AGENDA MOEILIJK Drie kleuters op liet nippertje aan verdrinkingsdood ontsnapt Gemeentesecretaris R. van Ommeren vierde koperen jubileum STREEKJN1EUWS Dinsdag 17 februari Dreischor De Drie Schorren, 8 uur, Culturele Vereniging. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, afd, Platte landsvrouwen Bond. Renesse Barak achter het Dorpshuis 7.45 uur, publ. bijeenkomst jeugdsoos. Bruinisse Forumavond V.V.V. Haamstede Ger. Kerk, 7.45 uur, jaarvergadering N.C.V.B. Woensdag 18 februari Zierikzee Mondragon, 8 uur, Vissersvereniging „Helpt Eelkander". Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur N.C.V.B.-afdeling. Huis van Nassau, 8 uur, Vrouwen bond Partij van de Arbeid. Burgh-Haamstedc De Schutse, 7.30 uur, start cursus „Planten in de woning". Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, afscheids avond dr. Becker. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 8 uur, N.C.V.B. Kerkwerve. Donderdag 19 februari Zierikzee Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, 2 uur jaarvergadering C.P.B. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, vergadering Z.L.M.-afdeling „Eendracht Bindt". Renesse Dorpshuis, 8 uur, NVV Bestuurders- bond. Haamstede Kleuterschool, 7.30 uur, ouderavond. Advertentie Dagelijks op de hoogte van het saldo van uw rekening via REKENINGEN met dagafschrift Formulieren en overboekingen geheel kosteloos NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Zolang huisdieren rustig, gezond en normaal zijn is de menselijke liefde en affektie eigenlijk een van zelfsprekendheid, maar wat als ze onrustig, sukkelend en ondeugend zijn? Ja, dan worden er offers ge vraagd, nou nou offers, maar het wordt wel moeilijker. Bescheidenlek wilde ik als voorbeeld onze kat even naar voren schuiven, een aardig, grijs en lief beest, dat echter al maanden hoesterig doet. Een katte- hoestje is een akelig geluid en de veearts heeft zich over het dier ge bogen, nadat poes - verpakt in een tas - de reis naar de spreekkamer had gemaakt. De dierendokter schreef pillen voor, maar aangezien de kat een grote dosis -intelligentie paart aan een dito dosis eigenwijsheid, is het pillenvoeren een karwei, waartoe bij deze de lezers gaarne worden uitge nodigd. Gewapend met een zeer ge voelige tijdsantenne, is poes op pil- lentijd verdwenen. Hij houdt zich schuil in hoekjes en gaatjes en rea geert niet op roepen, zelfs niet als er met een stukje vlees wordt ge zwaaid. De kreet: „poes kom, vlees je", stuit af op een muur van moedwil lig zwijgen en stil zijn. Is het beest gevonden dan is er een menselijk wezen nodig om hem a. op de rug te dwingen en op schoot te nemenb. de vier poten stevig vast te houden. Een tweede mense lijk wezen komt met een pilletje aangerend. De bek wordt met een stevige greep opengesperd, het pil letje voorbij de kattetong gestopt en dan wordt de bek eventjes toege- klemd, zodat het edele dier de medi cijn tot zich nemen kan. Als hij verlost en uitzinnig van vrijheidsdrang wegspringt kan men de illusie hebben dat hel pilletje is ingeslikt, maar meer dan een illu sie is hel niet, want even later vindt men altijd de tablet verloren op de grond. Ook een drankje is tot mislukking gedoemd, want de inhoud van een lepeltje komt altijd op de broek te recht van degene, die geroepen wordt poes „eventjes vast te hou den". Ja, ja. Dikwijls hebben wij het beest al medegedeeld, dat het om zijn best wil is, maar dat dringt niet door. Kattewelzijn is iets anders dan men sewelzijn. Ontsnapt aan de medicijn begeeft poes zich naar een naai mandje, dat hij om de zorgen te ver geten - gaat beknagen met een wel lust als gold het een worst. Na de eerste waarschuwing schiet hij ver schrikt op de vensterbank, bijt het elastiekje van de gordijnen kapot en krijgt een hoestbuitje van de in spanning. Na al deze escapades kijkt hij liefelijk knipogend en spinnend naar de mensen, daarbij alom ver tedering wekkend, di.r zichtbaar van hem af straalt. Kinderen opvoeden rn huisdieren houden, het is allebei moeilijk. Een mens begint cr aan, zonder al teveel na te denken. H{j weet trouwens niet dat de steen der wijien niet is tc vinden. SC II1 ER EILANDMAN. OSLO. Held van het Bisletstadion werd de nieuwe wereldkampioen Ard Schenk, hier op foto opgevangen door Leen Pfrommer na zijn magistrale rit op de 10 kilometer, waarvoor hij 15.33 minuten nodig had. BERGEN, 6-2. Drie kleuters van de kleuterschool in het Noordlim burgse dorpje Bergen, een meisje en twee jongens in de leeftyd van 5 en 6 jaar, hebben hun leven te danken aan hun nauwelijks 20-jarige kleu terleidster en aan een 40-jarige huis moeder uit Bergen. Ondanks de dagelijkse vermanin gen van de juffrouw aan de kinderen om zich niet aan het water of ijs te begeven, waren de drie kleuters een sloot, die met een dun ijslaagje was bedekt, gaan opzoeken. De sloot, die enkele honderden meters van de gen parkeerterrein wandelend ver liet om naar het strand te gaan. Door nog niet opgehelderde oorzaak (de rijkspolitie nam bij de chauffeur een bloedproef) reed de automobilist op de groep in, waardoor twee personen werden gegrepen. De heer P. ten H. uit Zierikzee liep een lichte kneuzing aan been en schouder op, terwijl mej. L. uit Renesse ongedeerd bleef. De kleding van beide personen liep schade op. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. OOSTERLAND Feestavond vereniging voor Openbaar Onderwijs Op vrijdagavond a.s. hoopt de af deling Oosterland van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs een feestavond te houden in de Confe rentiekamer. Behalve de bestuurs verkiezingen en jaarverslagen zal een toneelstuk worden opgevoerd, getiteld „Het hing in de lucht", door een vijftal dames en drie heren uit loting plaats hebben. De afdeling Oosterland omvat de dorpen in Dui- eigen omgeving. Ook zal er een ver- veland en Bruinisse. BRUINISSE Kustvaarder kwam om lading aardappelen In de haven van Bruinisse meerde vorige week weer een kustvaarder om aardappelen te laden, ditmaal de Birthe Junior uit Kopenhagen. De 450 ton aardappelen die werden inge laden waren voor de Scandinavische landen. Geslaagde bazar „Nu mef Hope" te Bruinisse De muziekvereniging „Nu met Ho- pe' te Bruinisse heeft een geslaagde bazar gehouden, die vrijdagavond door burgemeester Hokken werd ge opend. De burgemeester hoopte dat de muziekvereniging, door het houden van deze bazar, zou mogen bereiken wat ze zich ten doel stelde, namelijk dat financieel de toestand voor de vereniging weer wat beter zal wor den. Na zelf aan diverse stands zijn ge luk te hebben beproefd verklaarde hij de bazar voor geopend. Voorzitter, de heer J. van der Ha ve, was er mee ingenomen, dat de eerste officiële daad van burgemees ter Hokken het openen van deze ba zar was. Vrijdagavond was het gezellig toe ven op genoemde bazar, het was niet druk en de sfeer was uitstekend. Die zelfde gezellige sfeer was er ook za terdagmiddag en zaterdagavond, maar toen was het wel bijzonder druk. De bruto opbrengst was f 4070,41, een verheugend bedrag, maar een bedrag waarvan nog di verse onkosten moeten worden be taald. Het is altijd verheugend, dat een vereniging niet alleen op over heidssteun teert, maar zelf de han den uit de mouwen steekt, om de fi nanciën op peil te houden. Nu die financiën nog niet op peil zijn, zal „Nu mol Hope" de steun ook van dc gewone donateurs niet kunnen mis sen. school ligt, was door de hoge water stand van de Maas enkele meters diep. Toen de schooljuffrouw, die in middels was gewaarschuwd dat er een kind in het water was gevallen, op de plaats des onheils aankwam, zag ze tot haar grote schrik, dat er niet één, maar drie kinderen de ver drinkingsdood nabij waren. Zonder zich te bedenken sprong zij in het water en wist twee kleuters te red den. Met het redden van de derde kleuter kwam ze zelf in moeilijkhe den. Op dat moment werd de Ber gense huismoeder door haar 8-jarig zoontje erop attent gemaakt, dat er een kind in het water lag. Ook zij bedacht zich geen seconde en kwam juist op het kritieke moment als een reddende engel opdagen. De kleuter had inmiddels het bewustzijn verlo ren. Na kunstmatige ademhaling slaagde de Bergense huismoeder erin om het kind weer tot bewustzijn te brengen. Bij een medisch onderzoek bleken de kinderen geen nadelige ge volgen te hebben overgehouden. Veroordelingen in Griekenland ATHENE. 16-2. Een Alheense mi litaire rechtbank heeft zes Grieken tot gevangenisstraffen variërend van 15 tot 14 maanden veroordeeld we gens het bezit van wapens en explo sieven. Een journalist kreeg drie maanden voorwaardelijk en zes per sonen werden vrijgesproken. Scheepvaartberichten Acila, 14-2 Abidjan naar Durban. Ameland, 14-2 Gothenburg naar Stockholm. Ampenan, 14-2 Bremen naar Ant werpen. Abida, 14-2 pass. Diamond Poit naar Yokkaichi. Attis, 14-2 pass Gibraltar naar Malta Calamares, 14-2 Tela naar Napels. Gulf Swede, 14-2 200 m. n.n.w. Porto Rico. Kara, 14-2 te Whitegate. Vlieland, 17-2 verw. Dakar. Zafra, 14-2 150 m. n.n.o. Finislerre. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. In de Vliet langs de Trekweg in Den Haag is hel lijk aan getroffen van de 42-jarige heer H. van der Stoep uit Den Haag, die op 22 januari j.l. als gevolg van glad heid van het wegdek met zijn auto te water was geraakt. Het ongeluk gebeurde op dezelfde plaats, waar het lijk werd gevonden. OUDE HASKE. In zijn woonplaats is de 10-jarige Klaas Berger uit Oude Haske om het leven gekomen. Dc jongen fietste links op de weg en week naar de rechterweghelft, juist toen hem een auto achterop kwam. Hij werd zwaar gewond naar een ziekenhuis in Heereveen overge bracht waar hij is overleden. TILBURG. De 34-jarige verkoop leider J. Schlimback uit Eindhoven reed in de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks vier uur, door on bekende oorzaak met zijn auto tegen een boom langs dc rijksweg Breda- Tilburg, ter hoogte van Dongcnwijk. Hij kwam om hel leven. RENIvUM. De 2(1-jarige automobi list W. M. van de Laar uit Doonverth iced in de nacht van zaterdag op zondag, door onbekende oorzaak op de Bcnnckomse weg in Rcnkum lo gen een boom. llij was op slag dood. Huldiging ten sladhuize te Zierikzee zullen zijn voor het goede, oude Zie rikzee en dat ik daar behulpzaam bij zal mogen zijn", zo besloot de secre taris, die nog mededeelde van het ontvangen geldgeschenk een dia- projektor te willen aanschaffen. Eni ge tijd bleven de aanwezigen hierna neg gezellig bijeen. ZIERIKZEE Tegenvallende brandschade aan bakkerij Wellicht in de vreugde over het feit dat althans de bakkerij van de heer J. Sinke aan de Nieuwe Boo- gerdstraat, geen prooi der vlammen werd bij de grote brand, die vorige week in twee naast liggende panden woedde, is onvermeld gebleven dat het onderhavige bedrijfspand wel de gelijk schade heeft opgelopen. Een schade die bij nader onderzoek lelijk tegenvalt. Het betreft hier een in de duizenden lopende rook- en waterschade, die een sluiting van het bedrijf, gedurende zeker drie maan den, noodzakelijk maakt. De Keu ringsdienst van Waren onderzocht maandag de in de zaak aanwezige consumptieartikelen, die alle wer den afgekeurd. Door de penetrante stank is het woonhuis feitelijk ook tijdelijk onbewoonbaar. De eigenaar is niet hoog tegen bedrijfsschade ver zekerd, zodat de nachtelijke brand voor betrokkene een lelijke schade post betekent. De verwoesting in de boveneetzaal van „Auberge Mariti me" blijkt eveneens aanzienlijk te zijn. Vrouwenbond Partij van de Arbeid De maandelijkse bijeenkomst van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. Zierikzee zal gehouden worden op woensdag 18 februari a.s. in de kof fiekamer van het Huis van Nassau. In deze vergadering komen de ge bruikelijke huishoudelijke zaken aan de orde en zal datum en doel worden vastgesteld van het te maken dag reisje. In bespreking komt ook het jeugdvormingswerk in Zeeland. Over dit laatste onderwerp zal ook worden vergaderd op 3 maart a.s. in de Prins van Oranje te Goes. Geslaagd Bij de Stichting Vakexamens Schoonheidsverzorging (S.T.I.V.A.S.) in Den Haag slaagde dezer dagen voor 't examen schoonheidsspecialiste mevrouw M. G. J. Gudde-van Gelo ven te Zierikzee. Ouderavond R.S.G. „Professor Zeeman" Op dinsdag 24 februari organi seert de oudercommissie van de R.S. G. „Professor Zeeman" een ouder avond in de aula van het schoolge bouw. Als spreker treedt op de heer A. G. Castermans, rector van de R.S. G. „Goeree-Overflakkee" te Middel- harnis over het onderwerp: „Het middelbaar onderwijs in Amerika". KERKWERVE Proef met plastic huiivuilzakken Onlangs werd door het bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland besloten vin het rayon Schouwen een proef te nemen met het gebruik van plastic huisvuilzak ken. Deze proef zal naar verwacht wordt plaats vinden gedurende de maanden april en mei a.s. De te ge bruiken zakken voor deze proef zullen aan de gebruikers gratis ter beschikking worden gesteld, en wel 20 zakken voor elke in gebruik zijnde emmer. De gebruikers van de plastic zakken zullen nader worden ingelicht door middel van een cir culaire. Hierin zullen de nodige ge bruiksaanwijzingen worden opgeno men. Dat de proef wordt genomen vindt zijn oorzaak in het steeds toe nemende aanbod van vuil en de ar beidstijdverkorting. Gebruik van pastic zakken heeft voor de beladers van de huisvxiilwagens het voordeel dat de emmers niet méér leegge schud moeten worden en ook geen lege emmers meer terug gezet moe ten worden. Om te zijner tijd de mogelijkheden te kunnen beoordelen zal tijdens de proefperiode éénmaal per week vuil worden opgehaald. Dit zal voor de mensen misschien be zwaren oproepen, doch omdat het hier een proef betreft zal het voor een juiste beoordeling van de resul taten noodzakelijk zijn de medewer king van de bevolking te vragen. BURGH Sperwer in vogelasyl Zondag werd in het vogelasyl van de Vogelwacht, dat door de heer M. Bakker wordt beheerd, een sperwer binnengebracht. De vogel was in Zierikzee gevonden en zo te zien door een schot aan één zijde vleu gellam geworden. De sperwer, een roofvogel, heeft het nog niet naar zijn zin in zijn tijdelijk verblijf. Et telijke malen per dag wordt hij ge voerd met kleine stukjes vlees doch het is voor de heer Bakker nood zaak geworden om dikke handschoe nen aan te trekken. Het is niet uit gesloten dat dc vogel binnenkort weer vliegen kan. De Vogelwacht kreeg een dezer dagen het bericht dat ergens een rode merel in een tuin rondscharrel de. Hier moet geen publieitcitswaar- de aan gehecht worden, omdat het een vogel is die ergens uit een vo lière ontsnapt moet zijn. WESTENSCHOUWEN Auto reed in op wandelaars Zondagmiddag omstreeks Iwre uur reëel de 19-jarige J. v. d. Z. uit Wes- tenschouwen over dc rotonde met zijn auto, juist op het moment dat daar een zeventiental leden van de jeugdsoos „Big-S" hel ernaast gele- SPORT ZAALHANDBAL Winst en verlies voor Delta Sport-dailies te Goes Delta Sport-DHC II 12-2 Tegen D.H.C. uit Domburg hebben de dames van Delta-Sport een ruime overwinning behaald. Hoewel Delta-Sport zonder keep- ster Corrie Koopman moest aantre den (Els van Zwieten nam haar plaats in), is de overwinning geen DAMMEN Sybraiuls speelde simultaan - Middelliarnis De wereldkampioen dammen T. Sijbtands speelde maandagavond te Middelharnis aan niet minder dan 92 borden simultaan tegen dammers uit Sommelsdijk. Ouddorp. Dirks- land. Melissant. Kapelle, Goes en Zierikzee. Si j brands verloor geen enkele partij. W. C. Boot (Damvcr. Zierikzee) was een van de 8 dammers die re mise bereikten, tezamen met A. Vroegindeweij, H. Groenendijk. B. Boetman en W. v. d. Boogerd (allen Sommelsdijk). W. van Waasbergen (Melissant). J. Visbeen (Ouddorp) en A. van der Schraal (Kapelle). Dit resultaat werd door Sijbrands in 5 uur behaald. Een uitstekend geslaagde propa gandas vond voor de damsport. BRUSSEL. Dc E.E.G. en Israël zijn het in de afgelopen week eens ge worden over een preferentieel pan- delsakkoord met een looptijd van vijf jaar. ogenblik in gevaar geweest. Delta- Sport scoorde er lustig op los en had reeds met de rust een 8-0 voor sprong. Na de rust was de spanning er dan ook geheel uit, waarvan D.H. C. gebruik maakte en twee doelpun ten wist te scoren. Delta-Sport nam echter weer het initiatief, en liep verder uit tot 12-2. De doelpunten vóór Delta-Sport werden gemaakt door Nel Verhey 6, Jannie de Jonge 4 eii Wietske Vos 2. Delta Sport-GSC II 5-10 Door fouten in de verdediging, an ders het sterkste deel van het team, had Delta-Sport reeds na 5 minuien een 0-4 achterstand opgelopen. Toen past wist Nel Verhey uit een straf- worp tegen te scoren (1-4). Nog voor de rust liep Delta-Sport in tot 3-5. Na de rust moest Delta-Sport aan treden zonder Nel Verhey. De stand liep toen regelmatig op tot 5-10. Een verdiende overwinning voor G.S.C. II. De Delta-Sport doelpunten wer den gemaakt door Wietske Vos (2), Els van Zwieten (1), Mia Mijnsber- gen (1) en Nel Verhey (1). De stand in dc tweede klasse da mes is: Hontenisse 13 11 1 1 23 117- 35 Sluiskil 13 9 3 1 21 102- 44 G.S.C. II 14 8 2 1 18 85- 69 E.M.M. II 16 8 2 6 18 111- 85 Delta-Sport 12 7 1 4 15 93- 67 D.H.C. I 15 6 3 G 15 93- 82 Walcheren III 14 6 0 8 12 91 103 Marathons II 14 2 0 12 4 55- 94 D.II.C. II 15 0 0 15 0 25- 193 ZIERIKZEE, 16-2. Op eenvoudige, maar hartelijke wijze heeft de ge meenteraad van Zierikzee op een bijzondere vergadering maandagavond de gemeentesecretaris gehuldigd, in verband met diens koperen ambtsjubileum te Zierikzee. De heer Van Ommeren is in gemeentelijke dienst reeds lang „het zilver" gepasseerd, maar „het koper" heeft betrekking op Zierikzee en het gemeentebestuur wilde dit feit niet onopgemerkt voorbij laten gaan, waardering als men heeft voor persoon en werk van de jubilaris, die - bescheiden als altijd - de hem toegezwaaide lof doorschoof naar het gemeen- tepersoneel, zonder wiens hulp hij het allemaal niet had kunnen doen. De voorzitter, burgemeester D. W. Kastelein geloofde wel dat een kope ren jubileum „vanzelf komt", maar belichtte het vele en belangrijke werk dat de heer Van Ommeren heeft verricht sinds zijn benoeming op lö augustus 1957. Gevoel voor verantwoordelijkheid, kennis van za ken, inzicht, karakter, werkkracht en vitaliteit maakten de secretaris tot een geziene adviseur van het ge meentebestuur. Veelzijdigheid is ook een eigenschap van de jubilaris, die zowel op organisatorisch als juri disch gebied op de hoogte is, maar evenzeer van woningbouw- als res tauratiezaken. „U bent snel in het uitwerken van problemen, doorziet de kern en weet doorgaans de meest aanvaardbare oplossing te vinden", zo voegde de voorzitter de jubilaris toe, die met echtgenote en kinderen aanwezig de lof over zich heen liet komen. „Onze dank is niet minder groot dan bij uw 25-jarig jubileum en ge let op uw werk wilde het gemeente bestuur deze dag toch niet onopge merkt voorbij laten gaan". In zijn dankwoord betrok de bur gemeester ook mevrouw Van Omme ren, die haar man altijd heeft ge steund in zijn werk. De voorzitter wist dat de dank van beiden uitgaat naar Hem. die ons aller leven be stuurt en hij hoopte dat God ook in de toekomst dezelfde wijsheid, ge zondheid en opgewektheid zal schen ken. De voorzitter overhandigde daarop de jubilaris een'enveloppe met in houd. Dank van tie raad Namens de gemeenteraad sprak de nestor de heer Simmers, die het juist vond dat even bij het koperen jubi leum wordt stil gestaan, ook al hoeft er geen groot feest van gemaakt. De heer Simmers prees het in de se cretaris dat hij altijd de raad van advies dient zonder enig aanziens des persoons. „Ik wil er wel aan her inneren dat ik destijds tegenover uw benoeming een gereserveerde -hou ding heb aangenomen, maar nu weet ik welk een goede en gelukkige keus werd gedaan." Namens de raad wenste de nestor de heer Van Om meren kracht en gezondheid „totdat de zilveren mijlpaal te Zierikzee is bereikt". Dankwoord De secretaris sprak een uitvoerig dankwoord, daarbij inhakend op de wcorden van de voorzitter, dat God alle lof en dank toekomt. Daarnaast dankte hij zijn echtgenote „die veel heeft moeten verdragen in het be lang van Zierikzee, dat ons beiden lief is geworden". De raad dankend, geloofde de se cretaris in zijn werk toch ook tekort te zijn geschoten. Wat zijn houding in de raad betreft merkte hij op: „ik ben niet partijloos, maar geloof toch het allemaal te hebben gedaan zon der veel politiek te bedrijven". In de 150 Zierikzeese maanden heeft hij 146 raadsvergaderingen meegemaakt. „Ik heb het werk altijd graag gedaan maar wil vooral de drie afdelingen ter secretarie danken voor de ont vangen medewerking". Daarnaast dankte hij het college van b. en w., de gemeenteraad, de heer Verheijen (niet aanwezig op deze vergadering), de gemeentebode, het concierge- -echtpaar, de Dienst Gemeentewer ken de pers, de Zierikzeese brand weer en „Beter Wonen". „Ik hoop dat allen nog vele jaren werkzaam De secretaris tijdens zijn dankwoord. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2