Drs. R. ZijLstra over „Aktualiteiten in de landbouwpolitiek" Na de ramp te Val d'Isère Radio-actieve besmetting in V.S. Moskou wil praten over Berlijn Surinaamse premier was in Nederland Jordanië verbiedt guerilla-activiteit Engeland wil in de E.E.G. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 februari 197U Nr. 20251 (««"combineerde lan<lbouwv«>rgaderiiig te Oosterland OOSTERLAND, 10-2. Er bestond bijzonder goede belangstelling voor de gecombineerde landbouw verga dering, die in het café-restuarant: „De Blauwe Keet" werd gehouden, door leden van de Cuop; Landbouw- vereniging: „D.E.S." te Oosterland, haar zustervereniging van Bruinisse, en de leden van de afdeling Schou wen -Duiveland van de C.B.T.B. De voorzitter van D.E.S., de heer H. i. van de Zande, riep de vergadering een welkom toe, inzonderheid de spreker drs. R. Zijlstra uit Ooster land, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en landelijk voor zitter van de C.B.T.B. Verder heette hij welkom de bur gemeester van Duiveland, de heer De Kam, ZLM-kringvoorzitter Doe- leman uit Nieuwerkerk, de voorzitter van de CT.V., de heer J. van de Zan de, C.A.V. directeur de Grot e.a. De voorzitter zag in de grote belangstel ling een bewijs dat de leden het ge heel met hun besturen eens zijn om deze gecombineerde vergadering te houden van CBTB. en ZLM.,en om daarbij de heer Zijlstra uit te nodi gen, een goede bekende, niet alleen als dorpsbewoner, maar nog veel meer door de wekelijkse radiopraat jes op maandagmiddagen, waarbij hij de positieve kanten van de agra rische sector naar voren weet te brengen. „Wij waarderen dit te meer omdat er de laatste tijd zoveel nega tieve geluiden te horen zijn, vooral van topfiguren, waardoor wij niet meer weten waar we aan toe zijn", aldus de voorzitter, die daarbij in de eerste plaats dacht aan de meest ge dupeerden in deze tijd, de fruittelers. Ofschoon alles werd gedaan door actiegroepen en organisaties om deze onhoudbare toestanden onder ogen van dé overheid te brengen, is hier mee maar weinig succes geboekt, behalve dan het verstrekken der rooipremies. Er is voor de „blijvers" maar weinig positiefs uit de bus ge komen. Komt er niet spoedig hulp dan is ook voor deze mensen de kous af, en zijn de gevolgen niet moeilijk te raden. Nog te meer omdat volgens berichten, de aanplant in Frankrijk nog steeds doorgang vindt, met sub sidies van het rijk. Verontrustend Het is zeer verontrustend omdat ook andere takken van bedrijf in een zelfde situatie terecht kunnen ko men. B.v. ten aanzien van varkens vlees aan Frankrijk. Verder wees de voorzitter op het probleem van de overschotten, welke echter volgens uitlatingen van minister Lardinois niet zo groot zijn. Volgens deze be windsman zijn de overschotten aan tarwe, rogge en suiker in feite ver dwenen, terwijl het boteroverschot niet tegen valt. Het ware te wensen, dat de heer Mansholt het gehele overschottenprobleem nu eens op ba sis van de meeste recente cijfers aan de orde stelde. Wellicht bracht dit wat rust. Er wordt veel over de land bouw geschreven, maar veelal met weinig vleiende woorden. Bij velen wordt door pers en andere nieuws media de landbouw voorgesteld als een trieste,uitzichtloze en achterlijke zaak. Onderlinge samenwerking is volgens de voorzitter onontbeerlijk en tevens een nog grotere samenwer king in onze coöperaties, die onze belangen zoveel en zo goed mogelijk kunnen vei*zorgen. In dit opzicht zijn reeds belangrijke vorderingen gemaakt, b.v. de nieuwe opzet van Cebeco, de melkunie, de suikerunie enz. Dank zij deze vormen kan de beer nog een stuk van zijn zelfstan digheid bewaren. Hij gaf daarna de voorzittershamer over aan de heer J. A. van der Bijl, voorzitter van C.B.T.B. die het woord verleende aan de heer Zijlstra, sprekend over het onderwerp: ..Aktualiteiten op het terrein van de landbouwpolitiek". Onaanvaardbare prijspolitiek Sprekend over de regio zei de heer Zijlstra: „We hebben hier te doen met een gebied met een landbouw kundige bestemming en 'n recreatie ve bij-bestemming. We moeten een keuze maken op dit gebied." Verder wees hij op de prijspolitiek van de akkerbouwproducten die momenteel onaanvaardbaar is. Er bestaan Oostenrijks reservaat aangekocht ZEIST, 11-2. Bij de inzet van het Europees natuurbescher mingsjaar, dat maandag offi cieel in Straatsburg is ge opend in aanwezigheid van prins Bernhard en prins Phi lip, heeft het Wereld Natuur Fonds het Marchegg-reservaat in Neder Oostenrijk voor 1,7 miljoen gulden aangekocht - Door deze aankoop is een van de laatste oorspronkelijke ri- vierbossen in midden Europa op het nippertje voor omkap pen behoed. Het Marchegg- reservaat ligt langs de rivier de March (Morave), die de grens tussen Oostenrijk en Tsjechoslowakije vormt. Het reservaat dat 1200 ha (12 vier kante km.) beslaat heeft niet alleen grote botanische waar de door zijn eeuwenoude bo men, maar is bovendien van belang door zijn rijke dieren wereld. Er leven edelherten, wilde zwijnen en otters, ter wijl er kort geleden lynxen zijn gezien. Verder herbergt het gebied belangrijke broed- kolonies van blauwe reigers en aalscholversalsmede van zwarte en witte ooievaars. Na de stichting van het Donana nationale park in Z.W.-Span je vormt de aankoop van het Marchegg-reservaat de twee de belangrijke bijdrage aan het Europees natuurbescher- mingsjaar. overschotten weliswaar, doch het is verheugend te vernemen dat ver schillende produkten voor een groot deel geruimd zijn. Ook de melkpro- duktie schijnt te zijn gestabiliseerd en de grote melkpoedervoorraad vrij wel geruimd. Voorspeld wordt dat de suikerproduktie rond 1974-1975, wat betreft het evenwicht tussen produk- tie en verbruik, in evenwicht zal zijn ook op internationaal niveau. Dat de aardappeloogst 1969 goede resultaten oplevert is te wijten aan de slechte oogsten in de oostelijke landen. Hoe zaL het daar echter het volgende jaar weer zijn. Spreker wees erop dat dit elk jaar weer anders ligt en een zeer flexibele zaak is. Er zijn zodoende tal van onzekerheden en spr. vroeg 2ich af waar we met de huidige prijspolitiek naar toe gaan. Weinig rustgevend noemde hij de landbouwpolitiek van de regering momenteel. Bestaat de mogelijkheid om in de toekomst qua produktie en afzet, een redelijk prijspeil te bereiken'? En hoe staat het met de structuurpolitiek? De bedrijfsgrootte is geen doorslag gevende factor, zoals dr. Mansholt destijds beweerde. Deze is hier ech ter afgestapt en schakelde terug op cmzet of produktief vermogen, het geen ongetwijfeld een meer prakti sche benadering is van deze proble men. De organisatie dient bij te blijven op sociaal niveau. Actueel is momen teel de fiscale politiek. „We moeten een deel van het inkomen kunnen aanwenden voor aanpassing van het bedrijf b.v. door invoering van een belastingvrije reserve". Een zeer ak- tueel punt noemde spr. de huidige fruitteeltpolitiek en de aktie van de fruittelers. Onder ogen werd gezien dat de organisaties alles in het werk hebben gesteld in het belang van de gedupeerde telers en men weet het resultaat Tenslotte sprekend over eigen verantwoordelijkheid stelde spr. de mogelijkheid om uit het be drijf te halen wat er in zit. Getracht zal moeten worden grotere concen traties te vormen en een nauwere samenwerking tussen producent en consument. Dit is van produkt tot produkt verschillend, we moeten een betere greep op de markt zien te krijgen, aldus besloot de heer Zijlstra zijn aandachtig beluisterd betoog. De heer Van der Bijl dankte de spr. voor zijn meer dan leerzame inlei ding waarop nog tal van vragen volgden. Op allerlei terrein werden vragen op de spreker afgevuurd, die deze op zeer deskundige wijze wist te beantwoorden. Het slotwoord van deze vergadering sprak de heer Van der Bijl die vooral de Oostez-landse vereniging dankte voor het initiatief voor deze bijeenkomst. SPORT MICROKORFBAL Mosselpercelen in Zeeland worden schoongevist All-Ready zag kampioenskansen stijgen «loor nederlaag van Ten Donck ZIERIKZEE/BRUIN1SSE. 11-2. De meeste mosselkwekers zijn nog steeds bezig met het schoonvissen van hun Zeeuwse percelen, want de Zeeuwse mosselen liggen nog steeds goed in de markt. Het loont daarom de moeite de mosselen zo goed mogelijk weg te vissen, want ook 150 tot 300 tonnen mosselen in enkele dagen bij elkaar gevist, geven nog een lonende ex ploitatie. Wel zijn de prijzen, door de op gang komende aanvoer uit de Wad denzee wat stabieler geworden en zij vertonen eerder een tendens tot da ling dan tot stijging. Ook is het wel duidelijk, dat on- danks het wegvallen van de kwali teitseisen, niet „alles' kan worden ge leverd. Vorige week vonden sommi ge partijen geen koper. Intussen werkt ook het weer mee, de vraag naar mosselen te doen aan houden. VAL D'ISERE, 11-2. In de Franse Alpen hebben zich woensdag nog minstens een dozijn lawines voorge daan, waarvan acht in de buurt van het wintersportcentrum Val d'Isere, waar de dag tevoren 42 mensen door een lawine waren gedood. Op een bergweg aan de rand van Val d'isere werden vier auto's door een sneeuw massa honderd meter meegesleurd. Daarbij liep echter niemand letsel op. Aanhoudende sneeuwval en het la winegevaar leidden woensdag tot een onderbreking van het zoeken naar slachtoffers van de ramp met het jeugdcentrum. In het van de buiten wereld afgesneden Val dlsere zijn ongeveer 10.000 mensen gestrand. Een even groot aantal zit ingesloteil in de meer naar het noorden gelegen wintersportplaats Tignes. De burge meester van Val d'Isere, Noël Ma- chet, gelastte woensdag ontruiming van zes hotels en een kindertehuis in de omgeving. Een aantal van de 350 evacuees werd ondergebracht in een bioscoop, waar ze van voedsel en drank werden voorzien. Volgens Machet is er in de plaats genoeg voedsel aanwezig om het twee weken uit te houden. De hulpactie voor Val d'Isere wordt vanuit de naburige stad Bourg St. Maurice georganiseerd. Hoewel de weg door verscheidene lawines was versperd, wist woensdag toch een militair konvooi - voorafgegaan door een bulldozer - de wintersport plaats te bereiken. Ze voerde levens middelen aan, en doodkisten voor de slachtoffers van de lawineramp. Voor het stadhuis van Bourg. St. Maurice speurden ouders van de kinderen, die in het getroffen jeugdcentrum lo geerden, de tot dusver gepubliceerde, nog onvolledige lijsten van doden en overlevenden af. Fatale vergissing BUENOS AIRES, 11-2. In de Ar gentijnse hoofdstad Buenos Aires heeft een fabrieksarbeider by on geluk zijn vriend om het leven ge bracht en een ander in ernstige ma te vergiftigd. Het geval deed zich voor, toen de mannen heimelijk in het magazijn een pot thee hadden gezet. De 37-jarige Ramon Cabral zag een pot cyanide aan voor suiker. Deze vergissing kostte de 27-jarige Newton Falcon binnen enkele minu ten het leven. Zijn collega Angel Tosar ligt in kritieke toestand in een ziekenhuis. Cabral zit in het gevang. Drie zusjes naar Eurovisie-songfestival DEN HAAG, 11-2. De drie zusjes Bianca (19), Patricia (17) en Stella (16) Maessen uit Harderwijk hebben als vocalisten onder de naam „Hearts of Soul" met het liedje „Waterman" van tekstschrijver en componist Pieter Goemans, woens dagavond in het Nederlands Con gresgebouw in Den Haag de finale gewonnen van de Nederlandse com petitie voor afvaardiging naar het Eurosongfestival, dat de volgende maand in Amsterdam plaats heeft. Van de internationale jury had alleen mevrouw Luciana Zanuccoli het optreden van het trio als het beste aangewezen. Vijf deskundigen van de Nederlandse omroep hadden ook een stem in het kapittel; zij ga ven alle vijf hun stem aan de „Hearts of Soul", die daarmee onder boegeroep van de aanwezigen tot winnaars werden verklaard. Felle toon van Agnew ST. LOUIS, 11-2. In een toespraak tot 3.000 aanhangers van de repu blikeinse partij heeft de Amerikaan se vice-president Spiro Agnew felle kritiek geleverd op de leiders van de democratische partij, die hij sa lon-nieuwlichters noemde, en met name op senator WiliamFullbright, wiens houding volgens Agnew slechts kan bijdragen tot een neder laag in Vietnam en tot een degra datie van Amerika tot tweederangs mogendheid. „Fulbright kan de toekomstige leiders van zijn partij vinden onder de deserteurs in Canada en Zweden. Ik voor mij zou graag de deserteurs, malcontenten, radicalen, brand stichters en ongehoorzamen onder onze jongeren, waaronder de studen ten voor een democratische samen leving, yippies, hippies, yahoo§r zwarte panters, lammeren en tijgers - die hele verdomde dierentuin - willen ruilen voor één enkel peloton jonge Amerikanen zoals ik ze in Vietnam heb gezien". De vice-president van de V.S. kreeg na deze woorden een staande ovatie. Schip wordt vernoemd naar Eisenhower WASHINGTON, 12-2. President Nixon heeft woensdag bekend ge maakt, dat het derde vliegdekschip met kernaandrijving genoemd zal worden naar Dwight D. Eisenhower, de republikeinse president, onder wie hij vice-president is geweest. Dit voorjaar zal te Newport News de kiel voor deze oorlogsbodem wor den gelegd, die 510 miljoen dollar gaat kosten en over vijf jaar moet zijn afgebouwd. Het proces-Calley FORT BENNING, 11-2. Rechter Reid Kennedy heeft woensdag het verzoek om ontslag van rechtsver volging tegen luitenant Calley afge wezen. Om aan te tonen dat het leger niet bevoegd is in deze zaak had de ver dediging gesteld dat Calley na het verstrijken van zijn diensttijd onder de wapenen was gehouden. Zoals bekend is luitenant Calley beschul digd van moord bij het bloedbad van My Lai in Zuid-Vietnam. WASHINGTON, 11-2. Geleerden hebben in de Amerikaanse staat Co lorado radioactieve besmetting ge constateerd, veroorzaakt door een van de grootste Amerikaanse fabrie ken voor kernbommen die in deze staat gevestigd is. De geleerden trof fen „gevaarlijke hoeveelheden" plu tonium aan tot op 6Ms km van de fa briek. De besmetting zou tot op 13 cm onder de aarde zijn doorgedron gen en houdt volgens deze geleerden een groot gevaar in voor de bewo ners van het om de fabriek gelegen gebied, ja zelfs voor Denver de hoofdstad van Colorado. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft inmiddels ver klaard dat de besmetting onbeteke nend is. Japan lanceert kunstmaan TOKIO, 11-2. Japan heeft woens dag met succes zijn eerste kunst maan in een baan om de aarde ge bracht en is daarmee het vierde land en het eerste Aziatische dat dit op eigen kracht doet. De kunstmaan is de vierde trap van een raket die door vaste brandstof wordt aange dreven, heet „Lambda 4s-5", weegt 23 kilo, is een meter lang en is voor zien van een geringe hoeveelheid instrumenten. Zij draait in een el lipsvormige baan tussen 525 en 2.400 km. hoogte rond de aarde en vol tooide de eerste omwenteling in twee uur en 31 minuten. ZIERIKZEE, 9-2. In de 3e klasse van de landelijke microkorfbalcom- petitie van de K.N.K.B. is de span ning het afgelopen weekeinde ten top gestegen. Het tot dusver uitstekend spelende Ten-Donck I uit Ridder kerk leed in eigen huis een verras sende 6-11 nederlaag tegen het veel lager geklasseerde Hou Stand I uit Den Haag. Dit had niemand meer verwacht en de club uit Ridderkerk had zelfs gan één punt genoeg gehad om zich kampioen te kunnen noemen. Door deze nederlaag van Ten-Donck zijn de kampioenskansen van het Zierik- zeese All-Ready I plotseling weer teruggekeerd. Terwijl de rood-zwar- ten zich in feite al met een goede tweede plaats op de ranglijst ver zoend hadden, zit er nu zelfs nog een reële kampioenskans in. De situatie is namelijk zo, dat All-Ready zater dag aanstaande in de sporthal te Schiedam haar laatste wedstrijd te gen leider Ten Donck moet spelen. Wanneer de Zierikzeeenaren deze wedstrijd in winst zouden weten om te zetten, staan beide ploegen gelijk an ,is een beslisingswedstrijd nood- Ten Donck heeft echter aan idoende om de kampi- hlnstltei ft&e ;c«ht te slepen. All-Ready was zaterdag in Oude- Tonge tegen nummer drie van de ranglijst, Schiedam I, weer goed op WASHINGTON, 11-2. De Sowjet- Unie heeft zich bereid verklaard tot hernieuwde besprekingen met de drie westelijke mogendheden over de situatie met betrekking tot Ber lijn. Dit althans zou de inhoud zijn van het antwoord van het Kremlin op de voorstellen, die de westelijke mogendheden op 16 december van het vorige jaar ter verbetering van de situatie inzake de gedeelde stad hebben gedaan. Het Russische ant woord is dinsdag aan de ambassa deurs van de betrokken landen, Frankrijk, Engeland en de Verenig de Staten, in Moskou overhandigd. Sowjet-diplomate vraagt asiel in Mexico MEXICO-STAD, 12-2. Een vrou welijke handelsattache, verbonden aan de Sowjet-ambassade in Mexi co, de 30-jarige Raya Kiselnikova, heeft in dat land politiek assiel ge vraagd. Dit heeft een woordvoerder van de Russische vertegenwoordi ging in Mexico-Stad woensdag be kend gemaakt. Volgens Mexicaanse regeringskringen zou de diplomate hebben gezegd, dat zij het niet eens was met het systeem in de owjet- Unie. PARAMARIBO, 12-2. De Suri naamse premier, dr. Sedney is dins dagochtend in Paramaribo terugge keerd van zijn reis naar Nederland, de Antillen en de Verenigde Staten. Hij zei in Nederland besprekingen te hebben gevoerd ter voorbereiding van de „nieuwe orde". Overal is vernieuwing aan de orde van de dag, „dus moeten wij ook naar een nieuw Suriname". Elke grote zaak eist overdenking en voorbereiding. „We kunnen de mooiste ideeën heb ben maar als er geen geld is om de ze plannen uit te voeren of om de zaak draaiende te houden, komen we nog nergens", aldus dr. Sedney. Sclieepvaartberichten Acmaea, 10-2 te Isle of Grain. Camitia, 10-2 150 m. n. Flores. Esso Den Haag, 10-2 pass. eil. Soco- tra naar Bahrein. Ganymedes, 102 200 m. w.z.w. Jamaica. Mersey Lloyd, 10-2 20 m. z. Mada gaskar. Vlieland, 10-2 350 m. n.o. Parama ribo. dreef. Met 8-5 bleven de rood-zwar- ten in de meerderheid. Noorderkwar tier I uit Leiden is nu op de onder ste plaats terechtgekomen want de korfballers uit de sleutelstad verlo ren met 3-1 van het eveneens laag geklasseerde Vlaai-dingen I. Zowel boven als onder aan de ranglijst zit de spanning er tot de laatste wed strijden nog goed in, hetgeen uit on derstaande rangschikking zonder meer duidelijk is. Noorderkwartier moet haar laatste wedstrijd spelen tegen Schiedam. Daar zit voor de Leidenaren vast geen winst in, zo dat degradatie wel voor de hand ligt. De stand: Ten Donck I 9 7 0 2 63-46 14 All-Ready I 9 5 2 2 51-46 12 Schiedam I 9 5 0 4 49-45 10 Hou Stand I 9 3 1 5 49-55 7 Vlaardingen I 9 3 0 6 35-56 6 Noorderkwartier 1 9 2 1 6 33-42 5 VOETBAL Dreischor I naar Cortgene In de tweede klasse B van het Zeeuwse Afdelingsvoetbal trekt Dreischor I zondagmiddag naar Cort~ gene, om daar de club van die naam te ontmoeten. Door de jai-en heen hebben de blauw-witten op Noord- Beveland altijd aardige resultaten weten te boeken en nu er voor Drei schor zoveel op het spel staat mag men aan de Prinsendijk geen punten gaan kwijtraken. Wanneer de blauw- witten spelen voor wat ze waard zijn moeten ze zeker in staat wor den geacht om voor een positief re sultaat te zorgen. Dreischor II ont vangt op eigen terrein bezoek van Volharding II uit Ovezande en het ligt voor de hand dat Dreischor hier de volle winst in de wacht gaat sle pen. Veel doden bij carnavals feesten in Brazilië RIO DE JANEIRO, 11-2. De vier dagen carnaval hebben in Rio de Janeiro aan zeker 109 mensen het leven gekost, terwijl duizenden per sonen in ziekenhuizen moesten wor den behandeld. Vele van de slachtoffers bezweken als gevolg van te intensief feestvie ren, maar er vielen ook doden in het verkeer en bij vechtpartijen. Onder de mensen die in een zie kenhuis moesten worden behandeld, bevonden zich ongeveer 10.000 lij ders aan een zonnesteek - het is op het zuidelijk halfrond zomer. SAO PAULO. In Sao Paulo is dinsdag officieel bekend gemaakt dat er bij de carnavalsfeesten in deze stad, die van zaterdag tot maandag hebben geduurd, 56 men sen om het leven zijn gekomen. Een deel van hen kwam bij ongelukken om, een ander deel werd vermoord en de rest pleegde zelfmoord. Prins van Wales lid van het Hogerhuis LONDEN, 11-2. De 21-jarige prins Charles van Wales is woensdag of ficieel geïnstalleerd als „eerst lid" van het Hogerhuis. Onmiddellijk na de installatie legde hij de eed van trouw af. De installatie verliep in een eeuwenoude ceremonie. De prins kwam in een stoet het Hogerhuis binnen. Over een blauw cólbertcos- tuum droeg hij een met hermelijn afgezet gewaad. Onder de gasten bevonden zich zijn zuster, prinses Anne, en zijn tante, prinses Marga ret. BEIROET, 11-2. De Palestijnse commandogroepen zijn in Beiroet bijeengekomen om te spreken over een gezamenlijk optreden in verband met de plotselinge crisis die in Jor danië is ontstaan door het verbieden van de geurrilla-activiteit in dat land. Volgens het in Cairo gevestig de radiostation van „El Fatah" heb ben de in Jordanië genomen maat regelen tot doel de weg te openen voor een vreedzame regeling van het Palestijnse vraagstuk, iets (waai de Arabische verzetsgroepen zich tegen verzetten. DEN HAAG. Een Starfightervan de Koninklijke Luchtmacht, is ty- dens een overlandvlucht op lage hoogte nabij Cuxhaven in West- Duitsland verongelukt. De piloot kwam om het leven. Op de foto: een archieffoto van een fotoverkennings- „Starfighter", gelijk aan het type dat verongelukte. Om het begrip ,,li«l koninklijk huis" DEN HAAG, 11-2. De regering wil met spoed komen tot een wette lijke, definiëring van het begrip „lid van het koninklijk huis". Dit zei minister-president de Jong in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van algemene za ken. Aan minister mr. H. K. J. Beer- nink van binnenlandse zaken is ge vraagd na verschijning van het rap port van de staatscommissie Cals- Donner over deze materie materiaal te vragen voor de definiëring. Het streven van de regering is gericht op een eenvoudige, voor ieder be grijpelijke definitie, die bescher ming biedt aan de koninklijke waardigheid en zo weinig mogelijk aanleiding geeft tot disussie. LONDEN, 11-2. Premier Wilson van Engeland heeft in het Lagerhuis gezegd, dat wanneer Engeland niet toetreedt tot de E.E.G., dit zowel voor Engeland als voor Europa schadelijk zal zijn en bovendien de rol van Eu ropa in de wereld hierdoor verkleind zal worden. De Britse premier zei vervolgens dat de Britse regering vastberaden en in goede trouw de onderhandelin gen over toetreding tot de E.E.G., die naar verwachting deze zomer aan vangen, zal beginnen. De rede van Wilson kwam na de publikatie van een regeringsdocu ment van 46 pagina's waarin een po ging gedaan wordt de kosten van het Britse lidmaatschap van de E.E.G. te ramen. Planeet Jupiter op de korrel WASHINGTON, 12-2. Het Ameri kaanse bureau voor ruimtevaart heeft woensdag een contract ter waarde van 38 miljoen dollar (on geveer 135 miljoen gulden) gesloten voor twee onbemande ruimtevoer tuigen, die in 1972 en 1973 moeten worden afgeschoten voor een tocht naar Jupiter. De reis naar deze grootste van de planeten zal twee jaar duren. De korste afstand van de aarde tot Jupiter bedraagt 640 miljoen kilometer. Bij het onderzoek, dat het verste wordt vanaf de aarde, zullen de twee ruimteschepen van het type „Pionier" de omgeving en de atmo sfeer van Jupiter onderzoeken en op korte afstand genomen foto's naar de aarde zenden. KERKNIEUWS Ned, Herv. Kerk Beroepen te Zeist J. Smit te Put ten. Beroepbaarslelling: Cand. W. S. Cuperus, Ieplaan 2. Waddinxveen is beroepbaar. Aangenomen naar Nijmegen J. W. Schipper te Assen. Bedankt voor Pernis J. G. F, An kersmit te Koudum. Gereformeerde Kerken Beroepen te Sliedrecht J. Stolk te Waarder. Aangenomen naar Vroomshoop R. H. Booten te Warns en Scharl, die bedankte voor Zwartebroek. Geref. Kerken .Vrijgemaakt Beroepen te Zeist A. Veldman te Rotterdam-Delfshaven; te Goes en te Blija ltand. K. Folkertsma te Bedrnn; te Brunssum-Treebeek en te Mussel H. J. Begeman te Drogeham; te New- Westminster (Can. Ref. Church) M. Brandes te Hengelo. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Enschede-Oost A. van der Veer te Nieuwe Pekela. Geref. Gemeenten Beroepen te Borssele G. J. van den Noort. te Capelle a./d. IJssel, die be dankte voor Poortugaal; te Poort vliet Chr. van den Poel te Yerseke. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3