Mijn salaris op een Amro Privérekening: wat word ik er wijzer van? Giroservice? De Amro Bank is er voor. De luchtverontreiniging in het Sloegebied KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. Het bestuur van de Avro heeft in een brief aan de mi nister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gevraagd om meer zendtijd. UTRECHT. De synode van de Ge reformeerde kerken heeft de Zuid- afrikaanse kerken uitgenodigd voor een bezoek aan de synode in Lunte- ren in de eerste week van maart. De uitnodiging houdt verband met de diepgaande meningsverschillen over het rassenvraagstuk zoals die op de Gereformeerde oecumenische synode in 1968 duidelijk zijn geworden. AMSTERDAM. Met een bezoekers aantal van 161.211 is de bedrijfsau- totentoonstelling, die in de Rai in Amsterdam werd gehouden, gesloten. Het bezoekersaantal was dit jaar 16 procent hoger dan twee jaar geleden. VEENDAM. In Veendam heeft een felle brand een dubbel woonhuis aan t Benedenverlaat, bewoond door de heer Grimme en de familie Kruin- senga, totaal verwoest. Van de in boedels kon ook niets worden gered. HEERENVEEN. In 't ziekenhuis te Heerenveen is de 3-jarige Sibbolt de Vries uit Wolvega overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval. De kleuter raakte zaterdag in zijn woonplaats met de step onder een auto. DEN HAAG. De uit Oostende af komstige vissersboot „Lucy Jenny" heeft geseind dat het 33 ton metende vaartuig zinkende was voor de Bel gische kust. De opvarenden werden aan boord genomen van de 29 ton metende „Lucy Jenny",een eveneens uit Ostende afkomstige vissersboot, die het hulp behoevende scheepje ook op sleeptouw nam. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Eindhoven: A. J. Hoorn, Vlaardingen; te IJsselstein (toez.): H. J. Oudhof, Rossum; te Haatten: kand. J. de Vreugd, Kat wijk aan Zee; te Nunspeet: R. E. Kuus, Voorthuizen; te Goedereede: kand. J. de Vreugd. Katwijk aan Zee. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Hoogeveen: A. C. Noort, Assen en P. op den Velde, Zierikzee; te Sliedrecht (Middeldiep straat): G. Bijkerk. Oud-Beierland en M. W. Nieuwenhuijze, Delft. Ger. Kerken Aangenomen naar Emmercompas- cuum. in combinatie met Emmererf- scheiderveen: F. van der Weij, Em- mererfscheiderveen (verb. ber.). MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 16-2. Op de paarden markt in Utrecht werden vandaag 518 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den 1300-1750; werkpaarden 1250- 1700; oude paarden 800-1475; 3-jarige paarden 900-1175; 2-jarige paarden 675-925; veulens 300-650; hitten 700- 950; slachtpaarden per kg geslacht gewicht 2,80-3,60; jonge slachtpaar den per kg geslacht gewicht 3,60- 4,05. De handel was vlot. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 16-2. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35 mm opwaarts f 23,00-25,00; Bint je 50 mm opwaarts f 26,00-27,00; Ei genheimers 40 mm opwaarts f 36,00- 40,00; Furore 35 mm opwaarts f 36,00-37,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35-50 mm f 21,00-22,50; Bintje 50 mm opwaarts f 26,00-27,00. Voer-aardappelen f 2,00-6,50. Stemming: binnenland rustig en export flauw. Prijzen (exclusief omzetbelasting) vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnen land cq export. Meer en meer bedrijven gaan de salarissen uitbetalen op een moderne manier: giraal. De kans is groot dat ook u binnenkort voor de keuze staat via welke instelling u uw geld wenst te ontvangen. Verstandig om dan de Amro Bank te kiezen! Want bij de Amro Bank krijgt u niet alleen een plezierige giroservice; u krijgt ook nog eens 3 '/2% rente over uw tegoed. En bovendien staan alle andere Amro diensten tot uw beschikking. Bedenk dat u er heel veel wijzer van kunt worden als u een Amro Privé rekening neemt, ook als u op dit moment al elders een rekening zou hebben. Leest u maar. Over de giroservice van de Amro Bank plus 3 '/2% rente. Vanzelfsprekend biedt de Amro Bank u als privérekeninghouder dezelfde girovoordelen als elke andere giro-instelling. Voordeel 1de Amro Bank regelt gratis al uw betalingen zoals gas, licht, huur, verzekeringen, abonnementen enz. Met één opdracht is dat geregeld. Voordeel 2: de Amro Bank zorgt graag voor uw acceptgirokaarten, u geeft ze eenvoudig aan ons, wij doen de rest. Voordeel 3: via uw Privérekening kunt u iedereen betalen die een bank-, post- of gemeentegirorekening heeft. (En iedereen kan betalen!) Voordeel 4: de Amro Bank bezorgt u thuis een helder overzicht van inkomsten en uitgaven. Extra voordeel: op uw Amro Privérekening krijgt u ook nog eens 3'/2% rente. Over de vele diensten van de Amro Bank die tot uw beschikking staan. Hebt u een Amro Privérekening, dan hebt u veel vóór op de mensen die zo'n rekening missen. U bent kliënt van de Amro Bank en dat betekent dat u van alle Amro diensten kunt profiteren. Wilt u sparen? Dat kan! U kunt zelf kiezen hoeveel rente u voor uw spaargeld wenst te ontvangen: van 4'A tot 7%. Wilt u lenen? Dat kan! Waarvoor u ook geld nodig hebt, de Amro Bank leent het u graag. Wilt u de Groene Betaalcheques? Dat kan als u een Privérekening hebt. U kunt er bijna overal kontant mee betalen zonder één cent op zak. Wilt u verzekeringen afsluiten? Buitenlands geld of cheques kopen voor de vakantie? Het kan allemaal! Wij zeiden u al: bij de Amro Bank staan alle bankdiensten tot uw beschikking. Over de Amro Bank waar iedereen altijd van harte welkom is. Wat uw inkomen Ook is, u bent altijd een gewaardeerde kliënt. De Amro mensen leren u persoonlijk kennen en staan u graag te woord. Zij vinden het gewoon plezierig u te helpen, u met raad en daad terzijde te staan. U bent vrij om op elk gewenst moment geld te halen of te brengen. De Amro Bank is een dienstverlenend instituut. Let wel: dienstverlenend. U hebt nu gelezen waarom het gemakkelijk en voordelig is een Amro Privérekening te hebben. Waarom loopt u niet even langs bij een van de 600 kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank? MIDDELBURG, 16-2. Het Instituut voor ptantenziektenkundig Onder zoek te Wageningen heeft in een rapport de cyfcrs gepubliceerd over de luchtvervuiling in het Sloe bij Vlissingen in de periode van 10 april 1969 tot en met 9 oktober 1969. De metingen betreffen de vervui ling die de Hoechst fabriek veroor zaakt. In het rapport wordt in de al lereerste plaats geconcludeerd dat de Oude scheermesjes yj CAIRO. 15-2. Twee archeolo- j| A gen hebben bij opgravingen in A het gebied van Sakkara een v A stel oude roestige scheermes- A jes gevonden, die ongeveer i A 2500 jaar geleden door de oude A Egyptenaren zijn gebruikt. De 5 A vinders, de Britse professor 1 A Walter Emery en de Egypte- A naar Ali El Kholi, gaan de a A roest van de mesjes verwijde- f A ren om de hieroglyph en te f A kunnen lezen. Egyptische no- a A tabelen lieten vroeger hun A hoofd en kin door een kapper f A kaal scheren voordat zij naar A openbare plechtigheden gin- A gen. - Bij dezelfde opgravin- A gen is ook een bronzen inslru- f A ment tevoorschijn gekomen, j A dat veel lijkt op een instru- t A ment dat nu wordt gebruikt j A voor het vullen van kiezen. f algemene fluorverontreiniging in vergelijking met dezelfde meetperio- de van vorig jaar ongeveer gelijk ge bleven is. Wat plantenbeschadigin- gen betreft zouden de samenstellers van het rapport een gebied van 2 Vz km noordoost van de fabriek het meest bedreigde gebied willen noe men. Gezien de heersende windrich ting en de ligging van de fabriek is er niet zoveel gevaar in zuidwestelij ke richting van de Hoechstfabriek. In het rapport wordt geconstateerd dat de gladiolenteelt tot op 2% km van de Hoechstfabriek schade lijdt door de fluoruitstoot. Voor de vee teelt wordt geadviseerd een zone die tot vijf km noordoost van de Hoechst fabriek gaat, als gevaarlijk voor vee te beschouwen. Aan bieten en tuin- beplanting werden bladbeschadigin gen geconstateerd maar het staat nog niet vast waardoor die beschadigin gen zijn veroorzaakt. Fruitbomen staan er nagenoeg niet in het be trokken gebied. MOSKOU. De twee Italiaanse stu denten die dezer dagen in Moskou tot een jaar werkkamp wai*en ver oordeeld wegens verspreiding van pamfletten, zijn vrijgelaten. Zij zijn op een vliegtüig naar Wenen gezet. De Italianen hadd enin de pamflet ten geprotesteerd tegen de aanhou ding van Sowjot-intellectuelon. AMMAN. Palestijnse geurrilla- slrijdcrs hebben een Jordaans parle mentslid; Mohammed Mi ruwer Ha- dicd, gevangen genomen, zo heeft een vriend van Hadied meegedeeld, Terreur in Dominicaanse republiek SANTO DOMINGO, 16-2. Sinds 25 november jl. zijn in de Dominicaan se republiek 55 mensen gedood of verdwenen, zo heeft een „comité van verwanten van gevangenen, ver moorden en vermisten" zondag be kend gemaakt. Volgens dit comité zouden in de drie jaar van het be wind van president Balaguer vóór 25 november al 366 personen als ge volg van terreuracties vermoord of verdwenen zijn. In een als „open brief" geplaatste advertentie stelt het comité, dat alleen in de hoofd stad Santo Domingo al honderden mensen in de gevangenis zitten en duizenden op de vlucht zijn. Gezuiverde Chinezen terug in funkties HONGKONG, 15-2. Dc Chinese leider Mao Tse Toeng heeft volgens het Hongkongse blad „The Siar" erin toegestemd, dat drie miljoen gezui verde leden van de Chinese commu nistische partij weer in hun functies hersteld worden. Deze partijleden verloren deze functies tijdens dc culturele revolutie omdat zij ervan verdacht werden aanhangers te zijn van Lioe Sjao Tsji, hol afgezette Staatshoofd. Door de culturele revo lutie zouden dc provinciale besturen in het, ongerede zijn geraakt, dc ge vechtskracht van het Chinese leger geschaad zijn en liet politieke werk van de partij alsook de industriële produktie schade geleden hebben. Beloning voor oplossing brand in Joods bejaardentehuis HAMBURG, 16-2. De Westduitse uitgeverij Alex Springer heeft een beloning van ongeveer 25.000 gulden uitgeloofd voor inlichtingen die kun nen leiden tot de oplossing van de brand in het Joodse bejaardentehuis in München, waarbij zeven mensen om het leven zijn gekomen en negen werden gewond. De Westduitse autoriteiten hadden reeds een beloning van ongeveer 75.000 gulden in het vooruitzicht ge steld. De politie gaat er van uit, dat er sprake is geweest van brand stichting. De Franse radikalen PARIJS, 16-2. De Franse radicaal socialisten willen, wanneer zij weer aan de macht komen, in Frankrijk een liberaal socialisme naar Zweeds model invoeren. Dit is de grondge dachte van een manifest met talrij ke hervormingsvoorstellen tot poli tieke, economische en sociale ver nieuwing van Frankrijk, dat een buitengewone partijdag van de ra dicaal-socialisten na een beraad van twee dagen zondag jl. in Parijs heeft goedgekeurd met slechts een stem logen. JERUZALEM. Israel hecTl Syrië gewaarschuwd, dal hel dc volledige consequenties meel dragen van rijn openlijk-verklaarde slcun aan Aia- bisehe guerril 1 n-org; misu lics. Bloedbad in Nigeria LAGOS, 16-2. Dorpsoudsten heb ben tegen de internationale waarne mers in Nigeria gezegd dat federale 1 roepen op de eerste Kerstdag 106 burgers, onder wie vrouwen en kin deren, hebben vermoord. De massamoord zou gepleegd zijn in een voormalig Biafraahs dorpje bij de oostgrens van de centraal oostelijke staat. De internationale waarnemers hebben hiervan melding gemaakt. Zij hebben echter verklaard geen bewijzen van groepsmoord ge vonden te hebben en te kennen ge geven dat het gedrag van de federa le Nigeriaanse troepen „net zo goed is geweest als dat van welke strijd macht ook tijdens en na een oorlog" De Nigeriaanse regering heeft in middels laten weten dat op gropd van een door haar ingesteld onder zoek gebleken is dal een beipde op standige terroristen een overval op onschuldige burgers heeft gepleegd. J Ratten in Palermo J PALERMO (Sicilië), 14-2. De officiële rattenvangers van f Palermo hebben aan de ge- meenteraad meegedeeld, dat er in de stad meer dan twee f miljoen ratten zijn, die om aaii voedsel te komen al zijn overgegaan tot het doden van katten. De voedselbehoefte min (Ie railenkolonie wordt op 200.000 ton per jaar geschal. INGEZONDEN STUKKEN Sporthal - overdekt zwembad Dat is de vraag die de Stichting Ondernemerscentrale aan de inwo ners van Zierikzee ter beantwoor ding heeft voorgelegd. „Rust Roest" vereniging voor li chamelijke ontwikkeling met 500 le den wil als haar mening uitspreken het van het grootste belang te ach ten dat een zwembad wordt gereali seerd. Hoewel wij als „zaalsportvereni ging" meer gebaat zijn met een „sporthal" zien wij echter toch de noodzaak dat de bouw van een zwembad op de eerste plaats komt. Een combinatie van sporthal zwembad zou eigenlijk dc oplossing zijn. Hoe pakt het straks allemaal uit? Antwoord daarom nu inwoners van Zierikzee. Laten wij nu met zijn al len de schouders er onder zetten en hopelijk met een overweldigend suc ces. Wij zwemmen niet in ons geld maar zien steun en samenwerking in deze zaak als eerste vereiste en stellen daarom f 2,50 per lid of te wel f 12,50,ter beschikking van een zwembad of combinatie van sporthal-zwembad. Gymnastiekvereniging „Rust Roest" HONGKONG. IX» 78-jarige Bril William Mrbnin is door dc Chinese autoriteiten vrijgelaten. Hij werd sedert oktober in Sjanghai vastge houden. Hij is in TIcmkong ter obser vatie in een ziekenhuis opgenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5