AGENDA Mevr. P. Paret-de Graaf 40 jaar in dienst „Huis van Nassau'' STREEKNIEUWS DAPPER Kwestie rooien van fruitbomen behandeld in Tweede Kamer De 25-jarige herdenking van de Bevrijding „Dading" tussen Grijsoord en de Staat der Nederlanden Een bijzonder jubileum (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Discussie-avond afd. Duiveland Plattelandsvrouwen '/IERIKZEE, 5-3. De Zierikzeese mevrouw F. Paret-de Graaf - maar voor deze heel bijzondere gelegen heid mag men ook zeggen: „Tante Fietje" van het „Huis van Nassau" - gaat woensdag 11 maart de dag her denken dat zij veertig jaar geleden in dienst trad van het bekende café- restaurant in de Lange Nobelstraat. Zij maakt volgende week - zo fris als een hoentje - de vier kruisjes vol en dat in een omgeving waarin het altijd hard draven en aanpakken is geweest; een uitzonderlijke prestatie en mitsdien een uitzonderlijk jubi leum. Hoe het destijds allemaal is geko men, wilden we weten. Mevrouw Pa- ret weet er gezellig over te vertellen. Zij kreeg kennis aan de toenmalige familie Den Boer, ouders van de voorlaatste eigenaar van het „Huis van Nassau", de heer W. den Boer, die - gelijk bekend - ruim vier jaar geleden het drankje verwisselde met het sigaartje in dezelfde straat. In een bepaalde situatie ondervond mevrouw Paret hulp van deze fa milie en, spontaan ais ze is, was het gauw gezegd: „Als u ook eens om hoog zit". En de familie zat weldra omhcog met personeel. Mevrouw Pa ret kwam „even helpen". („Er werd me zo maar een dienblad in de han den gedrukt"). Maar dat „even" groeide uit tot veertig jaar. „Drukte en contact" In maart 1930 gestart verloor zij aan het „Huis van Nassau" haar hart. „Ik hield van de drukte en het contact met de mensen. Ik heb het altijd erg graag gedaan en zou - als het kon -.weer precies zo doen". Overigens was het wel werken ge blazen. In sommige lastige situaties met de personeelsvoorziening - he laas maakte mevrouw Paret ook en kele sterfgevallen mee onder het per soneel - was het heel hard werken. „Avondjes gingen door tot vier uur 's morgens, maar om negen uur was ik weer in de zaak". Het zou feitelijk allemaal uitgere kend moeten kunnen worden: hoe veel kilometers „tante Pietje" in de zalen van het „Huis van Nassau" af gelegd heeft en hoeveel hectoliters drank en koffie ze heeft uitgeschon ken en geserveerd. Het kan niet, maar het moet allemaal enorm veel zijn. Herinneringen Mevrouw Paret heeft onder drie bazen gewerkt en problemen zijn er feitelijk nooit geweest. Het geheim zal schuilen in het opofferend en charmant karakter van mevrouw Pa ret, die sterke herinneringen heeft aan vroeger, vooral aan de tijd dat de boeren nog met hun „gerijtjes" naar het „Huis" kwamen en er pak jes werden bezorgd, die later in het vervoermiddel werden geladen, op weg naar de „osties" (boerderijen). „Tante Pietje" wil er nog niet mee „kappen". Ze doet het wel iets rus tiger aan en vooral dat hele late hoeft ze gelukkig niet meer, maar ze kan zich - ondanks haar zeventig jaren - toch nog geen leven zonder het „Huis van Nassau" voorstellen. Zij heeft veel kennissen in het „Huis". Het woord is feitelijk veel te zwak: het zijn stuk voor stuk vrienden, vooral de leden van de Landbouwsociëteit Landbouw en Handel", want die heeft ze veertig jaar lang exclusief mogen bedienen. „Tante Pietje", een prachtvrouw in de horeca; ze heeft een standbeeld verdiend. Handjesschudden kan op woensdag 11 maart. Voor haar zetten we de tijd er bij: van 5-6.30 n.m. BONN. Van doorgaans betrouw bare zyde in Bonn is vernomen dat Bondskanselier Willy Brandt van West-Duistland naar alle waar schijnlijkheid premier Willi Stoph van Oost-Duitsland op maandag 16 maart in Oost-Berlijn zal Ontmoe ten. Eén derde van alle boom gaarden wordt geveld DEN HAAG, 5-3. Minister Lardi- nois (landbouw en visserij), heeft in de Tweede Kamer meegedeeld dat op zijn departement een premierege ling is ontworpen voor de bestem ming van cultuurgrond als bosgrond. Over deze regeling wordt overleg gepleegd met het bosschap. De mi nister deed deze mededeling bij de Liever geen telefoon BELFELD, 5-3. De familie J. Creugers te Belfeld hoopt bij het hervatten van het schutten der schepen verstoken te blij ven van de vele honderden telefoontjes die ze de afgelo- per week kreeg. Verzekerings inspecteur Creugers bezit na melijk het voormalige tele foonnummer van de schutsluis in Belfeld. Sinds oktober 1968 is het gezin Creuers meer dan tweeduizend maal gebeld om scheepvaartinlichtingen; het is in de huidige stremmingspe- riode een complete verschrik king geweest. Dagelijks mini maal tien tot vijftig telefoon schippers en particulieren, van tjes van Rijkswaterstaat, van bedrijven en instanties. Tele foontjes uit Nijmegen en Rot terdam, uit Antiverpen en Duisburg en uit alle denkbare plaatsen waar men belang stelling had voor de stand van de Maas. OOSTERLAND, 5-3. De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield woensdag 3 maart in „De Blauwe Keet" een discussie-avond. Omdat de presi dente niet op tijd aanwezig kon zijn berustte de leiding deze avond bij de vice-presidente mevrouw Vis-v. d. Burgh, die de helaas niet talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder mevrouw De Kup-Vos discussieleidster en het nieuwe bestuurslid, mevrouw Kuij- per-Vijverberg. Nadat de afhandeling van enige huishoudelijke zaken hield mevrouw De Kup een korte inleiding over het onderwerp „Samenleving in bewe ging". Ze wees op de snelle verande ringen op allerlei gebied van de laat ste jaren, o.a. onderwijs, medische vooruitgang, groeiende industrie, fu sies van banken en fabrieken en vele andere zaken. Ne de pauze werd een klein rollenspel gespeeld tussen een geïmproviseerd gezin van vader, moeder, dochter en zoon, over het onderwerp: vakantie. De ouders wil len ogóén keer met zijn viertjes op vakantie. De kinderen willen elk al leen, en dit schepte problemen. Moe der hield aan haar standpunt vast, maar het bleek dat de kinderen heel wat „losser" van opvatting waren. Dit spel werd uitstekend gespeeld. Vragen In vier groepen verdeeld kregen de dames vervolgens zeven vragen te beantwoorden, die betrekking had den op veranderingen op allerlei ge bied. Opvallend was dat de antwoor den van 3 groepen dezelfde strekking hadden, terwijl één groep op enkele punten een heel ander inzicht had. Men was het er echter allen wel over eens dat getracht moet worden de veranderingen zoveel mogelijk bij te houden door veel interesse te to nen en veel te lezen. Verder was men van mening dat de jeugd wel een in breng moet hebben maar dat er toch gezag moet blijven en dat de verhou ding ouderen-jongeren beter zou moeten worden op basis van weder- beantwoording van een groot aantal mondelinge vragen over het rooien van fruitbomen, hem gesteld door het Kamerlid Imkamp (D'66). De minister becijferde dal onge veer 12.000 ha boomgaard, d.w.z. on geveer eenderde van alle Nederland se fruitbomen, in een tijdsbestek van drie jaar voor rooiïng zijn aangebo den. Het betreft hier in totaal onge veer 1,5 miljoen struiken en bomen. De operatie komt de Nederlandse staat op ongeveer. 20 miljoen gld. te staan en verwacht wordt dat de rooi ing voor 1 december van dit jaar zal zijn voltooid. Minister Lardinois ontkende dat dit rooien een kapitaalverlies van ca. 300 miljoen gulden betekent. Hij wees er op dat het hier overwegend technisch verouderde boomgaarden betreft, dan wel bedrijven die als af geschreven dienen te worden. Er is naar zijn mening geen sprake van dat als gevolg van de rooiregeling kopitaalverlies zou optreden. Gronden vrjj In zijn antwoord merkte de minis ter op dat de fruittelers vrij zijn om te doen met de vrijkomende percelen wat zij willen. Zij zouden bijvoor beeld koeien mogen houden of ge wassen telen dan wel tarwe of sui kerbieten mogen verbouwen, doch een vervanging van de fruitteelt door de verbouw van suikerbieten zei hij het minst waarschijnlijk tc achten. Ter zake van de rooi-affaire is er geen formeel contact geweest met do departementen van sociale zaken en volksgezondheid of van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, noch met de organisaties die de ro- crcatie-landschapsbclangon beharti gen. zijds begrip. Zowel mannen als vrou wen dienen actief in de maatschappij te staan, maar de emancipatie kan in de praktijk nog beter worden toege past. Bijv. bij woningbouw zouden de vrouwen meer inbreng moeten hebben. Ook ia de afdeling wil het bestuur graag suggesties van de leden. Mevr. Vis dankte na afloop van deze ge slaagde avond mevr. De Kup en bood haar een fraai voorjaarsboeket aan, waarna met het zingen van het Bondslied de bijeenkomst werd afge sloten. DEN HAAG, 5-3. Het „Nationaal comité 25 jaar bevrijding" organi seert niet alleen de plechtige her denkingsbijeenkomst in de Sint Lau- icnskerk in Rotterdam op 5 mei met vertegenwoordigers van alle groe peringen uit de elf provincies, het is cok ingesprongen op de manifestatie in de expohal in Hilversum onder de naam „Balans 70" en voor een tele visie-uitzending, een op de jongeren gericht programma rond het thema van de viering en herdenking „Vrij heid - ook veor de ander". Daarnaast heeft het Nationaal Comité het tot zijn taak gerekend een brochure te verspreiden met wenken voor de viering, een maan delijks mededelingenblad uit te ge ven, en een goedkope herdruk van „In de schaduw van het verzet" van H. M. van Randwijk en een herdruk van „Een paar minuten is het stil" van Pierre Janssen te lanceren. Bo vendien heeft het Nationole Comité een affiche uitgebracht, die dezer da gen over het gehele land is verspreid. Eén en ander is in hel perscentrum Nieuvyspoort in Den Haag door het presidium ven het Nationaal Comi té 25 jaar bevrijding, onder voorzit- térschap van mr. H. A. M. T. Kolf schoten, meegedeeld. Het Comité telt twintig leden, die de verschillende groeperingen in ons volk, ook de Naar de mening van minister Lardinois bevordert de rooiregeling het sneller opruimen van de fruitbo men, en op langere termijn zelfs een minder grote opruiming. Hij conclu deerde dat de regeling er op langere termijn eerder zal leiden naar meer fruitbomen. Ook betekent de rege ling een fundamentele bijdrage tot het behoud van de fruitbomen in het Nederlandse landschap en daardoor tot verrijking van het landschap. Zou de regeling niet in leven zijn geroe pen zou dit aanleiding geven tot ver paupering. BRUINISSE, 5-3. Tussen de He ren en Vrouwen van de Ambachts heerlijkheid Grijscord (op Gocrcc Over Flakke) en de Staat der Neder landen is een zg. dading bereikt. Van 1961 af liep een procedure over de grond waarop de Greveling- endam is gelegd. Van de zijde van de Ambachtsheer lijkheid werd gesteld dat Rijkswater staat ongevraagd de Grevelingcndam had gelegd over de gronden die ei gendom waren van genoemde Am bachtsheerlijkheid, zodat daarvoor cijns werd geëist. Door de Slaat werd de vordering betwist cn mr. Drooglever-Fortuin als landsadvocaat en mr. Korthals- Altes voor de eisende partij voer den 9 jaar lang argumenten en tegen argumenten aan, om hun gelijk aan te tonen. Een vrij uitzichtloze strijd, die door een dading is beslist en waarbij Orgaan Tsjechische kunstenaars ontbonden PRAAG, 5-3. Hej orgaan van de bond van Tsjechoslowaakse toneel kunstenaars „Divadelni Noviny" zal voortaan niet meer mogen verschij nen. Het persbureau Ceteka meldde donderdag dat de bond reeds op 27 februari door het bureau voor pers en voorlichting in Praag van liet verbod op de hoogte was gesteld. De reden vun het verbod zou ge legen zijn in het teit dat „ondanks herhaalde waarschuwingen het tijd schrift systematisch artikelen heeft gepubliceerd die de binnenlandse politiek en de betrekkingen tussen de beide Tsjechoslowaakse staten schade zou hebben toegebracht". Veel gewonden door trambotsing in Brussel BRUSSEL, 5-4. In Brussel heeft donderdagavond een tram die door zijn remmen schoot drie andere trams geramd. Bij deze botsing, die een vrij grote ravage veroorzaakte werden 45 trampassagiers gewond, waarvan er veertig in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Deskundigen van het parket stellen een gerechte lijk onderzoek in. De tram. waarvan de remmen niet werkten, kwam de Brusselse Kruid- tuinlaan afrijden en reed op de krui sing met de Ginnestestraat in op de andere trams c'io voor een verkeers licht wachtten. SPORT MICROKORFBAL Programma voor zaterdag Morgen (zaterdag) middag zal in het gymnastieklokaal aan de Raam straat te Zierilczee het volgende pro gramma worden afgewerkt: Dosko- Brouwershavcn; Brouwershaven II- WIK; Nord-DFS; Dosko-Brouwers- hnven II; DFS-WIK; Noad II-Noad; Dcskc-DFS; Noad-Brouwersha- ven II. TEL AVIV. Straaltoestellcn van de Israëlische luchtmacht hebben heden-vrijdag een radarpost, diep in Egypte, aangevallen. De post ligt ten noorden van Damiat, in de Nyl- delta. Dit heeft een Israëlische mili taire woordvoerder vandaag meege deeld. De Israëlische vliegtuigen keerden alle behouden terug. jongeren, representeren. Het Comité heeft contact met de gemeentebestu ren en met meer dan 900 plaatselijke 5-mei-comité's. CAIRO. Oelema's - mohamme daanse rechts- en schriftgeleerden - uit 36 mohammedaanse landen die in Cairo bijeen zijn geweest, hebben in een slotcommuniqué opgeroepen tot een heilige oorlog tegen Israël en gepleit voor het zenden van vrij willigers die samen met de Arabi sche legers tegen de Israëlische aan vallers moeten strijden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar; de kandidaten A. G. van Beem, De Ruyterlaan 18, Doorn; K. P. de Boer, Woonschepenhaven, steiger 2, Groningen; E. Stegenga, Tuinbouwstraat 92 B, Groningen en M. Stoffels. Polluxstraat 82, Gronin gen. Beroepen te B rakel: kand. H. van der Post, Beekbergen; te Overdin- kel: J. G. F. Ankersmit, Koudum; te Delft: J. C. Greive, Utrecht. Bedankt voor IJsselmuiden: E. J. Schimmel, Harderwijk. Ger. Kerken Beroepen te De Lier; D. O. Vee- nendaal, Genderen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Tiel-ZaltbommelJ. Slotman, Urk; te Haarlem: S. de Waard, Hardenberg. Bedankt voor Nijkerk: H. J. Be- geman, Drogeham; voor Bunschoten- Spakenburg: S. Cnossen, Vollenho- ve-Cadoelen. Aangenomen naar Musselkanaal- Valthermond: kand. K. Folkertsma, Bedum, die bedankte voor Bergen op Zoom-Zevenbergen, Blija, Gees, Goes, Grootegast, Hoek, Hooghalen, Kantens, Kornhorn-Marum, Mur- merwoude en voor Zuidbroek-Veen- dam. de grenslijn nu definitief vast wordt gelegd van wat tot de Ambachts heerlijkheid behoort en wat als Staatseigendom wordt erkend. De Ambachtsheerlijkheid krijgt clo gehele Krammei plaat en alle vissery gronden oostelijk van de Grevclinge- flam, dus ook de mosselpercelen, in >cl z.g. betwiste gebied. En juist door de afsluiting van hol Ricuwershavcnse Gat wordt de grond oostelijk van do Grevelingcn dam gezocht als grond om mosselen op tc kweken. Zij die daarvoor inte resse hebben zullen zich dus nu bij de rentmeester van de Ambachts heerlijkheid moeten vervoegen. Deel in Zeeland Een gedeelte van de Ambachts heerlijkheid zal nu waarschijnlijk in de provincie Zeeland komen te lig- Viijdag 6 maait Zierikzee Schoolgebouw R.S.G. Prof. Zeeman, Manhuisstraat, 8 uur, simultaan- schaakséance. WERELDVROUWENGEBEDSDAG Zierikzee Lutherse kerk, 8 uur Haamstede Herv. Ver.-lokaal, 7.30 uur. Bruinisse Gereformeerde kerk, 8 uur. NIeuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, ouderavond openbare basisschool. Noord go uwe Huis A. C. Dalebout, 7.30 uur. Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 8 uur. jaarfeest C.J.V. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.30 uur, bespre king 5-mei feest. Brouwershaven Gereformeerde kerk, 8 uur. Zaterdag 7 maart Zierikzee Concordia, 8 uur, feestavond Ver. voor Openb. Onderwijs. Korte St. Janstraat 9, 2-5 en 8-10 uur, expositie „Delta-Foto". Dreischor De Drie Schorren, 8 uur, uitvoering „Crescendo". Maandag 9 maart Zierikzee Huis van Nasau, 8 uur, P.v.d.A.- Wensbijeenkomst. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, ou deravond mr. Bakkergroep. Foyer Mondragon, 8 uur, openbare discussie-avond met forum over „Zeeland, Schouwen-Duiveland en de toekomst" Dinsdag 10 maart Haamstede Hotel Vliegveld, 7.30 uur, buitenland se dia-serio. Brouwershaven Hotel Graaf Floris V, 8 uur, vergade ring V.V.V. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 8 uur, uitvoering Zangvereniging. Woensdag 11 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 9.30 uur v.m. Ver. van Onderwijzers en On derwijzeressen op Schouwen-Duive land. Donderdag 12 maart Haamstede Ger. Kerk, recreatiezaal, 7.30 uur, C.H.U.-verkiezingsbijeenkomst. Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, C.H.U.-verkiezingsbijeenkomst. Vrijdag 13 maart Oosterland Conferentiekamer, 7.45 uur, uitvoe ring „Oosterlands Fanfare". Zaterdag 14 maart Zierikzee Land- en Tuinbouwschool, kantine 10-16 uur, postzegel ruilbeurs. SPORT MICROKORFBAL De pupillencompctitie In de pupillen-microkorfbalcom- petitie van de voormalige S.D.K.B. heetf Brouwershaven momenteel de leiding in handen. NOAD, dat twee wedstrijden minder heeft gespeeld en twee punten achterstand heeft, is met nog maar één verliespunt de belangrijkste kandidaat voor de kam pioenstitel. NOAD en Brouwershaven zullen nu onder elkaar moeten uit maken wie van hen uiteindelijk kam pioen gaat worden, daar de nummers 3 en 4 van de ranglijst (ZSC en DFS) reeds een te grote achterstand heb ben om nog een rol van betekenis te kunnen spelen. gen, dit was voorheen nooit het ge val, de grens van de Ambachtsheer lijkheid wijzigde zich toen, als ook de stroom zich wijzigde, want de grens was variabel, naarmate de ton- nenlijn veranderde. Dit was beschre ven in de uitgiftebrief van de Am bachtsheerlijkheid in 1421. Van dit recht is nu door do Ambachtsheer lijkheid afstand gedaan, evenals van dc aanspraken op schadevergoeding wegens onrechtmatige daad. door het leggen van de G rev dingen aam. Dc dading werd bereikt en gete kend ten kantore van notaris Kor- bijn te Oude Tonge. Voor hot Rijk compareerde mr. M. D. Joust ra, hoofd van het Bureau Deltazaken te Breda. Het is niet onwaarschijnlijk dat ook de Provinciegrens, Zeeland - Zuid Holland, door deze overeen komst nog zal moeten worden gewij zigd. Advertentie Uw salaris via de Nutsspaarlraiik biedt vele voordelen Vraagt inlichtingen NUTSSPAARB INK ZIERIKZEE ZIERIKZEE Postzegel ruilbeurs De afdeling Schouwen-Duiveland van de internat, ver. „PHILATEL1- CA" orgap.iseeit op zaterdag 14 maart a.s. een postzegel ruilbeurs in de kantine van de Land- en Tuinbouw school alhier. Er zal gelegenheid zijn tot koop en verkoop van zegels. De eerstvolgende vergadering van „PHILATELICA" zal gehouden wor den op maandag 23 maart a.s. in „Mondragon". OOSTERLAND Biddag voor het gewas De jaarlijkse biddag voor het ge was, die traditiegetrouw ieder jaar door alle plaatselijke kerkgenoot schappen wordt gehouden, zal te Oosterland plaats hebben op woens dag 11 maart aanstaande. Muziekavond „Oosterlands Fanfare" Op vrijdagavond 13 maart a.s. houdt de muziekvereniging „Ooster lands Fanfare" onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle, een muziekavond in de „Conferentieka- mer". Deze is in zoverre afwijkend van een gewone muziekuitvoering dal er geen toneelstuk zal worden opgeveerd. Het programma geeft aan een licht concert, te geven door de muziekvereniging, waarbij ook op treden van de Boerenkapel en bij het bal na optreden van de band van „Jaap en Kees". UW KLEDING BADSCHOON en in enkele dagen uit en thuis Chemische wasserij „DE ZOOM" n.v. Zierikzee - Tel. 2673 Ergenszs enorm interessant ge praat of Zierikzee, of Schouwen en Duiveland, bij de bezetting door de Spanjaarden nu wel zo dappar ge weest is, ja of nee. Nu is dapper heid een niet helemaal omlijnd be grip, want men kan ineenkrimpen van angst en toch nog een heleboel dapper lijkende daden doen, maar er zijn toch wel kenmerken voor het hazehart en het ridderhart. Kijk, de Spanjolen golden ook hier als de beste soldeniers van Europa en toen ze daar zo maar - het musket boven het hoofd - het Zijpe kwamen door gewaad, is er in de benen van de verdedigers, Boisseau's mannen, een hevige schrik gevaren. Dat staat vast. Er is nog wel gepaft, maar niemand is met de blanke sabel op de Spanjaarden ingerend, zodat zij zich snel over Schouwen-Duiveland konden verspreiden. Zieriktee leek regelrecht zijn on dergang tegemoet te gaan, maar de dapperheid school toevallig wel in een predikant, die gezagsgetrouwe mensen om zich heen verzamelde en naar de dijk van Borrendamme rende om daar een groot gal te gra ven. De zee spoelde dat gal mooi uit en weldra kregen de Spaanse in dringers natte voeten. Het Kaas- kenswater is nog altijd restant van de 16e eeuw se inundatie, die ten doel had de stad te beveiligen. Dap per waren ook de soldaten, die Bom- menede verdedigden. Zij moesten hun verzet tegen de Spanjaarden met hel leven bekopen. Evenals vele andere legers in die tijd, was het Spaanse heterogeen van samenstelling: er waren Duit sers, Spanjaarden en Walen en de laatsten schijnen de stad te hebben bezet toen „het zo ver was". De an deren moesten maar buiten de wal len blijven, in dc kou cn de nattig heid en dat is ook de oorzaak ge weest dat ze stilaan zijn vertrokken. Zierikzee betaalde zijn opgelegde schatting met goud en zilver van de burgerij. De Spaanse bezetting is iaat later min of meer geruisloos weggeslopen uit dc stad. De Span jaarden lieten een ontredderde stad cn streek achter, want de combi natie vreemde soldaten-water bleek een goede om een toen toch zeker al welvarende streek, economisch de das om tc doen. Wie zich wat verdiept in die Spaanse lijd, concludeert snel dat de gebeurtenissen zijn verpakt in een schimmemvcreld, die hel allemaal - vooral ook de mensen - ongrijpbaar maken. Een brok 16e eeuwse geschiedenis van de regiowie zal het nog pre cies kunnen reconstrueren cn wie kan dc gevoelens peilen van men sen. die - zo is het altijd - betrok ken werden in een drama, terwijl ze voorspoed en geluk begeerden? SCHIEREILANDMAN. Oude kwestie geregeld

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2