OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING Een kunstmatige vervvaterplaats van mosselen bij Yerseke STREEKNIEUWS ga me! uw lijd mee-ga naar de nmb! Jongeren gaan wereldvoedselvraagstuk op grote schaal aan de orde stellen 1 Tegenhanger van 't Horntje ZIERIKZEE, 18-2. De tegenhan ger van de kunstmatige mosselver- watering op het eiland Texel, aan het zgn. Horntje, is nog steeds de kunstmatige verwatering te Yerseke en hierover heeft onlangs te Yerseke de heer W. C. van Oost van de Gront M(j. een lezing gehouden voor geïnteresseerden en betrokkenen, in easu de mosselexporteurs. De heer Van Oost herinnerde er aan dat in 1963 de Gront Mij. van het Rijk de opdracht kreeg een ont werp te maken voor een proefver- waterplaats, waarvoor een bedrag van f 800.000,aanwezig was. Van meet af aan heeft men over een der gelijk project te gemakkelijk gedacht. Als binnenkort het Horntje klaar is (mei 1970) zal het zes miljoen guldon hebben gekost. Aanvankelijk luidde de opdracht een project te bouwen in Zürich, maar daar was het water niet zout genoeg. Per dag zou 700 ton zout moeten worden toegevoegd. Iets dergelijks speelt in het Veerse meer. Het zoutgehalte aan het Horntje is drie pro mille. Op Texel kan, als het water te zout is, zoet water worden toegevoegd, te pompen uit de Prins Hendrikpolder. Het lukt nu reeds de mosselen drie weken lang in leven te houden. De zuivering is geen probleem meer; ook niet te Yerseke. Toch komt men ook hier voor onverwachte pro blemen, want het water van de Wes- t.erseheide beïnvloedt in sterke mate ook het water van de Oosterschelde buiten de dam die straks gelegd wordt. Het water van de Wester- schelde komt om Walcheren heen en blijft staan voor de Veerse dam. Een normale inlaat daar is dan niet mogelijk, maar men zal moeten werken met een gemaal, met regi- stratie-apparatuur op diverse water- lagen. Deze methode is te vergelijken met een lift in een flatgebouw. Nood zakelijk is vers vloedwater met goed zoutgehalte. Met genoemde apparatuur is het mogelijk de ligging van de plankton laag te registreren en deze laag er uit te halen. Het fijne plankton is speciaal voor de oester en het mid- delgrove voor de mosselen. Door mid del van schuiven voorzien van elec- tro-ogen, kan het gewenste water worden uitgezocht. Hetzelfde geldt voor de temperatuur van het water. Het plankton Door het 35 km lange transport door de buizen, sterft een deel van het plankton; 60 procent komt levend aan; het dode 40 procent moet wor den afgefiltreerd, daar anders in de ontvangstkelder nitriet- en nitraat vorming optreedt. Na bezinking al daar heeft men helder water. Op 't Horntje is gebleken dat bij een verbruikstijd van het water ge durende één week geen achteruit gang in het visgewicht is opgetreden. Deze achteruitgang kwam pas na 14 dagen; het visgewicht liep terug van 18 naar 15 kg. De mosselen op de bodem gingen echter niet in visge wicht achteruit. Integendeel, waar schijnlijk door het bodemgedierte liep het visgewicht zell's op van 18 naar 21 kg. Op de roosters treedt evenwel gewichtsverlies op. Bij het persleidingproject is voor zien in een watervoorraadbassin voor zes uur. Hierdoor ontstaat de moge lijkheid de toevoer te sluiten als er vuil Westerscheldewater komt. Het verse water gaat allereerst over de oesters. Deze halen het kleine plank ton er uit. Daarna gaat het water over de mosselen, doch voordien heeft opnieuw bezinking plaats. De reiniging geschiedt deels mechanisch en deels bakteriologisch. Het plank ton blijft daarbij behouden. Het wa ter gaat zes keer over de mosselen heen; hierna wordt het water me chanisch gezuiverd en over de kreef ten en/of forellen gevoerd. Indien het persleidingproject in Zeeland komt - en dat is toch wel de bedoeling - maakt het niet uit waar de verwaterplaates komt. Deze kan bij 't Horntje komen, b.v. door inpoldering. Naar Zeeland kan als dan een geschoond produkt worden afgevoerd, b.v. per schip in contai- nervorm. Dit kan ook met de hui dige schepen, maar dan op tien hoog opgestapelde ziften. De losmogelijk- heid in Zeeland dient zo dicht mo gelijk bij het project te zijn. Bewaarbakken Per handelaar zijn twee bewaar bakken geprojecteerd. In deze bak ken kunnen de ziften worden ge plaatst. Per handelaar kunnen 1800 tonnen mosselen in voorraad worden gehouden. Over de bakken heen zijn rijdende kranen, waardoor het laden en lossen sneller kan geschieden. Aan 't Horntje is gebleken dat de gegroeide mosselen wel vetter waren, maar zwakker dan de op de ziften geplaatste; deze zijn veel sterker. Het koelen van mosselen geeft moeilijkheden. Daarvoor moet er ge zorgd worden dat de temperatuur verschillen zo gering mogelijk zijn. Bij het persleidingproject kan de temperatuur van het water worden geregeld: 's winters kan het worden verwarmd, 's zomers gekoeld. Het af gewerkte water gaat via de tweede leiding naar open water. De overige terreinen van het pro ject zijn bestemd voor nevenbedrij- ven, bezoekers en een restaurant. Rondom lopen een dijk en een weg. Ook een kantine voor het personeel is geprojecteerd en verder kantoor ruimte en vier dienstwoningen. Dit laatste is noodzakelijk om zo nodig dag en nacht te kunnen ingrijpen. Plattelands Jongeren Show '70 De Plattelands Jongeren Zuid - P. J. Z. - houden op zaterdag 21 februari a.s. hun Culturele Show '7Q in de schouwburg „De Kring" te Roosendaal. Het middagprogramma bestaat ge heel uit bijdragen van de bij P. J. Z. aangesloten afdelingen. De deelne mende afdelingen zijn: Azel, Fij naart, Deux'ne, Zevenbergen en Schouwen-Duiveland. De afdeling Schouwen-Duiveland was vorig jaar winnaar van de lan delijke culturele wedstrijd, zodat de verwachtingen voor dit jaar bijzon der hoog gespannen zijn. Bij de beoordeling van de bijdra gen wordt vooral gelet op originali teit en vindingi'ijkheid van de afde lingen zelf ten aanzien van decor, tekst, geluid en licht. Naast het medium toneel staat di verse minder algemeen gebruikte expi'essievoi'men ter beschikking. De P.J.Z. wil deze modei-ne vormen bij haar leden introducex-en en hen stimuleren tot een experimenteren met deze nieuwe technieken. Bekend zijn met en gebruikmaking van deze nieuwe vormen kan alleen maar een veri'ijking van het afdelingsleven be tekenen. Het avondpx-agramma wordt verzoi-gd door het gerenomeex'de stu- dentenkabaret „IVO de WIJS", win naar van vele humorfestivals. De groep trad o.a. op in het NTS-pro- gramma „Studentenhaver", terwijl de BRT ook geen onbekende voor hen is. We hopen, dat vele plattelands jongeren, maar ook andere geïnte resseerden. ZIERIKZEE Afdeling Schouwen Plaftelandsvrouwenbond Op woensdag 25' februari wordt in de Mondx*agon-foyer een bijeenkomst gehouden van de afdeling Schouwen van de Ned, Bond van Plattelands vrouwen. Als spreker treedt op de heer F. H. Jilleba te Middelbux-g over het ondex-wex'p: Antiek( vals, namaak of echt). Laagste inschrijver Door b. en w. van Middelbui'g wei'd woensdagmiddag in het open baar aanbesteed het maken van plm. 762 meter riolering en 6000 meter as- falt-betonvei'harding met bijkomen de werkzaamheden ten behoeve van het ophogen van het industrieter rein te Middelburg. Laagste inschrij ver was het Aannemingsbedi'ijf T. K. de Jonge te Zierikzee met f 690.000; opvolger Fa. Geldof te Se- rooskerke (W.) met f 691.800. Bijeenkomst Philadelphia De landelijke Protestants Christe lijke Vereniging van ouders en vi'ienden van het afwijkende kind houdt op dinsdag 24 februari a.s. in het Hervormd Vereniginsgebouw een bijeenkomst. Men zal trachten tot het oprichten van een afdeling Schouwen-Duiveland te komen. Ouderavonden Huishoudschool In de afgelopen weken zijn door de huishoudschool „Prinses Juliana" verschillende ouderavonden en -mid dagen gehouden voor brugklas, 2e klassen, Assistenten, Vormingsklas, O.V.B. en Inas. De ouders hebben met direktxice en leerkrachten van gedachten gewisseld over de resulta ten en verdere studiemogelijkheden van hun kinderen. De heer Bij kerke, consulent van het Arbeidsbureau, heeft op enkele bijeenkomsten met films een en ander toegelicht. Al de- Advertentie leder mens staat wel eens voor onverwachte uitgaven. Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld f 3000.-. U lost af 18 x f 186,28. Rente en kos ten zijn daar al bij'in begrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich I k thuis voeltl ze middagen en avonden zijn bijzon der prettig verlopen en hebben weer het nut aangetoond van een goed kontakt tussen ouders en school. Vanzelfsprekend hebben de ouders door de meisjes zelfgemaakte gebak op de diverse bijeenkomsten met smaak verorberd. Aanbesteding In het stadhuis te Zierikzee werd woensdagmoi'gen in het openbaar aanbesteed het maken van ca. 5480 m-\ gefundeerde koudasf alt verhar ding en het maken van duikers met bijkomende werkzaamheden in de Deltastraat en de Straalweg te Zie rikzee. Laagste inschi'ijver was fa. M. C. van den Dries te Ziei'ikzee met de som van f 351.000. Er wai'en 14 in schrijvingen binnengekomen. Geslaagde U.V.V..ontspannings avond voor de bejaarden Maandag organiseerde de U.V.V. een ontspanningsmiddag voor de be jaarden. Ondanks het slechte weei*, was een flink aantal bejaarden naar het Ned. Herv. Verenigingsgebouw in het Vrije gekomen. Er werd genoten van de muziek van de Kon. Harm. „Kunst en Eer" Een toneelstuk „Aai'dappels", op gevoerd door dames van de U.V.V. viel in goede smaak. De regie had de heer L. van Vessem. Aan het slot van deze geslaagde avond bedankte de heer Schippers, namens de bejaar den. BROUWERSHAVEN Vergadering IJsvereniging Vrijdagavond 20 februari a.s. zal de ledenvergadei'ing gehouden wor den van de IJsvex*eniging 't Weeltje te Brouwei-shaven. De vergadei'ing vindt plaats in hotel Graaf Floris V. Mededelingen zullen worden gedaan over de nieuwe ijsbaan, tot de aanleg waai-van, zoals bekend, is besloten door de gemeenteraad. Biafra-avond gezamenlijke vrouwenverenigingen Men verzoekt ons te willen her inneren aan de Biafra-avond welke door de gezamenlijke vrouwenver enigingen van Brouwershaven ge houden wordt op 26 februari a.s. in het Jeugdgebouw. Iedereen wordt voor deze bijeenkomst hartelijk uit genodigd. Een praatje over Biafra zal gehou den worden door mej. dr. A. Voor hoeve, die gedurende drie jaar als arts in Biafra gewerkt heeft. Daarbij zullen kleurendia's worden vertoond. In de pauze zal een collecte worden gehouden. BRUINISSE Groei RaiHeisenbank De gestadige groei van de coöpe ratieve Raiffeisenbank te Bruinisse wordt ook duidelijk door het toene mend aantal personeelsleden. Tot derde kracht - naast de kassier - werd aangesteld mej. Corrie Kik al hier. Brandmelder Aan het gemeentehuis, bij de brie venbus voor gemeentelijke stukken, bevindt zich nu ook een brandmel der. Wie ergeps brand constateert kan de sirene in werking stellen door - na het stukslaan van het ruitje - de knop in te drukken. Filmvertoning voor Herv. Vrouwenvereniging In de dinsdagavond onder leiding van mevrouw De Koning-Jumelet gehouden vergadering van de Her vormde Vrouwenvereniging te Brui nisse hield mevrouw Jumelet van Ree, nadat gezongen was Gezang 33 vers 1, een Bijbelinleiding over de Tweede Lijdensaankondiging. Zij las daarvoor eerst Markus 9 30-50. Als afsluiting hiervan werd gezon gen Gezang 34 5 en 6. Na de pauze vertoonde de heer H. Barendrecht uit Dreischor verschil lende door hem opgenomen films in kleuren, over leven en werken in Bruinisse. Vooral de mosselvissei'ij had de aandacht gekregen van deze amateur-filmer. En natuurlijk werd ook het „ludieke" niet vergeten, een film van de feestelijkheden ter gele genheid van het 500-jarig bestaan en andere evenenmenten werd door de heer Barendi-echt opgenomen. Vele aanwezigen zagen dus bekenden of zichzelf op de film. Jammer dat het weer vei'schillende dames verhin derd had de tocht naar het vereni gingsgebouw te maken. Nadat gezon gen was Psalm 89 5 en 6 sloot me vrouw De Koning met gebed. Op dinsdag 3 maart zal voor de Hervormde Vrouwenvereniging een causerie worden gehouden over be hang. Sloop van oude schuur De oude schuur achter het huis op de hoek Molenweg-Groeneweg, rijks weg naar Grevelingendam, door brand en storm tot een bouwval ge worden, is thans geheel gesloopt en opgeruimd. Midden in het landschap staat nu de bunker, door de Duitse bezetters in die schuur gebouwd, als een herinnering aan de oorlog. Het ligt in de bedoeling een nieuwe schuur bij het huis te bouwen. Grieks koningspaar naar Nederland SCHIPHOL, 19-2. Met een K.L.M. lijntoestel wordt heden (vrijdag) de Griekse koning Constatijn, die zich twee jaar geleden vrijwillig in bal lingschap naar Rome begaf, met zijn Deense echtgenote, koningin Anne- Max'ia, op Schiphol verwacht. Het koninklijk paar, dat op Dra- kesteijn zal logeren, komt naar ons land om zaterdagmoi'gen om 11 uur in de Utrechtse Domkerk de doop plechtigheid bij te wonen van de prinsjes Constantijn en Bernhard. Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. De Brusselse politie zal in de toekomst uitgerust worden met „FN-UZI" machinepistolen met een kaliber van 9 mm aldus heeft de Brusselse gemeenteraad besloten. Ex- is al machtiging tot aankoop van de wapens gegeven. PARIJS. De Franse regering heeft Marcel Blanc benoemd tot directeur van natuux-bescherming. Dit is een nieuwe functie bij het ministerie van landbouw, in het leven geroepen in het kader van de strijd voor het mi lieubehoud. De dix-ecteui'-generaal zal controle uitoefenen op de jacht, de houtvesterij en de visvangst. KEULEN. Een rechtbank in Keu len heeft een 24-jax-ige voormalige politieagent veroox'deeld tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf om dat hij lichte meisjes met dreigemen ten had gedwongen tot erotische prestaties. BRUSSEL. Het Belgische kernka binet voor economische en sociale coördinatie heeft plannen behandeld voor industriële investeringen in het land tot een totaal bedrag van 2.450.000.000 gulden, die samen voor 7.000 arbeidsplaatsen moeten zorgen. LAGOS. Twintig missionarissen die vorige week donderdag door een rechtbank in Port Harcourt werden beboet zijn met een chax-tervliegtuig overgebracht naar de Nigeriaanse hoofdstad Lagos. Toen zij op het vliegveld aankwamen werden zij hartelijk verwelkomd door rooms- katholieke dignitarissen, i BERLIJN. In Oost-Berlijn zijn twee treinen van de ondergrondse op elkaar gebotst. Van de inzittenden werden 35 gewond, van wie vijf ern stig Het ongeluk gebeurde op het station Gx-eifswalderstx-asse. Een trein, komende van de Leninallee, x*eed op een stilstaande trein in het station. MANILLA. Enige duizenden beto gers die hadden deelgenomen aan een verontwaavdigingsbijeenkomstin Manilla hebben op het terrein van de Amerikaanse ambassade aldaar benzinebommen, bx-andende fakkels en stenen geworpen. NEW YORK. De Amei-ikaanse om- roepmaatschappij NBC heeft woens dag bijzonderheden bekend gemaakt van een massamoord op ongeveer honderd Vietnamese bux'gers, die Amerikaanse militairen zouden heb ben gepleegd op dezelfde dag als die waarop de moorden op burgers in My Lai zouden zijn begaan. PARIJS/BONN. West-Duitsland zal op 9 maart zijn tweede kunst maan met de naam „Dual" met een Franse „Diamant-B" raket van de lanceerbasis Koui'ou in Frans Guya na in een bijna equatoriale baan rond de aarde laten brengen. SAIGON. Het Amex'ikaanse op- pex-bevel in Vietnam heeft bekend gemaakt, dat in Vietnam twee Ame rikaanse hefschi-oefvliegtuigen zijn verongelukt en dat negentien mili- tiren hierbij om het leven gekomen zijn. LONDEN. In midden-Engeland hebben sinds gisteren ongeveer 200.000 scholiex-en voor onbepaalde tijd vrij als gevolg van een staking van leei'krachten. PARIJS. In Frankrijk duurt de begonnen spooi-wegstaking voort. Van het Parijse buurtverkeer reed slechts ongeveer veex'tig procent van de treinen. Honderdduizendzn foren sen kwamen met eigen vervoer of liften naar hun werk in de hoofd stad. MÜNCHEN. De politie van Mün- chen heeft drie met pistolen gewa pende Jordaniërs gearresteerd, nadat de piloot van een Joegoslavisch toe stel, dat een tussenlanding maakte in München, weigerde hen verder mee te nemen naar Belgx-ado. BEIROET. Met een 1250 km lange pijpleiding, dwars door Turkije, zal Irak zijn aardoliegebied Roemaila verbinden met de Turkse Middel- landse-zeehaven Doertyol. HENGELO. Het aanhoudende winterweer heeft tot gevolg dot tot nu toe 150.000 ton wegenzout meer is gebruikt dan vorig jaar. Op de foto: de grote zoutopslagplaats van de K.N.Z. te Hengelo, die door de grote vraag naar dit produkt bijna leeg is. (Ingezonden) Van 16 tot 30 juli wordt in het Congrescentrum in Den Haag het tweede w'ei-eldvoedselcongres gehou- den( het eerste was in 1963 in New Yoi'k). Ox-ganisator is de FAO (Food and Agriculture Oi'ganisation), de wereldvoedselox-ganisatie van de Verenigde Naties. Koningin Juliana zal het congx-es openen. Eén van de 1500 congresgangex-s uit rijke en ar me landen is Oe Thant. Een gx-oep jongeren, die een groot aantal jongerenorganisaties en de niet-geox-ganiseerde jeugd vertegen woordigt, zal zich de komende maan den intensief met dit congres gaan bezighouden. Deze kerngroep acht dit van gx'oot belang, omdat het FAO-congi-es de ontwikkelingsstra- tegie van de Verenigde Naties voor de komende tien jaar zal bepalen. De kei-ngroep heeft als taak, de jongeren van de Nedex'landse dele gatie naar het FAO-congres af te vaardigen. Daarnaast probeert de groep zoveel mogelijk jongei-en bij het wereldvoedselvraagstuk te be trekken, een publiciteitsactie op gang te bx-engen, voor documentatie te zox-gen en eisen op te stellen, die de Nederlandse jongeren aan het FAO- congres zal moeten voorleggen. Op 11 april organiseert de kern groep een nationaal jongei'encongres in de RAI in Amsterdam. Tijdens dit congres zal de Nedex'landse dele gatie van jongeren naar het FAO- congx-es moeten worden gekozen, de te stellen eisen zullen moeten wor den vastgesteld en acties zullen op gang moeten komen. Een aantal werkgroepen is reeds aan het wex'k. De resultaten van de werkgroepen, de documentatie en de actiepi-ogramma's worden samenge- bx-acht in de Hongerkrant, die elke veertien dagen uitkomt. Twee num mers zijn reeds verschenen. Num mer twee bevat de cx'itex'ia, waaraan voldaan moet wox'den om als candi- daat voor het FAO-congx'es in juni te kunnen worden ingeschreven. De Hongei'krant is gratis verkrijgbaar bij postbus 2057, Amsterdam. Hier kan men zich ook opgeven als deel nemer aan het congres op 11 april. Uitvoeriger documentatie is ver krijgbaar bij de documentatiegroep, postbus 41, Wageningen. de BEELDBUIS? Wat biedt ZONDAG 22 FEBRUADI. NED. I. Tussen drie en vijf een hele reeks bekende uitzendingen, zo als het weekjournaal, Skippy (op jacht naar een klerhmenzetter, die bijna Bill Koala tè pakken krijgt), het internationaal jeugdjournaal, Openbaar Kunstbezit (het eerste deel van een serie over het Maurits- huis) en de voetbaluitslagen. In „Passepartout" een rechtstreekse re portage van de wedstrijden in België om het wereldkampioenschap cyclo cross. De kerkdienst komt uit de Zuiderkerk te Enkhuizen. Na de fa bel en de bijbelver telling in een ker kelijke uitzending een filmportret van Huib Oosterhuis, dichter en stu dentenpastor in Amsterdam. Hij was een van de eerste priesters, die zijn voornemen te kennen gaf te gaan trouwen. In „Signalement" een film van Abram de Swaan en Paul van den Bosch, die een lange reis hebben gemaakt door Zuid Amerika. Het onderwerp dat wordt behandeld is: „Op zoek naar kunst in Peru". Een kwartiertje met Vara's ombudsman Marcel van Dam gaat vooraf aan het journaal. Dan „Savoir Vivre", een televisiespel van William Fairchild, vertaald door J. G. Toonder. Het wordtgespeeld door o.m. Ina van Faasen, Peter Aryans, Steye van Brandenberg en Heieen van Meurs. Het is een spel over echtelijke on trouw. Een zakenman houdt er een vriendinnetje op na en zijn vrouw merkt dat. Ze besluit hem dan ja loers te maken. Het zevende deel van „Indisch ABC" gaat over „Rijk overzee in vlammen". De NVSH-uit- zending „Sextant" is gewijd aan de vraag waarom er op scholen sexu- ele voorlichting dient te worden ge geven. NED. II. In het achtste deel van „De tovenaar van Saburac" raakt het mes van Catweazle zoek en Car- fotts vader, die het vindt, geeft het cadeau aan de antiquair. Twee delen van „Studio Sport" worden geschei den door „Panoramiek" met achter grondinformatie over de een of an dere zeer actuele zaak en „Tob spi on". Verschillende agenten verdwij nen als sneeuw voor de zon. Er schijnen mooie vrouwtjes in het spel te zijn en Maxwell schakelt dan een robot in: In „Video" gaan Netty Ro- senfeld en Kees van Langeraad na, wat de invloed van de televisie in de celibaatskwestie is geweest. MAANDAG 23 FEBRUARI. NED. I. Om te beginnen de „Scheepsjongens van Bontekoe" en de voorlaatste aflevering van de jeugdserie „Jeugdherinneringen". In „Tweekamp" ontvangt Kick Stock- huyzen als deelnemende teams die van de Landbouwhogeschool in Wa geningen en van de Technischse Hogeschool in Eindhoven. De actu aliteitenrubriek „Hier en nu" volgt op het journaal. Dan de sollicitalie- rubrlek „Gevraagd". Godfried Bo- mans zoekt vanavond een straalja gerpiloot. Medejuryleden zijn Mar tin Schroder, directeur van Martin air en luit.-kol. H. J. Holthuis, voor malig adjudant van prins Bernhard en thans squadronleider op Soester- berg. Met speciale opdracht" is een nog nieuwe serie die de NCRV uit Engeland heeft aangekocht. Alweer een spannend en ingewikkeld ver haal uit de wereld van de spionage. Hoofdinspecteur Eden bezoekt een veroordeelde spion in zijn cel om hem nog eens te ondervragen, tegen de voorschriften van zijn baas in. De zaak wordt pijnlijk als de spion zich in zijn cel ophangt. Bij wijze van dagsluiting zingt het interker kelijk jeugdkoor Watergraafsmeer enkele moderne geestelijke liederen. NED. II. Na „Scala" begint het programma van de VARA met „Co- ronationstreet". Na het joxirnaal de derde aflevering van „Sherlock Hol mes". De titel van deze aflevering is „De Griekse tolk". Een nieuwe Vara-serie is „Uit puin en as", een reeks documentaires over steden, die in de oorlogsjaren werden ver woest. Men wil laten zien hoe de herbouw is tot stand gekomen en hoe het leven nu is op de plaats van de vroegere puinhopen. Het eerste werkstuk gaat over Coventry, de door Duitse bombardementen bijna totaal verwoeste stad, die zeer mo dern werd herbouwd. In „Gekke jongens, mooie meiden- een pro gramma van Nico Knapper met werk van jonge tekstschrijvers en debuterende uitvoerenden - zien we Ellen Wills, Doby van Dijk, Jan de Beer, Ada ten Haef, Hans Otjes en Gerry Kley. Een uitzending van de actualiteitenrubriek Achter hei nieuws" (met publiek) sluit hel Va- ra-programma af. ZONDAG 22 FEBRUADI. NED. I: Teleac: 14.30 Studeren; 15.00 Nieuws; 15.02 Weekjournaal; 15.22 Verkeersinformatie; 15.25 Skip py (kleur); 15.50 De verrekijker; 16.00 Openbaar kunstbezit (kleur); 16.15 Passepartout; 16.55 Toto-uitslagen; 17.00 Kerkdienst18.00 Einde; 18.55 Fabeltjeskrant (kleur); 19.00 Woord voor woord (kleur); 19.05 Dromen van Huib Oosterhuis; 19.30 Signale ment (kleur); 20.15 ombudsman; 20.30 Journaal; 20.35 Savoir vivre 21.45 Indisch abc; 22.35 Sextant; 22.55 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Nieuws; 19.05 De tove naar van Saburac (kleur); 19.30 Stu dio Sport; 20.15 Panoramiek; 20.40 Tob-spion; 21.05 Studia Sport; 21.30 Video (kleur); 22.20 Journaal. MAANDAG 23 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 Wal ter en Connie; 11.10 Biologie in de brugklas; 11.35 John Buil; 12.00 Ein de; 18.45 Fabeltjeskrant (kleur); 18.51 Ster; 1.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Scheepsjongens van Bontekoe; 19.13 Jeugdherinneringen (kleur); 19.30 Tweekamp; 19.55 Ster; 20.00 Jour naal; 20.15 Ster20.20 Hier en nu; 20.45 Gevraagd; 21.45 Een speciale opdracht; 22.35 Het interkerkelijk jeugdkoor Watergraafsmeer; 22.45 Journaal; 22.50 Teleac; 23.20 Einde. NED. 11: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur): 18.51 Ster: 1S.55 Nieuws; 19.04 Scala; 19.30 Coronationstrect; 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Sir Arthur Conan Doyle's Sherlock Holmes (kleur); 21.10 Coventry nu; 21.50 Gekke jongens, mooie meiden (kleur); 22.15 Achter het nieuws; 22.55 Journaal i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4