liouvv van geheel nieuwe school ligt nog niet in vooruitzicht Geheimzinnigheid rond huwelijk prof. Barnard kfrknïeijws Vele bodemschatten onder Mexico-stad ARAM VAN DE EILANDEN Wat biedt de BEELDBUIS? Ouderavond basisschool Burgh/Haamstede BURGH, 11-2. De ouderavond der openbare basisschool Burgh Haam stede, voor het eerst in gezamenlijke bijeenkomst trok in De Koebel meer dan 100 ouders. Op het podium dit maal nog twee oudercommissies n.l. die van Burgh en Haamstede die op deze avond in één samenvloeiden. Haamsteeds voorzitter, de heer M. Soeters sprak een welkomswoord en betrok daarin de beide wethouders Van der Klooster en Van Waveren en burgemeester Everwijn en echtge note. Uniek voor deze omgeving noemde de heer Soeters, na het samengaan der beide scholen, de ontstane 5- mans school. De sfeer is behouden en of er nog iets van alle tradities kwijt moet, zullen de ouders zelf moeten uitmaken. Spreker vroeg zich af of het klassieke schoolsysteem niet op de helling moet. Jaarlijks blijven meer dan 160.000 kinderen zitten, hetgeen miljoenen kost. In de prak tijk is bewezen dat ongeveer Va dei- kinderen tijd over heeft voor de leerstof, er net mee uitkomt en Va er mee tekort komt. Met bekwame spoed zal gewerkt moeten worden aan een nieuw schoolgebouw omdat het werken met 2 schoolgebouwen momentcel niet de juiste methode is. Hij dankte het le rarenkorps voor de toewijding aan de kinderen. De voorzitter vroeg f 10,voor het Schoolfonds om schoolbehoeften die de gemeente nog als luxe ziet te kun nen kopen. Spreker dacht aan een overhead-projector. Dank bracht de voorzitter aan het gemeentebestuur voor de medewerking in het afge lopen jaar aan de gang van zaken in de school, een school .waarop we trots mogen zijn". Om goed onderwijs De Burghse voorzitter, de heer A. J. de Bruine meende dat het nog wel enige (misschien wel 8) jaren" zal du ren voor een geheel nieuwe school gebouwd kan worden. Het gaat hier bij om maar één doel: onze eigen kinderen goed onderwijs bezorgen. De heer De Bruine wees er op dat we hier zeer vooruitstrevende onder wijzers (essen) hebben. „Ik meen te moeten opmerken dat het bijbouwen aan een oude afgeschreven school geen zin heeft." Dan maar liever nog even naar Burgh. Ik dank alle ou dere docenten en oudere leden van het voormalig Burghse gemeentebe stuur voor alles wat zij aan de Burghse school in vele jaren deden en dat is het laatste wat ik als Burghse voorzitter der oudercom- misie zeg" De secretaris, de heer J. Stoel zeide dat de school momenteel 142 leer lingen telt. De samenvoeging is bij zonder vlot verlopen zowel bij de le raren als bij de kinderen. Ook de tv- schoollessen beantwoorden aan de verwachting. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse, mevr. Speelman -Sloof bleek dat er een goed batig saldo was. In de kascommissie wer den benoemd mevr. Slager-Bom en de heer J. Mol. Over „Schoolgeluiden" sprak het hoofd der school, de heer A. Dam man die er op wees dat momenteel het onderwijs de aandacht van het gehele volk heeft. Alle media in de publiciteit besteden er aandacht aan. Momenteel worden rapporten beke ken over het zitten blijven en even tueel het afschaffen der klassen. „Ons onderwijs past niet meer in de ze maatschappij en de naam: docent of leraar zal in de toekomst mis schien wel veranderen in begelei der". Middenschool Aan de Mammoetwet wordt nu al getornd. Op 12-jarige leeftijd reeds te moeten beslissen wat men worden wil is te vroeg. Een z.g. middenschool zou hiervoor een oplossing kunnen zijn. In de nabije toekomst naar kleinere klassen zal de school toe- moeten. Reeds voor 1 au 2. heeft de minister een kleine verlaging der leerlingen schaal aangekondigd. Daar de school een z.g. hospiteer- school is komen regelmatig toekom stige docenten die een veffrissing in het werk brengen. Zelf blijven de le raren ook bij door het volgen van cursussen. Daar onze leefwereld anders ge worden is zal ook het vakkenpakket op de helling moeten. Een zekere or dening van alles wat t.v. en radio ons voorschotelen zal mogelijk in een vak: maatschappelijke verkenning, uitgevoerd moeten worden. Ook de ouders zijn anders geworden. Daar om heeft mej. Bliek een werkavond gehouden waarop die ouders die dit jaar een hunner kinderen naai school sturen, een moderne les mee maakten. Dit alles gaat om het kind". Reisjes De klassen 1 en 2 gaan dit jaar naar het strand, 3, 4 en 5 naar Am sterdam en 6 naar een schoolkamp in Domburg. In het bestuur werden gekozen de dames De Jonge-Meerdink, v d. Kreeke-Hanse en Speelman-Sloof; de heren A. J. de Bruine, W. J. Geleijn- se, J. Jonker, K. Schoonaard, M. Soeters en J. Stoel. De dames Koo- man-Blom en Rademaker-Noordhoek keren niet meer in het bestuur terug Zij werden dank gebracht door de voorzitter voor hun vele goede werk. Bij de rondvraag kwam de f 10, contributie ter sprake. Het werd veranderd in een vrijwillige bijdrage met minimaal f 5De meisjes han denarbeid laten verrichten stuit op praktische bezwaren. De gehele school zal in het vervolg op biddag en dankdag vrij krijgen Mondhygië ne is zeer belangrijk doch ook de lichamelijke hygiëne moet niet ver waarloosd worden en daarom zou aparte gymkleding aangeschaft moe ten worden. Ook het verstandig snoepen liep weer uit de hand. De ouders dienen hierop te letten. Een hippe, moderne jeugdmusical werd opgevoerd door de 6e klasse- leerlingen en het welgemeend ap plaus bewees dat er van genoten was „De wonderlijke machine van pro fessor Knap" was de titel van deze attractie en werd ingestudeerd door Meteen plaat vindt iedereen z'n draai S.G.P. hield jaarvergadering UTRECHT, 12-2. Naar de mening van ds. H. G. Abma, lid van de Tweede Kamer voor de SGP, is het .tekenend en beschamend" dat men enerzyds wil de zuiverheid van het leefklimaat doch anderzijds „de ver ontreiniging van het geestelijk leef klimaat met genoegen en overtuiging in de hand werkt". Ds. Abma stelde dit in een rede, uitgesproken op de algemene verga dering van de Staatkundig Gerefor meerde Partij, die donderdag in Utrecht werd gehouden. In deze toe spraak wees ds. Abma op het feit, dat de mens van nu leeft in een hoogtij van ongebreideld naturalis me. Hij laakte het streven naar wij ziging van de echtscheidingswet („wanneer niet het goddelijk gebod de norm aangeeft zal het huwelijk devalueren tot een contract, dat alle mogelijkheden zal bieden tot weder opzegging"), de bepleitte wettiging van de abortus wees hij van de hand en ook stelde hij zich op tegen een ruimhartig beleid voor de pornogra fie. Ds. Abma schonk in zijn rede voorts o.m. aandacht aan de uitrei king van de PC Hooft-prijs aan de auteur Van het Reve en noemde het beschamend dat de regering daarbij was vertegenwoordigd en daarbij een werkzaam aandeel nam. de heer A. Damman. Burgemeester Everwijn dankte het hoofd der school voor het gebrachte en zeide dat cok een dergelijke mu sical een onderdeel is van het mo derne onderwijs. Spreker was verheugd over de prettige geluiden die van deze school komen. De mogelijkheid om een nieuwe school te bouwen wordt on- deizocht. Mocht het r.iet slagen dan zal ergens bijgebouwd moeten wor den. JOHANNESBURG, 12-2. Een waas van geheimzinnigheid hangt rond de voorbereidingen voor het huwelijk, zaterdag van de Zuidafrikaanse hart transplantatiechirurg professor Chris Barnard met de 19-jarige society-fi- guur Barbara Zoellncr. Toen het geheim van de huwelijks datum enige weken geleden uitlek te wensten professor Bornard noch zijn toekomstige bruid deze te be vestigen. Sedert het nieuws van hun roman ce vorig jaar is uitgelekt hebben pro fessor Barnard en Barbara Zöllner verstoppertje gespeeld voor journa listen. Verwacht wordt dat de pro fessor, die 28 jaar ouder is dan zijn a.s. vrouw, waarschijnlijk vandaag uit Kaapstad in Johannesburg zal aankomen om de laatste regelingen te treffen voor de huwelijksvoltrek king. Voor welke - volgens een in Johannesburg verschijnend dagblad - slechts 12 personen zijn uitgeno digd. VIENTIANE. Van Amerikaanse zijde in Vientiane is medegedeeld dat rond 12.000 leden van diverse stammen met Amerikaanse trans portvliegtuigen en Laotiaanse vrachtauto's van de strategische Vlakte der Kruiken naar een gebied op 20 km. van Vientiane zijn over gebracht. Advertentie Een platenbon is altijd raak 15.-7.50 10.-16.-20,-25. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot staflid van de stich ting Kerk en Wereld te Driebergen: F. N. M. Nijssen, pred. voor het werk onder studenten en academici te Wageningen. Ger. Kerken Beroepen te Londen: J. W. Bats, Marknesse. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Bunschoten-Spaken burg: S. Cnossen, Vollenhove-Ca- doelen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Hoogeveen: P. op den Velde, Zierikzee. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. C. J. van der Plas, Karei Doormanstraat 30 E te Katwijk aan Zee en kand. mr. D. Donker. Curtiusstraat 27, Katwijk aan Zee.' Beroepen te Oud-Alblas: kand. J. de Vreugd, Katwijk aan Zee; te Stellendam: kand. C. J. van dei- Plas. Katwijk aan Zee; te IJssel- muiden: G. H. van Kooten, Delft en E. J. Schimmie, Harderwijk. Bedankt voor Stolwijk: J. H. Vlijm, Krimpen a.d. IJssel; voor Rouveen (toez.): J. Smit, Putten. Ger. Kerken Beroepen te Middelburg: J. H. v. Boggelen, Diemen; te Hoogeveen: Th. P. van Belzen, Vorden. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Noordscheschut: J. Westerink, Haamstede-Kerkwerve. Ger. Gemeenten Beroepen te Unionville (Canada): D. Hakkenberg, Dordrecht; te Zeist: Chr. v. d. Poel, die bedankte voor Scherpenisse. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar Winschoten: J. G. Niewöhner, Apeldoorn. MEXICO, 12-2. De graafwerkzaamheden voor de aanleg van een ondergrondse in Mexico-Stad blijken schatten aan archeologische vondsten te hebben opgeleverd. Waar gegraven wordt stuit men op overblijfselen uit de tijd der Azteken, natuurlijk meestal scherven en brokstukken, maar dikwijls ook op geheel gave exemplaren. Sinds het werk begon, zomer 1967, zijn nicer dan zesduizend in teressante stukken uit de tot tien meter diepe schachten geborgen, geregistreerd en in het antropologische museum ondergebracht. De belangrijkste vondsten zyn echter pas de laatste maanden gedaan, sinds het werk het Zocalo, het grote centrale plein in de hoofdstad, heeft bereikt. Op die plaats hebben zich zowel het wereldlijke als het geestelijke centrum van de oude hoofdstad Tcnochtitlan van de Azteken bevonden. Men heeft er nu de resten gevonden van Azteekse tempels, een goed onderhouden bedehuis met een bodem- oppervlakte van vier by vijf meter en twee meter hoog, stenen slangenkoppen van twee en een halve meter lengte, een zeshonderd kilo zware jaguarkop en twee voorstellingen van de Azteekse godin van de dood, Nictecacihuatl. Op een punt echter zijn de archeologen wat teleurgesteld. De „schatgravers' hebben tot dusver vergeefs gezocht naar een zeer waardevol stuk, de „Piedra Pintada" ofwel „beschilderde steen" die onder het Zocalo moet liggen. Het is een stenen cylinder met een doorsnede van ongeveer 2,80 en een meter hoog, waarop de Azteken in beelden de heldendaden van hun grote veldheer en hun laatste keizer Cuauhtemoc hebben beschreven. Cuautemoc heeft de Spaanse veroveraars in de nacht van 30 juni 1520 uit Tenochtit- lan verdreven en de stad later heldhaftig tegen nieuwe aanvallen van de Spanjaarden verdedigd. De stad werd in de loop van de strijd geheel vernield en viel tenslotte op 13 augustus 1521 toch nog in Spaanse handen. Cuauhtemoc werd op 28 februari 1525 door de Spanjaarden terechtgesteld. 64. „Kkkonings aaaadviseurs" stotterde de totaal verbijsterde wachtcom mandant. Hij snakte naar adem. „Ge meent dat gij „Speciaal gevolmachtigde van koning Lo- wis de Rechtvaardige militaire zaken bent? Inderdaad! Inderdaad! En ik zal zijne ma jesteit ogenblikkelijk rapport uitbrengen over de meer dan schandalige wijze waar op men bij uw regiment een speciaal ge volmachtigde ontvangt", tierde het vreemde schepsel driftig. „Sta daar niet zo stom te knipperogen, lummel! Roep liever uw man nen! Er zijn spionnen in het gebied gesig naleerd, dat onder uw toezicht staat. Ik heb mij verwaardigd om persoonlijk een onderzoek in te stellen. Volg mij! En weet dat ge het met uw onnozel leven zult be kopen indien ik ook maar een greintje on raad bespeur „O grootmachtige genadige!" kreet de wachtcommandant, wie het angstzweet uit brak. „Vergeef mij. Alles is helemaal in orde. Overtuig uzelf!" En met knikkende knieën volgde hij de speciaal gevolmach tigde. die met vervaarlijke passen het ge bouw binnenstapte Zodra de wachters door Laroet ver ge noeg waren gaf Aram zijn mannen een wenk en zo snel zij konden drongen zij het arsenaal binnen. De ogen van de jonge krijger glinsterden van voldoening toen hij het opeengestapelde wapentuig voor zich zag. Hier lag" alles wat hij nodig had om van de kleine groep volgelingen een weer bare strijdeenheid te maken, waarmee hij Satarin's plannen, om een vreselijke oorlog te ontketenen, wellicht kon tegengaan. Haastig beval hij zijn mannen zoveel wa pens weg te dragen als zijzelf nodig meen den te hebben. Vol vreugde gehoorzaam den zij. „Een speciale verrassing voor mijn vriend Satarin", gromde de reus voldaan. Achter hem omgordden uitgelaten man nen zich en hielpen elkander bij het op zetten van helmen, het vastsnoeren van wapenrokken. Doch terwijl ze daarmee be zig waren, vlogen Aram's gedachten de toestand van dit moment reeds ver voor uit. Als een geboren aanvoerder wist hij ook een situatie te overzien welke zich eerst in de toekomst zou voordoen. Zijn mannen mochten nu wel zeer blij zijn dat zij eindelijk gewapend waren, maar wat kwam hierna aan de orde? Van Laroet wist hij dat het huwelijk tussen Lowis en Tamahia, dat de aanval van Satarin zou inleiden, eerst over enkele dagen zou plaatsvinden. Waar moest hij tot zolang zijn mannen verbergen? Want bij zichzelf had hij reeds uitgemaakt dat de huwe lijksplechtigheid waarbij al zijn tegen standers verzameld zouden zijn, het enige moment was waarop een snelle aanval iets kon uitrichten. Maar zodra zijn ontsnap ping bemerkt werd, zou Satarin hemel en aarde bewegen om hen weer in handen te krijgen. De stad Pareh bood geen enkele schuilplaats voor zoveel mannen, die niet ogenblikkelijk ontdekt zouden worden. Waar moesten zij heen? Hij legde het pro bleem in enkele korte woorden aan Tudor en de anderen voor. Hun vrolijkheid was weg. Zij zagen thans het onoplosbare vraagstuk. Inderdaad, waar moesten zij blijven tot het ogenblik dat zij in actie konden komen? Doch eensklaps verhelderde Aram's ge zicht. „Vrees niet, vriend Tudor", mom pelde hij nadenkend. „Ik geloof dat ik de enige plaats in Pareh gevonden heb waar zij ons nimmer zullen zoeken. De goden geven alleen dat de wachters onze ont snapping nog niet gemerkt hebben. Daar is geen ogenblik tè verliezen. Volg mij, mannen! Snel Kustvaartier in nood voor Nederlandse kust SCHEVENINGEN, 112. Dc kust vaarder „Redder" is voor de kust, ongeveer een kilometer ten noorden van het REM-eiland, in moeilijkhe den geraakt. Omstreeks half vijf woensdagmiddag seinde het schip, dat er water in de machinekamer stroomde en dat onmiddellijke hulp nodig was. De Redder, naar nader blijkt een bergingsvaartuig uit Den Haag, werd omstreeks half zes door een red dingboot bereikt. Het is de bedoe ling dat de Redder door de Sch. 31 Aliöa naar de haven van Schevenin- gen wordt gesleept. KINSJASA. Drie Italiaanse mis sionarissen zijn omgekomen bij een vliegtuigongeluk in Kongo-Kinsjasa een half uur nadat zij met hun klei ne toestel waren opgestegen van het vliegveld Michombero (het nieuwe vliegveld van Boekavoe) voor een vlucht naar Kimatoega vloog het te gen een berg. Advertentie Een platenbon is altijd raak f 5,- 7,50 ÏO,-15,- 20,- 25,- Maandag 16 februari, Ned. I, 21.10 uur: „Alma Mater", een Duits televisie spel dat handelt over het studentenverzel. Peter Roggisch als Eichler. -MAANDAG 16 FEBRUARI. NED. I. Coen Flink vertelt van de Scheepsjongens van Bontekoe" en in de serie „Jeugdherinneringen" vangt Nica het zangvogeltje van de buurvrouw om het beestje op de markt te verkopen. Tot acht uur verder nog „Breng eens een zonne tje" met het duo Rien van Nunen en Bert van Dongen die liedjes zingen voor oudere mensen. Na journaal en „Hier en nu" de studentenquiz „Tweekamp", waarin vanavond de teams van de katholieke universiteit in Nijmegen en van de Theologische Hogeschool in Kampen. De rest van de avond een televisiefilm van. de Duitse televisie. Alma Mater" han delt over het studentenver zet in del vijftiger en zestiger jaren. Aan de Berlijnse universiteit broeiden de conflicten het hevigst. In de film, horen we de discussies tussen de studenten en de pro/essoren. Een van hen trekt de konsekwenties uit zijn afwijzende houding jegens de ma chinaties van de studenten en neemt ontslag. Bij wijze van dagsluiting volgt dan nog „Psalter", opgenomen in de Nederlands Hervormde Kerk van Oosthuizen. Medewerkenden zijn Julien Schoenaerts, Cor Kee en de Drachtster Cantorij. NED. II. Na „Scala" begint de VARA haar maandagavondprogram ma met „Coronationstreet". Het ver haal spitst zich ditmaal voorname lijk toe op de kleine Susan en haar verdriet. Na het journaal de Lucille Ball show. Dochter Kim neemt haar eerste baantje aan en wordt daarbij geholpen door haar moeder. Dan de ruim twintig jaar oude film van Hen ry Hathaway „The Dark Corner Ook hierin zien we Lucille Ball, zij het in een jeugdiger uitvoering. De film is een thriller van begin tot het eind. De mannen om wie alles draait zijn twee particuliere detectives. Ze gaan uit elkaar als een van hen dingen doet die niet door de beugel kunnen en de ander daarvoor in de gevangenis laat stoppen. Als die er uit komt begint hij een éigen bureau maar het duurt niet lang of hij wordt weer lastig gevallen. Tot slot brengt Koos Postema uit Loener- sloot zijn „Achter hei nieuwsmet publiek. ZONDAG 15 FEBRUARI. NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 12.00 Einde; 12.45 Studeren (Teleac); van plm. 13.15 tot plm. 17.30 schaat sen afgewisseld door Skippy, open baar kunstbezit (16.00 uur), toto-uit slagen en reportages van de W.K. skiën18.20 Schaken (Teleac); 18.55 Fabeltjeskrant (kleur); 19.00 Woord voor woord; 19.05 Woord voor woord extra; 19.30 The High Chaparral (in kleur); 20.20 Hier Parijs, hier Jan Brusse; 20.30 Journaal; 20.35 De bal lade van de Zuiderzee (kleur); 21.00 De wals van de toreadors; 22.30 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Journaal; 19.05 De to venaar van Saburac (kleur); 19.30 Studio Sport; 20.15 Panoramiek; 20.40 Wet-strijd; 21.10 Studio Sport; 21.35 Zienswijze; 22.25 Journaal. MAANDAG 16 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 Wal ter en Connie; 11.10 Notre inlle; 11.35 John Buil; 12.00 Einde; 18.45 Fabeltjeskrant (kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 De scheepsjongens van Bontekoe; 19.13 Jeugdherinneringen (kleur); 19.30 Breng eens een zonnetje (kleur); 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster 20.20 Hier en nu; 20.45 Tweekamp; 21.10 Alma Mater; 22.40 Psalter; 22.45 Journaal; 22.50 Methodiek van de burgerschapsvorming cursusin formatie (Teleac): 23.05 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Scala; 19.30 Coronation street; 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Hier is Lucy (kleur) 20.45 Schurken in smoking; 22.15 Achter het nieuws; 22.55 Journaal. ZONDAG 15 FEBRUARI. NED. I. De eucharistieviering komt uit het R.K. ziekenhuis in Hil versum. De schaatsreportages laten de wedstrijden op de 1500 en 10.000 zien. Op onbelangrijke ogenblikken wordt de reportage uit Oslo onder broken voor de vaste rubrieken zo als het journaal, weekjournaal, „Skippy", verkeersinformatie en voetbaluitslagen. Ook het skiën uit Italië komt nog aan bod. In de avond een uitzending van „Woord voor woord", extra, gewijd aan ge zag. Kinderen van de Alberding Thijmschool laten zien, wat gezag is en wat het niet moet zijn. In de af levering van High Chaparral" ont moet Manolito een oude kameraad, die helemaal het slechte pad op is gegaan. Tien minuutjes uit Parijs met Jan Brusse gaan vooraf aan. het journaal waarna de „Ballade van de Zuiderzee", derde deel. Joop Schel- tens zwerft ditmaal langs de kust bij Harderwijk, Kampen, Elburg en zo meer. De avond wordt besloten met een „droeve klucht" van de bekende Franse schrijver Jean Anouilh, uit gevoerd onder regie van Walter van der Kamp. „De wals van de Torea dors" is een merkwaardig verhaal over een generaal met een bedlege rige vrouw. Hij heeft twee dochters, een oude liefde, die altijd op hem heeft gewacht en een hele reeks veroveringen. Hij zou dolgraag van zijn vrouw afwillen om met die eni- ge echte liefde te trouwen, maar zijn wettige echtgenote verzet zich daar tegen. In de hoofdrollen zien we Fons Rademakers als de generaal, Ank van der Moer als de zieke gade, Elisabeth Andersen als de geliefde en Joop Admiraal als de trouwe se cretaris van de generaal. NED. II. De zevende aflevering van „De tovenaar van Saburac Catweazle wordt geconfronteerd met de telefoon, die hij een magisch bol noemt. Hij beklimt en passant ook nog een kerktoren tot groot verdriet van de dominee. Tussen de twee de len van „Studio Sport" Joop van Zijls Panoramieken „Wetstrijd". Daarin zullen leden van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland het in hun kennis van de toetten opne men tegen collega's uit Overijssel. In de rubriek Zienswijzelaten Jack van Belle en Marion Bogdardt mensen van verschillende geloofs overtuiging discussiëren onder het motto: ik geloof, jij gelooft, hij ge looft Advertentie r Een platenbon is altijd raak L 15,-7,50 10,-15,-20,-25,- A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4