KONI N.V. Wat is en doet KONI Wat is daarvoor nodig Wat ontbreekt dan nog Wat kunt U verdienen Belangstelling Méér voor een gulden supermarkt SUCCESJES Parkeerverbod voor de noordzijde Hertsbekestraat Bruinisse NIEUW! FINIPLEX A. R0MB0UTS Geen beslagen brilleglazen! fa. BERGMANS i OLIEBOLLEN gasaansteker Sneeuw in Europa Besluit van de gemeenteraad Sloop pereeel Weststraat 6 werd gegund BItL'lNISSE, 16-2. In de vrijdaga vond gehouden vergadering van de gemeenteraad waren alle leden aan wezig. In deze eerste door burgemeester G. Hokken als voor zitter geleide vergadering maakte de heer M. J. van de Velde bezwaar te gen het niet stuk voor stuk behande len van de ingekomen stukken, zoals tot dusver gebruikelijk was. De voor zitter was van mening dat de raads leden van de stukken tevoren hadden kennis genomen, zodat stuksgewijze behandeling niet meer nodig is. De heer Van de Velde wilde graag wat meer weten van de aanmerkingen die Ged. Staten hebben gemaakt op de wijziging in de bouwverordening. De voorzitter zegde toe, meer hier over te zullen zeggen als het prae- advies van de directeur van de Cen trale Dienst daarover binnen is. De heer Verspoor drong aan op spoedige onderhandelingen met „Bru- nova" de recreatie maatschappij van Bruinisse, waarvan een schrijven was ingekomen. De eigenaar van de grond waarop „Brunova" een cam ping wil gaan beginnen, staat voor het dillemma wat hij zaaien moet. Gras voor een kampeerterrein, of landbouwgewassen zoals tot dusver gebruikelijk. Wethouder Jumelet bracht verslag uit van een achttal door hem bezoch te vergaderingen en gemeenschappe lijke regelingen. In de functies die burgemeester Van de Linde tot dusver in diverse gemeenschappelijke regelingen had werd met algemene stemmen bur gemeester Hokken benoemd (tot de cember '70). Parkeerverbod De raad besloot met 6-1 stemmen (M. J. van de Velde) tot het instellen van een parkeerverbod voor de noordzijde van de Hertsbekestraat, nadat loco-burgemeester Van Gilst had betoogd, dat het onzin zou zijn in de breedste straat van de gemeen te parkeerstroken te gaan aanleggen, (andere straten zouden met veel meer recht, hetzelfde kunnen gaan verlangen), terwijl het parkeerpro bleem op eenvoudiger en goedkoper manier kan worden opgelost. Kwestie sloop opstallen Bij het voorstel tot het beschik baar stellen van een krediet tot sloop KERKNIEUWS Honderdduizend ex-gereformeerden UTRECHT, 16-2. Op grond van onderzoekingen wordt aangenomen dat onder dc buitenkerkelijken in Nederland rond 100.000 ex-gerefor- meerden zyn. Over dc redenen waarom zij de de kerk hebben verlaten, is weinig bekend. Daarom zal het Gerefor meerd Evangeliesatiecentrum in Baarn onderzoeken welke factoren leiden tot het uittreden uit de kerk. Men heeft de indruk, dat het aantal uittredingen met name de laatste ja ren sterk is toegenomen. Ook wil men nagaan in hoeverre ex-gereformeerden toch een bepaal de gereformeerde inslag hebben be houden, zodat zij een aparte groep lijken te vormen onder de bijna drie miljoen buitenkerkelijken van Ne derland. In het onderzoek worden ook degenen betrokken, die wel ex- gereformeerd zijn, maar die hun christelijke levensovertuiging niet hebben losgelaten. Een bijzonder probleem vormen degenen, die „in stilte" afscheid ne men van de kerk. Bij vertrek naar een andere woonplaats vragen zij geen attestatie meer op, of zij leve ren die niet in bij aankomst in de nieuwe gemeente. Van 1959 tot 1963 verloren de Gereformeerde kerken op die manier gemiddeld 572 leden per jaar. Sinds 1964 is dit gemiddel de gestegen tot 728. „Siedlung" (tuinstadswijk) heet de nieuwe woonwijk Vogelsang by Mannheim, die voor 20.000 mensen is geprojecteerd. In tegenstelling tot andere steden, die in hun buiten wijken reusachtige woontorens lieten ontstaan, bouwde men in Mannheim -Vogelsang overwegend laag. De kleine kunststad bestaat uit 133 af zonderlijke bouwwerken, waaronder slechts drie hoge flats, die zich in hun bizarre vorm op fraaie wijze van de uniforme woonmachines van Europese industriesteden onderschei den. De architect van het torenflat trio schiep ook het winkelcentrum (onze foto). Het is overspannen door een brugbouwwerk, waarin dokto ren hun praktijkruimten hebben in gericht. Door liften, rotbanen en rol trappen verplaatst men zich gemak kelijk. van de opstallen op het perceel Weststraat 6, kwamen er heel wat zwuren los van de heren Van de Velde, Verspoor en De Koning. De heer Van de Velde zei dat de heer IJzelenberg, wanneer de grond aan hem verkocht wordt de betrokken schuur gratis wil slopen. B. en w. voerden aan, „dat sloping door IJzelenbefg in houdt verkopen aan IJzelenberg. Loco-burgemeester Van Gilst had indertijd een oplossing gezocht voor mogelijke uitbreiding van het garagebedrijf IJzelenberg, via onderhandelingen over de andere kant (zuidkant) van de garage, met mevrouw wed. Arnoudse-Schoenma- ker. De aankoop daarvan was voor de firma IJzelenberg voordeliger, op meer dan een manier. Maar de alles beheersende vraag is „mag IJzelen- berg daar nog uitbreiden". Deze zaak werd aanhangig gemaakt bij de Prov. Planologische Dienst, die daarover moet beslissen. Daarover is nog geen antwoord. Maar als hij aan de zuid zijde van de garage niet mag uit breiden, dan zeker niet aan de noordkant. Wethouder Jumelet wees erop dat verkoop van de grond aan de noord kant van de garage aan IJzelenberg zal betekenen, dat de bouw van 7 woningen daar niet kan doorgaan. De gemeente heeft perceel na perceel daar gekocht en kan nu woningen bouwen. B. en w. hebben begrip voor de moeilijkheden van de fa. IJzelen- berg en hebben de oplossing aan de zuidkant gezocht en gevonden. „Wat wil men nu nog meer. Dit is een op lossing die voor'de firma veel voor- delinger is", aldus weth. Jumelet. De voorzitter wees erop, dat alleen aan de yrde is, sloping van het per ceel Weststraat 6 en met 4-3 stem men werd besloten deze sloping op te dragen aan J. J. Giljam te Brui nisse voor f 2464, Bouwgrond bejaardenwoningen Bij het punt verkoop bouwgrond aan de Stichting Woningen en Woon gebouwen voor Bejaarden op Schou- wen-Duiveland van enkele percelen bouwgrond aan de Jhr. Mr. A. F. C. de Casembrootstraat te Bruinisse, voor f 42.000,voor de bouw van 10 bejaardenwoningen zei de heer Van de Velde niet van plan te zijn f 3000 cadeau te geven, want de grond moest eerst f 45.000,opbrengen. De meerprijs van f 3000,komt straks voor de huurders op f 0,16 per week dat kan dus geen bezwaar zijn. De voorzitter betoogde dat f 4.200,per woning het maximum is, dat wordt toegestaan als grondprijs voor be jaardenwoningen. De heer Van de Velde was echter niet voor rede vat baar en bleef tegen. Er zijn aldus de voorzitter thans 17 aanvragen voor een bejaardenwoning. Op de opmer king dat de plaats van de bejaarden woningen tussen het zomerwonin genpark en de toekomstige huishoud school te onrustig is voor bejaarden antwoordde de voorzitter dat men bejaarden niet moet isoleren, maar opnemen in de volle gemeenschap bij en tussen andere bewoners. Een perceel bouwgrond aan de Deltastraat werd verkocht aan de heer A. Verspoor voor f 16.000, (met algemene stemmen.) Propaganda-feestavond Vereniging Openbaar Onderwijs Westerschouwen BURGH, 13-2. Vrijdag had dc jaarlijkse propaganda-feestavond in hotel Het Wapen van Burgh plaats die georganiseerd werd door de Ver. van Openbaar Onderwijs afd. Wes terschouwen. Dc belangstelling viel tegen. De voorzitter, de heer J. Lustig, herinnerde er aan, dat op de leden vergadering is besloten deze avon den op een andere manier te gaan houden. Dit echter heeft men voor deze avond nog niet kunnen realise ren. Er moest dan ook weer terug gegrepen worden op een toneelspel.. Intussen was het zo laat in het sei zoen geworden dat het toneelgezel schap der afd. Barendrecht van V.O.O. alleen maar op deze vrij moeilijke datum kon optreden, door samenvallen van evenementen. Het weer werkte niet mede wat het aan tal bezoekers ongunstig beïnvloedde. In de nabije toekomst zal er naar gestreefd worden de feestavond in een nieuwe vorm weer vroeg in het a.s. najaar te houden. De heer Lustig was blij dat het onderwijs bij het gehele volk in de aandacht gaat komen. Het grootste deel van de uitgaven wordt er aan besteed. Desondanks zitten we in Nederland met het grootste aantal leerlingen per klas van Europa. De brugklasse na de lagere school is geen succes geworden. Weer vliegtuig gedwongen naar Cuba ATLANTA (Georgaia), 16-2. Een Boeing-727 van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Eastern Air lines, is maandag door een met een pistool bewapende man boven Jack sonville gedwongen van koers te wij zigen en naar Cdba té vliegen. Het toestel was met 97 passagiers en ze ven bemanningsleden op weg van Newark in New Jersey haar Miami in Florida. Gaan Belgische ondergrondse mijnwerkers staken? BRUSSEL, 16-2. Het vaste sta- kingscomité van de Belgische mijn werkers heeft de mijnwerkers opge roepen de staking te verleggen naai de mijnen zelf. Het plan is dat de mijnwerkers wel afdalen in de mijn, maar ondergronds in staking gaan om aldus de produktie lam te leggen. Hoewel het aantal werkwilligen in Belgische Kempen de afgelopen week gestadig is toegenomen, blijft een deel van de arbeiders weigeren aan het werk te gaan voordat hun eis van vijftien procent loonsverhoging ineens, is ingewilligd. Zij zijn maan dag hun zevende stakingsweek inge gaan. Geen reden voor voldaanheid Er is dus nog geen reden om er voldaan bij neer te gaan zitten. Wan neer de bedragen, die ons volk voor het onderwijs moet opbrengen, zo groot mogelijke resultaten moeten opleveren, dan zal bij het stichten van scholen zeer verantwoord te werk gegaan moeten worden. Boven dien zal goed contact tussen de ou ders en onderwijzers nodig zijn om het onderwijs zo goed mogelijk aan te passen adh datgene wat men voor zijn kinderen wenst. Daar dit door ouderavonden en oudercommissies zeer grote mogelijkheden kan bieden vinden wij het openbaar onderwijs beter. Maar het is nog lang niet ide aal. We willen het nog verdei- verbe teren en dit kan o.a. door samen te werken in een grote vereniging die weer invloed kan uitoefenen op plaatsen waar dat hiervoor nodig is en waar één school niets kan berei ken. De voorzitter heette vervolgens het toneelgezelschap van de afd. Baren drecht van VO.O. hartelijk welkom Opgevoerd werd het mysteriespel: „De kat en de kanarie" hetgeen met een dankbaar applaus werd beloond. Begrafenisgangers zakten cloor vloer: Drie doden NAPELS, 16-2. Drie mensen ver loren maandag het leven toen de vloer van een huis in Napels, waar zij in verband met het overlijden van een nabestaande bijeen waren, het begaf. Twintig anderen werden gewond. De vloer zakte in, toen dertig men sen in een van de kamers van het huis zich om de kachel hadden ge schaard. De meesten werden door puin en balken bedolven. KINSJASSA. Drie mensen zijn om het leven gekomen toen het kleine vliegtuig waarin zij zaten een nood landing moest maken en in brand vloog bij Goma, in het oosten van Kongo-Kinsjas. Slachtoffers bij brand in flatgebouw BROCKTON, 16-2. Bij een brand in een vier verdiepingen tellend flat gebouw in Brockton, in de Ameri kaanse staat Massuchusetts, zijn maandag, naar wordt verondersteld, vijftien mensen omgekomen. Tot nog toe zijn de lijken van twee slacht offers gevonden. Er woonden meer dan 150 mensen. Een brandweerwa gen, die voor het eerst werd ge bruikt en die 40.000 dollar had ge kost, werd onder een instortende muur bedolven. Tientallen mensen werden door de brandweer gered; sommigen sprongen uit de ramen. Mede namens mijn vrouw en i kinderen dank ik, naast God, 'J* dokter v. d. Hoorn en alle zusters die mij zo liefderijk hebben verpleegd tijdens mijn ziekte in het Rode Kruis zie kenhuis. Alle lof! Tegelijk dank ik alle mensen voor hun mede leven mij be toond, in velerlei vorm. Het heeft ons allen zeer goed ge daan. Hartelijk dank. A. J. IJZELENBERG Bruinisse, februari 1970 U kunt nu zelf fineren met snelfineer Echt bout! Fineer in drie lagen Vlekvrü geïmpregneerd Niet meer schui*en Niet meer lakken Hem 20 - Zierikzee Telef. 3510, b.g.g. 2475 Gebruikt: SPRAY KLEEN Voor contactlenzen: STRANSOL of SOQUETTE Draagt Zeiss brilleglazen de beste voor uw ogen! U weet het Naar de oogarts Wij bespreken uw tijd en ko men u halen en brengen u thuis! Steeds aparte brilmonturen Prima leesbrillen vakopticiëns - Zierikzee Telefoon (01110) 2029 Koni is een metaalverwerkende industrie, maakt schokdempers, verwar ming en air-conditionning voor automobielen, hefbruggen voor garage bedrijven en nog vele andere artikelen. Een modern ingericht bedrijf met de nodige accomodate en de nieuwste technische voorzieningen. Het bestaande fabriekscomplex met een totale oppervlakte van 40.000 mJ beantwoord geheel aan deze eisen. Een aantal geschikte medewerkers, die evenals onze 900 werknemers een goed salaris willen verdienen en daar ook voor willen werken. Als u bijv. 26 jaar bent en geen metaalvakman, maar tot nu toe in een geheel andere bedrijfstak werkzaam bent geweest, begint u reeds met een bruto salaris van f 865,— per maand, exclusief 6 vakantietoeslag en 8 gratificatie. 12 maal f 865,— per maand 6 vakantietoeslag 8 gratificatie vergoeding werkleding Totaal 10.380,— per jaar f 622,80 per jaar 830,40 40, 1 2 11.873,20 per jaar Ervaren metaalvaklieden beginnen uiteraard met een hoger salaris. Kom dan eens vrijblijvend met ons praten op donderdag 19 februari a.s. om 19.30 uur in het café-restaurant „Het Huis van Nassau" te Zierikzee. Deze avond zullen wij een film over ons bedrijf vertonen. Als U deze avond niet in gelegenheid bent, bell U dan even op. Wij zullen U graag alle gewenste inlichtingen verstrekken. Langeweg 1, Oud-Beijerland. Telefoon 01860-2500 toestel 315. Te koop gevraagd Een hobbelpaard. De Crane- straat 21, Zierikzee., Vanaf heden iedere donderdag verkrijgbaar (vanaf 9.30 uur) BAKKERIJ BOUWMAN Oosterland - Telefoon (01114) 579 U wilt toch keus bij het kiezen van een Wij hebben de volgende merken en prijzen van f 5,95 tof f 42,50 Poppel - Fendor - Sim - K.B.L. - Consul Rowenla - Silvermatch - Ronson Sigarenmagazijnen D. C. VIERGEVER Hoek Kraanplein, Zierikzee Weststraat, Haamstede Woensdag: 500 gram GEHAKT2,18 200 gram BOTERHAMWORST 0,59 500 gram PREI (panklaar) 0,49 Donderdag: Bij 500 gram MAGERE SPEKLAPJES: 500 gram GEKOOKTE BIETJES 0,19 j "j Speciale iveekataibiediug! 250 gram BOEREN-LEVERWORST j 5 5 ANTON HUNINK (aan een stukje) 0,79 i ZIERIKZEE NOORDGOUWE ZIERIKZEE: HAVENPLEIN - MALTA PARIJS, 16-2. De inwoners van Cherbourg aan de Normandiscbe kust zitten nog steeds zonder stroom die is uitgevallen by een hevige sneeuwstorm in de loop van vrijdag nacht. Het werk in de haven en fa brieken ligt stil. Door ij zei en sneeuw kwam het verkeer op een van de hoofdwegen naar Parijs maandagmorgen tot stil stand. Voor de stad stond een rij au to's van 15 km. Het water van de Seine staat gevaarlijk hoog. Hier en daar hebben zich al overstromingen voorgedaan. Men verwacht dat het nog verder zal stijgen. In het centrum van Italië heeft de sneeuw veel overlast veroorzaakt. Te Campo Staffi in de Abruzzen zitten 18 mensen in een villa opgesloten. Ook in Rome, Napels en Milaan en op Sardinië heeft het gesneeuwd in de afgelopen dagen. In Apulie heeft zware regenval grondverzakkingen veroorzaakt. Het hele noordoosten van Schot land is met een dikke laag sneeuw bedekt. Vele wegen zijn onberijd baar. SANTO DOMINGO. Marinesche pen hebben tot dusver de lijken ge borgen van twinlig mensen die zijn omgekomen toen oen DC-D van de Dominicaanse luchtvaartmaatschap pij kort na het opstijgen neerstortte in dc Cnraïbische zee. Het vliegtuig had 102 inzittenden. Leerlingen huishoudschool „De Schutse" organiseren openbai-e markt voor noodlijdende jeugd HAAMSTEDE, 16-2. Haamstede krygt binnenkort de genoegens van een grote openbare markt. De leer lingen van de Prot. Chr. Landbouw- huishoudschool „De Schutse" hebben het plan geopperd om iets voor die kinderen te gaan doen in de wereld die directe hulp nodig hebben Ze denken daarbij aan Vietnam, Biafra en Zuid-Amerika. De meisjes zijn volop bezig aan de voorbereidingen van deze hoogtijdag die op 3 maart in de school zal wor- ALKMAAR. Het Alkmaarse colle ge van b. en w. voert besprekingen met de directie van Hoogovens over een eventuele verplaatsing van een deel der werkzaamheden van dit concern naar Alkmaar. Russische maatregel tegen drankmisbruik MOSKOU, 16-2. Als gevolg van regeringsmaatregelen tegen het drankverbruik zijn dc prijzen van wodka en cognac in de Moskouse rcstouranls mei 50 lol 100 procent boven de normale winkelprijzen ge stegen. Vor een halve liter wodka die drie roebel kostte, wordt nu 4.5 roebel betaald. Men meent dat do prijsstijging landelijk is. den gehouden. De bedoeling van het te verwachten publiek is om wat te zien van het werk dat de meisjes wordt onder wezen maar veel meer nog om iets te kopen. Daarom zijn er naast demonstraties bloemschik ken, wassen en borduren een aantal kraampjes waar zelfgemaakte artike len te koop zijn en kraampjes waar een grabbelton wacht en met ballen gegooid kan worden en een grote bos touwtjes gereed hangt om aan getrokken te worden. Tegen honger en dorst wordt ook wat gedaan want er komt een restaurant en een spe cifiek pannekoekhuis. De kleintjes kunnen genieten van de poppenkast. OPVOUWBARE HELIKOPTER MOSKOU. 14-2. In Moskou is zaterdag bekend gemaakt dat drie vliegtuigbouwers uil de Oekraine een hef schroef- vliegtuig hebbeti gebouwd, dat in een rugzak kan ivorden meegenomen en in drie minu ten ni c/knor kan worden ge zel. De helikopter, die een snelheid van 160 km/h. kan halen, heeft een kleine turbi nemotor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4