GEEN OUD ROEST LATEN WORDEN verf voor uw landbouwwerktuigen, ook de kleur voor uw tractor MOL-VERF Z I E R I K Z E E Amerika, Europa en liet Midden-Oosten Wereldkinderleed in bittere cijfers j Nieuwe Boogerdstraat NEW YORK. 14-2. Er zijn meer zieke ondervoede en geen on- J derwijs genoten hebbende kinderen dan tien jaar geleden. Zonder verenigde actie van de internationale gemeenschap zal tegen 1980 het aantal verwaarloosde kinderen met miljoenen zijn toegenomen. Deze waarschuwing laat de secretaris generaal der Verenigde Na ties, Thant, horen in een somber rapport dat door de commissie voor sociale ontwikkeling is samengesteld in samenwerking met verscheidene V.N.-instellingen als het kinderfonds (Unicef), de In ternationale Arbeidsorganisatie (I.L.O.) en de Organisatie voor On derwijs en Cultuur (Unesco). Daaruit blijkt, dat elke minuut in de ontwikkelingslanden tweehonderd kinderen worden geboren, maar dat veertig van hen binnen een jaar overlijden. Van de over blijvende 160 kinderen blijven 120 gedurende hun gehele kinder tijd verstoken van moderne medische zorg. Velen lijden in die periode aan ondervoeding. Vergeleken met hun Europese of Noord- amerikaanse leeftijdgenootjes is hun sterftekans twintig tot veertig maal zo groot. Van degenen in de leerplichtige leeftijd zal slechts iets meer dan de helft schoolonderwijs kunnen volgen. Slechts vier op de tien van deze groep volgt het gehele basisonderwijs. #j De situatie is des te alarmerender wanneer wij ons realiseren dat op onze wereld driekwart van de kinderen onder de vijftien jaar bijna een miljard, in ontwikkelingslanden leven, zegt het rapport. Thant legt de nadruk op de verplichtingen van de volkerenorga nisatie hulp te verlenen by nationale geboortenbeperkingspro- gramma's. Scharendijke's „Muziek Veredelt" gaf uitstekende WASHINGTON, 14-2. De Ameri kaanse republikeinse senator George Aiken vindt uat de Westeuropese lan den meer moeten doen voor de vrede in het Midden-Oosten. Amerika moest zonodig duidelijk maken, dat het niet van plan was de last van vredestichter in het Midden-Oosten te dragen zoals het dat in Vietnam deed. Dit zei Aiken in een toespraak voor een vrouwenvereniging uit Vermont. „De vredesvooruitzichten lijken gering omdat wij zo'n groot KERKNIEUWS Ger. Gemeente Oosterland Een tweetal minder verheugdene berichten ontving de kerkeraad van de Ger. Gemeente alhier jl. zaterdag. In de eerste plaats dat de beroepen predikant naar hier, ds. D. Hakken berg, pred. der Ger. Gemeente te Dordrecht, voor deze roeping meen de te moeten bedanken, en ten tweede dat de consulent der gemeen te, ds. J. Karens, die gedurende een zestal jaren veel voor de gemeente heeft verricht in de predikdienst, catechetisch onderwijs, en meer van dergelijke werkzaamheden, het be roep naar de Ger. Gemeente van Opheusden heeft aangenomen. Ned. Herv. Kerk Oosterland De inzameling, die in de Ned. Herv. Kerk alhier werd gehouden ten bate van het werelddiaconaat, bracht in totaal op, inclusief te vo ren ontvangen giften, de mooie som van f 440,28. Hogere informatica school te Tilburg TILBURG, 14-2. Er komt een school voor de opleiding van hoger computer personeel in Tilburg. Ze wordt ondergebracht in een scholen gemeenschap samen met de hogere technische school en de hogere tex tielschool. Het bestuur van de stich ting voor hoger beroepsonderwijs in Tilburg heeft gevraagd deze hogere informaticaschool op het rijksscho lenplan te zetten voor de jaren 1972 -1974. Tevens heeft het de staatsse cretaris voor onderwijs en weten schappen, mr. J. H. Grosheide, ver zocht de school in 1972 voor rijks subsidie in aanmerking te laten ko men, Een commissie van deskundi gen heeft de aanvraag gesteund met een uitvoerige beschouwing over de opleidingsbehoeften van computerdeskundigen. Geen verzwaring wet op abortus in Engeland LONDEN, 14-2 Het Britse Lager huis heeft vrijdag geweigerd de wet op de abortus te verzwaren. Op hel ogenblik worden krachtens deze wet iedere week duizend abortusopera ties uitgevoerd. In een amendement van de conser vatieve afgevaardigde Bryant Irvine werd er op aangedrongen bij deze operaties een specialist aanwezig te laten. Thans is een ingeschreven arts met een ervaring van vijf jaar voldoende. Daar het debat de gehele toegewezen tijd in beslag nam, werd er over het amendement, dat niet door de regering werd gesteund, niet gestemd. Dit betekent dat de wet van 1967, waarbij het uitvoeren van abortus op pschychiatrische en me dische gronden wordt toegestaan, on gewijzigd blijft. Kettingbotsing in Duitsland ULM, 14-2. Op de autoweg Stutt- gart-München, bij Ulm, zijn vrijdag bij een sneeuwjacht 57 auto's met elkaar in botsing gekomen. Een 53- jarige vrouw stierf en 13 personen werden gewond. Volgens de politie is de ketting botsing veroorzaakt door onverant woordelijk hard rijden bij een zicht van slechts 50 meter. Ook op de autoweg München- Neurenberg zijn elf mensen gewond bij 16 kettingbotsingen. 42 auto's, waaronder elf vrachtauto's en vier tankwagens, werden beschadigd. Stilte in de vóór-lente. Een plaatje uit de dertiger jaren van het land schap met molen op de grens van Scharendijke en Eikerzee. deel van de verantwoordelijkheid op ons nemen dat de Europeanen den ken, dat zij hun aandeel niet hoeven te leveren. Wij moeten deze kwestie met meer nadruk naar voren bren gen in de hoofdsteden van Europp, misschien zelfs in de Navo". Aiken, die al vaak kritiek heeft geleverd op de zijns inziens te grote verplichtingen van Amerika in de spanningsgebieden van de wereld, verklaarde dat west-Europa's afhan kelijkheid van het midden-oosten voor olie een belangrijke factor moest vormen voor een grotere vre debewarende rol in het gebied. De sympathie van de Atlantische lan den ging overwegend naar Israël uit. Maar dit mocht er niet toe lei den dat ze hun argumenten voor of tegen een der partijen opvoerden, en de mogelijkheid van een nieuwe wereldoorlog deden rijzen, aldus Aiken. Mail verdacht van ontucht met kinderen AMSTERDAM, 13-2. Verdacht van het plegen van ontucht met vijf meisjes in. de leeftijd' van 8 tot 11 jaar is in Amsterdam aangehou den de 40-jarige winkelier G. L. D. De man, die in Amsterdam-oost een snoepwinkeltje drijft heeft volgens de zedenpolitie reeds vijf veroorde lingen wegens ontucht rr.et kinderen achter de rug. Werktuigendag ,Bunnik' gaat niet door DEN HAAG, 14-2. De werktui- gendag „Bunnik" van de Nederland se Fruittelers Organisatie (N. F. O.) gaat niet door. Tengevolge van de voortdurende slechte bedrijfsresulta ten is de belangstelling voor het ko pen van nieuwe machines en werk tuigen minimaal. Ook valt slechts een gering aantal nieuwigheden te demonstreren. Het bestuur van de N. F. O. meent, dat volgend jaar de werktuigendag „Bunnik" ongetwij feld weer zal moeten worden gehou den. Internationaal jaar voor het onderwijs DEN HAAG, 14-2. Önderwijs wordt doelbewust veel breder gezien dan de leerperiode op school, namelijk als een proces van vorming in elk onderdeel van de maatschappij, het gehele leven door. Het vormings proces betreft iedereen en in alle fa sen van het leven. Het is. niet meer een voorbereiding op het leven, maar een dimensie van het leven zelf, van het gehele leven. Zo for muleerde drs. B. J. E .M. de Hoog, lid van de uitvoerende raad van de Unesco, in Nieuwspoort in Den Haag de grondgedachte, die het hoofd thema is geworden van het interna tionaal jaar voor het onderws, 1970, uitgeroepen door de algemene ver gadering van de Verenigde Naties. Europese rooiregeling in fruitteelt DEN HAAG, 14-2. Dezer dagen zal de Stichting Ontwikkelings- en Sa neringsfonds voor de Landbouw de nieuwe bijdrageregeling voor het rooien van appel- en perebomen vaststellen op basis van de desbe treffende E.E.G.-verordening. Om maximaal gebruik te kunnen maken van het voor rooien gunstige seizoen is beslist dat in afwachting van de nieuwe regeling reeds met ingang van maandag 16 februari bij de dis trictsbureauhouders aanvragen inge diend kunnen worden. Mutaties bij de Tros HILVERSUM, 14-2. Twee leiding gevende fuctionarissen bij de TROS, Karei Prior, hoofd van de afdeling televisie en Jack Dixon, hoofd van de afdeling regie en drama, zijn uit hun functie ontheven. Het bestuur van de TROS heeft daartoe vrijdag besloten. De directeur van de TROS mr, J. M. Landré heeft het besluit in een communiqué medegedeeld, zonder overigens de namen van de twee betrokkenen te noemen. Uit het feit, dat de TROS-televisie geen andere leidinggevende functionaris sen dan Karei Prior en Jack Dixon heeft, valt op te maken, dat het be sluit deze twee medewerkers betreft. Gifgas wordt verbrand WASHINGTON, 14-2. In Washing ton is bekend gemaakt dat het Ame rikaanse leger dit najaar een begin zal maken met de verbranding van duizenden liters dodelijk gifgas in reusachtige ovens in de Amerikaan se staat Colorado. Eerder is men van plan geweest het gas naar de oostkust van de Ver; Staten ie ver voeren en daar in zee kwijt te ra ken. Dit plan stuitte echter op hef tig verzet. Brand in Joods gebouw te Miinchen MÜNCHEN, 14-2. Bij een brand in een bejaardentehuis van de Jood se gemeente te München zijn vrij dagavond zeker twee mensen om het leven gekomen en werden drie per sonen gewond. De vuurzee woedde in de twee bovenste etages van het vier verdie pingen hoge gebouw, dat dicht bij de synagoge staat. Omstreeks 22 uur was de brandweer er in geslaagd het vuur, onder controle te krijgen. Het overslaan van het vuur naar de synagoge kon worden verhinderd. Volgens een woordvoerder van de politie moet de mogelijkheid van brandstichting niet worden uitgeslo ten. De brand bij de synagoge, die in het centrum van München staat, komt drie dagen na de aanslag op een Israëlisch passagiersvliegtuig op de luchthaven van München. Ben Goerion trekt zich terug TEL AVIV. (4-2. Dc 83-jarige Is- raëlische oud-premier David Ben Goerion heeft in een vraaggesprek met een blad in Tel Aviv meege deeld, dat hij dit jaar zijn zetel in het parlement beschikbaar zal stellen en zich uit de actieve politiek zal te rugtrekken. De oude staatsman, die eens de Mapai, de arbeiderspartij, heeft ge leid, is nu één van de vier afge vaardigden van de zg. „staatslijst". Hij zei dat hij zich eigenlijk al bij de vorige verkiezingen had willen terugtrekken, maar dat er toen zo veel druk op hem was uitgeoefend dat hij zich toch herkiesbaar had gesteld. Naar aanleiding van de contro verse over de vraag, wie Jood is, merkte Ben Goerion op, dat zijn hu welijk niet in de synagoge was in gezegend. „De bijbel zegt dat men een vrouw kan bezitten door mid del van geld, krachtens een huwe lijksdocument of door seks. In ons geval was het de derde mogelijk heid". Aldus de oud-premier. Commando's willen boven de wet staan AMMAN, 14-2. De Palestijnse geurrilla's die donderdagavond ko ning Hoessein hebben gedwongen de uitvoering van de nieuwe veilig heidsmaatregelen op te schorten, hebben verlangd, dat de maatrege len helemaal worden ingetrokken. Dit wordt gezegd in een in Am man uitgegeven verklaring van het verenigde Palestijnse opperbevel, dat enige dagen geleden door tien Arabische verzetsorganisaties is in gesteld. Verder wordt een volledige vrij heid van handelen gevraagd voor de commando's die in staat moeten worden gesteld de massa's op alle mogelijke wijzen te bewapenen en te mobiliseren. De Jordaanse troepen moeten, aldus de verklaring, uit de steden en voorsteden worden terug getrokken en moet een einde wor den gemaakt aan „gewapende ac ties". Palestijnen bieden Duitsers compensatie aan AMMAN, 13-2. De actie-groep voor de bevrijding van Palestina, die zegt verantwoordelijk te zijn voor de granaataanval van dinsdag op de luchthaven van München heeft vrij dag een brief gestuurd naar de Westduitse ambassade in Aman. In de brief zegt de groep de ver wondingen die Duitsers hebben op gelopen te betreuren en biedt ver—* volgens volledige compensatie en de betaling van de medische kosten aan. Bij de aanval werd een Israëlische passagier gedood en elf omstanders gewond. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De wereld, erpak- kingsorganisatie, die in 1968 in To kio werd opgericht door de Europe se, de Aziatische en de Noord- Amerikaanse verpakkings-federaties heeft besloten dat de internationale vakbeurs Makropak die van 22 tot en met 29 april in Utrecht wordt ge houden, de eerste verpakkingsbeurs zal zijn onder auspiciën van de we reldorganisatie. UTRECHT. Een wachtmeester en een opperwachtmeester van de rijks -politie hebben in de nacht op een industrieterrein in Mijdrecht twee inbrekers aangehouden. DEN HAAG. De president van de rechtbank in Den Haag, mr. J. H. C. Slotemaker, heeft, uitspraak doende in het korte geding dat de N.V. In dustrie- en Handelsmaatschappij „Lomefa" in Hoorn had aangespan nen tegen drie vakbonden in de metaalindustrie, die vakbonden be volen zich te onthouden van iedere aansporing tot, bevordering of on dersteuning van de werkstaking door werknemers in dienst van de ge noemde N.V. UTRECHT. Een bijzondere verga dering van de raad van overleg van de rijksuniversiteit in Utrecht is voortijdig gesloten door de voorzit ter, prof. dr. J. J. H. Vendrik, hoog leraar aan de katholieke universi teit in Nijmegen. Aanleiding hiertoe was het gooien van een rookbom door een van de aanwezige studen ten. UTRECHT. Dertig studenten van de rijksuniversiteit in Utrecht heb ben besloten dat de Utrechtse stu- ,dentenfaculteiten voorlopig niet zul len terugkeren in de raad van over leg. DEN HAAG. De Haagse politie heeft een misdadigersbende opge rold. die de afgelopen maanden voor naar schatting f 100.000 aan goede ren buitmaakte en schade aanrichtte Ook werden door leden van de groep wel personen mishandeld. Inmid dels zijn elf personen aangehouden, van wie er één niet voor de officier van justitie is geleid. OOSTERHOUT. In het ziekenhuis te Oosterhout is overleden de 31- jarige mej. M. Kras, die zware ver wondingen opliep toen in de nacht van maandag op dinsdag vorige week de auto, waarin zij meereed, in bot sing kwam met een ander voertuig. DEN HAAG. De rechtbank in Den Haag is begonnen met de behande ling van de zaken tegen acht per sonen, die op 1 juni van het afge lopen jaar in Den Haag hebben deelgenomen aan een demonstratie naar het Antillenhuis. HAARLEM. De 35-jarige reserve kassier W. C. A. de K. van een bank in Haarlem heeft tegenover de po litie bekend, dat hij een bedrag van f 4500 heeft verduisterd. De K. eigende zich het geld toe door via een computer bedragen van de re kening van een cliënt van de bank op de rekening van een vriend over te maken. SCHIPHOL. Uit een lijst van het passagiersvervoer der grootste lucht havens ter wereld blijkt, dat althans in 1968 Schiphol nog niet tot de eerste 30 behoorde. De lijst is opge steld door de ICAO, de internatio nale organisatie van de burger luchtvaart. GIETEN. In Gieten op rijksweg 33 is een grote trailer, bestuurd door de 24-jarige J. Lamain uit Veendam en geladen met 19 ton nieuwe rol len en pakken karton van de N.V. Karton- en Papierfabriek De Kroon te Oude Pekela, in brand geraakt. De trailer en het karton werden door het vuur verwoest. DEN BOSCH. De rechtbank te Den Bosch heeft de 23-jarige cou peuse O. A. uit Budel wegens dood slag op haar pasgeboren kind con form de eis van de officier van jus titie, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maan den voorwaardelijk en toezicht van de R.K. reclassering. LEEUWARDEN. De fabriek voor elektronische orgels van de heer J. H. Koch aan de Lorentzkade te Leeuwarden is volledig afgebrand. De fabriek was ondergebracht in een tien bij tien meter groot houten gebouwtje dat enkele jaren geleden is geplaatst. De schade bedraagt ruim 100.000 gulden. BUSSUM. De twee Bussumse scholiex-en, die als bolle Tinussen hebben geageerd tegen de actie van de Dolle Mina's, hebben hun werk- zaaheden nu stopgezet. Zij zijn er door hun ouders op geattendeerd dat de zaak langzamerhand te veel van hun tijd ging vergen en dat tenslotte hun eerste maatschappelijke plicht is; studeren. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 16-2. Aangevoerd 1542 dieren, t.w. 1173 runderen en 369 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,25-5,50, le f 4,40-4,90, 2e f 3,95-4,20, 3e f 3,65-3,85; stieren f 4,50-5,20; worslkoeien f 3,50-3,70; slachtvarkens le f 2,79-2,85, 2e f 2,75- 2,79, 3c f 2,73-2,75; slacht/zeugen f 2,20-2,30; zware varkens f 2,40-2,50. Runderen: aanvoer korter; handel redelijk; prijzen hoger. Varkens: aanvoer ruimer; handel vlug; prij zen hoger, enkele prima's boven no tering. uitvoering SCHARENDIJKE, 13-2. Voor een volle zaal gaf de muziekvereniging „Muziek Veredelt" vrijdagavond jl. in het Herv. Verenigingsgebouw al hier haar uitvoering. In zijn openingswoord drong de voorzitter, de heer C. L. van Nieu- wenhuijze er bij de jonge leden op aan om trouw de repetities te vol gen, opdat ook a.s. zomer een optre den naar buiten mogelijk zal zijn. Wat de muzikale prestaties betreft viel duidelijk op, dat deze door de dirigent, de heer J. Harthoom, op een hoger plan waren gebracht, vergeleken bij een jaar terug. Voor al de eerste nummers van het pro gramma: „Sneeuwwals", „Accordeon betovering" en „Pigalle" werden zeer behoorlijk gepresenteerd door de bespelers van de accordeons en melodica's, al viel het geluid van deze laatste vier voor een groot deel weg door de accordeonmuziek. De prestaties van de solisten op orgel en accordeon waren eveneens goed te noemen. Een orgelsolo werd ge geven door Nelleke Geluk en Leo de Bakker. Accox*deonspel lieten horen Joke Bos, Wilma Beije, Paula Min- riik en Kees Beije. Een verloting ter versteviging van de kas bracht f 199 op. Een aantal „meezingmelodieën" bracht het publiek tot vokale mede werking. Kon. gelukstelegram aan schaatsploeg DEN HAAG, 15-2. De koningin en pi'ins Bex*nhax*d hebben aan de Ne derlandse schaatsploeg in Noorwe gen een telegx*am gezonden, waax*in zij alle Nederlandse schaatsei-s geluk wensen met het behaalde i-esultaat en in het bijzonder de wex*eldkam- pioen 1970, Ard Schenk. Aldus deelt de rijksvooi-lichtingsdienst mee. Koningin opent Wereldvoedselcongres DEN HAAG, 14-2. Koningin Ju liana zal op 16 juni a.s. de opening verrichten van het tweede wereld- voedselcongi'es vèn de voedsel- en landbouwoi'ganisatie der Vei-enigde Naties, dat in het Haagse Congresge bouw zal worden gehouden. Dit heeft ministei*-px*esident de Jong meegedeeld, na afloop van het wekelijkse kabinetsbei'aad. Op deze gx-ootste internationale conferentie die ooit in ons land is gehouden en waarvan prins Bern- hai-d ere-voox*zitter zal zijn, zullen o.m. seci'etaris-generaal Oe Thant en Lester Pearson het woord voeren. De 1500 congresgangers, die uit alle delen van de wei-eld afkomstig zijn, ghan tot 30 juni praten over het ver band tussen de uitkomsten van de FAO-studies en de wijze, waarop een evenwichtige ontwikkeling in de ag rarische produktie tot stand komt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kex*k Beroepen te Linschoten, Scherpe- nisse en te Stellendam: kand. C. J. van der Plas, Katwijk aan Zee. Aangenomen paar Wintexswijk (wijk 2): J. Schipper, v.h. zendings- pred. te'Kameroen, woon. Epe; naar Gieten: kand. L. Oosthoek, Utrecht, die bedankte voor Grijpskerke, Hee rewaarden, Kats en Wilhelmina- dorp en voor Vrouwenparochie. Bedankt voor Giessen-Nieuwkerk (toez.): S. W. Verploeg, Leerdam. Ger. Kex-ken Beroepbaar: mej. E. van Krimpen, Bx*eitneislx*aat 15, Krimpen aan de IJssel. Aangenomen naar Èmmercompas- cuum: F. van der Weij, Emmererf-- scheiderveen. Gei*. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Murmerwoude: kand. K. Folkertsma, Bedum. In zijn slotwoord dankte de wnd. voorzitter, de heer J. van Iwaarden de jonge leden voor hun muzikale pi*estaties. Op de in de zaal aanwe zige jongelui wex*d een beroep ge daan zich aan te melden als lid. Een bijzonder wooid van dank werd ge richt tot de dii*igent de heer J. Hart- hooi*n. Al zijn werk in geld vergoe den, zou niet mogelijk zijn. Als dank werd hem een boekenbon overhan digd. De heer J. B. Dalebout werd voor het verzorgen van de geluids- verstei*king met stereo-apparatuur eveneens een attentie uitgei*eikt. Ook de heer J. Minnik, die veel werk veri'icht heeft voor het gei*eedmaken van pi-ogi-aiTima's, tekstboi*den ten behoeve van het publiek in de zaal, het copiëren van muziek, enz. werd in het dankwoox*d beti*okken. Tiende Landelijke Ruitere ross Op zatex-dag 21 febi*uai*i a.s. woi*dt te Burgh-Haamstede - gelijk ge meld - in de Domaniale Duinen aan de Adriaan van der Weijdeweg - richting Uitzichttoren - voor de tiende maal een Landelijke Ruiter- cross georganiseei*d. 's Morgens zal woi*den geoefend, terwijl de eigen lijke wedstrijd in de middaguren begint. De ci*oss bestaat uit di*ie delen, namelijk een pax*cours-cx*oss over 2500 meter, een dx*essuurpx*oef en een springwedstrijd over 14 hindernis sen. De wedstx'ijd is uniek voor Zee land. Een dergelijke cx*oss vergt zware training opdat de paax*den in de drie ondex-delen goed mee kun nen koiriën. Ondanks de, voor de Landelijke Ruiterverenigingen, zware opgave, is het aantal deelnemers - 80 tot 100 - groot. Voor het publiek is dit boeiende ruitei*evenement van de beboste hel lingen van de Schouwse duinen af goed te volgen. Voor hen, die willen genieten van een uniek evenement, een goede reden om het weekeinde van 21-22 februax*i een bezoek te brengen aan de duinstreek van Schouwen-Duiveland. Voor 55 jaar.... BURGH. De bloembollenteelt op ons eiland is zo ingekrompen dat het hoofdbestuur van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur de afd. Zierikzee en omstreken ontbonden heeft. SCHOUWEN. Naar wij vernemen zal de tram per 1 april beginnen te rijden. Ook de post zal met de tram vervoerd worden. ELKERZEE. De hier gevestigde Boerenleenbank heeft in het afge lopen jaar niet minder dan f 250.000 omgezet. BRUINISSE. De boten, die in het najaar door het Rijk in huur zijn genomen voor hei maken van pon tons, zijn teruggebracht. Voor be trokkenen een teleurstelling want zij missen nu een huur van f 17,50 per week. BRUINISSE. Aan de werklozen die zijn ingezet een gedeelte van de waterleiding de „Dee" te dempen wordt een daggeld verstrekt van 1. ZIERIKZEE. Dit weekeinde wer den in hel theaterschip „Alhambra Flottanle", de vroegere ook hier be kende „Rona"-boot, grootse bios coopvoorstellingen gegeven. ZIERIKZEE. (Adv.). Met 1 mei a.s. een boerendienstmeid benodigd, goed kunnende melken en goede getuigschriften. Loon 2,50 per week. ZIERIKZEE. Na vele en vruchte loze pogingen door een paar kader leden van de Landweeralhier ge detacheerd, is het gelukt een mili taire voetbalclub op te richten, be staande wit L.W.-soldaten en ma trozen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5