AGENDA Procuratiehouder J. P. J. den Boer nam afscheid van A.B.N. j. jcn Haan kampioen 2e klasse libre bandstoten Chinees-Russische besprekingen mislukt Bomalarm in Rome Noordwelle vierde bijzonder geslaagd en gezellig Straofeest Tentoonstelling van „Delta-Foto" in Zierikzeese Sint Janstraat Na meer dan vijftig jaar. SPORT BILJARTEN ZIERIKZEE, 28-2. Na een dienst verband van meer dan vijftig jaar werd vrijdagmiddag officieel af scheid genomen van de heer J. P. J. den Boer als procuratiehouder van de Algemene Bank Nederland. Reeds als veertienjarige jongeman kwam de heer Den Boer in dienst bü de bank. zjj het dat die werkgeefster in de afgelopen vijftig jaar vier maal van naam veranderde: Koole's Bank werd R. Koole en Zoon's Bank, die werd overgenomen door de Twent- sche Bank, welke tenslotte door de fusie met de Nederlandse Handelmij. de naam kreeg van A.B.N. Belangrijke punten uit de loop baan van de heer Den Boer werden vrijdagmiddag belicht door de direc teur van de bank de heer J. J. v. d. Sande. Dat gebeurde tijdens het of ficiële gedeelte van een druk be zochte receptie in „Mondragon", wel ke de familie Den Boer werd aange boden. De directeur verwelkomde op de ze afscheidsbijeenkomst in 't bijzon derde heer en mevr. Den Boer, de heren gebrs. Den Boer en hun da mes, mej. Den Boer en de heer mr. C. N. Geise, directeur van het dis trict Rotterdam-Zeeland van de A.B.N. In zijn toespraak tot de schei dende procuratiehouder memoreerde de heer V. d. Sande dat de heer Den Boer een ontwikkeling in het bank bedrijf heeft meegemaakt zoals die niet meer mee te maken zal zijn. Op zaterdag 12 juli 1919 begon de heer Den Boer, staande met een kroontjespen achter een lessenaar. Later kwam de schrijfmachine, ver volgens de boekhoudmachine en thans heeft de computer zijn intrede gedaan. De heer V. d. Sande schetste dat er na de eerste wereldoorlog nog geen giraal geldverkeer was. Alle vorderingen werden geind via de in- cassodienst van de banken. De effec ten werden nog niet centraal, maar thuis bewaard. Vele effecten, dividenden en cou pons gingen door handen van de heer Den Boer, die ook kassier was te Zierikzee en Bruinisse. „Het be drag dat door uw vingers is gegaan is bü benadering niet te tellen", al dus de heer V. d. Sande, die herin nerde aan de bloei van de banken na de eerste en tweede wereldoorlog. Een moeilijke periode brak aan toen de heer Den Boer in 1944 met alle waarden naar Dordrecht moest verhuizen, waar hij zijn intrek nam bij de incassobank. In april 1944 volgde de benoeming van de heer Den Boer tot procuratiehouder. In juli 1945 keerde hij met alle waarden „in blik ingeladen" naar Zierikzee terug. Uiteraard waren toen de ex tra werkzaamheden nog niet voorbij. Immers, de toenmalige minister Lief- tinck had voor de banken nog wat in petto: geldsanering en effectenre gistraties. Tact en rust De tact en rust van de heer Den Boer kwamen in deze periode goed van pas, aldus de directeur, die ver der herinnerde aan de zorgen van de watersnoodramp van 1953. Vanaf 1960 verzorgde de heer Den Boer de zitdagen te Bruinisse, waar hij vele vrienden heeft gekregen. In februari van het vorige jaar maakte de heer Den Boer de inbreng in de compu ter van de administratie mee, waar bij hij overigens slechts zijdelings betrokken was. Vorig jaar volgde ook de verhuizing van het kantoor naar het gebouw van de Waterlei dingmaatschappij. De heer V. d. Sande stelde vast dat de heer Den Boer gedurende meer dan vijftig jaar zijn beste krachten voor de bank gegeven heeft. Hij wist vele contacten te leg gen en te behouden. Dank bracht de directeur ook aan mevrouw Den Boer. „Voor al uw inspanning is de A.B.N. u zeer erkentelijk", aldus de Het echtpaar Den Boer tijdens de afscheidsreceptie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). heer V. d. Sande tot de scheidende procuratiehouder. Als afscheidsge schenk kreeg de heer Den Boer ver volgens een rijwiel aangeboden, na mens het personeel van de A.B.N. kantoor Zierikzee. Mevrouw Den Boer kreeg bloemen aangeboden. Goede samenwerking In zijn dankspeech merkte de heer Den Boer op het werk altijd met liefde en plezier te hebben gedaan. Zijn vrouw was daarbij altijd een bijzondex-e steun geweest. Hij et-ken de mede afhankelijk te zijn geweest van zijn medewerkers, bij wie hij echter altijd een goed gehoor had ge vonden en waai-mee hij eeng oede sa menwerking heeft gehad. Hij had ge poogd altijd in de weg van vriende lijkheid met de mensen samen te werken en zo konden soms tegen stellingen, die uiteraard ook wel voorkwamen, worden overbrugd. Felicitaties hoofddirectie De districts-directeur Rottei'dam- Zeeland mr C. N. Geise, dankte na mens de directie voor de goede sa menwerking met de scheidende heer Den Boer, die hij schetste als een eminent mens, behept met een groot gevoel voor plicht en een open ka rakter. De heer den Boer - zo wist mr Geise - was 14 jaar en 5 maan den toen hij zijn intrede deed bij de toenmalige Koole Bank N.V., als jongste bediende. Hij was zeer con tent over het optreden van de schei dende bankfunktionaris en merkte op. „waren er meer heren Den Boer, dan waren er minder zorgen". Na mens directie en personeel dankte hij voor-de goede medewerking en in zijn dankwoord - namens de hoofd- dii-ectie - beti-ok hij ook mevrouw Den Boei-, die haar man altijd tot hulp en steun is geweest. ,Uw kin- dei-en mogen ti-ots zijn zo'n vader te hebben" zo besloot hij, de familie Den Boer het beste voor de toekomst wensend. Na afloop maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik de heer Den Boer de hand te drukken. Bij inhaalmanoeuvre vier doden SWALMEN, 2-3. Vier mensen heb ben zondagavond het leven verloren bij een verkeersongeluk op rijksweg 72 tussen Venlo en Roermond. Ter hoogte van Swalmen verliet een vermoedelijk Duitse pei'sonenwagen een file om in te halen. De auto botste daarbij op een uit de tegen overgestelde ï-ichting komende auto bus. De bestuurder en twee passa giers van de Duitse auto, allen af komstig uit West-Duitsland, waren op slag dood. Een 18-jarig meisje uit Roermond (C. Majollee) kwam bij de botsing eveneens om het leven. De 14-jarige Elisabeth Nass uit Roermond werd met zware verwon dingen naar een ziekenhuis in Roer mond vervoerd. HONG KONG, 27-2. De Chinees- Russische besprekingen over de grensgeschillen tussen de beide lan den, die in Peking worden gehouden, zijn in een volledige impasse ge- raakt. Diplomatieke kringen in Hong Kong zeggen dat de uit de Chinese hoofdstad afkomstige berichten erop wijzen dat er sinds het begin van de bespi-ekingen in oktober 1969 geen enkele vooruitgang is geboekt. Vol gens waarnemers richt de voor- naamste eis van Peking zich op het terugtrekken van de Russische troe- ROME, 1-3. Naar aanleiding van een anoniem telefoontje omringde de politie van de luchthaven van Rome zondagmiddag een Frans pas- sagiei-svliegtuig dat uit Parijs kwam met bestemming Tel Aviv. De politic was gewaarschuwd de vlucht niet te laten dcoi-gaan. Ondanks een gi-ondig onderzoek werd er aan boord van het toestel niets vei-dachts gevonden het vliegtuig kon later naar Israel vertrekken. SCHARENDIJKE. 28-2. J. den Haan die reeds eerder in dit seizoen te Scharendüke in het clublokaal van de biljartvereniging Molen de Lelie beslag heeft weten te leggen op het kampioenschap 2e klasse libre heeft nu op dezelfde biljart zün tweede kampioenschap weten te behalen. Reeds voor de aanvang van de fi nale paxtij tegen Doist, die hem het enige verlies opleverde, was hij reeds zeker van de titel bandstoten van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Wim Kramer, die de hoog ste serie (19) het hoogste partijgemid delde (3.57) en het hoogst algemeen gemiddelde (2.36) op zijn naam pen uit een gebied in Buiten-Mon- golië dat slechts 6 kilometer van de Chinese hoofdstad verwijderd ligt. Men wijst er tevens op dat de „cam pagne ter vooi-bereiding op de oor log' 'zich in China blijft ontwikke len met name ten aanzien van het zich beschermen tegen vijandelijke luchtaanvallen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 2-3. Aangevoei'd 1692 dieren, t.w.: 1263 runderen en 429 varkens. Prijzen per kg: slachtrundex-en, prima f 5,25-5,50, le f 4,40-4,90, 2e f 3.90-4,15, 3e f 3,65-3,85; stieren f 4,45-5,05; worstkoeien f 3,50-3,70; slachtvarkens le f 2,78-2,84, 2e f 2,74- 2,78, 3e f 2,72-2,74; slachtzeugen f 2,25-2,35; zware varkens f 2,40-2,50. Runderen: aanvoer korter; handel tx-aag; prijzen iets gedrukt. Varkens: aanvoer groter; handel vlug; prijzen fijne varkens lager, enkele prima's boven notering; slachtzeugen kon den gehandhaafd blijven. Meer dan taehlig werkstukken prijken aan de wand ZIERIKZEE, 2-3. Zierikzee en ei genlijk heel Schouwen-Duiveland kunnen deze week volop „plaatjes" gaan kükcn. Dit is te danken aan een initiatief van dc amateurfotografen- vereniging „Delta-Foto", welke in de gelegenheid werd gesteld om in het pand Korte St. Janstraat 9 een ten toonstelling in te richten van foto's van dc leden. Bovendien werd deze expositie aangegrepen om de lief hebbers van dc fotografie een kijkje te geven „over water" en daartoe werd een gedeelte van dc beschikba re expositicgclcgenheid ingericht met foto's van amateurfotografen uit Goes en uit Breda. Tijdens een gezellige samenkomst „met een drankje" werd de tentoon stelling vrijdagavond in aanwezig heid van een flink aantal genodig den opengepraat door de voorzitter, de heer Joh. D. C. Barrevoets, die in rlc eerste plaats wees op hel beschei den karakter van dc expo: it ie." Im mers, dc geëxposeerde foto. willen in de eerste plaats blijk geven van een positieve vrijetijdsbesteding. „We willen bepaald geen aftreksel van dc vakfotografie geven", aldus de voor zitter. De tentoonstelling kon in het voormalige drukkerijgebouwtje aan de K. St. Janstraat worden ingericht dankzij medewerking van de eigena resse, de N.V. „Kon. Zeelandia". De heer Bérrevoels sprak voor de on dervonden medewerking een woord van dank aan de directie en heette verder enige fotovrienden welkom uit Breda en Goes, afgevaardigden van de plaatselijke V.V.V. en de da mes van de Delta-fotografen. Creatief bezig zyn „Eigenlijk willen we de mensen met deze tentoonstelling oppeppen om. creatief bezig te zijn. Veel men sen weten te weinig inhoud aan hun vrije tijd te geven. Na het auto's wassen is het aikwijls gebeurd", al dus dc voorzitter van „Delta-Foto", wijzend op het positieve element van hot zelf bezig zijn met de camera en in de donkere kamer. I>(' heer Bcrre- voels wilde In dit verband dan ook alle adspirant-fotovrienden opwek ken om contact te zoeken met „Del ta-Foto". Er is nog een .•■--We kant aan deze expositie: op cieulief gebied bracht had met twee verliespartijen, tegen Den Haan en Dorst, wel een bijzonder zwekke start. Wel wist hij hierna al zijn partijen in winst om te zetten maar een ernstige bedreiging voor Den Haan vormde hij niet meer. Het bestuurslid van het district, de heer J. J. Romeijn overhandigde aan de kampioen de districtswisselbeker, waarna de voorzitter van Molen de Lelie de heer L- Louwerse aan de deelnemex's de door hen gewonnen prijzen ovei'handigde. Namens de deelnemei-s sprak de heer Den Haan woorden van dank tot de organisato- ren voor de wijze waarop zij zich van hun taak hadden gekweten. LONDEN. Enkele honderden sta kers bij Britse autofabrieken zijn er de oorzaak van, dat meer dan 7.000 arbeiders niet kunnen wei-ken. Gedeputeerde krijgt „gulden"- trein LEEUWARDEN, 28-2. Het ac tiecomité tot behoud van de spoorlijn Sneek-Staveren heeft de Friese gedeputeerde H. de Wilde, die f 75 boete moest betalen omdat hij onlangs in een trein op deze route aan de noodrem trok, een speelgoed treintje gestuurd. Het was wel een bijzondere trein, want de wielen waren van guldens en de xvagons waren geladen met guldens. Het waren er welge teld precies 75. De heer de Wilde toonde zich bijzonder verrast met dit gebaar. Hij weet nog niet hoe hij deze 75 zal besleden. Voorlopig heeft de trein een plaats gekregen in zijn werkkamer op het Pro vinciehuis. J. den Haan B.V. Renesse 10 429 212 12 2.58 2.02 w. Kramex-, V.O.G., Zierikzee 8 425 180 19 3.57 2.36 A. Doi'st, De drie Schapen, Dreischor 8 371 215 15 2.14 1.73 F. de Groot, Molen de Lelie, Scharendijke 2 351 241 9 1.87 1.46 A. H. de Waaij, De Carambole, Dreischor 2 337 232 9 2.04 1.45 Dichter Erl. Hoornik overleden AMSTERDAM, 1-3. In zijn woning te Amstei-dam is op 59-jarige leeftijd de dichter en auteur voor onder meer toneel Eduaxd Hoornik aan een hartaanval overleden. De begi-a- fenis is vastgesteld op donderdag 5 maart op de nieuwe Oostex-begx-aaf- plaats in Amsterdam. Kanovaarders vermist RENNES, 28-2. Een twaalftal ka no's die bemand waren door in to taal 33 scholieren zijn op de Vilaine bij de Franse plaats Rennes omge slagen. Twee scholieren worden ver mist. De andere 31 konden door ijlings toegeschoten ooggetuigen en gewaarschuwde brandweerlieden uit het water worden gehaald. Acht van hen zijn naar een ziekenhuis overge bracht. Op de plaats van het onge val stond een zeer sterke stroming STREEKNIEUWS NIEUWERKERK Vergadering A.R. Kiesvereniging A.s. donderdagavond komt de A.R. kiesvereniging afdeling „Duivelarid" bijeen om de kandidatenlijst voor de gemeenteraad op te stellen, die op 21 april a.s. gereed moet zijn. De ver- gadering zal worden gehouden in het vergaderlokaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Badhuisstraat te Nieuwex'kerk. Uitvoering zangvereniging Zoals ieder jaar de gewoonte is, zal ook dit jaar een uitvoering wor den gehouden door de Christelijk Gemengde Zangvereniging „Eén Naam is onze Hope" en het jeugd koor „Van Knop tot Bloem", beide o.l.v. de heer Eduard Nieland. Dins dagavond 10 maart a.s. zal deze avond worden gehouden in „Ons Doi-pshuis" te Nieuwerkerk. Het pro- gramma toont een aantal aanti-ekke- lijke liederen. Scheepvaart in Duitsland begint normaal te worden BONN, 1-3. Op de meeste ri'vieren in de Bondsrepubliek begint de scheepvaart weer normaal te worden na de overstromingen van de afge lopen week, die de ergste sinds men senheugenis worden genoemd. Er vonden twaalf mensen de dood. Ei- is voor miljoenen schade aangericht, het snel dalende water laat op de oevers een dikke laag slib achter. Aanslag op vliegtuig verijdeld ROME, 2-3. Zeven-en-twintig pas sagiers, onder wie de minister van buitenlandse zaken van Gabon, Jean- Remy Ajoen, zijn zondagavond op het vliegveld van Rome ontsnapt aan een bomaanslag op een passagiers vliegtuig van de luchtvaartmaat schappij van Ethiopië. Het toestel, een Boeing-707, reed al naar het einde van de startbaan, toen het plotseling stopte en twee Ethiopische veiligheidsagenten door een nooduitgang naar buiten spx-on- gen. Zij wierpen een pakket weg, dat onmiddelijk daarna cxplodeei-de. Niemand werd getroffen. Behalve 27 passagiers had de Boeing negen be manningsleden en vier veiligheids agenten aan boord. Advertentie Uw geldzaken vlot en zakelijk geregeld in een prettige sfeer bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Uw moderne gezinsbank! Dagelijks geopend Maandag 2 maait Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, C.B.T.B. en afd. C.A.V. Mondragon, foyer, 7.30 uur, Multa- tuli-avond, (Z.V.U.) Korte Sint Janstraat 9, 8-10 uur, ex positie „Delta-Foto". Oosterland Herv. Verenigingsgebouw, Chr. Kleu terschool vereniging. Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, gemeente raadsvergadering. Dinsdag 3 maart Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur filmavond Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. Korte Sint Janstraat 9„ 8-10 uur, ex positie „Delta-Foto". Haamstede Hotel Vliegveld, 7.30 uur, vertoning dia-serie, (biologisch onderwerp). Hotel Bom, 7.30 uur, jaarvergadering „Pomona". Huishoudschool „De Schulse", 2-5 en 7-9.30 uur, „openbare markt". Scharendijke Gemeentehuis, 1.30 uur, vergadering Raad Middenschouwen. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, Plattelands- vrouwen. Oosterland „Blauwe Keet", 7.30 uur, afd. Duive- lanrl Plattelandsvrouwen. Woensdag 4 maart Zierikzet Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur bejaardenmiddag N.C.V.B. Kerkwerve 2 uur, bejaai-denseciëteit. Burgh Hotel Het Wapen van Burgh, 7.30 uur, Neveda-show. Donderdag 5 maart Zierikzee 's Landskamer, 7.30 uur, bijeenkomst P.J.Z. Drcischor De Di-ie Schorren, 8 uur uitvoering „Crescendo" Zaterdag 7 maart Zierikzee Concordia, 8 uur, feestavond Ver. voor Openb. Onderwijs. Dreisclior De Drie Schorren, 8 uur, uitvoering „Crescendo". CHANTILLY. Er zijn vier Parij- zenaai-s aangehouden in verband met de diefstal van juwelen ter waarde van 2,5 miljoen frank uit de woning van de Bx-aziliaanse renstalhouder Joao de Souza Lage in de buurt van het Fx*anse Chantilly, zo is door de politie meegedeeld. De buit is te recht. Grote belangstelling voor liet ringsteken NOORDWELE, 2-3. Ondanks vrij koud winters weer heeft Noordwelle zaterdag jl. een ongekend sfeervol straofeest gevierd. Er waren meer paarden, ruiters en amazones dan ooit tevoren. Immers, niet minder dan 38 paarden werden gepresen teerd op de dorpskern, waar de fraaie dieren werden bekeken door een speciaal gevormd damesjury en het straocomité. De jury bestond uit de dames Verweel-Steur en Geleijnse, die geen gemakkelijke taak hadden omdat ve le ruiters hun viex-voeters aardig hadden versierd. Na de keuring ging de ruiterstoet via Renesse naar het strand. De te rugkeer, voorafgegaan door de mu ziekvereniging „Luctor et Emergo" uit Renesse, vond plaats omstreeks 3 uur, waarna een rondgang door het dorp werd gemaakt, welke door een talrijk publiek werd gadegesla gen. Onder de toeschouwei's bevond zich o.a. bui'gemeester en mevi'ouw Evei'wijn. De voorzitter van het stx-a- comité, de heer B. Kloostex-man, sprak een welkomstwoord, in 't bij zonder tot de vele ruiters en ama zones. „Het baart ons wel wat zor gen maar we zijn toch verheugd dat er elk jaar meer aan onze stia willen meedoen", aldus de voorzitter, die ook „Luctor et Emergo" een wel kom toeriep en de heer en mevrouw Everwijn. Dank bracht de heer Kloosterman aan degenen die het feest ook dit jaar weer financieel wilden steunen. Burgemeester Everwijn dankte het sti'acomité voor de vooi'bereiding van het feest. De grote deelname heeft het comité misschien wel een slapeloze nacht bezorgd maar het werk werd bekroond met een bijzon der grote belangstelling uit geheel Westerschouwen. De muziekveieniging zoi'gde hier na voor vrolijke klanken terwijl de ruiters zich tegoed deden aan een vei'warmend drankje, waarna het ringsteken een aanvang nam. Met het kampen erbij duui'de dit enige uren. Intussen speelde de muziek ex- lustig op los in zaal Lokker-v. d. Zande, waarbij voox-al de jeugd zich uitstekend wist te vei-maken. Dc uitslagen Omstreeks half zes konden de pi'ij- zen bekend gemaakt worden. De uit slagen waren als volgt. Ringsteken kinderen met fietsen: 1. Kees Ver weel; 2. Heieen Hanse; 3. Jeanette Goensc; 4. Addy v. d. Schelde; 5. Maart je Oosse; 6. Rinie Seitstx'a. Uitslag versierde paarden: 1. H. Kooman; 2. de Glopper; 3. mej. van Rooyen; 4. Pollemans; 5. Smeets. Uitslag ringsteken te paard: 1. De heer Smeets; 2. dhr. A. Ver- seput; 3. mevr. Flohil; 4. dhx\ Ge leijnse; 5. K. Steur; 6. mej. Boot; 7. Pollemans; 8. H. Kooman. Terwijl de gezelligheid intussen ten top was gestegen werd het offi ciële gedeelte van het stx-afeest door de voorzitter met wooi'den van dank afgesloten. Gedurende de avond uren vond een bal plaats waarbij het omstreeks tien uur eivol was in zaal Lokker-v. d. Zande. Al met al werd het jaarlijkse strafeest van Noordwelle een unieke gebeurtenis dankzij de medewerking van velen en zeker ook dankzij het actieve stramotié. is er in de winter te Zierikzee wel heel weinig te vinden. Een bezoek aan de tentoonstelling toont aan tot welke opmerkelijke resultaten en voldoening het hobbywerk kan lei den. „We werken in de eerste plaats om onze liefde voor de fologx-afie en niet direct om nu zulke geweldige prestaties te levex-en", aldus de voor zitter. Dank bracht dc heer Berre- voets aan bloemisterij Romijn voor de artistieke wijze waarop een aan tal fraai ontworpen en uitgevoerde voorbeelden van bloemsierkunst in de expositiezaaltjes, tegenover het vele „zwart cn wit" aan de wanden, zorgen voor kleur en fleur. In totaal hebben ongeveer tachtig foto's een plaatsje gekregen. Na het korte openingsspeechje van de voor zitter was er gelegenheid tot bezich tiging van cïe vele werkstukken, waarop wij nog nader terug hopen te komen. Vast staat wel: de tentoon stelling toont het gezicht van een ac tieve vereniging, welke tex-echt tx-ots is deze tentoonstelling te kunnen' presenteren. Elke bezoeker wordt in He gelegenheid gesteld om bij de iiil- gung dc naar zijn mening drie beste foto's aan te wijzen. De tentoonstelling is deze week elke avond geopend en bovendien a.s. zaterdagmiddag en -avond. t/ j l jj IA

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3