morgen gebakken lever DE ZIERIKZEESCHE COURANT Goudschat gevonden onder vloer Israëlisch-Egyptische strijd aan liet Suez-kanaal „Meubelrama" Kritiek op operatie Phoenix Omvangrijke Russische wapenleveranties aan de Egyptenaren Ongeveer 6.000 gulden buit bij een bankoverval te Soest Een goed stuk vlees hoort erbij gebakken uien, bacon en champignons met Arabische kikvorsmannen brengen Israëlisch schip tot zinken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 februari 1970 126ste jaargang Nr. 20346 WAARIN OPGENOMEN 1797 18B9 KF.DAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jonnewekken 11, Zierikzee, Poslbus 1, Ie). (0)110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakïeur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h lakenman Ochlman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,10; per maand 2,70; per jaar 31,20. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (ma*. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Caravanindustrie in Westhoek ving. De politie heeft de indruk, dat de man ter plaatse bekend was. EIBERGEN, 5-2. Tijdens de aan leg van een centrale verwarmingin- stallatic in een woning in Eibergen, die voorheen Joods eigendom was, is onder een stenen vloer een goud schat tevoorschijn gekomen. Blijkens een voorzichtige raming zal de waar de ongeveer twee, Jon bedragen. De vondst, bestaande uit een kist je met uitsluitend gouden munten, waaronder gouden tientjes, gouden vijfjes en Amerikaanse gouden twin tig dollarstukken, zal ten deel val len aan de erfgenamen van de Joodse familie, die vroeger in dit huis woon- was. Deze erfgenamen vermoedden reeds, dat zich ergens in het huis nog een verborgen fortuin zou bevinden en toen onlangs het huis in andere handen overging werd in de koop akte de bepaling opgenomen dat eventuele vondsten zouden toekomen aan de vroegere eigenaar. Het vermoeden is juist gebleken. Het is niet onwaarschijnlijk, dat zich nog meer waardevolle goederen onder de stenen vloer bevinden. Het werk is echter voorlopig gestaakt en het zoeken zal worden- voortgezet in tegenwooi"digheid van de erfgena men, onder wie twee nichten van de verleden jaar overleden mevrouw Frank-Zilverberg, die resp. woon achtig zijn in Arnhem en Groningen. Ook wonen nog twee broers van mevrouw Frank in Amerika. Er zijn geen nabestaanden in rechte lijn. TEL AVIV, 5-2. Bij gevechten, die donderdag in de noordelijke sec tor van het Suezkanaal zyn geleverd, zjjn vier Israëlische en zeker vijf Egyptische militairen gesneuveld, al dus een mededeling van een Israëli sche woordverder. Het incident deed zich voor toen 'een Israëlische patrouille in een hin- Advertentie Marmeren tafels, elektrische en wollen dekens, slaapkamerkleedjes, kuipstoeltjes op draaivoet Nu extra voordelig bij Burgem. Boumanstraat 11, Nieuwerkerk, telefoon (01114) 268 Uitsluitend a contant derlaag van Egyptische commando's viel, die 10 km ten noorden van EL Kantara het Suezkanaal waren over gestoken. De commando-eenheid tel de volgens de woordvoerder onge veer 20 man. De Israëliërs deden een tegenaanval en zetten de achtervol ging in toen de Egyptenaren zich mei achterlating van wapens en mu nitie over het kanaal terugtrokken. Aan deze achtervolging namen tanks en vliegtuigen deel. Een landingsboot werd tot zinken gebracht en men had later de lijken van vijf comman do's waargenomen. Gedurende de actie zorgde Egyp tische artillerie voor dekkingsvuur, dat door Israëlische vuurmonden werd beantwoord. Intussen deden Is raëlische straaljagers aanvallen op de Egyptische oever van het kanaal. Volgens de Israëlische woordvoerder keerden alle toestellen op hun bases terug. WASHINGTON, 6-2. Het strikt geheime programma Phoenix, waar bij naar men zegt de Amerikaanse inlichtingendiienst CIA en andere adviseurs zover zijn gegaan dat ze duizenden leden van de Vietcong hebben gedood, gevangengenomen of „bekeerd", zal door een commissie Israëlisch commentaar: „ze hebhen geen technici" TEL AVIV. 5-2. De Sowjet-Unie heeft Egypte voor meer dan twee miljard dir. aan wapens geleverd sinds de zesdaagse oorlog in 1967, zo is donderdag in een blad van het Israëlische ministerie van defensie bekendgemaakt. In een artikel in „Maarachot" (strijdkrachten) schrijf brigade-gene raal I. Raviv, dat de Arabische lan den voor ruim drie miljard dir. aan wapens hebben gekregen van hun gezamenlijke leveranciers. De stekte van de Egyptische lucht macht is verdubbeld en die van de Arabische luchtstrijdkrachten is met 70 procent toegenomen sinds de juni- oorlog, aldus het artikel. De Egyptische tanksterkte is met 80 tot 90 procent toegenomen en de totale Arabische artillerie met 50 procent. De kracht van de Arabische landen nam niet alleen in hoeveel heid maar ook in kwaliteit toe. Sommige wapenleveranties van de Sowjet-Unie aan Egypte waren gra tis. De rest werd in natura betaald. „De betaling is slechts symbolisch", aldus Raviv. Er zouden 3000 Sowjet- russische adviseurs in Egypte zijn en 1500 in Syrië. 10.000 incidenten Er zijn sinds de juni-oorlog onge veer 10.000 incidenten langs de be standslijnen en in bezette gebieden geweest, aldus brigade-generaal Ra viv. Tijdens deze periode zijn vol gens hem 531 Israëli's gedood en 1959 gewond. Bij de Egyptenaren waren duizenden doden en gewon den. Het semi-officiële Egyptische blad Al Ahram schrijft dat premier Ko- sygin van de Sowjet-Unie deze week in zijn boodschappen aan de drie westelijke grote mogendheden heeft gezegd dat „de Sowjet-Unie de Ara bische landen al het nodige ter be schikking zal stellen om de agressor te verjagen zolang Israel zijn avon turen blijft voortzetten". Advertentie Grote vier „De vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie bij de Ver. Naties heeft opdracht alles te doen wat in zijn vermogen ligt om bij het overleg tussen de grote vier tot positive op lossingen te geraken, maar wij me nen dat het moeilijk is ook maar enige positieve veranderingen in de situatie te verwezenlijken zolang de Ver. Staten een politiek aanhangt die beoogt dat Israel bepaalde vruchten plukt van zijn agressie tegen de Ara bische landen", aldus, volgens het blad, Kosygin. Het zenden van wapens en elek tronische uitrusting naar Egypte verandert momenteel niets aan het machtsevenwicht in het Midden- Oosten, heeft een commentator van Radio Israel donderdag gezegd naar aanleiding van de berichten uit Bei roet over Sowjet-Russische wapen zendingen naar Egypte via een luchtbrug die al drie dagen wordt gebruikt. De Egyptenaren hebben geen technici en geen voldoende krachten om dergelijke uitrusting te bedienen, maar het is niet uitgeslo ten dat Sowjetrussische deskundigen de uitrusting zelf zullen gaan bedie nen, aldus Radio Israel. dat doet je goed! Publicatie van de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven "Till...J UILM i I I LONDEN. De premier van Noord- Ierland, James Chichester Clark heeft in Londen legerversterkingen gevaagd om de opnieuw groeiende onrust tussen katholieken en protes tanten in zijn land tegen te gaan. Chichester Clark sprak twee en een half uur met de Britse minister van binnenlandse zaken James Callag- han (r.). ROME. Als op een presenteerblaadje zag de fotograaf de Boeing 747, het Jumbo straalverkeersvliegtuig, op het vliegveld Fiuminicio. De kellner zal er wel een tip aan overgehouden hebben. Dit uummcr bestaat uit 10 pagina's fc- - Zodra een mode algemeen is f geworden heeft ze zichzelf f overleefd. Onstuimig weer Verwachting tot zaterdagavond: Aanvankelijk nog opklaringen maar morgen zwaar bewolkt met tijdelijk regen, mogelijk voorafgegaan door natte sneeuw; minder koude nacht, maar ongeveer dezelfde middagtem- peraturen als vandaag; tot hard. aan de kust tot stormachtig toenemende zuidwestelijke wind. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temperaturen: 0 tot 4 graden boven normaal. Max. temperaturen: omstreeks nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. 7 febr. Zon op 8.11. onder 17.38 Maan op 8.52, onder 19.31 8 febr. Zon op 8.09, onder 17.40 Maan op 9.06, onder 21.01 9 febr. Zon op 8.07. onder 17.42 Maan op 9.17, onder 22.28 Eerste kwartier: 13 febr. te 5.10 uur HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 7 febr. 4.00 v.m. 16.32 n.m. 8 febr. 4.45 v.m. 17.17 n.m. 9 febr. 5.27 v.m. 17.57 n.m. BROUWERSHAVEN 7 febr. 3.46 v.m. 16.06 n.m. 8 febr. 4.32 v.m. 16.50 n.m. 9 febr. 5.15 v.m. 17.32 n.m. Springtij: 8 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 6-2. Het K.N.M.I. deelt mede: De luchtdrukverschillen* wa ren vannacht in ons land klein waardoor er weinig wind was en de temperaturen bij een vrijwel onbe wolkte lucht op diverse plaatsen tot 5 graden onder het vriespunt daal den. De aanvoer van de vrij koude lucht werd in stand gehouden door een rug van hoge luchtdruk die zich ten westen van de Britse eilanden bevond en een gebied met lage ba rometerstanden dat zich van Skan- dinavië via noord Frankrijk naar de Golf van Biscaje uitstrekte. Inmid dels is tussen Groenland en IJsland een diepe depressie tot ontwikkeling gekomen. Deze trekt het komende etmaal naar het zuidwesten en zal zaterdag het weer in ons land be heersen. Er zal dan ook veel bewol king zijn terwijl de wind in kracht toeneemt. Hierbij zullen de tempe raturen enkele graden boven hel vriespunt liggen. SOEST, 5-2. Een gemaskerde man heeft donderdagavond om acht uur een gewapende overval gepleegd op het bijkantoor van de Algemene Bank Nederland aan de Soesterberg- sestraat te Soest. De man is er met een bedrag van vier- tot zesduizend gulden vandoor gegaan. Hij is gevlucht in een Ci troen id., die kort na de overval is teruggevonden op de Albert Cuyp- laan, enkele kilometers van de plaats van de overval. Vermoedelijk heeft in de auto een tweede man gezeten. De auto bleek twee dagen geleden in Utrecht te zijn gestolen. Toen de overvaller, die tussen de dertig en veerjig jaar oud is, kwam met een doek voor zijn gezicht de bank binnen, op het moment dat daar alleen de 25-jarige kassier G. G. van Stempvoort aanwezig was. De overvaller zei: „Geef me geld, vlug", kreeg ruim vier duizend gul den en is toen verdwenen. Hij had een kleine aktentas bij zich. Onmiddellijk na de overval is in de omgeving een uitgebi-eid onder zoek ingesteld. Men vermoedde aan vankelijk, dat de daders zich op- Fietser verongelukt RIJSWIJK, 5-2. De 61-jarige J. Doudt uit Rijswk (Z.H.) is in de Ur- sulakliniek in Wassenaar overleden aan de gevolgen van een verkeers ongeluk, dat hem is overkomen. De man fietste in zijn woonplaats over de Stadhoudersstraat, toen de 38-jarige A. V. H. uit Amsterdam er uit zijn personenauto wilde stap pen. De fietser werd door het ge opende portier geraakt. Hij werd met ernstig hoofdletsel aanvankelijk via een ziekenhuis in Voorburg naai de Ursulakliniek overgebracht. van de Amerikaanse Senaat onder de loep worden genomen. Dit is in Washington bekend gemaakt. hielden in woningen in de omge- Ontploffiiigeii veroorzaakten branden TEL AVIV. 6-2. Een Israëlisch marineschip is vannacht na ontplof fingen gezonken en een tweede be schadigd in de haven van Eilatli, vermoedelijk nadat Arabische kik vorsmannen ladingen hadden aan gebracht. Dit heeft een militaire woordvoerder in Tel Aviv meege deeld. Volgens de woordvoerder was het een hulpvaartuig van de marine. Er zijn geen slachtoffers. De ontploffin gen deden zich om twee uur van nacht (één uur Ned. tijd) voor. De ontploffingen veroorzaakten branden aan boord van de getroffen vaartuigen der Israëlische marine. Het tweede, beschadigde schip kon gered worden doordat de bemanning erin slaagde het aan de grond te zet ten. Pas twee weken geleden werd Ei- lat opgeschrikt door een ontploffing die 24 mensen, voornamelijk mili tairen, het leven kostte. Een vracht wagen met landmijnen explodeerde, terwijl het voertuig van een Israë lisch marineschip afreed. Maar uit een officieel onderzoek bleek, dat de explosie aan onachtzaamheid te wij ten was. Enige weken eerder evenwel heb ben Egyptische kikvorsmannen eveneens in Eilat toegeslagen door een plezierboot en een vrachtschip te beschadigen op overeenkomstige wijze als vanmorgen het geval was. Dure tas te vondeling gezel DORDRECHT. 5-2. Een Dordtse verpleegster van de G.G. en G.D. zag hoe een man een aktentas mid den op de Johan de Wittbrug plaat ste. zich omdraaide en verdween. Toen de nieuwsgierig geworden ver pleegster de tas openmaakte bleek deze een bedrag te bevatten van 20.000. De recherche loste een deel van het raadsel op. De tas bleek door een vrouwelijke bankbediende verloren te zijn die hem op de ba gagedrager van haar fiets onder de snelbinder had vervoerd. Hel gedrag van de man die de tas kennelijk het eerst heeft gevonden blijft voorals nog een mysterie. Advertentie tJSSSSSSSSBBSSSSÊSBSBSSBBBBBBSBSB=SSSS^

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1