AGENDA Algemene vergadering kring Schouwen-Duiveland van de ZLM Auto te water geraakt: vier doden Districtenvergadering waterschap gehouden te Nieuwerkerk Aardappel- en uienprijzen lager STREEKNIEUWS „Zuinig zijn met beplantingen in de Westhoek" Gevaar aanwezig dat rooiregeliug fruitteelt bij een uiet-soepele toepassing nadelig gaat wrken ZIERIKZEE, 4-2. „De regering is nog steeds onvoldoende bereid de land en tuinbouw op evenredige manier btf te staan als in andere landen, met name in Frankrijk. Daar dreigen we hoe langer hoe meer de dupe van te worden. Het blijft dan ook steeds weer nodig hier duidelijk stelling tegen te nemen. De fruittelers op Sch.-Duiveland zijn bepaald ook niet voor de problemen in de fruitteelt gespaard gebleven. En dit in een gebied waar na de herinplant na de ramp de boomgaarden nu in volle produktie zijn. On danks gunstige faktoren zitten we ook op Sch.-Duiveland met grote moei lijkheden, waarbij de Westhoek dan nog met specifieke problemen te maken heeft". Aldus stelde woensdagmiddag de voorzitter van de Kring Schouwen- Duiveland van de Z.L.M., de heer A. J. G. Doeleman te Nieuwerkerk, in zijn openingswoord bij de aanvang van de in de Graanbeurs van het Huis van Nassau gehouden algemene ledenvergadering. De heer Doeleman wees op het feit dat vele fruitpercelen in de Westhoek niet aan een optimale pro duktie komen. Enkele telers zien door de gunstige ligging van het ge bied wel mogelijkheden in de recre atie en zijn bereid tot bedrijfsom- schakeling. De voorzitter tekende hierbij aan: natuurlijk moeten wij stellen dat het niet verantwoord is dat nu iedereen maar in de recrea tie moet gaan beginnen. Zeker niet omdat de stijging van het aantal overnachtingen de laatste jaren min der snel verloopt. Niettemin achtte hij het noodzakelijk dat op een snelle manier een weg wordt gevonden welke aanpassing (omschakeling) mogelijk maakt. Goed begrip en samenspel tussen fruitte lers, gemeenten, provincie en rijk is hierbij nodig. Men zal bovendien zui nig moeten zijn met de bestaande beplantingen in de Westhoek. Het grote gevaar is dan ook aan wezig, aldus de voorzitter, dat een rooiregeling die elders gunstig werkt hier, indien niet soepel toegepast, zo wel voor de betrokkenen als voor het gehele gebied, sterk nadelig gaat werken. „Wy vragen van de betrok ken instanties duidelijkheid op korte termijn". De vraag of de regering op dit mo ment voldoende voor de Nederlandse fruitteelt doet moeten we helaas, al dus de kringvoorzitter, met een dui delijk „neen" beantwoorden. In dit verband achtte hij het moeilijk te aanvaarden dat een kwestie Verolme zoveel meer aandacht krijgt bij de regering. Tot minister Lardinois zou de heer Doeleman willen zeggen: „spreek nog eens met enkele fruit teeltvertegenwoordigers over het werkelijke resultaat van de tot nu toe genomen maatregelen". Akkerbouw Tegenover de pessimistische klan ken uit de fruitteelt stelde de voor zitter een meer optimistisch geluid uit de akkerbouwsector, waar pro- dukten als aardappels en uien een al leszins acceptabel resultaat te zien geven. Hij achtte dit een heel be langrijke zaak omdat het produkten betreft die na enkele jaren van ma tige tot zeer slechte uitkomsten door verdere mechanisatie en specialisatie grote investeringen hebben gevraagd en blijven vragen. Investeringen die nu verantwoord blijken te zijn. Het heeft de landbouw intussen wel ge- trpffen dat ondanks gemaakte af spraken in een voor de aardappelte ler moeilijke periode er toch maatre gelen worden genomen nu de zaak enigszins omgekeerd ligt. Dit is dui delijk beleid voeren naar één kant, aldus de heer Doeleman. „Vooral ook gezien de prijsontwikkeling van de laatste maand blijken de maatrege len wel zeer voorbarig te zijn ge weest". Geconstateerd kan worden dat ook de kleinere bedrijven over het alge meen een goed jaar achter de rug hebben. En juist met die produkten die zonder garantieprijzen tot stand komen. Ook de veredelingssector komt thans voorzichtig tot ontwik keling. Hieruit blijkt wel dat goede ondernemers ook op kleinere bedrij ven zich weten aan te passen en hun arbeid en grond rendabel kunnen exploiteren. Niettemin achtte de voorzitter het van belang steeds werkzaam te blijven. Dit geldt dan evenzeer voor de grotere bedrijven. Het is noodzakelijk voldoende even wicht te houden tussen arbeidstijd verkorting, stijgende lonen en soc. lasten enerzijds en anderzijds de pro- duktiemogelijkheden van de bedrij ven. De financiële kant is mede-bepa lend of de landbouw gelijke tred kan houden met de snelle ontwikkeling. Volgens het CBS heeft de landbouw in 1969 voor ruim één miljard ge ïnvesteerd. De heer Doeleman vestigde in dit verband opnieuw de aandacht op de noodzaak tot het invoeren van een belastingvrije reserve. Dit verdient naar zyn mening gelet op de sterk schommelende inkomens extra de aandacht. Immers, aldus de voorzit ter, de mogelijkheid van het middelen van onze inkomens over drie jaar, blijkt vooral door de lange periode die hiermee gemoeid is en de inge wikkelde formule die een groot deel van het beoogde effect teniet doet, van zeer beperkte betekenis te zijn. De mogelijkheid tot het vormen van een belasting vrije reserve achtte hij te meer urgent omdat de positie van de Nederlandse landbouw in E.E.G.- verband ook op belastingtechnisch gebied bepaald niet gunstig kan worden genoemd. De voorzitter noemde in dit ver band ook het aandeel in de sociale lasten dat moet worden opgebracht, waardoor een „scheve verhouding" ontstaat, welke pleit voor een snelle belastingharmonisatie. „Doch zolang dit via Brussel nog niet mogelijk is zal onze regering bereid moeten zijn ons daarin tegemoet te komen". De C.A.V. en afzet Met het bestuur van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging achtte de kring voorzitter de tijd gekomen voor het invoeren van het persoon lijk lidmaatschap. Taak en functie van de C.A.V. zijn op breder terrein komen te liggen en deze veranderin gen hebben konsekwenties voor de dorpsverenigingen. Wat de afzet in het algemeen be treft meende de voorzitter dat er nog veel meer kan gebeuren. Er zal meer binding moeten komen tussen produ centen en Coöperatie, handel en ver werkende industrie. Wat betreft het onderwijs consta teerde de voorzitter dat men ook in landbouwonderwijs elk mogelijkheid zal benutten tot aansluiting met an dere scholengemeenschappen. „Het was een eer voor de Kring om vorig jaar de KNLC prijs voor public-re lation's werk in ontvangst te mogen nemen. Z.L.M., Plattelandsvrouwen en P.J.G. zijn bereid dit werk voort te zetten". Voor de toekomst van Sch.-Duive land achtte de heer Doeleman mede een belangrijke taak voor de land bouw weggelegd: „een duidelijk be leid is noodzakelijk. Er zal zeker re kening moeten worden gehouden met de belangen van onze landbouw" Het gewijzigde streekplan van Sch.- Duiveland is thans in bespreking in de verschillende gemeenten. De kringvoorzitter achtte het van be lang dat dit plan via een eilandelijk overlegorgaan wordt besproken. Het is dan ook toe te juichen dat er stappen in deze richting - om te ko men tot een dergelijk orgaan, „ho pelijk op een brede basis" - te komen worden genomen Bij de aanvang van zijn rede sprak de heer Doeleman enkele woorden ter nagedachtenis van wijlen de he ren H. C. v. d. Zande, ere-voorzitter van de Kring, en D. Eveleens, oud directeur van de lagere land- en tuinbouwschool. Staande werd door de vergadering enkele ogenblikken stilte in acht genomen. De voorzitter gaf verder enkele beschouwingen over het wel en wee op de landbouwbedrijven, over de onzekerheid in de E.E.G. en over de exportcijfers. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot de al gemeen Z.L.M.-voorzitter ir. J. Prins, het erelid de heer A. M. Geluk, de heer Zwart van de voorlichtings dienst en de heer H. P. Waalkens, voorzitter van de IJsselmeer Polders te Tollebeek, die deze middag een le zing hield over „Landbouw en Poli tiek". (Voor een verslag van deze causerie verwijzen we naar de krant van morgen, vrijdag. Red.) Cijfers en verkiezingen Medegedeeld werd dat de subsidie voor de maiskernen er naar alle waarschijnlijkheid wel zal komen. De notulen van de alg. verg. van 30 jan. '69 werden vastgesteld, na goed keuring van de notulencommissie bij monde van de heer Lievense. Uit het financieel overzicht, verstrekt door de kringsecretaris de heer F. C. Hanse, bleek dat het eigen vermogen van de kring - belegd op spaarreke ningen - thans bedraagt f ,23.080, Het exploitatie-overschot over 1969 bedroeg f 542,46, los van de KNLC- prijs ten bedrage van f 1000,De heer M. K. Romeijn adviseerde na mens de kascommissie tot goedkeu ring van de cijfers. De heren D. Deïst te Zonnemaire en C. Dalebout te Duivendijke werden bij acclamatie herbenoemd als resp. hoofdbestuurs lid en plv. hoofdbestuurslid van de Z.L.M. De heer M. K. Romeijn was niet herkiesbaar als lid van de fi nanciële commissie. In zijn plaats werd benoemd de heer J. A. Lievense te Nieuwerkerk. In de nieuwe notu lencommissie namen zitting de heren H. Beije, Renesse; Cor van Westen, Zierikzee/Nieuwerkerk en F. v. d. Velde, Bruinisse. De kringcontributie werd ook voor dit jaar gehandhaafd op f 0,30 per ha. DEN HELDER. 5-2. Vermoedelijk door het rijden met te hoge snelheid is vannacht om half twee een auto in de Doggersvaart te Den Helder terecht gekomen, waarbij de vier in zittenden om het leven zijn gekomen. De slachtoffers zijn de vermoede lijke bestuurder van de auto, de 23- jarige hofmeester der eerste klasse T. H. J. Boonzaayer uit Veenendaal, de 22-jarige machinist der tweede klasse A. J. Blans uit Arnhem, de 23-jarige hofmeester der eerste klas se P. J. C. van Gils uit Den Helder en de 23-sjarige verpleegster J. van de Broek uit Schijndel. De stoffelijke overschotten zijn overgebracht naar het gemeentezie- TEL AVIV-CAIRO. Israëlische en Egyptische straalvliegtuigen hebben over en weer aanvallen uitgevoei'd over het Suezkanaal. Glooiing zeewering in goede staat NIEUWERKERK, 4-2. In het Dorpshuis te Nieuwerkerk werd een vergadering gehouden van de dis tricten 7 en 8 van het Waterschap Schouwen-Duiveland onder leiding van de heer J. van der Stolpe. Hy maakte een „wandeling in ge dachten" door het district om te constateren dat de glooiing van de zeewering overal in goede staat verkeert, uitgezonderd een stuk be- tonglooiïng, dat te zijner tyd door een zuilenbasaltzetting zal moeten worden vervangen. De waterleidin gen zyn gedolven; het gemaal ver keert door de servicebeurten die re gelmatig worden gegeven in goede staat. In de waterleidingen is het onderhoud van de beschoeiingen een dure zaak. De wegen zullen in het komende seizoen waar nodig een nieuwe deklaag krygen. Dijkgraaf A. M. Geluk hield hier na zijn van andere districtsvergade ringen reeds bekende rede, waarin hij de nodige informatie verschafte. Hij herinnerde aan de tijdige concentra tie van waterschappen op Schou- wenrDuiveland. Elders gaat men al over tot nog grotere concentratie; meer dan 80 waterschappen in Bra bant. Op Flakkee gebeurt op dit ge bied maar weinig. Hij besprak hier na het werk van de Diepdelvers- commissie. Door de waterschappen zal in 1970 f 16 miljoen worden ont vangen volgens de Wet Uitkering Wegen. (Vorig jaar: f 12 miljoen). Drie miljoen is voor onderhoud aan de calamiteuze polders; drie miljoen voor waterbeheersing en zes miljoen voor dijksonderhoud. Voor het wa terschap kan de aanslag polderlasten op f 75 per ha worden gehandhaafd. Er was weinig stormschade in 1969. De dijkgraaf besprak verder de bekende voorzieningen, die moesten worden getroffen in Duiveland, dooi de grotere stroomversnellingen als gevolg van de verhoging van de wa terstanden. Voor wat de binnenkant betreft, is het delven der sloten voor dit seizoen vrijwel voltooid. Schou wen-Duiveland slaat een goed figuur op het punt van ontwatering, in ver gelijking met andere gebieden. In tussen dient een nieuwe taak zich aan; de zuivering ,van het oppervlak tewater. Aan dijkgeschot ongebouwd wordt opgelegd f 1.477.000 en onge bouwd f 337.000. De stand van de schuld is iy2 miljoen of f 65,- per ha. Het waterschap heeft 42 man in dienst (in 1959: 60). Geslaagde uitvoering DOSKO te Noordwelle had een goed 1969 NOORDWELLE, 4-2. In zaal Lok- ker-v. d. Zande hield Dosko de jaar- ïykse donateursavond, onder leiding van de voorzitter de heer J. C. Hen- drikse, die een hartelyk welkom sprak tot de aanwezigen. De voorzitter liet het afgelopen jaar de revue passeren, wat betreft korfbal en microkorfbal. Een harte lijk applaus kregen de pupillen van Dosko, die kampioen werden. De vereniging telt thans plm. 60 leden en staat er ook overigens gunstig voor, al blijft de kas zorgenkind. Om hieraan iets te doen werd in de pauze een verloting gehouden. Een dankwoord sprak de heer Hen- drikse tot de twaalftalcommissie, de jeugdleider, de autobezitters en al len, die zich voor de vereniging in spanden. De filmoperateur de heer J. v. d. Berge te Haamstede vertoon de hierop: „Belofte maakt schuld", waarna schetsjes werden gebracht door de dames G. Steur en C. Dorre man. Zij ontvingen een gul applaus. Ook het spel met de echtparen viel in de smaak, ook (of juist?) omdat er vaak weinig overeenstemming bleek te bestaan tussen de echtelieden op het punt van reuk en smaak. Het echtpaar Zomer kwam als winnaar uit de bus. Na een dansje werden het ballon nendansspel en de stoelen dans gehouden, waarmee de gezelli ge uitvoering een einde nam. Nog voorraad oj) Schouwen-Duiveland SCHOUWEN-DUIVELAND, 4-2. In de landbouw is thans een dalen de tendens te constateren in dc prij zen van aardappelen en uien, de twee landbouwprodukten die er voor hebben gezorgd, dat iedere boer, die de juiste verkooptechniek heeft toe gepast, kan spreken van een bevre digend jaar en een bevredigende op- barengst ook in geld. Vele landbouwers hebben gemikt op een prijs voor de aardappelen van iïO cent per kg., een prijs die in sommige gevallen ook door de com missionairs of de groothandel is be taald, maar waarvan toch de mees- ten niet hebben geprofiteerd. Er is op Schouwen-Duiveland aan aardappelen nog wel een belangrij ke- voorraad, daar de oplopende prijzen een vertragend effect gehad hebben op de afzet. De boer ver kocht slechts schoorvoetend om in de markt te blijven. Zo zal het waarschijnlijk ook dc komende we ken gaan. Niemand is in paniek over de dalende prijs. Men verwacht zelfs nog wel enige oplevingen en zal dan ook slechts geleidelijk ver kopen. Voor het komende jaar (1970) is er in landbouwkringen nogal be langstelling voor de maisverbouw. Door het selecteren en in de handel brengen van nieuwe variëteiten, ge schikt voor het Nederlandse klimaat hoopt men een produkt gevonden te hebben, dat in dc plaats kan komen 'van enkele produkten die in de loop van de jaren uit het bouwplan zijn verdwenen, als vlas en dergelijke, terwijl de opbrengst van granen als gerst en tarwe maar matig bevre digt. De leerliugeuschaal DEN HAAG, 4-2. Dc maatregelen tot verlaging van de leerlingen- schaal, waardoor de gemiddelde klassegrootte ca. 30,57 zal gaan be dragen, stellen de gemeente- en schoolbesturen, in staat ook met doorbreking van het jaarklassensy- stcem een zodanige groepering van de leerlingen tot stand te brengen dat het ontstaan van te grote klassen kan worden voorkomen. Hoechst: Endosulfan niet de oorzaak van vissterfte FRANKFORT, 4-2. De vissterfte, die in jurii van het afgelopen jaar in dé Rijn iè voorgekmen, kan niet in verband werden gebracht met Endo sulfan, daar op geen enkel tijdstip en op geen enkele plaats in de Rijn concentraties van Endosulfan zijn gevonden, die tot vissterfte hadden kunnen leiden. De Farbwerke Hoechst zegt, dit in een hedenavond aan het A.N.P. verstrekte verklaring. „In feite hebben Nederlandse auto riteiten dezelfde concentraties als in juni waren gevonden herhaaldelijk ook in de volgende maanden geme ten, zonder dat er toen schade aan de visstand was berokkend", aldus Hoechst. PARIJS, 4-2. De Iraakse ambas sade heeft woensdag laten weten dat Perzië steeds meer troepen sa mentrekt langs de grens met Irak en in dit verband gesproken van een „provocatie en rechtstreekse be- di'eiging. Gerechtsgebouw in brand gestoken SHAKER HEIGHTS, 5-2. Ill hel Amerikaanse stadje Shaker Heights (Ohio) is het gerechtsgebouw opge blazen, en de politie vermoedt dat het een wraakoefening betrof van een 21-jarige voormalige patiënt uit een psychiatrische inrichting. De da der kwam bij de aanslag om het le ven, vijftien mensen werden ge wond. Slechts een muur van het ge bouw van twee verdiepingen bleef overeind. Kort voor de explosie was een psychiater, die in 1965 opname van de bewuste jongeman had aanbevo len, vanuit een passerende auto be schoten en gewond geraakt. Latei- werden in een geparkeerde wagen drie vuurwapens, waaronder een machinepistool en enkele handgra naten aangetroffen. INGEZONDEN STUKKEN Het „ingezonden" dat ons des tijds bereikte over aanleg centrale verwarming in de pastorie „Schou- wenoord" was dusdanig samenge steld en gespeend aan enige doku- mentatie en motivering, dat wij het niet publiceerden. Op het bot van een ingezonden stuk moet wel wat vlees zitten, anders blijft men ste ken in kreten, die geen zin hebben. Het is derhalve onjuist dat het „in gezonden" zo maar in de prullebak zou zijn verdwenen. Wil men open baar diskussiëren. dan moet het locli enig niveau hebben. Red. kenhuis Marktzicht te Den Helder. De koninklijke marechaussee leidt het onderzoek. Onderzoek naar optreden Britse troepen Malakka LONDEN, 4-2. De Britse minister van defensie, Denis Healey, heeft woensdag in het Lagerhuis ver klap id dat hij een diepgaand onder zoek zal instellen naar de beweerde massamoord door Britse militairen in Malakka, nu ruim 21 jaar geleden, en op grond hiervan zal besluiten 'of hij de zaak al dan niet zal verwijzen naar de „Director of Public Prosecu tions", de officier van justitie voor geheel Engeland. HONGKONG. China heeft er bij het volk op aangedrongen de oude revolutionaire liederen te zingen en deze te laten klinken als „oorlogs trommels". De oproep komt terwijl het land zich opmaakt het lentefeest te vieren in een militante anti-Sow- jet atmosfeer. SPORT SCHAKEN Uitslagen onderlinge competitie: M, Houkamp-A. van den. Berge 0-1; B. de Ruiter-P. van de Velde 1-0; D. Bremmer-W. Vlam afgebr.; A. J. Deurloo-M. Haeck Yz-Yz. T.O.G.-Koudekerke Vorige week speelde een achttal van T.O.G. Bruinisse tegen Koude- kerke in de Zeeuwse schaakcompe- titië. Uitslagen: B. de Ruiter-A. J. Jon- gepier Yz-Yz\ M. Houkamp-A. van der Heiden 0-1; P-. van de Velde- Chr. de Schipper 0-1; A. P. C. Ver- ton-L. Boone 1-0; A. van Wezel-P. Kodde Vz-Vz\ A. van den Berge-P., Boone Yz-x/z\ J. Jumelet-C. Vos Yz-Yz\ A. J. Deurloo-Joh. Boone 0-1. Totaal-uitslag 5-3 in het voordeel van Koudekerke. Schoolschaakcompetitie T.O.G. Jongens: K. Klink J. Houkamp H. Vane 1 S. Weijers R. Weijers J. P. van Leeuwen D. van den Berg K. van Kooten J. Olree Meisjes: C. de Jonge T. Giljam J. van den Berge L. de Waal M. Helmer A. Wiebrens A. Houkamp E. den Dikken 3 uit 3 2 Yz uit 3 2 uit 3 1 Yz uit 3 1 uit 3 1 uit 4 Yi uit 3 x/z uit 3l BILJARTEN Om persooniyk kampioenschap eerste klasse libre A.s. zaterdag en zondag, 7 cn 8 februari, zal in hotel Vijverberg te Ouwerkerk het toernooi plaats vin-1 den om het persoonlijk kampioen schap le klas libre van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Aan dit toernooi zal worden deelge nomen door: L. Canters, Concordia, Zierikzee; M. Lems, OKK, Nieu werkerk; C. Hector, Entre Nous, Zierikzee en J. den Haan, B.V. Re- nesse. Zaterdagmiddag 15 uur zal een aanvang worden gemaakt met het toernooi met de partijen L. C. Canters-C. Hector en M. Lems-J. den Haan. VOETBAL Duivcland-D.F.S. III 5-1 Een produktiever en slagvaardiger spelend Duiveland behaalde een verdiende, maar wel iets geflatteer de, overwinning op de oranjehem den. In de le helft gaf de wedstrijd een gelijk opgaand spelbeeld te zien waarin de bezoekers de leiding wis ten te nemen (0-1), maar Leen dc Bruine voor de gelijkmaker zorgde. Na de rust sloegen de geel-zwarten hun slag. Toen zij eenmaal een 3-1 voorsprong hadden weten te nemen speelden zij een gewonnen wedstrijd daar DFS toen sterk terugviel. Jan Bolle {twee maal), Bram Roks en Cor Steenpoortc zorgden ervoor dat de eindstand op 5-1 kon worden be paald. MOSKOU. Egon Bcihr (r.) de speci ale afgezant van de Westduitse re gering, arriveert bij het Russische ministerie van buitenlandse zaken voor besprekingen met minister Andrei Gromyko over een niet-aan- valsverdrag. Links de Westduitse ambassadeur Helmut Allardt. Donderdag 5 februari Oosterland Dorpshuis, 7.30 uur, start naai-cursus Vrijdag 6 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, Ontwikke lingsavond Bestuurdersbond Schou wen-Duiveland van het N.V.V. Concordia, 8 uur, algemene leden vergadering V.V.V.-Zierikzee. Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad van Westerschouwen. Hotel Bom, 7.30 uur, Vogelwacht avond. Zaterdag 7 februari Haamstede Stra feest. Maandag 9 februari Oosterland Blauwe Keet, 7.30 uur, gecombineer de landbouwvergadering, (D.E.S., Landbouwbelang en C.B.T.B.). Dinsdag 10 februari Nieuwerkerk Dorpshuis, 1.30 uur, start naai-cur sus. Advertentie 4 uit 5 3y2 uit 4 3 uit 4 3 uit 5 2 uit 4 2 uit 5 1 uit 4 Yz uit 4 0 uit 3 KOSTELOZE INNING van AOW en PENSIOENEN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Havenpark 16 Lammetjes De vroege lammetjes te Nieuwer kerk, waarover wij dinsdag publi ceerden, blijken helemaal niet vroeg te zijn, want bij de heer A. W. Geel hoed te Ellemeet werd reeds op 12 januari een lammetje (ooi) geboren en bij de heer J. J. C. de Keijzer (Poldertje I) zag op 13 januari een lam het levenslicht. Men ziet dus maar ZIERIKZEE: Springtij Het springtij dat zaterdag 7 en zondag 8 februari onze kust en daarmee ook de zeearmen zal berei ken is een der hoogste van het ge hele jaar, zodat bij gewoon weer op een flinke verhogingvan de vloed stand moet worden gerekend, terwijl bij zuidwester storm het water ook zker een stormvloedhoogte zal be reiken. Maar niet altijd, zoals 17 jaar geleden, vallen .gelukkig een hoog springtij en een flinke storm samen, terwijl ook de dijken niet onbelangrijk zijn verhoogd. HAAMSTEDE Vogelwachtavond De Vogelwacht Schouwen-Duive land organiseert voor haar leden op a.s. vrijdagavond in hotel Bom te Haamstede een echte Westhoekse avond. De heer M. C. Visser uit Burgh zal dan zij ndia-reeks verto nen die hij in talrijke bezoeken, zo wel winter als zomer maakte in het prachtige duingebied Het Zeepe. OOSTERLAND Bouw dubbele woning Voor rekening van dc lieer P. M. Beijc le Zierikzee wordt te Ooster land een dubbele woning met gara ge gebouwd. De bouw is inmiddels opgedragen aan Bouwbedrijf L. W. Boogerd le Ooslerland,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2