Bolletje Om een goed woon-, werk- en leefklimaat in Westerschouwen lllter tKööCjepïoevm/ Geld ligt voor het grijpen bij banken In cel na mishandeling bij burenruzie Moskou en Peking Oostzee vriest dicht ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 februari 1070 Nr. 20356 Wensj-m-bijeciikom&t te Reuesse RENESSE, 19-2. Donderdagavond organiseerde de NVV bestuurders- bond Schouwen-Duiveland een Wens-in-byeenkomst in het Dorps huis te Renesse. De ongeveer 60 aan wezigen werden hier in de gelegen heid gesteld hun wensen inzake een goed woon-, werk- en leefklimaat in Westerschouwen aan een forum, be staande uit burgemeester H. P. Ever wijn van Westerschouwen, de heer A. L. van Geesbergen, lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland, de heer L. v. d. Klooster, wethouder, de heer drs. P. Vis, rector Rijksscholen gemeenschap Prof. Zeeman te Zierik- zee en de heer C. Hoek, districtsbe stuurder N.V.V. Zeeland kenbaar te maken. Daar de heer M. C. Verhey- en door ziekte had moeten afzeggen nam de heer C. Hoek de taak van voorzitter op zich. De vakbeweging, zo stelde hij in zijn openingswoord, is momenteel zo ingegroeid in het maatschappelijk bestel, dat ze zich niet meer alleen bemoeit met sociaal economische be langen maar ook belangstelling heelt voor het werk en leefklimaat in deze samenleving. Hij noemde dit een stukje verantwoordelijkheid voor de vakbeweging. Hierna kon men zijn wensen kenbaar maken. De heer J. Lustig startte met een vraag over de financiering van de recreatie. Hij vroeg naar maatrege len voor deze recreatie, daar hij vond, dat we hier wel wat achter lo pen. De heer Van Geesbergen vond op dit ogenblik de financieringsmoge lijkheden nog zeer moeilijk en vond het idee van een toeristenbelasting niet slecht „Als je wat meer wilt gaan doen dan dat je tot nu toe ge daan hebt heb je geen andere keus", zo merkte hij op. Al zes jaar is men bezig een speciale uitkering los te krijgen maar er is zelfs nog geen uitzicht op. Hij rekende uit, dat een toeristenbelasting van 25 cent per gast per nacht een opbrengst van f 300.000 zou geven. Het argument van zeer hoge inningskosten wuifde hij van de hand en noemde als voor beeld Valkenburg, waar men al ge ruime tijd logeerbelasting heft en de inningskosten op de f 100.000 f 2.000 bedragen. Hij egloofde ook niet, dat er iemand voor zou wegblijven. Last op inwoners Burgemeester H. P. Everwijn vond dat de eigen inwoners door de in frastructurele werken te veel wor den belast. Ook moeten er voorzie ningen voor de eigen inwoners ach terwege blijven omdat er zo veel aan infra-structureel werk moet worden gedaan. Ook door de samenvoeging waren de financiële problemen niet minder geworden. Door van subsi dieregelingen gebruik te maken komt men echter nog wel aan gelden. Wat betreft de heffing van een be lasting van de toerist zei de burge meester dat toeristenbelasting in de vorm van logeerbelasting al sinds 1921 geheven mocht worden. Men moet dan echter langer dan 8 dagen logies genieten. Twee jaar geleden is er een wetsontwerp over deze toe ristenbelasting gekomen, maar er is nog steeds geen wet, die deze belas ting, b.v. voor dagjesmensen regelt. Als de belasting er komt zou men bovendien gebruik willen maken van een zgn. verfijningsuitkering en dan niet na jaren studie maar door een eenvoudige sleutel te gebruiken. De toeristenbelasting heeft de recreant er wel voor over meende de burge meester, vooral als hij ziet wat hij er voor terugkrijgt. Bovendien zo meende hij: „Als het geld alleen uit de staatsruif moet komen dan kun nen we er wel 20 jaar op wachten. Het is er eenvoudig niet." De heer Vis wist hoe moeilyk het is voor de rcereatiegemeenten om rond te kunnen komen. De ontslui ting van we Westhoek noemde hij ook een Nederlands belang. Ook hy pleitte voor een toeristenbelasting, waarby hij nog wees op het grote aantal buitenlanders dat van de mo gelijkheden gebruik maakt. De heer L. v. d. Klooster was het helemaal niet eens met hen, die een toeristenbelasting voorstaan. Des tijds is er verzuimd maatregelen te nemen. Voor de samenvoeging in de Westhoek was al zichtbaar geweest wat er in de toekomst zou gaan ge beuren. Zo werd er in de jaren 46/47 voorgesteld een kas te vormen waar in jaarlijks gestort moest worden. Het plan ging echter niet door. Toen de stroom kwam moest er in korte tijd veel gebeuren. Toch was er van de overheid nogal wat geld losge komen. Hij zag het dan ook nog niet zo zwaar in. Hij hoopte dat de raad nooit in een toeristenbelasting zou toestemmen omdat hij deze vorm van belasting zeer onredelijk en on gastvrij vond. Bovendien vroeg hij zich af wie er nu wel zou moeten be talen. En dan komen de hotels en de campings er slecht af, zo stelde hij. Verfyningsregeling De heer Soeters zag de verfijnings regeling als een lichtpuntje maar de heer Geesbergen moest in alle nuch terheid meedelen dat het er voorlo pig toch nog niet in zit. Er zijn veel motieven nodig om zo'n regeling te claimen. Van provinciale zijde ha mert men er steeds op de verfij ningsregeling ook op de recreatie toe te passen .Uit de zaal kwamen daar na hoofdzakelijk negatieve reakties wat betreft de toeristenbelasting en de heer v. d. Klooster deelde nog mee dat de meeste organisaties die in de recreatiewerken inclusief het V.V.V. tegen deze belasting zijn. Vervoer kinderen De heer Hendrikse bracht het ver voer van kinderen van de platte landsdorpen naar scholen te Zierik- zee aan de orde. Velen brengen grote financiële offers om hun kinderen in Zierikzee naar school te laten gaan, waar zij vaak ook nog een deel van de leermiddelen moeten betalen. De heer Vis zei, dat er juist een nieuwe regeling betreffende deze zaken was gekomen ofschoon hij deze nog niet kon overzien. Voor ouders, die moei lijk komen te zitten is er een moge lijkheid een tegemoetkoming aan te vragen. De heer Hendrikse echter vond de loongrens, waarbij met de toekenning van een eventuele uitke ring rekening wordt gehouden te laag. Hij wenste een wijziging van de regeling, waarbij de heer Vis zich aansloot. Toen enige jaren geleden het keleutergeld ineens was ver- verhoogd had de heer Vis dit een schandaal gevonden. Bij het vervoer kwam de Zeelandbrug ter sprake. Men wees op de Zeeuwsvlamingen, die d.m.v. pasjes goedkoop van de veren gebruik kunnen maken. De heer Geesbergen stelde dat de ex ploitatie van de veren bij het Rijk lag. De brug is door de provincie ge financierd, heeft 80 miljoen gekost en moet in 1978 afgeschreven zijn. Eigenlijk zou het tarief verhoogd moeten worden daar er jaarlijks nog een miljoen op de brug wordt toege legd. 1 v *AOl e\e<&0SC1i8® Nauwere samenwerking Seliool-en Beroepskeuze- van Europese verpakkingsindustrieën DEVENTER, 19-2. De raad van commissarissen en de directie van Thomassen en Drijver - Verblifa N.V. te Deventer delen mede, dat de be sprekingen, gevoerd om in Europa te komen tot een nauwere band tus sen een aantal verpakkingsindustrie ën deze week tot een concreet re sultaat hebben geleid. Lugubere statistiek SAIGON, 19-2. Sinds begin 1961 zijn meer dan 600.000 Noordvietna- mese militairen en Vietcongstrijders gesneuveld, heeft het Amerikaanse commando in Saigon donderdag mee gedeeld. In de week die op 14 fe bruari eindigde zijn volgens deze opgave 2.167 Noordvietnamezen en Vietcongstrijders gesneuveld, waar mee het totaal op 601.315 is geko men. Aan Amerikaanse zijde sneu velden sinds 1961 40.562 militairen, van wie 96 vorige week. Het was de 10e achtereenvolgende week waarin het aantal doden aan Amerikaanse zijde minder was dan honderd, aldus het commando. Werkspoor-personeel verlaat het bedrijf UTRECHT, 19-2. Een groot aantal werknemers van Werkspoor Utrecht heeft de laatste tijd een aanvraag tot ontslag ingediend of heeft het be drijf al verlaten. De gekozen leden van de onderne mingsraad van Werkspoor hebben naar aanleiding daarvan een brief geschreven aan de vaste Tweede Ka mercommissie voor economische za ken. Hierin dringen zij aan op het stimuleren van beslissingen die een eind kunnen maken aan de onzeker heid over het voortbestaan van het bedrijf. UTRECHT, 19-2. „In Nederland ligt op de banken het geld voor het grypen. Het onrustbarend stijgend aantal bankovervallen (thans gemiddeld vier per maand) toont aan, dat in ons land in tegenstel ling tot b.v. Duitsland veel te weinig wordt gedaan aan bescher ming van het geld aan de loketten en - wat nog erger is - aan de beveiliging van de beambten tegen gewapende overvallen". De B.V.A., de vereniging van Werknemers in bank- en verzekeringsbe drijf en administratieve kantoren, die dit schrijft in zijn orgaan „Perspectief", meent dat de banken, na zich reeds jaren te hebben bezonnen op maatregelen, nu wat moeten gaan doen en dat het politie-apparaat dusdanig moet worden georganiseerd, dat snel en effectief tegen overvallers kan worden opgetreden. In ons land zijn de banken en hun beambten veelal weerloos. Pantserglas, goede alarminstallaties en een schietvrye kooi voor de man; die het geld uittelt, behoren in Nederland tot de uitzonderin gen. Erger nog, aldus de B.V.A., ook bij de bouw van nieuwe ban ken en filialen wordt te weinig rekening gehouden met de veilig heid: „Men zweert bij open balies, omdat deze zo verkoopbevorde rend heten te zijn. En men inviteert aldus de onderwereld, die heel goed weet dat zij weinig weerstand ontmoet als zij haar slag wil slaan. Een onderwereld, die er niet voor terugdeinst iemand voor honderd gulden overhoop te schieten". BREDA, 19-2. Een burenruzie in Breda is eenzijdig uitgevochten met een hakmes, een rubber slang en een houten tafelpoot. Verdacht van zwa re mishandeling, c.q. poging tot doodslag heeft de Bredase politic daarom ingesloten de 41-jarige P. v. d. B. Om 9 uur donderdagmorgen wachtte hij zijn buurvrouw op, die haar kinderen net naar school had gebracht. Vlak voor zij haar huis binnen kon gaan, greep v. d. B. haar vast en ranselde haar af. Hij kreeg daarbij hulp van zijn vrouw. De buurvrouw werd vrij ernstig aan haar hoofd gewond. Ook haar man, die haar even later probeerde te hel pen, kreeg een zwaar pak slaag. Buurvrouw en haar echtgenoot zijn in het ziekenhuis behandeld. V. d. B. wordt heden vrijdag voor de Officier van Justitie geleid. Zijn voorlichting DEN HAAG, 19-2. In 1968 werden 10400 adviezen verstrekt op het ge bied van de school- en beroepskeu ze door de bureaus voor voorlichting bij school en beroepskeuze. Het me rendeel betrof jeugdige personen (10-13 jaar), voornamelijk nog op de lagere school. Meer dan de helft van alle advie zen wordt uitgebracht op grond van een gecombineerd groeps- en indivi dueel onderzoek. Voor jongeren wordt in een aantal gevallen vol staan met een groepsonderzoek, ter wijl ouderen veelal individueel on derzocht worden. Een en ander blijkt uit een zojuist verschenen publikatie van het Cen traal Bureau voor de Statistiek: „Statistiek van de voorlichting bij school- en beroepskeuze 1968". De spanningen 111 het ziekenhuis te Dirksland DEN HAAG, 19-2. De Tweede Ka merleden Vellenga en Laban (beiden P.v.d.A.) hebben de minister en de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid gewezen op de gro te spanningen, die er in het Van Weel-Bethesda-ziekenhuis in Dirks land zoud enbestaan tussen bestuur en economisch directeur enerzijds en artsen en verplegend personeel anderzijds. De Kamerleden vragen de be windslieden te bevestigen dat de in spectie van de volksgezondheid het bestuur op de noodzakelijkheid van inspraak en medezeggenschap heeft gewezen en dat dit gebeurde op dringend verzoek van artsen en ver- plegenden. Deze zouden niet gekend worden in genomen beslissingen of uitgestippelde beleidsplannen en eigen voorstellen tot modernisering en verbetering telkens zonder goede argumenten afgewezen worden. Telegram aan prins Bernhard UTRECHT, 20-2. De Utrechtse af delingen van de P.v.d.A., de federa tie van jongerengroepen in de P.v. d.A., de P.S.P. en de P.P.R. hebben prins Bernhard een telegram ge stuurd naar aanleiding van diens be zoek aan Indonesië. Ze vragen met klem, in zijn gesprekken met presi- hent Soeharto het lot van de tien duizenden politieke gevangenen ter sprake te brengen en aan te drin gen op de naleving van de rechten van de mens. Grote haringaaiivoeren RIJSWIJK, 19-2. Naar de voorzit ter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, drs. D. J. van Dijk, in de gehouden bestuursvergadering meedeelde, zijn in de maand januari niet minder dan 1889 ton verse ha ring aan gevoerd, tegenover slechts 659 ton in dezelfde maand van vorig jaar. De aanvoer van consumptie garnalen bedroeg in januari 590.073 kg., met een waarde van f 1.281.404. In januari 1969 was de aanvoer 518.160 kg., met een waarde van f 1.061.700. De gemiddelde prijs was nu f 2,16 per kg. tegen in januari 1969 f 2,05 per kg. HONG KONG, 19-2. De Sowjet- Unie heeft donderdag communistisch China gewaarschuwd voor nieuwe „avontuurlijke" stappen aan de vooravond van de Chinees-Ameri- kaanse besprekingen in Warschau. In een uitzending in de Chinese taal zei de commentator van radio Mos kou, dat het verplaatsen van de han del van Peking van het oosten naar het westen enorme schade aan de Chinese economie teweeg heeft ge bracht. Uit de uitzending van radio Moskou sprak duidelijk de Russische vrees, dat China zal bezwijken voor een Amerikaans aanbod de betrek kingen te verbeteren en economische hulp van de Ver. Staten zou willen ontvangen, hoewel Peking steeds kritiek heeft geleverd op de Ameri kaanse hulpprogramma's. „De Mao ïstische gedragslijn is onder het voorwendsel dat gewaakt moet wor den tegen een bedreiging door de Sowjet-Unie zeer avontuurlijk ge worden", aldus radio Moskou. Ook werd kritiek geleverd op de huidige actie in China tegen „klassevijan den", die zou hebben geleid tot ar restaties op grote schaal en massa processen. DIVERSE BERICHTEN DEN HAAG. De Nederlandse Kat tenfokkers Vereniging zal op zater dag 28 februari en zondag 1 maart in het gebouw Amicitia in Den Haag haar derde internationale kattenten toonstelling houden. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van gezondheid, onderwijs en sociale zorg, Robert Finch, heeft in het vooruitzicht gesteld dat een wetgeving noodzakelijk zou kunnen zijn die grote gezinnen economisch onaantrekkelijk maakt. TEHERAN. Perzië heeft de Ver. Naties laten weten dat het bereid is zijn troepen langs de grens met Irak terug te trekken mits Irak hetzelfde doet. ORANJESTAD. Aan de Palm Beach op Aruba zal een nieuw hotel met de naam Jamanota worden ge bouwd, dat 200 kamers zal tellen, maar dat in de toekomst met nog 200 kamers zal kunnen worden uit gebreid. MUNCHEN. De Beierse grenspoli tie heeft donderdag meegedeeld, dat twee vluchtelingen uit Tsjecho-Slo- wakije naar hun land zijn terugge zonden. Over de toekomst van twee anderen, die voor bevriezing en uit putting worden behandeld, is nog geen beslissing genomen. LONDEN. De Westduitse minister van defensie, Helmut Schmidt, zal op 24 maart in Londen besprekingen voeren met zijn Britse collega, Denis Healy. Dit is in Londen bekendge maakt. Minister Healy hoopt dat de Franse minister van defensie, Michel Debré, na Pasen naar de Britse hoofdstad zal komen. BEIROET. De Palestijnse com mando's zijn momenteel vastbeslo ten het onderste uit de kan te halen bij de besprekingen met de Jordaan se regering die dit weekeinde in Amman zullen worden gehouden. BRESCIA. De Italiaanse politie heeft bekend gemaakt, dat zij gesto len schilderijen en andere kunst werken, ter gezamenlijke waarde van minstens 1,72 miljoen .gulden heeft achterhaald. Zij waren gesto len uit het kasteel van een Itali aanse graaf en uil de woning van een professor in Turijn. vrouw, die volgens de politie even eens verdachte is, is niet ingesloten, omdat zij thuis zes kinderen moet verzorgen. Fatale fout in Zuid-Vietnam SAIGON, 19-2. Twee Zuidviet- namese 'leger-telefonisten zijn ge arresteerd in verband met het door geven van een verkeerde opdracht wat tct gevolg had dat een Ameri kaanse basis door een Zuidvietname- se artillerie-eenheid onder vuur werd genomen. Bij de aanval met 105 mm graaten werden drie Ameri kanen gedood en 20 militairen en twee burgers gewond. Het is nog niet bekend wie de fout heeft gemaakt, de telefonist die de opdracht doorgaf van uit het leger hoofdkwartier in Long Binh, of de man die de opdracht noteerde bij de artillierie-eenheid. „Centrale keuken" TOULOUSE, 19-2. In Toulouse is een gemeentelijke „centrale keuken" geopend, die 45.000 maaltijden per dag kan klaar maken. Deze zijn bestemd voor schoolkantines. De bouw van de keuken heeft ongeveer 4 miljoen frank (ruim 2,5 mil joen gulden) gekost. A KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaarstelling: Kandidaat H. van der Post, Arnhemseweg 570 te Beekbergen, is beroepbaar. Beroepen te Dieren: J. Haanstra, Suameer; te Eemnes-Binnen: J. Ho- vius, Dordrecht; te Rouveen: Th. Lekkerkerker, Oosterwolde; te Am sterdam (Amstelkerkgemeente)C. Balk, Sluis; te Bergambacht, Gouds waard, Kamerik, Lexmond, Neer- langbroek,- Ooltgensplaat, Schoonre- woerd en te Zwartebroek: H. van dei- Post, kandidaat, Beekbergen. Aangenomen naar Bergschenhoek: G. J. Wisgerhof, Daarle. Bedankt voor Lunteren en voor Stolwijk: J. H. Vlijm, Krimpen a.d. IJssel; voor Ermelo (toez.): W. I. Doude van Troostwijk, Doorwerth; voor Ede: J. Smit, Putten. Ger. Kerken Beroepbaarstelling: De classis Den Bosch heeft prep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard kandidate mej. E. E. Ebling, Veldm. Montgommery- laan 429, Eindhoven. Beroep ente Leerdam: D. J. Ras, Enschedé. Aangenomen naar Londen: J. W. Bats: Marknesse; naar Scheveningen: G. Brouwer Sz„ Zaandam. Bedankt voor Nieuw Vennep: P. Poma, Zutphen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Gees: kand. K. Fol- kertsma, Bedum; te Baflo en Warf- fum: H. J. Begemann, Drogeham; te Amsterdam-centrum (scriba drs. A. J. van der Helm): J. Snijder, Rotter- dam-Delfshaven; te Zuidwolde (Gr.): J. Slotman, Urk (buiten verband). Bedankt voor Katwijk: J. van Deursen, Haai'lem (buiten verband). Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Rotterdam-West: M. Vlietstra, Werkendam. Geref. Gemeenten Bedankt voor Oud-Beijerland en voor Melissant: Chr. van den Poel, Yerseke. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Antwerpen: G. van 't Wout, IJmuiden. Spaanse brief voor kardinaal Alfrink MADRID, 18-2. In een brief aan kardinaal Alfrink hebben 146 Ma- drileense priesters hun trouw aan de paus betuigd en dank geuit voor „diens bereidheid te overwegen, ge huwde mannen tot het ambt toe te laten waar dat nodig is voor de kerk". In dé brief zéggen de pries ters „erkentelijk en vol bewonde ring te zijn voor hel Nederlandse episcopaat wegens de geest van liefde en bereidwilligheid die het getoond heeft ten aanzien van de gevoelens van zijn gelovigen". Overlast bracht de sneeuw in het land, maar toch ook pure brokjes laat-winterse romantiek. De foto toont een landschapsbeeld „ergens tussen Amsterdam en Eindhoven". Engeland is eerste militaire mogendheid van West-Europa LONDEN, 19-2. De eerste militaire mogendheid in West-Europa is Groot-Brittannië. Met deze verkla ring begint het Britse defensiewit boek dat donderdag is gepubliceerd. Het witboek geeft een overzicht wat de Britse defensie in het be lastingjaar 1970-'71 naar schatting gaat kosten. Deze uitgaven worden geraamd op 2280 miljoen pond (on geveer 19,4 miljard gulden) tegen 2266 miljoen pond (ruim 19,2 miljard gulden) in het fiscale jaar 1969-'70. Gerekend echter op basis van de prijzen van 1969 zouden de uitgaven voor het komende jaar 128 miljoen pond( 1088 miljoen gulden) lager zijn. Soevanna Plioema: Geen beroep op Amerika VIENTIANE, 19-2. De premier van Laos, prins Soevanna Phoema, heeft donderdag in Vientiane verklaard, dat hij Amerika niet om troepen zal vragen om weerstand te bieden aan de toenemende militaire druk van Noord-Vietnam. In weerwil van be schuldigingen tegen onze regering bevinden zich in Laos géén buiten landse troepen en die zullen er ook niet komen", aldus de prins op een persconferentie. „Natuurlijk hebben we militaire hulp in het buitenlanld gevraagd, maar deze is alleen be doeld voor zelfverdediging, hetgeen niet in strijd is met de Geneefse ak koorden van 1962". Nederlander hekent moord op Belgische man PONTARLIER, 29-2. De 19-jarige Nederlander J. de G., en een 21-ja- rige Belg, woensdag in het dorpje Clue-et-Mijoux bij Pontarlier (Frank rijk) gearresteerd, omdat zij in een kerk geld van een collecteschaal zou den hebben meegenomen, hebben - naar een mededeling van de politie - donderdag bekend op 13 februari een taxichauffeur uit Kortrijk in België te hebben vermoord. De twee zouden de taxichauffeur gewurgd hebben toen hij hen van Kortrijk naar Ant werpen bracht. De politie heeft laten weten dat zij aan België zullen worden uitgele verd. HAMBURG, 19-2. Het water van de Oostzee is zo sterk afgekoeld, dat volgens de „ijsdiensl" in Hamburg de komende dagen bij aanhoudende vorst ook nog de laatste ijsvrije stukken ten zuiden en oosten van het Deense eiland Bornholm kunnen dichtvriezen. Nu al heeft zich aan de kusten een zich tol ver in zee uit strekkende ijsmassa gevormd, die in de Finse en de Botnische Golf meer dan 40 cm. dik is. Ook tussen de Westduitse kust en Denemarken evenals in het Kattegat ligt een hier en daar 25 cm. dik ijsdek. Voor de Duitse Noordzeekust heeft de ijstoe stand zich eveneens toegespitst. De veerboten kunnen de ijsgordel rond het eiland Amrum nog maar moei zaam doorbreken. In de Duitse middengebergten en de Alpen is donderdag weer veel sneeuw gevallen. In Zwitserland werden enkele bergdorpen door la wines van de buitenwereld afgeslo ten. In de Zwitserse, Italiaanse en Oostenrijkse Alpen zijn twintig pas sen versperd. Surinamisering leger PARAMARIBO, 20-2. Tijdens een korte plechtigheid is op het ministe rie van algemene zaken een werk groep geinstalleerd. Deze heeft tol taak de voorbereiding van wettelijke regelingen voor de invoering van militaire dienstplicht en daarmee verband houdende onderwerpen met het oog op de Surinamisering van het leger. De werkgroep slaat onder voorzitterschap van de procureur- generaal, mr. M. G. de Miranda. De werkgroep zal overeenkomstig de opdracht over één maand haar eerste interim-rapport uitbrengen. Zij zal er naar streven het gehele pakket van wettelijke regelingen op een zo danig tijdstoip gereed te hebben, dat dit uiterlijk 1 oktober aan de Staten kan worden aangeboden. Naar vernomen wordt, ligt het in de bedoeling de eerste lichting vóór l januari 1971 op te roepen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3