m Hl TWJ Wensen van de fruittelers voorgelegd aan minister Lardinois Particuliere ziektekostenverzekering wordt ongeveer 14 procent duurder ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS JÜCCESJES Landbouwmechanisatiebedrijf J. W. KOOMAN - Ellenieet FIRMA KOEVOETS DE ZAAK voor accu's LOOIJ Verruiming regeling voor overbruggingskredieten DEN HAAG, 12-2. Minister ir. P. J. Lardinois zal rekening houden met de wensen van het Landbouwschap voor verbetering van de regelingen van de fruitteelt. Zo dient de rege ling voor overbruggingskredieten op verschillende punten te worden ver ruimd. Dit heef de voorzitter van het Landbouwschap, ir. C. S. Knottnerus de minister meegedeeld. Deze verruiming betreft o.m., dat in eik geval een bedrag a fond perdu dient te worden gegeven, dat over eenkomt met een uitkering voor een half jaar levensonderhoud. Ook is het gewenst, dat het overbruggings krediet geldt voor elk bedrijf, dat perspectief biedt en dat een werke lijk liquiditeitstekort heeft. Voor de herfinanciering van bedrijven wil het Landbouwschap een regeling, zo dat bestaande leningen worden ver vangen door nieuwe, waaraan faci liteiten zijn verbonden ten aanzien van de rente. Voorts wenst het Land bouwschap zekerheid voor de verde re toekomst. De rente en jaarlijkse aflossing moeten bij voortduring van de noodsituatie niet ten last van de fruittelers komen. De specifieke re gelingen voor de fruitteelt moeten dan worden voortgezet. Minister Lardinois gaat de rege lingen nader bezien. Hij stelt zich voor met de wensen rekening te houden ais hij na eind mei overleg met het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk en wanneer er meer over de oogstvoor- uitzichten en de situatie in de fruit teelt bekend is, zal beslissen over de. voortzetting van de regelingen. Het Landbouwschap vestigde de aandacht van de minister ook op de moeilijkheden in de vruchtboomkwe kerij als gevolg van de fruitteeltcrisis Minister Lardinois ging ook in op het verzoek van het Landbouwschap om bij de Europese commissie aan te dringen op maatregelen tegen de in voer van appels uit het zuidelijk halfrond voor 31 mei. Vrijwaring van import uit derde landen is volgens hem alleen mogelijk als deze import RECHTSZAKEN Bontdievep voor rechter ROTTERDAM, 12-2. Vier vrou wen en zeven mannen uit west-Bra bant hebben zich donderdag voor de rechtbank in Rotterdam moeten ver antwoorden voor een enorme seiie bortdiefstallen die zij, verenigd in een groet kcmplot, het vorig jaar en in 1988 hebben gepleegd. De „raad van elf" uit Brabant, hecht aaneen gesmeed door vriendschaps- en fa miliebanden, beroofde in deze perio de uit talloze warenhuizen en win kels overal in het land bontjassen en kleringstukken ter waarden van mi nimaal 200.000 gulden. De officier van justitie eiste donderdag tegen de elf vei'dachten straffen variërend van twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest tot een geld boete van 200 gulden subsidiair 20 dagen hechtenis. UTRECHT, 12-2. Op 1 april of 1 mei zullen de ziektekostenverzeke ringsmaatschappijen hun premies met 12 tot 15 procent moeten verho gen. Dit heeft de voorzitter van de kontaktcommissie Landelijke Orga nisaties Ziektekostenverzekeraars (K.L.O.Z.), de heer P. A. Zeven, op een persconferentie in Utrecht mee gedeeld. Dank zij de hei'ziening van de richtlijnen, voor de specialistentarie ven zal de post klinisch-specialisti- sche hulp weliswaar niet tot een ver hoging van de premie hoeven te lei den, maar de kostenstijgingen in andere sectoren maken een dergelij ke verhoging onvermijdelijk. Ter illusfratie noemde de heer Ze ven de gemiddelde verpleegprijs in de derde klasse van de ziekenhuizen, die op dit moment al f 42,per dag bedraagt, maar die volgens de prog noses in 1970 nog eens met f 8,zal stijgen. Daar komt nog bij, dat het aantal mensen per 1000 inwoners dat in een ziekenhuis wordt opgenomen in 1970 waarschijnlijk - gezien de er varingen van de laatste jaren - met vijf procent zal toenemen. Dit aan tal is nu in de particuliere sector 87, hetgeen overigens minder is dan dat in de ziekenfondssector. Een Columbiaans vliegtuig met 6 passagiei's en vijf bemanningsleden is in een dunbevolkt gebied bij Puerto Galtan in het oosten van Co- lumbië, neergestort. Alle inzittenden zijn om het leven gekomen. De puzzel van vorige week behoor de kennelijk niet tot de gemakkelijk ste. Het aantal inzendingen lag be neden het gemiddelde en er zaten ook nog al wat onjuistheden in de oplossingen. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: Mej. J. Z. KLAASSE Welleweg 11 DREISCHOR De tweede prijs gaat naar: Mevr. E. HOEN-v. d. STEEG Stationsstraat 68 SCHEEMDA (Gr.) De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. plastic; 6. harpoen; 12. Bom; 14. soes; 15. 11.; 17. lancas ter; 20. Dr.,; 21. tot; 23. piaster; 24. erg; 25. room; 27. knie; 28. omver; 29. kin; 31. zegen; 32. ei; 33. mager; 35. ge; 36 .orkaan; 37. geweld; 39. He; 40. loden; 42. L.S.; 44. opera; 46. nor; 47. tempo; 49. taks; 52. naar; 53. els; 54. honderd; 58. nat; 59. dm; 60. ï'ammelaar; 62. Ra; 63. worm; 64. vaal; 66. poespas; 67. borstel. Verticaal: 1. paltrok; 2. a.b.; 3. sol; 4. trap; 5. innig; 7. aster; 8. roer; 9. per; 10. os; 11. nergens; 13. lastig; 16. loom; 18. ca.; 19. St.; 20. drie; 22. toverheks; 24. Engelsman; 26. mei kers; 27.'kegelen; 29. kanon; 30. ne ger; 33. mal; 34. ren; 38. notedop; 41. donder: 43. portaal; 45. palm; 48. paar; 50. komma; 51. bravo; 54. hai'p 55. n.m.; 56. el; 57. daar; 60. ros; 61. ras; 63. we; 65. Lt. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. deel v.e. revolver; 6. kleine zangvogel; 12. fraai; 14. vis; 15. per px-ocuratie (afk.)17. at mosferisch verschijnsel; 20. che misch symbool; 21. toiletartikel; 23. vrouwelijk beroep; 24. Ned. lucht vaartmaatschappij (afk.); 25. rijst- bi'andewijn; 27. wolken in de nabij heid van de gi'ond; 28. vloeibare spijs; 29. berg in Indonesië; 31. plaats op Ameland; 32. sierdek op een bed; 33. ingedikt sap van zoet hout; 35. klein rond puntje; 36. on volkomenheid; 37. stoep langs de spoorbaan bij een stationsgebouw; 39. smalle sloep; 41. akelig, verve lend; 43. op elkaar; 45. arm v.e. boom 47. maatstaf van lichtsterkte; 49. onsmakelijk; 50. jonge koe; 52. deel van Azië; 53. Europeaan; 54. land schap met arctisch klimaat; 56. bij belse persoonsnaam; 57. paardeslee; 58. vaai'tuig; 60. chemisch symbool; 61. walkant; 62. plaats in N.-Hol- land; 64. snoepgoed; 65. niet kerke lijk. Verticaal: 1. buffet in een herberg 2. eminentie (afk.); 3 .trechtervor mig sleepnet; 4. matig koud; 5. ver trouwelijk; 7. weversklos; 8. spons achtig (van vruchten); 9. gezichtsor gaan; 10. gelukkig nieuwjaar (afk.); 11. uitheemse lekkernij; 13. hoorn achtige bek v.e. vogel; 16. Tui'kse munt; 18. eer bewijzen; 19. breuk in een vestingmuur; 20. voertuig zon der wielen; 22. kruisbladige genti aan; 24. militaire rang; 26. sooi't handtas; 28. schroeflijn; 30. veldge was; 32. gespannen; 34. door teer- distillatie verkregen stof; 35. Ja panse munt; 38. gulhartig; 40. plaats in N.-Brabant; 42. gelegenheid waar ijs wordt verkocht; 44. wandelhoofd in zee; 45. telegrafisch koersbericht onder beurstijd; 46. tienpotig schaal dier; 48. schoorsteenzwart; 50. fami lielid; 51. koord dat iets bijeenhoudt 54. schuifbak; 55. uitgestorven grote vogel; 58. recht stuk v.e. vaarwater tussen twee bochten; 59. lichte stof; 61. kosten koper (afk.); 63. milliam- père (afk.). 33 29 39 43 44 49 marktverstoring veroorzaakt. De Eu ropese commissie houdt zich hier ook al mee bezig naar aanleiding van een voorstel van de C.O.P.A., het over koepelend orgaan van de landbouw organisaties in Nederland. Z1ERIKZEK Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen over de navol gende in de maand januari gevon den voorwerpen. Zwarte wollen want; Br. plastic portemonnaie inh. f104,27beige kinderwant van boven bont; huis sleutels 2 stuks; bruine leren he renhandschoenen; heren glacé hand schoen; sleutels 3 stuks GM-14-95 (auto)' muts en blauwe want; zwart gympak en witte schoentjes; blauwe regenjas; groene vulpen; biljet van f 5; blauwe glacé want met wollen rand; sleutelétui met 2 sleutels merk Opel; gymschoen; huissleutel no. 23; huissleutel no. 7; kinder wantje; blauwe portemonnaie inh. f 2.50; grijze wollen handschoen; fluwelen sjaal; wit kleedje in papie ren zak; een paar rubberlaarzen; kinderhorloge bandje lichtgrijs; étui inh .lekengeieedschappen e.d.;want; leren heren handschoen. Filmavond „Ziejook" Op 20 februari draait in de aula van de R.S.G. „Prof. Zeeman" de filmkring „Ziejook" de film „Het dagboek van een kamermeisje". „Het dagboek van een kamer meisje" is de analyse van een tijd vak: dat van het smadelijk verval van de burgerlijke samenleving en van de waarden die deze beleed. Er zit ook een element van late per soonlijke wraakneming in. In 1930 werd in Parijs „L'Age d'or" van Luis Bunuel en Salvador Dali vertoond. De film veroorzaakte heftige kon- flikten tussen links en i*echls. Reak- tionaire groepen als de „Ligue des pati'iotes en de „Ligue anti-juive" gingen, nadat de film twee maanden had gedraaid, tot gewelddadige aktie over. De „Figaro" eiste het vei'bod van de film en had sukses. Het huiveringwekkende van Bu- nuel's film is dat hij niet alleen een vei'dorven milieu schildert, maar ook in trefzekere beelden laat uitkomen dat de mentaliteit van dit milieu slechts een manifestatie is van de fundamentele hardheid en wreed heid van het gehele bestaan. N.C.V.B. bijeenkomst Op 18 februari a.s. in het Ned. Herv. Vex-enigingsgebouw zal een bak- en braaddemonstratie woi'den gehouden door de „Frisia" op een ledenvergadering van de afdeling Zierikzee van N.C.V.B. Vergadering „De Stenen Brug" De buurtvereniging „De Stenen Brug" houdt op maandag 16 februari a.s. een vergadering in hotel „Con cordia". Op deze vei'gadering zullen de plannen voor het reeds aangevan gen jaar worden besproken. Het be stuur vraagt de leden o.a. hoe men denkt over een te houden feestavond, toneelavond of filmvoorstelling. Vei*- der wordt het plan geopperd op 30 april a.s. een bustocht te maken naar Antwerpen. Verdere suggesties wor den gaarne ingewacht. „Grote avond" R.S.G. „Prof. Zeeman" Op vrijdag 27 februari a.s. wordt in de Concertzaal de jaarlijkse „gro te avond" gehouden van de R.S.G. „Prof. Zeeman". HAAMSTEDE Reeks dia-voorstellingen Evenals vorig jaar oi'ganiseert Foto Berge een aantal dia-avonden, waarvoor amateur-fotografen hun medewerking hebben toegezegd. Een eerste voorstelling vindt plaats op maandag 16 februari in Hotel Vliegveld te Haamstede. De directeur van de R.T.M. dr. H. J. van Zuylen vertoont dan dia's uit Peru. Verder staan op het pi'ogramma: dinsdag 24 februari: de heer W. P. de Vrieze met dia's van Marokko; dinsdag 3 maai't: de heer J. P. C. Boot met dia's uit de wereld van de biologie; 10 maart: de heer M. j. Ge- leijnse met dia's van de wintersport en de heer H. Fennet met dia's van Spanje; dinsdag 17 maart: de heer J. Simons met dia's van Rome, Ca pri en Pompeï, de heer P. M. van Dalsen met dia's van Joego-Slavië. BROUWERSHAVEN: Causerie voor vrouwenverenigingen De contactcommissie van de geza menlijke vrouwenvei'enigingen te Brouwershaven, organiseert een bij eenkomst in het jeugdgebouw op 26 i'ebruai-i a.s. Een causerie zal wor den gehouden door mej. A. Voor hoeve, arts, die zal spi-eken over haar driejarig verblijf als dokter in Biafra. De bijeenkomst is voor ieder toegankelijk. DREISCHOR Culturele Vereniging In de agenda van donderdag jl. stond abusievelijk vermeld dat de bijeenkomst van de Culturele Ver eniging, op dinsdag 17 februari plaats vindt in „De Drie Schapen". Dit moet echter zijn in „De Drie Schorren". Professor Victor Koelebakin, die beschouwd wordt als dc grondlegger van de elektronica in de Sowjet- Unie, is woensdag op 79-jarige leef tijd in Moskou overleden. Enige honderden studenten in Leuven hebben donderdag een sym pathiebetoging gehouden voor de stakende mijnwerkers in Limburg. Heden overleed tot onze droefheid, nog vrij onverwacht, mijn innig geliefde man en onze lieve vader en groot vader JOI1AN AUGUST KNETEMANN op de leeftijd van bijna 81 jaar Burgh: M. W. F. KNETEMANN-LITTI Vancouver (Canada): HANS KNETEMANN Hilversum: BOB KNETEMANN Arnhem: ERICA STIBBE-KN'ETEMANN E. STIBBE en kinderen Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Burgh, 11 februari 1970 Burgem. W. G. Bootlaan 4 De ci-ematie zal plaats hebben maandag 16 februari a.s., te 14.00 uur, in het crematorium Rottexdam-Zuid, Mae- tei'linckvveg 101. Zeef getroffen door de vele blijken van deelneming, die ik mpfiht ontvangen na het plotseling heengaan van mijn geliefde man JAN VAN DER WEELE betuig ik mijn hartelijke dank. C. VAN DER WEELE- RINGELBERC Ziei'ikzee, februari 1970 Nieuwe Kooiweg 3 Voor de blijken van deelne ming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde broeder, zwager en oom JAN BOOT Mz. betuigen wij onze welge meende dank. Familie BOOT Kerkwerve, februari 1970 „Spildoorn" Personeel gevraagd Rótisserie Poorthuys vx-aagt voor de weekends meisjes voor hulp in de huishouding. Havenplein 7, Zierikzee. Tel. 2584. Diversen Onze laatste bontmantèls kunt u nu kopen vér bene den de normale waarde! B.v. van f 525,nu tegeef slechts f 108,—; van f 1.375 nu te- geef slechts 698,enz. enz. Zó goedkoop kocht u nooit een bontmantel! U zult zeg gen: dit is niet mogelijk, dat is haast voor niets! Dit kan alléén de - grootste en goed koopste bontzaak van Neder land: De Bontkoning, Hoog straat 97, Rotterdam. Weer volop vex'krijgbaar: De in Zeeland zo bekende ratte- vallen. H. Vei*schuui', Koraal straat 3, Zierikzee. Tel. 3132. H.H. veehouders! Voor het verzorgen der klauwen van uw rpejkvee naar P. J. Geel hoed, Dreischor. Tel. (01112) 224. Gedipt. Pedicure Mevr. van Opijnen, Mulocksfraat 78, Zierikzee, tel. (01110)2220. Behandeling op afspraak ook aan huis. \unstgebittenrepuratles Gouden tanden Zitdag: don lordags van 9-2 uur. Korte St Janstr. 2, Zierikzee, telef (01110)3573. En... daar kunt u op wachten! Uit voorraad te leveren: (pootaardappelen) Doré A 35/55 van de beste noorde lijke kleigronden. Fa. D. van Tuijl, Bruipisse. Tel. (01113)- 465. Alleen een Vamor-rijschool biedt U een opleiding tot een veilige en goede weggebrui ker. Maandag 8.00 uur theo rie. U wordt gehaald en ge bracht. Vamor gediplomeerd Cortxna-Daf rijschool Keijzer Hogezoom 144, Renesse, telef. (01116) 692. Nog enkele seizoenplaatsen voor caravans. Direkt aan zee. Te bevr. Kuijerdamse- weg 35, Scharendijke, telef. (01117)-216. KUNSTGEBITTEN- REPARATTES Sneller, beter en goedkoper! Ook gouden tanden. Parfumerie Wed. Van Doorn. is ts tra at 7. Zierikzee. TE KOOP? 1 gebruikte cult hoturf rees. 160 cm 1 nieuwe boxeregge, 2.70 meter, tegen speciale prijs 1 gebruikte Cappon wentelplceg. 1-schaar 1 gebruikte Cappon kanteiploeg, 1-schaar 1 Vicon harkkeerder 1 Vicon harkkeerder Acrobaat 1 Kleine bietenrooier, type KRX 15 1 Stoil bietenrooier, type C 25 1 Ferguson 35 (met kooiwieleix) 1 maaibalk voor onderbouw, oud type Ford-majoor 1 drievelds kromtandegge Verder uw adres voor: I.ELY kunstmeststrooiers óók het nieuwste type 1000 kg en de ROTOR-KOPEGGE Alles uit voorraad leverbaar Telef. (01117)281 IIANOMAG-STOLL-LELY-dealer Praktische nylon jacks 59,75 Uitstekende bromfietskleding! Parka's met uitneembare voei-ing NATO jacks - vanaf 39,75 NATO jacks met yitneembare voering Jagersjacks Monty coats en joppers kleding en sport IIAVENPARK 5 - ZIERIKZEE Zitdag PEDICURE te Dreischor op donderdag .19 februari, in het Wijkgebouw. Telef. afspreken: (01117) 385 Mevr. T. REMIJN-VERMUE Regelmatig adverteren is de kracht voor uw bedrijf! radiateuren en Nieuw en reparatie gelijkrichters Alles uit voorraad leverbaar ZIERIKZEE - Telefoon 2397 Melkmarkt 10 - Schuithaven 30 Maanstenen per post WASHINGTON, 13-2. Het Ameri kaanse ruimtevaai'tbureau NASA heeft meegedeeld dat het begonnen is met de verzending van maan stenen naar geleerden over de hele wereld - per aangetekende post. Het zijn de stenen die in november door de Apollo-12-astronauten Conrad en |3ean van de maan zijn gehaald. Pachtprijs van fruitteeltbedrijven DEN HAAG, 12-2. De Tweede Ka- mer-leden S. van der Ploeg en Von deling (beiden P.v.d.A.) hebben de ministers van financiën en van landbouw en visserij schriftelijk ge vraagd het gedeelte van de pacht prijs van fruitteeltbedrijven op do meingronden, dat uitgaat boven de pachtprijs van vergelijkbare akker bouwbedrijven, te laten vallen. Dit in verband met de uitermate slechte bedi'ijfsresultaten van de laatste lijd. Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Inschrijving naam politieke groepering De burgemeester van Zierikzee brengt op grond van het bepaalde in artikel G 3, lid 1 van de kieswet tbr openbai'e kennis, dat politieke groeperingen kunnen verzoeken ten behoeve van de op 3 juni 1970 te houden stemming ter vei'kiezing van de leden van de raad dezer gemeen te, waarvoor de kandidaatstelling zal plaatsvinden op 21 april 1970, hun naam, een aanduiding daai'van of beide in te schrijven in een re- gister, dat door het cenfraal stem-\ bureau voor die verkiezing woi'dt aangelegd. Het verzoek daartoe moet schrif telijk worden gericht tot het cen traal stembux-eau voor de vei'kiezing van de leden van de raad dezer ge meente, gevestigd ter secretarie van deze gemeente, binnen acht weken doch uitex-lijk zes weken voor de dag der kandidaatstelling (dus na 24 fe bruari 1970 en vóór 9 maart 1970). Wanneer een politieke gx'oepering de inschrijving verzoekt van een naam of aanduiding welke bij de kiesraad is geregistreei'd, moet bij haar verzoek een verklaring wox'den oveigelegd vanwege de rechtheb- bende groepering, dat de eerstge noemde groepering gemachtigd is, de inschrijving aan te vx-agen. Zierikzee, 13 februari 1970. De burgemeester voornoemd D. W. KASTELEIN. Vlelterinan had koud avontuur op het IJsselmeer AMSTERDAM, 12-2. Op het IJs- selmeer is donderdagavond een sleepbootje dat met de vlet „Trots Alles" op weg was naar Amsterdam, op het Muiderzand tussen Muidoen en Muiderberg in moeilijkheden ge raakt. Om gemakkelijker door het drijf ijs heen te komen, duwde het sleepbootje de vlet voor zich uit. Toen deze in een stuk open water kwam kreeg de harde wind vat op het bootje dat met vletterman Peet oom afdreef, terwijl het sleepbootje zelf in het ijs vast kwam te zitten. De schipper zag wel kans zelf naar de wal te komen, waar hij de politie alarmeerde. Het bleek door de ijs gang niet mogelijk met een grotere sleepboot de afgedreven vlet te be reiken en een helikopter kon niet worden ingezet vanwege het storm achtige weer. Inmiddels was door de wind meer water onder de wal ko men te staan, waardoor het vletje naar de kust werd geblazen en de vletterman na zijn eenzaam avon tuur droog maar koud aan land kon stappen. De schipper had intussen zijn vlot gekomen sleeiibootje bij de nieuwe Flevobrug kunnen afmeren. Internationale vakbeurs „Horeca" VALKENBURG, 12-2. Van 7 tot en met 12 maai't a.s. wordt in de Val- kenburgse Eurohallen de 16e B.B.B., de internationale Horeca-vakbeui-s gehouden. De 16e B.B.B. staat in het teken van Groot-Brittannië. De nieu we Bi'itse ambassadeur in Neder land sir Edward Tomkins zal op za terdag 7 maart in het Valkenburgse gemeentehuis deze vakbeurs en de daarmee gepaard gaande Britse week in zuid-Limburg openen. Russisch ambassadelid door Italië uitgewezen ROME, 12-2. Het Italiaanse pers bureau „Ansa" heeft dondeidag- avond bekend gemaakt, dat een functionaris van de Russische am bassade in Rome, Wladimir Alek- snadi'ow, door het Italiaanse minis terie van buitenlandse zaken tot „ongewenst persoon" is verklaard. Hij maakte deel uit van het militai re personeel van dc ambassade. Hij moet Italië binnen acht uur verla ten. Dit besluit zou genomen zijn op verzoek van de conti-a-spionage- cUe: :t en zou niets te maken heb ben met de vei'oordeling van twee It xsc studenten in Moskou. UODELIJKE ONGELUKKEN AVEREEST. De 40-jarige heer C. B. de Vries uit Soest is om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de provinciale weg onder Balkbrug. De auto die hij bestuurde is door on bekende ooizaak gaan slingeren en in een weiland tegen een paal tot stilstand gekomen. UTRECHT. Een voorbijganger heeft in een sloot langs de Bijle- veldseweg in Vleuten het stoffelijk ovei'schot gevonden van de drieja rige Peter J. de Groot uit Vleuten. Waai'schijnlijk is het jongetje tij dens het spelen te water gei-aakt en verdronken. KAPELLE. Op de parallelweg van ï'ijksweg 58 in Kapelle is de dei'tienjarige scholier Raimon Moes- ker uit Hansweert om het leven ge komen toen hij van zijn fiets viel en onder een tegemoefrijdende vracht auto terecht kwam. JUTPHAAS. In de Beatrixsluis le Vreeswijk is het stoffelijk overschot aangetroffen van de 57-jai'ige mej. W. C. H. van Rijnsoever, gewoond 'hebbend in Jutphaas. Zij was sinds 29 december van het voi'ig jaar ver mist. Die dag had zij te voet haar woning veiiaten. Aangenomen wordt dat zij is verdronken in het Am sterdam-Rijnkanaal. BERGEN. De 55-jarige P. Saris uit Blei-iele, die werd betrokken bij een verkeersongeluk, is hierbij zo eiTistig gewond gei-aakt dat hij in een ziekenhuis te Venlo aan de op gelopen verwondingen is overleden. De man was gehuwd en vader van een groot gezin. ZUNDERT. De 80-jai'ige heer J. F. van Rijen uit Zundert is om het leven gekomen, toen hij terwijl hij met zijn fiets aan de hand de Lijs- tei'straat in Zundei't ovei'stak, door een vrachtwagen werd aangereden. Hij werd zodanig gewond, dat hij ter plaatse overleed. APELDOORN. In de nabij de Ma- riahoeve in Assel (gemeente Apel doorn) gelegen bossen is het lijk ge vonden van de sinds 27 november vermiste 73-jarige S. W. Lubberts uit Apeldoorn. Het lijk lag op onge veer 10 meier afstand van een bos pad in de bossen en verkeei'de in verregaande staat van ontbinding. OIRSCHOT. Donderdagmiddag is 'de 41-jarige J. P. van Kuijk uit Best, in Oii'schot, op de provinciale weg Oirschot-Besl nabij café De Valk, om het leven gekomen. Door glad heid van de weg ten gevolge van sneeuwval slipte zijn auto en botste frontaal tegen een truck xnet opleg- gei'. De heer Van Kuyk was op slag dood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5