Ontwerp besluit bijz. reglement Waterschap Sch.-Duiveland DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Gestolen gravure op vuilnisvaalt Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEE, 26-2. Ged. Staten van Zeeland hebben l'rov. Staten een ontwerp besluit doen toekomen ter vaststelling van een bijzonder regle ment voor het Waterschap Sehou- wen-Dulveland. In artikel 1 van dit reglement wordt vastgesteld dat het Water schap Schouwen-Duiveland omvat alle gronden en wateren gelegen in de voormalige polders ofwaterschap- pen, te weten: Adriana-Johanna; Al- te-KleinBloois-en-Oud-Bommenede 3orrenbrood; Dreischor; Galge; Gooi- kens-NieuwlandGouweveer-en-Zel- ke; Groot-Beddewaarde; Henriëtte; Jonge; Klein-Beddewaarde-of-Sas; Maarland; Nieuw-Bommenede; Nieu we - of - Jonge - van -Dreischor of - Beider; Nieuwe-Veer; Noordgouwe; Oosteren-ban-van-Schouwen, Ooste- ren-Sir-Jansland; Schouwen; Vier bannen-van-Duiveland; Westeren- ban-van-Schouwen; St. Jacobs; St. Jeroe-of-Bantam-en-Nieuwe-of-Su- zanna, Verbrandeman; Zonnemaire; Zuider-Nieuwland-bij - Brouwersha ven; het calamiteuze waterschap Bruinisse; de waterkering van het calamiteuze waterschap Bruinisse; de calamiteuze polder Burgh-en-West- land; de waterkering van de calami teuze polder Burgh-en-Westland. Verder behoren tot het Waterschap de in 1954 bedijkte gronden in het voormalig Dijkwater en de Schelp- hoekkom, alsmede alle andere gron den en wateren, welke niet tot de hierboven genoemde polders of wa terschappen behoorden, doch gelegen zijn binnen de grenzen van het wa terschap. Begrenzing Het Waterschap wordt begrensd door de Noordzee, het Brouwersha- vensche Gat, de Grevelingen, de Gre- velingendam, het Zijpe, het Mastgat, het Keeten en de Oosterschelde, en wel zodanig, dat de grenslijnen van het Waterschap achtereenvolgens is gelegen op: de doorgaande gemiddel de laag waterlijn op het kustvak langs de Noordzee en het Brouwers- ha vensche Gat, van het oostelijke einde van de duinvoetverdediging aan de zuidzijde van de waterkering van de calamiteuze polder Burgh-en- Westland, nabij de paal, gemerkt D 17-60, tot de nol bij West Repart; de doorgaande gemiddelde Iaagwa- terlijn van het Brouwershavensche Gat en de Grevelingen, tot de weste lijke teenlijn van de westelijke dam van de werkhaven bij de Grevelin- gendam, echter op een afstand van 50 meter uit de buitenteenlijn van de waterkering, waar die laagwaterlijn op een grotere afstand is gelegen; de lijn gaande door de as van de schut sluis in de Grcvelingendam met de verlengden van deze as ter weerszij den, van de westelijke teenlijn voor genoemd tot ter hoogte van de kop van de noordelijke dam van de in dustriehaven van Bruinisse; de door gaande gemiddelde laagwaterlijn van de Grevelingen ten oosten van laatst genoemde haven, van het Zijpe, het Mastgat, het Keeten en de Ooster schelde, echter op een afstand van 50 meter uit de buitenlijn van de zeewering, waar die laagwaterlijn op een grotere afstand is gelegen. Ter plaatse waar vooruitstekende wer ken zijn, wordt als grens aangehou den de lijn gaande door de zeeëinden van die werken. Acht districten Het Waterschap is verdeeld in acht districten. Het eerste district omvat de polders Oosteren-ban-van-Schou wen, Westeren-ban-van-Schouwen, Burgh-en-Westland en een deel van de polder Schouwen. Het tweede dis trict omvat de polders Christoffel, Geest-of-Willem-Gijssen, Groot-St.- Jacobs, Keet, Noorder-Nieuwland en delen van de polders Schouwen en Zuider-Nieuwland-bij - Brouwersha ven. Het derde district omvat delen van de polders Schouwen voor zover niet behorende tot de andere distric ten en Zuider-Nieuwland-bij-Brou- wershaven, voor zover niet behoren de tot het tweede district. Het vierde district omvat een deel van de pol der Schouwen en de polders Gooi- kens-Nieuwland cn Zuider-Nieuw- land zonder de scheidingsdijk met het zesde district. Het vijfde district omvat de polders Borrenbrood, Kijk uit, Nieuw-Bommenede, Nieuw-Na- taars, Bloois-en-Oud-Bommenede, Zonnemaire, Dreischor, Nieuwe-of- Jonge - van - Dreischor - of - Beider, Adriana-Johanna, Jonge, Nieuwe- Veer, Maarland, Galge, Groot-Bedde waarde voor zover niet ingedeeld bij het zesde district en het voormalig Dijkwater, zonder de omringende binnendijken, met uitzondering van de scheidingsdijk met de polders Groot-St-Jacobs-Zuider-Nieuwland- bij-Brouwershaven en Schouwen. Het zesde district omvat de polders Noordgouwe, St. Joost, St. Jeroen- of-Bantam-en-Nieuwe-of-Suzanna, Verbandeman, St. Jacob, Henriëtte, Gouweveer, Zelke, het voormalig Dijkwater, Al-te-Klein, Klein-Bed dewaarde-of-Sas, Gi'oot-Beddewaar- de (gedeeltelijke) en een klein deel van de polder Schouwen, met inbe grip van de omringende binnendijken Man mishandelde zijn echtgenote AMSTERDAM, 26-2. Dc 37-jarige A. E. C. uit Amsterdam is door de recherche aangehouden, verdacht van poging tot doodslag c.q. zware mishandeling van zijn 22-jarige echtgenote. De vrouw zou dinsdagmiddag in hun woning vier uur lang met on derbrekingen zijn mishandeld nadat zij haar man die door de politie een beroepswerkloze wordt genoemd, gevraagd had te gaan werken. Woensdgochtend zou hij haar op nieuw hebben geslagen, waarna de vrouw met hun tweejarig kind de straat opvluchtte en een taxi naar een zuster nam. Volgens de politie was het bovenlichaam van het slachtoffer overdekt met striemen, blauwe plekken en bloeduitstortin gen. Ook haar hals vertoonden ver wondingen doordat de man getracht zou hebben haar te wurgen. Zij zou in de anderhalf jaar van haar hu welijk reeds meerdere malen door haar man zijn toegetakeld. Betaald met kogeltje VEENDAM, 26-2. In Veendam kocht de 19-jarige vrouw M. K. uit Veendam in de kruidenierszaak van J, Pronk aan de Molenstreek, die te vens speelgoed verkoopt, voor f 200 speelgoed. Zij vertelde dat ze dit voor het Leger des Heils kocht. Toen zij moest betalen miste zij haar por temonnee. De 74-jarige heer Pronk zei dat deze misschien in de doos met speelgoed zat. Toen de man zich bukte om in de doos te kijken schoot de vrouw met een luchtdrukpistool de winkelier een kogeltje in het hoofd. Hij werd naar het acade misch ziekenhuis in Groningen ver voerd waar werd geconstateerd dat er geen edele delen waren geraakt. De vrouw is ingesloten. DEN HAAG. De vertaler John Vandenbergh is donderdagavond door de voorzitter van het Prins Bernhardfonds, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, de Martinus Nijhoff- prijs voor vertalingen (f 3.000) uit gereikt in een feestelijke bijeen komst in de raadzaal van de ge meente Den Haag. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 10 uur ds. W. E. den Hertog, Oud Beijerland; 7 uur ds. P. Kloosterman, Goes. Lu therse kerk: 10 en 7 uur ds. Assen dorp. Kerkwerve: 11 uur de heer Cornet, Goes; 9.30 uur zondagsschool Serooskerke: 9.30 uur de heer Cornet 11 uur zondagsschool Burgh: 2.30 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur (jeugd dienst) en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 10 uur ds. J. van Woerden, Middel burg. Noordwelle: 11 uur ds. De Wit. Scharendjjke: 10 uur ds. Van den Berg, (Bed. H. D.). Brouwershaven: 9.30 uur ds. Feunekes; 11.45 uur zon dagsschool. Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur wika D. E. Hiensch, Goes. Dreischor: 11 uur wi ka Hiensch. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. De Wit. Oosterland: 10 uur ds. Omme- ring; 6 uur ds. Venema, Wemeldinge. Sirjansland: 10 uur ds. Gooyer, Delft 2.30 uur ds. Van Gorsel, Oude Tonge. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 cn 6.30 uur ds. Favier. Haamstede: 10 en 5 uur ds. v. d. Kooy. Scharendjjkc: 10 uur ds. Th. Weerstra, Stad aan het Haringvliet; 2.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur ds. Keizer. Zonnemaire 10 cn 2.30 uur ds. Jansma. Nieuwer kerk: 9 en 5 uur ds. Keizer. Ooster land: 10 uur gez. dienst met Nieu werkerk; 6 uur ds. Bremmer. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Tiemersma, Vlaardingen. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur leesdienst Chr. Gercf. Kerken Zierikzee: 10 cn 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur leesdienst; 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur (Bed. H. A.) en .3 uur ds. Wcste- rink. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst; 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdjjk: 10 uur prop. A. C. J. Jonkers, Noordwijk. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Haamstede: zondag 10 uur. Zweedse Rode Kruisziekenhuis Kapelaan F. Loonen Schone automotor in Sowjet-Unie MOSKOU, 25-2. In de Sow jet-Unie is een nieuwe auto motor ontwikkeld die de lucht niet met uitlaatgassen ver vuilt, heeft het persbureau Tass woensdag meegedeeld. Aan de cilinders van deze mo tor zijn speciale kamers ge bouwd. die er voor zorgen dat de brandstof volledig ver brandt. Dc motor levert. 130 p.k. cn is bedoeld voor vracht wagens. De betrokken rege- f ringscommissic beeft de mo- j lor goedgekeurd. J met uitzondering van de scheidings dijk met het zevende district. Het ze vende district omvat de polders Ou- de-Nieuwiand en Vier-bannen-van- Duiveland, met inbegrip van de om ringende binnendijken. Het achtste district omvat de polders Bruinisse, Stoof, Sir-Jansland, Oosterland en Groote-en-Kleine-Beijeren, zonder de scheidingsdijk met het zevende district en met inbegrip van de dijk langs het voormalig Dijkwater. VLAARDINGEN, 26-2. De zater dagmiddag uit een directiekeet ge stolen gravure van „De Grote Kerk" op de Markt in Vlaardingen, die werd gebruikt by de restauratie van deze kerk moet op de gemeentelijke vuilnisstortplaats liggen. Een onderzoek, dat daar vanmor gen werd ingesteld leverde nog geen resultaat op. Het onderzoek volgde op de bekentenissen van twee jon gens van 13 en 14 jaar, dat zij zich toegang hadden verschaft tot het bouwterrein en een van hen in de directiekeet de gravure uit de lijst had gehaald en meegenomen had. In de loop van de middag hadden de jongelui de kostbare gravure, eigen dom van de hervormde gemeente, op de Westhavenkade tn Vlaardingen in een container gedeponeerd, die maandagmorgen door de gemeente lijke reinigingsdienst naar de vuil nisstortplaats werd gebracht en ge leegd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SAS VAN GENT. De 59-jarige A. A. van Geersam uit Assenede (Bel gië) is op het terrein van het zuid- Chemiebedrijf in Sas van Gent bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De man die met zijn rij wiel links af wilde slaan, werd door een vrachtauto overreden, die uit sluitend op het bedrijf werkzaamhe den verricht. AMSTERDAM. De 22-jarige me juffrouw C. W. Stam uit Amsterdam is op het kruispunt Bilderdijkstraat- De Clercqstraat in haar woonplaats met haar fiets aangereden door een auto. Het slachtoffer werd ernstig gewond naar het Wilhelminagast- huis overgebracht, waar zij korte tijd later overleed. DEN HAAG. Ook bij deze begro tingsbehandeling van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer kon minister drs J. A. Bakker nog niet de juiste plaats onthullen waar onze tweede luchthaven zal worden aan gelegd. VUREN. De hoge waterstand van de Waal hééft de fabrieken van bouwprodukten en bouwmaterialen van de N.V. Durex en van de N.V. Loevestein in Vuren genoodzaakt de produktie te staken. AMSTERDAM. Verdacht van uit gifte van ongedekte bankgirocheques tot een bedrag van ruim f 6.000 is in Amsterdam aangehouden de 21-ja- rige J. D. R. de jongeman die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, zou de afgelopen maanden met de cheques een auto en gouden voor werpen hebben gekocht. VENLO. In het St. Josefziekenhuis te Venlo is overleden de 72-jarige Thomas Oosterbaan uit het stadsdeel Blerick aan de verwondingen die hij op 14 februari jl. had opgelopen bij een verkeersongeval. Hij werd toen op de Horsterweg in zijn woonplaats aangereden door een personenauto, bestuurd door de Amerikaan H. C. uit Amstelveen, toen hij onoplettend vanachter een autobus de weg over stak. SCHIPHOL. Maurice Chevalier, de 81-jarige Franse artiest die in de dertiger jaren tot de bekendste zan gers-filmsterren van Hollywood be hoorde, is uit Parijs op Schiphol aan gekomen om vrijdag als eregast op het Grand Gala du Disque aanwezig te zijn. GORKUM. Naar is gebleken zijn twee jongetjes, tien en elf jaar oud, verantwoordelijk voor een brand die in een Gox-kumse winkelstraat een pand volledig in de as legde en waar bij vijf winkels zware schade oplie pen. VREESWIJK. De 21-jarige dienst plichtige soldaat Th. N. G. M. Hooi schuur uit Koog aan de Zaan is op de Utrechtse Straatweg in Vreeswijk met een personenauto bij een inhaal manoeuvre in een bocht naar links de macht over het stuur kwijt ge raakt en tegen drie bomen aangere den. Tegen een vierde boom kwam hij tot stilstand. Hij was op slag dood. Een mededinzittende is uit de wagen geslingerd en licht gewond geraakt. SCHIPHOL. Met een uit 23 leden bestaande Nederlandse handelsmis sie is de voorzitter van de centrale kamer van handelsbevordering, de heer Sidney J. van den Bergh van Schiphol naar Australië verti-okken voor een zakelijk bezoek van ruim twee weken aan Canberra, Sydney, Melbourne en Perth. ZEIST. De Nedei-Iandse pluimvee houderij heeft in januari voor ruim f 66,7 miljoen ge-expox'teerd. 58 Pro cent meer dan in januari 1967 en 13,5 procent meer dan in januari 1969. De stijging van de uitvoer komt vooral op rekening van de slacht- séctor. ROTTERDAM. Het zevende we reldcongres van dc International So ciological Association (ISA) zal na aanvankelijk bezwaren, onder meer van Nederlandse kant, in september 1970 in Varna in Bulgarije worden gehouden. ZONDAG 1 MAART. NUED. I. Vanmorgen komt de eucharistieviering uit het instituut St. Jozef in Etten Leur. De gewone zondagmiddagrubrieken met in „Openbaar Kunstbezit" het tweede deel van de serie over het Maurits- huis en in „Passepartout" een uitge stelde reportage van de demonstra tie waarmee de wedstrijden om het Europese kampioenschap kunstrij den op de schaats in Leningrad be sloten werd. Hierna volgt nog een aflevering van de serie filrnimpres- sies, die Johan Blansjaar maakte van te Deltawerken. Het zevende deel behandelt o.m. de sluiting van het Volkerak en van de Lauwers- zee. Na de bijbelvertelling Woord voor woord" in een programma van de gezamenlijke kerken een gesprek met de bekende Duitse theologe Do- rothee Sölle. Dit gesprek werd eerder uitgezonden. De KRO gaat van start met „De Knotse Kneuzen Rally". Daarna het zesde deel van Kapitein Harmsen". Nieuwe problemen voor de familie ontstaan als de charman te Ulla hals over kop verliefd wordt op een jonge officier van een Chi- leens opleidingsschip. Aansluitend aan het nieuws een verkorte opvoe ring van de beroemde opera „Cava- leria Rusticana" van Pietro Mascag- ni onder leiding van Herben von Karajan. Het is een kleurenproduk- tie met medewerking van de Scala in Milaan. In „Gamma", de populair ■wetenschappelijke rubriek, is het onderwerp de vraag in hoeverre de wetenschap leven en dood kan be ïnvloeden. NED. II. Eerst de jeugdserie „De tovenaar van Saburac". Catweazle is boos op zijn vriendje Carrot en dreigt hem in een dier te verande ren. „Studio Sport" brengt misschien weer een volwaardig voetbalpro gramma alvorens in „Panoramiek" de actualiteit aan bod komt aan de hand van Joop van Zijl. Daarna ca baretier Sito Hoving als vragenstel ler in het kwisje „Wat doe ik voor de kost". Aansluitend aan het twee de deel van „Studio Sport" volgt dan nog „Kort geding". De discussies gaan weer over het al dan niet toe laten van abortus, waarbij vooraan staande voor- en tegenstanders aan bod komen. MAANDAG 2 MAART. NED. I. Coen Flink vertelt over de Scheepsjongens van Bontekoe. „Jeugdherinneringen", de serie naar het boek van de Roemeense schrij ver Ion Creanga beleeft vervolgens zijn laatste aflevering. „Breng eens een zonnetje" zeggen vervolgens de heren Bert van Dongen en Rien van Nunen tegen een gehoor van bejaar de liedjesvrienden. In „Tweekamp" ontmoeten de teams van de Theolo gische Hogeschool in Kampen en de Technische Hogeschool in Eindhoven elkaar. Vervolgens „Dombey en Zoon", een door de Engelse televisie geproduceerde serie in 13 delen over het gelijknamige boek van Charles Dickens. Hij hekelt daarin vele mis standen die in zijn tijd bestonden. „Exploratie Noordzee" is een docu mentaire (ook een serie) gewijd aan de visserij, gemaakt door Jan Wil lem Muller. In dit eerste deel komt het probleem van de overbevissing aan de orde. Dan het ballet „Auro ra's bruiloft", een uitvoering van de derde acte uit Marius Petipa's be kende ballet De schone slaapster, op muziek van Tsjaikovsky. Tot de uit voerenden behoren Dame Margot Fonteyn en David Blair. Tot slot de vierde aflevering van „Collegium Musicum Judaïcum"Joodse liede ren die voortleven in de christelijke kerk. NED. II. „Scala" begint het twee de net programma, waarna een af levering van „Coronation street". Na het journaal nieuwe gekke beleve nissen van Lucy „Lucy in paniek" heet dit verhaal. Ze heeft een stil vermoeden dat haar dochter huwe lijksplannen heeft en daar wil ze (nog )niets van weten. Hoofdschotel van de maandagavond is een opvoe ring van „Een dame uit de provin cie", een van de beste stukken van de beroemde Russische toneelschrij ver Toergenjev in een vertaling van Charles B. Timmer. In de hoofdrol len zien we Rick Nicolet, Jules Rooijaards, Hans Tiemeyer en Mimi Boesnach. De dame in de provincie is een zeer zelfstandige vrouw, die getrouwd is met een sukkel van een vent, een ambtenaartje in een kleine provinciestad. De dame weet het, Zaterdag 28 februari, Ned. I, 19.13 uur: een aflevering van de avonturen van Swiebertje, getiteld „Knorren en Snuiven" met Joop Doderer als de avontuurlijke Swiep. Zondag 1 maart, Ned: 1, 20.35 uur: „Cavalleria Rusticana", een scène uit deze opera van Mascagni. 'z door middel van verleiding van een oudere graaf, zo te spelen dat ze, met haar eigen man, naar een grote stad kan verhuizen. Wat de gevol gen zijn ziet men in dit voortreffe lijke,, doch niet zwaarwichtige stuk. Daarna Koos Postema met zijn „Achter het nieuws" in Studio Idee in Loenersloot, waar vele gasten aanwezig zijn om de stem des volks te laten horen. ZONDAG 1 MAART. NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 12.00 Einde; 14.30 Studeren; 15.00 Nieuws; 15.02 Weekjournaal; 15.22 Verkeersinformatie; 15.25 Skippy (in kleur); 15.50 De verrekijker; 16.00 Openbaar kunstbezit; 16.15 Passe partout; 16.55 Toto-uislagen; 17.00 Deltawerken 70 (kleur); 17.30 Einde; 18.55 Fabeltjeskrant (kleur); 19.00 Woord voor woord; 19.05 Gesprek met Dorothee Sölle; 19.30 Knotse kneuzen rally (kleur); 19.45 Kapitein Harmsen (kleur); 20.30 Journaal; 20.35 Cavaleria rusticana (kleur); 21.49Gamma; 22.38. Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Nieuws; 19.05 De tove naar van Saburac (kleur); 19.30 Stu dio sport; 20.15 Panoramiek; 20.40 Wat doe ik voor de kost (kleur); 21.10 Studio sport; 21.35 Kort geding 22.25 Journaal. MAANDAG 2 MAART. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 Wal ter en Connie; 11.10 Notre ville; 11.35 John Buil; 12.00 Einde; 18.45 Fabeltjeskrant (kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 De scheepsjongens van Bontekoe; 19.13 Jeugdherinneringen (kleur); 19.30 Breng eens een zonnetje; 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Tweekamp studentenquiz; 20.45 Dombey en Zoon; 21.10 Exploratie Noordzee; 22.00 Aurora's bruiloft (kleur); 22.35 Collegium musicum Ju daïcum; 22.45 Journaal; 22.50 Me thodiek van de burgerschapsvorming (Teleac); 23.20 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Scala; 19.30 Coronation street; 29.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.20 Hier is Lucy (kleur); 20.45 Een dame uit de provincie; 22.15 Achter het nieuws; 22.55 Journaal. TWEEDE KAMER De centrale te Bórssele DEN HAAG, 26-2. Volgens de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maat schappij heeft het aandeel van de Nederlandse toeleveringsbedrijven in de bouw van de kernenergiecentrale te Borssele thans de zestig procent overschreden. Een aantal belangrij ke onderdelen moet nog in opdracht worden gegeven en van enige is nu reeds zeker, dat zij door Nederlandse bedrijven zullen worden uitgevoex-d. Het wordt nog steeds een reële mo gelijkheid geacht, dat de Nederland se bedrijven een aandeel van 76 procent zullen halen. CALTANISETTA. - Handlangers van de Siciliaanse maffia zijn dins dagnacht de bureaus binnengedron gen van het blad „Giornale de Cisi- lia" in Caltanisetta. Zij plunderden de x-edactielokalen en een deel van de drukkerij en staken pakken kran ten en documenten in brand. LAI KHE. In het kader van de Vietnamisering heeft het Ameri kaanse opperbevel in Zuid-Victnam woensdag dc belangrijke infanterie- basis Lai Khc aan het Zuidvietna- mese leger overgedragen. Dc basis vormt een sleutelpositie 45 km. ten noorden van Saigon. Joodse jongeren willen boyeot Arabische landen DEN HAAG. 26-2. Minister-pi'e- sident P. de Jong is verzocht met alle middelen, die in zijn macht lig gen, te proberen een einde te maken aan de lafhartige aanslagen door Palestijnse guérriila - organisaties. Dit hebben vertegenwoordigers van Joodse jongexenorgemisaties minis ter de Jong onder het oog gebracht. Zij verWachtëA nu een boycot op de Arabieren en dc Arabische landen. Studenten raakten bedwelmd NIJMEGEN, 26-2. Politic cn,ambu lance hebben in de'vorige nacht 18 Nymccgsc studenten die vrij ern stige vcrgiftingsvcrschyiisclen ver toonden, naar het Academisch zie kenhuis te Nymegen gebracht. De studenten hielden een dispuut- vex'gadering in de achterzaal van con cafc, waar een niet goed functione rende gaskachel brandde. Vier studenten werden in de loop van dc nacht onwel- cn liepen dc straat op waar zij bewusteloos raak ten. Ook de overige sludehten ver lieten toen de zaal. Zij bleken allen in meer of minder ernstige mate te Zijn bedwelmd. In hei ziekenhuis werd zuurstof Ingediend. Uit voorzorg: De „Henry Dunant" naar Gorkuin DEN HAAG, 26-2. Om voorbereid te zijn op alle eventualiteiten die het gevolg kuneu zijn van de hoge wa terstanden op de grote rivieren, heeft het hoofdbestuur van het Nederland se Roode Kruis besloten het hospi taalschip „J. Henri Dunant"' uit Rot terdam te verleggen naar Gorkum waar liet schip inmiddels is aange komen. De Henri Dunant. die van maart lot november vakantietochten pleegt te maken met chronische zieken heeft tevens een bestemming als rampen schip. 's Winters heeft het schip een vaste ligplaats in Rotterdam. Hoe wel er nog geen enkele reden voor ongei-ustheid bestaat, is het schip reeds naar Gorkum overgebracht, daarbij een eventueel noodzakelijke inzet dc afvaart vanuit Rotterdam niet veilig gesteld was. LONDEN. Na een vergadering van de Internationale Federatie van Pi lotenverenigingen (IFALPA) in Lon den hebben piloten uit 51 landen ge dreigd met een 24-uursstaking wan neer geen scherpere maatregelen te gen aanslagen op vliegtuigen van dc burgerluchtvaart worden genomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4