orgels „Politiek is de kunst van het regeren en vail liet mogelijke'" ONZE PUZZELRUBRIEK SUCCESJES „HET KLEUTERIIUIS" TWEE TIMMERLIEDEN Garage v. d. Wekken s Grijp nu uw kans! R. SAMAN RECEPTIONISTE electronische Quispel Spionage voor Sow] et-Unie H. P. Waalkens sprak voor Kring Sch.-D. van de ZLM ZIERIKZEE, 5-2. „Politiek is de kunst van het regeren en ook de kunst van bet mogelijke. Dit impli ceert ook onmogelijkheden. Niet ie dereen is er zich van bewust dat er meer niet mogelijk dan wel mogelijk is. Acties tegen niet haalbare zaken veroorzaken desillusies, verwarring en valse verwachtingen". Deze stellingen werden woensdag middag naar voren gebracht door de heer H. P. Waalkens, voorzitter van de IJsselmeerpolders te Tollenbeek in een toespraak over het onderwerp „Landbouw en politiek". De heer Waalkens hield zijn betoog voor de algemene vergadering van de Kring Schouwen-Duiveland van de Z.L.M., gehouden in de Graanbeurs van het Huis van Nassau. Hij ging er vanuit dat in de politiek altijd wordt opge treden namens een groep en het gaat daarbij vooral om feeling van waar uit men spreekt en handelt en waar mee men dat doet. Uiteraard kan een zegsman - voorman, politicus - zich vergissen, de zaak niet goed aanvoe len of verkeerd beoordelen. Als dit tot gevolg heeft „veel beloven en weinig geven" dan betekent dit voor de betrokkene geen lang politiek le ven, aldus de heer Waalkens. Poli tiek optreden geeft vóór en na acties en reacties bij de betrokken groepen en partijen. Politiek optreden kan verschillend beïnvloed worden door wilde, goede en slechte acties. „Heilige zaak" Politiek is min of meer een „heili ge zaak'. Immers er wordt beslist over leven en dood, vrijheid of ge knecht zijn, wijze van leven en wer ken, over verdeling van inkomens enz. De inrichting van een democra tische staat leidt er toe dat de volks opinie in handen is van volksverte genwoordigers, behorend tot partij en. In Nederland betekent dit vooral: primair de partij en secondair de man, die geacht wordt de mening van zijn kiezersmassa te vertegen woordigen. In de verschillende poli tieke partijen zijn er vertegenwoor digers uit allerhande sectoren van de maatschappij. Oók dus landbouwdes kundigen met daarnaast algemeen maatschappelijk inzicht. De „buiten wereld" ziet, aldus de heer Waalkens, Ode verschillende landbouwmensen in het parlement als pressiegroep, het zg. „groene front". Gezien de Ne derlandse politieke structuur is heft bepaald niet zo dat het groene front „vrij" is in zijn optreden tegenover de regering. De situatie is als volgt: landbouwkamerleden maken deel uit van de fractie van hun partij, waar de landbouw geen byzaak is. Rege ren is echter kiezen en afwegen en die keuze wil o.a. zeggen: verdeling van het geld, overheidshulp aan sec tor bedrijfsleven, evenwicht tussen die sectorerj. Al met al: streven naar een evenwichtig beleid. Laindbouwmensen Voor de landbouwbelangen moeten de landbouwmensen door goede ar gumentatie en de konsekwenties t.a.v. andere groepen en een goede procedure in fractievergaderingen van hoge kwaliteit zijn. Het gaat vooral om de volgende'éigenschap pen: grote kennis van de ingewik kelde problematiek, goed kunnen „verkopen", slagvaardigheid. het kunnen zien van de grote lijn, af stand kunnen nemen van het kleine en niet geïsoleerd staan t.a.v. andere sectoren. Het niet geïsoleerd staan en het feit dat regeren kiezen is heeft ver band met elkaar. De heer Waalkens herinnerde aan het boek van prof. Pen over conflic ten, tegenstellingen tussen: kapitaal en arbeid, vakbonden en publiek, be lastingbetalers en schatkist, maar ook: landbouw tegen de anderen. Als probleemstelling scherp geformu leerd, maar als wij van dit laatste uitgaan zijn we op dc verkeerde weg, al hebben we wel eens het gevoel dat anderen tegen ons zijn, aldus de heer Waalkens. Prof. Pen heeft drie oor zaken in de conflictsituatie m.b.t, de landbouw gegeven: 1) saamhorig heidsgevoel vanwege de bedreiging (gesloten front), 2) in normale tijd: markt-machtverhouding tegen de landbouw, 3) tragiek der produktivi- teitsontwikkeling, (overschotten). De beer Waalkens stelde hierte genover dat in het parlement bepaald niet van een gesloten front gespro ken kan worden, wèl in het Land bouwschap. In dit schap prevaleert het saamhorigheidsgevoel (politieke verschillen zyn nauwlyks merkbaar). Het Landbouwschap is ook in sfaat maandelijks wensen op tafel te bren gen en het geeft uitstekende infor matie aan politici, kamerleden en re gering. Van mce-regeren is echter beslist geen sprake. Bij de tweede overweging van prof. Pen tekende de spreker aan: markt en machtsverhoudingen zijn de land bouw niet gunstig gezind. Over het algemeen is de positie van de land bouw, in economisch opzicht, zwak: versnipperd aanbod, geconcentreerde vraag van groothandel en industrie. Tragiek der overschotten Wat betreft de tragiek dei- overschotten: deze vormen de knel punten in de benadering in de opinie over de landbouw, met neerslag in Een flink aantal inzendingen weer op de puzzel van vorige week. Eén der inzenders attendeerde ons op een betere plaatsing van de nieuwe op gave, in dier voege dat „beeld en tekst" dichter bij elkaar komen, waardoor het invullen gemakkelijker plaats vinden kan. Het is een uitste kende tip, waarvoor wij inzender dankbaar zijn. Gelijk blijkt hebben wij er reeds deze week gebruik van gemaakt, hopelijk tot voldoening van onze trouwe puzzelaars en puzelaar- sters. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor De heer C. O. J. Hendrikse Kraanplein 22 Zierikzee De tweede prijs is bestemd voor: mej. A. M. van Velthoven Teteringenstraat 18 Breda De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt:' 67. deel v.e. dynamo. Horizontaal: 1. synthetische stof; 6. pijlvormig werptuig; 12. plaats in Limburg op zijn smalst; 14. luchtig gebakje; 15. laatstleden (afk.); 17. katoenstof; 20. titel (afk.); 21. voor zetsel; 23. vreemde munt; 24. vrese lijk; 25. boterachtig deel der melk; 27. deel v.h. been; 28. ondersteboven 29. voorste gedeelte van de scheeps kiel; 31. groot visnet; 32. vogelpro- lukt; 33. niet vet (bv. van vlees); 35. persoonlijk voornaamwoord; 36. he vige stormwind; 37. kracht; 39. che misch symbool; 40. stof; 42. den le zer heil (afk Latijn); 44. gezongen toneelspel; 46. gevangenis (Bargoens) 47. onderdeel v.e. samengestelde handgreep; 49. dashond; 52, akelig, vervelend; 53. schoenmakerspriem; 54. telwoord; 58. vochtig; 59. 0.1 me ter (afk.); 60. baby speelgoed; 62. chemisch symbool; 63. ongewerveld dier; 64. verschoten; 66. rommeltje; de politiek, die immers moet zorgen voor gelijkberechtiging tussen de sectoren van de economie. Niet al leen. nationaal maar óók internatio naal. Het Plan Mansholt is mede een gevolg van het conflict producent- consument (lonen en prijzen) en het conflict produktie en financiering. Het Plan Mansholt (nu in de ijskast) betekent sanering, afvloeiing, rooi en slachtpremie. Men zoekt naar for mule van minder mensen, minder bedrijven en het afkappen van de produktiestroom. Gevolg: prijsbeleid jen aanzien van de landbouw, be vriezing van de prijzen. Intussen door onderzoek, voorlichting, onder wijs en economie stijging van ar- beidsproduktiviteit en van de pro duktie, (selectie). Er is een proces be gonnen van niet-bodem gebonden specialisatie (varkens-pluimvee), in tegratie van produktie en afzet, con centratie van afzetkanalen. De landbouw deelt bepaald niet de gedachfe uit de Troonrede dat bij bestrijding van overproduktie een centrale plaats moet worden toege kend aan markt- en prijsbeleid. De heer Waalkens beantwoordde de vraag of er nog sprake is van een nationaal beleid t.a.v. de landbouw bevestigend ten aanzien van struc turele hervorming, ruilverkavelingen onderwijs, voorlichting, onderzoek, saneringsfonds-afvloeiïng (niet be vredigend), ontwikkelingsfonds-borg stellingsfonds en fruitteelt, (bijzonde re maatregelen). Het huidige beleid biedt échter geen uitzicht voor de naaste toekomst, aldus spr., en het kpmt er ook niet in deze kabinets periode omdat er geen geld is. Voor 1971 dient de georganiseerde landbouw - voor de volgende kabi netsperiode - een beslek op tafel te leggen met perspectieven voor pro duktie en afzet, produktie en arbeid en voor produktie en prijs consument De heer Waalkens achtte een derge lijk bestek verkoopbaar door goede ambassadeurs. Nederland is -'.Is klein land in de E.E.G. op export aange wezen. In dat licht zal het bestek moeten bevatten: efficiënte produktie van zeer hoge kwaliteit, creëren van nieuwe vormen van afzet, invoeren van sociaal-fiscaal regiem voor zelf standigen, zorgen dat relatief goed kope financiering van landbouwza ken behouden blijft, verstandige op stelling t.a.v. aanspraken op gronden door anderen. Dit bestek - urgentie program - is aldus deelde de heer Waalkens mee, in bewerking. Verschillende problemen werden tenslotte door de spreker naar. aan leiding van vragen uit de vergade ring toegelichf- De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. heilbot; 6. peretak; 12, ad; 13. oor; 15. vak; 16. Mr.; 17. ren; 19. barones; 22. dia; 23. plan; 25. Niger; 26. tras; 27. oeros; 29. bar; 30. thans; 31. en; 32. oase; 34. thee; 36. te; 37. Artis; 38. schop; 40, kiwi; 41. elan; 43. rente; 46. Tirol; 49. Ru; 51. geer; 52. haag; 53. si; 54. onnet; 56. K.R.O.; 58. niets; 60. Eden; 61. Weert; 63. Eros; 64. dik; 65. Koreaan 67. fel; 68. en; 69. dar; 70. pop; 72. p.a.; 73. recette; 74. verdrag. Verticaal: 1. harpoen; 2. edelen; 3. L.O.; 4. bob; 5. Oran; 7. ever; 8. ras; 9. e.k.; 10. amiant; 11. krasser; 14. toga; 18. nar; 20. ribes; 21. nerts; 22. dra; 24. Noorwegen; 26. theologie 28. satinet; 30. Teheran; 33. si; 35. h.c.; 37. air; 39. pal; 42. broeder; 44. te; 45. erker; 46. thora; 47. ia; 48. misslag; 50. undine; 53. stoepa; 55. nek; 57. reep; 59. erf; 61. wort; 62. tape; 65. kat; 66. nor; 69. de; 71. p.d. Verticaal: 1. soort houtzaagmolen; 2. aan boord (afk.); 3. muzieknoot; 4^ schop; 5. uit iemands binnenste voortkomend; 7. bloem; 8. buis v.e. tabakspijp; 9. door, met (Latijn); 10. trekdier; 11, op geen enkele plaats; 13. hinder veroorzakend; 16. zonder energie; 18. ongeveer (afk. Latijn); 19. sint (afk.); 20. telwoord; 22. to venaarster; 24. Europeaan; 26. vrucht 27. tak van sport; 29. vuurmond met affuit; 30. kleurling; 33. dwaas; 34. snelle loop; 38. klein schip (fi guurlijk); 41. dreunend geluid; 43, brede gang; 45. binnenvlakte van de hand; 48. tweetal; 50. leesteken; 51. gehuurde sluipmoordenaar; 54. mu ziekinstrument; 55. deel van de dag (afk.); 56. oude lengteëenheid; 57.op die plaats; 60. literaire benaming voor paard; 61. snel, vlug; 63. per soonlijk voornaamwoord; 65. mili taire rang (afk.). Moeder hervonden na 59 jaar SEVILLA, 5-2. Een gepensio neerde Amerikana.se marine- f officier, de 72-jarige Michael Zapata, heeft zijn moeder na j 50 jaar zoeken in Spanje te- t ruggevonden. Zapata, geboor- tig uit Linares, was op 11-ja- i rige leeftijd uit Spanje naar de Verenigde Stalen rertruk- t ken, waar hij later tol Ame- f rikann werd genaturaliseerd, i Al in 1011 begon hij pogingen, t weer contact te krijgen mei f zijn moeder, maar hij had f ge ensucces. Nu heeft hij te f horen gekregen dal de 96-ja- f rige vrouw in Sevilln woont. J Binnenkort reist hij naar Spanje voor het weerzien Daar het mij niet mogelijk Grote sortering toer- en sta- is om een ieder persoonlijk 1 caravans. Caravanbedrijf te danken, wil ik langs dezeSlaakweg. Heinkenszand, tel. weg voor de vele bewijzen (01106) 1659. van deelneming, tijdens haar ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw CATHARINA DE BIL Geb. Keuvelaar mijn welgemeende dank be tuigen. In het bijzonder dank ik het verplegend personeel van de Corneliastichting voor de goede verzorging en behan deling aan haar bewezen. Ook dokter van den Hoorn wil ik danken voor zijn me dische hulp. Zo ook de aur tobezitters, die zo dikwijls met mij gereden hebben mijn beste dank. C. DE BIL Dreischor, 6 februari 1970 Bogerdweg 20 Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond na het overlijden van mijn ge liefde man en onze zorgzame vader en grootvader JOOST JAN DE BIL betuig ik, mede namens mijn kinderen, mijn oprechte dank M. J. DE BIL-SYRIER Serooskerke (Sch.), februari 1970 Voor de belangstelling die wij mochten ontvangen bij de geboorte van onze dochter zeggen wij u hartelijk dank. L. J. BAUMANN L. J. BAUMANN-MEGANCK Beatrixstraat 25. Haamstede Met vreugde en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje ANNA HELENA (Anneke) M. G. VERBERK A. P. VERBERK-WANDEL INA en HANSJE Renesse, 5 februari 1970 Elzenmeet 8 KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. In het kader van de internationale voorjaarsbeurs voor gebruiksgoederen, wordt in de Jaar beurs te Utrecht van 1 tot en met 6 maart de verlichtingsbeurs gehou den. DEN HAAG. Minister dr. H. J. Witteveen (financiën) heeft in de Tweede Kamer meegedeeld, dat ka pitaalstransacties van bepaalde om vang gemeld zullen moeten worden aan de Nederlandse Bank. Deze maatregel is bedoeld om te komen tot een beter inzicht in de kapitaal markt. DEN HAAG. De minister van jus titie, mr. C. H. F. Polak, heeft een werkgroep geïnstalleerd die hem moet adviseren omtrent de behoefte aan, en wenselijkheid van televisie- uitzendingen voor opsporingsdoel einden, en de vorm die dergelke uit zendingen eventueel dienen te heb ben. GRONINGEN. De N.V. Herenkle dingfabriek „Victory" in Groningen gaat het komende voorjaar reorga niseren, als gevolg waarvan 65 per soneelsleden zullen moeten afvloei- UTRECHT. Op basis van de in november 1969 bekende cijfers was het totaal aantal gedetineerden in Nederland vergeleken met andere Europese landen het laagst. Vooral vorig jaar is het aantal sterk ge daald. Per 100.000 inwoners zaten ruim 25 Nederlanders in de „bajes". VENLO. Eerst donderdag is be kend geworden, dat zondagavond in Venlo twee vechtpartijen hebben plaats gevonden waarbij diverse per sonen werden gewond. Bij een vechtpartij sloeg een 38-jai-ige Turk een 29-jarige Venlonaar zo hard met een bierglas in het gezicht dat deze met ernstige verwondingen in het ziekenhuis moest worden opge nomen. Te koop Bij Hoornick: hardboardpla ten, zachtboardplaten, plan ken, ribben latten, enz. enz. Hofferstraat 4-6. Vert. M. W. Janse, telefoon 2158. Geer. palen, puntdraad. gladde draad, vlechtwerk, siergaas. Vogelliefhebbers, ook voor u vele soorten draad bij elke lengte. Komt en ziet wat het „Tuinbouw?- huis Sluijs en Zn" u biedt, tel. 437, Haamstede. Bij Hoornick: Grote voor raad hang- en legkasten. Keukenhangkastjes in ver schillende groottes. Zeer voordelig in prijs! Hoffer straat 4-6, Zierikzee. Vert. M. W. Janse. tel. 2158. Bij Hoornick: Keukentafels en stoelen. Zeer laag in prijs. Hofferstraat 4-6, Zierikzee. Vert. M. W. Janse, tel. 2158. Bankstellen van f 1.000, voor f 698,bij „Meubelra- ma", Nieuwerkerk, Burgem, Boumanstraat 11, tel. (01114) 268. Uitsluitend contant. V.W. 1200, bouwjaar 1958, t. e.a.b. Te bevragen bij E. de Nijs, De Vagerstraat 52, Zie rikzee. ('s Avonds na 6 uur). Opel 1956, Honda brommer. Sluispad 34, Haamstede. Damesbrommer, Berini van Gazelle, 5 mnd oud. Te be vragen H. P. Bouwman, Ju- lianastraat 11, Haamstede, telefoon (01115)740. Autogarages f 290,kompl.; schuurtjes f 185,vakantie huisjes f 780,Vraagt gra tis prospektus. - Houtbouw Ubachs. Kerkrade (Limburg) N.S.U. Prinz 4 ('65) en V.W. 1500 ('64). J. Beuzenberg, Bo gerdweg 38, Dreischor. Uit voorraad te leveren: (pootaardappelen) Doré A 35/55 van de beste noorde lijke kleigronden. Fa. D. van Tuijl, Bruinisse. Tel. (01113)- 465. Ligstoel met z.g.a.n. kussens, S. M. Loncquestraat 22, Oos- terland. Te koop gevraagd Alle soorten oude ansicht kaarten. Aanbiedingen onder nr. 3248 aan het bureau van dit blad. Te huur Zomerhuisjes. Direkt aan zee. Camping Duin en Strand j Kuijerdamseweg 135. Scha- rendijke, telefoon (01117)216. Personeel gevraagd Net meisje in gezin met 21 kinderen voor 2 halve dagen per week. J. F. v. d. Ven. Schuithaven 6. Zierikzee, te lefoon (01110)3407. Z. sp. m. ervaren tractor chauffeur. Loonbedrijf Dorst Oosterland, tel. (01114) 279. Huisdieren: Opgevangen: Zwarte poes, voorzien van rood halsband je. Inl. bij H. J. Dorreman, Varremarkt 4, Zierikzee, te lefoon (01110)3433. Diversen: Op naar Mexico, naar de we reldkampioenschappen voet bal! Ja, óók u maakt een kans als u „Gilette Silver" scheermesjes gebruikt. Koopt een pakje bij: Drogisterij ,De Honingkovf", Poststraat (t.o. postkantoor) Zierikzee en vraagt een deelnemers formulier! Bestel nu kuikens en jonge hennen. Pluimveebedrijf Schouls, L. van St. Hilaire 1, 1 Zierikzee, telefoon 2232. Ouwerkerk. Zaterdag wordt weer oud papier opgehaald. Zet u hel gereed? Dank U! Uw speciaalzaak voor ver- zilv. kandelaars, roorhstellen, kristallen vazen op verzil verde voet e.d. J. F. v. d. Ven v/hWijsman, Schuithaven 6, Zierikzee, tel. (01110) 3407. Maak met de „Europa Ex press" een 8 dagen durende boottocht op de Rijn. Vertrek van de Rijnkade te Arnhem. Vier-persoons hut f 215,en twee-persoons hut f 225, Verdere inlichtingen (ook voor Ketel en N.V. Rijnrei zen) bij Bij de Vaate reizen, Nieuwe Haven 105, tel. 2577, Zierikzee. Onze laatste bontmantels kunt u nu kopen vér bene den de normale waarde! B.v. van f 525,nu tegeef slechts f 198,van f 1.375,— nu te- geef slechts f 698,enz. enz. Zó goedkoop kocht u nooit een bontmantel! U zult zeg gen: dit is niet mogelijk, dat is haast voor niets! Dit kan alléén de grootste en goed koopste bontzaak van Neder land: De Bontkoning, Hoog straat 97, Rotterdam. Gedipl. Pedicure Mevr. van Opijnen, Mulockstraat 78, Zierikzee, tel. (01110) 2220. Behandeling op afspraak ook aan huis. Zaterdag a.s. haalt „de mu ziek" weer oud papier op. (dus de 7e van de 2e). Zet u het s.v.p. gebundeld ge reed? Dank U! Het Bestuur. Nog enkele seizoenplaatsen voor caravans. Direkt aan zee. Te bevr. Kuijerdamse weg 35, Scharendijke, telef. (01117)-216. Voor boot-, vlieg-, trein- en autocarreizen boekt u na tuurlijk bij bijdevaate reizen, Nieuwe Haven 105, Zierikzee. Telefoon. 2577. Zojuist ontvangen: Leuke tuinbroeken met bijpassende bloesjes en trainingspakken Kleuters Kiezen Kleding uit Lanee Kobrlatr. 10 Zlrrikirt - Tel. (01110)2925 voor Vers gekookte mosselen, paling en tong is nog steeds het adres: PAVILJOEN „DE VIER BANNEN" TELEFOON' (01114)575 - OUH'ERKEKK Heden (vrijdag)avond 6 februari vanaf 7 uur GESLOTEN wegens feestavond. Gevraajjd: voor werk in Renesse Aannemersbedrijf C. v. d. Veer Herkingen - Telefoon (01876) 342 S Zaterdag 7 februari wegens R Al-bezoek voor reparatie afwezig Voor benzine geopend tot 18.00 uur Zierikzee - Telefoon (01110)-2112 ^SOOSCOSCOSOSCCCCCCCCCCOCCOSOCO^CCCCOSCOG Evangelisch Lnth. Gemeente Zierikzee Zondag 8 februari, 10 uur Ds. A. Nierop ZITDAG PEDICURE TE ZONNEMAIRE op dinsdag 10 februari in het wijkgebouw van het Groene Kruis. Telefonisch afspreken (01117) 385, Mevrouw T. Re- mijn-Vermuë. Diverse merken koelkasten nu met 10-20 voorjaarskorling o.a. ZANUSSI - LIEBHERR - ESTA MARIJNEN Burghseweg 58 - Haamstede HOTEL „MONDRAGON" Havenpark 21 - Zierikzee - Telefoon (01110) 3051 vraagt voor spoedige indiensttreding: Voor ontvangst van hotelgasten en lichte administra tieve werkzaamheden. Schriftelijke sollicitaties of mondeling, na telefonische afspraak, te richten aan de directie. TE KOOP te Zierikzee, om geving parkeerterrein Balie: WOON- EN WINKELPAND met flink pakhuis en achter uitgang. Inl. A. Vermaat, makelaar og., Schuithaven, Zierikzee, tel. 2173, b.g.g. 2257. KUNSTGEBITTEN- REP ARATIEé Sneller, beter en goedkoper! Drogistery A. Kort-KIoote A 17 - Oosterland Telefoon (01114)334 o.a. o.a. Philicorda Solina Yamaha Banohandel ~V\nnol365 Lijnbaan 63 - Rotterdam. TcT.OIO-119436 Lange Giststraat 15 - Middelburg Telefoon 01180-3985 KERKNIEUWS Lutherse kerk Zierikzee. De dienst voor a.s. zondag 8 februari luidt als volgt: 10 uur ds. Nierop. LAUSANNE. 6-2. De Tribune de Lausanne schrijft vandaag dat de Zwitserse autoriteiten achter „een belangrijke spionageaffaire ten bate van de Sowjet-Unie" zijn gekomen. Een 57-jarige gemeenteambtenaar, Marcel Buttex. is gearresteerd. Naar een voortvluchtige wordt nog ge zocht. Buttex is enkele jaren lid van dc communistische partij, aldus het blad. Scheepvaart berichten Abida, 4-2 Singapore naar Colombo. Ameland, 5-2 tc Esbjerg. Acmaea, 4-2 dw. Kp. Blanc naar Lands End. Esso Rotterdam, 5-2 te Hamburg. Gulf Swede. 4-2 420 m. w. Azoren. Kara, 4-2 te Stanlow. Korenia, 4-2 250 m. o. Ceylon. Mersey Lloyd, 6-2 aank. Kaapstad. Zafra, 4-2 60 m. w. Kreta. Interkerkelijk Gezangenboek LUNTEREN, 5-2. Ook de Gere- formeerde kerken willen meewerken aan de totstandkoming van een in terkerkelijk gezangboek voor alle protestantse kerken van Nederland. Dit is besloten door de Gerefor meerde synode. Een concept voor een gezangboek met 450 liederen, dat reeds voorlopig aanvaard is dooi de Hervormde Synode lag op tafel. Ook" de Remonstuntse Broederschap en de Lutherse eKrk willen dit bock gaan gebruiken. Een interkerkelijke commissie zal nog enige wijzigingen aanbrengen en daarna kan het boek voorlopig gebruikt worden, tot een volgende synode over de definitieve invoering zal beslissen. Een argu- en de Lutherse Kerk willen dit boek was het toenemende aantal geza menlijke kerkdiensten van hervorm den en gereformeerden. LENS. In een kolenmyn in het noordfranse stadje Fouquieres-Les- Lens heeft zich deze week een gas ontploffing voorgedaan. Na het be ëindigen van de reddingswerkzaam heden vanavond bleek dat de ont ploffing aan 16 personen het leven heeft gekost, terwyl een evengroot aantal gewond is geraakt. Eén van de gewonden is er ernstig aan toe. Nieuwe naam voor eiland SINGAPORE. 5-2. Het eiland Poeloe Blakang Mali („Achter u loert de dood") zal een an dere naam krijgen. De V.V.V. van Singapore is van mening „dat de huidige naam van het eiland ongewenst is in ver band met het besluit t>an de regering om het te ontwikke len als een oord voor toeris ten".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5