mSSIM DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vrees voor anti-Israël-terreur na vliegrampen sterk toegenomen MORBIS „Bomalarm" voor V. en D. in Amsterdam Sclieepsbotsing eist vijf mensenlevens BELANGRIJKE VERKOOP dames-, lieren- en lrinderkleding Margarine 2 cent per 250 gram duurder Katwijlise viskotter ging ten onder Meubel Cash en Carry Maansverduistering Baby verkocht uit armoede Veldslag in stadion ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 februari 1970 125ste jaargang Nr. 20357 WAAR IN OPGENOMEN RFDAK TIE EN ADMINISTRATIE: Jonnewekken II, Zierikzee, Postbus I, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaale, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v b Lakenman Ocbtman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,10; per maand 2,75; per jaar 31,20. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) J 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 °/o B.T.W. In dit nummer: Regen beetje spelbreker bij ruitercross Zwitsers vliegtuig neergestort: 47 <lo<len ZURICH FRANKFURT, 21-2. De vrees voor een verhevigde anti-Isra- elische luchtterreur is zaterdag in de gehele wereld en met name in Zwit serland en Duitsland ernstig toege nomen. In een tijdsbestek van amper twee uur werden namclük twee vliegtuigen getroffen die, weliswaar op verschillende wijze, met Israel in verband kunnen worden gebracht. Het eerste toestel, een Coronado van „Swissair" stortte kort na de start vanaf de luchthaven van Zu rich met 47 inzittenden aan boord neer. Het toestel was* op weg naar Tel Aviv. Het tweede, een Caravelle van de Oostenrijkse maatschappij „Austrian Airlines" moest tien minu ten na het vertrek uit Frankfurt ijlings terugkeren nadat zich in een postzak aan boord van het toestel een ontploffing had voorgedaan. De postzak was vermoedelijk bestemd voor Israel. Kort na de ongevallen verklaarde een woordvoerder van het Volksfront voor de bevrijding van Palestina dat zijn organisatie verantwoordelijk is voor het neerstorten van het eerste toestel. De aanslag zou gepleegd zijn om „de beulen van de vijand overal te achtervolgen". De woordvoerder zei aan te nemen dat ook de explosie aan boord van Het Oostenrijkse toestel moet worden toegeschreven aan een verzetsorga nisatie. Genoemde organisatie, die meestal het woord „algemeen com mando" acl ter haar naam draagt moet niet verward worden met het eigenlijke Volksfront voor de bevrij ding van Palestina. Het is er slechts een kleine afdeling van. De autoriteiten van de vlicghavcns van Frankfurt en Zurich hebben on middellijk allerlei maatregelen ge nomen om herhaling van deze onge vallen in de toekomst te voorkomen. In Frankfurt zal voortaan alle post die voor Israel bestemd is vooraf aan een grondig onderzoek worden on derworpen. De Oostenrijkse luchtvaartmaat schappij „Austrian Airlines" heeft zaterdag reeds het bevel uitgegeven dat haar passagierstoestellen 24 uur lang geen vracht meer mogen ver voeren, dus ook geen poststukken. De passagiers zullen voortaan aan bagage slechts 20 kilogram mogen meenemen die vooraf grondig zal worden geinspecteerd. WURENLINGEN. 23-2. Tijdens een persconferentie zondagavond hebben gezaghebbende functionarissen van Swissair en van de Zwitserse com missie die belast is met een onder- QUALITY FIRST - Dealer voor Schouwen-Duiveland: Garage ISTA Oosterland Telefoon (01114)495 zoek r.aar de oorzaak van het Zwit serse vliegtuigongeluk op zaterdag bevestigd, dat het nog niet mogelijk is, vast te stellen of er werkelijk sprake is van sabotage. Maar volgens deskundigen is het evenwel zeker dat het onderhavige toestel door biand is neergestort. Wat de brand heeft veroorzaakt is nog niet bekend. Veiligheidsmaatregelen ojj Schiphol SCHIPHOL, 22-1. In verband met de bomaanslagen op het Swissair- vliegtuig in Zwitserland en op een Caravelle van Austrian Airlines die uit Frankfort vertrok, heeft de dienst luchtvaart van het koi-ps rijkspolitie terstond op Schiphol de veiligheidsmaatregelen verscherpt. Zondagochtend moesten de 31 pas sagiers van het lijntoestel der KLM. dat via München naar Tel Aviv moest vliegen, eerst in de' vertrekhal de koffers openen en uitpakken, die voor het bagageruim bestemd wa ren. Dit uitpakken geschiedde onder controle van rechercheurs der rijks politie. Vervolgens moesten de rei zigers in de pier bij de controle van de instapkaarten hun handbagage openen en laten nazien. Minister Luns naar Tanzania vertrokken SCHIPHOL. 22-2. Gevolg gevende aan een uitnodiging van president Nyerer tijdens diens officiële bezoek aan ons land van 3 jaar geleden, is minister Luns zondagmiddag, van Schiphol naar Tanzania verti*okken vóór een officieel bezoek van 4 dagen De delegatie zal besprekingen voe ren met de regering van Tanzania en een bezoek afleggen bij president Nyerer, die een grote rol speelt in de organisatie voor Afrikaanse eenheid. Kal verstraat werd door politie afgezet AMSTERDAM. 22-2.. De onmid- (lelijke omgeving van Vroom en Dreesmann in de Kalverstraat in Amsterdam is zondagavond vijf kwartier voor voetgangers en overig verkeer verboden terrein geweest nadat er op het hoofdbureau van po litie een telefonische melding was binnengekomen dat op de eerste en vierde etage van „V en D" in de binnenstad bommen waren geplaatst De mededeling werd omstreeks vijf over zeven gedaan door een onbe- Jonge vrouw in Tilburg vennoord TILBURG. 22-2. Om drie uur in de nacht van zaterdag op zondag heeft de 25-jarige magazijnbediende A. de K. zijn voormalige vrienden, de 22- jarige gescheiden C. Wagenaar, ver moord. De K. was de woning van zijn slachtoffer in de Buwerstraat in Tilburg binnengedrongen, waar hij haar aantrof met een nieuwe vriend. Met een scherp voorwerp heeft hij de vrouw dermate ernstig gewond dat zij kort daarna overleed. Haar vriend is met verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. De K. is aan gehouden. Hij zei uit minnenijd te hebben gehandeld. Twee doden hij verkeersongeval DIEVER, 22-2. Zondagmorgen om kwart over elf kwamen een tand arts en zijn echtgenote, gewoond hebbend in Hoogeveen, om het le ven toen hun auto in Diever op de Zorgvlietweg tegen een boom terecht kwam. De slachtoffers zijn de 59- jarige Klaas Oosterheert en de 49- jarige Gretha Oosterheert. TERSCHELLING, 22-2 Bij een aanvaring tussen de Noorse 497 ton metende kustvaarder „Ansi", en de 10.180 ton metende Liberiaanse tan ker „Aragon", zaterdagnacht om kwart ever twaalf ter hoogte A'an Terschelling, zijn vijf opvarenden van het Noorse vaartuig omgekomen. De reddingsboot „Carlot" die on middellijk na de eerste berichten van de botsing uitvoer heeft zondagoch tend om zes uur het zoeken gestaakt. De enige overlevende van het Noorse schip, dat vrijwel direct na de botsing zonk, is de kapitein, die in een sloep werd aangetroffen. Advertentie BEKENDMAKING van GROTE KEUZE EXTRA LAGE PRIJZEN ZIE FOLDER te ZONNEMAIRE in het Verenigingsgebouw. I. M. v. d. Bijlstraat op WOENSDAG 25 FEBRUARI a.s., van 's morgens 10.30 tot 6 uur. Wij kunnen slechts écn dag aanwezig zijn, met o.a. het allernieuwste voorjaarsgoed Passen is mogelijk Ruilen toegestaan NIET GOED... GELD TERUG! Verkoop vindt plaats onder leiding cn garantie van N.V. LANDGRAAF. Rotterdam. kend gebleven man, die zei dat de bommen tussen halfacht cn acht uur zcuden ontploffen. Hoewel men op het hoofdbureau direct aan een flauwe grap dacht, werden voor alle zekerheid maatre gelen genomen. De Kalverstraat tus sen de Heiligeweg en het Muntplein werd door de politie afgezet evenals het Rokin aan de zijde van het wa renhuis. De trams op het Rokin kon den gewoon doorrijden maar moch ten niet stoppen bij de halte voor "V. en D. Ook werden de bewoners in de omgeving gewaarschuwd. Toen zich om half negen nog geen explosie had voorgedaan, werd het gebied weer vrijgegeven. De politie doorzocht daarna nog een uur lang het gebouw zonder ook maar iets te vinden dat op een bom leek. DEN HAAG, 21-2. Met ingang van heden (maandag) zal de prijs van margarine mei 2 cent per 250 gram worden verhoogd. De bond van Nederlandse marga- rinefabrikanten maakte dit bekend in het volgende communiqué „Eind vorig jaar besloot de marga- Vijf opvarenden waarschijnlijk omgekomen KATWIJK, 22-2. De Katwijkse vissersbotter „Wim" (KW 103) die sinds zaterdagochtend werd vermist, is ten noordoosten van Terschelling vergaan. De vyf opvarenden, allen Katwijkers, zijn waarschijnlijk om gekomen. De „Wim" had zaterdagochtend tussen zeven en acht uur moeten bin- nelopen. De laatst bekende positie van het schip was ca. 20 mijl ten noorden van het lichtschip Texel, vrijdagavond. Toen zaterdag omstreeks het mid daguur nog niets was vernomen Vrouw lag enkele weken doocl in huis EINDHOVEN, 22-2. Zateldagmor- gen is in haar woning aan de Blom- mendaalstraat 15 le Eindhoven het lijk gevonden van de 27-jarige ge scheiden vrouw A. M. L. De vrouw moet al enkele weken dood zijn ge weest, naar de sectie uitwees. Voorts werd koolmonoxyde aangetroffen. De waterkraan liep nog, terwijl op het gas een kip te braden stond, toen het lijk door een broer van de vrouw gevonden werk. De man was het huis binnenge drongen na op zijn bellen en kloppen geen gehoor te hebben gekregen. In verband met deze omstandigheden heeft de politie het onderzoek nog niet afgesloten. Vader en driejarig kind verongelukt ENSCHEDE, 22-2. Een personen auto is zondagavond op de Haak- bergsestraat, buiten de bebouwde kom van Enschede, frontaal in bot sing gekomen met een tegemoetko mende wagen, waarna een derde au to weer op deze laatste personenau to inreed. Van de vier inzittenden van de tweede auto - de familie Beerendsen uit, Enschede, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen van drie jaar en 11 maanden - wer den de heer Beerendsen en het drie jarige kind gedood De beide andere inzittenden werden niet levensge vaarlijk gewond. De inzittenden van de derde bij dit ongeval betrokken auto werden ernstig gewond, evenals de inzitten den van de eerste auto. Nederlandse toeriste in Oostenrijk doodgevroren GRAZ, 22-2. In Mandling in het Oostenrijkse Stiermarken is zondag ochtend vroeg de 62-jarige toeriste Maria Greven-Steiner uit Amster dam dood aangetroffen. Zij moet zaterdagavond op weg naar haar ho tel van een taluud zijn gestort. Zij heeft zich nog tot bij een huis kun nen voortslepen, maar is daar blijven liggen. Een arts heeft bevonden dat zij van koude gestorven is. steeg een Neptune van de marine op om naar het ca 90 ton metende scheepje te zoeken. Aan het zoeken werd ook deelge nomen door een twintigtal vissers schepen, die zondag bij Terschelling behalve een grote olievlek ook wrak stukken van de „Wim" aantroffen. De reddingsvlotten waren niet op geblazen. De bemanning van de KW 103 be stond uit A. J. van Welie (kapitein), de stuurman W. Ouwehand, de mon teur J. van der Boom en de matro zen J. Schaap en C. Krijgsman. Marmeren tafels, elektrische en wollen dekens, slaapkamerkleedjes, kuipstoeltjes op draaivoet Nu extra voordelig bij Burgem. Boumanstraat 11, Nicuwerkcrk, telefoon (01114) 268 Uitsluitend a contant Aanrander gearresteerd BUSSUM. 21-2. In Bussum is een achttienjarige inwoner van Naarden gearresteerd, die bekend heeft meer dan vijftien keer een aanranding in het Gooi-noord te hebben gepleegd. De jongeman werd aangehouden na kort doch intensief speurwerk van de politiekorpsen van Naarden, Bussum en Huizen. Zijn signalement was bekend geworden dank zij het kordate optreden van een 18-jarige inwoonster van Huizen, die, toen de man haar lastig viel, hevig verzet pleegde. Zij slaagde erin te ontko men en kon op het politiebureau een nauwkeurig signalement opgeven. Opiuinsmokkelaars bij gevecht gedood TEHERAN. 21-1. Zeven smokke laars uit Afghanistan, die een grote hoeveelheid opium in Perzië ver voerden, zijn omgekomen bij een ge vecht met een detachement van de Perzische gendarmerie. Acht leden van de smokkelbende, die dertig man omvatte, zijn gewond. Dertien honderd kilogram opium werd in beslag genomen. rine-industrie - op aandrang van het ministerie van economische zaken - om de steeds stijgende wereldmarkt prijzen van margarinegrondstoffen slechts gedeeltelijk te volgen. Met een beperkte verhoging werd toen volstaan. Sedertdien hebben de wereld marktprijzen zich echter op het hoge niveau gehandhaafd. Dit is de reden, dat de margarine-industrie - na overleg met het ministerie van eco nomische zaken - zich nu genood zaakt ziet om de mrgarine consu mentenprijs niet 2 cent per 250 gram te verhogen". Prins Bernhard naar Indonesië vertrokken SOESTERBERG, 22-2. Prins Bern- hard is zondagochtend om zes uur van het vliegveld van Soesterberg naar Indonesië vertrokken. Voorafgaand aan het officiële be zoek van 12 tot 27 maart, zal de prins in Ethiopië natuurreservaten bezoe ken, en in Pakistan besprekingen voeren over het World Wild Life Fund. Van 5 tot 11 maart zal hij in India nederzettingen van Tibethaan- se vluchtelingen bezoeken, aan de inrichting waarvan ook Nederland heeft bijgedragen. HOUSTON, 21-2. Tijdens de ge deeltelijke maansverduistering van zaterdag hebben de instrumenten die Conrad en Bean van de Apollo-1 hadden achtergelaten een plotseling en sterke temperatuurdaling door geseind. Deze zakte van 93 graden tot 46 graden Celsius. Het licht ver minderde met 40 pet. De plaats waar de instrumenten staan, de Oceaan der Stormen, werd niet door de kernschaduw van de aarde bestre ken. Deze raakte volgens de NASA slechts enkele graden van de Zuid pool de maan. ROME, 22-2. Voor 200.000 lire (1200 guldenheeft de werkeloze bouw vakarbeider Perri zijn elf maandeti oude Marino verkocht aan zijn voor malige werkgever. Hij was niet lan ger in staat zijn gezin met drie kin deren te voeden. De bouwonderne mer waarbij hij gewerkt had, was dol op hel kind. Om zijn zoon een beter bestaan te geven deed hij hem maar over" voor het genoemde be drag. De ouders moeten nu terecht staan omdat zij hun plichten hebben verwaarloosd. Het kind blijft voor lopig bij zijn nieuwe vader. ISTANBOEL. 23-2. In het stadion van Diyarbakir (in het zuidoosten van Turkije) zijn na afloop van een voetbalwedstrijd onlusten uitgebro ken. waarbij 34 mensen zijn gewond. De aanhangers van het verliezende elftal, die de scheidsrechter de schuld gaven voor de nederlaag van hun ploeg stroomden 't terrein op na met stenen en andere projectielen te hebben gesmeten naar spelers van de tegenpartij en tevens hel uitspe lende elftal. Er ontstond een veldslag tussen betogers en politie, die ge bruik moest maken van vuurwapens en traangas De politie kon slechts met de hulp van militairen hel sta dion ontruimen en de orde herstel len. BURGH, 21-2. In de Schouwse Westhoek werd een samengestelde ruitercross gehouden. De jeugdige Suzan Malcorps (r.) werd winnares in hel totale klassement. Tweede werd mej. J. Roose (l.). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Geen drukkender gevoel dan dat niemand u missen zal. V/AT 1EQT PI BILT r U-' V iAfiS 1 m Tijdelijk regen Verwachting tot dinsdagavond: Zwaar bewolkt met regen maar mor gen overdag van het westen uit en kele opklaringen; matige tot krach tige wind tussen zuidwest en west; weinig verandering in temperatuur. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tol 7. Min.-temperaturen: 2 tot 6 graden boven normaal. Max.-temperaturen: 0 tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. 24 febr. Zon op 7.38. onder 18.10. Maanop 22.01, onder 8.23. Laatste kwartier: 1 maart te 3.33. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 24 febr. 5.11 v.m. brouwershaven 24 febr. 4.59 v.m. 17.07 n.m. Springtij: 23 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 23-2. Het K.N.M.I. deelt mede: In de westelijke luchtstroming die het afgelopen weekeinde over het oostelijke deel van de Atlanti sche oceaan en west Europa stond, werden enkele storingen meegevoerd die een belangrijke invloed op het weer in ons land hadden. De regen- gebieden die hiermee samenhingen brachten op sommige plaatsen onge veer 30 millimeter water. In dc luchldrukverdeling boven west Eu ropa kwam echter niet veel veran dering. Boven Skandinavië bleef de luchtdruk hoog evenals in het ge bied rond de Azoren. Tussen deze twee hogedrukgebieden in trekken ook het komende etmaal storingen van de oceaan over west Europa. Een van deze storingen ligt nu nog ten zuidwesten van Ierland. Ver wacht wordl dat deze dinsdag het weer in ons land zal beïnvloeden. Het blijft dan ook wisselvallig weer. waarbij in het temperaluurverloop niet veel verandering komt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1