DE VERKEERDE DADER Het Horntje (zuidpunt Texel) schouwplaats van grote proef munHRRors BLIK DOOR HET WERELD Moeizaam zoeken naar oplossing voor 't Nabije-Oosten Totaal aantal slachtoffers lawineramp in Frankrijk bedraagt 39 ARAM VAN DE EILANDEN Oin verwateren van mosselen straks Het C.N.V. en Advertentie ZIERIKZELV BRUINISSE, 11-2. Toen het duidelijk werd, dat niet al leen de Grevelingen maar ook de Ocsterschelde met aan. zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zou worden afgesloten, was het tevens, duidelijk dat de regering een alter natief moest stellen voor de mossel cultuur. Afsluiting van de Ooster- schelde toch betekent algehele verdwijning van de mosselcultuur uit Zeeland, maar dat niet alleen. Het betekent ook, verdwijning van de mosselverwaterplaatsen bij Yrseke. Nu zijn er twee mogelijkheden. Verplaatsing van deze verwater plaatsen naar de Waddenzee, omdat na afsluiting van de Oosterschelde mosselcultuur alleen nog maar op de Waddenzee mogelijk is, maar daar naast ook handhaving van de mos- selverwatering te Yerseke door kunst matige aanvoer van zout zeewater. De regering koos voorhands voor het eerste, dat wil zeggen zonder be paalde bindende toezeggingen naar welke kant ook te doen werd beslo ten te onderzoeken of verwatering van mosselen ook in de Waddenzee zou kunnen plaats hebben. Deze ver watering zou, evenals die na de af sluiting te Yerseke, kunstmatig moe ten zijn. Daar was men van overtuigd, want een door de natuur geschapen gelegenheid van verwatering, door middel van eb en vloed als te Yerse ke gevormd, was op het gehele Wad niet te vinden. In eerste instantie werd Zuricher- oord genoemd als plaats waar men mosselverwatering wilde doen plaats vinden. Men zwichtte echter voor de bezwaren die van de zijde van het bedrijfsleven daartegen werden aan gevoerd. En zo begon men te bouwen aan het Horntje, de zuidelijke punt van het eiland Texel. Drs. A. C. Drinkwaard, bioloog verbonden aan het Rijksinstituut voor Visserij onderzoek, die jaren lang op Yerseke en te VVemeldingc proeven had genomen, de man die met lede ogen de tijd ziet naderen dat de tegenwoordige flora en fauna van estuariumgebied van de Ooster schelde gaat verdwijnen, heeft er de leiding. Hij zal straks in belangwekkende statistieken de resultaten van zijn proeven bekend maken, proeven die in maart 1970, dus volgende maand gaan beginnen. Hiervoor heeft drs. Drinkwaard dit jaar nog 5.000 ton mosselen nodig. Dit zijn dan proef nemingen in het beginstadium, waar voor hij met niet geschoonde mosse len begint. Komt straks in het nieuwe seizoen 1970 71 de gehele „fabriek" goed op gang dan wordt gedacht aan een hoeveelheid van 1.000 ton per week gedurende 30 weken. Totaal dus 30.000 ton. Het z.g. cultuurgebied in de Waddenzee werd daarvoor door drs. Drinkwaard verdeeld in 12 regionen. Het is zijn bedoeling om jaarlijks 4 regionen te bezien. Levering aan het Horntje Kwekers, die interesse hebben op een zeker moment, een zekere hoe veelheid mosselen aan het Horntje te leveren, kunnen daartoe opgave doen aan het Productschap voor vis en visproducten (mosselkantoor). Wordt zijn opgave door dit product schap goedgekeurd, (nodig is natuur lijk dat de mosselen afkomstig zijn, uit de te voren door de heer Drink waard aangewezen regio) dan ont vangt de kweker opgave van tijd en plaats van levering. Na de aflevering ontvangt de kweker voor zijn gele verde mosselen van het Product schap de gemiddelde prijs, die in de week van levering, voor andere soortgelijke mosselen, is betaald. Na dat de mosselen de door drs. Drink waard te nemen proeven hebben ondergaan, worden deze mosselen door het Productschap aangeboden aan de handel. Vanwege het Horntje wordt telkens aan het Productschap medegedeeld, tenminste één dag te voren, wanneer en welke hoeveel heid mosselen al of niet geschoond, beschikbaar is voor aflevering. Van wege het Productschap wordt de be- betreffende partij mosselen bemon sterd. Het monster wordt geannon ceerd te Yerseke en ter in schrijving gebracht. De handelaar die als koper optreedt doordat hij de hoogste in schrijving heeft gedaan, is verplicht de mosselen binnen 24 uur na toe wijzing in het Horntje te laten afha len. Gebeurt dit niet, dan zal het Productschap voor vervoer zorgen, uiteraard voor rekening van de ko per. De opbrengst van de verkochte mosselen wordt gestort in het Mos selfonds. Telkens na afloop van een bepaalde periode b.v. een kwartaal wordt het verschil tussen aankoop en verkoop berekend en het verschil komt of ten bate of ten laste van het ministerie van Landbouw en Visserij. Het proeflabatorium, dat nog lang niet is voltooid, is een ingewikkeld stelsel van kanalen en goten, waarin water wordt gepompt, dat door de natuur zelf zoveel mogelijk zout be vat, dus niet kunstmatig. Het gaat er om, dat de mossel,die in de goten ligt opgeslagen, waar het zoute wa ter doorheen stroomt, zover wordt gebracht, dat hij het slib, dat hij consumeert en dat binnen de schelp is opgeslagen loost, door het uit te spuwen. In de natuur zelf doet de mossel, dat bij hoog water wel. Voor f 5 miljoen werd het betonnen proefstation door de Gront Mij ge bouwd. De leden van het Zierikzee- se „Helpt Elkander" zijn er al een kijkje wezen nemen; de Bruinisse- naars hopen dit deze zomer te doen. Advertentie. HOOFDPIJN POEDERS werken verrassend 8erech'i0d Terwijl de beperkte oorlogshande lingen in het nabije oosten hoe lan ger hoe onbeperkter worden rijst de vraag of er eigenlijk nog wel een oplossing is. Al een jaar of wat heb ben de vier groten zich met de zaak ingelaten, zonder dat zelfs maar voorkomen kon worden dat steeds meer wapens die richting uitgaan, voorzien haast van de garantie dat ze ook gebruikt zullen worden. Het merkwaardige is overigens dat zelfs het verwijt dat ze niet tot een algemeen wapenembargo konden komen, vrij zinloos is. Men mag rus tig aannemen dat de strijd toch ge leverd zou zijn met het voorhanden materiaal als dat niet geïmporteerd kon worden. Voorlopig kan wel aan genomen worden, dat het tot dusver voor geen van de vier een zaak is die tot voldoening stemt. Rusland stelt zich weliswaar vier kant achter de Arabieren, de V.S. minder vierkant achter Israël (met en wat neutralere rol van Engeland en Frankrijk), maar geen van beide snakt er naar door de steeds inten sere beperkte oorlog meegezogen te worden tot een conflict waarin de twee reuzen zelf betrokken raken, een gevaar dat nog steeds niet denk beeldig is maar in tegendeel voort durend waarschijnlijker wordt. Temeer omdat voorlopige grenzen in deze streken de eigenschap heb ben tamelijk definitief te worden. De grenzen van Israël bijvoorbeeld, zoals die in 1949 zijn ontstaan, zijn niet die welke door de V.N. waren- getekend, maar ze zijn bepaald door de toenmalige krijgskansen. Een staakt-het-vuren alleen, hoe on waarschijnlijk ook te realiseren of af te dwingen door de wapens aan bei de partijen te ohihouden, kan al geen oplossing zijn. En meer kan van de grootste twee eigenlijk niet verwacht worden met de beste wil en zelfs die is niet zo erg voorhanden, lijkt het, door allerlei wantrouwen jegens eikaars handelingen en motieven. Grovere wapens Een tijd lang heeft ook langs de hoofdsteden van de betrokken lan den dr. Gxmnar Jarring op en neer gereisd als afgezant van secretaris generaal Oe Thant, van de Ver. Na ties. Tot hij maar weer aan zijn ge wone werk als ambassadeur van Zweden in Moskou terugkeerde om dat er met zijn missie geen eer viel te behalen. Toch lijkt een ingrijpen op de een of andere manier van de Verenigde Naties, maar dan wel de gelijk gesteund door de twee grote wapenleveranciers, de enige manier om wat te bereiken. En dan wel door iets aan de twis tende partijen op te leggen. Dat zou dan wel moeten met behulp van een, V.N.-leger weer, zij het dan een macht die bepaald niet te verwaar lozen is zowel in macht als opgeleg de taak - de vroegere V.N.-macht ivas niet meer dan een ongewapen de politieagent die het maar moest opnemen tegen allerlei gewapende eenheden met oogmerken die min der in overeenstemming waren met wat de V.N. eigenlijk wenste. Het is geen eenvoudige zaak. Maar wanneer men niets doet wordt een voudig onvermijdelijk dat beide par tijen steeds grovere ivapens gaan gebruiken, met het gevaar dat een conflict wel moet oplaaien waarbij de vorige middenoostelijke oorlogen kinderspel waren. Flitsen uit het buitenland LENINGRAD. Een Noorse student is in Leningrad tot een jaar arbeids kamp veroordeeld omdat hij vorige maand in deze stad vlugschriften had uitgedeeld met protesten tegen de vervolging van Russische intel lectuelen. NIEUW DELHI, Een functionaris van de Sowjet-voorlichtingsdienst in Nieuw Delhi, genaamd Bazmenov, is verdwenen. Aldus is uit officiële bron in de Indiase hoofdstad verno men. WENEN. Een ontploffing heeft zich voorgedaan in de ambtswoning van de Nederlandse ambassadeur in Wenen. Bij het ongeluk is een Oos tenrijkse lasser om het leven geko men en werd een, eveneens Oosten rijkse, collega van hem ernstig ge wond. TOKIO. De Nieuw-Zeelandse vrachtboot Aotearoa heeft 22 be manningsleden gered van een Ja panse ertsboot, de 34.000 ton meten de California Maru, die in een storm bij Japan is vergaan. De kapitein eiv nog zes bemanningsleden van hel schip worden vermist. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van defensie, Meivin Laird, is per vliegtuig uit Washinton naar Saigon vertrokken, waar hij ter plaatse een onderzoek zal instellen naar de stand van zaken in de oor log. MADRID. Een rechtbank in Ma drid heeft een communistenleider veroordeeld tot zestien jaar gevan genis. Anderen kregen eveneens ge vangenisstraffen. Allen waren be schuldigd van communistische acti viteit. LONDEN. Een Boeing 747 van de Pan-American heeft wegens motor storing boven de Atlantischè oceaan rechtsomkeert moeten maken. Het toestel dat met 145 passagiers op weg was van Londen naar New York, landde op drie motoren op de Lon- dense luchthaven, nadat het 45.000 liter brandstof had geloosd. WARSCHAU. In Wai-schau staan op het ogenblik de 27-jarige Maciej Kozlowski en de 31-jai'ige Maria Twoxkowska terecht, die ervan be schuldigd zijn in het geheim heen en weer door de bex-gachtige zuidelijke grensstreek van Polen te zijn ge trokken om gegevens over de stu dentenrellen in Polen te verzamelen voor de pers in het westen. TEL AVIV. Bij een luchtgevecht boven de westelijke oever van het Suezkanaal is een Israëlisch vlieg tuig neergeschoten, zo heeft een Is raëlische woordvoerder bekend ge maakt. De piloot zou met behulp van zijn schietstoel de machine hebben verlaten en krijgsgevangene ge maakt zijn door de Egyptenaren. de huisartsentarieven UTRECHT. 11-2. „Het optieden van de Landelijke Huisartsen Ver eniging maakt van de toch al be staande verwarring een chaotische toestand. De vrijheid. die de L.H.V. voor haar leden opeist, maakt eik georganiseerd overleg over de huis artsentarieven onmogelijk". Dit zegt het Christelijk Nationaal Vakver bond in „De Gids" naar aanleiding van de recente mededeling van de L.H.V.dat iedere huisarts „zelfstan dig en in eigen verantwoordelijk heid zijn tarieven kan bepalen af hankelijk van aard, inhoud en duur van een visite of consult en de daar mee samenhangende werkzaamhe den en kosten". SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompetitie 15 februari luidt: le klasse: Domburg I-DFS I (14.30 u„ J. Heijkoop); Robur I-Zeelandia I; Luctor I-Schoondijke I; Aarden burg I-Hoofdplaat I; Philippine I- IJzendijke I; Hulsterloo I-Lewe- dorpse Boys I. 2e klasse B: Zonnemaire I-Dom burg II (14.30 u., J. Elberts); DFS II- Renesse II (14.30 u„ J. Maas); Cort- gene I-Dreischor I (14.30 u„ J. Tho- lenaar); Patrijzen I-Luctor II;Hans- weertse Boys II-Volharding I;Kwa- dendamme I-'s Heer Arendskerke III. 3e klasse C: Dreischor II-Volhar- ding III (14.30 u., K. Baumann); Cortgene II-Zonnemaire II (12 u., L. J. C. Kesselaar); Robur II-Zierik- zee III (12 u., G. B. de Jonge); Hans- weertse Boys III-SVOWK I (14.30 u. G. Korsuize); Goes IV-Kwaden- damme II; Volharding II-Robur III. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 14 februari luidt: le klasse: Wolf aartsdijk I-'s Heer Arendskerke I. 2e klasse A: Kloetinge II-Krui- ningen I. 3e klasse A: Nieuwland II-Mid- delburg VI. Juniorencompetitie Groep A I: Zierikzee A 1-Vogel waarde A 1 (15 u., Th. Sies); Ka- pelle A I-Vlissingen A 1; Middel burg A I-Zeeland Sport A 1; Ter- neuzen A 1-Arnemuiden A I; Ter- neuzense Boys A 1-HVV A 1; Axel A 1-Steen A 1. Groep A VII: MEVO A 1-Zierik zee A 2 (14 u„ J. C. de Bilde); WIK A 1-Renesse A 1 (14.30 u., L. Juffer mans). Groep B XII: Bruse Boys B 1- Zierikzee B 2 (13 u., K. Baumann). CHAMONIX, 10-2. Uiteindelijk blijken bij een lawineramp in de Franse wintersportplaats Val d' Ise- re 39 mensen om het leven te zijn gekomen. Drie en twintig slachtof fers konden worden geïdentificeerd; 16 niet. Er schijnen geen vermisten meer te zijn. De lawine, bestaande uit poeder sneeuw, stortte zich op het 1900 me ter hoogte gelegen in Chalet-stijl opgeti'okken stenen gebouw van de U. C. P. A (Union des Centres de Plein Air) waar zo'n 250 mensen ver toefden en op het hotel „Les Leissie- res". In het eerste vakantieoord zaten tien tallen mensen aan het ontbijt in de eetzaal waar de lawine zich dwars door heen een weg baande. Van het De Nederlandse aardappelvoorraad DEN HAAG, 11-2. Op 22 januari had ons land een voorraad voor afleve ring geschikte en bestemde consump tie- en pootaardappelen van 827.000 ton, waarvan 752.000 klei-aardappe- len en 75.000 ton zandaardappclen. Een voorraadinventarisatie bij de handel en een uitgebreide steekproef bij dé telers, ondernomen door het Produktschap voor Aardappelen, hebben dit resultaat opgelevei-d. De voorraden bij telers met minder dan 20 are aardappelen zijn hierbij bui ten beschouwing gegeven. Het produktschap ziet in deze uit komst een bevestiging van wat het eerder heeft voorspeld: er zal, boven hetgeen nodig is voor dekking van de binnenlandse behoefte, nog een gro te hoeveelheid aardappelen voor ex port beschikbaar zijn. hotel „Les Leissieres" begaf het dak het onder het enorme gewicht. Een honderd vijftig meter boven het UCPA-gebouw gelegen parkeer plaats was eerder door de sneeuw- stoiting getroffen. Auto's werden meegesleurd of beschadigd. In het zwaarst getroffen gebouw logeerden, volgens de toeristendienst ongeveer 20 Belgen en zes Duitsers, terwijl de overigen Fransen zouden zijn. Korte tijd na de ramp kwam een uitgebreide reddingsactie op gang. De autoritieten van Chamonix stel den een noodplan in werking waar bij alle beschikbare artsen, zieken huizen, politie-eenheden en militai ren weidden gemobiliseerd. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren: 5 febr. Willem Pieter Johannes, z. van Kornelis Pieter de Vlieger en Max-ia Wilhelmina Verton (Westerschouwen); 6 febr. Janna Jo- Ixanna, d. van Gerrit Jan Kristalijn en Lena van der Zande (Zierikzee); 7 febr. Marinus Cornelis Pieter Bas- tiaan, z. van Pieter den Haan en Adriana Maria Cornelia Padmos (Ziexdkzee); 9 febr. Janna Johanna, d. van Leendert Abraham Hage- steijn en Aaltje Martina van dei- Wekken (Middenschouwen). Overleden: 1 febi". Cornelis de Klerk, 86 jr., geh. gew. met Maatje Voshol (Brouwershaven); 7 febr. Hendrica Francina Maria Jaspjerse, 71 ji\ (Zierikzee); 7 febr. Willem Jo hannes van den Hoek, 68 ji\ (Zierik zee); 9 febr. Jacob Stein, 73 jr., echtg. van Jacoba Christina Meinen (Bruinisse). FEUILLETON door FRANK VAN FALCKENOORT De man slaakte een diepe zucht. „Alsjeblieft, Cobiebegin jij nu ook nog eens. Moet ik telkens tekst en uitleg geven? Ze heeft in elk ge val in een x-eisbureau te Deventer één der gestolen biljetten gebruikt als betaling voor haar zomerreis naar de Rivièra. Onder haar meis jes-naam. En gaf als woonplaats Lo- chem op. Als je niets te verbergen hebt, geef je gewoon je eigen naam en adres. En waarom ging ze naar een reisbureau in Deventer, tei-wijl we hier een agentschap hebben van Lisonne-Lindeman? Bovendien staat het wel vast, dat zij ook in. Haarlem een biljet op de Bank heeft gebracht om.kleinex-e coupui-es er voor te ki-ij- gen. En misscliien ergens in het noorden van het land. Ze was im mers de laatste tijd dikwijls een paar dagen weg? Wie weet, hoeveel biljetten ze op deze manier al omge- 63. Somber keerde Aram met de oude krijger naar Tudor en zijn mannen terug. ..Het zal moeilijk zijn om het arsenaal aan te vallen", zei hij. „De wachtpost zal on middellijk alarm slaan als wij naderen en er is geen kans hem onschadelijk te ma ken. Daarvoor wordt hij door de krijgers in het arsenaal te schex-p in het oog gehou den. Wat moeten wij doen, Tudor?" „Ophouden met het stellen van dwaze vragen", kreet een schel en uitermate ver- waand stemmetje achter hen en meteen sprong een vreemde figuur naast hem. Het was Lnroct do Prater, maar zó merkwaar dig toegetakeld dat Aram moeite had om niet in lachen uit te bai-sten, ondanks de ernstige situatie. De Px-ater had de helm van een der verslagen wachters opgezet, die hem ruim over de oortjes zonk en bo vendien hulde z'n mager lijfje zich thans in een vormloze lap stof, die hij met de grootste waardigheid had omgeslagen. „Sta daar niet dom te gapen!" beet hij Aram toe. ..Laat dit liever over aan een wezen vol verfijnd vernuft en spitse invallen. Ziet toe, onnozelen en merkt hoe het intellect uw px-oblemen spelenderwijs oplost". Met die woorden schreed hij deftig weg, de mannen zeer verbaasd achterlatend. Maar nog oneindig verbaasder waren de wachters, die de merkwaardige kleine ge stalte enige ogenblikken later gestreng op zich toe zagen treden. „Bij de baüi-d van Joghan", mompelde de wachtcommandant verbijstex-d. „Waak ik of droom ik?" „Gij dx-oomt niet!" snerpte de vi-cemde gestalte hem toe. „Maar of ge waakt wil ik genadig betwijfelen. Open uw ogen man en spring in de houding. Is dit de manier waax-op een krijger een van 's konings hoogste militaire adviseurs begroet?" wisseld heeft." „Goed," antwoox'dde zijn vi'ouw knikkend, „maar dan kun je haar diefstal ten laste leggen. Dat is geen moord." „Het één zit aan het andere, lie verd, Denk jij soms, dat meneer Gx-ootebox-g rustig zal blijven zitten toezien, hce de vi*ouw twee en twin tig bx-iefjes van duizend gulden uit het kastje haalt? Zal ik jou eens wat zeggen, hoe ik denk, dat het is ge gaan? Ze kx-eeg die middag over een of ander x-uzie met hem. Ze is kwaad gewox-den, heeft de pook genomen - misschien was ze juist met de kachel bezig - en sloeg hem op het hoofd. Waai-schijnlijk is ze zelf geschrok ken van de uitwex-king. Volgens de dokter moet de man vx-ijwel opslag dood zijn geweest. Waai-schijnlijk zal ze na enige tijd tot zichzelf zijn gekomen, gedacht hebben aan het geld en het er uit genomen hebben. Omdat ze geen sleutel had, nam ze de pook en wx-ikte de beide deui-tjes los. Nam het geld weg en ging er vandooi*." Cobie schudde haar hoofd. „Ik be twijfel het, Gert. Waarom liep ze dan die avond, toefi ze volgens haar zeg gen het lijk van meneer Gi'ooteboig in de woning ontdekte, gillend de straat op?" Hij haalde zijn schouders op. „Show. allemaal show. Om ons op een dwaalspoor te bi-engen. Vandaal-, dat ze de ruzie tussen Grooteboi-g en Voxdèl memoi-ccrde, en' de uitla ting van Vai-dél. Waai-schijnlijk heeft de man nooit zoiets gezegd. Hij heeft het tenminste altijd ontkend." „En zij ontkent natuuxTijk even eens.'' „Ja. Het enige, wat ze kan doen. Nu ja, het huis is verzegeld en wordt bewaakt. Morgen vroeg krijgen wc toestemming van de officierom huis zoeking le doen. Wie weet, wat wc nog vinden." De volgende moi-gen duui'de het o.-.dei-zoek in de woning van me vrouw van Alissen nog geen uur, of men had en vond in een envelop, die verborgen was onder een stapel ou de kleding op de zolder, zestien briefjes van duizend gulden. Een korte blik op hel lijstje met cijfex-s was voldoende om te constateren, dat 7e alle zestien afkomstig waren van het slachtoffer. Cm tien uur haalde Hoolwei-f de vrouw uit haar cel en in zijn kamer wapperde hij met de zestien bank biljetten voor haar ogen. „Wilt u nog ontkennen, mevrouw? We hebben ze in uw huis gevonden. Op de zolder, listig verborgen onder een berg oude kleren. Of hebben de kabouters ze verstopt?" De vrouw loosde een zware zucht. „Goed, jullie winnen. M'n compli ment. Blijkbaar zijn jullie toch niet zo stom als ik had verwacht. Schrijf maar op: ik heb die twee en twin tigduizend gulden weggenomen. Maar ik heb meneer niet vex-moord." Hoofdstuk 20 's Middags met koffiedx-inken zei Hoolwerf tot zijn vrouw. „Zo. een bekentenis hebben ze, althans voor wat diefstal betreft. Maar de moord blijft ze hai'dnekkig ontkennen, In elk geval wordt ze mox-genochtend voorgeleid, voor de officiex-. Die moet dan maai- vex-der beslissen, wat hij' met haar wil doen." „Denk je, dat hij haar ook voor mooi-d zal vervolgen?" Hij dacht enige tijd na. „Ik weet het niet. De voorlopige aanklacht luidt: diefstal. Misschien kan haar ook die vex-doving ten laste gelegd werden, n aar ik weet niet precies, hce dat in het Wetboek van Straf recht staat omsclxx-even." „Verdoving?" Ccbie keek haai man verbaasd aan. „Ja. Na het eten zette ze doorgaans met eer thee en schonk hem dan een kopje in. Ze zette de pot op de ach terplaat van de haard, zodat de thee warm bleef en hij zichzelf in de loop van de middag nog eens kon in schenken. Nu heeft 7c verklaard die middag ern slaapmiddellje in 7ijn thee te hebber- gedaan. Een gewone slaappccdcr, zc^-ls je die in elke apo theek er bij iedere drogist kunt ko pen. Ze is tegen tweccn weggegaan, maar was cm goed half drie weer te rug. Zo zegt: Ik zag meneer Vardcl wegrijden. Toen ging ik naar de ka mer en zag. dat hij sliep. Ze beweert bij hoog en laag, dat hij toen nog leefde, want hij ademde diep cn snurkte af en toe. Ze heeft er zich eex-st goed van overtuigd, of de slaap poeder werkte. Daarna heeft, ze de sleutelbos uit zijn zak gehaald, het kastje geopend en de bankbiljetten weggenomen. Het kastje sloot ze weer er deed de sleutelbos terug in zijn jaszak. Die hebben wc op het lijk gevonden, dus dat kan kloppen. (wordt vervolgd»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5