Vergadering Zeeuwse aalvissers over Grevelingen-Oosterschelde ENORM PLAN VOOR DEN HAAG De beroeps- en sportvisserij ZIERIKZEE, 11-2. Dinsdagmid dag vond in de „Prins van Oranje" te Goes een vergadering plaats van de Vereniging Zeeuwse Aalvissers, de afdeling Zeeland aangesloten bij de Hoofdafdeling Zoetwatervisserij van de Kon. Ned. Heide Maatschap pij. De vergadering stond onder lei ding van de voorzitter, de heer VV. van Doorn, burgemeester van Poort vliet, die zijn woorden van welkom in 't bijzonder richtte tot de heer Van Hurck, hoofd van de afdeling Beroeps- en Sportvisser'O van het ministerie, de heer H. Petter, inspec teur Visserijen Binnenvisserij Zee land en Brabant en dhr. Faddegon, secr. van de Hoofdafdeling Zoetwa tervisserij. De heer Van Hurck gaf in deze bijeenkomst een uiteenzetting Van de plannen voor Zeeland m.b.t. de aal visserij in de Grevelingen en Ooster- schelde, waarbij hij een beroep deed op de Vereniging om als beroepsvis sers in deze zaken mee te helpen be sturen om tot een verantwoorde op lossing te komen. Het is de bedoeling dat de aal stand - na afsluiting van de wateren - zal zijn voor de beroepsvisserij en de schub vis voor de sportvisserij. Het komt nl. wel voor dat de schubvis niet doelmatig wordt weggevangen en een overproduktie bestaat, wat in verschillende plaatsen van Neder land voorkomt. Mocht dit zo zijn dan zal ook de beroepsvisserij hiervan kunnen mee-profiteren. Wat betreft de Grevelingen zag de heer Van Hurck een toekomst voor vijf of zes bedrijven, mogelijk mis schien zeven, op de 11.000 ha. Op het Haringvliet zijn intussen op 11.000 ha. nu zes plaatsen toegewezen. De toe wijzing vindt plaats aan vissers tus sen de 25 en 55 jaar die in staat zijn tot een opbouwend bedrijf te komen. Er zal in hoofdzaak met fuiken wor den gevist van 350 tot 400 maas af zet. Voor het kapitaal met vaartuig en afschrijving fuiken moet men tot een besomming kunnen komen van 50 a 60.000 gulden wil men het be drijf in stand kunnen houden. In dit verband adviseerde de heer Van Hurck om in geen enkel geval de gelegenhcidsvissers, wiens beroep het dus niet is ,een vergunning uit tc reiken en de plaatsen waar visserjj mogelijk is te reserveren voor de be- roepsvisserü om op deze wijze tot een verantwoorde visserij te komen. Na de goed gedocumenteerde uit eenzetting van de heer Van Hurck werd gelegenheid gegeven tot discus sie. De heer W. K. Schot Bwz. uit Zierikzee, vice-voorzitter, was het wat de cijfers betreft niet helemaal met de heer Van Hurck eens. De heer Schot vroeg zich af of de heer Van Hurck met de door hem verstrekte cijfers eigelijk al bij voorbaat de be roeps visserij niet terugdringt tot een klein aantal en ten voordele van de sportvisserij. De vice-voorz. meende verder dat de Grevelingen met zijn 11.000 ha. en gezond water, een op brengst zal geven van 13 kg. per ha. Net als het Veerse Meer dat een op brengst gaf van f 660.000,De heer Schot meende dat er dan ook wel plaats zal zijn voor 10 bedrijven. Hu stelde dan ook voor om een commissie te benoemen welke zal uitgaan van de gedachte van de be- roepsaaivisserü maar waar ook een vertegenwoordiger van de mossel- DEN HAAG, 11-2. Prof .ir. J. A. Lucas heeft een schetsontwerp ge maakt van een van de grootste ste- debouwkundige operaties, die Den Haag de komende tien a vijftien jaar zal ondergaan tussen het hart van de stad en het Bezuidenhout. Buiten de aanleg van wegen voor particu lier en openbaar vervoer, de semi- metro-stations, het spoorwegstation Den Haag-Centraal, exclusief de grondkosten, saneringskosten, kos ten voor de infrastructuur, schat prof. Lucas, dat rond f 300 miljoen gulden gemoeid zal zijn met de ver wezenlijking van de bouw. Witte vleermuis BRUSSEL, 11-2. Twee Belgi sche speleologen hebben in de prehistorische grotten van Goyet-Mozet een witte vleer muis ontdekt. Het diertje heejt rode ogen en „vleugels" die lichtrose gekleurd zijn door de adertjes die er door lopen. De wetenschappelijke naam van deze zeldzame vondst is „rhinolopus hipposi- deros". Het is vermoedelijk het enige exemplaar in Europa. De vleermuis zet, zich van niets bewustop het ogenblik rustig zijn winterslaap voort in het ondergrondse laborato rium van de „Waalse onder zoekersin Ramioul. Jaarvergadering Zierikzeese Oratorium vereniging In het overblijflokaal van de R.S. G. „Prof. Zeeman" hield de Zierik zeese Oratorium Vereniging een zeer druk bezochte jaarvergadering, onder leiding van de voorzitter de heer M. J. Bij de Vaate, die in zijn openings- en welkomstwoord iets aanstipte van de concertmogelijk heden en -onmogelijkheden in 1970, het jaar van het 25-jarig bestaan der vereniging. In hét jaarverslag stond de secre taris de heer J. C. de Vos, uitvoerig stil bij de vokale gebeurtenissen in 1969. Verschillende malen werd op uitnodiging, in het openbaar opge treden. Een eerste concertje viel op de 60-ste jaardagviering van ko ningin Juliana, gehouden in de Gasthuiskerk. Traditiegetrouw werd verder de vokale omlijsting verzorgd in de herdenkingsbijeenkomst op 4 mei. De belangrijkste studiewei'ken waren het Te Deum van W. A. Mo zart en het Gloria van A. Vivaldi, werken die het tijdstip van uitvoe ringsrijpheid naderen. Zij dienen te passen in het dit jaar te geven ju bileumconcert. Grote moeilijkheid daarbij blijkt echter het arrangeren van een orkest. Met verschillende Een nog niet zo oud, maar wel ka rakteristiek plaatje van een haven hoekje dat in het verleden veel ge fotografeerd blijkt. De foto dateert waarschijnlijk uit het eind van de dertiger jaren. De telefooncel aan het Luitje stond er toen al visser(j in zal plaats nemen. De heer Van Hurck achtte een dergelijke commissie zeker noodzakelijk zodat deze zo spoedig mogelijk zal worden gevormd. De heer Verkamman uil Tholen informeerde naar de aalschuif in Zeeuws-Vlaanderen, waarop de heer inspecteur Petten een toelichting gaf. Technisch is een en ander niet uit voerbaar. Getracht wordt echter via Terneuzen met het graven van een koppelingssloot de glasaalintrek mo gelijk te maken. De heer Westdorp te Brouwersha ven van de B. H. I. stelde de vraag tot wie hij zich kan wenden bij slui ting van de Grevelingen omdat hij nergens bij aangesloten is. De heer Van Hurck wees op het belang om zich te organiseren. Hij wees daarbij op de noodzaak dat de vissers die recht menen te hebben als vissers op de Grevelingen zich zo spoedig mogelijk aan te melden. De vrucht bare bespreking werd vervolgens door de voorzitter gesloten. Kilogram opium gestolen GRONINGEN. Bij een inbraak in een farmaceutisch laboratorium in Groningen hebben onbekenden drie brokken opium, samen één kilogram gestolen. Het opium, dat als demon stratiemateriaal werd gebruikt, lag in een vitrine. De dieven hebben zich na zondagmiddag half zes toe gang tot het laboratorium verschaft door een ruit in de verwarmings kelder te vernielen. Volgens de po litie brengt het opium op de markt tien gulden per gram op, zodat de totale buit een waarde van f 10.000 vertegenwoordigt. beroepsorkesten werd contact opge nomen, maar de kosten blijken in de loop der jaren heel sterk geste gen, terwijl het koor uiteraard de uitgaven houden moet binnen het beschikbare budget. Een. veelbelo vend contact met het Zeeuws Ka merorkest, leidde toch niet tot een resultaat, zonder schuld aan welke zijde dan ook. Thans zijn bespre kingen gaande met een orkest in Noord-Brabant. De uit te voeren werken vergen een drietal solisten. Door bedanken van de vaste pianist de heer J. P. Jongschaap zit het koor, ook wat de repetitiebegelei ding betreft, in moeilijkheden. In de kersttijd werd gezongen in de Cor- neliastichting en het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, terwijl medewer king werd verleend tijdens de inter kerkelijke wijdingssamenkomst in de Gasthuiskerk. De penningmeesteresse mevr. E. F. Koper-Rodoe brach,t het financieel verslag. Er blijkt een batig saldo van f 77,83 naast een reserve, die men voor mogelijke tekorten in de toekomst in petto wil houden. De aftredende bestuursleden de dames mevr. E. F. Koper-Rodoe en mevr. C. P. Holm-Sies werden herkozen. Er wordt naar gestreefd het jubile umconcert in de herfst te geven. De dirigent de heer E. Nieland gaf een muziektechnische uiteenzet ting over de stand van zaken. Uit voerig werd tenslotte gesproken over: de ledenwerving, de plaatsen- verdeling in het koor, de program mering en het vervoer van veraf wonende leden. De voorzitter sloot met een dankwoord voor de aange name besprekingen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De hoofdstedelijke centrale recherche heeft de 19-jari- ge R. L. uit Amsterdam en de 20- jarige J. E. uit Baambrugge aange houden die ervan worden verdacht de afgelopen twee maanden in Am sterdam onafhankelijk van elkaar resp. 50 en 20 auto's te hebben ge stolen. DEN HAAG. In de eerste drie kwartalen van het afgelopen jaar bedroeg het aantal onherroepelijke veroordelingen wegens verkeersmis- drijven volgens voorlopige cijfers van het centraal bureau voor de sta tistiek 9.775 tegen 9.225 in de over eenkomstige periode 1968 6 pro cent). - 0 - AMSTERDAM. Even bqQfpi de gemeente Uitgeest is de 41-jarige ar beider bij de Hoogovens in IJmuiden J. Heine uit deze plaats op zijn bromfiets verongelukt. ZIJPE. Op de provinciale weg Stolpen-Kolhorn in de gemeente Zijpe (N.H.), is de 74-jarige C. J. Strooper uit Schagen verongelukt. De bejaarde man stak per rijwiel zonder uit te kijken de weg over en werd aangereden door een personen auto. De man overleed ter plaatse. DEN HAAG. Zaterdagochtend aanstaande zullen de Japanse hos tesses van de Nederlandse afdeling op de wereldtentoonstelling te Osaka voor een veertiendaags bezoek aan ons land op Schiphol arriveren. ZEVENBERGEN. Op rijksweg 17 (Roosendaal-Moerdijk) is een auto mobilist, die met behulp van een vrachtwagenbestuurder trachtte zijn van de weg geraakte auto weer op de rijbaan te krijgen, aangereden door een personenauto. De man, de ongeveer 45-jarige Arie van Burg uit Hendrik-Ido-Ambaeht, was op slag dood. DEN HAAG. De Haagse politie heeft elf jongens in leeftijden van 11 tot 14 jaar aangehouden, van wie er negen hebben bekend betrokken te zijn geweest bij ongeveer veertig diefstallen en inbraken. HAARLEM. De 42-jarige heer Frans Toeset is omgekomen bij een felle brand, die in een woning aan de Benkoelenstraat in Haarlem ge woed heeft. Het slachtoffer, dat daar op kamers woonde, werd in zijn slaap door het vuur verrast. Arrestaties in zaak-mevrouw Mekay LONDEN. 11-2. Scotland Yard heeft twee mannen beschuldigd van moord op mevrouw Muriel McKay, echtgenote van de directeur van het Britse boulevardblad „News of the World", die sinds 29 december is verdwenen. Aangenomen wordt dat zij vermoord is. Beide mannen, de 33-jarige kleer maker Arthur Hosein en zijn 21- jarige broer Nizamoeen, zijn op Tri nidad geboren Indiërs. Zij worden er ook van beschuldigd, dat zij heb ben geprobeerd Alex McKay een bedrag van ongeveer 8.5 miljoen gulden af te persen. De vergrijzing in de grote steden DEN HAAG, 11-2. Nederland blijft als geheel belangrijk achter bij de grote steden, wat de vergrijzing van de bevolking betreft. Eind 1968 was het percentage 65-jarigen en ouder landelijk 10,0, in Rotterdam 13,0, in Amsterdam 13,4 en in Den Haag 14,5. Ook buiten de grote steden zet de veroudering van de bevolking echter geleidelijk door. Aldus het ge meentelijk bureau voor de statistiek van' Den Haag in het maandblad ,,'s-Gravenhage". BOEKENWEEK 1970 AMSTERDAM, 11-2. De Boeken week 1970 - 4 t.m. 11 april - wordt vrijdagavond 3 april geopend met een groot boekenfeest in de Amstel- hal in het RAI-gebouw in Amster dam. Voorafgaand daaraan zullen voor een gezelschap genodigden en kele buitenlandse auteurs, onder wie Mai-y Mc. Carthy en Günther Grass, inleidingen houden over liternatuur en politiek. Het gratis boekenweek- boek is het vei'haal „Kasteel in Ier- land" van Jan Gerhard Toonder. Aan de collectieve propaganda voor het boek is een nieuw element toe gevoegd: „Het boek van de maand". Het eerst der vier dit jaar vex-schij- nende komt beschikbaar tijdens de boekenweek en is „Weerklank van Anne Frank", een geïllustreerde uit gave, gewijd aan de weerklank van Anne Franks Dagboek (normale pi'ijs f 16,50 - speciale prijs tijdens de boekenweek f 7,90). Belangrijke N .V.V.-forumbijeenkomst te Renesse WASHINGTON. President Nixon heeft in een 15.000 woorden tellende boodschap aan het Amerikaanse Congres een grootscheepse strijd te gen alle vormen van vervuiling aan gekondigd. KERKNIEUWS ANed. Herv. Kerk Beroepen te Maassluis: R. Heu- 'sfctkveld, Nagele-Tollebeek; te Gent (Frot. Evang. Gem. van België): Th. A. D. W. Aris, schoolpredikant te Eindhoven. Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Ommeren (Gld.): A. J. van Heuven, a.s. eme ritus-predikant te 'sGravendeel, die bedankte voor de benoeming tot bij stand in het pastoraat Hoofdplaat (Zld.). Bedankt voor Zwijndrecht: W. Sirag, Rotterdam-Zuid. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Hoek (Zld.): K. Fol- kertsma, kand. te Bedum. Chr. Gei-. Kerken Beroepen te Amsterdam-Zuid (in com. met Oost en West): J. Weste rink, Haamstede-Kei-kwerve. Bedankt voor Hillegom: J. W. de Bruin, Nieuw-Amstei-dam; voor Apeldoorn-Zuid: J. Plantinga, Ro zenburg; voor Sneek: M. W. Nieu- wenhuijze, Delft. Ger. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-Centrum: H. Ligtenberg, Genemuxden; te Benthuizen: P. Blok, Dirksland; te Herkingen: G. J. van den Noort, Capelle aan den IJssel; te Oost-Ka- pelle: C. Harinck, Utrecht; te Op- heusden: J. Karens, Nieuwerkerk (Zld.). DEN HAAG. H.M. de Koningin, prins Bernhard, prinses Beatrix, prins Claus en mr. van Vollenhoven, die in Lignieres de doop van de zoon van prinses Irene bijwoonden, zijn met de regeringsfriendship ge land op de vliegbasis Soesterberg. WESTENSCHOUVVEN. 9-2. De Be- stuurdersbond van het N.V.V. op Schouwen-Duiveland organiseert op donderdagavond 19 februari a.s. een belangrijke „Wens-In-Bijeenkomst" In het Dorpshuis te Renesse. De bedoeling van de2e bijeenkomst is om iedereen in de gelegenheid te stellen wensen inzake een goed woon-, werk- en leefklimaat in Wes- tenschouwen aan een forum bekend te maken. Gedacht wordt hierbij o.a. aan voorzieningen voor de jeugd, sportaccommodaties, onderwijs, re- creatie, vormingswerk voor werken de jongeren, ontspanningsmogelijk heden, goede sociale dienstverlening enz. Voor deze gelegenheid is een uit gebreid en deskundig forum samen gesteld. Zitting in het forum hebben burgemeester H. P. Everwijn van Westenschouwen, de heer A. L. van Geesbergen, lid van Ged. Staten van Zeeland, wethouder L. v. d. Klooster van Westenschouwen, drs. P. Vis, SPORT SCHAKEN Zierikzeescbc Schaakvereniging Uitslagen clubcompetitie. Groep I: J. J. v. d. Ende-dr. J. J. Westendorp Boerma afgebr.; A. J. Scheele-C. J. M. Nolet 1-0. Groep II: J. Overbeeke-P. C. Trompert 0-1; H. Uil-P. Vis afgebr. Jeugdgioep: O. Koxstanje-A. Kos ter 0-1; F. Donker-H. Koster 0-1. ADDISABEBA. President Tito van Zuid-Slavië en de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Ro- gers, hebben woensdag in de Ethio pische hoofdstad een onderhoud van vijf kwartier gehad, dat hoofdzake lijk gewijd was aan de situatie in het Midden-Oosten, met inbegrip van de wapenleveranties aan de oorlogvoe- renden en de kwestie van de Pales tijnse vluchtelingen. Noodsituatie in Rotterdamse apotheken UTRECHT, 11-2. Een tekort aan apothekersassistenten heeft in Rot terdam plotseling tot een noodsitu atie geleid. Enkele apotheken zijn of zullen binnenkort worden geslo ten - om verschillende redenen - maar een oplossing voor de famïa- ceutische verzox-ging van de bij deze apotheken ingeschreven zieken fondspatiënten wordt «ernstig be lemmerd doordat geen enkele apo theker in de omgeving hen er bij kan nemen. rector Rijksscholengemeenschap te Zierikzee, districtsbestuurder C. Hoek van het NVV Zeeland en de voorzitter van de bestuuidersbond, de heer M. C. Verheijen. INGEZONDEN STUKKEN De kruistocht van Billy Graham Billy Graham! U kent hem na tuurlijk zij het niet persoonlijk, dan toch zeker van naam. Deze Amerikaanse evangelist, die al honderdduizenden over de hele wereld de blijde boodschap heeft verkondigd en al duizenden tot de Heiland heeft mogen leiden, komt dit voorjaar (5-12 april 1970) naar Dortmund. U zult vragen: Wat hebben wij daarmee te maken? Het zal toch niet uw bedoeling zijn ons aan te spoi-en naar Duitsland te x-eizen. Dortmund ligt nu niet bepaald naast de deur! Inderdaad, maar toch krijgen ook wij te maken met deze campagne. Eerst dit: in circa 40 plaatsen in Europa zal via een gesloten TV-cir- cuit Billy Graham op een enorm filmscherm te zien en te horen zijn. O.a. in Hilversum en in Antwerpen. U begrijpt, dat het voor de evange lisatie-commissie in die plaatsen in alle opzichten een te zware opgave is dit werk te organiseren en te fi nancieren. Daarom gaan de christe nen van de drie zuidelijke provin cies van ons land de aktie in België (Antwerpen) steunen. Het zal u nu duidelijk zijn, dat ook uw steun, uw meeleven, uw gebed niet gemist kan worden! De van God vervreemde mens in West-Eu ropa zal opnieuw met het evangelie in aani'aking komen. Wat een kans! Geen enkel christen kan daar koud of lauw onder blijven. Iedereen moet meedoen, meehel pen, meebidden! leder wiens hart hem dwingtkan zijn bijdrage storten op postgiro 50817 t.n.v. Bank voor Zeeland N.V. tc Goes, met vermelding: Billy Gra ham - Europa kruistocht. Tenslotte: wie aktief mee wil doen is hartelijk welkom in de kring van medewerkers! Schrijft of belt u maar. Ds. W. v. d. KOOY, Platbosweg, Haamslede. G. SINCKE, Zeeanemoonweg 39, Renesse. Ds. H. OMMERING, Kerkstraat 18, Oosterland. Kapt. M. KNOT. Poststraat 46, Zierikzee. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 13 FEBRUARI. NED. I. Ook vanavond weer beel den van de skiwedstrijden om het wereldkampioenschap in Italië. Van daag de speciaal-slalom voor dames. Na de dagelijkse portie fabel en nieuws gaat de KRO verder met „Piste": in Treslong in Hillegom treden op acrobaten, trapezewerkers, een hondendressuur, een fietsnum- mer en een musical act. Na het jour naal gaan we naar het Amsterdam se etablissement ,,'t Schaep met de vijf pooten", waar een Spaanse gast arbeider veel plezier maakt. Con flicten zijn er overigens ook, 2oals die tussen kastelein Kootje de Beer en zijn dochter. Na „Brandpunt" een aflevering van „Gunsmoke". Sheriff Matt Dillon zit een gevaarlijk mis dadiger achter de broek, die al ver schillende mensenlevens heeft opge offerd aan zijn egoïsme. Tot slot de zeer kritische rubriek „Riskante Kerk" van Frans Wijzen. NED. 11. Na „Scala" de AVRO met de rubriek „Weivaardigheden" over het bedrijfsleven. Aansluitend aan het journaal het tweede prome nadeorkest van dit winterseizoen, waaraan in de Apeldoornse schouw burg Orpheus meewerken Mizzi van der Lans, sopraan, Gerard van Dol- der, tenor, Lieuwe Visser, bas-bari ton en Gerard Meyer, viool. Onder leiding van Benedict Silberman worden o.m. uitgevoerd fragmenten uit Die Fledermaus, Don Giovanni, Fürstin Ninetta en de Notenkrakers suite. Hoofdschotel van de avond is de Amerikaans-Tsjechische film „Paspoort naar Praag". De Ameri kaanse televisie maakte deze rol prent kort voor de inval van de Rus sen in Tsjecho-Slowakije. Het ge geven is erg simpel. Een Amerikaan se dame brengt als toeriste aan Praag een bezoek en zoekt daar een oude vriendin op. Ze ontmoet dan allerlei mensen, ook een jongeman die een diepe indruk op haar maakt. Ze gaan veel voor elkaar voelen. Teveel zelfs, want de Amerikaanse was getrouwd. Het is een zeer ge voelige film geworden, niet in de laatste plaats door medewerking van Tsjechische cineasten. De Avro- avond vindt zijn. besluit in een af levering van „Vandaag of Morgen", de futurologische serie, dit ditmaal is petpijd aan de ruimtevaart. ZATERDAG 14 FEBRUARI. NED. I. In de middag in de eerste plaats het bejaardenprogramma „Dagje ouder", waarin vooral de huisvestingsproblemen aan de orde komen en voorts voor de jeugd het tweede deel van Banana Split", een tekenfilm met veel grappige gebeur tenissen. Tussen zeven en acht een aflevering van RawhideIn „De verloren kudde" zit het Gil Favor niet mee. Hij en zijn mannen wor den tijdens een drieste rit door een gevaarlijk berggebied overvallen door stormen en dan wordt de kudde geminiseerd. Na het nieuws ontvangt Mies Bouwman haar kandidaten voor de quiz: opnieuw acht kran tenlezende Nederlanders. Tussen de bedrijven door zingen Roger Whiti nker en de Beverley Sisters. Daarna de serie „Hawaï Five O". „Uitkering bij overlijden" is de titel van deze aflevering, waarin de weduwen van .«in Vietnam gesneuvelde Amerika nen worden opgelicht of nog erger. NED. II. Van drie uur totdat het .avondprogramma begint schaatsen en skiën. In Oslo is Theo Koomen present om de prestaties van de Ne derlandse schaatsers te bejubelen. Deze middag de wedstrijden op de 500 en 5000 meter. Tussen de bedrij ven door beelden van de skiwed strijden om de wereldtitiel in Italië. In de vooravond „Scala" en de se rie „Schoonmoeders". Ditmaal een barbecue. Roger, die helemaal in de kunst is, wil een rol voorspelen, maar dat valt niet in goede aarde. Aansluitend aan het journaal de serie „Worldpremière Theater". Een geheel op zichzelf staande speel film getiteld „Held van het spook huis". Die held is een jongeman, die hoop heeft om journalist te worden. Hy is wat onhandig en bleu. Maar toch krijgt hij de kans. De hoofd redacteur geeft hem nl. opdracht om een nacht door te brengen in een „spookhuis", waar ooit eens een moord werd gepleegd en waar sinds dien nooit meer iemand heeft dur ven wonen. Ter viering van de schaatskampioenschappen herhaalt de NCRV het programma „Op glad ijs", waarin we Kees Verkerk inder tijd zagen als musicus, terwijl ook Ard Schenk, Jan Bols en enkele da messchaatsers hun beste amuse mentsbeentje voorzetten. De rubriek „Evangelie" sluit ditmaal de avond nog niet af. Dan volgt nl. nog een reportage van het Vrijheidsconcert dat de weduwe van de vermoorde negerleider ds. Martin Luther King in Amsterdam bijwoonde. VRIJDAG 13 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 The green umbrella; 11.10 Maatschappe lijke ontwikkelingen; 11.35 Beeld verhaal van de kerk; 12.00 Einde; 18.15 Skiën (kleur); 19.04 Jos van der Valk presenteert (kleur); 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 't Schaep met de vijf pooten (kleur); 21.00 Brandpunt (kleur); 21.40 Gunsmoke (kleur); 22.30 Ris kante kerk; 22.50 Journaal: 23.00 Van molecuul tot mens Teleac 23.30 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Scala; 19.30 Weivaardig heden: 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.25 Ster: 20.20 Promenadeconcert; 21.20 Passport to Prague (kleur); 22.10 Vandaag of morgen: 23.00 Journaal. ZATERDAG 14 FEBRUARI. NED. I: Teleac: 9.20 Vamos a ver; 10.00 Van molecuul tot mens; 10.30 BH lev enen welzijn16.00 Nieuws; 16.02 Dagje ouder; 17.00 Banana split (kleur); 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur): 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Rawhide; 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Sier; 20.20 Een van de acht; 22.00 Hawaï five O (kleur); 22.50 Journaal NED. II: 15.00 Schaatsen; 18.45 Fabeltjeskrant (kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nicuivs; 19.00 Ster; 19.04 Scala 19.30 Schoonmoeders (kleur): 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 De held van het spookhuis (kleur); 22.00 Op glad ijs; 22.35 Evangelie; 22.40 Journaal; 22.45 Coretta King; 23.30 Einde. I 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4