Moeders tweede leven rrico 1 'rap voor strand Westenscliouwen spoedig aanbestedingsgereed UITKERINGEN NA OVERLIJDEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 maart 1970 Nr. 20304 Vergadering gemeenteraad HAAMSTEDE, 5-3. In de deze week gehouden vergaderingen van YYcsterschouwen werd door de voor zitter, burgemeester H. P. Everwijn, in antwoord op een vraag van dhr. ilendrikse, medegedeeld dat de trap te YVestcnschouwen zeer binnenkort aanbestedingsgereed en op 1 mei a.s. klaar zal zijn. Tot klerk ter secretarie werd per 1 april benoemd de heer E. J. de Roo uit Kloetinge. De raad ging akkoord met het voorstel tot aankoop van een Unimog met toebehoren: kip wagen, kolkenzuiger en cirkelmaaier, voor een totaalbedrag van f 65.000,De ze installatie kan worden toegepast up het strand en voor het leegzuigen van rioolbeddingen, secptietanks en voor het maaien van bermen. Andere taken: het brengen van kleedcauinos naar het strand, wegnemen laagwa- terbebakening, het verrichten van strandvonders werk, ophalen grof vuil en „sneeuwploeg". Werk dat in 1969 aanbesteed, f 22.000,ging kos ten. Ondanks een minder goede demon stratie vond de heer Steur het een verantwoorde uitgave. Het raadslid uitte zijn waardering voor het werk in verband met de gladheidsbestrij- ding deze winter door Gemeente werken verricht. De heer Steur be treurde het dat de hydraulische kraan niet wordt aangekocht. De voorzitter zei dat nog gezocht wordt naar een financiële mogelijk heid. „Het dorpsfonds-potje" opper de de heer Goossens. De heer Hen drikse schaarde zich achter de heer Steur. In de volgende vergadering kan een voorstel tot aankoop van een hydraulische kraan worden vernacht aldus werd toegezegd. De brandweer zal uitgerust wor den met persluchtmaskers, kosten f 2.000,—. Verlichting kruispunten Enkele T-kruisingen: Kuierdamse weg-Stoofweg; Stoofweg- Prov. (Se- rooskerkese) weg en Delingsdijk zul len verlichting krijgen. Voor de Stoofweg is bij het binnenrijden van Renesse een aflopende snelheidsre geling in aanvraag, terwijl ook de bushalte-situatie bij Serooskerke in behandeling is. Het is niet uitgesloten dat er in de toekomst één sportveld in de West hoek komt in plaats van de huidige 5. „Ergens zal in een bestemmings plan een dergelijk project bekeken worden", antwoordde de voorzitter vragensteller Padmos. Het voorstel inzake omruil 8 aan delen N. V. Zegam in 8 aandelen N.V. Prov. Zeeuwse Energie Mij en aan koop 6 aandelen P.Z.E.M. werd goed gekeurd. Het maximum jaarlijkse subsidie voor de wind- korenmolen „De Graanhalm" werd verhoogd van Schouiveii-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee neemt hte zondag op „Bannink" op tegen Noormannen Renesse gaat op bezoek bjj Biervliet D.F.S. bindt de strijd aan tegen Huisterloo Zonncmaire is favoriet tegen Renesse II Drcischor trekt naar Patrijzen MEVO ontvangt Bevelanders met goede kans op winst. VOETBAL K.N.V.B. - Zierikzee komt zondagmiddag, in de 4e klas H, op het sportpark Bannink binnen de lünen om het op te nemen tegen Noormannen, een tegenstander wel ke zeker niet moet worden onder schat. In de uitwedstrijd hebben de rood-zwarten genoegen moeten ne- mep. met een 2-2 gelijk spel, maar nu geven wij hen toch een goede kans om op beide puntjes beslag te gaan leggen. Renesse gaat op bezoek bij Biervliet waar het de puntjes wel :al moeten achterlaten. Koploper RCS heeft te Vlissingen bij Walche ren de beste troeven in handen, ter wijl Sluiskil voor eigen publiek in staat mag worden geacht om Clinge van het lijf te houden. Bij het tref fen tussen de zwakke broeders Hansweertse Boys en Oostburg ge ven wij de Boys de beste kansen, terwijl Koewacht en Corn. Boys el- kaar op het terrein uan eerstge noemde niet veel zullen ontlopen. In de reserve 3e klas C gaat Zie rikzee II in Hulst op bezoek bij HVV '24 II. Hopelijk brengen de rood-nuarten er iets meer uan te recht dan zondag jl. waarbij zij in staat moeten zijn om de helft van de inzet mee naar huis te brengen. Te Roosendaal zal Alliance II wel niet veel problemen ondervinden met Zeeland Sport II. Middelburg III heeft thuis goede winstkansen tegen Axel III, terwijl RCS II te Souburg zeker niet bij voorbaat kansloos is in het treffen met Steenbergen II. Goes II en Vlissingen III zullen el kaar niet veel ontlopen, mogelijk geeft het terreinvoordeel hier de doorslag. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. DFS gaat het in eigen omgeving, in de le klas opnemen tegen Huisterloo. Hoewel de tegen stander zeker niet moet worden on derschat geven wij de oranjehemden een goede kans op de volle winst beslag te leggen. Zeelandia staat bij hel bezoek aan Aardenburg voor een lang niet gemakkelijke taak. Het zou ons dan ook niet verwon deren als de groen-zwarten hier één puntje zouden moeten achterlaten. Lewedorpse Boys kan wellicht op de helft van de inzet beslag leggen in de thuiswedstrijd tegen Schoondij- ke. Luctor kan haar positie wat gaan verbeteren door thuis van IJzendijke te winnen. Hekkesluiter Robur staat tegen Philippine weer voor geen gemakkelijke taak, terwijl Domburg de beste papieren in han den heeft bij het bezoek aan Hoofd plaat. In de 2e klas B komt koplo per Zonnemaire in de duinstreek te gen Renesse II als favoriet binnen de lijnen. Dreischor gaat op bezoek bij nummer twee op de ranglijst, Patrijzen. Om in de running te blij ven zullen de blauw-witten op beide puntjes beslag moeten leggen, een opgaaf welke zeker niet gemakke lijk zal zijn. DFS II gaat op bezoek bij Luctor II waarbij wij het op winst voor de thuisclub houden. Cortgene moet tegen Volharding het terreinvoordeel kunnen uitbuiten. Hansweertse Boys II geven wij goe de winstkansen tegen Kwadendam- me, terwijl Domburg II thuis het heft in handen moet kunnen houden tegen 's Heer Arendskerke III. In de 3e klas C maakt Zonnemaire II wel een klein kansje om in de thuiswed strijd tegen Robur III haar positie weer iets te verbeteren. Dreischor II gaat het na de zware nederlaag te gen Goes IV in de thuiswedstrijd te gen Robur II weer niet gemakke lijk krijgen. Als de blauw-witten er in zouden slagen de strijd met een puntenverdeling te beëindigen, dan zou dit reeds een zeer fraaie pres tatie zijn. Zierikzee III gaat het met goede winstkansen opnemen in de uitwedstrijd tegen Cortgene II. SV- OWK. de laatste tijd helemaal van slag, zou het bij hekkesluiter Vol harding II nog wel eens moeilijk kunnen krijgen. Kwadendamme II zal de puntjes wel aan het bezoe kende Goes IV moeten afstaan, ter wijl Hansweertse Boys III voor eigen publiek een goede kans op de inzet maakt tegen Volharding III. ZATERDAGCOMPETITIE. - Op het sportpark Bannink komt MEVO morgenmiddag binnen de lijnen in het treffen met Bevelanders. Als de voorhoede van de oranjehemden een beetje meer productiviteit aan de dag weet te leggen dan jl. zaterdag het geval was, moeten zij in staat toorden geacht met een goed resul taat uit de bus te komen. De topper in deze klas is ongetwijfeld het tref fen tussen nummer één en twee van de ranglijst Heinkenszand en VCK. Wij verioachten hieby een spannen de strijd waarin het krachtsverschil wel bijzonder gering zal zijn. Arne- muiden II gaat met goede winstkan sen op bezoek bij Meeuwen II. We- nieldinge moet thuis in staat zijn om 's Heer Arendskerke van het lijf te houden, terwijl Zeeland Sport V de puntjes wel aan Nieuwdorp zal moe ten afstaan. Wolfaartsdijk en Mid delburg V zullen na aan elkaar ge waagd zijn. In de 2e klas A zit er voor de Brouwenaren de mogelijk heid in haar positie wat te gaan ver beteren door thuis van Kapelle II te icinneu. Bruse Boys kan in de run ning blijven door het bezoekende Kloetinge II geen kans te geven. Te Nieuwerkerk gaan de twee naaste buren SKNWK en Duiveland het te gen elkaar opnemen. SKNWK; dat de puntjes broodnodig heeft, zal het niet meevallen om Duiveland van de winst af te houden. WIK zal te Kerkwerve, in de ontmoeting tegen Rillandia II, ongetiuvfelcl alles in het werk stellen om de zware neder laag van jl. zaterdag te doen ver geten. Daar Brouwershaven jl. za terdag Rillandia één puntje wist te ontfutselen, geven ioij ook WIK luel een kansje om deze prestatie te le veren. DFS III gaat het bij lijstaan voerder Waarde bijzonder zwaar krijgen. Veel kans om er zonder kleerscheumi <if te komen zit er voor de jongens uit de Westhoek dan ook niet in. Kruiningen en We- meldinge II zullen elkaar niet veel ontlopen. In de 3e klas A krijgt Dui veland II te Oosterland de handen vol aan Nieuwland II. ZSC gaat het bij Middelburg VI weer niet gemak- welijk krijgen, terwijl ook WIK II bij VCK II op zware tegenstand kan rekenen. GPC moet thuis de baas kunnen blijven over Wolfaartsdijk II, terwijl Amemuiden III de beste troeven in handen heeft bij Schore. In de 4e klas A zou bij het treffen tussen Brouwershaven II en SKN WK II het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. WIK III zal al dik tevreden zijn als het er in slaagt de thuiswedstrijd tegen Co- lijnsplaatse Boys II met een pimten- verdeling te beëindigen. Voor MEVO II zal het niet meevallen om van het bezoek aan Bevelanders II met de volle winst huiswaarts te keren. Bijzonder lastig gaat ook DFS IV het krijgen bij het bezoek aan Wissen- kerke II. JUNIOREN. Na de fraaie presta tie welke Zierikzee A I bij Ame muiden A I heeft weten te leveren staan de rood-zwarten morgenmid dag in de uitwedstrijd tegen Mid delburg A I weer voor geen gemak kelijke taak. Middelburg A I, dat nog een zeer goede kans op de kam pioenstitel heeft, zal er zeer zeker weinig voor voelen zich door Zie rikzee A I te laten verrassen. Mid delburg A I kan zelfs de leiding in handen nemen als Vlissingen A I thuis van Vogelwaarde A I weet te ivinnen. De kans hiertoe is zeker aanwezig. Terneuzen A I moet bij Kapelle A I ivinsl kunnen boeken, terwijl Amemuiden A I de handen vol krijgt aan Zeeland Sport A I. Weinig krachtsverschil verwachten wij bij de ontmoetingen: HVV '24 A I-Axel A I en Terneuzense Boys A I-Steen A I. In groep B XI krijgt Duiveland B I te Oosterland de han den vol aan WIK B I. Op het sport park Bannink zullen MEVO B I en SKNWK B I elkaar wel niet veel ontlopen. In groep B XII gaat Bruse Boys B I het lang niet gemakkelijk krygen bij Dreischor B I, terwijl Brouwershaven B I en Renesse B I na aan elkaar gewaagd zullen zijn. t 100,tot f 375,- De heer Priester noemde de molen een sieraad voor de gemeente. De heer Hoogerhuis vond de subsidie maar bar weinig. Kavel 20, bouwgrond, groot 72U m- gelegen aan de W. G. Bootlaan (hoekperceel achteraan) werd ver kocht voor f 25— per m- aan de heer M. Wierda te Deventer voor de bouw van een tweede woning. Het stukje grond aan de Breedsteweg waarop het P.A.M.-benzinestation is gebouwd is voor f 1,de massa van de Provincie, overgenomen. Het voorschot exploitatievergoe ding 197U t.b.v. de Ver. v. Chr. Nat. Schoolonderwijs te Haamslede werd vastgesteld op f 15.413,48. Het voor schot vakonderwijs vergoeding 1970 voor deze zelfde school werd bepaald op f 3300,—. „Oosterscheldelaan" Aan de Stichting Renesse werd vei'gunning verleend tot het bouw rijp maken van het terrein complex H. van deze Stichting, beter bekend als boomgaard Welleman en gelegen tussen de Grevelingenlaan en de J. J. Boeijesweg, groot (netto bouwter rein) 2.14.20 ha. Alles onder de be kende voorwaarden. Een uitvalsweg op de J. J. Boeijesweg komt er niet. Dit n.a.v. een vraag van de heer Hendrikse. De in dit complex aan te leggen weg krijgt de naam „Ooster- scheldelaan". De heer F. A. Boom verzocht het perceel sectie E no 847 te Westen- schouwen (naast het Hogehillebos) bouwrijp te mogen maken. De groot te bedraagt, in netto bouwterrein uit gedrukt 9720 m-. De vergunning werd de heer Boom onder de bekende voorwaarden verleend. Het college stelde de raad voor af stand te doen van de erfdienstbaar heid, rustende op het perceel F. no. 873, ten gunste van het aan de ge meente toebehorende perceel sectie F no. 883. Deze grond ligt aan de Prov. weg Renesse-Haamstede naast het uitbreidingsplan boomgaard Hanse, waar de Provincie in de toe komst de Prov. weg wil verbreden. De raad had geen bezwaren. Krediet gemeentewerken De raad had eveneens geen be denkingen tegen een voorstel o7n de Dienst Gemeentewerken een krediet te verschaffen van f 8019,voor de ontsluiting van het opslagterrein op het G.W.-terrein aan de Burghseweg De heer Hendrikse vroeg of het werk al uitgevoerd was. Door de raad werd n.l. vorig maal een krediet ver leend voor een werk dat al uitge voerd was. „Ik waarschuw u daar voor". De voorzitter zei dat dit werk nog niet uitgevoerd is, en dat er wel eens in onproduktieve uren gewerkt wordt. Vragensteller vroeg of de vrij komende grond niet verkocht kon worden. De mogelijkheid zal onder ogen gezien worden. De dam is vol gens de heer Goudzwaard veel te smal en zal verbreed moeten worden Ook hier zal aandacht aan besteed worden. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Hendrikse naar de bestemming van het „Schuilhuis" te Renesse. Hier voor is een hotel-café-restaurant vergunning verleend om in die zin te verbouwen, aan de Expl. Mij Zeeland doch een nachtclub-vergunning werd afgewezen. Dezelfde vragensteller vroeg wat meer aandacht voor het schoonhou den der bushalte-wachthuisjes. „Hei zit in 't schema" was het antwoord. Op een vraag van de heer Steur of de Welstandscommissie hetzelfde betekent als de Schoonheidscommis sie antwoordde de voorzitter: Ja. De ze vraag n.a.v. het dichtmaken van ruiten in het Schuilhuis. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur, (bidstond voor het gewas), en 7 uur ds. Van der Schee. Lutherse kerk: 7 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Assendorp; 11 uur zondags school. Serooskerke: 11 uur ds. As sendorp; 9.30 uur zondagsschool. Burgh: ll uur ds. Van der Schee. Haamstede: 10 uur gez. dienst in de Ger. kerk, (ds. Huizing); 7 uur ds. Huizing (herv. kerk). Renesse: 11 uur ds. De Wit. Noordwelle: 7 uur ds. De Wit. Scharendijke: 10 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 11 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 6.30 uur ds. Feunekes; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. De Wit, (Viering H. Doop). Dreischor: 9.30 uur ds. Feunekes, (Bed. H. Doop). Ouwerkerk: ll uur ds. Faber. Nieu werkerk: 9.30 uur ds. Fabev. Ooster land: 10 en 6 uur ds. Ommering. Sir- jansland: 10 uur ds. De Raad, St. Annaland, (Bed. H. D.)6.30 uur ds. Van der Linden, St. Philpisland. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. P. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. Ten Rouwelaar. Breda. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. W. v. d. Kooy; 6.30 uur ds. A. O. Poppe, Seroosker ke. Haamstede: 10 uur ds. Huizing, (gez. dienst met de herv. gem. in de ger. kerk)5 uur ds. Keizer. Scharen dijke: 10 en 2.30 uur ds. Put. Brou wershaven 10.30 en 3 uur ds. Keizer. Zcnemaire: 9 uur ds. Keizer; 3 uur ds. Heuzeveld, Goes. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds. A. Heuseveld, Goes. Oosterland: 10 uur (Bed. H. A.) en 3 uur, (Nabetr.), ds. K. J. Kapteijn, Reeuwijk. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wessel, Middelburg. Gcrcf. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 8.30 uur ds. Douw, Enschedé; 7 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur dienst des Woords; 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10, 2.30 en 6.30 uur de heer S. Meinders, theol. student De Meern. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. H. N. Bier man, Breda. Leger des Ilcils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Haamstede: zondag 10 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: dienst om 4 uur. (Meelstraal 1) DEN HAAG, 5-3. De Tweede Ka mer heeft algemeen instemming be tuigd met het initiatief-wetsontwerp van de K.V.P.-afgevaardigden Boot en Van Schaik, dat beoogt in geval van overlyden de uitkeringen van loon, ziekengeld, arbeidsongeschikt heidsuitkeringen of werkloosheids uitkering niet onmiddellijk stop te zetten. Zij hebben voorgesteld hel burge lij k wetboek, hel wetboek van koop handel, die ziektewet, de wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering en de wet werkloosheidsvoorziening zodanig te wijzigen, dat de betaling moet worden voortgezet vanaf de dag na overlijden tot en met de laat ste dag van de tweede maand na die waarin het overlijden plaats vond. Een heel antieke foto uil het jaar 1904. Op de voorgrond het zoge naamde „Stapelhof", waar vroeger „klampen" graan en vlas werden op geslagen. Op de achtergrond de to renspils. Herverkaveling na de wa tersnoodramp liet ook dit rustieke plekje niet onberoerd en er is vrij wel niets meer van terug te vinden. Dreischor is trouwens helemaal ver anderd, ook op deze plaats. RIJSWIJK. In de loop van 1970 en vermoedelijk ook in de eerste helft van 1971 zal rekening moeten worden gehouden met een minder hoog prijspeil op de varksmarkt. Het secretariaat van het Produklschap voor Vee en Vlees "heeft uit de be schikbare cijfers over het te ver wachten varkensaanbod in de E.E.G. ende E.V.A.-landen deze conclusie gelrokken. DEN HAAG. Binnenkort is de be noeming te verwachten van gene- raal-majoor G. van der Wolf tot be velhebber der luchtstrijdkrachten, chef van de luchtmastslaf. Roel van Duyn met kabouterpartij in verkiezingen dus niet vergeten* Fricoeten FRICO, KAAS MET EEN GROTE K FEUILLETON Voor enkele oenten méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DcKuypcr Vieux, met de originele uit Frank rijk geïmporteerde brandy. Het duurde nog een maand, voor ze wist, wat ze onder de gegeven omstandigheden kon doen. Nee, geen ontwerpster in Nederland. Hier had men een bedorven smaak, altijd al gehad. Hier werden haar ontwerpen in Parijse stijl toch niet naar waar de geschat. Bovendien betaalde het ook te slecht. Waarbij nog kwam, dat de Parijse mode nu wel op de achtergrond gedrongen zou worden om de Berlijnse er te doen inko men. Die Duitsers met hun wan smaak, alleen afgestemd op hun veel te dikke vrouwen. Ze moest er niet aan denken. Ontwerpen kon ze al leen maar in volle vrijheid. In ieder geval niet zolang er oorlog was. Dat streed tegen ieder gevoel van waar digheid en zelfrespect. Een maand na de capitulatie kwam het korte advies van haar vader: „Ga wat doen". Met aanvankelijk een even kort antwoord als reactie: „Ik denk er niet aan". Wat kon ze anders dan ontwerpen? Nu ja: tekenen was me de een hobby van haar. Zonder enig tekentalent was je nergens als ont werpster. Op school had ze al hoge cijfers voor haar fantasietekenin gen: altijd vrouwen in modieuze ja ponnen. Voor die tijd zelfs gedurfde jurken, waarover de meester op de lagere school en later de leraar op de ulo het hoofd had geschud. Wal daar .van terecht moest komen Nee. dat bleef rusten tot er weer vrede was. Maar die vrede kon nog lang uitblijven. Er zat toch wel iets in vaders advies. Niet dat ze het om het geld moest doen. Dank zij het familiekapitaal was ze tol op zekere hoogte financieel onafhankelijk. En vader s zaken liepen trots de bezet ting goed. Zelfs zeer goed.al wilde Holstegger dat niet toegeven. Zulke dingen moest je in deze tijd verzwij gen. Er werd toch al zo gauw ge zegd, dat je steun verleende aan de vijand. Nog een maand later deed Hol stegger een tweede poging zijn dochter afleiding te verschaffen. „Als je wilt. heb ik een tijdelijk baanje voor je". Matig geïnteresseerd vroeg Wille- mien: „Op je kantoor?" Haastig hoofdschudden. Nee. niet op de zaak. Geen familie in de zaak en zeker niet in deze tijd, waarin zo min mogelijk mensen op de hoogte moesten zijn van de snelle omzetstij ging. Zeer beslist niet en allerminst Willemien. „In de leeszaal. Mevr. van Borne, de directrice, komt een assistent te kort. Voornamelijk voor de studie zaal. Gemakkelijk werk en afwisse lend. Je houdt immers van lezen? Ga er morgenochtend eens heen om te praten. Het verplicht immers tot niets?" Mevrouw van Borne bleek een be minnelijke dame van middelbare leeftijd. Geen oude vrijster, hoewel ze ongehuwd was. Dus eigenlijk juf frouw. Maar in de stad noemde je oudere ongetrouwde vrouwen ook mevrouw. Haar leeftijd en status in aanmerking nemende, een vlotte, gezellige vrouw. Willemien mocht haar direkl. Ze drong niets op. „Probeer het eens een maandje. Lijkt hot je min der gechikt. dan kun je er altijd mee stoppen, nietwaar? In die tijd kan ik uitkijken naar een andere jongedame." Nadat ze de studiezaal, de kran tekamer en de uitleenbibliotheek gezien had, stemde ze toe. Een door Henk van Heeswijk maand op proef. Daar was je nooit aan bekocht. Nu zat ze hier nog. Met de win ter voor de deur. Na die eerste maand was ze gebleven. Niet om- dal ze wild was over het werk. In tegendeel. Soms was het eentonig, vervelend. Was er niets bizonders te doen, dan nam ze maar een boek. Vooral de dagen, dal ze toezicht had in de studiezaal. Daar werd opeens druk gebruik van gemaakt. Het ging er nu maar om: hoelang duurde deze ooi-log? Je kon niet blijven niets doen. Dat werkt zo de primerend op je verlangen om te werken. Dus accepteerde ze na die eerste vier weken de functie van as sistente. Met wederzijds een maand opzeggingstermijn. Zodra de oorlog voorbij was. ging ze er natuurlijk vandoor. Naar haar geliefd Parijs. Hoe zou haar studiootje er uitzien na al die maanden? Nee. niet aan denken. Dat veroorzaakte alleen maar een naargeestig gevoel, 't Was toch al niet leuk met die bezetting. Willemien zuchtte, de versleten kaft lostrekkend. Van onder haar bureau haalde ze een rol donker bruin papier, gelijk naar de schaar spiedend. Nu knipte ze boekkaften inplaats van patronen. Een vorm van devaluatie, maar toch zou ze geen zin hebben nu japonnen te gaan tekenen. Ze zou het niet kun nen. Een meneer kwam naar haar toe. ..Hebt u een Italiaans woorden boek?" Ze wees naar een hoek van de zaal. „In die kleine gele kast treft u verschillende woordenboeken, me neer". Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 9