want die smaakt nu eenmaal anders dan andere Cecombineerde vergadering landbouw vereniging Kerkwerve Wat biedt de BEELDBUIS? Leden achter bestuursvoorstel tot benoeming administrateur ARAM FAN DE EILANDEN ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 maart 197U Nr. 20261 Advertentie Iedere hoer straks persoonlijk CAV-lid? KERKWERVE, 25-2. Met de vraag: „zullen alle boeren en tuin ders straks persoonlijk lid worden van de C.A.V. „Schouwen-Duive- land", werden de aanwezigen gecon fronteerd op de vergadering van de Coöp. Landbouwvereniging „Land bouwbelang G.S." te Kerkwerve en de zustervereniging „Scharendijke". Om de belanghebbende meer in spraak te geven en omdat de huidi ge opzet van de CAV niet meer vol doet werd op deze avond van ge dachten gewisseld over het persoon lijk lidmaatschap van deze vereni ging. De voorzitter van de vereniging Kerkwerve, de heer K. A. van Lange- raad, opende de vergadering en heet te allen hartelijk welkom. Een bij zonder woord van welkom werd ge richt tot de heer J. v. d. Stolpe, voor zitter van de Coöp. Aankoopvereni ging. De heer Van Langeraad ging nader in op de steeds voortgaande mechanisatie en integratie. Hij sprak de wens uit dat de bevredi gende resultaten in de varkens- en pluimveehouderij bestendigd mogen worden. Spreker wees wel op het ge vaar van machtsvorming door grote concerns, die als verlengstuk van hun eigen bedrijf zich ook met deze takken van de veeteelt gaan bezig houden. In de toekomst zal een ze ker aanpassingsvermogen van de boer worden gevraagd. Verdere uitbouw van het coöpera tieve werk zal noodzakelijk zijn. Me de in verband hiermee verzocht de voorzitter de vergadering zich goed te bezinnen over de materie die deze avond aan de orde gesteld zou wor den. Ontstaan en beginperiode CAV. De heer V. d. Stolpe wees erop, dat in de tegenwoordige tijd fusies in alle sectoren van de handel en in dustrie scheering en inslag zijn. Vol gens hem behoeft het dan ook geen enkele bevreemding te wekken dat ook de C. A. V. zich bezint op een andere opzet, welke aan de huidige tijd is aangepast. De CAV werd in 1932 opgericht en er Werden 4 afde lingen (landbouwverenigingen) lid van de vereniging. Door de aktiviteit van deze verenigingen is de co-op. groot geworden. Thans telt de ver eniging 14 leden en wel 13 plaatse lijke afdelingen van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij en de ge westelijke afdeling van de C.B.T.B. Dit is een verouderde opzet en ver- DINSDAG 3 MAART. NED. I. Vanavond een extraatje en wel een filmverslag van de we reldkampioenschappen schaatsen voor dames, die in het weekeinde in het Amerikaanse West Allis zijn ge houden. Theo Koomen was er bij om commentaar te geven bij de beel den, die niet rechtstreeks konden worden uitgezonden. In de serie „Daktari" speelt de leeuwin Claren ce een belangrijke rol. Zij moet pro beren niet zulke tamme soortgeno ten mee te lokken, maar dat gaat niet gemakkelijk. Gelukkig is de aap Judy er ook nog. Na het jour naal gaan we over naar „Brandpunt Buitenspel", het sportprogramma van de KRO. „De wrekers" horen tot het vaste dinsdagavondschema. Ze zitten een beetje met een dolk in hun maag. Iedereen die dat prach tige wapen in zijn bezit heeft schijnt vermoord te worden. De hele onder wereld is erop belust. John Steed weet zijn moordenaars te ontlopen en dat lukt ook Tara King. Maar het valt toch niet makkelijk uit te vin den, wat er nu precies achter die dolk steekt. Tweede vaste dinsdag- avondprik is David Frost. Hij ont vangt weer bekende gasten, zoals de Duitse zangeres Catherina Valente, the Dallas Bays, Marian Montgome ry en Morty Gunty. NED. II. Na „Scala", met nog meer beelden van de wereldkampioen schappen schaatsen voor dames van de AVRO Peyton Place". Het zal er nu eindelijk van komen: de recht zaak tegen Rodney beschuldigd van doodslag, staat op het punt te be ginnen en de verschillende hoofd personen gaan op weg. Inmiddels blijft de oude Martin Peyton zijn rol als ruziezoeker en bemoeial spelen. Nu het journaal de serie „De over levenden", ook vol problemen en dramatiek. In de negende aflevering dreigt toch een huwelijk tot stand te komen tussen de oude ijzervreter Baylor en zijn secretaresse, de char mante Belle Wheeler. Baylot heeft de moed nog niet opgegeven, dat Duncan hem zal opvolgen en zijn huwelijksaanzoek aan Belle schijnt daarmee wel verband te houden. In gewikkeld, maar spannend en vol romantiek. Willem buys ontvangt op deze dinsdagavond gasten in zijn „Voor de vuist weg" en Wibo van de Linde brengt een aflevering van zijn Televizier Magazine. Aansluitend aan het laatste nieuws kunnen de sportliefhebbers nog kijken naar een reportage van de slotfase van de eerste Groningse zesdaagse, waarin Peter Post en Jan Jansen samen voor de zege hopen te tekenen. DINSDAG 3 MAART. NED. 1: Schooltelevisie; 10.45 Ver kennen en ontdekken; 11.10 let wiet wijt... de wereld; 11.35 Notre vïlle; 12.00 Einde; 18.15 Schaatsen; 18.45 Fabeltjeskrant (kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.40 Dak tari (kleur); 19.55 Ster; 20.00 Jour naal; 20.15 Ster; 20.20 Brandpunt buitenspel; 21.10 De wrekers (kleur); 22.00 David Frost-show (kleur); 22.50 Journaal; 22.55 Ruimtelijke orde ning (Teleac); 23.25 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 1S.51 Ster; 19.00 Nieuws; 19.04 Scala; 19.30 Peyton Place; 19.55 Ster 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 De overlevenden (kleur); 21.10 Voor de vuist weg; 22.10 Televizier; 23.00 Journaal; 23.05 Wielrennen; 23.30 Einde. HILVERSUM. Rick Nicolet en Hans Tiemeyer in een scène uit „Een dame uit de de provincie" van 1. S. Toergenjew, dat de VARA heden (maandag)avond op Nederland 2 op het scherm zal brengen. toont bepaalde leemten. Momenteel kent 90 v o van de coöperatieve ver enigingen in Nederland het per soonlijk lidmaatschap. Vroeger hadden de plaatselijke afdelingen een belangrijke taak in het verzamelen en doorgeven van de orders. Ook het innen van de reke ningen behoorde tot de competentie van de afdeling. Van een punt uit Door het steeds toenemende tele foonverkeer, het steeds meer ge bruik maken van de bank en giro en het feit dat meer personeel in dienst van de coöperaties is en dus klanten door deze bezocht worden is een be langrijk deel van de taak van de af delingen komen te vervallen. Wel geschiedt in de meeste gevallen nog de verzending van de rekeningen via de plaatselijke secretaris. Omdat echter ook op administratief gebied de automatisering steeds verder gaat wordt het financieel voordeliger wanneer dit alles van uit één punt geschiedt. Dit kan alleen maar kos tenbesparend werken en daardoor kan de concurrentiepositie verbete ren. Ook kan een beter inzicht wor den verkregen in de stand van de debituerenrekeningen. Wanneer de plaatselijke afdelingen niet meer in geschakeld behoeven te worden zal ook de afdracht van een percentage van de afname aan de afdeling ko men te vervallen. Thans wordt in ve le gevallen, na aftrek van de kosten, dit voordeel voor de vereniging ge bruikt voor algemene zaken, zoals excusies, contributies en vergader- kosten. Een onbevredigende situatie is het dat in deze gevallen ook leden van de landbouwverenigingen hiervan profiteren, terwijl in het geheel geen transakties met de C.A.V. zijn tot stand gekomen door het betreffende lid. Wanneer de boeren persoonlijk lid van de C.A.V. zijn kan een bepaald percentage van de afname na afloop van het boekjaar aan het lid worden terugbetaald, zodat afhankelijk van de gedane zaken het lid hiervan de voordelen trekt. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zuid I 4e klas H: Renesse-Hansw. Boys 1-0; Clinge-Zierikzee 1-5; Walcheren -Corn Boys 1-1; RCS-Sluiskil 2-0; Noormannen-Biervliet 4-3; Ooslburg -Koewacht 1-5. Reserve 3e klas C: Zierikzee II- Middelburg III 0-2; Steenbergen II- Vlissingen III 1-0; Alliance II-Axel III 2-0; Zeeland Sp. II-Goes II 2-2. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Ie klas: Zeelandia-DFS 0-0; Schoon- dijke-Hulsterloo 1-3; Domburg-I J- zendijke 1-0; Hoofdplaat-Philippine 0-1; Lewed. Boys-Robur 1-0; Luctor- Aardenburg 1-2. 2e klas B: Zonnemaire-Luctor II 5-0; Dreischor-Hansw. Boys II 2-1; DFS II-Domburg II 0-1; Kwaden- damme-Renesse II 5-0; 's H. Arends- kerke III-Cortgene 0-5; Volharding- Patrijzen 3-5. 3e klas C: Zierikzee III-Zonne- maire II 7-1; Goes IV-Dreischor II 10-2; Robur III-SVOWK 3-1; Cort- gene II-Hansw. Boys III 0-5; Vol harding II-Kwadendamme II 3-2; Robur li-Volharding III 8-1. Zaterdagcompetitie Ie klas: Mevo-Wolfoartsdijk 0-0; Arnemuiden II-'s H. Arendsk. 2-1; Heinkenszand-Bevelanders 3-1; VCK -Middelburg V 3-0; Nieuwdorp-We- meldinge 2-2; Zeeland Sp. V-Meeu wen II 4-3. 2e klas A: Brouwershaven-Rillan- dia II 1-1; Bruse Boys-Kruiningen 5-2; Duiveland-WIK 6-1; DFS III- Kapelle II 2-3; Wemeldinge II- SKNWK 2-0. 3e klas A: WIK II-Middelbuig VI 4-3; Schore-ZSC 2-3; Apollo II-VCK II 3-6; Arnemuiden III-GPC 1-1. 4e klas A: Bevelanders II-Wissen- kerke II 0-1. Junioren Groep A I: Arnemuiden A I-Zie- rikzee A I 2-2; Axel A I-Kapelle A I 7-1; Vogelwaarde A I-HVV'24 A I 1-1; Terneuzen A I-Vlissingen A I 3-1. Groep A VII: Bruse Boys A I-Zie- rikzee A II 4-0 (gest.) Groep B XI: Duiveland B I-Zie- rikzee B I 1-3; Zierikzee B II-Drei- schor B I 0-8. Groep B XII: Bruse Boys B I-Re- nesse B I 3-3; WIK B I-MEVO B I 4-0. mijn volgende pakje is weer Vergadering Chr. schoolvereniging - Zierikzee ZIERIKZEE, 27-2. Op vrijdag avond 27 februari werd in het Herv. Verenigingsgebouw in het Vrije de jaarvergadering gehouden van de Vereniging tot bevordering van het Chr. schoolonderwijs. De goed bezette vergadering werd op de gebruikelijke wyze geopend door de voorzitter drs. A. J. van den Hoorn. Het gemeentebestuur van Zierikzee was vertegenwoordigd door wethouder C. Bij de Vaate. In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter de vele activiteiten en werkzaamheden van het bestuur in de afgelopen periode. De gebou wenmisère behoort nu gelukkig tot het verleden en op 20 maart a.s. zal de Johan Louis de Jongeschool offi cieel worden geopend. In de afgelo pen periode is veel van het onder wijzend personeel gevraagd. Bijzon dere dank bracht de voorzitter aan het onderwijzend personeel van de Chr. Basis en de Chr. Mavoschool voor de wijze waarop zij onder vaak moeilijke omstandigheden het on derwijs toch voortgang hebben kun nen laten vinden. Spreker riep ver der op tot grote waakzaamheid in de gelederen van het chr. onderwijs nu de moderne cultuur alles als een la wine dreigt te overspoelen. Een BRUSSEL. Een plotselinge sta king van drie uur die vijftig pro cent van het personeel van het post kantoor van Brussel omvatte, is er oorzaak van dat er twee miljoen poststukken zijn blijven liggen. De ze achterstand hoopt men in de loop van deze week in te halen. 73. Het volgend ogenblik wierp Lowis de deur van het vertrek open en stormde met getrokken zwaard naar binnen. Een dolle woede had de Dwaas van Pareh be vangen nu hij de jonge krijger van de eilanden in de vertrekken van Tamahia aantrof. Hij kon niet meer nadenken. Het enige wat hem dreef was een wilde aan drang om de andere te doden.Zó hevig en onverwachts was zijn aanval, dat Aram nauwelijks tijd kreeg om zijn wapen op te heffen eer de eerste zwaardslag op hem toesuisde. Slechts met een lenige sprong wist hij de uitval te ontgaan. Maar met een gesmoorde uitroep stortte Lowis zich andermaal op hem. Zó hevig was diens ra zende woede, dat het de kracht van zijn zwaaiende slagen scheen te verdubbelen. Zelfs een uitmuntend zwaardvechter als Aram kon weinig tegen hem beginnen. Hij werd tegen de muur teruggedreven. Met wijd opengesperde ogen volgde het meisje in doodsangst de vertwijfelde strijd. Ze zag hoe de Dwaas Aram steeds meer langs de muur terugdrong, tot waar een zware voor hang in brede plooien neerhing. Ze zag het gevaar dat de jonge krijger bedreigde, maar angst snoerde haar de keel dicht. En toen zij eindelijk een waarschuwende kreet kon uitbrengen, was het reeds te laat. Een woeste slag had Aram doen wijken tot vlak voor de gordijn, dat de toegang tot het aangrenzende vertrek verborg. Wanhopig tastte hij nog naar steun, maar de plooien boden geen enkel houvast en ruggelings stortte hij achterover. kritische instelling en bovenal een vast geloof zijn daarbij eerste ver eisten. Uniecollecte Bij de ingekomen stukken was onder meer een bericht van verhin dering van de inspectrice van het basisonderwijs in de inspectie Goes en een verslag van de plaatselijk correspondent van de Uniecollecte de heer A. Jonker. In totaal heeft de Uniecollecte in 1969 in Zierikzee op gebracht f 1880.30. De heer Jonker werd dank gebracht voor zijn akti- viteiten. De jaarverslagen van de secreta ris, T. C. Hekman, de penningmees ter, S. de Vlieger, directeur van de Mavo-school, J. C. Spaans, en het hoofd van de basisschool, C. J. Ver- heule, werden alle onder grote dank aan de opstellers goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. P. van der Mark bij akkla- matie herkozen. In de vakature van de heer P. G. Rotte, werd gekozen J. de Snayer, in de vakature M. van der Sluis, J. M. van Westen, in de vakature ds. A. Lam, ds. J. van der Schee en in de vakature ds. J. H. Nawijn, ds. H. Favier. Het voorstel van het bestuur om tot de aanstelling van een adminis trateur over te gaan werd door de vergadering met grote instemming begroet en aangenomen. Als aanvulling op het aan alle le den gezonden uitvoerige voorstel wees de voorzitter er nog op dat met name de secretaris en de penning meester zo met de administratieve rompslomp van de schooladministra- MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 26-2. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld Aanvoer 1.527.270 stuks, stemming kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 9,66-9,72; van 56-57 gram f 10.40-10.78; van 60-61 gram f 11,36-11,57; van 64-65 gram f 11,60 -11,81. Eierveiling Barneveld Aanvoer 499.863 stuks, stemming kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 5-52 gram f 9,35-9,69; van 56-57 gram f 10,52-10,84; van 61-62 gram f 11,24-11,56; van 66-67 gram f 11,70 -12,09. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 2.250.000 stuks, handel vlot. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f 9,70-11.25, kg. prijs f 1,94; van 59-65 gram f 11,45-12,50, kg. prijs f 1,94-1,92. Witte eieren 25 tot 50 cent per 100 stuks lager. lie overbelast zijn, dat de contacten met de leerkrachten en scholen er onder lijden. Velen hebben zich er de laatste tijd hun verbazing over uitgesproken dat al dit werk voor deze grote schoolverengiing nog gro tendeels als liefdewerk wordt ver richt. Woorden van dank De voorzitter bracht daarom bij zonder dank aan de secretaris, de penningmeester en de beide school hoofden voor het vele werk dat zij voor de vereniging in hun vrije tijd verrichten. De vrees dat bij het uit vallen van een dezer functionarissen niemand meer bereid zal worden ge vonden onder deze omstandigheden te moeten werken heeft het bestuur doen besluiten met dit voorstel te komen. Naar aanleiding van een vraag vanuit de vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat nu de le denvergadering de nodige machti gingen aan het bestuur heeft gege ven tot reorganisatie, contact zal worden opgenomen met het bestuur van de chr. kleuterschool te Zierik zee om na te gaan of de administra ties van deze beide verenigingen door de te benoemen adminstrateur kunnen worden verricht. Tenslotte benadrukte de voorzitter nog eens dat het heffen van een ouderbijdrage mede noodzakelijk is om het bestuur mogelijk te maken zich behoorlijk te kunnen presente ren naar buiten. Forum Na de pauze beantwoordde een forum bestaande uit de heren drs. A. J. van den Hoorn, J. C. Spaans en C. J. Verheule vragen op onderwijs gebied. Voordien hielden de heren Spaans en Verheule korte inleidin gen over de mammoetwet in de praktijk. De procedures van toela ting en selectie van de leerlingen werden daarbij uitvoerig uiteenge zet. Als groot bezwaar van de nieu we onderwijswetgeving noemde de heer Spaans dat daarbij het onder wijsbeleid ontbreekt, dat op diverse terreinen van het onderwijs nogal eens spanningen veroorzaakt. Hij citeerde in dit verband een uitspraak van professor de Groot dat er een onderwijsbeleid door de regering diende te worden gevoerd in de grootte zoals dat voor de Deltawer ken is en wordt gevoerd. Het gaat er bij het onderwijs in de eerste plaats om de kinderen te leiden naar vol wassenheid. Het chr. onderwijs stelt zich mede tot taak de kinderen te vormen tot volwassen christenen. In dit verband pleitte dr. Favier voor een goed samenspel tussen school en kerk. Vanuit de vergadering werd verder de noodzakelijkheid bepleit dat het bestuur vooral diligent dient te zijn t.a.v. het godsdienstonderwijs op de scholen. De geanimeerde vergadering werd door ds. Favier met dankgebed ge sloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4