DE ZIERIKZEESCHE COURANT Minister Schut: ,Woningbouwpro(luktie was niet onbevredigend' Maaswater Limburg zakt zeer langzaam Meubel Cash en Carry Wij zoeken mensen met S.P.D., praktijkdiploma boekhouden en zij die studeren voor een administratief-diploma Sportvissers op zee lopen grote risico's TUINMAN EN ZN. KOUWENBERG gasverwarming ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 februari 1070 125ste jaargang Nr. 2U360 WAARIN OPGENOMEN RfDAKNE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakleur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,10; per maand J 2,75; per jaar 31,20. Losse nummers 20 cenl - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzen) De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. in du nummer: Nog niet direct nieuwe L.T.S. Weer feilt' aanval van l'.v.d.A.-Kamerlid drs. Van tien Doel DEN IIAAG. 26-2. Bouwminister ir. VV. F. Schut heeft het aantal van 55.000 contingentseenheden in de ge subsidieerde particuliere sector, waarvoor subsidiebeschikkingen kun nen worden toegezegd, in beperkte mate opvoeren. De verhoging is ge steld op 5.000, waarvan er 2.000 zul len kunnen worden gebouwd door corporaties, zodat het aanvankelijk daarvoor geldende maximum is ver hoogd van 10.000 tot 12.000. De minister deelde dit donderdag mee in de Tweede Kamer, waar hij werd geïnterpelleerd door de KVP'er Andriessen en de socialist Van dei- Doel. De verhoging is vooral bedoeld als een middel om in dit jaar snel tot de gewenste produktie van woningéqui valenten te komen, die in 1969 een achteruitgang van iets meer dan 3 Vz procent te zien gaf in vergelijking met 1968. Niet onbevredigend De minister wees er op dat de pro duktie in de eerste drie kwartalen van 1969 niet onbevredigend was ge weest, maar dat de achteruitgang over het gehele jaar vrijwel gelijk was aan het verschil in produktie tussen het vierde kwartaal 1968 en het vierde kwartaal 1969, t.w. 4.100 equivalenten of 12,6 procent. Die achteruitgang met 12,6 procent is, zo deelde minister Schut mee, verreweg voor het grootste deel toe te schrij- ven aan de ongunstige weersomstan digheden. Daarnaast was er een groot aantal improduktievc uren. o.a. ten gevolge van ziekteverzuim, ongevallen, als mede feest- en snipperdagen, in to taal 175 over het vierde kwartaal 1969, een record dat slechts in de ja ren 1963 en 1964 werd geëvenaard. Er doet zich nog een bijzondere omstandigheid voor. De vaststelling van het aantal geproduceerde wo ningequivalenten geschiedt aan de hand van de tellingen ten behoeve van de voortgangscontrole. Deze vin den niet plaats op de le dag van elk kwartaal, maar ongeveer op de 8e. Het is, aldus minister Schut, redelijk bij de beoordeling van de produktie in een dergelijk verschoven kwartaal ook rekening te houden met een ver schoven periode, wat het aantal pro- duktieve uren betreft. Het resultaat is dan, dat voor het 4e kwartaal 1969 moet worden gerekend met een ver mindering van het aantal produktie- ve uren van tenminste tien procent ten opzichte van het 4e kwartaal 1968. Hiermee is de vermindering van de produktie met 12,6 procent voor een zeer belangrijk deel verklaard. Daarbij komt nog dat het aantal werknemers, werkzaam in de nieuw bouw van woningen op 1 oktober 1969 0,8 procent lager was dan een jaar eerder. Zoals bij de meeste woningbouw- debatten van de laatste jaren kreeg minister Schut ook nu een felle aan val te verwerken van het PvdA-ka- merlid drs. H. van den Doel. De steun van de regeringspartijen aan minister Schut is, zo zei hij, geba seerd op hoger dan 123.000 woning equivalenten. Waarom wordt nog steeds het ka binetsbeleid gerechtvaardigd. Ligt de oplossing niet in de bouw van meer woningwetwoningen, die per woning 800 uren vergen tegen 1100 uren voor een premiewoning. Daarnaast wilde hij de mening van de bewindsman vernemen over uitlatingen van mi- nister-president P. S. J. de Jong, ge daan op een KVP-bijeenkomst in Roermond op 24 februari jJ., waarbij deze toegaf dat de woningbouw een ernstige terugslag moet verwerken. De premier had daar, blijkens een door drs. Van den Doel geciteerd verslag in de „Haagsche Courant" gezegd dat het met het woningbeleid op dit moment niet goed gaat. Minister Schut gaf hierop te ken nen zich niet te kunnen voorstellen dat dit door minister-president De Jong zou zijn gezegd. Deze opmerking van de minister werd vervolgens de aanleiding tot een langdurig ordedebat. Advertentie BELFELD, 26-2. Het water op de Maas in Limburg zakt nog altijd zeer langzaam. Beneden de stuw van Borgharen werd donderdag om 18.00 uur een stand gemeten van 44,13 me ter boven N.A.P., hetgeen een val betekent van een halve meter in de voorgaande 24 uur. Op de stuw te Belfeld was de stand van het water donderdagavond om 18.00 uur 17.40 meter boven N.A.P. en dat betekent een val van het water van 29 cm. in de voor gaande 24 uur. Ook nu nog zakt het water te Belfeld niet meer dan 1 a 2 Hoge prijzen voor Chinees porselein AMSTERDAM. 26-2. Op de velling van gedecoreerd Chinees en Japans porselein en aardwerk bij Mak van Waay in Amsterdam zijn donderdag hoge prijzen gemaakt. Twee terrines in de vorm van zittende eenden brachten f 52.000 op en een serie van vijf Chine de Commande borden f 16.000. Een paar Chine de Com mande borden met een mandarij nendecor gingen van de hand voor f 4.600, een paar eierschaal diepe borden voor f 10.600 en een Amster damse bont bord met een decor van het „Wonder van Zaandam" voor f 7.000. KEULEN. Een beeld van de Rijn promenade in de Westduitse stad Keulen, die door de bijzonder hoge waterstand van de Rijn geheel onder water staat. centimeter per uur en dan moet het water toch nog altijd ruim 2 meter omlaag alvorens het schutten dei- schepen kan worden hervat. De door-» gaande vaart op de Maas blijft voor lopig nog volledig gestremd. Wel is sinds woensdag jl. scheep vaart mogelijk in midden Limburg tussen Roermond, Linne en Maas- bracht. Woensdag werden door de schutsluis te Linne 31 schepen ge schut, merendeels opvarend en met een totaal van 12.000 ton. Marmereii tafels, elektrische en wollen dekens, slaapkainerkleedjes, kuipstoeltjes op draaivoct Nu extra voordelig bij Burgem. Boumanstraat 11. Nieuvverkerk, telefoon (01114) 268 Uitsluitend a contant Advertentie Op onze accountants-kantoren te Melissant en Ouddorp hebben wij dringend behoefte aan vakkundig en aankomend personeel. Naast een zeer hoge salariëring vergoeden wij alle autokosten en/of pensiongelden. Op name in het pensioenfonds is mogelijk. ACCOUNTANTSKANTOOR P. DE VOGEL, Binnenweg 33 - Melissant - Tel. (01877) 550 LAREN. In totaal hebben in het Gooi 25.809 personen op lijsten van het actiecomité tegen schending van het Beekbergerbos getekend. De ac tie is bedoeld als protest tegen de voorgenomen aanleg van een weg door het bos van Huizen naar Bus- sum. AMSTERDAM, 2 6-2. Sportvissers of andere personen, die zich in klei ne vaartuigen op zee bevinden, stel len zich, vooral onder omstandighe den van matig of slecht zicht, aan aanmerkelijke risico's bloot, die veel al worden onderschat. Deze kleine vaartuigen - korter dan 40 voet - dienen ingevolge art. 15 sub C (IX) van de bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee tijdens omstandigheden van slecht zicht een goed hoorbaar geluidssein te geven met tussenpozen van niet meer dan een minuut. Een mist- of mondhoorn behoort aan boord te zijn. Men moet er in een dergelijk klein vaartuig op zee steeds op be dacht zijn dat het voor grote schepen soms moeilijk is om kleine bootjes waar te nemen en dat er, vooral als ze niet verwacht worden, minder Bejaarde man verdronken HOGE ZWALUWE, 26-2. In de vorige nacht is, vermoedelijk dooi de duisternis misleid, de 70-jarige weduwnaar P. Rasenberg uil Hoge en Lage Zwaluwe in de Branden- straat in zijn woonplaats in de langs deze straat lopende sloot geraakt en verdronken. Door voorbijgangers werd het stoffelijk overschot gevon den. elke woning kunnen wy eowfont-abef InntcMren Dit nummer bestaat uit 24 pagina's 1 f t Het is een verstandige va- f f derdie zijn eigen kind kent. i i SOESTD1JK. H.M. de Koningin heeft de Nederlandse meisjes, die ons land zullen vertegenwoordigen op de Expo '70 in Osaka, op het paleis ontvangen. Op de foto: de koninklijke gastvrouwe met de Expo-gastvrouwen tijdens de ontvangst. scherp naar zal worden uitgekeken. Het vei-dient daarom aanbeveling een middel om een gericht lichtsein te geven aan boord te hebben, ten einde de aandacht te kunnen trek ken. Dit merkt de raad voor de scheep vaart op in zijn uitspraak inzake het overvaren van een bemande sloep door het vissersvaartuig „Sandra Pe tra" WR 75 op de Noordzee ter hoog te van Camperduin. Het gebeurde 20 oktober vorig jaar. De vier opvaren den van de sloep, een polyester boot met buitenboordmotor, werden ge red. Ze waren de zee opgegaan om te vissen. -£v Mol 19 - ZIERIKZEE Telefoon 2887 Vrouw bij brand om het leven gekomen KERKRADE, 26-2. Donderdag morgen trof een politepatrouille in Kerkrade in een woning aan de Gladiolenstraat het verbrande li chaam aan van de 72-jarige alleen wonende weduwe Maria Schijns- Walls. Met haar nylonnachtkleding was de vrouw vermoedelijk in aan raking gekomen met een straalka- achel op haarslaapkamer. De stof vat te direct vlam. In paniek rende de vrouw het huis door. Later is zij aan de brandwonden overleden. Maatregelen nodig voor de grondprijzen ZWOLLE, 26-2. De bond van land- pachters en hypotheekboere'n in Ne derland zal de regering en de volks vertegenwoordiging voorstellen een wettige regeling te treffen, die een eind zal moeten maken aan de be narde toestand waarin de landpach- ters en hyptheekboeren verkeren. Om uit de« impasse te raken zijn in grijpende maatregelen nodig. Dit heeft de voorzitter de heer G. J. de Boer, in Zwolle tijdens de jaar lijkse algemene ledenvergadering van de bond meegedeeld. Merovingiscli grafveld gevonden MAASTRICHT. 26-2. Op het Vrijt- hof in Maastricht is door de Rijks dienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek een belangrijke vondst gedaan met betrekking lot een me- rovingisch grafveld. Er konden reeds enkele sarcophagen met interessan te bijgraven worden bloot gelegd. Drs. J. Bloemers van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek noemde het een spectaculaire vondst die ook voor hem een com plete verrassing was. Nil en dan sneeuw Verwachting tot zaterdagavond: Overwegend zwaar bewolkt en nu en dan sneeuw; matige tot krachtige noordoostelijke wind; dezelfde tem peraturen als vandaag of iets lagere. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tol 4. Minimum temperaturen: 1 tot 6 gra den onder normaal. Maximum temperaturen: 3 of meer graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. 28 febr. Zon op 7.29, onder 18.17 Maan op 2.01, onder 9.20 1 mrt. Zon op 7.27. onder 18.19 Maan op 3.23, onder 10.02 2 mrt. Zon op 7.25, onder 18.21 Maan op 4.36, onder 10.56 'Laatste kwartier: 1 maart te 3.33. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 28 febr. 7.06 v.m. 19.36 n.m. 1 mrt. 7.55 v.m. 20.25 n.m. 2 mrt. 8.57 v.m. 21.39 n.m. BROUWERSHAVEN 28 febr. 7.04 v.m. 19.28 n.m. 1 mrt. 7.50 v.m. 20.24 n.m. 2 mrt. 8.53 v.m. 21.40 n.m. Doodtij: 3 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-2. Het K.N.M.I. deelt mede: In het zeegebied ten noorden van de Azoren ligt een hogedrukge- bied met een kerndruk van 1046 mbar. Het heeft een nog in beteke nis toenemende uitloper over noord- Schotland, en Scandinavië, die ver binding heeft gemaakt met een ho- gedrukgebied boven Italië, terwijl een oceaandepressie via de Golf van Biscaje naar de Middellandse Zee trekt. De noordoostelijke stroming, die zich donderdag al boven onze omgeving instelde, zal door deze ontwikkeling aanhouden en geleide lijk iets sterker kunnen worden. Hierbij zullen de temperaturen op een lager niveau komen te liggen, terwijl nu en dan sneeuw zal voor komen. Een Westduitse politieman uit Bochum is gearresteerd op verden king van spionage voor Oost-Duits- land. DEN HAAG. De Tweede Kamer ging donderdagmiddag, zonder hoof delijke stemmingakkoord met de begroting van verkeer en waterstaat voor 1970. Advertentie TEL. 2618 - ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1