Gehele Oosterschelde is op punt van de stroom, in beweging Beslissing over opheffing vijf onrendabele spoorlijnen opgeschort STREEKNIEUWS Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 februari 1978 Nr. 20347 Vergadering District I Waterschap Recreatie-afvalwater naar Oosterschelde HAAMSTEDE. 2-2. Dijkgraaf A. M. Geluk heeft in de vergadering van District I van het Waterschap Schouwen-Duiveland nog eens uit drukkelijk gesteld dat de Inwoners van Schouwen-Duiveland nog steeds in een gebied wonen dat aan alle kanten door het zeewater bedreigd wordt en daarom moetten de afslui tingen zo spoedig mogelijk voltooid worden. De laatste peilingen hebben uitge wezen dat door de afsluiting van het Volkerak grotere getijden-verschil len zijn ontstaan. Slechts enkele de cimeters doch het noopte het bestuur om in de buurt van Bruinisse een kistdam op de dijken te plaatsen. Op de Oosterschelde worden de stroom- veranderingen ernstiger o.a. in het Zijpe en ook elders in deze zeearm. Zelfs Minister Bakker zei hierover dat zo snel mogelijk moet doorge gaan worden met afsluiten. De „bottle-neck" Zijpe wordt wel met zorg gezien doch niet met angst omdat de verdiepingen zich in het midden der vaargeul voordoen. Ook langs Noord-Beveland komen oever veranderingen voor. Te Ouwerkerk vormt de Zuidbout een bedreigd punt. Te Scharendijke ten oosten van de haven doen zich ook weer veran deringen voor en de situatie aldaar is met Rijkswaterstaat besproken. De gehele Oosterschelde is dus wat de stroom betreft in beweging geko men en pas in 1978 komt definitief een einde aan alle onzekerheid. De aanwezigen, waaronder burge meester Everwijn en het waarne mend hoofd van de Technische Dienst, de heer Ringelberg werden welkom geheten door gezworene N. O. Hanse Sr. In een kort overzicht van zijn District kon hij constateren dat er een tevreden gevoel heerst nu vooral op de wegen de tijden rustig zijn. Het onderhoud is aardig in or de. Veel sloten zijn gedolven en op goede diepte gebracht. De heer Han se was op het delven in de O. en W.- Ban niet gerust doch ook daar kan de ontwatering niet gemist worden, ofschoon er zeer veel handwerk aan te pas moet komen. De aanzanding in de sloten Hoge- en Lagezoom baart zorgen. De paalrijen aan het strand bij de vuurtoren betekenen een verbetering. Rond de campings was vorig jaar minder rommel in de sloten te vinden, een teken dat alles goed wordt bijgehouden. Doch de af voer van het waswater blijft een probleem tot aan de riolering. Voor het district was het een goed en gun stig jaar. De „diepdelverscommissie" Dijkgraaf Geluk zeide dat over de positie en de taak der Waterschap pen gediskussiëerd wordt in de z.g. „diepdelvers-commissie". Mogelijk dat we hiermede naar grotere water schappen gaan. Ook over de positie der Noordzeekust, het onderhoud dei- wegen, de organisatie der water schappen en de financiële verhouding in lasten/ha wordt daarin gesproken. Over 1969 stelde de minister 12 miljoen gulden als subsidie ter be schikking der waterschappen; in 1970 al 16 miljoen gulden. De dijkgraaf rekende voor dat er van deze subsi die voor het Waterschap Schouwen- Duiveland f 11,/ha overblijft, net genoeg om de lasten op f 75,/ha te handhaven. De opheffing der cala- miteuze polders speelt in deze sub sidie een grote rol omdat het Wa terschap met twee dergelijke polders zit, nl. Bruinisse en Burgh en West- land. Er is in het Waterschap heel veel gedolven en voor 75 is men klaar. 97 °/o der grondgebruikers houden hun sloten goed schoon. De gemalen bevinden zich in goede staat, doch wat de aanvoer van afvoerwater be treft zal het kwantiteits- en het kwa liteitsbeheer in één hand worden ge houden. Het waterschap heeft een passieve taak hierin; het ontvangt het water en het voert het af. De dis trictsindeling blijft gehandhaafd. De waterbouwkundig ambtenaar J. A. Mol zette het machinepark uiteen. Uitgebreide rondvraag Tal van zaken werden bij de rond vraag behandeld: het afkalven der hoofdleidingen (A. Hoek), waarbij vooral is gebleken dat het ontbreken Unieke inspraak DEVENTER, 4-2. „Een volko men unieke situatie die waar- schijnlijk nog nooit eerder is voorgekomen", aldus sprak ir. H. Hertzberger uit Amster- dam, die Deventer als stede- i1 bouwkundige zal bijstaan in de door 400 burgers bezochte i1 bijeenkomst waarin het ge- i1 meentebestuur van Deventer 1 de bevolking in de gelegen- i1 heid stelde nog vóór er offi- 1 cieel één lijn op papier stond, 1 over hun ideeën en wensen 1 betreffende woning en stede- 11 bouw te discussiëren met het 1 ontwerpersteam, dat de stad 1 voor haar uitbreiding samen- 11 stelde. Ir. Hertzberger gaf als zijn mening dat de woning- bouw in een stadium is geko- men dat afwijkt van de tot nu toe gevolgde weg: het bouwen 1 van standaardtype-woningen 1 voor de gemiddelde mens. Ge- 1 dwongen door de woningnood moest men daar wel genoegen 1 mee nemen, maar de gemid- 1 delde mens bestaat niet. Men- sen van nu willen een keuze- mogelijkheid. „Wij zullen een mechanisme moeten vinden om te bereiken dat mensen meebeslissen over de vorm van hun huis en hun stad". i van riet het afkalven bevordert; (C. v. d. Panne) straffer sproeien voor de stekels (M. de Vrieze), de gevaarlijke hoge asfaltrand bij vele wegen o.a. de Meeldijk (J. Friderichs), het mis staan van een nissenhut van Rijks waterstaat te Burghsluis (J. Fride richs) en het eventueel in gedrang komen van de partikuliere eigen dommen bij behandeling door de diepdelverscommissie (B. Klooster man), Uit deze laatste vraag merkte de dijkgraaf op dat de belangen groepen steeds meer in deze maat schappij gaan spelen, doch de „diep- delvers" beslissen niet over de toe komst der eigendomsrechten. De heer J. Friderichs attendeerde nog, in verband met landschaps- schoon met mate te spuiten langs de wegen (zeldzame stekels), terwijl de heer M. de Vrieze aandacht voor de vele ratten vroeg. Recreatie afvalwater Jhr. A. v. Citters vroeg naar de gevolgen van het inlaten van recre atie-afvalwater over enkele jaren op het Oosterscheldewater. Hierop zeide burgemeester Everwijn dat Brouwershaven wél, doch Wester- schouwen niet op Schouwen's lei dingen mag lozen. De P.P.R. in Zeeland Naar wij vernemen zijn door de P.P.R.(Politieke Partij Radicalen) in Zeeland twee lijsten ingediend voor de komende Statenverkiezing. De P.PJR. lijsten zijn wat de eerste twee plaatsen betreft gelijk, de an dere plaatsen zijn verschillend voor 'de provincie boven en beneden de Schelde. Lijsttrekker J. F. v. d. Voorde, Sluiskil; als nummer twee staat op de lijst T. Fransen, Terneu- zen. Derde op de lijst, boven de Schelde is A. P. den Reijer te Zierik- zee, waar sedert kort een kleine af deling van de P.P.R. actief is. De heer den Reijer is bestuurslid van de afdeling Zeeland van de P.P.R. Medegedeeld wordt dat de P.P.R. voor de a.s. verkiezingen een stem busakkoord is aangegaan met de Partij van de Arbeid. ZIERIKZEE Onderling muziekverenigingscontact Uit de diverse muziekverenigingen van Schouwen-Duiveland is een be stuur gekozen, dat tot taak heeft, met elkaar contacten te onderhouden teneinde te komen tot meer samen werking onderling. RENESSE Uitvoering muziekvereniging „Luctor et Emergo" Zaterdag a.s. geeft de muziekver eniging „Luctor et Emergo" weer de jaarlijkse uitvoering in het Dorps huis te Renesse. Het programma is in drie delen te splitsen. Na een in leidende ouverture zal de voorzitter zijn openingswoord spieken, waarna het korps zijn optreden vervolgt met „The little Boy", mars, bij welk nummer ook het tamboerkorps is ingeschakeld. Na de uit 5 delen be staande suite „Gouden Bruiloft" van Alyre Delhaye volgt een eigen be werking van de dirigent de heer J. H. Blom. Vervolgens spelen de mu zikanten de paso doble El Gato Montes, het in Dixielandstijl uitge voerde „Josua" en als afronding de mars „The Thunderer" van J. P. Sousa. Na dit muzikale optreden brengt de Renessese toneelvereni ging „Op Drift" „Dat verwenste lot", een klucht in twee bedrijven, op de planken. Tenslotte is er bal na. „The River Stars" verzorgen hierbij de dansmuziek. Is deze uitvoering al leen voor leden en donateurs, op za terdag 14 februari volgt een herha ling van de uitvoering. Deze avond is ook voor niet-donateurs toegan kelijk. Vieiig Verkeerscursus Het is alweer lang geleden dat er in Renesse een vei'keerscursus werd gegeven, niaar onder leiding van rijschoolhouder J. W. Keijzer wordt nu op 10 febr. in cafétaria „De Orisant" weer met een verkeers cursus begonnen. De heer Keijzer GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1970 Geboren: 4 januari Simone, d. v. J. W. van Dienst en K. J. Groenen dijk; 6. Leendert, z. v. L. Fluijt en W. E. van Felius; 8. Vincent, z. v. D. van der Geer en A. T. Zuidam; 8. Corine, d. v. P. K. de Vlieger en M. J. Jonker; 26. Antoinette Maria, d. v. A. A. Lievense en J. van Be- veren; 28. Christoffel Hendrik, z. v. C. J. Slager en A. J. Stouten. Overleden: 3 januari Heuseveldt, Hendrika Frederika, 82 j., w. y. M. J. van 't Hof; 10. Den Ouden, Arie Pieter, 83 j., wn. v. L. Stoel; 12. Van der Bijl, Maatje, (te Zierikzee), 75 j., e. v. A. A. Vis; 16. Peters, Geertrui- da, Theodora, 54 j., e. .v. H. Blan ken; 17. Keuvelaar, Krina (te Zie rikzee), 82j., e. v. C. de Bil; 18. Ver- jaal, Johanna Lourina (te Zierik zee), 89 j.; 20. Bouwens, Johan Felix, 72 j., e. v. J. H. C. Hazelzet; 23. De Nooijer, Laurina (te Zierikzee), 86 j., w. v. N. Remijn; 31. Kristalijn, Jan (te Valkenisse), 77 j., e. v. M. Hoog- strate. Gehuwd: 9 januari Joop Uijl, 23 j. (Zierikzee) en Jacomina Anthonia van Maanen, 22 j. (Brouwershaven). De eisen worden steeds strenger en voordat het afvalwater de Ooster schelde ingaat passeert het een zui veringsinstallatie die 2 miljoen gul den gaat kosten. Deze methode biedt voldoende waarborgen voor een schone Oosterschelde. Dijkgraag Geluk zei'dat dit de meest gewenste oplossing is voor Schouwen De hoeveelheid water uit Wester- schouwen is veel groter dan uit Brouwershaven en bovendien loost Zierikzee al nadat het afvalwater slechts een slibvanger passeerde op de leidingen naar de Prommelgema- len hetgeen tot aldaar merkbaar is. Een tweede open aanvoer uit Wester- schouwen zou Schouwen tot één open riool maken. Tot slot zeide burge meester Everwijn dat de technische apparaten van waterschapsgemeen ten elkaar steeds meer vinden. De dijkgraaf deelde mede dat in de personeelsbezetting de heer H. Dijk graaf uit Burghsluis met vervroegd pensioen is gegaan wegens een licha melijke handicap. De heer Dijkgraaf was 34 jaar bij het waterschap en de heer Geluk bracht hem dan ook tij dens de vergadering dank voor zijn vele werk aan het waterschap ge daan. Gezworene Hanse sprak een dankwoord. verwacht veel van zijn cursus. As pirant-cursisten kunnen 2ich bij hem opgeven, maar moeten dit wel spoedig do eni.v.m. de aanschaf van studiemateriaal. OUWERKERK Collectes De over januari j.l. gehouden col lecten der Ned. Herv. Kerk hebben opgebracht; voor de diaconie f 31,50, voor de kerkvoogdij f 59,46 en in de busjes f 12,25. Uitvoering „Nieuw Leven" De jaarlijkse uitvoering van het muziekgezelschap „Nieuw Leven" is vastgesteld op 27 februari a.s. Simon de Waard voor Culturele Vereniging In het Dorpshuis vond het aange kondigde optreden plaats van de be kende cineast uit Rotterdam, de heer Simon de Waard. De avond was be legd door de Culturele Vereniging Ouwerkerk en de voorzitter, de heer Kuyper leidde de heer De Waard met een kort openingswoord in. Een serie prachtige kleurendia's gaf een overzicht van mooi-Zwitser- land. Achtereenvolgens zagen wij de Jura, de meren en de Alpen. Naast het natuurschoon kwamen ook de fraaie steden volledig tot hun recht. Na de pauze ongeveer dezelfde beelden, maar nu als film. Bij de ex plicaties was er voor de operateur volop gelegenheid tot diverse kwink slagen, waardoor het publiek in de lach schoot. In zijn na-woord moest de voor zitter betreuren, dat niet meerderen aanwezig waren. Het doel der ver eniging: brengen van cultuur wordt juist met avonden als deze zeker ge diend en hij deed een vriendelijk be roep op de aandachtige kijkers-luis teraars, dit idee uit te dragen. N1EUWERKERK Bouw sorteerloods aan Deltastraat Voor de N.V. Smits Oosterland te Nieuwerkerk gaat het Bouwbedrijf L. W. Boogerd uit Oosterland aan de Deltastraat te Nieuwerkerk een sor teerloods bouwen. De gunning heeft reeds plaats gevonden. OOSTERLAND Sandströmweg volgebouwd Na de bouw van een tweetal woonhuizen in de Sandströmstraat alhier, waarmee het bouw- en Aan nemingsbedrijf van de heer L. W. Boogert dezer dagen aanvangt, is de bouwactiviteit in deze nog pas na de tweede wereldoorlog aangelegde straat, verleden tijd, omdat de bouw grond is uitgeput. Deze straat met de Zweedse naam vormt de verbinding tussen de Sint Joostdijk en de Burg. van der Havestraat en wordt later de Oud Heilige weg. BRUINISSE Door de gemeente Bruinisse is in tijdelijke dienst aangesteld de heer C. Nieuwersteeg, die zich momen teel bezig houdt met het schoonma ken van straten en pleinen. Sluispaal beschadigd Grote kranen zijn logge gevaarten om door een sluis te manoeuvreren. De grote Mohr-ki'aan van de firma P. Pulleman uit Oude Tonge maakte enige schade bij de doorvaart door de Grevelingensluis, door het afva ren van een paal. Aclie „Nu met Hope" De muziekvereniging „Nu met Hope" te Bruinisse gaat weer een oud-papier-aktie beginnen ter ver steviging van de kasmiddelen. De burgerij wordt verzocht dit papier zaterdagmorgen 7 februari gebun deld gereed te zetten. De mannen van de muziek komen dan de hui zen langs om het op te halen. De ambassadeurs van China en de Verenigde Staten in Warschau zullen op 20 februari weer bijeen komen, zo is door het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken bekendgemaakt. De rechtbank van Dinant heeft de Belgische groep „Catos" failliet verklaard. 500 man personeel zal als gevolg van dit faillissement zonder werk komen. Cranaten gevonden op Londens station LONDEN, 4-2. In het bagagedepot van het Londense Victoria station zijn woensdag twee granaten van Russische makelij gevonden. Bij een routine-onderzoek van Scotland Yard werden de granaten in een zak ont dekt. Vorige week waren vier granaten van onbekende herkomst op het sta tion gevonden. Zij zaten in een kof fer die een man uit de bewaarplaats kwam halen. Aangezien hij geen re- kon tonen, vroeg de beambte wat er in zat. Toen hij aanstalten maakte om het valies te openen, nam de on bekende de benen. In Haifa is een 37-jarige Arabier die de Israëlische nationaliteit heeft, tot 12 jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens spionage voor Syrië. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND RHENEN. De gemeenteraad van Rhenen heeft besloten sexuele voor lichting te laten geven op kleuter en basisscholen. Dit is de eerste fa se. In de toekomst zal de voorlich ting ook worden gegeven aan de leerlingen van scholen voor voort gezet onderwijs. DEN HAAG. De Haagse politie heeft in een tehuis voor onbehuis- den, de 24-jarige F. de W., de 37- jarige G. B. en de 53-jarige B. H. aangehouden. Zij hebben bekend in de nacht van vrijdag op zaterdag een 32-jarige Haagse chauffeur te hebben beroofd van zijn gouden horloge, twee gouden ringen, een portefeuille met f 6 en zijn auto. DEN HAAG. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is de 6-jarige Linda Drekmeijer uit Rijswijk over leden aan het ernstig hoofdletsel dat zij opliep bij een verkeersongeval in Rijswijk. DOKKUM. De 83-jarige J. Andrea uit Ferwerd (Fr.) is in het zieken huis in Dokkum overleden aan de gevolgen van kolendampvergifti ging. De alleenwonende man werd vrijdag 23 januari door een buur man bewusteloos in bed aangetrof fen. Met spoed werd hij toen naar het ziekenhuis in Dokkum overge bracht. DEN HAAG. Prins Claus heeft het voornemen op dinsdag 17 februari een bezoek te brengen aan Bergen op Zoom, om zich daar op de hoogte te stellen van planologische px-oble- men en mogelijkheden. BOXTEL. In het ziekenhuis te Boxtel is de 47-jarige mejufrouw H. J. Mandos uit Amsterdam overle den aan de verwondingen die ze zondag opliep bij een verkeersonge val. Ze botste op de rijksweg Den Bosch-Eindhoven met haar auto frontaal op een andere personenauto AMSTERDAM. Het jaar 1969 is bijzonder gunstig geweest voor de caravanbranche. Meer dan 20.000 nieuwe kampeerwagens vonden een koper, waardoor een aantal van 100 duizend caravans in ons land werd overschreden. UTRECHT. Ook in het derde kwartaal van 1969 is het ledental van het Christelijk Nationaal Vak verbond iets teruggelopen. Elf bon den gingen in ledental vooruit (in totaal 486), maar negen andere bonden verloren samen 946 leden. SCHIPHOL. Op Schiphol is de staatssecretaris van verkeer en wa terstaat, de heer M. J. Keijzer, uit Wenen teruggekomen, waar hij be sprekingen heeft gevoerd met de Oostenrijkse minister van verkeer over vervoersproblemen. OUDORP. Op de Hoornseweg in Oudorp (N.H.) werd het plotseling de weg overstekende jongetje E. Th. G. M. Leek uit die plaats door een personenauto gegrepen en op slag gedood. MEEDEN. Een felle brand heeft een woonhuis in het Groningse Meeden, bewoond door de familie H. J. Doedens, totaal verwoest. Van de inboedel kon niets worden gered. De schade bedraagt ruim 50.000 gulden. DEN HAAG. Bij een inbraak in een woning aan de Patrijslaan in Den Haag is een complete postze gelverzameling uit een muurkast gestolen. De inbrekeers waren het huis binnengekomen door een achter deur te forceren. De eigenaar schat de waarde van de zegels op twintig dertig mille. DEN HAAG. De massale vissterf te in de Rijn, die zich vorig jaar heeft voorgedaan, is een direct ge volg van de Rijn-verontreiniging door de Westduitse chemische fa briek Hoechst te Mainz. Staatssecre taris dr. R. J. H. Kruisinga (volks gezondheid) heeft dit in de Tweede Kamer meegedeeld. DEN HAAG. De productie van de kolenmijn Willem-Sophia zal niet op 1 september a.s., maar reeds begin mei worden stopgezet, aldus heeft de minister van economische zaken, mr. R. J. Nelissen, in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld. DEN HAAG. De Tweede Kamer stemt in grote lijnen in- met het voorstel tot uitbreiding van de ge meente Katwijk. Deze uitbreiding is noodzakelijk in verband met de vrij sterke groei van deze gemeente. Verwacht kan worden, dat Katwijk zal kunnen uitgroeien tot een inwo nertal van rond 50.000 in het jaar 2000. ROTTERDAM. Een overval is ge pleegd op een bijkantoor van de Raifeissenbank aan de nieuwe bin nenweg in Rotterdam. De dader, die de kassier met een pistool dwong om hem geld te geven, is met enige honderden guldens verdwenen. DEN HAAG, 4-2. De staatssecre taris van verkeer en waterstaat heeft besloten zijn beslissing over een eventueel staken van de reizi gerstreindiensten Mariënberg-Alme lo, Zutphen-Winterswijk, Tiel-Elst, IJmuiden-Santpoort Noord en Kerk- rade-Simpelveld op te schorten in verband met de studie van het Ne- Spaaroverschot bij R.P.S. in januari DEN HAAG. 4-2. De Rijkspost- spaarbank bereikte in januari een spaaroverschot van 20 miljoen gul den (januari 1969: f 36 miljoen). In deze maand werd ingelegd f 165 miljoen (januari 1969: f 164 miljoen) en opgenomen f 145 mil joen (januari 1969: 1' 128 miljoen). Het inleggerstegoed bedroeg ulti mo januari 1970 f 5618 miljoen te gen 5282 miljoen gulden op 31 ja nuari 1969. VRIJDAG 6 FEBRUARI. NED. I. Voor de tweede maal deze week in het VAR A-program ma een Lucy-show. Ditmaal proberen haar kinderen haar een onvergetelijke verjaardag te bereiden. Alles loopt vanzelfsprekend uit de hand. Ko ning Klant" komt met informatie voor de consument. Na nieuws en „Achter het nieuws" de Tom Man kers show. Het is een werkstuk van „Dorus" helemaal alleen. De opna men zijn gemaakt in zijn Rotterdams etablissement. Een nog gekker pro gramma is „Een rondje voor de prins", dat te maken heeft met car naval. -In de Hilversumse studio's komen carnavalsvierders de bloeme tjes buiten zetten. Ze worden om in de stemming te komen geholpen door de twee Pinten, de gebr. Bever met hun stoomlied, Johnny Lion en Albert Mol met hun Janneke, John nie Jordaan met zijn pruimenballa- de, de Heikrekels, de Trommelaeren van Roesendaele, het Cocktail trio, de spelers van,, 'tSchaep met de vijf pooten" en ter opluistering het Ma- jorettenpeleton. Ook bij het laatste programma-onderdeel is de lach aanwezig, nl. „Hadimassa", waaraan meewerken: Kees van Kooten en Wim de Bie, Ton Lensink, Ton van Duinhoven en Annemarie Oster. NED. II. Na „De scheepsjongens van Bontekoe", waarmee de NCRV altijd begint, een filmpje van de Franse televisie, dat laat zien hoe de beroemde Franse Alpenjagers hun zware training ondergaan. Voor de tweede maal „Zing", een program ma waarin het Shell-koor Amster dam, het Geteakoor en Con Brio melodieën zingen met als solisten klarinettist Ad v. d. Hoed en de zangeressen Karin Oster en Rite Hovink. Daarna de nieuwe Engelse serie „Special Branch", die geïnspi reerd is op de afdeling speciale op drachten van de Engelse politie, die zich met spionage bezig houdt. In dit eerste verhaal wordt een spio- nagebende opgerold. Daarna de mil de satire van „Farce Majeure". Na de actualiteitenrubriek „Hier en nu" richt Godfried Bomans enkele woor den tot de kijkers, staande op de Berg der Zaligsprekingen aan het meer van Galilea in Israël Na het laatste nieuws opnieuw een repor tage van de Europese kampioen schappen kunstrijden op de schaats in Leningrad. ZATERDAG 7 FEBRUARI. NED. I. In de Avro Teleskoop, het jeugdprogramma, een afleve ring van „Rikkie en Slingertje", de derlunds economisch instituut over de toekomstige verkeers- en ver voersstromen in Nederland (het rap port hierover wordt eind van dit jaar verwacht), alsmede in verband met de eveneens onder handen zijn de regionale structuur- en vervoers- studie. De staatssecretaris volgt hiermee het advies op van de vaste commissie van verkeer en water staat in de Tweede Kamer. Hij heeft de commissie van zijn beslissing in kennis gesteld. BUENOS AIRES. Een Argentijns passagiersvliegtuig met 39 inzitten den, een Avro 748, wordt op een vlucht van Asuncion (Paraguay) naar Buenos Aires vermist. Premier Wilson van Engeland zal op korte termijn de boodschap van premier Kosygin van de Sowjet Unie over het „toenemende gevaar" in het midden-oosten beantwoorden, zo is van bevoegde zijde in Londen vernomen. rubriek „Dit is mijn beroep" infor matie over de autoschool in Apel doorn. Later in de middag een re portage van de wedstrijden in hel onderdeel slalom om het wereld kampioenschap skiën in Italië, met commentaar van Herman Kuiphof. De aflevering „Vaders tegen wil en dank" gaat over „een dag dat er niets gebeurde". Daarna kan de jeugd kennis maken met Percy Sledge, een jonge soul-zanger die ineens door brak naar de top. Aansluitend aan het journaal de Mounties-show, de evenzeer verguisde als geprezen show met alledaagse humor. Als gasten zijn aanwezig Ida Bons, Mie- lce Telkamp, de Mavis Ascott Dan cers en het stuntteam van Hammie de Beukelaar. Dan een aflevering van „Salto Mortale", de serie over het circus. Vandaag staat de tent van de Doria's in het Spaanse Se- villa. De dag wordt besloten met Cees Buddingh's programma „Poets" Daarna als toegift nog tien minuut jes met Televizier. NED. II. De KRO geeft alleen maar seriewerk deze avond. Er wordt van start gegaan met „Hij en Zij". Dick heeft een nieuwe auto en tij dens het inwijdingsritje krijgt hij een aanrijding. Na-, het journaal „Ad vocaat Judd", de toeverlaat van iedereen, die door onrecht wordt be dreigd. Ditmaal een actuele zaak nl. een dienstweigeringsgeval. In „Rust noch duur" doet Milly (Jasperina de Jong) goed werk door iemand die in de puree zit de helpende hand te bieden. „Brandpunt" scheidt ons van de laatste serie van deze zaterdag „Tot de dood ons scheidt". Nieuwe generatieconflicten. Pa Herman komt te laat thuis en zijn prakkie blijkt aangebrand. VRIJDAG 6 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie: 14.45 Men sen van deze tijd; 11.10 Maatschap pelijke ontwikkelingen in ons ko ninkrijk; 11.35 Beeldverhaal van de kerk. 12.00 Einde; 18.45 Fabeltjes krant (kleur); 18.55 Nieuws; 19.04 Hier is Lucy (kleur); 19.30 Koning Klant; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.50 Tom Mander's Do- rus show (kleur); 21.35 Een rondje voor de prins (kleur); 22.15 Hadi massa (kleur); 22.55 Nieuws; 23.00 Van molecuul lot mens (Teleac); 23.30 Einde. NED. 11: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.55 Nieuws; 19.04 Scala 19.30 Scheepsjongens 'van Bontekoe; 19.39 Duizelingwekkend (kleur); 20.00 Journaal; 20.20 Zing; 20.50 Met spe ciale opdracht; 21.40 Farce majeure; 22.00 Hier en nu; 22.45 De berg van de zaligsprekingen (kleur); 22.50 Nieuws; 22.55 Kunstrijden op de schaats; 23.25 Einde. Vrijdag 6 februari, Ned. I, 21.35 uur: „Een rondje van de prins". Albert Mol en Johnny Lion zullen in dit carnavalprogramma hun Janneke-creatie brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3