DRAGON '"barder is DE VERKEERDE DADER Jeugd Rode Kruis Zierikzee zorgt voor kant-en-klaar-goederen Ds. N. J. Flink Ram afscheid van Hervonnde gemeente te Burgh Leerkrachten en leerlingen aan het werk KERKNIEUWS ZIERIKZEE, 28-2. Het Rode Kruis in Nederland kent vele vormen van paraatheid. Daartoe behoort ook het gereed hebben van een selekte sa menstelling van goederen om op ver zoek van het Internationale Rode Kruis in Genève onmiddellijk over te gaan tot verzending. By natuur rampen als: aardbevingen, overstro mingen, vulkaanuitbarstingen, e.d. zyn bloedplasma, dekens, medica menten, tenten en voedsel de meest gebruikeiyke goederen die ter be schikking worden gesteld. Parallel aan het „grote" Rode Kruis kent ook het Jeugd Rode Kruis goederen die kant en klaar gereed moeten liggen voor kinderen die be trokken zijn bij de diverse kalami- teiten. Als eerste hulp goederen voor kinderen is er het rampenzakje waarvan de inhoud internationaal van samenstelling is. Het Jeugd Ro de Kruis-bureau in Den Haag mag nooit zonder voorraad zitten. Het is de Nederlandse jeugd die jaarlijks vele goederen voor deze rampenzak jes bijeen brengt. Het Zierikzeese Jeugd Rode Kruis dat op vrydag 1 mei a.s. 10 jaar be staat - kon hier in het verleden nooit voldoende aandacht aan geven. De geschenkzendingen van gebruiks voorwerpen, kleding, speelgoed, e.d. naar de bekende geadopteerde te huizen maakte dit onmogciyk. Nu de vraag hiernaar geluwd is werden deze geschenkzendingen stopgezet. Het enige wat nog resteert is het jaarlijkse ontspanningspro gramma voor de bewoners van het Deltaziekenhuis der gemeente Rot terdam te Poortugal. Verschuiving van aktiviteiten werd hierdoor mogelijk. En dat gaat in de maanden maart en april gebeu ren op de kleuterscholen, basisscho len en middelbare- en nijverheids scholen in Kerkwerve en Zierikzee. Onder het motto „Inhoud Rampen zakjes" zullen de leerkrachten en/of de leerlingen zelf een keus maken uit de vastgestelde inhoud van een rampenzakje. De aktie op de scho len gaat maandag 2 maart a.s. al van start voor de ouders belangrijk om te weten. De aktie loopt over een periode van tenminste twee maan den. De inzamelings-periode zal voor elke school verschillend zijn. Ook de duur van de inzameling. Dit zal gebeuren naar vrije keuze van de scholen. Het is de bedoeling dat elke leerling één artikel mee naar school zal brengen. De artikelen Het gaat om de volgende artikelen waar een keus uitgemaakt zal wor den: bal (klein formaat), stukje speelgoed van klein formaat, snui sterijtje, potlood, blocnote, 2 zakdoe ken, zes veiligheidsspelden, ca. 3 me ter touw, kam, lepel, washandje, zeep in zeepdoos of apart plastic zakje, tandneborstel, handdoek, plas tic beker. Alle artikelen moeten be slist nieuw zijn. De zakjes zullen niet kompleet in Zierikzee worden klaar gemaakt. De artikelen zullen afzonderlijk naar het 'Jeugd Rode Kruis-bureau in Den Haag worden gezonden. Gezien de I.ANI). EN TUINBOUW Een vroege graslandbemesting Zoals elk voorjaar, zal ook dit maal de boer zijn vee graag vroeg in de weide willen zien. Dat is begrijpe lijk. dat spaart geld. Gaat alles goed, geen ijs en sneeuw meer, dan kan dat ook. Begin maart leeft de zode al en het gras wil aan de groei. Voor een vroege groei is echter nodig: een vroege graslandbemesting. Eerst fosfaat, maar dat is om deze tijd doorgaans al gestrooid. Dan komt kali. Maart is eigenlijk de laat ste kali-maand. Plet beste is het kali- zout te strooien vóór de stikstof, want deze laatste „krachtbron voor de groei" kan pas goed op toeren komen, als de zode ook voldoende fosfaat en kali ter beschikking heeft. Enkelvoudig kalizout is eigenlijk het beste voor het grasland. Men geeft er namelijk kali mee voor de groei van het gras en tevens natri um voor de gezondheid van het vee. Ook magnesium kan nodig zijn. Soms kiest men dan kainiet, soms kalizout plus kieseriet. Of, men geeft de eerste stikstof als magnesamon. Een vroege groei geeft voordeel. Men plukt dit voordeel, wanneer het grasland vroeg en goed bemeten is bemest. Probleem vankantiespreiding werd niet opgelost DEN HAAG. 28-2. Het blad „Rc- kreakic" van de organisatie Recrea tie-ondernemers Nederland, dat on der de kop „onze vakantiespreiding kost weinig moeite, maar is het zelfs de moeite waard?" een beschouwing wüdt aan de vakantiespreiding, meent dat door de nu door de coör dinatiecommissie gehanteerde wijze van indeling het probleem van va- kanticspreiding in Nederland in het geheel nog niet is opgelost en ook nooit opgelost kan worden. Het is werkelijk onvoorstelbaar, aldus het blad, dat men het woord vakantiespreiding durft te gebruiken voor een spelletje „ik schoof" - „hij schoof" in een periode van zes we ken, te weten de schoolvakantiepe riode. Fout nummer één noemt het blad de verkeerde indeling van het land. Fout nummer twee is dat men de vakanties uitsluitend indeelt in de schoolvakantieperiodes en fout nummer drie is, dat men daarnaast ook beroepsgewijs vakanties vast stelt. Het is niet zo, dat elke metaal- en textielarbeider en dat elke bouwvak arbeider, plus alle mensen van de toeleveringsbedrijven gehuwd zijn en schoolgaande kinderen hebben. Een spreiding van de vakantie kan men alleen bereiken wanneer men het systeem van beroepsgewyze op vakantie sturen loslaat. Slechts dan zullen veel mensen de maanden mei tot en met augustus geleidelijk gaan benutten. Want alle genoemde beroepsmensen, die nog geen of niet langer meer school gaande kinderen hebben willen vol gens het blad graag, ja dolgraag op een ander moment op vakantie dan op het overvolle moment, dat hun nu opgedrongen wordt. Bezorgd kan men de tijd tegemoet zien, dat de vakanties van de wer kende Nederlanders binnen afzien bare tijd aanmerkelijk langer zullen worden. Hoe denkt de coördinatie commissie dit dan te kunnen persen in het nauwe keurslijf van de school vakantieperiode van zes weken? Dat het anders kan bewijzen alle bedrijven, die niet vallen onder de sectoren metaal, textiel en bouwnij verheid. Zij stellen nl. normale va kantieschema's op, die dan ook een veel grotere spreiding over de maan den te zien geven. Jordaniër ia Oostenrijk ge-arresteerd WENEN, 28-2. De Oostenrijkse grenspolitie heeft vrijdag bij het grensstation Gmend een uit Tsjecho- Slowakije komende Jordaniër gear resteerd. Volgens een mededeling van het ministerie van binnenlandse zaken was de 28-jarige Jordaniër Adnan Khoeri George Rabadi in het bezit van twee Tsjechische pistolen en 150 stuks munitie. Hij had geen wapenvergunning en ook geen tran sitopapieren. Men vermoedt bij het ministerie dat het paspoort van de Jordaniër vervalst is. Advertentie Zwaar? Wfov. ZWARE SHAG ^4 reakties van de scholen ziet het er naar uit dat over enkele maanden het Nederlandse Jeugd Rode Kruis weer een flinke voorraad rampenzakjes beschikbaar heeft voor onmiddellijke verzending naar rampgebieden. Dit alles mogelijk gemaakt door het me dium dat „school" heet in de Rode Kruis Afdeling Zierikzee. Granaataanslag in Gaza GAZA, 28-2. By eeu granaataan slag in Gaza is een 12-jarige Ara bische jongen gedood en werden 40 mensen - drie Israëlische militairen en 37 burgers - gewond. De aanslag werd gepleegd in de hoofdstraat door twee Arabische guerrilla's. Onder de gewonden zijn veel vrouwen en kin deren. Eerder op de dag hadden guerril la's in de buurt van het stadhuis handgranaten gegooid naar een Isra ëlische auto. De granaten, die van Russische makelij zouden zijn, mis ten hun doel. Elf Arabische bur gers zijn voor een verhoor aange houden. Dit is meegedeeld door de Israëlische radio, nadat het gedu rende drie maanden in de Gaza- strook betrekkelijk rustig is geweest, neemt het aantal aanslagen de laat ste tijd steeds meer toe. adbrdOSx De verkiezingen in Zeeuws-Vlaanderen TEItNEUZEN, 25-2. Bij de gemeen- tcraadsverkieiingen in Terneuzen - rtocdzakelyk geworden door de samenvoeging van een 29-tal ge meenten in Zceuwsch-VIaanderen tot een tctaal van zeven - is de gezamenlyke lyst van KVP-ARP- G'HU de grote verliezer geworden. Dc fractie verloor een derde van hel aantal zetels en k >mt met acht zetels terug in de Temeuzense raad. Dc PvdA handhaafde zich cp dat zelfde zetel lal, maar vergaarde 0,5 percent minder stemmen. D'66 zal met één zetel zijn in trede doen in deze gemeenteraad. De partij boekte - vergeleken met de kamerverkiezingen van '67 een vooruitgang van 4,3 percent. PPR haalde net niet voldoende stemmen voer een zetel, maar ver gaarde 3,1 percent van de stem men. De Lijst 2.000 haalde 6,7 percent van de stemmen en komt met één zetel in de raad. Waarschijnlijk ver klaren de percentages van. deze lijst en die van PPR het verlies van de lijst ARP-CHU-KVP. De BP en het GPV haalden die kiesdeler wel en komen beide als nieuwelingen in de raad van Ter reuzen. De VVD verlcor één van haar twee zetels. ZIERIKZEE: Foute „formule' op a oml van R.S.G. Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. België heeft Engeland, West-Duitsland en Nederland laten weten, dat het wil meedoen aan het ultra-centrifugeproject, zo is van welingelichte zijde in Brussel verno men. WASHINGTON. President Nixon van de V.S. heeft gezegd, het plan te koesteren voor een tweede reis naar Europa, waarbij hij opnieuw de ge legenheid zou hebben Frankrijk te bezoeken. MAINZ. Koning Hoessein van Jor danië heeft in een vraaggesprek met de Westduitse televisie zijn „onge rustheid en zeer grote teleurstelling" uitgesproken over de jongste Ame rikaanse beloften aan Israël om-nog meer vliegtuigen te leveren. TOKIO. Meer dan 40.000 arbeiders op de Amerikaanse militaire bases in Japan zijn in staking gegaan uit protest tegen massa-ontslagen. WASHINGTON. In officiële Fran se kringen in Washington zijn de berichten, dat Frankrijk aanstalten zou maken om het embargo op de levering van 50 door Israël aange kochte Mirages op te heffen, „bela chelijk" genoemd. WEST-BERLIJN. De Westberlijn- se politie heeft twee jongemannen aangehouden, die ervan verdacht worden betrokken te zijn geweest bij aanslagen op het gebouw van de Joodse gemeente en op justitiële ambtenaren. De verdachten zijn dc 34-jarige Gerhard Braun en de 10- jarige Ruif Rainders. TEL AVIV. In de sector van Port Tawfik aan het zuiden van het Su- ezkanaal is een hevig mortier- en artillerieduel geleverd, waarbij vol gens Israëlische journalisten aan Is raëlische zijde geen slachtoffers zijn gevallen. Een Israëlische militaire woordvoerder zei dat een Israëlische soldaat is gedood en twee gewond. BAGDAD. Het bijzondere tribu naal in Bagdad begon zaterdag met dc berechting van nieuwe samen zweerders die onlangs zijn aange houden. zo meldt de Iraakse radio. Dit tribunaal heeft al 43 doodvon nissen geveld tegen mensen die in januari het bewind ten val wilden brengen. SAN RANCISCO. President Pom pidou van Frankrijk en zijn echtge note hebben een bezoek aan San Francisco gebracht, waar zij zich rechtstreeks naar hun hotel begaven. BERN. In Zürlch is een vrouwe lijke beambte van de vreemdelin genpolitie aangehouden. Zij zou tal rijke documenten hebben verstrekt aan een Russische en een Roemeen se diplomaat. Dit is officieel in Bern bekend gemaakt. BL'RGH, 1-3. Iu de middagdienst van zondag 1 maart heeft ds. N. J. Flink, na een verblyf van ruim vier jaar in Burgh, afscheid genomen van deze gemeente wegens zyn vertrek naar Waddinxveen. Een groot aantal genodigden en gemeenteleden had een plaats gevonden in het kerkge bouw van Burgh. Ds Flink bepaalde zijn gehoor bij het Schriftgedeelte Lucas 11:24-28. Ten tijde van Jezus omwandeling op aarde paste hij bij velen niet in hun denkwereld. Het ging hen te gewoon. Te rustig. Ook vandaag hebben ve len zo hun eigen mening over Hem. Maar, we kunnen Hem alleen maar zien zoals Hij werkelijk is en met Hem komt het Koninkrijk Gods in deze wereld; met Hem wordt alles anders, wordt alles nieuw. Maar dan moet ook alles veranderen door Hem. Wij maken ons zo vaak druk over de punten uit de bijbel die we niet be grijpen. Doch we moeten ons wel druk maken over hetgeen we wel begrijpen. In dit Schriftgedeelte wordt ver kondigd dat Hij de Satan overwon nen heeft. „,We laten ons in het da gelijks leven veel te weinig leiden door dat geloof. Geloof is vaak iets geworden voor de zondag, maar het moet in ons leven gestalte krijgen, elke dag uit ons bestaan", aldus ds. Flink. De scheidende leraar riep zijn ge meente toe: „Wandel in Zijn weg. Hij zal u kronen met Zijn zegen". In deze dienst sprak burgemeester H. P. Everwijn enkele woorden ten afscheid namens het gemeentebe stuur. Spreker vond het moeilijk na het aanhoren van een geladen pre- diking weer gewoon in burgerlijke zinnen hel woord te voeren. Hij dankte ds en mevrouw Flink voor hetgeen ze in de gemeente Burgh hadden gedaan, maar ook het zeer vele dat het echtpaar deed voor het „streekwerk", zoals strandpastoraat, bejaardensoos en niet in het minst voor het godsdienstonderwijs op de o.l. school. Hoezeer het gemeentebe stuur het betreurt dat ds. en me vrouw Flink Burgh gaan verlaten, „wij kunnen er begrip voor hebben, want zo is nu eenmaal het leven". Andere sprekers Ds. J. B. Assendorp sprak nairiens Classis, Ring en Predikanten Con vent. Hij was van mening dat het echtpaar Flink steeds tijdens zijn verblijf in Burgh heeft getracht hun Evangelische opdracht te vervullen en te leven naar Gods bedoeling. Hij was ervan overtuigd dat. zij dit ook zouden willen doen in hun nieuwe gemeente. Ds W. v. d. Kooij, Geref. Predikant te Haamstede was zeer blij dat hij deze middag niet zo maar als beleef de gast bij dit afscheid aanwezig kon zijn. Gedurende de tijd dat hij hier mocht werken was het ds. Flink die hem inwijdde in het werk van het Strandpastoraat. doch die ook daad- werkelijk meehielp aan het naar el kaar toe groeien van de kerken. Het verheugde hem zeer dat zë eikaars kansel mochten beklimmen. Maar bovenal dat ze in het echtpaar Flink goede vrienden hadden gevonden. Deze vriendschap, zou, ook al schei den hier nu de wegen, zeker blijven. Ds v. d. Kooij zag nog mogelijkheden om ds Flink in het zomerseizoen hier te krijgen, doch zijn nieuwe gemeen te zal daar bezwaren tegen maken. De president-kerkvoogd, de heer B. Bossers voerde hel woord namens de kerkelijke gemeente Burgh. Ook hij betrok mevrouw Flink in zijn dank woorden. Hij hoopte dat dit afscheid niet zou betekenen een vaarwel voor goed en rekende er op dat het echt paar nog vaak in Burgh zou willen vertoeven. Op zijn verzoek werd het scheidende echtpaar toegezongen Ge zang 257, vers 3. Dankwoord Elke spreker werd door ds. Flink met een kort woord beantwoord. Doelend op de vele contacten die er interkerkelijk in de gemeente ziji, vroeg hij zich af of het toch nog mo gelijk was dat men in een kerk sa men kwam. Het gebed om eenheid mag nooit vergeten worden. Het Strandpastoraat had, evenals vele andere zaken, heel wat tijd gekost maar hadden ook vele goede contac ten opgeleverd. Met elkaar hadden predikant en echtgenote met de ge meente veel lief en leed beleefd. Tenslotte een laatste woord tot de gemeente: „hoop, vertrouw en ge loof". Velen maakten gebruik om per soonlijk afscheid te nemen van ds en mevrouw Flink tijdens een ontvangst in „De Koebel". Watervervuiling in Florida JACKSONVILLE. 28-2. In de monding van de St. John-rivier bij Jacksonville in Florida is een tan ker door een aanvaring lek geslagen, waardoor de ter plaatse 500 meter brede rivier met olie is bedekt. De scheepvaart is gestremd. De tanker had ongeveer 16.00 ton olie aan boord. Twee weken geleden kreeg een Griekse tanker in de baai van Tam pa in Florida een lek waardoor een olievlek van 150 vierkante kilome ter ontstond. Advertentie Op gevaar af te worden ingedeeld bij het peleton, dat „nog slechts" achterhoedegevechten levert, om een bij voorbaat verloren positie te hand haven, schrijven we hier maar „sec" neer, dat voor het programma van de jaarlijkse .grote avond" van de R.S.G. „Professor Zeeman" een (nieu we) formule is gehanteerd, die ver nieuwing beoogt, maar die gelijktij dig het spontane jeugdige plezier in een-avondje-uit en een soort van zonnigheid dat de jeugd eigen moet zijn om hals heeft gebracht. De for mule hield impliciet in een duidelijk tendentieuse infiltratie, onder vigueur van degenen die van „redaktioneel" zo heel nodig „redaksjoneel" moeten maken en die een geweertje voor de pak hebben om op het gezag te schie ten en met gebruikmaking van „opa" in „Karei" (een eenacter) op - ja, wat dacht U - misschien wel de militaire dienst. Zo worden de stembanden gewet voor de roep om de alternatieve school en is de kraamkamer inge richt voor de potentiële senaats kamerbezetters. En of dat nu moet op een plattelandsschool, met een 100-jarige traditie, die als een oude jas wordt weggegooid door degenen, die ons smeken toch vooral een (bij gesloten) enquêteformulier in te vul len, om aan de weet te komen hoe we het wel vonden. Nou bedonderd, als dat duidelijk is, en zonde van de inventieve-, speel- en regie-in spanningen. Er zit een fout in de nieuwe, misschien toch wel goed be doelde formule en de wiskunde leert met enkele snelle berekeningen, dat de uitkomst dan ook niet kloppen kan. Te hard, te negatief beoordeeld? Voor dit keer: „so what?". In het voorprogramma slaken wel enkele „leuke" dingen, maar altijd met die storende, overtrokken persiflage, die een bedoeling heeft. Wél aardig dat: „The hearts of wool", maar pas op: moeder moet tenslotte altijd aan het slot nog van de trap gekwakt. Het „Interview" sprak wel aan als absurdistisch motief en in „Inspraak" werd het bestuurlijk establisment weggeblazen met de (gek. ook nog welluidende) tonen van de „Blan ken top der duinen". Het toneelstuk „Karei" daarna van de meer dan avant-gardistische schrijver Slawomir Mrozek bleek een mannenaangelegenheid, met een aar zelende oogarts, een gewetenssusser die voor iets model moet hebben ge staan; een agressieveling, die denkt dat er meer potentiële vijanden rond lo^n, dan „die ene Karei" en een slechtziende opa, die alleen nog weet dat zijn geweer al twintig jaar gela den is, maar zijn wraakzuchtig schot- jeje eerst lossen kan, als hij een bril op onelegante wijze heeft ge-opteerd. Voor ons hoeft het allemaal niet, maar dat zegt niets. Het is gewoon een miskleun, na de sprankelende musical bij de viering van het 100- jarig bestaan van de school. Laat de mensen van: „Dokter tegen wil en dank", „De familie Kegge' en „De nieuwe kleren van de keizer" er niet van horen. Ze zullen de zaal nog bezetten, want de „zwijgende meer derheid" kan soms kwaad worden en dan zijn het opeens lastige mensen. FEUILLETON door FRANK VAN FALCKENOORT Dus ging ze met haar scooter langs het huis naar achteren, waar ze hem in de schuur plaatste. Ze vond de sleutel en ging naar binnen. Toen Evert Vardèl tegen zeven uur arri veerde, zette ze nel zijn bord neer. Als hij binnen was, kon hij meteen eten. Vardèl keek verrast op, toen hij Tinie zag. „Leuk, zeg, hoe gaat het? Blijf je het weekeind?" Ze kuste hem op de wang. „Als 't mag?" „Dat hoef je niet te vragen." Hij keek opgewekt naar de gedekte tafel. „Kijk eens aan, ik kan meteen aan vallen. Even m'n handen wassen." Terwijl ze even later aten, zei de jonge vrouw; „Nou, de kwestie is opgelost hè? Twee daderessen. Eén, die het geld wegnam. De ander, die de oude baas vermoordde." Hij schudde zijn hoofd. „Het was geen moord. Er ontstond ergens ru zie over, daarover is de politie erg geheimzinnig. Die schoondochter raakte in de knel, want de oude baas was behoorlijk sterk, dat weet ik ook. Ze heeft verklaard uit zelfverdedi ging gehandeld te hebben en daarom het eerste, wat ze grijpen kon, beet pakte. Dat was de pook. Ik voor mij geloof wel, dat het zo gegaan is. Ik kende 'm. Hij was een gevaarlijk heerschap." „Denk je, dat /e lang zal moeten zitten?" „Mevrouw van Alissen is al vrij. In verband met haar leeftijd voor lopig op vrije voeten gesteld. Waar schijnlijk was het niet eens bedoeld als diefstal. Uit veiligheidsoverwe gingen had zc hel geld weggenomen cn bij haar thuis opgeborgen. Ze achtte het niet verantwoord, dat et- zoveel geld was bij een alleenwonen de man." „Is zij dan geen alleenwonende vrouw?" „Jawel, maar bij haar verwacht niemand zo'n groot bedrag aan geld. Bovendien. ze had altijd haar hond. Een gemeen klein keffertje." „Slorn, dat ze dal dan na de dood van meneer Grooteborg niel meieen heeft verteld. En nog stommer om dal geld te gaan gebruiken". ,i:>. wal zul je zoggen0 I' innakl ioder mens in zijn leven. Wie weet, welkt invloed hel grote bedrag op die vrouw heeft gehad. Dan moet je wel sterke benen hebben." „En die schoondochter?" „Nou, men neemt aan, dat die ook niet zo lang zal vastzitten. Er zijn tal van verzachtende omstandighe den. De politie zal nog wel meer we len, maar zegt ook niet alles. Mis schien komt dat op de rechtszitting wel aan het licht." Ze keek hem enige tijd aan. „En zijn er nu nog mensen, die lelijk doen tegen meneer Vardèl?" „Nee, hoor, dat is voorbij. M'n buurman heeft me wekenlang niel aangekeken. Een paar dagen geleden, toen ik de rommel in m'n voortuintje opruimde, liep hij op me toe en zei: Buurman, ik heb altijd al gedacht na je arrestatie: Dat is natuurlijk een idiote, stomme vergissing. Me neer Vardèl Is niet zo iemand." „Huichelaar. Wat. antwoordde je?" „Cch, ik maakte me er maar niet druk over. Het zijn je buren en soms heb je elkaar nodig. Ik zei alleen: Dat is heel vriendelijk van je, buur man." „Ik had 'm 'een optater gegeven, reken maar." Hij schudde zijn hoofd. „Dat deed je niet, Tinie. Jij bent in heel wat opzichten als Hannie: lief en zacht. En altijd vriendelijk, tegen iedereen. Je zult een ideale onderwijzeres zijn, hè?" Ze lachte verlegen. „Ik weet het riet. Ik houd erg veel van kinderen." Ze keken elkander opnieuw enige tijd aan. Hij zag de blozende wangen var. zijn schoonzuster. Opeens kwam hij overeind en liep naar haar toe. Zacht legde hij een arm om haat- schouder. „Tinie. zolang die zaak met m'n vtoegere buurman niet op gehelderd was, wilde ik er niet over praten. Ik ben nu helemaal gereha biliteerd. Het is niet. dat ik Han nie ben vergeten, o nee. Maar. ik ben nog jong cn jij.... je lijkt zo veel op llannie. Zou jij.... zou jij niet met me willen trouwen, Tinie?" draaide zich half i»m. zodat zé rPmnder in het gezicht konen zien. „Houd je van me. Evert?" vroeg ze zacht. „Genoeg om mei zo'n onerva ren vrouw als ik een huwelijk te be- „,1a. Tinie liant 1 tnyzaa Heel veel." Hij huk overeind cn nam haar in zijn armen. „En hoe is het met jou? Ik hoopte, dat je tochtjes naar hier meer betekenis hadden dan enkel wat schoonmaken." Ze legde haar hoofd tegen zijn schouder. „Als kind.... ik was nog maar een tiener, toen je pas met Hannie ging, bewonderde ik je al. Drukke, levendige mannen, die al tijd veel gebaren maken en veel pra ten.... nee, die leken me nooit. Jij was altijd rustig en uit alles bleek, dat je gek was op Hannie. Zij trou wens ook op jou. Ik nam jullie als voorbeeld en dacht: als ik latei- trouw, wil ik ook zo'n man. Toen jullie getrouwd waren en ik af en toe hier was, was ik blij om jullie. Ik begreep, dat jullie het grote geluk in elkaar hadden gevonden. Toen. na haar doodik wist, dat het verschrikkelijk voor je was. Ik had graag hierheen willen komen, om je te troosten, maar dat kon niet. Ik wilde het zuiver houden. Je moest er toch alleen doorheen. Daarom kwam ik maar heel weinig, die eer ste tijd. Gelukkig had je je werk en was je zo verstandig om aan de slag te gaan, toen het ergste verdriet voorbij was. Dat heeft je gered. La ter, toen ik las, dat je gearresteerd was, heb ik geprobeerd je te zoe ken in het Huis van Bewaring. Maat hei mocht niet. Daarom schreef ik je en probeerde je moed in te pom pen. Ik was er rotsvast van over tuigd, dat alles op een vreselijke ver gissing moest berusten. Gelukkig kwam je na dc rechtszitting meteen vrij. Maar ik wilde er meer van we ten. Daarom kwam ik hier en ik ben ook een keer naar die rechercheur geweest, die meneer Hoolwerf en heb hem gezegd,- dat hij niet stil moest zitten, maar moest gaan uitzoeken, wie het wel gedaan had. Omdat jij nooit eet der helemaal in ere hersteld kon worden. Ik zag, dat je het nog moeilijk had. Toen ik je in de vakan tie in Duitsland ontmoette, begreep ik allang, dat je er vandoor was ge gaan, omdat je er alleen niet tegen kon. Ik dacht: ik ga hem nu regel matig opzoeken en blijf ccn week eindje. Kan ik gelijk zijn huisje bij houden. Misschien hield ik toen al van je. En nu helemaal. Goed, Evert, het is ja." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 6