morgen gebakken spek Meubel Cash en Carry Het Europese landbouwfonds naadloos tapijt Tuinman! Tuinman Zoon Er komt een leidingstraat Pernis-Klundert-België/Zeeland gasverwarming K0UWENBERG I Restaurant MONDRAGON Storing in besprekingen tussen Oost- en West-Duitsland Om vermindering landbouwproduktie Yasser Arafat naar Rood-China ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag maart 1970 12listi' jaargang Nr. 20364 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT RFDAKDE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: fel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakleur: M. J. Bij de Vaate, lel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v'h Lakenman Ochlman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling j 8,10; per maand 2,75; per jaar J 31,20. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) J 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 o/q B.T.W. In dit nummer: Praatje voor lantlltouwvereniging Ouwerkerk Marmeren tafels, elektrische en wollen dekens, slaapkainerkleedjes, kuipstoeltjes op draai voet Nu extra voordelig bij Burgcm. Boumanstraat XI, Nicuwerkcrk, telefoon (01114) 268 Uitsluitend a contant Zitten er nog concentratiekamp gevangenen vast? LONDEN, 5-3. Het conservatieve Britse parlementslid Airey Neave, heeft donderdag gezegd dat negen gevangenen van concentratiekampen uit de Tweede wereldoorlog, nog in Westduitse gevangenissen zitten. De „vergeten mannen", vijf Polen en vier Russen, zouden na hun be vrijding door Britse troepen in 1945, moorden of aanslagen op nazi's heb ben gepleegd en daarvoor door Britse militaire rechtbanken zijn veroor deeld. Na de vestiging van de West duitse regering waren zij aan de autoriteiten van de Bondsx-epubliek overgedragen. Sindsdien zouden zij van de ene gevangenis naar de an dere zijn gebracht, aldus Neave. Hij deelde verder mee dat Bonds kanselier Brandt tijdens zijn recente bezoek aan Londen had toegezegd dat hij onmiddellijk een onderzoek naar deze kwestie zou instellen. BRUSSEL. 5-3. De Belgische mi nister van landbouw, Heger, heeft aan het Belgische parlement gege vens verstrekt waaruit blijkt dat op basis van de voorlopige halfjaarlijk se rekeningen gezegd kan worden dal in het oogstjaar '68-'69 Neder land 280 miljoen gulden uit het Europese Landbouwfonds krijgt en Frankrijk ruim een miljard gulden. België zal aan het fonds bijna 66,5 miljoen gulden moeten bijdragen en Duitsland en Italië ieder meer dan 560 miljoen. Advertentie Advertentie Voor naar. Uit voorraad leverbaar! Mol 19 - Zierikzee - Telef. 2887 Dc; brand in liet bejaardentehuis te Driebergen UTRECHT. 5-3. De oorzaak van de brand in het bejaardenhuis in Driebergen, die in de nacht van 12 op 13 januari zeven mensenlevens eiste, zal altijd een raadsel blijven. Uit het in opdracht van de officier van justitie in Utrecht mr. W. H. Overbeek ingestelde onderzoek is in ieder geval niet gebleken,, dat sprake is geweest van een strafbaar feit en dus grove schuld. Wat de stellige oorzaak betreft tast men in het duis ter, hoewel er vermoedens zijn. DEN HAAG. Op de teldatum 16 januari 1969 ontvingen 1.438.800 leer lingen (vorig schooljaar 1.428.000) gewoon lager onderwijs op 8.125 (8.056) scholen, aldus het C.B.S. Een goed stuk vlees hoort erbij kropsla of rauwe andijvie met Serveren met gebakken aardappelen of friten. Publicatie van de Stickling Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven Advertentie Alle blusleidingen komen DEN HAAG, 5-3. De regering heeft besloten dat het r(jk het innitiatief zal nemen voor de totstandkoming van de leidingstraat I'ernis-KIundert -België/Zeeland. De minister van verkeer en waterstaat draagt daar voor primair de verantwoordelijk heid. Een en ander blykt uit het ant woord van minister drs. J. A. Bakker van verkeer en waterstaat op de schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden Dc Bekker, Kolfschoten (beiden K.V.P.) en Kikkert (C.H.U.). De regering heeft, vooruitlopend op de totstandkoming van de defini tieve beheersvorm van de leiding straat, een voorlopig bestuur (stuur groep) geformeerd, samengesteld uit vertegenwoordigers van de vier meest hierbij betrokken departemen ten, t.w. verkeer en waterstaat, land bouw en visserij, economische zaken en financiën, dat leiding geeft aan de verwezenlijking van het project, ui teraard in nauwe samenwerking met de betrokken provincies en belang hebbenden.. De uitvoering van het project is in handen gelegd van een projectbureau TEL. 2618 - ZIERIKZEE PARIJS. Een archieffoto van de Franse duikboot Eurydicedie na een duik in de Middellandse zee niet meer boven water kwam. samengesteld uit functionarissen van de cultuurtechnische dienst en de rijkswaterstaat. Dc Stichting Beheer Landbouw gronden zal de verwerving van het eigendomsrecht c.q. de vestiging van zakelijke rechten op de voor de aan leg van de leidingstraat benodigde gronden verzorgen. Teneinde de mogelijkheid te schep pen dat, indien onvermijdelijk, gron den kunnen worden onteigend zal een ontwerp van wet tot verklaring van het algemeen nut - een z.g. nuts- wet - worden voorbereid. Voorfinanciering De voorfinanciering van het pro ject komt, totdat de definitieve be- Afluisterapparatuur iu gebouw van Europese commissie BRUSSEL. 5-3. De woordvoerder van de Europese Commissie in Brus sel heeft donderdag in antwoord op vragen meegedeeld dat in de tele fooninstallatie in het Brusselse Ber- Iaymontgebouw (waar de Europese Commissie gehuisvest is) afluister apparatuur is ingebouwd, echter louter en alleen om storingen in het telefoonnet op te sporen. De inge wikkeldheid van de telefooninstalla tie maakte dat nodig, aldus de woordvoerder. De commissie is er zich overigens van bewust dat deze apapratuur ook gebruikt kan worden om telefoon gesprekken af te luisteren. Daarom is in deze apparatuur een dubbele schakelaar aangebracht die slechts bediend kan worden'met twee sleu tels. Advertentie heersvorm tot stand is gebracht, ten laste van de begroting van verkeer en waterstaat. De totale kosten van de leidingstraat zullen door de ge zamenlijke gebruikers moeten wor den gedragen. In beginsel komen al le buisleidingen in de leidingstraal te liggen. In een bijzonder geval zouden gewichtige veiligheidsredenen kun nen nopen tot een alternatief tracé. Het is minister Bakker niet bekend dat vertegenwoordigers van aardo liemaatschappijen de grondeigenaren benaderen voor aankoop van grond ten behoeve van de aanleg van lei dingen, c.q. leidingstraten. Wel is op enkele plaatsen overleg geopend over het vestigen van een zakelijk recht ten behoeve van enkele van de meest urgente pijpleidingen. De wijze van inrichting van de leiding straat is een punt van nader tech nisch overleg, aldus minister Bakker. Oude Haven 13 Zierikzee Tel. (01110) 2670 A.s. zaterdag en zondag geven wij weer onze uitgebreide Indische rijsttafel (12 gerechten) voor de alles-inclusiefprijs van 7,50 Profiteert er nu nog van! Het is dc laatste maal in dit winterseizoen! BONN/BERLIJN, 5-3. Bij dc be sprekingen tussen Bonn en Oost- Berlijn die een voorbereiding moet vormen op het komende interduitse topgesprek tussen Willy Brandt en Willi Stoph z(jn donderdag enige moeilijkheden naar voren gekomen. Dit deelde regeringswoordvoerder Conrad Ahlers donderdagavond me de toen de Westduitse delegatie van uit Oost-Berlijn in het westelijk DEN HAAG, 5-3. Het bestuur van het Landbouwschap heeft niet zender kantekeningen maar wel met waardering kennis genomen van een nota van de sociaal-eco ncmische afdeling van het schap over het in E.E.G.-verband ont trekken van produkticmiddelen aan de landbouw, om zodoende bij te dragen tot herstel van hel markt evenwicht. In het plan Mansholt zijn al en kele maatregelen ter beperking van de landbouwproduktie bij de bron gesuggereerd. Zoals bekend heeift de E.E.G.-ministerraad besloten tot een experimentele regeling ter ver mindering van de melkveestapel en tot de invoering van een E.E.G.-rooi- premie voor fruitbomen. Gesproken wordt ook over het uit de produklie nemen van margiale gronden. In de nota van het landbouwschap wordt nu getracht, de onttrekking van de produktiemiddelen zo goed mogelijk in te passen in het huidige E.E.G.-beleid en een wenselijke structuurontwikkeling niet le be lemmeren, maar zo veel mogelijk te bevorderen. stadsdeel aankwam. „Over enkele vraagstukken is overeenstemming bereikt maar over andere technische kwesties zijn nog vele meningsver schillen blijven bestaan", zei Ahlers. Nadet bekend was geworden dat zowel Bonn als Oost-Berlijn zich donderdag bereid hadden verklaard de besprekingen weer voort te zetten voegde Ahlers hier nog aan toe: „En nu maar afwachten of maandag het gesprek inderdaad zinvol kan wor den voortgezet". Het Oostduitse pers bureau A.D.N. deelde mee dat de leider van de delegatie van de D.D.R. Gerhard Schüssler, de Westduitse onderhandelaarshad uitgenodigd maandag weer naar Oost-Berlijn te komen. De Westduitse delegatielei der Ulrich Sahm verklaarde hierop dat zijn regering de melding van A.D.N. over de uitnodiging voor maandag zou „bekijken". BEIROET, 5-3. Yasser Arafat, de voorzitter van het uitvoerend comi té van de Organisatie voor de Be vrijding van Palestina en leider van de verzetsbeweging Al Fatach, zal zich binnenkort naar Peking bege ven. Dit meldt het Libanese blad „Al Nahar". Arafat zal vergezeld worden door een belangrijke dele gatie van het Palestijnse verzet. „Al Nahar" schrijft nog, dat het vraagstuk van het midden-oosten niet langer meer beperkt zal blijven tot de grote vier, daar comunistisch China spoedig een belangrijke rol zou- kunnen spelen in dit gebied van de wereld. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Men beloont een leraar slecht f door altijd zijn leerling te r blijven. t i l 'P/tfRIJS. Driehonderd studenten hebben donderdag in de kamers van de Decaan van de natuurweten schappelijke faculteit in Parijs ver nielingen aangericht. Tevoren had den duizend studenten op een bij eenkomst geprotesteerd tegen de uit wijzing van een Oostenrijkse geleer- uit Frankrijk. SCHIPHOL. De 11-jarige Stefano Bevers, die op 22 februari jl. doof zijn vader werd ontvoerd, is met het vliegtuig, waarin ook Nederlandse militai ren zaten, tiaar Nederland teruggekeerd, waar hij cloor zijn grootmoeder mevr. Bevers achter hem) werd afgehaald. OPKLARINGEN Verwachting tot zaterdagavond: Flinke opklaringen maar ook lijde lijk sneeuw- of hagelbuien; overwe gend matige wind uit zuidwest tot noordwestvannacht temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst, morgen overdag dezelfde temperatu ren als vandaag of iets hogere. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 lot 6. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min- setens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. 7 maart. Zon op 7.14, onder 18.30. Maan op 7.10, onder 18.25. 8 maart. Zon op 7.11, onder 18.31. Maan op 7.23, onder 19.54. 9 maart. Zon op 7.09, onder 18.33. Maan op 7.35. onder 21.22. Nieuwe maan: 7 maart te 18.43. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 7 maart 2.55 v.m. 15.27 n.m. 8 maart 3.41 v.m. 16.11 n.m. 9 maart 4.21 v.m. 16.52 n.m. BROUWERSHAVEN 7 maart 2.44 v.m. 15.01 n.m. 8 maart 3.28 v.m. 15.44 n.m. 9 maart 4.08 v.m. 16.26 n.m. Springtij: 10 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 6-3. Het K.N.M.I. deelt mede: De kern van een lagedrukge bied verplaatste zich xn de loop van dondex-dag van noord-Italië naar Polen en lag vanmox-gen boverx de Oostzee. De kernwaai'de nam daax-- bij geleidelijk iets toe. Hoewel ge heel Europa in de invloedssfeer van het lagedx'ukgebied ligt, loopt het weer van plaats tot plaats sterk uiteen. Rond de depressie komt uit- gebx-eide sneeuwval voor, maar in zuid-Frankrijk en Italië klaax-de het op dank zij een rug van hogelucht- druk, die zich daar vormde. In ons land kwamen enkele sneeuw- en hagelbuien voor. De lagedx-ukkern trekt verder in de richting van zuid- Noorwegen en zal in onze omgeving, samen met een hogedrukgebied ten westen van de Britse eilanden, ook het komende etmaal een onstabiele noordwestelijke stx'oming in stand houden. Hel blijft te koud voor de tijd van het jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1