Dronken man rijdt twee mensen dood Politieke partijen en minister Lardinois confronteren met doodstrijd van fruitteelt Winter 1969-1970 was koud Flitsen" Kom de nieuwste Pfaff naaimachine met de „derde hand" bij ons zien! Algemene ledenvergadering Middenstand Burgh Haamstede had goed jaar 1969 BURGH HAAMSTEDE, 26-2. Vo rige week hield de middenstands- vereniging Burgh Haamstede in ho tel Bakker te Burgh de jaarlijkse algemene ledenvergadering. De voor zitter, de heer De Jonge, merkte in zijn openingswoord op dat 1969 - on danks alle b.t.w.-problemen, die ook heel veel werk meebrachten - toch een bijzonder goed jaar geworden is. De omzet is tijdens de Sinterklaas- aktie weer hoger geweest. Er zijn tij dens deze aktie 2450 prijzen verstrekt in het prijzencentrum met een totale waarde van f 6000,—. Er waren ne gen vouwfietsen te winnen. De aan komst van Sint en de prijsdropping waren hoogtepunten in de aktie. Dit zal dan ook zeker herhaald worden. September was voor de winkeliers weer de traditionele vakantiemaand. Dit brengt echter wel problemen mee, omdat dan veel winkels geslo ten zijn. Dit zal in de toekomst beter geregeld en bekend gemaakt moeten worden. Verschillende leden uit Burgh vin den dat er in Burgh wat meer moet gebeuren. B.v. zou de aankomst van Sint om het andere jaar in Burgh moeten plaats vinden. Dit stuit ech ter wel op moeilijkheden aangezien er in Burgh geen gemeentehuis is, doch het bestuur zal hiervoor een oplossing zien te vinden. Bestuursverkiezing De bestuursverkiezing bracht wat moeilijkheden aangezien de voorzit ter en de vlce-voorzitter gelijk aftre dend waren en beiden niet herkies baar. De voorzitter stelde zich niet herkiesbaar wegens drukke werk zaamheden en omdat hij zitting heeft genomen in het bestuur van VVV. Dit is echter een moeilijk punt, om dat hij door het bestuur van de mid denstandsvereniging naar voren was geschoven omdat zij het beter acht dat een bestuurslid van de midden standsvereniging zitting heeft in het bestuur van VVV. Na enig beraad stelde de heer De Jonge zich alsnog herkiesbaar, doch dan niet meer als voorzitter. De heer De Jonge werd herkozen en in de plaats van de heer Kik werd de heer Ai J. de Bruyne uit Burgh gekozen. De leden waren het er over eens dat gezien het grote succes er ook in 1970 weer een aktie moet komen. Er zal hiervoor weer een commissie ge vormd worden, die e.e.a. zal uitvoe ren. Het in 1969 gehouden reisje was zeer geslaagd. Er zal ook nu getracht worden een reisje te organiseren op 28 april of 12 mei. De heer Bakker vroeg aandacht voor het parkeerprobleem in Burgh, wat erg urgent is. Er schijnen wel mogelijkheden te zijn om het aantal parkeerplaatsen te vergroten. Na overleg met de winkeliers van Burgh zal het bestuur in contact treden met het gemeentebestuur om hiervoor een oplossing te vinden. Het bestuur zou graag 2000 balon- nen met gas en labels beschikbaar stellen aan het VVV. Dit om mee te helpen de evenementen van VVV wat op gang te brengen. Dit werd goed gevonden mits de kosten niet hoger komen dan 250, Na afloop vertoonde de heer J. v. d. Berge zijn dia's van de reis naar Eindhoven. Dit werd zeer op prijs gesteld en de voorzitter dankte hem daarvoor hartelijk. WEERSELO. De 26-jarige student H. J. Dijksterhuis uit Enschedé is in de vorige nacht op slag gedood, toen hij op de weg Hengelo-Oldenzaal met zijn auto geen voorrang ver leende aan een trekker met oplegger DEN HAAG. Bij de Tweede Ka mer is een wetsontwerp ingediend dat beoogt negen registratie- en ze gelrechten af te schaffen en de vier resterende in een nieuwe wet onder te bi'engen, de wet „Belastingen van Rechtsverkeer". ZAANDAM, 1-3. In de Wibaut- straat in Zaandam zijn de 57-jarigc chemicus C. A. Schmitz en de 55- jarige mevrouw B. H. Kuiper-Spie ring om het leven gekomen, toen ze cp een zebrapad werden gegrepen door een zeer snel rijdende sportwa gen. Ze werden ca. twintig meter mee gesleurd. De auto bestuurd door de 26-jarige M. N. T. stopte even en reed daarna met gedoofde lichten door. Nummer en signalement wer den echter door ooggetuigen doorge geven aan de politie, die de automo bilist nog voor hij de garage inreed, kon aanhouden. T., vrachtwagen chauffeur van beroep, bleek onder invloed te verkeren. Hij gaf toe twaalf glazen bier te hebben gedron ken. Hij is ingesloten op het politie bureau en zal in de loop van de week worden voorgeleid voor de officier van justitie in Haarlem. Mening C.B.T.B.-bestuur Jaarvergadering V arkenshoudersvereniging BURGH, 27-2. Heer dan de helfl van het aantal leden der Ver. van Verkenshouders „De Opgaande Zon" te Burgh-Haamstede was in hotel Bakker aanwezig op een goede ver gadering. Zij werden welkom gehe ten door de voorzitter, de heer J. C. de Feiter die daarin het ere-lid de heer B. Groenleer betrok. Het speet de voorzitter dat het mede bestuurslid, de heer C. Braai onver wachts naar het ziekenhuis was ge bracht en wenste hem van harte be terschap. De vereniging verloor in 1969 het medelid N. Slager, waarme de een goed lid heenging. Het jaar 1969 was een rustig jaar en de voorzitter bracht hulde aan de secretaris-penningmeester, de heer W. J. v. d. Berge die deze vereniging bijna geheel alleen leidt. Uit het financiële verslag bleek dat de inkomsten in 1969 f 756,25 bedroegen en de uitgaven f 499,25 zodat er een batig saldo was van f 257,01. De voorzitter dankte de heer v. d. Berge voor zijn vele werkzaam heden aan de vereniging verricht, zowel per fiets als met de pen. Namens de kascommissie advi- ZIERIKZEE. 2-3. Het bestuur van de C.B.T.B. heeft op de laatst ge houden vergadering een aantal klemmende vragen geformuleerd over de in een hevige doodstrijd ge wikkelde Europese fruitteelt De klemmende vraag doet zich immers voor wie deze strijd zal gaan winnen. Andere vragen: zal de Ne derlandse fruitteelt er het bijltje bij moeten neerleggen of wordt het de Franse? Zal de Nederlandse consu ment over enkele jaren geheel over geleverd zijn aan de Franse fruitteelt die dan geheel in eigen hand zal hebben de prijs te bepalen? Of zal de regering inzien dat het een landsbe lang is dat de Ned. fruitteelt de strijd niet verliest? „Erop of er-onder De C.B.T.B. heeft met grote be zorgdheid kennis genomen van de vele maatregelen die de nationale en lokale overheden in Frankrijk ne men om hun fruittelers te helpen deze strijd van „erop of eronder" te overwinnen. De C.B.T.B. is van mening dat door de Nederlandse overheid genomen maatregelen hier schril tegen, afsteken De Nederlandse fruitteelt hoeft de strijd niet te ver liezen als zij maar op dezelfde voor- waarde als haar collega's kan produ ceren, aldus het C.T.B.-bestuur. Het wordt daarom zeer betreurd, dat het overleg met de minister over verdergaande hulp aan de fruitteelt in feite is vastgelopen. Het bestuur heeft daarom besloten om via de landelijke organisatie er voor te zor gen dat de politieke partijen in alle duidelijkheid geconfronteerd wor- worden met de doodstrijd die zich aan de Nederlandse fruitteelt vol trekt. DE BILT, 1-3. De winter 1969/70 is de koudste winter geweest sinds de befaamde strenge winter van 1962 -'63, aldus heeft het K.N.M.I. in De Bilt meegedeeld. Niet minder dan 63 van de 90 da gen die de winter telt waren te koud en de temperatuur was gemiddeld ruim twee graden onder normaal December was ditmaal de koudste en februari de minst koude winter maand. In De Bilt vroor het op 59 dagen tegen 41 dagen normaal. De hoeveelheid neerslag was ge middeld over het gehele land geno men maar weinig boven normaal, ondanks het feit dat februari ruim het dubbele van de normale maand- som opleverde en daarmede op twee na de natste februari was van de laatste 120 jaar. Maar december en januari waren aan de droge kant ge weest. Advertentie „De Opgaande Zon" seerde de heer M. v. d. Cingel tot goedkeuring der rekening. Inplaats van de heer v. d. Cingel werd in de kascommissie gekozen de heer D. Dijkgraaf. De uitkeringen De aftredende bestuursleden, de heer C. Braai en J. C. de Feiter wer den herkozen. Wat de uitkeringen voor dit jaar betreft werd terug ge grepen naar de voorschriften van het vorig jaar, dus bij de grote varkens de hoogste marktprijs Rotterdam uitkeren; voor de biggen die heel wat duurder zijn geworden zal een akkoord-prijs bepaald worden in overleg met de eigenaar, mits goede biggen zijn gekocht en ze goed ver zorgd zijn. De herverzekering wordt weer onder de zelfde voorwaarden van 1969 vastgesteld. De varkens zullen gratis ingeënt worden. Het salaris van de secretaris-pen- ningmeester bleef ongewijzigd. Het bestuur had gemeend om van het jaarlijkse krentenbrood af te moeten stappen en ervoor in de plaats te stellen een bon voor een pond witte varkensworst, hetgeen met appiaus werd aanvaard. De heer K. Bakker vroeg naar de mening van het bestuur indien een lid bijv. eens 40 of meer varkenss gaat houden. De voorzitter ant woordde dat er in het reglement sprake is van niet meer dan 10 var kens, doch indien zich een dergelijk geval zou voordoen, dan zal het be stuur met de eigenaar gaan praten. Indien de biggen of varkens dan een homogene stal vormen en de ver zorging goed is zal er wei geen be zwaar zijn om deze dieren te verze keren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Houten: P. J. Dors man, Staphorst; te Naaldwijk (bui- tengew. wijkgem. in wording) (toez.): G. C. Vijzelaar, Veenendaal (buiten- gew. wijkgem. in wording); te Ouds hoorn: B. de Graaf, Meeuwen; te Giessen-Nieuwkerk: kand. H. van Vreeswijk, Baarn; te Gasselternij- veen: A. K. Kooy, pred. voor b.w. (dir. Stichting Jeugdwerk Noorder- veld), Zuidlaren; te Kortenhoef: B. Fokkema, Heerjansdam (verb, be richt). Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Urk: J. Hovius, a.s. emeri tus-predikant te Dordrecht. Ger. Kerken Beroepen te Badhoevedorp: A. van Egmond, Wormer; te Nijmegen: D. N. Wouters, Pijnacker-Nootdorp. Benoemd tot predikant-medewer ker bij het Nat. Prot. Centrum voor de Geestelijke Volksgezondheid: H. Wijmans, Surhuisterveen. Ger. Kei'ken (vrijgemaakt) Beroepen te Brouwershaven: A. C. Haitsma, Zaamslag; te Utrecht- Centrum: H. Bouma, Assen. Aangenomen naar Amsterdam- Centrum (buiten verband) (als pi-e- dikant voor b.w.): J. Snijder, Rot terdam-Delf shaven. Ger. Gemeenten Beroepen te 's-Gravenzande: W. Suyker, Lisse; te Haarlem: D. Hak kenberg, Dordrecht. Bedankt voor Terwolde: J. van Haaren, Amersfoort; voor Hendrik- Ido-Ambacht: G. J. van den Noort, Capelle aan den IJssel; voor Nieuw- Beijerland en voor Slikkerveer: J. van Haaren, Amersfoort. Ds. A. Vergunst te Rotterdam-C. slaagde aan de R.U. te Utrecht voor zijn doctoraal examen Theologie. Ned. Herv. Kerk Ouwerkerk. In de collecte voor het verjarings fonds over februari bevond zich f 81 en wel bestemd voor de kerk f 5, vcor de nieuwe gordijnen f 7,50 en voor het fonds f 68,50. Benoeming voorzitter Raad van Kerken LUNTEREN, 2-3. Tot voorzitter van de»Raad van Kerken in Neder land is benoemd dr. P. G. Kunst te Amsterdam preases van de generale syode der Gereformeerde Kerken. Dr. Kunst heeft de benoeming aan vaard, nadat hierover mededeling was gedaan aan de synoc'e. Dr. Kunst (63) is sinds 1937 Gereformeerd pre dikant te Amsterdam en heeft een langdurige ervaring als synodelid. uit het buitenland TEL AVIV. De Israëlische minis ter van buitenlandse zaken, Abba Eban. is in Israël teruggekeerd na bezoeken aan Nederland, België, West-Duitsland en Luxemburg. Bij aankomst op het vliegveld zei hij tot verslaggevers, dat de ontvangsten die hij had gekregen hem goed ge daan hadden. PNOM PEHN. Vijf Amerikanen die sinds 6 februari in Cambodja werden vastgehouden, zijn vrijgela ten. Zij vormde de bemanning van een Amerikaanse patrouilleboot die werd aangehouden na tien kilometer het grondgebied van Cambodja te zijn binnengedrongen. HONG KONG. Noord-Koreaanse grenswachten hebben een spion dood geschoten, die van de Verenigde Staten opdracht had gekregen in de gedemilitairiseerde zone te infiltre ren, zo bericht het Noord-Koreaanse persbureau. NUI DAT. Bij twee mijnexplosies in Zuid-Vietnam zijn negen Austra lische militairen om het leven geko men, 12 werden gewond, aldus een Australische woordvoerder. VANCOUVER. Een Viscount van Air Canada is veilig op het vlieg veld van Vancouver geland nadat het in de lucht in botsing was ge weest met een sportvliegtuigje. Nie- maand van de 29 passagiers en de drie leden tellende bemanning werd gedeerd. MONTREAL. De politie van Mon treal zoekt een 23-jarige Amerikaan se student, die wordt verdacht van poging tot moord op vier medestu denten, die besmet zijn met een pa rasiet die wel bij dieren voorkomen, maar zelden bij mensen. CHAMONIX. De Zwitserse skiër Jean Francois Bonvin is tijdens de afdaling voor de grote prijs van Chamonix zo ongelukkig ten val ge komen dat hij zijn wervelkolom ge broken heeft. FRANKFURT. Op beschuldiging van hulp aan moord heeft een recht bank in Frankfurt de ex-hoofd-ad- ministrateur van het concentratie kamp Buchenwald Arnold Strippeld (59) tot zes jaar tuchthuis veroor deeld. PARIJS. Het Franse ministerie van defensie heeft een bericht in het in Hongkong verschijnende dagblad „The Star", dat Frankrijk in het ge heim 48 Mirages aan China geleverd zou hebben, „pure fantasie" genoemd ANTWERPEN. Aan 30 Neder- landstaligen - als persoon of als ver tegenwoordiger van een orgaan of stichting - heeft de voorzitter van het Algemeen Nederlands Verbond, dr. W. H. van den Berge, de Visser NeerJandiaprijzen 1969 uitgereikt. NEW YORK. Twee doden en drie gewonden zijn het resultaat van een vuurgevecht dat in een drukke straat in de New Yorkse wijk Man hattan werd geleverd. MUEREN. Op 30 km. van het Zwitserse dorp Reckingen, waar een lawine vorige week 30 mensenlevens eiste, zijn twee skileraren door val lende sneeuw bedolven. Een wist zich te redden en sloeg alarm. De andere skiër kwam om het leven. LUXEMBURG. De Israëlische mi nister van buitenlandse zaken, Abba Eban, is per vliegtuig uit Luxem burg naar Landen vertrokken. De passagiers werden een voor een ge fouilleerd, de startbaan werd door militairen bewaakt. AMMAN. Het Oostenrijkse consu laat-generaal in Amman heeft be kend gemaakt, dat Arabieren niet zonder visum Oostenrijk mogen bin nenkomen. Zwitserland heeft al eer der een dergelijke maatregel getrof fen. TEL AVIV. Een militaire recht bank in Gaza heeft twee Arabieren veroordeeld tot gevangenisstraffen van respectievelijk 30 en 14 jaar. Zij zouden schuldig zijn bevonden aan aanslagen in de Gazastrook en het leveren van wapens. MIAMI (Florida). De Amerikaanse treiler „Joselyn-C" is door een Cu baans patrouillevaartuig in de Ba- hama-straat aangehouden en opge bracht. Nader wordt gemeld dat dé treiler speciaal is uitgerust voor het opsporen van onderzeese schatten. In 1925 was het gemeentehuis van Haamstede nog nieuw, want hel was toen nog maar enkele jaren oud. W\e de situatie ter plaatse goed kent zal nogal wat veranderingen kunnen constateren. De veldwachter staat in de deuropening van het gemeente huis. OOSTERBEEK. De veertienjarige jongen R. A. Spruijt uit Oosterbeek is in zijn -woning tijdens het nemen van een bad overleden. Men vond hem voorover liggend in de badkuip. Vermoedelijk is de jongen bij ge brek aan zuurstof onwel geworden. Voor 35 jaar BROUWERSHAVEN. De afdeling Brouwershaven van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel gaf in hotel Jacob Cats voor de mo- dern-georganiseerden een lichtbeel denavond. DU IV EN DUKE. Bij het omspitten van een weide vond men 2 aarden kruiken, waarin 40 zilveren munten. De meeste geldstukken dragen de beeltenis van koning Philips IV van Spanje. ZIERIKZEE. (Adv.). - Volvette Goudse kaas 25 cl. per pond; jam per pondspot 21 ct.; appelstroop per kg. bus 32 cl.; Zaanse beschuit 6'A ct. per rol; Gelderse worst 37 ct.per pond. BROUWERSHAVEN. Voor de afd. Brouwershaven van de Ver. Volks onderwijs sprak de heer Theo Thijs- sen van Amsterdam over het onder werp: „De ellende der grote klassen voor het onderwijs". HAAMSTEDE. De vereniging van Vrijzinnig Hervormden „Haamstede- Burgh" hield een goed bezochte ge meente-avond in het gezellig inge richte clublokaal. Gesproken werd over „Vrijzinnige Opvoeding". ZIERIKZEE. (Adv.). Elektrisch schemerlampje compleet met snoer en fitting, schitterende uitvoering 97 ct.; compleet borstel garnituur 35 ct; eierstel, zes dopjes, blad en zoutvat 68 cent. ZIERIKZEE. De villa Majate Schuddebeurs is door de erflaatster geschonken aan de vereniging tot uitzending van kinderen naar buiten te s-Gravenhage NIEUWERKERK. In ,De Meebaal' werd de jaarlijkse uitvoering van het fanfarekorps „O.E.U." gehouden. De avond werd gevuld met. muziek, afgewisseld met voordrachten. Advertentie De wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Kom een vrijblijvende demonstratie bijwonen bij Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V. Kortemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM BON voor GRATIS folders e.d. Zenden aan: PFAFF antwoord 102, Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats: t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4