kwant die smaakt nu eenmaal anders dan andere Westhoek van Schouwen biedt een (laat) winterse aanblik STREEKNIEUWS Wat biedt de BEELDBUIS? Politieman en nachtwaker neergeschoten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 februari 1970 Nr. 20353 Sneeuw tapijt bedekt de velden, duinen en bossen Advertentie. mijn volgende pakje is weer BURGIl-HAAMSTEDE, 16-2. Ko ning winter is onpeilbaar en dat heeft een groot deel van het land moeten ondervinden. De Westhoek van Schouwen ligt vanaf donderdag middag verscholen onder een laag sneeuw welk het aspect van het land winterser dan ooit maakt. Na de kwakkel maanden en hoe veelheden regenwater begon ieder een al te denken aan het einde van de winter. Zoveel regen als in deze weken is gevallen is in geen jaren voor gekomen. Zelfs het „Hoge Burgh" kreeg grote waterplassen op de daar liggende landerijen, hetgeen een zeldzaamheid genoemd wordt. Doch de andere velden in de West hoek, we denken nu vooral aan de nog niet geploegde akkers, deelden in de wateroverlast. Totdat donderdag de oosterstorm een sneeuwlaag veroorzaakte die vele sloten als het ware dichtte. De storm joeg de sneeuw over de velden de sloten in. Het verkeer had vooral op de weg Zierikzee-Serooskerke veel hinder van de sneeuwwolken die dwars over de weg joegen en het zicht nog meer belemmerden dan dichte mist. Ernstige ongelukken ble ven gelukkig uit. Vrijdag en zaterdag brachten nog een licht sneeuwbuitje na zonvolle LONDEN, 15-2. In de nacht van zaterdag op zondag zijn een nacht waker en een politieman in een fa briek in Pudsey (Yorkshire) door een onbekende neergeschoten. De politie is een grootscheepse jacht op de moordenaar begonnen. Ongeveer 200 Waarnemers weg uit Nigeria LAGOS, 142. De vier internatio nale waarnemers voor de burger oorlog tussen Nigeria en Biafra zul len het land eind deze maand ver laten. Hun taak is geëindigd, maak te donderdag het Nigeriaanse minis terie van defensie bekend. De waar nemers waren afkomstig uit Enge land, Canada, Zweden en Polen, en waren in september 1968 op uitno diging van de federale regering in Nigeria gearriveerd om een onder zoek in te stellen naar de beschuldi gingen over volkenmoord. De waar nemers hebben deze beschuldigin gen ai in hun rapporten tegenge sproken. dagen. In de nacht van zaterdag op zondag daalde in Burgh het kwik door de grote uitstraling tot 8 graden onder nul. De wintertarwe ligt veilig onder de sneeuw, zodat deze geen hinder van de vorst heeft gekregen. De meeste rassen kunnen echter nog wel wat meer verdragen. Schade heeft deze nachtvorst dan ook niet gebracht. Zelfs voor de in het najaar geploegde grond is een dergelijke nachtvorst nog wel eens goed. Toeristen Dik ingepakt en met sneeuwmut- sen op kwamen zaterdag weer veel toeristen naar de Westhoek om van het sneeuwlandschap te genieten. Uitgangspunt waren de toegangspa den naar de dennen van het Domein- gebied, waar een echte winterse sfeer heerste. Zelfs zondag kwamen velen Westhoek-waarts. Alle wegen in de Westhoek waren uitstekend te berijden zodat een rit naar hier vanuit Holland geen enkel bezwaar opleverde. Fruit en tuinbouw De fruittelers zijn door de sneeuw enigszins in hun snoeiwerkzaamhe- den belemmerd, doch met goede wil en warme voeten kunnen nog wel enkele uurtjes benut worden. Enkele (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). politiemannen zoeken de, omgeving af. Op de wegen in de streek zijn versperringen opgeworpen. Een aan tal politie-agenten was naar de fa briek gegaan nadat de alarminstal latie was begonnen te werken. Een begeleidende onderofficier van de plaatselijke politie werd neergescho ten op het moment dat hij door het hek de fabriek binnen ging. Nadat de vermoorde politieman naar het ziekenhuis was overgebracht vonden zijn collega's het lijk van de nacht waker. Echtpaar gestikt in scheepsroef DORDRECHT, 14-2. Vrijdagavond zijn op de in de Wol wevershaven liggende sleepboot de 23-jarige heer K. Noldus en zijn 19-jarige vrouw C. Noldus-Lankhuizen in het ach teronder dood aangetroffen. De oor zaak van hun overlijden is geweest een butagaskachel, die was blijven branden toen het echtpaar zich naar bed had begeven en die in de kleine ruimte weldra alle zuurstof had ver bruikt. van hen zijn reeds klaar en kunnen zich gaan voorbereiden op de bemes ting en het spuitplan. Diegenen die hun bedrijf rooiden zijn tevens een eind op weg. Er ontstaan veel kale plekken met als grootste een aantal bedrijven aan de Lagezoom en de vlakte ten noorden van Burgh. Het is wel een bizar gezicht. De Westhoek verbouwt in de laat ste jaren steeds meer spruiten. De sneeuw en de vorst zijn oorzaken van goede prijzen op de veilingen en makten. De opbrengst in kilogram men valt zeer veel mee dit jaar. Ook de prei heeft wel eens minder ver bouwers geteld en deze specifieke groente voor koudere dagen wordt goed betaald. De beide groenten staan nu rijkelijk in een sneeuwge- waad. KERKWERVE Jaarvergadering N.C.V.B.-afdelIng Op woensdag 18 februari houdt de N.C.V.B.-afdeling de jaarvergadering in het verenigingsgebouw. Het pro gramma wordt verzorgd door de le den. Op het programma staat o.a. de verkoop van ingeleverde pakjes om de kas op peil te brengen. BURGH Feestavond DFS Evenals vorige jaren organiseert de sportvereniging „D.F.S." een feestavond en kan daarvoor weer beschikken over het toneelgezel schap „De Hutspot" uit Burgh- Haamstede. De avond is vastgesteld op a.s. vrijdag in hotel „Het wapen van Burgh". Opgevoerd wordt de klucht „Het blondje uit het Kurho- tel". Tevens wordt er een grote lo terij gehouden en na afloop gedanst. NIEUWERKERK Vergadering landbouwvereniging Donderdagavond 19 februari a.s. hoopt de landbouwvereniging „Een dracht Bindt", met de leden van de landbouwvereniging „Ouwerkerk" samen te komen op de ledenverga dering van eerstgenoemde land bouwvereniging. De agenda omvat o.a. een causerie „Algemene land bouwpolitiek", door de algemeen se cretaris van de Z.L.M., mr. E. Wage. Verder een voorstel van de C.A.V. tot aankoop van de erfpachtgrond van de gemeente Zierlkzee. Hierna volgt een bespreking van de nota C.A.V., inzake eventuele wijzigingen van het lidmaatschap van de Coöp. Aankoopvereniging „Schouwen-Dui- veland". Aan de leden is hierover een speciale bijlage gestuurd. De bijeenkomst vindt plaats in „Ons Dorpshuis". Afscheidsavond Ger. predikant dr. J. H. Becker Voor de gemeente der Gerefor meerde Kerk te Nieuwerkerk zal woensdagavond 18 februari door de kerkeraad een afscheidsavond in „Ons Dorpshuis" worden belegd, in verband met het vertrek van dr. J. H. Becker en zijn gezin. De familie NIEUWERKERK, 15-2. Zondag middag 15 februari j.l. nam dr. J. H. Becker, gereformeerd predikant te Nieuwerkerk, afscheid van zjjn ge meente in een overvol kerkgebouw. Veel belangstellenden en genodigden waren, behalve de gemeente, in het kerkgebouw aanwezig. De dienst werd geopend door het zingen van Psalm 43 3 en 4. Dr. Becker koos als schriflezing Psalm 130, en preekte naar aanlei ding van Handelingen 20 32: „En nu, ik draag u op aan den Here en het woord Zijner genade, aan Hem die bij machte is te bouwen en het erf deel te geven onder alle geheiligden" De scheidende predikant herinnerde in zijn korte preek dat tussen de eerste door hem geleide dienst (op 16 febr. 1930) veertig jaar prediken lag. Hij preekte dat alleen door de genade van Jezus Christus het ach ter hem liggende werk gezegend kan worden. „Het scheiden van Nieuwerkerk betekent voor mij de arbeid neerleggen". Spreker greep verschillende malen terug op zijn tekstgedeelte „En nu, ik draag u op aan de Here en het woord Zijner genade". „We kunnen ons op dit moment als gemeente alleen maar opdragen aan den Here", aldus de predikant. Dr. Becker legde in zijn preek voor al er de nadruk op dat het Woord van God voor iedereen van grote betekenis is, en dat genade voor iedereen geldt. „De Here wandelt bij of géén vacature altijd tussen de kandelaren, Zijn gemeenten, en dat de Here door zijn genade zijn ge meente bouwt". Hij merkte voorts op dat hoewel hij als herder vertrok, de Grote Herder blijft. Verschillende sprekers Vervolgens kregen dc sprekers ge legenheid tot het houden van een toespraak. Ds. D. Jansma te Zonne- maire, voerde het woord namens de classis Zierikzee, namens de streek- collega's en als vriend. Hij dankte dr. Becker voor al het werk dat hij in de loop van de achterliggende vijftien jaar heeft verricht. Hij dank te voor de vele vriendschap van de familie Becker ondervonden. Tweede spreker was ds. K. Kramer van Nieuwdorp, die namens de Partiku- liere Synode van Zeeland, in het bij- Becker hoopt deze week nog te ver trekken naar de gemeente van Oost- zaan. Ds. Becker hoopt daar na zijn emeritaat hulpdiensten te gaan ver- x-ichten. Deze afscheidsavond is voor iedereen toegankelijk, ook voor niet gereformeerden, uit Nieuwerkerk en andere plaatsen. De intrede van dr. J. H. Becker is gesteld op zondag 1 maart a.s. ANNA-JACOBAPOLDER Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van mevr. D. Quist- Abrahamse kwam de N.C.V.B. deze zonder namens artikel 53, het woord nam. Hij noemde dr. Becker de „ene echte theoloog" in de kring van predikanten, daar mag zetten. Hij prees hem om zijn eenvoud en oprechtheid, en vond het een aansporing zo verder te gaan. Hij karakteriseerde dr. Becker als een man die veel overeenkom sten heeft met Karl Barth. Ds. J. Karens, predikant der Gere formeerde Gemeenten ter plaatse, sprak namens andere plaatselijke kerken en wenste hem een goed ver trek naar Oostzaan. Hij wees erop dat God de weg, de waarheid en het leven is. Namens de burgerlijke ge meente sprak burgemeester De Kam van Duiveland woorden van dank baarheid. Emeritus predikant van de Hervormde Gemeente ds. H. J. Wes terhof sprak als vriend. Hij vond dat dr. Becker en hij veel karaktereigen schappen gemeen hebben. „We heb ben bijzonder weinig getheologi seerd. We waren het, afgezien van enkele bijkomstigheden, helemaal met elkaar eens en konden daarom de proef op de som nemen; daarvan zijn de interkerkelijke kerstzang diensten het bewijs." Namens de kerkeraad sprak de heer Joh. Rotte een dankwoord. „Uw medeleven met de gemeente en uw kinderlijk geloof hebben een stempel ten goede op uw werk gezet." Hij bracht ook mevrouw Becker harte lijk dank voor het vele medeleven en het bijstaan van de predikant. In zijn toespraak sprak hij ook het één en ander tot de gemeente en moedig de iedereen aan om „aktief te blij ven". Hij besloot met de woorden „Bidt en werk.'" Hij nodigde de gemeente de schei dende dominee psalm 121 4 toe te zingen: „De Heer zal u steeds gade slaan". Tot slot van deze bijeenkomst dankte dr. Becker namens zijn gezin alle sprekers voor hun waarderende woorden en de gemeente voor de ontvangen liefde. Tot slot werd nog staande gezongen ps. 150 1. Voor de genodigden was er na de dienst nog gelegenheid om afscheid te nemen van de familie Becker, in het verga derlokaal aan de Badhuisstraat. Ver meld zij dat bij deze afscheidsdienst een afvaardiging aanwezig was van dé Gereformeerde Kerk te Zwijn - drecht, de adoptiegemeente van Niewerkerk, tijdens de watersnood ramp van 1953. week in „Ons Dorpshuis" bijeen. De heer Wildert lichtte de aanwezige dames voor over het afsluiten van een levensverzekering. Het was een leerzame avond. Inbraak voor de derde maal NA ARDEN, 14-2. Bewoners van een villa aan de Bollelaan in Naar- den ontdekten na hun thuiskomst dat tijdens een korte afwezigheid reeds voor de derde maal was inge broken. Ditmaal was de buit groot. Reischeques ter waarde van 1200 dollar en sieraden ter waarde van ten minste 10.000 gulden worden vermist. DODELIJKE ONGELUKKEN MEPPEL. De 14-jarige Zweedse scholier K. T. Lisne, die met een vrachtauto was meegelift naar Ne derland, is om het leven gekomen op het industrieterrein in Meppel. Toen hij daar uit de vrachtauto sprong werd hij gegrepen door een juist passerende pex-sonenauto. BLOKKER. De 38-jarige fabrieks arbeider R. Poortinga uit Blokker is op de „Oosterblokker" in zijn woon plaats bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De man, die op de bromfiets was, kwam in botsing met een tegemoetkomende personen auto toen hij om onbekende reden naar links uitweek. Het slachtoffer was op slag dood. BREDA. De tienjarige J. C. M. Horrevoets uit Lagemierde is in zijn woonplaats onder een vrachtauto gekomen en ter plaatse overleden. UTRECHT. De 46-jarige heer W. Verkerk uit Maarssen is in de Schoolstraat in Vleuten onder de aanhanger van een vrachtauto geko men. De man bleek bij aankomst in het ziekenhuis te zijn overleden. UTRECHT. Een bromfietser is op een niet beveiligde overweg bij Haaksbergen onder een goederen trein gekomen. De man is zwaar ge wond naar een ziekenhuis in Haaks bergen overgebx*acht. EMMEN. De 14-jarige scholiere Annette Nannen is op 500 meter van het station van Emmen onder een trein gekomen. Het meisje was op slag dood. Zij stak met haar fiets een overpad over het spoor over juist toen een trein nadei*de. TUBBERGEN. Op de Oldenzaalsc- weg te Tubbergen is de 5-jarige H. G. M. Groothuis bij een verkeerson- geval om het leven gekomen. Hel jongetje zat achter op de fiets bij zijn 7-jarige broer, die gewond werd. De .jongetjes wex*den geschept door een tegemoetkomende personènauto toen zij linksaf de weg oversloegen. DEN BOSCH. De 30-jarige M. Brus uit Schijndel is in een ziekenhuis in Den Bosch aan zijn verwonindgeft overleden die hij opliep bij een ver keersongeluk in de nacht van zater dag op zondag. DINSDAG 17 FEBRUARI. NED. 1. In het programma van de KRO een aflevering van „Daktari". De eenogige Clarence komt in grote moeilijkheden. Het arme dier be landt nl. in een groep wilde leeu wen en dat kan vanzelfsprekend niet. De parlementariërs komen aan het woord in Vanavond in Nieuws poort". Vervolgens is David Frost de gastheer in „Frost on Sunday". Het vaste team zorgt voor grappen en grollen en als gasten maken hun op wachting de wereldberoemde ballet danser Rudolf Noerejew (die danst met Antoinette Sibley), de Franse zangeres Juliette Greco (met o.m. het onverwoestbare Le feuilles mor- tes) en de buikspreker Ray Allen. Een vast programma op de dinsdag is „De wrekers". Het zijn vreemd soortige spelletjes, die een zekere meneer Brostow laat spelen. De in zet is altijd de dood. Verschillende knappe koppen leggen het tegen de grootmeester Bristow af, totdat John Steed aan de beurt is. Hij is een behendig en intelligent speler. Maar zal hij winnen? NED. II. Na „Scala" de AVRO die de nooit aflatende (en nooit opge loste) problemen van het stadje „Peyton Place" laat meebeleven. Martin Peyton drukt steeds duide lijker zijn stempel op de stad. Na het journaal „De overlevenden". Het zevende deel van deze serie laat ons zien, hoeveel invloedrijke figuren soms aan kunnen wenden en op wal voor vreemde gronden zij dat doen. Zo wil de nu snel zijn einde nade rende Maylor wel een revolutie in Zuid Amerika financieren, als hij daarmee zijn zoon maar als opvol ger krijgt. Andere programma-on derdelen van deze dinsdag: Willem Duys met zijn „Voor de vuist weg" en Avro's Televizier met allerlei ac tualiteiten. Na het laatste nieuws brengt Avro's Sportpanorama nog een toegift in de vorm van een re portage van het gevecht om de zwaargewichttitel boksen tussen Joe Frazier en Jimmy Ellis. De twee ri valen zijn beide al door een boks- bond erkend als opvolger van Cas- sius Clay. De winnaar zal door bei de bonden worden aanvaard als de enige echte wereldkampioen. DINSDAG 17 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 Ver kennen en ontdekken11.10 Iet wiet wijlde wereld: 11.35 Notre ville: 12.00 Einde; 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Daktari (kleur); 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Vanavond in Nieuwspoort; 21.00 David Frost-show (kleur); 21.50 De wrekers (kleur); 22.40 Journaal; 22.45 Schaken voor beginners (Te- leac); 23.15 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; IS.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Scala; 19.30 Peyton Pla ce; 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 De overlevenden (kleur); 21.10 Voor dc vuist weg; 22.10 Avro's Televizier; 23.00 Journaal; 23.05 Sportpanorama; 24.00 F.inde. KERKNIEUWS Dr. J. H. Becker nam afscheid van Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3