K AGENDA Kort vóór het eind regende Straofeest van de straat Uniek plan bouwopzet Stoof weg, Stoof wekken, Kromme Reke STREEKNIEUWS Bruinisse plakte nog een dagje aan het burgemeestersfeest Grote l>rluiigstelliii» voor ruiters en paarden II.VAMSTEDEmilKGIl. 7-2. Niet minder dan 39 ruiten» en het comple te muziekgezelschap met drumband U in de traditionele samenwerking om het strafeest luister bij te zetten kort voor het einde van het feest van de straat geregend. Ondanks de minder goede weerbe richten met storm en buien was het begin hoopvol. De organisatoren had den in de morgen het parcours nog eens gecontroleerd en besloten om de strandrit te laten vallen omdat het pad in de duinen nog vol sneeuw lag. Ken half uur later dan afgesproken was vertok de stoet bestaande uit 39 dames en heren te paard (ongekend veel) van Burgh naar Westenschou- wen. Het viel daarbij op dat de jeugd zeer goed vertegenwoordigd was. Het eerste slokje werd gedronken in hotel „Westenschouwens Welva ren" waar het even een drukte van belang was. Ook de bewoners van Westenschouwen lieten zich niet on betuigd en genoten van de aanblik van de stra-rijders. Omstreeks kwart over twee ver trok de stoet via Lageweg naar de Westbout en langs de zeedijk begon nen de eerste druppels te vallen. Het bleef bij druppeltjes zodat de Kon. Harmonie „Witte van Haernstede" praktisch droog aan het einde van de Weldeweg de langfe paardenrij op wachtte. Onder welluidende klanken van fikse marsen en zwaar trom ge dreun werd Burgh binnen getrokken en hier was de belangstelling vrij re delijk. Uit de omgeving en ook van de Randstad waren liefhebbers van echte landelijke folklore opgekomen om het elk jaar terugkerend beeld weer in zich op te nemen. Voor velen was het een strop dat de strandrit werd afgelast want daar worden de meeste plaatjes gescho len. Snel naar huis In Burgh werd het tijd wat gast- rijk vocht in te nemen, hetgeen vlot ging. De tocht naar Haamstede werd sen zware opgave voor iedereen want het water goot van de hemel. Voor het gemeentehuis werden de nog overgebleven paarden (een aantal was snel naar huis gevlucht) opge steld en burgemeester Everwijn sprak zijn verwondering uit over het doorzettingsvermogen van mens en dier. Hij dankte hen hartelijk en raadde hen aan snel naar huis te rij den, droge kleren aan te trekken en dan nog even in hotel Bom te komen waar het droog was. Aldaar werd het één brok gezellig heid. De doornatte muzikanten blie zen en trommelden er lustig op los en geruime tijd heerste hier de echte ouderwetse stra-sfeer. Tegen de avond verdween de een na de ander en weldra was de stra 1970 ten einde. Des avonds kon de jeugd zich in ho tel Het Wapen van Burgh op veel moderner wijze vermaken met een beat-spektakel, georganiseerd dooi de jeugd-soos „Big S". Nat voor het gemeentehuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gemeenteraad Westersehouwen WESTERSCHOUWEN, 6-2 De raad van Westersehouwen kwam vrijdag avond voltallig bijeen. Voltallig om dat dhr. J. Padmos na het hem over komen auto-ongeluk op 30 april 1969 niet meer aan de vergaderingen had deelgenomen. De voorzitter, burge meester H. P. Everwijn feliciteerde hem dan ook met z{jn herstel. Uit het voorlopig onderzoek naar het verblüftoerisme 1969, samenge steld uit de kaarten gastenstatistiek, bleek dat het toerisme met 10 °/o was terug gelopen. De voorzitter: „We geloven er geen steek van". In een ontwerp bestemmingsplan nen gaat de gemeente van het geijkte patroon afwijken in een deel van Renesse gelegen tussen Stoofweg, Stoofwekken en plan Kromme Reke. Nog op papier wordt daar een vol komen nieuwe (bijna uniek voor Ne derland) leefwijze benaderd. Het college was de laatste jaren niet zo tevreden over de opzet van de ste debouwkundigen in de afdeling huurwoningen. Te weinig groen, te weinig speelruimte waren factoren die om verandering vroegen. Het nieuwe plan omvat 115 woningen te bouwen op ca. 4 hectare in blokjes van 7 en 4 die niet meer aan de straat komen te liggen doch aan ver brede voetpaden. Er komen veel pleintjes, sommigen van wel 1000 m- met zitbanken, om geven door groen, ruimschoots vol doende parkeerterreinen (met plaat sen in aantal meer dan woningen) autoboxen en zelfs een waterpartij tje. De voetpaden worden zo breed dat een verhuiswagen deze berijden kan. Mogelijk dat in dit nieuwe plan ook nog enkele blokjes beiaardenwonin gen passen. De vuilnisemmer moet aan een door het project lopende straat gebracht worden, grootste af stand 75 meter doch de voorzitter achtte dit geen bezwaar. Voor de leefbaarheid een prachtig, fris, ja zelfs revolutionair plan. De j-aadsleden waren er wat con fuus van. De heer Steur VVD vroeg raar voorbeelden elders doch daar kon de voorzitter geen antwoord op geven. De heer Kloosterman wilde één der speelplaats-en betegeld zien voor rolschaatsen, basketbal enz. De grondprijs zal echter niet op de huur mogen drukken meende de heer Hendrikse. In een volgende raad zal het college de grondaankopen, kosten bouwrijp maken mededelen en het zal eventueel willen bijpassen uit het fonds dorpsuitbreiding, want „we moeten mooier gaan wonen". Met verdere ontwikkelingen van het plan ging de raad in principe akkoord. Vrijstaande huizen Ook in Renesse onderging het al oude uitbreidingsplan boomgaard Fasol en omgeving een verandei-ing. De gemeente heeft in Renesse geen grond meer voor vrije woningen. Het oude bestemmingsplan zegt dat hier blokjes woningen gebouwd mogen worden, doch het college ziet hier meer in vrijstaande huizen met handhaving van de camping „De Witte Boulevard". Op deze manier kunnen fraaie beplantingen en een houtwal gespaard blijven. Op een vraag van de heer Hendrikse zei de voorzitter dat zoveel mogelijk het systeem peiTnanente bouw gevolgd zal worden. Renesse krijgt een nieuw Postkan toor. Het komt naast het bankge bouw der Coöp. Raiffeisenbank Schouwen. Een schetsplan ligt mo menteel bij de gemeente. Verder komt er in Renesse een medisch cen trum te bouwen door partikulieren. De huisarts, dokter H. Simons kan op de gebx-uikelijke manier in het enorm drukke gastenseizoen zo niet verder werken en daarom zal vlak achter het nieuwe postkantoor dit centi-um gebouwd worden. De heren Hoogerhuis en Klooster man vonden het bestemmingsplan Fasol zeer passend. Laatstgenoemde vroeg of deze woningen voor 2e wo ningen gebouwd worden en of alle grond evenveel waard zal zijn. „Ik ben er voorzichtig mee, gezien de si tuatie in de W. G. Bootlaan te Burgh'. De voorzitter kon spreker geruststellen: Geen 2e woningen en alle grond evenveel waard. Met het vooroverleg over het plan Fasol ging de raad akkoord. Om een danstent (Renesse zit altijd nog met de nood situatie danstent Veerhoek op het sporterrein. Deze exploitant wil iets definitiefs in steen bouwen maar waar? Het college dacht aan de zuid zijde van het nieuwe plan Stoofweg, ca 75 meter van de weg, doch daar kwamen de heren Hendrikse en Steur tegenop. Alle dansende toeris ten moeten dan vanuit de Hoogen- boomlaan (waar de meeste zitten) het gehele dox-p door om de tent te bereiken. De voorzitter constateerde dat op Ameland een dergelijk bouw sel tussen Uvee dorpen was neerge zet hetgeen de heer Steur ontlokte: ,.dan maar lichting Biesterveld". De heer Kloosterman 'zag meer in de richting Brcuwersdam daar dan het dagtoerisme ook kan profiteren Het college zal de zaak nog eens doorne men. In Burgh wordt gezocht naar een oplossing voor de bouw van premie- en bejaardenwoningen. Een oud plan omvat de bouw van woningen aan een weg die van de Weeldeweg voor langs het huis van de heer De Feiter naar de Kakelstraat loopt en zo op de Hogeweg uitkomt, doch dit is bui tengewoon onvoordelig omdat er te weinig woningen komen op te veel vierkante metei's grond. Het in aanbouw zijnde postkantoor te Haamstede krijgt een modern par keerterrein kosten f 45.000,Het wegdek zal bestaan uit betonklin- kers mot koperslagtegels voor de afscheiding, alles omzoomd met veel groen. Dit bedirag zal eventueel ge dekt worden uit het dorpsuitbroi- dingsfonds. Nota over zwembad In de volgende vergadei'ing volgt een nota over een eventueel te bou wen zwembad dat in de buurt van dit postkantoor gebouwd zal moeten worden. De raad wordt dan om een principiële uitspraak gevraagd. Opnieuw was de burgemeester de ze week in Den Haag voor het los peuteren van gelden voor de zo be langrijke transportriolering naar de Oosterschelde, doch hij kwam geen cent rijker terug. Er zit wel een mo gelijkheid in, doch dan wordt Wes tersehouwen een „ai*t. 12 gemeente" waardoor men dus onder curatele wordt gesteld. Het wordt dan een aanvullende uitkering langs een achterdeur (ook Texel heeft dit). De konsekwenties zullen hierover binnenkort aan de raad worden vooi'gelegd. Overleg met de kam peerterreinen heeft nog niet plaats gehad omdat het college eerst nog het hoofdbestuur van de Bedrijf s- ver. voor KampeerteiTeinen in Am- hem wil horen. Wel wist de voorzit ter te zeggen dat, indien de belas ting op deze bedrijven door de rio- leringsonkosten te zwaar wordt, zij een subsidie kunnen krijgen van Economische Zaken. Centrale Dienst Noord Zeeland In de donderdag te Sint Annaland gehouden vergadering van de Cen trale Dienst Noord-Zeeland voor bouw- woning- en welstandstoezicht en gemeentewerken, waarbij naast de Thóolse gemeenten ook Midden- schouwen en Bruinisse zijn aange sloten werd burgemeester W. Baas onder wiens leiding werd vergaderd als lid van de Commissie van Toe zicht, herkozen. Dc begroting 1970 werd goedgekeurd. Het hoofd van de dienst de heer P. J. Boot gaf een toelichting en een bespreking over het welstandstoezicht, (sinds 1 au gustus 1969 voor iedere gemeente wettelijk verplicht). ZIERIKZEE Streek VVV. op VISMA 70 Door de Stichting Streek V.V.V. Sehovwen-Duiveland is ook dit jaar (evenals vorig jaar) standruimte ge huurd op de tentoonstelling op Vis serij en Toeristisch gebied, de Vis- ma '70. Aanbesteding Door gemeentewerken te Middel burg werd namens het gemeentebe stuur aanbesteed het aanleggen van het eerste deel van de Schoeweg met alle bijkomende werkzaamheden. Laagste inschrijver was het Aanne mingsbedrijf Schouwen-Duiveland N.V. te Zierikzee met f 413.000, Opvolger: Verwater's Aannemings bedrijf te Breda met f 415.000. HAAMSTEDE IH.'RGH Ouderavond openbare basisscholen De ouderavond der openbare ba sisschool te Burgh-Haamstede, al eens door ziekte uitgesteld, wordt dinsdag 10 februaii in de „Koebel" gehouden. Naast de gebruikelijke agendapunten, waarbij bestuursver kiezing en schoolreisjes, wordt na afloop door de leerlingen der 6e klas een jeugdmusical, getiteld „De won derlijke machine van professor Knap" opgevoerd. Nu beide scholen uit Haamstede en Bui'gh zijn samen gegaan is het onmogelijk om alle ouders in een geschikt schoollokaal te bergen. Daarom werd de Koebel gekozen. OUWERKERK Feestavond OW.K. Dc sportvereniging O.K.K. geeft a.s. vxajdagavond in het Dorpshuis een feestavond, voor leden en dona teurs, Naast het optreden van het jeugdtoneel met „Het spook en de blokfluit" vermeldt het programma: groot toneel. Opgevoerd wordt „Het hing in de lucht", een klucht in drie bedrijven. In de pauze vindt de tra ditionele verloting plaats en er is een bal na afloop. Collecte De in de Nod. Herv. Kerk gehou den collecte voor Internationale Dia conale Hulp heeft f 86,— opgebracht. Opbrengsten De opbrengst van het vevjuardags- fonds der Nederlands Hervomidc Gemeente te Nieuwerkerk, bracht o\er het vierde kwartaal 1969 f264,35 op. De totale opbrengst over 1969 Is f 1089,19. De onlangs gehouden col- lekte in de Hervormde Kerk ten ba te van Biafra heeft opgebracht: f 148,50. OOSTERLAND NIEUWERKERK Volleybal-vereniging De volleybalvereniging Cluzona te Nieuwerkerk geeft nu gelegenheid aan meisjes van 14-18 jaar om mee te doen aan de wekelijkse trai ningsavonden. Iedere dinsdagavond is er voor genoemde leeftijden gele genheid om de volleybalsport te be oefenen in de gymnastiekzaal van de Openbare Lagere School aan de Weststraat. De leiding berust bij de dames mej. Boogaart en mevr. Van Alfen. Eventuele oudere belangstel lende dames zijn ook hartelijk wel kom op de club die traint in dezelfde zaal op dezelfde avond. Chr schoolvereniging Op dinsdagavond 10 februari a.s. hoopt de Chr. Schoolvereniging al hier haar jaarlijkse ledenvergadering te houden in de consistorie van de kerk der Oud Ger. Gemeente aan de Burg. van der Havestraat, onder voorzitterschap van de heer J. A. van der Weele. Na de verschillende jaarverslagen komen bestuursver kiezingen ter tafel, waarbij dit jaar aftredend zijn de secrtaris, de heer KI. van Dijke en het bestuurslid de heer Mar. Boogert. Kerkcollectes De kerkcollectes in de Ned. Herv. Kerk alhier bedroegen over de maand januari van dit jaar: voor de kerkvoogdij f 532,55, voor de diaco nie f 177,52 en voor de centrale ver warming f 135,78. Vergadering „Even Buiten" Op donderdagavond 12 februari a.s. zal er in het café-restaui'ant „Even Buiten" van de heer Bouma. alhier, de gewone jaarlijkse leden vergadering plaats vinden van de weegbrugvereniging „Even Buiten", gevestigd alhier. Behalve de gewone jaarverslagen van de secrtaris-pen- ningmeester zal er ook een bestuurs verkiezing plaats hebben. BRUINISSE Eindles kookcursus voor mannen De kookcuxsus voor mannen, ieder jaar aan de Nijverheidsschool voor Meisjes te Bruinisse gehouden, trekt, ook dit jaar meer deelnemers. Deze] kookcursus bestaat uit twaalf lessen, maar de 12e les worden de deelne mers gefleerd. Dan mag men vrouw of verloofde meebrengen en wordtl het menu verzorgd door leerlingen van de school zelf. Deze zg. eindles had donderdag avond weer plaats en het wei'd ook] nu een prima verzorgd etentje, waar het (hoe kan het anders) bijzondei-] gezellig was. De directeur, de heer Ouweneel, moest op erewoord belo-\ ven, dat in het seizoen 1970-'71 op nieuw een mannenkookcursus zouj woi-den georganiseerd. De kooklerares mevrouw van de Zande-Dekkër kreeg een fondu-stel, de oud-directx-ice mej. J. Quant kreeg bloemen en ook de heer A. P. Ouweneel mocht een boeket (ge droogde) bloemen mee naar huis ne men. Gunning 9 bejaardenwoningen Namens de Woningbouwvereni ging „Schouwen-Duiveland" te Nieu werkerk werd de bouw van negen be jaarden woningen te Bruinisse op gedragen aan Aannemersbedrijf .1. den Herder te Bruinisse voor f 135.000. Maandag 9 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, discussie avond cursus „Samen leven, samen denken". Oosterland Blauwe Keet, 7.30 uur, gecombineer de landbouwvergadering, (D.E.S., Landbouwbelang en C.B.T.B.). Dinsdag 10 februari Zierikzee Lange Blokweg 16, 8 uur, bestuurs vergadering K.V. „All Ready". Burgh De Koebel, 7.30 uur, ouderavond openbare basisscholen. Oosterland Consistorie Oud Ger. Kerk. 7.30 uur, Chr. Schoolvereniging. Nieuwerkerk Dorpshuis, 1.30 uur, start naai-cur- Advertentie Vreemd geld en Reischeques NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Ken moderne Bondsspaarbank! Dodelijk ongeluk bij botsing met trein UTRECHT, 8-2. Op een onbewaak te overweg ben Mierlo (N.B.) is een personenauto onder de trein van Helmond naar Eindhoven gekomen. Eén inzittende van de auto mevx-ouw Aben uit Mierlohout, bleek na aan komst in het ziekenhuis aan haar verwondingen te zijn ovei'leden. De chauffeur, de heer J. A. M. v. d. Z. bleef ongedeerd. Een hartelijk welkom BRUINISSE, 7-2. Bruinisse heeft zün nieuwe burgemeester, de heer D. Hokken en zijn gezin een onver getelijk feestelijk welkom bereid. Reeds vrijdagochtend was het overal gezellig druk, maar na de of ficiële vrijdag was er zaterdag, door het feestcomité nog een feest voor de burgerij georganiseerd. Zaterdag bracht het plaatselijk muziekkorps „Nu met Hope" samen met de drumband, een serenade voor het gemeentehuis voor het gezin van burgemeester Hokken, de leden van de gemeenteraad en het feestcomité. Nadat het gezelschap in zijn nieu we uniformen aan de burgemeester en zijn vrouw was vooi-gesteld, maakte men een rondgang door de gemeente, waarbij feestcomité en het burgemeestersgezin per auto het ge zelschap volgden. Om drie uur nam het officiële ge zelschap plaats op het podium voor de muziektent en trok het défilé voorbij, gevormd door afgevaardig den van diverse verenigingen, de middenstand, de transportonderne mingen, de loonbedrijven enz. Natuurlijk pi-esenteerde ook de visserij zich, maar zij werd dit keer in de schaduw gesteld door de land bouw, die de originele gedachten had gehad alle landbouwmachines, die het gehele jaar door het landbouw bedrijf helpen uitvoeren, voorbij te laten trekken. Duur materieel Zo begon men met een ploeg, ge volgd door een bijzonder soort eg, gevolgd door weer andere grondbe werkingsmachines, om via zaaima- chine de kunstmeststrooier en tal van andere machines aan te landen bij de combine. Maar ook de machi nes die bij de aardappelteelt en bij de verbouw van suikerbieten worden gebruikt. Een grote stoet van duur materieel, waai-van niet alleen bur gemeester en mevrouw Hokken ver steld stonden, dat dit er allemaal aan le pas kwam, maar ook talrijke om standers. Ook wagens vol aardappe len trokken mee. Het défilé was juist gepasseerd, toen de regen begon, later nog ge volgd door onweer, maar de kinderen hadden toen al een goed heenkomen gevonden in het ned. herv. vereni gingsgebouw, waar het kindercircus Hogerop uit Goes een prachtig pro gramma opvoerde, waarvan de aan wezige jeugd zichtbaar genoot. Was het hier de jeugd van 4 tot 14 jaar waai'voor was gezorgd, later in de avond was het de beat-groep Axle Gi-ease uit Den Haag, die zorgde dat ook de oudei-e jeugd zich kon ver maken. Vei-schillende buurtverenigingen hadden hun best gedaan, wat de ver siering bij winterdag betreft. Zo had de Mai-grietstraat .niet alleen voor de gebruikelijke vlaggetjes gezorgd, maar hier had iedere bewoner ook een margriet aan de gevel, die 's avonds vei'licht was. Burgemeester Hokken dankte al len en overal, wanneer hem weer iets bijzonders werd geboden en dat kwam herhaaldelijk vooi\ Ook uit het défilé kwam enkele malen een jongen of een meisje naar voren om iets aan te bieden. Jammer dat in de avond het weer bar onaangenaam werd, zodat de verlichting in velschillende straten eigenlijk niet tot zijn x-echt kwam. Naast een persoonlijke felicitatie die door velen werd gebracht op de daarvoor gehouden recepties, waren ook een aantal bloemstukken en planten aan het ned. hervormd vere nigingsgebouw bezorgd, om burge meester Hokken met zijn benoeming te feliciteren. Dit hebben in de afge lopen weken ook in Sliedrecht zeer velen gedaan, zodat het echtpaar Hokken besloot, de bloemen die hun als blijk van hulde waren gebracht, en waarvoor zij zeer erkentelijk zijn, niet mee te nemen, maar te bestem men voor een aantal zieken in Brui nisse. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het ministei-ie van defensie heeft vorig jaar oktober bij de Nedexdandse Spoorwegen een or der geplaatst voor 75 platte spoor wegwagons, bestemd voor het ver voer van rupsvoertuigen waarvan de uitvoering is opgedragen aan de firma Talbot te Aken. SCHIPHOL. Met de sterke indruk dat een gistingsproces van politieke en sociale spanningen de Neder landse Antillen en met name Cura sao in een labiele situatie hebben gemanoeuvreerd, zijn de voorzitters van de drie Nederlandse vakcentra les, Kloos, Mertens en Lanser, op Schiphol teruggekeerd van een be zoek van 16 dagen aan onze rijks delen in de west. HAARLEMMERMEER. Het minis terie van volksgezondheid heeft het college van burgemeester en wet houders van Haarlemmermeer laten Weten akkoord te zullen gaan met de bouw van een streekverpleegte- huis in Hoofddorp. DEN HAAG. De Stichting van de Arbeid is het eens met de regering dat op 5 mei, de nationale feestdag de werknemers vrijaf dienen te krij gen met behoud van loon, aldus heeft premier De Jong na het weke lijkse kabinetsberaad meegedeeld. DEN HAAG. De Eerste Kamer is zonder hoofdelijke stemming ak koord gegaan met de begroting van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening. Vier fracties konden zich niet met het beleid van minister Schut verenigen en stemden tegen. Dat waren de fracties van de P.v.d. A., P.S.P., P.P.R. en C.P.N. „F/jtsen" uit het buitenland CHRISTCHURCH, Nieuw-Zeeland). |De 67-jarige Amerikaanse piloot Max Conrad, die vergeefs gepoogd heeft de wereld rond te vliegen over beide [polen, is in Christchurch aangekomen (Hij heelt zijn verongelukte Piper Apache vlak bij de Zuid-pool moeten .achterlaten. SAIGÖN. Amerikaanse Phantom- jachtbommenwerpei-s hebben in Noord-Vietnam luchlafweerstellin- gen en een raketbasis aangevallen nadat twee ongewapende verken ningsvliegtuigen waren beschoten. CAIRO. Jasser Arafat, de leider van de Palestijnse bevrijdingsorga nisatie, gaat dezer dagen met een af vaardiging naar Moskou, zo heeft het gezaghebbende Egyptische blad Al Ahi'am donderdag gemeld. LONDEN. Premier Wilson van En geland heeft de brief van premier Kosygin van de Sowjet-Unie over het Midden-Oosten beantwoord. Wil son, die dit in het Lagerhuis mee deelde, wilde nog niet zeggen wat hij geschreven heelt. TEGUCIGALPA. Drie Salvado- reense soldaten zijn gedood en een Hondureense soldaat gewond bij een incident te Sabanetas in het depar tement van La Paz aan de grens tussen El Salvador en Honduras, al dus een Hondurees communiqué. CAIRO. Aan het einde van een viex'daagse confex*entie hebben parle mentariërs uit 55 landen dringend gevraagd om druk op Isi-ael uit te oefenen op dat de bombardementen op Arabische landen worden gestaakt LONDEN. Engeland heeft zijn „po litieke" betrekkingen met het nieuwe persoonlijk bewind van premier Jo nathan in het voormalige Britse pro- tectoi'aat Lesotho opgeschort. WASHINGTON. Op het proefter- rein in Nevada is een ondergrondse atoompixxef genomen, de vieirde die dit jaar bekendgemaakt is. De Ame rikaanse commissie voor atoomener gie zei dat de kracht tussen 20 en 200 kiloton lag, wat gelijkstaat aan 20.000 en 200.000 ton tnt. WASHINGTON. Een aantal Ame rikaanse anti-Vietnamorganisaties heeft plannen bekendgemaakt voor; een hongerdemonstratie van 70 da gen en een voortdurende wacht voor het Witte Huis uit px-otest tegen de oorlog in Vietnam. CAIRO. Delegaties van Egypte en Jordanië, onder leiding van president Nasser en koning Hoessein, hebben in Cairo een bespreking gehad. Eer der hadden de president en de ko ning een informeel gesprek dat 40 minuten heeft geduurd. Beiroet. In Syrië woixlen volgens het Libanese blad „Al Hayat" vele arrestaties verricht nadat een grote hoeveelheid geschriften, waax'in het Syrische bewind wordt aangevallen in beslag was genomen. PARA MARIBO. De Nederlandse vakbondsleiders hebben tijdens hun besprekingen met de Surinaamse le gering toegezegd dat voor de oplos sing van sociale en arbeidsvi-aag- stukken de nodige specialisten ter beschikking zullen staan van de Su rinaamse vakbeweging. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9-2. Aangevoerd 1673 diei'en, t.w. 1275 slachtrundei'en en 398 varkens. Prijzen por kg: slachtrunderen, extra f 5,20-5.45, le f 4,30-4,80, 2e f 3,80-4,00, 3e f 3,55-3,75; stieren f 4,50-5,15; worstkocien f 3.40-3,65; slachtvaikens le f 2.69-2,75, 2e f 2,65- 2,60, 3e f 2,63-2.65; slachtzcugen f 2,15-2,25; ïware varkens f 2,40-2,50. Runderen:'aanvoer groter; handel redelijk; prijzen hoger. Vax-kens: aan voer ruimer; handel vlot; prijzen iets stijver, enkele prima's boven note ring.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2