Licht tegengevallen seizoen in 1969 stortte in ravijn Intern appèl over kwestie-Jonckheer V.V.V. Zierikzee vergaderde Vrachtwagen met mensen TPHPDiM O-O Con ZIERIKZEE, 6-2. V.V.V.-zaken van Zierikzee zijn vrijdagavond stuk ge praat op een in „Concordia" gehouden algemene ledenvergadering, onder voorzitterschap van de heer J. Arkenbout, die in zijn openingswoord gewaagde van een licht tegengevallen seizoen 1969 en er zijn spijt over uitdrukte dat de gemeente heeft gemeend de subsidie aan V.V.V. met f 500 te moeten besnoeien, al bad bU begrip voor de financiële moeilijkheden waarmede de gemeente heeft te kampen. Er is gezocht naar oorzaken van het minder drukke bezoek en ge dacht is aan de B.T.W. Zeker een faktor en een andere is de goedkope reizen naar het zuiden van Europa. De V.V.V. onderkent de situatie en verzet de bakens. Er is contact met het Nat. Bureau voor het Tou risme, de A.N.V.V., de Prov. V.V.V., die op de hoogte worden gebracht van de wensen. De provinciale V.V.V. heeft met een eigen struktuurplan antwoord op de problemen van nu en straks die impliciet een schaalvergroting gaan inhouden. Gelukkig toonde de voorzitter dan ook met de streek V.V.V., die het maken van een eigen vouwblad overbodig maakt. Men zou nog ver der kunnen gaan op het punt van de streeksamenwerking eif te denken valt aan afschaffing van de autono mie der zelfstandige V.V.V.'s en op richting van een V.V.V. voor geheel Schouwen-Duiveland. Er wordt nu reeds met die gedachte gespeeld. Meer samenwerking is ook de kern in de toekomstrecreatiegedachten van gedeputeerde Van Geesbergen. Wat de bekorting van de gemeente lijke subsidie betreft, hoopte de heer Arkenbout dat deze ongedaan wordt gemaakt, temeer nu de leden con tributieverhoging hebben aanvaard. Jaarstukken goedgekeurd Het jaarverslag van de secretaris, de lieer D. v. d. Doel, kreeg de goed keuring van de vergadering, even als het financieel overzicht 1969 met aan inkomsten en uitgaven een be drag van f 20.369,18 en de begroting 1970 met aan inkomsten en uitga ven een bedrag van f 13.510. Een kascommissie had tevoren de jaar stukken gecontroleerd en in orde bevonden, waarop de penningmees ter, de heer F. A. de Jager décharge werd verleend. Veel navraag uit de vergadering was er naar de exploitatie van een óriëntatiekast, die voorheen in de versukkeling bleek geraakt, waarna V.V.V. er verder voor zorgde, maar dit thans weer heeft gedelegeerd aan een firma, die deze kasten lan delijk verzorgt. Onleesbaarheid van de tekst en dubbele betaling bleken de grieven, die .nog nader zullen worden onderzocht. De kastannon- ceringsperiode' loopt van juli tot juli. Opheffing informatiepost Besloten werd de informatiepost Balie op te heffen. Tweeërlei waren de klachten; de buschauffeurs zou den de passagiers te Veel "duurstüren naar de binnenstad, maar ook de omgekeerde klacht wérd vernomen. Belangrijkste motief echter is dat de chauffeurs thans wel-voldoende zijn ge-instrueerd. Een dankwoord werd gesproken tot de informatrice, me vrouw Verschuur op wier werk pret tige reacties zijn ingekomen. Op de begroting kon de post: kantoor wor den beperkt, daar niet opnieuw in richtingskosten behoefden te worden gevoteerd. Het kantoor is thans ge vestigd in de Visstraat. Besloten werd de minimum con- •tributie voor het lidmaatschap te bepalen op f 15,en het donateur schap op f 10, Subsidie streek V.V.V. Uitvoerig werd nog gesproken over de streek V.V.V. in correlatie met de subsidie, waarbij duidelijk werd gemaakt dat de figuur van de gemeenten t.a.v. de eigen V.V.V. en de Streek V.V.V. een geheel ver schillende is. In het laatste geval zijn de gemeenten mede deelnemer. Kritiek was er op f 0,10 per inwoner voor de Streek V.V.V., daar er bij hantering van deze sleutel geen sprake is van een gelijke verdeling van lasten. Zierikzee betaalt met 8000 inwoners uiteraard meer dan Westerschouwen. Anderzijds werd gewezen op de onzichtbare touristi- PAR1JS. - De modeshows in de Franse Lichtstad zijn weer achter de rug. De ontwerper Yves Saint Laurent hier temidden van de filmsterren Elsa Martinelli (l.) en Catherine Deneuve voor de camera's na de presentatie van zijn collectie voor lente en zomer. sche diepte-investeringen, die een gemeente als Westerschouwen moet maken. In het algemeen echter werd de Streek V.V.V. als een nuttige en gewenste tussensituatie ervaren. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Berrevoets en D. v. d. Doei herkozen. In de plaats van de heer C. van de Valk werd gekozen mevr. v. d. Ouden-Swart. De heer heer v. d. Valk werd dank gebracht voor zijn werk, terwijl de nieuw ge kozene werd gefeliciteerd. De streek-V.V.V. Na de pauze gaf de heer J. M. Holm, secretaris van de V.V.V., een uiteenzetting over het werk van de Streek-V.V.V., dat reeds zeer om vangrijk blijkt te zijn geworden. Be halve de V.V.V.'s participeren in dit lichaam het waterschap, de land bouworganisaties, terwijl in principe plaats open is voor het bedrijfsleven. In de bestaansperiode van anderhalf jaar kon men komen tot een gecoör dineerde werking naar buiten, waar bij Schouwen-Duiveland als één ge heel werd gepresenteerd. Door dit werk werd Schouwen-Duiveland een begrip. Belangrijke voox-lichting werd gegeven door de toeristische krant „Zon, Zee, Zeeland", waarvan 50.000 exemplaren werden gedrukt en die werd gedistribueerd op allerlei lan delijke tentoonstellingen. Er werd ook geadverteerd in grote dagbladen en de talrijke informaties in 1969 wei-den zo goed mogelijk afgewerkt. De behoefte werd gevoeld te ko- men tot samenwerking tussen de plaatselijke administrateurs. Door de nauwere contacten kon men gerich ter werken, waarbij het belang van de klant op de voorgrond staat. Dit jaar wordt het nieuwe meer- kleuren-vouwblad Zon-Zee-Zeeland uitgegeven, dat in vier talen ver- Schijnt. Bij de uitvoering is men van een geheel andere opzet uitgegaan dan gebruikelijk. De nieuwe wer vingsfolder mikt vooral op degenen die Schouwen-Duiveland in het ge heel nog niet kennen. De oplage be draagt lGO.OOÖ exemplaren. Belang rijk is ook een op België gerichte actie. In totaal werden door de Streek- V.V.V. 2512 schriftelijke en rond 1000 telefonische informaties doorgegeven. Gestreefd wordt naar een vooi*lich- tingsinstituut van de Deltawerken te Zierikzee. Het organiseren van dag tochten en begidsing ligt verder op hét werkterrein van de Streek-V.V.V. De bijdragen zijn: 10 cent per in woner, f 2,per lid en f 100,per vereniging. KERKNIEUWS Zendingsavond Geref. Gemeente Nieuwerkerk Op dinsdag 10 februari zal er in het kerkgebouw der Ger. Gem. al hier, een zendingsavond gehouden worden. Op deze avond hoopt dan voor te gaan ds. J. van Vliet uit Aagtekerke. Aanvang 7.30 uur. Ger. Gemeente NIEUWERKERK. De plaatselijke predikant der Ger. Gemeente, ds. J. Karens, ontving een beroep naar de kerk van Opheusden. TEHERAN, 8-2. Een ongeluk met een vrachtwagen in het zuidwesten van Perzië heeft naar wordt ge vreesd aan 21 mensen het leven ge kost. In de auto zaten 23 personen toen deze zaterdag in een 35 meter diep ravijn en vervolgens in de daardoor stromende rivier stortte. Tot dusver heeft men slechts twee inzittenden van het verongelukte voertuig levend aangetroffen. Ex- zijn veertien lijken geborgen. Onder de slachtoffers is de chaffeur. die niet in het bezit van een rijbewijs was. Twee doden en vier gewonden bij botsing PUTTEN, 8-2. Een 21-jarige vrouw ep haar vier maanden oude baby zijn zatex-dagavond om het leven ge komen en vier mensen zijn gewond bij een verkeersongeluk op de Nij kerkerstraat in de Gelderse gemeen te Putten. Het ongeluk gebeurde, toen een 22-jarige inwoner van Putten met zijn wagen op een ter plaatse glad weggedeelte slipte en op de linkerweghelft terecht kwam. Daar botste de wagen tegen een te gemoetkomende personenauto. Bij de botsing werden de 21-jax-ige me vrouw A. Buitink-van Dasselaar uit Nij kerker'veen en haar vier maan den oude baby uit de aangereden auto geslingerd. De vrouw overleed ter plaatse, de baby tijdens het ver voer natxr een ziekenhuis. De be stuurder van de aangereden auto, de 24-jarige heer Buitink, en nog twee van zijn passagiers, wei-den met diverse verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. Ook de be stuurder van de geslipte auto, is in een ziekenhuis opgenomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. Politiemannen beschuldigd van diefstal en afpersing LONDEN, 7-2. Drie Londense po litiemannen zijn er van beschuldigd een juwelier 5.500 pond sterling (f 47.300,afhandig te hebben ge maakt. Zij zouden zich ook aan pö- ging tot afpersing hebben schuldig gemaakt. Volgens de juwelier zijn deze feiten gepleegd nadat hij op het politiebureau was ontboden voor ondervraging in verband met een zaak over vex-dovende middelen. Enkele weken geleden kwamen twee schandalen aan het licht, waar bij eveneens Britse politiemannen betrokken wdren. Vrachtschip vergaan in Stille oceaan TOKIO, 7-2. Het 15.977 ton melen de Liberiaanse vrachtschip Antonios Demandes" is zaterdagochtend in de Stille Oceaan, ten zuiden van Tokio, vex-gaan nadat het lek was geraakt. De Japanse boot „Chile Maroe" pik te 21 van de 30 opvarenden van het gezonken schip op. Het lijk van één van de overige schepelingen werd door een ander Japans schip gebor gen. Vier koopvaardijschepen en twee Amerikaanse militaii-e vlieg tuigen zoeken de acht vermisten, maar gezien de hoge golven acht men het waarschijnlijk dat zij zijn verdronken. Duitse matroos DEN HAAG, 8-2. Heden (maaix- dag)morgen begon in Den Haag bet intern appel, waarin zal worden be slist over het Antilliaanse protest te gen de afwijzing van dr. Jonckheer ;-.ls gouverneur van de Antillen door de meeiderheid in de koninkrijks- legeilng. Het intern appel zal plaatsvinden onder leiding van de voorzitter van de ministerraad van het koninkrijk, de heer P. J. S. de Jong, zo meldt de R.V.D. Van Antilliaanse zijde wordt aan het beraad deelgenomen door de vice-rr.inister president van de An tilliaanse regering, de heer S. G. M- Rozendal en de gevolmachtigd minis ter van de Antillen dr. E. Jonckheer. De gevolmachtigd minister van Su- iiname. dr. J. Polanen, zal voor zijn legering aan het intern appel deel nemen. Nederland zal door minister Bak- Auto te water: Bestuurder verdronken TILBURG, 7-2. Vlak voor de brug over het Wilhelminakanaal ter hoog te van de Oude Lind in Tilburg zijn zaterdagavond omstreeks half tien een klein personenbusje en een per sonenauto met elkaar in botsing ge komen. Het busje schoot door de afscheiding tussen wal en water en kwam in het kanaal terecht. Een van de inzittenden een 14-jarige Tilburg- se jongen, wist zich te redden, maar de bestuurder, de 31-jarige J. C. Verlaan uit Tilburg, kwam zodanig klem te zitten, dat hij ondanks red dingspogingen van burgers, politie en een arts, die zich langdurig in het ijskoude water ophielden met hel busje in de diepte verdween en ver dronk. Twee doden bij verkeersongeluk DIEREN, 8-2. Op de rijksweg tus- sen Diei-en en Doesburg nabij de Kai-pentei-bi-ug is zaterdagnacht een auto met twee inzittenden geslipt. Beiden verloren bij dit ongeval het leven. Het waren de 19-jarige me juffrouw J. Rasing uit Steenderen, die de wagen bestuurde, en de 22- jarige mejuffrouw M. Stapelbroek uit Zevenaar. De auto, waaiin zij ieden raakte na enkele andere wa gens gepasseerd te zijn in een slip op de volgens de politie gladde weg en kwam xechts \an de weg tegen een boom tot stilstand. De bestuur ster cvex-leed ter plaatse haar passa- giere enkele uren na het ongeval in een ziekenhuis in Arnhem. Veertig passagiers bij treinongeluk gewond MEXICOSTAD, 8-2. Bij de ontspo ring van een goederentx-ein op het traject Guadalajai-a-Nogales in Me xico zijn in de nacht van zaterdag op zondag veertig mensen gewond, van wie twintig ernstig. Men vreest, dat enkele personen onder een ge kantelde wagon zijn verpletterd. Al le verongelukten waren als blinde passagiers in een lege goederenwa gon meegereisd. Oorzaak van het ongeluk is vermoedelijk een verkeer de wisselstand. Van de 34 wagons sloegen er dertien om. reeds lang zoek DORDRECHT, 6-2. Zowel de Dordtse politie, als die van Bremen zijn nog steeds aan het speuren naar de 21-jarige Duitse matroos, Georges Karwat, die op 29 novem ber van het vorig jaar van zijn schip, de Esso-Bingen aan wal stap te om met een collega te gaan pas sagieren en spoorloos verdween, na dat hij en zijn maat tot 's nachts één uur in een Dordts café hadden vertoefd. Het schip kwam dezer da gen weer in Dordrecht en die gele genheid werd door de politie aan- gegrepen om de collega nog eens te ondervragen. Die kon echter niet meer vertellen dan dat Karwat en hij zeer dronken het café hadden verlaten en dat hijzelf de volgende ochtend wakker was geworden in de berm langs een weg. De politie heeft de omgeving van die weg nauwkeurig onderzocht. Zelfs een afvoex-reservoir van de riolering werd leeggepompt. DODELIJKE ONGELUKKEN TIEL. In de nacht van zaterdag op zondag is de 29-jarige Tielse ver zekeringsagent K. van Velzen in zijn woonplaats met zijn auto door nog onbekende oorzaak tegen een licht mast gereden. Hij werd daarbij zo ernstig gewond dat hij zondagmid dag in het Bethesda ziekenhuis in Tiel is overleden. DEN HAAG. De 75-jarige G. Schwenke uit Den Haag is bezwe ken aan de gevolgen van een ver keersongeluk dat gebeurde op 18 november van het vorige jaar. De bejaarde man werd aangereden toen hij op een zebrapad liep om de Laan van Meerdervoort over te steken. HAARLEM. De 77-jarige J. B. Zo mer uit de Olieslagei-slaan in Haar lem is bij een ongeval op de Spaarn- damseweg zo ernstig gewond ge raakt, dat hij na aankomst in het ziekenhuis bleek te zijn ovei'leden. De man kwam met zijn fiets voor een passex-ende auto ten val. MIERLO. Zondagavond tegen middernacht is op de provinciale wég, onder Helmond, een ongeluk met dodelijke afloop gebeurd. Een door de 27-jarige heer H. F. van Doorne bestuurde pex-sonenauto reed hier tegen een boom en sloeg over de kop. De auto werd geheel ver nield. De heer van Doorne moet op slag dood zijn geweest. SITTARD. In Sitard had een bot sing plaats tussen twee personen auto's waarbij de 48-jarige J. Schil ders ifit Tilburg, die geen voox-rang had verleend op slag werd gedood. De bijrijder H. v. E. (45) eveneens uit Sittard, werd zwaar gewond. GOIRLE. Op de Poppelseweg in Goirle is een auto ten gevolge van de gladheid tegen een boom gereden. De bestuurder, de 42-jarige J. W. van Pelt uit Tilburg, overleed on derweg naar een ziekenhuis in Til- burg. Drie passagiers onder wie de echtgenote van de heer van Pelt werden zeer ernstig gewond. TILBURG. Op de Hilvarensevveg nabij Tilburg is een auto, bestuurd door de 29-jarige A. C. M. van de Put uit Voerendaal, door de glad heid geslipt. Zij kwam op de linker weghelft terecht en is daar in bot sing gekomen met een tegemoetko mende auto, bestuurd door de heer L. P. van Ham uit Hilvarenbeek. Beide auto's werden totaal vernield. Het driejarig dochtertje van mevi\ van de Put overleed ter plaatse. Me vrouw van der Put en haar zusters werden ernstig gewond naar een zie kenhuis in Tilburg vervoerd. De in zittenden van de andere auto kon den na verbonden te zijn naar huis gaan. AMSTERDAM. De 8-jarige Gerar- dus Holla, die tijdens het spelen op een in aanbouw zijnd viaduct aan de Kumperfoelieweg in Amsterdam- Noord is gevallen, is vermoedelijk aan een opgelopen schedelbasisfrac- tuur overleden. SNEEK. In de gemeente Gaaster- land is een personenauto ten gevol ge van gladheid geslipt, door een hek gereden en in een weiland terecht gekomen. De bestuurder, de 48-jari- ge R. Jongsma uit Warns, werd overgebracht naar een ziekenhuis in Sneek, waar hij overleed. Een ande re inzittende bleef ongedeerd. ker en Polak vertegenwoordigd zijn. De heer Rozendal heeft bij het in tern appel een raadgevende stem. SPORT MICROKORFBAL All-Ready versloeg Schiedam met 8—5 Ook de voorlaatste microkorfbal- wedstrijd in de landelijke derde klasse van de K.N.K.B. heeft AU Ready I zaterdagmiddag in de sport hal te Oude Tonge weer in winst weten om te zetten. Schiedam heeft het lang kunnen volhouden om de Zierikzeeënaren bij te houden, doch bij de stand 5-5 sloegen de rood zwarten toe. Dooi deze overwinning van All Ready blijft de mogelijkheid bestaan om definitief op de tweede plaats achter Ten Donck uit Ridder kerk te eindigen.1 Nadat Schiedam de openingstref fer voor haar rekening had genomen maakte Piet de Ronde al vrij kort daarna gelijk (1-1). Schiedam kwam echter opnieuw terug en nam een kleine 1-2 voox*spx*on. Door toedoen van mevrouw Corrie Kloet-van Nieuwenhuize werd het echter op nieuw gelijk en uit een strafworp gaf Piet de Ronde de rood-zwarten de leiding (3-2). Ofschoon beide ploegen in de eerste helft aardig aan elkaar gewaagd waren kon All Ready toch met een punt voorsprong gaan rusten. Schiedam had voor de zoveelste maal gelijk gemaakt, doch aanvoerder Rinus Kloet deponeerde nog juist voor de rust een vierde treffer in de Schiedamse mand (4-3). In de tweede helft werd het weder om gelijk (4-4) en Leo Fonteine zorgde andermaal voor een Zierik- zeese voorsprong (5-4). Het bleef echter maar stuivertje wisselen want weer maakten de gasten ge lijk. zodat reeds een 5-5 stand was bereikt. Hierna nam All Ready ech ter het heft volledig in handen, het geen tot uitdrukking werd gebracht in drie treffers. Aanvoerder M. Kloet wist tweemaal achter elkaar twee verre schoten in een doelpunt om te zetten en dat gaf de Schiedammex-s de genadeklap. Schiedam raakte nu helemaal van de kook en uit een doorloopbal kon Leo Fonteine de eindstand bepalen op 8-5. Zaterdag 14 februari a.s. speelt All Ready te Schiedam haar .laatste wedstrijd te- geh het leidende Ten Donck I uit Ridderkerk. KORFBAL All-Ready gelyk met. Delta (3-3) In de Flakkeese adspiranten-ihi- crokoi-fbalcompetitie speelde All Ready I zaterdagmorgén in de sport hal te Oude Tonge tegen Delta I uit Qoltgensplaat met 3-3 gelijk. Reeds in de 3e rriihupt wist Sjaak, Dekker met een afstandsschot vanaf dé lijn de. Zierikzeeënaren de leiding te ge ven (1-0). Kort daarna wist Delta twéémaal qen doelpunt te maken, zodat All Ready tegen een 1-2 ach terstand aan moést kijken. Angelica Koevoets zorgde er eóhter voor, dat All Ready weer voor kwam te staan want zij wist tweemaal achtereen de Flakkeese korf te doorboi'en (3-2). De winst kon echter niet volledig worden meegenomen naar Zierikzee want Delta maakte tenslotte weer gelijk (3-3). Kort voor het einde leek het er nog even op, dat Piet van Hooydonk nog wel eens raak zou schieten maar dat lukte niet. All Ready II verloor eveneens te Oude Tonge met 2-0 van Good Luck II uit Sommelsdijk. VOETBAL DFS-Merwestyn (Dordrecht) 1-4 Op een uitstekend bespeelbaar veld aan de J. J. Boeijesweg (het re- serveveld van DFS) speelde DFS zondagmiddag vriendschappelijk te gen het in de 3e klasse der KNVB spelende Merwesteijn uit Dordrecht. In een technisch goed gespeelde wedstrijd was DFS de mindere doch wist de totaaluitslag tot 1-4 te be perken. DAMMEN Zierikzee I-Sommelsdjjk II 15-5 J. Huigens-B. Roetman 2-0; C. Verton-B. Vis 1-1; J. L. Smalheer- G. Knöps 2-0; M. de Wild-H. Groe nendijk 1-1; J. Folmer-M. v. Lente 1-1; F. Roggeband-A. v. d. Sluijs 2-0; W. C. Boot-H. Noordijk 2-0; C. L. Boot-A. in de Weij 1-1; C. P. van Putten-N. Noordijk 2-0; J. A. Ver- ton-C. Zoon 1-1. Clumcoxnpetitie Damvereniging Zierikzee G. Flikweert-J. A. Verton 0-2: J. Flikweert-C. P. v. Putten 2-0; J. L. Smalheer-C. Verton 2-0; F. Rogge- band-J. Folmer 2-0; J. L. Straaijer- M. de Wild 0-2. De competitiestand luidt thans: J. Huigens 14 11 2 1 24 M. de Wild 16 11 2 3 24 C. Verton 17 9 5 3 23 J. L. Smalheer 12 10 2 0 22 F. Roggeband 17 7 5 5 19 J. Folmer 16 5 7 4 17 J. A. Verton 17 6 1 10 13 C. P. van Putten 15 5 2 8 12 C. L. Boot 16 5 2 9 12 J. Flikweert 16 5 2 9 12 W. C. Boot 14 4 2 8 10 G. Flikweert 13 3 2 8 8 J. L. Straaijer 15 0 2 13 2 f Heden overleed, nog on- verwachts, gesterkt door het Heilig Sacrament dei- Zieken, onze innig ge liefde zuster, behuwdzus ter, tante en oud-tante HENDKIKA FRANCINA MARIA J ASPERSE op de leeftijd van bijna 72 jaar. Zierikzee: M. TH. CHR. VERKAART -.1 ASPERSE G. M. VERKAART 's-Gravenhage: CHR. JASPERSE J. L. JASPERSE-WISSE R. JASPERSE J. M. C. BUNNIG- JASPERSE A. RUNNIG M. TH. ONCK-BUNNIG E. ONCK en kind H. BUNNIG Zierikzee, 7 febr. 1970 Hoofdpooi*tsti-aat 5 De plechtige Heilige Mis van Requiem zal gehou den worden dinsdag 10 febr. a.s., te 10.00 uur, in de kerk van de Heilige Willibrordus, waarna de begrafenis zal plaats heb ben. Heden overleed, nog vrij onverwachts, in de Cor- neliastichting, onze ge liefde broeder, behuwd- broeder, oom en oud-oom WILLEM JOHANNES VAN DEN HOEK op de leeftijd van bijna 69 jaar. Namens de familie: P. C. VAN DEN HOEK Zierikzee, 7 febr. 1970 Coi-ncliastichting Condoleantie-adres: Plevierstraat 80 De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 11 febr. a.s., des namiddags 2.00 uur, op dé algemene begraafplaats te Zierikzee. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze geliefde man, vader, be huwd- en grootvader JACOB STEIN echtgenoot van J. C. Meinen op de leeftijd van 73 jaar en 4 maanden. Bruinisse: J. C. STEIN-MEINEN L. v. d. BLOM-STEIN P. v. d. BLOM Rotterdam H. STEIN J. C. STEIN-GILJAM En kleinkindex-en Bruinisse, 9 febr. 1970 Dijkstraat 8 DE SPORTTOTO DEN HAAG, 8-2. Zondagavond waren er op het bureau van 'de sporttotalisator in Den Haag reeds vijftig meldingen binnen gekomen van deelnemers met een foutloze ko lom. De cijfers van toto 27 zijn: Aantal deelnemers: 779.641. Bruto inleg: f 1.681.974. Prijzenbedrag: f 756.888. Beschikbaar voor eerste en derde prijs: f 227.066. Beschikbaar voor tweede en extra prijs: f 151.387. Het beleid ten aanzien van drug-gebruik AMSTERDAM, 6-2. In een brief aan de staatssecretai-is dr. Kruisinga, di'ingen de besturen van de Natio nale Federatie voor de Geestelijke Volksgezondheid en de Nationale Raad voor Maatschappelijk Welzijn in vex-band met het drug-gebruik in Nederland dringend aan zijn ambt genoot van justitie in overweging te geven een zodanig beleid te bevor deren, dat uiteindelijk niet de rech ter maar de instanties voor sociale dienstverlening en geestelijke ge zondheidszorg de vei'antwoordelijk heid ki'ijgen toegewezen. Daartoe zou het openbaar, ministerie een be leid dienen te volgen dat voorkomt dat drug-gebruikers als deliquenten worden gebrandmerkt. De politie zou zich daarvoor kunnen beperken tot de conti-ole op de handel in gro te schaal. Schade door supersone knallen in Los Angeles LOS ANGELES, 7-2. Een 600-tal huiseigenaren! die in de buurt van de internationale luchthaven van Los Angeles wonen, hebben een schadevex-goeding van 1 miljoen dol lar toegewezen gekregen door een rechtbank, wegens schade aan hun huizen, veroorzaakt door het lawaai van straalmotoren. De stad Los An geles, die de schadevergoeding zou moeten betalen, gaat in hoger be- roep. Aanvankelijk hadden 720 huis eigenaren schadevergoeding van de stad Los Angeles ter grootte van 15 miljoen dollar geëist. Dag eliminatie rassendiscriminatie NEW YORK, 7-2. De commissie van de Ver. Naties die zich met het apartheidsvraagstuk bezig houdt, heeft donderdag opgeroepen 21 maai't over de hele wereld in acht te nemen als dag voor de eliminatie van de rassendiscriminatie. De com missie spreekt van een geschikte dag voor nieuwe inspanningen of intensivering van bestaande ten gunste van het verdrukte volk in Zuid-Afirka en dringt aan bij de lidstaten van de Ver. Naties de eco nomische en financiële samenwer king met de Zuidafrikaanse regering te staken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5