DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eerdere openstelling Volkerakdam? K0UWENBERG i gasverwarming I I Zeer ernstige overstromingen op Java TUINMAN&ZN Mijnwerkers hielden „zwarte donderdag" Franse westkust door storm getroffen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 februari 1970 126ste jaargang Nr. 20352 WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 RFDAK rIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaaie, lel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,10; per maand 2,75; per jaar 31,20. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/o B.T.W. In dit nummer Twee huizen verbrand te Zierikzee DEN HAAG, 11-2. Minister drs. J. A. Bakker van Verkeer en Water staat heeft de Tweede Kamer mee gedeeld, dat thans wordt nagegaan welke mogelijkheden er zijn om de weg over de Volkerakdam eerder open te stellen dan aanvankelijk de bedoeling was. Gedacht wordt aan de instelling van tijdelijk verkeersbeperkende maatregelen op het lokale wegennet. De resultaten van het overleg zullen zc spcedig mogelijk bekend gemaakt worden. Eerder was meegedeeld, dat als ge volg van de beperkte afmetingen en de lichte verhardingsconstruclies van STEENWIJK. Onder hel vee van de veehouder L. Dedden te Steen wij kerwold is miltvuur uitgebroken. Door de vecartsenijkundige dienst zijn onmiddellijk alle maatregelen genomen om uitbreiding van deze gevreesde ziekte die maar zelden voorkomt, te voorkomen. het lokale wegennet de openstelling van de weg over de Volkerakdam beter kan wox-den uitgesteld tot het moment van gereedkomen van het aansluitende gedeelte van de Zoom- weg tot voorbij Dinteloord. Naar ver wachting zal cén rijbaan van dit wegvak tegen het einde van het jaar in gebruik worden genomen. Totaal verbod op Franse heroïnehandel PARIJS, 12-2. Het Franse mini sterie van volksgezondheid heeft be sloten tot een volledig verbod op het verhandelen van heroïne. Dit bete kent dat bij de binnenkort te ver wachten afkondiging van een desbe treffend decreet het verdovende mid del niet meer in apotheken mag wor den verkocht. Er zal slechts een kleine hoeveelheid in voorraad wor den gehouden voor gebruik in het kader van ontwenningskuren. TEL. 2618 - ZIERIKZEE Tel Aviv: „Aanval gevolg van fout" Dit nummer bestaat uit 10 pagina's f f f Het is het „later" dat zoveel J energie heeft in slaap gesust en j zoveel werkkracht heeft ver- lamd. I Advertentie Weinig wind Verwachting tot zaterdagavond: Opklaringen met aan de kust hier en daar een sneeuwbui; lichte, in het binnenland plaatselijk matige vorst en enkele mistbanken; morgen mid- dagtemperaturen om het vriespunt; meest zwakke wind. Voor zondag: Aantal uren zon; 1 tot 6. Min.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Max.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur; 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. 14 febr. Zon op 7.58, onder 17.51. Maan op 10.50, onder 3.56. 15 febr. Zon op 7.56, onder 17.53. Maan op 11.31, onder 5.03. 16 febr. Zon op 7.54, onder 17.55. Maan op 12.25, onder 5.58. Volle maan: 21 febr. te 9.19. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 14 febr. 8.49 v.m. 21.34 n.m. 15 febr. 10.03 v.m. 22.58 n.m. 16 febr. 11.37 v.m. n.m. BROUWERSHAVEN 14 febr. 8.48 v.m. 21.29 n.m. 15 febr. 10.02 v.m. 22.56 n.m. 16 febr. 11.34 v.m. n.m. Doodtij: 15 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het afgelopen et maal trok een aktieve depressie over het Kanaal, België en het zuidoosten van ons land naar het oosten. Hier bij viel, vooral in Brabant en Lim burg, veel sneeuw, daar lag vanoch tend een sneeuwdek van 10 tot 20 centimeter. In de noordelijke pro vincies viel daarentegen vrijwel geen neerslag. Onder invloed van de depressie draaide de wind van oost naar noord en nam aan de kust tij delijk tot stormachtig toe. Achter het lagedrukgebied ontwikkelde zich boven de Britse eilanden een rug van hoge druk, waardoor van ochtend de bewolking begon te bre ken, terwijl de wind snel in kracht afnam. Inmiddels koerst een nieuwe depressie over het zeegebied ten zuiden van Ierland naar het zuid oosten naar Frankrijk. Het ziet er echter niet naar uit. dat dit druk- systeem invloed zal hebben op het weer in onze omgeving. Negentig burgers werden gewond CAIRO TEL AVIV. 12-2. Israëlische strualbommenwerpers hebben don derdagmorgen een aanval gedaan op een yzerfabriek in Aboe Zabal, ruim 30 km ten noordoosten van Cairo. Volgens het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten zyn by deze aanval 70 burgers om het leven gekomen en werden meer dan 90 gewond. Egypte heeft sedert de zesdaagse oorlog van juni 1967 nimmer een zo groot aantal slachtoffers onder de burgerbevolking van cén enkele Is raëlische actie opgegeven als don derdag. B(j de Israëlische luchtaan vallen van de laatste jaren zyn on geveer 700 Egyptische burgers ge dood. De aanval kwam kort voordat Nas ser in Cairo besprekingen zou be ginnen met de leiders van Soedan en Libië. In de Egyptische hoofdstad ziet men de aanval van donderdag als een ernstige uitbreiding van de nooit officieel verklaarde oorlog tus sen de Arabieren en Israël. Er gaan in Cairo steeds meer stemmen op om een vergeldingsactie tegen Israël te ondernemen. Volgens het persbureau voor het Midden-Oosten zouden de Israëli's ook gebruik hebben gemaakt van napalmbommen. De met twee Ame rikaanse Phantoms uitgevoerde aan val begon - aldus het persbureau - kort nadat de 2.000 arbeiders van de fabriék aan het werk waren gegaan. De napalmbommen hadden de meeste slachtoffers veroorzaakt. Onder hen bevinden zich veel jonge mensen. Ongeveer 20 doden waren zo ernstig verbrand, dat identificatie niet mo gelijk bleek. Andere doelen In Tel Aviv heeft een woordvoer der meegedeeld, dat Israëlische vlieg tuigen donderdagmorgen nog meer doelen nabij Cairo hebben aangeval len. Deze waren gericht op de Egyp tische basis Khanka - 20 km ten noorden van Cairo - en op die van Djcbel-Aveded - 40 km ten westen van het Suezkanaal. Volgens de woordvoerder waren bij deze aan vallen verscheidene voltreffers ge plaatst. Alle toestellen waren veilig op hun bases teruggekeerd. Er waren geen Egyptische onderscheppirigsja- gers in de lucht geweest, aldus de Israëlische woordvoerder. In antwoord op de kritiek van Cairo dat Israëlische vliegtuigen een aanval hebben gedaan op een civiel object - de ijzerfabriek - is in be voegde kringen in Tel Aviv ver klaard, dat de Israëlische luchtmacht strenge opdracht heeft alleen mili taire doelen aan te vallen en dat dit bevel strikt wordt nageleefd. Later verklaarde een militaire Tienduizenden vluchtelingen DJAKARTA, 12-2. In het gebied van Djakarta zyn dc Indonesische gezondheidsdiensten begonnen de bevolking op massale wijze in te en ten tegen cholera, tyfus en dyscntric De douane- en accijnzendienst van Kortrijk en Antwerpen zijn een omvangrijke fraude op het spoor ge komen bij de uitvoer van rundvlees via Zeebrugge naar Groot-Brittan- nië. DEN HAAG. In het Congresgebouw in Den Haag vond de nationale fi nale plaats van het songfestival. Op de foto de winnaars van deze finale: „The hearts of soul". nadat ztvare regenval grote gebieden waaronder delen van Djakarta, blank heeft gezet. Ondanks een vermindering in de regenval in de afgelopen nacht is de wateroverlast nog zeer groot. Men sen die voor het water moesten vluchten zijn in scholen, universitei ten en politiebureau's ondergebracht. Men schat het aantal vluchtelingen op tienduizenden. Zij zijn het slacht offer geworden van de zwaarste re genval in meer dan tien jaar. Er zijn geen berichten over doden of vermisten. Zwitserland heeft de Sowjet- Unie verzocht, twee leden van de Russische ambassade in Bern. die volgens de Zwitserse regering be trokken zijn geweest bij spionage, terug te roepen. Of het nu een nieuwbouwwoning, een flat, een bungalow of een bejaardenwoning is voor n vakkundige woninginrichting naar TUINMAN En u kunt alles uit voorraad kiezen bij MOL-19 - ZIERIKZEE - TEL. 2887 woordvoerder in Tel Aviv dat, als de Egyptische bewering juist is, de aanval ongetwijfeld het gevolg is van een fout. De Israëlische politiek uit sluitend militaire doelen aan te val len, blijft ongewijzigd, aldus deze woordvoerder. Israël heeft Egypte donderdag een geheim onthuld door mee te delen dat één van de aanvallende straal- bommenwerpers dicht by het doel een tijdbom heeft laten vallen. Dit is donderdagavond verklaard door mi litaire commentatoren in Tel Aviv. De Egyptenaren hebben alleen maar vermoed dat Israël dergelijke bommen had gebruikt, maar zy wis ten het niet zeker. Nu weten zy dat de bom onschadelijk kan worden gemaakt, aldus deze commentatoren. Jaarsma haardenfakriek staakt produktie HILVERSUM, 12-2. De directie en de bewindvoerder van de in surse ance van betaling verkerende N.V. Koninklijke Haarderifabriek E. M. Jaarsma te Hilversum hebben beslo ten de produktie te staken. De liqui datie van het bedrijf wordt onver mijdelijk geacht. Gedurende de ko mende weken zal de lópende pro duktie worden afgebouwd. De ban kier van de vennootschap heeft de toezegging gedaan, dat de lonen en salarissen in ieder geval gedurende februari zullen kunnen worden be taald. Nog geen spoor in moordzaak-Doe t inehem DOETINCHEM, 12-2, Nog steeds leidt geen enkel spoor naar de moor denaar van de twaalfjarige Rinie Wielheesen, die vorige week donder dag in Doetinchem werd vermoord. Vandaag is de moordbrigade met tien man uitgebreid. Bijna 3o men sen van Rijks- en Gemeentepolitie zoeken nu methodisch naar aanwij zingen omtrent de identiteit van de dader. Regelmatig worden personen ge hoord. soms wel 25 per dag. Verder is de politie druk bezig met het na speuren van de ongeveer 170 binnen gekomen tips. Demonstratie bij de Rijsselbrng te Zutplien ZUTPHEN, 12-2. Op de Rijssel- brug in Zutphen zijn metersgrote spandoeken gehangen. Het is een protest tegen het uitblijven van een tweede brug en een aanklacht tegen de kleine en vooral gevaarlijke hui dige brug. De teksten op de span doeken variëren van „De brug is smal, rijdt niet te vlug. Zij zien u graag heelhuids terug", „Neem u in acht voor deze bocht, hij kan het eind zijn van uw tocht", „Geef ons vlug een tweede brug" en „Deze brug is lang en smal, hoed u voor een ongeval". Auto na botsing te water: Twee doden MEPPEL, 12-2. Omstreeks half twaalf donderdagavond is in Meppel een personenauto met twee inzitten den door de gesloten bomen van een spoorwegovergang greden, op een onderhoudstrein van de N.S. gebotst en vervolgens in het water van de langs de spoorlijn lopende Hooge- veense vaart terechtgekomen. De beide inzittenden kwamen om door verdrinking. De identiteit van de slachtoffers kon nog niet worden medegedeeld. Betoging in Brussel BRUSSEL, 12-2. Laat in de middag donderdag, hebben stakende Belgi sche mijnwerkers de eerder aange- Verkeersdode door glad wegdek HOOGBLOKLAND, 12-2, Als ge- volg van de gladheid schoot donder dagavond omstreeks zeven uur on der de gemeente Blokland de 53- jarige Francaise van Nederlandse afkomst mej. A. M. Gevaert uit Pa rijs met haar personenauto van de rijksweg 27 Gorkum-Vianen. De auto kwam in een sloot langs deze weg terecht. De vrouw overleed ter plaatse aan de gevolgen van dit ongeluk. kondigde grootscheepse „zwarte don derdag" betoging gehouden op het plein voor de St. Jozefskerk in Zwartberg. De mijnwerkers zelf, hun vrouwen en ook studenten kwamen in twee grote groepen uit Winterslag en Wa terschei en onderweg sloten zich bij de stoet collega's uit Zolder, Eisden en Beringen en studenten uit Leuven Hasselt, Aalst, Mechelen en Bilzen aan. De betogers riepen leuzen tegen de regering en stakingsleider Legers verklaarde o.m. dat de mijnwerkers „die tot nu toe het wild geweest zijn, nu jagers zullen worden". 200 deel nemers telde de betoging, die overi gens zonder incidenten verliep. DEN HAAG. Het loondebat vond deze week in de Eerste Kamer plaats. De wet op de loonvorming werd ook door de Senaat aangenomen. Na afloop van de vergadering sprak minister Roolvink nog even met N.V.V.-voor zitter Kloos. Treiler vegaan PARIJS, 12-2. De Franse treiter „Lc Marie Christine" is donderdag voor de west-kust van Frankrijk ge zonken. De vijf opvarenden worden vermist. Het kustgebied van West-Frankrijk is donderdag door zwaar stormweer geteisterd. Vooral in Normandië en Bretagne is grote schade aangericht. Talrijke bomen zijn ontworteld en vele daken afgerukt. In Rennes is het dak van een kunstijsbaan ingestort. Donderdagochtend is op 150 mijl voor de kust van Bretagne de Deense vrachtboot „Renates" gezonken. De bemanning is door het Duitse vracht schip Thoralde aan boord genomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1