité, prof. dr. K. H. Yoous, het feit dat door de huidige ontwikke ling van natuurbehoud tot milieubeheer, al deze zaken niet meer onder de bijzondere verantwoordelijkheid van één ministerie be rusten. Sommige comitéleden denken bij de organisatie van het milieubeheer aan de instelling van een interdepartementale raad voor het milieubeheer, die op kabinetsniveau zou moeten adviseren. Andere leden zouden zelfs een apart ministerie voor milieuzaken willen zien ingesteld. Ook wordt gewezen op de noodzakelijkheid om te komen tot een Europees handvest voor natuurbehoud en milieubeheer. Uitermate belangrijk acht het comité ook de aanbeveling inzake de wet bedreigde diersoorten. landbouwschuur van P. van Bloois heeft gestaan en welke reeds gerui me tijd geleden werd afgebroken. Dreischor gaat Renkum eren Op donderdag 12 maart a.s. verga dert de gemeenteraad van Brou wershaven in het „Plaesenuus" te Dreischor. Als agendapunt komt o.a. aan de orde het voorstel om een nieuwe straat in het bestemmings- lan West te Dreischor te gaan ver noemen naar de adoptiegemeente Renkum in Gelderland. De gemeen te uit Gelderland heeft na de wa tersnoodramp in 1953 aan Dreischor veel hulp geboden en zodoende gaat Dreischor deze plaats nu op passen de wijze voor het nageslacht in her innering houden. SIRJANSLAND Wereldvrouwengebedsdag Vrijdagavond had in het Vereni gingsgebouw de interkerkelijke sa menkomst van de Vrouwen-Wereld gebedsdag plaats. De liturgie had als thema: „Er zijn geen grenzen aan Jezus macht". Ruim zesduizend koeien aangemeld voor omsehakelingspremie DEN HAAG, 7-3. Bij het ontwik- kelings- en saneringsfonds voor de landbouw zijn tot 1 februari 1970 in totaal ruim 300 aanvragen voor een omschakelingspremie voor in totaal pl. 6500 melkkoeien ingediend. Zoals bekend is de Nederlandse omschake lingspremie vastgesteld op basis van de E.E.G.-slacht- en omschakelings premieregeling, waarbij o.a. het to taal van het aantal koeien, waarvoor een omschakelingspremie kan wor den verleend, beperkt is tot 250.000. Per 1 februari 1970 was in totaal in de zes lid-staten voor ruim 100.000 melkkoeien een omschakelingspre mie aangevraagd, hetgeen nog ruim schoots onder deze grens blijft. De gelegenheid tot het indienen van aanvragen blijft daarom nog volle dig openstaan. De provinciale direc ties voor de bedrijfsontwikkeling zijn inmiddels overgegaan tot ver dere afhandeling van de goedge keurde aanvragen. Ned. Herv. Kerk Haamstede: 10 uur ds. Huizing; 7.30 uur gemeente-avond. Dreischor: 7 uur ds. Van Roon, Katwijk aan Zee, (medewerking kerkkoor). Oosterland: 10 en 7 uur ds. Ommering. Sirjans- land: 10 uur ds. Stelwagen, Delft; 7 uur ds. Catsburgh, St. Maartensdijk. Bruinisse: 10 en 7 uur ds. Post. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. W. v. d. Kooy; 7.30 uur ds. Favier. Haamstede: 10 uur ds. Favier; 7 uur ds. Van der Kooy, aansluitend gemeente-avond. Scharendijke: 2.30 uur ds. Jansma; 7.30 uur ds. Put. NieuVverkerk: 10 uur (samen met Oosterlandd), ds. S. Wou- terse, Dordrecht; 7 uur ds. A. C. Ver heul, Maasbracht. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 7.30 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur ds. S. v. d. Molen; 7 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 uur ds. Westerink; 7.30 uur ds. S. v. d. Molen. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkerk: 10, 3 en 7.30 uur ds. Karens. Haamstede: (woensdag 11 maart) 10 en 2.30 uur (H.D.) ds. J. v. d. Noord. Geref. Gem. in Nederland Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur student A. Wink. Oud-Gereformeerde Kerken Bruinisse: 10 en 5 uur ds. L. Ge braad, Sint Philipsland. Flitsen uit het buitenland TEL AVIV. Bij een Israëlische commando-actie tegen een Arabi sche guerrilla-basis op de oostelijke oever van de Dode Zee in Jordanië zijn drie Arabieren gedood en drie gevangen genomen, zo deelde een le- gerwoordvoerder in Tel Aviv mee. DJAKARTA. Ongeveer 5000 Indo nesiërs zijn geëvacueerd uit hun huizen bij de vulkaan Lokon op Noord-Celebes. De bevolking van ongeveer 30.000 mensen is gewaar schuwd dat de vulkaan ieder ogen blik tot uitbarsting kan komen. HONGKONG. China beschuldigt India vari verdubbeling van oorlogs voorbereidingen langs zijn grenzen met China en Pakistan. Volgens ra dio-Peking heeft de Indische rege ring haar militaire uitgaven dit jaar reusachtig opgevoerd. LONDEN. Het Britse Lagerhuis heeft met een krappe meerderheid de defensiepolitiek van de Laboué- regering goedgekeurd. Een motie van de conservatieve oppositie, waarin de regering een verzwakking van de defensie werd verweten, werd door het parlement verworpen. LONDEN. Bij dë Shetland-eilun- den is een Russische treiler opge bracht. die viste in de Britse terri toriale wateren. De kapitein van het schipzal in Lerwick terecht slaan. WOENSDAG 11 MAART Gereformeerde Kerken Brouwershaven: 10.30 uur ds. Put: 7 uur ds. Keizer. Oosterland: 10 uur gez. dienst met Nieuwerkerk; 3 uur ds. S. Wouters, Dordrecht. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Verheul, Maasbracht. Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 uur leesdienst; 7 uur ds. F. van Dijk, Souburg/Vlis- singen. Gereformeerde Gemeenten Oosterland: 10, 2.30 en 6.30 uur ds. G. Schipaanboord, Rotterdam. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. J. Pan- nekoek, Terneuzen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. F. Mallan, Gouda. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Gebraad, Sint Philipsland. TEL AVIV. Een Israëlische mili taire woordvoerder heeft bekendge maakt, dat een Israëlische militair is gedood en twee militairen zijn ge wond in een vuurgevecht met een Arabische guerrilla-groep in de buurt van de Libanese linies in Op- per-Galilea. MOSKOU. De Russische minister van defensie, maarschalk Andrei Gretsjko, zal persoonlijk het bevel op zich nemen van de grootscheepse manoeuvres die binnenkort in het westen van de Sowjet-Unie zullen worden gehouden. DJAKARTA. De luchtmachtcom mandant van Djakarta Tjahjadi heeft bekend gemaakt dat 77 offi cieren van de luchtmacht in arrest zijn gesteld wegens geheime connec ties met de ondergrondse communis ten. Wanneer dat gebeui-d is zei hij niet. MOSKOU. Russische militaire een heden zijn naar het westelijk deel van de Sowjet-Unie vertrokken voor grootscheepse oefeningen, die daar later deze maand gehouden zullen worden, zo meldt het Russische pers bureau Tass. ADDIS ABEBA. De ministerraad van de Organisatie voor de Eenheid van Afrika (OAE) heeft een resolu tie aangenomen waarin elke vorm van militaire of andere medewer king met Pretoria, Salisbury en Lis sabon een vijandige daad tegen alle Afrikaanse landen en volken wordt genoemd. BRUSSEL. De Belgische minister van landsverdediging. Segers, heeft in de Kamercommissie voor defensie bevestigd dat het zijn bedoeling is de celstraf in het leger af te schaffen. Hij bereidt een bijzonder tuchtregle- ment voor waarin deze afschaffing wordt voorzien. LONDEN. Een bonte mengeling van internationale persoonlijkheden is aanwezig geweest op het banket ter ere van de 200ste verjaardag van de wassenbeeldcntcntoonslcllin Ma dame Tussaud in Londen - waar de internationaal befaamde en beruch te figuren bijna levensecht in was zijn vereeuwigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3