PHKsi Uitvoering zangvereniging „Nu met Hope" bij 65-jarig bestaan STREEKNIEUWS Eén en dertig Strapaarden gingen in zee De economie van de Ver. Staten Israël en Libanon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 februari 1970 Nr. 20215 Een „ouderwetse" uitvoering BURGH. J0-1. Een uuderwetse uit- brengen Namens de gemeente mug ser zei later hierop dat „Nu met Ho- voering van het zangkoor ..Nu met ..Nu met Hone'1 een naar zant?ruim- m- nno r»r»oit ii BUUGll. 30-1. Een ouderwetse uit voering van het zangkoor „Nu met Hope"" in hotel „Het wapen van Burgh", bijgewoond door 'n propvolle zaal, heeft duidelijk gemaakt dat het dorpse verenigingsleven langzaam maar zeker de strijd met de televisie gaat terugwinden. Het toneel was een waar feestpodium geworden dank zij de medewerking van de heer M. llogenstein. De voorzitter, de heer M. C. Visser heette speciaal welkom de burge meester en mevrouw Everwijn, de heer C. Roseboom, oud-directeur, de heer C. v. d. Klooster, oud-voorzitter, een Bonds-delegatie en afgevaardig den van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" en van het kinder koor „Westelijk Schouwen". De heer Visser zei in zijn ope ningsrede dat het koor momenteel floreert." Jammer is het dat de Buma het traditie geworden optreden in rusthuizen en ziekenhuizen voortaan onmogelijk heeft gemaakt. „Nu met Hope" heeft een bijzonder rijk ver leden en was geruime tijd een ge- vreesde tegenstander op festivals. Spreker noemde twee personen uit de zanghistorie die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, n.l'. wijlen de heren T. L. Jonker, voor zitter van 1919-1956 en J. M. Rade maker, directeur van 1919-1948. Hij herdacht hen in dankbaax-heid. Voor velen was de ouderdom een noodzaak om het koor te vex-laten, doch zij kwamen terug en met hen de jeugd. Na een impasse in 1961 toen nog 16 werkende leden overble ven, ging het o.l.v. de directeur, de heer M. Hogenstein weer de goede kant op en nu loopt het ledenaantal tegen de veertig. In de nabije toe komst wordt ook weer aan een con cours gedacht. „65 jaar oud, doch geen A.O.W." zo besloot de heer Vis ser die de verloting aankondigde met 296 prijzen dank zij de toewijding van mevrouw V. d. Weel-Schoon- aard. Het programma Aardig was het om het zangpro- gx-amma te beginnen met het Bonds lied „Zang Veredelt" dat staande door de aanwezigen werd meegezon gen. Van de acht nummers, voox-- treffelijk in deze grote bezetting ge zongen, was één uitschieter, n.l. „Waarom toch" van A. Px-onk, dat later op verzoek van de burgemees- ter nog eens werd herhaald. Op dit 65-jarig bestaan waren een aantal jubilarissen. De heer A. Ho- gestein was 45 jaar trouw lid en is al geruime tijd bestuurslid en penning meester. Hij maakte zich als zonda nig onmisbaar en bewaart de nodige stukken. De voorzitter las dan ook nog een brief voor uit 1913 waarin de heer A. van Zuijen bedankte als lid van de zang. De heer Hogestein ontving het gouden verenigings-in- signe en andere geschenken. Niet minder dan 35 jaar lid is me vrouw J. v. d. Weel-Schoonaard, die nu secretaresse is en zich de laatste jaren heeft ontpopt als verlotings fenomeen. Ook voor haar geschen ken en bloemen. Een drietal leden was 25 jaar lang lid.. De dames Hogestein-Schoon- aard, Corrie Semeijn en Pietje Speel man gingen in de bloemen en kregen toepasselijke geschenken. Als laat ste ontving de directeur, de heer M. Hogestein ook al 25 jaar lid van „Nu met Hope" een geschenk. Ook de pi aniste mevrouw E. Vos-Simons ging voor haar onontbeerlijke begeleiding in de bloemen. Gelukwensen tot de jubilerende vereniging sprak de oud-voorzitter, de heer C. v. d. Klooster onder het aanbieden van een geschenk onder couvert. Namens het Ned. Herv. Kerkkoor te Haamstede bracht de heer W. J. v. d. Berge de gelukwensen over. Een enveloppe met inhoud onderstreepte dit huldebetoon nog eens. Felicitaties gemeente Burgemeester Everwijn feliciteerde de vereniging namens het gemeente bestuur en persoonlijk. Spreker her innerde aan de topprestaties want op een hem in bezit zijnde wisselbeker prijkt ook de naam van „Nu met Hope" naast talloze andere koren. „Ik hoop dat jullie weer aan een concours gaan deelnemen en eens een dergelijke beker mee zullen brengen." Namens de gemeente m< „Nu met Hope" een paar zangnum mers tegemoet zien. Oud-directeur Roseboom felici teerde de zang eveneens en een en veloppe met inhoud bezegelde de handdruk. De heer H. P. Verton overhandigde zelfs twee enveloppen. Namens de Kon. Harmonie „Witte van Haem stede" en het kinderkoor „Westelijk Schouwen" waarvoor hij afgevaar digd was. Namens de Zeeuwse Zangers Bond sprak de heer W. Sinke zeer waarde rende woorden: „U bezit de jeugd en dat is wat tegenwoordig". Wat de Buma-rem betreft adviseerde spre ker het bestuur zich tot de burge meester te wenden. Voorzitter Vis ser zei later hiex-op dat „Nu met Ho pe nog nooit één cent subsidie had ontvangen en dit niet wenste ook. Van de Z.Z.B. ontving de heer A. Ho gestein een buekenbon. De voorzitter sprak een algemeen dankwoord. „Gevaarlijk snoepgoed" was de ti tel van een blijspel waarmede de To neelvereniging „Platogo" uit Goes de aanwezigen de lachstuipen op het lijf heeft gejaagd. Vooral het optreden van oud-inlaagbewoner Simon Bex- revoets als Opa Latour was grandi oos. Een enorm succes voor deze to neel-enthousiasten uit Goes. Na afloop dankte de voorzitter hen dan ook hartelijk en bood een taai t aan. De band van de heren Krijger zorgde voor opgewekte dansmuziek. ZIERIKZEE Van links naar rechts: de jubilaris sen mej. C. Semeijn (25 jaar): mevr. J. v. d. Weel-Schoonaard (35 jaar); de heer A. Hogenstein (45 jaar): mej. P. Speelman (25 jaar); de heer M. Hogenstein (25 jaar) en mevr. P. Hogenstein-Schoonaard (25 jaar). (Foto: Ziérikzeèsche Nieuwsbode). Opdracht van ruim een miljoen De Koninklijke Nederlandse Hei de Maatschappij te Goes heeft na mens de PI. Commissie voor de Ruil verkaveling Noord-Beveland het verrichten van kavelinrichtings- werkzaamheden en het aanleggen en verharden van wegen met bijko mende werkzaamheden opgedragen aan het Aannemingsbedrijf „Schou- wen-Duiveland" N.V. te Zierikzee voor f 1.111.600. Ontwikkelingsavond N.V.V. Vx-ij dagavond 6 februari a.s. wordt in het Huis van Nassau alhier door de NVV-Bestuux-dersbond Schouwen- Duiveland een ontwikkelingsavond gehouden voor de leden. Het onder werp „Wie maken in Nederland de dienst uit" zal besproken worden door de heer C. Hoek, districtsbe stuurder van het N.V.V. te Goes. HAAMSTEDE Zigeuners ge-arriveerd Zaterdag arriveerden in Haamste de een vijftal door personenauto's getrokken cax-avans waaxdn zich een aantal zigeuners ophield. Daar Haamstede en Burgh momenteel niet over een woonwagenstandplaats beschikken (de plaats te Burghsluis is door Rijkswaterstaat ingenomen) zetten ze hun spullen neer op een partikulier bouwtex-rein aan de To- renweg. BURGHHAAMSTEDE Op 18 februari a.s. zal alhier in de huishoudschool „De Schutse" een aanvang worden gemaakt met de cursus „Planten in.de woning". D'éze cursus bestaat uit '3 lessen erx wordt gegeven door mej. G. .bij de Vaate, tuinbouwlerares bij dé Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zeeland. DREISCHOR Harmonie naar Bruinisse Tijdens de vorige week in „De Drie Schorren" gehouden algemene ledenvex-gadering van de hax-monie „Crescendo" werd in principe beslo ten een uitwisselingsconcert te ver zorgen op 13 juni a.s. -te Bruinisse. NIEUWERKERK Rondgang door dorp In verband met de verjaax'dag van H.K.H. Prinses Beatrix, maakte za- tex-dagmiddag 31 januari de Nieu- werkerkse wandelspoi'tvex-eniging „Viei'bannen-gx-oep" een rondgang door het dorp, voorafgegaan door de trommelaars van de gi-oep. Aanvang naaicursus Op dinsdagmiddag 10 februari 1970 begint in het Dorpshuis een naaicur sus. Deze cui'sus bestaat uit 7 lessen van 2 uur en wordt gegeven door mej. P. A. M. Steenvoorden, lerares bij de Stichting Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande in Zeeland. Voor deze cui'sus zijn nog enkele plaatsen vrij. Men kan zich hiervoor opgeven bij mevr. Van Driel, Sta tionsstraat, Nieuwerkerk. Zwemmen en spullen vergeten In het overdekte instx-uktiebad „Dol-fijn" te Nieuwerkerk aan de Burg. A. A. van Eetenstraat wordt, ondanks de koude, heerlijk gezwom men door jong en oud. Jammer is het voor velen, dat ze pas later be merken, dat er iets in het bad van onderkleding 'of handdoeken is blij ven liggen. Vaak gaat men er niet achteraan, omdat men denkt dat het verlox;ene toch niet meer te achter halen is. Voor degenen die dit den ken is er gelegenheid bij de bad meester om in een grote mand ge vonden textielwaren te grabbelen. De gemeente vestigt de aandacht er op dat degenen die iets kwijt zijn geraakt in het bad, dit zo spoedig mogelijk wil komen afhalen, daar de achtei-gelaten stukken textiel steeds groter wordt. Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Nieuwerkei'k, Schoolstraat 2, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voor werpen: een paar donkerrode moc casins; een zwarte jongenswant; een tien-rittenkaart van de Zeelandbrug; een paar rood-zwarte kinderhand schoenen; een reservewiel met band; een vinil kinderhandschoentje (rood) een wieldop; een zwarte knipporte- monnaie met inhoud; een blauw paar gebx-eide kindei-wantjes; een groene hoofddoek; autosleutels; een rode wollen das; en een schroe'ven draaier. Emeritaat ds. i. Gerritsen Op zondag 1 februari heeft ds. J. Gerritsen, eertijds predikant van de Nederlandse Hei-vormde Gemeente te Nieuwei-kerk, in de Goede Herder kerk in IJmuiden-Oost na een veer- tigjarige ambtsvervulling afscheid van zijn gemeente genomen .Hem is op deze datum emeritaat vei'leend. De Macht van het Kleine Mevr. E. van der Vaate-den Bleij- ker maakt bekend dat door mej. C. Mol f 18 contributie en f 73,50 kerst gaven over het vierde kwartaal 1969 ten bate van de „Macht van het Kleine", het landelijk orgaan tot steun aan het werk van de Christe lijke Vex-eniging voor de Verpleging .van Lijders aan Epilepsie, werd ont vangen. BRUINISSE Kustvaarder in haven De Deense kustvaarder Anne Ma rina uit Kopenhagen arriveerde in de vissei'shaven te Bruinisse om 450 ton aardappelen te laden bestemd voor Noorwegen. Deze aax-dappelen wei-den van heinde en ver aange voerd. Jacht afgeleverd Door jachtenbouwbedrijf D. van Duivendijk te Bruinisse wei-d vorige week weer een jacht afgeleverd, ty pe Veronique, 9 meter lang. Dit was de derde in een sex-ie, die gebouwd wordt voor rekening en in opdracht van de heer Vermeulen uit Terneu- zen, die de jachten verder optuigt en vaarklaar maakt. Dit type halve ton cup jacht ii een zeer snel zei lend schip, waarvan er nog enkele moeten worden gemaakt en dat als wedstx-ijdjacht grote successen oogst. OOSTERLAND Kantoor naar Nieuwerkerk Tengevolge van een gedurige uit- breidiiig, ook van het administratief personeel, bij het bedrijf van de N.V. M. Smits, gx-oothandel in landbouw- produkten, im- en export, is de kantoorruimte die sedert de oprich ting in 1958 hier in Oosterland was gevestigd, naar Nieuwei-kerk moeten worden overgebx-acht, en is daar op maandag 2 februari in gebruik geno men. Er is daar voor de 6 man ad- minstratief pex-soneel meer ruimte beschikbaar. Het oude kantoor, dat in Oosterland in de bedrijfsx-uimte was gebouwd, wox-dt nu gedeeltelijk ingericht voor kantine en voor het archief. Dit dynamisch bedrijf heeft sedert de oprichting, 12 jaar gele den, een ongekende gi-oei meege maakt. Er werken momenteel i-ond 130 maxi pex-soneel exclusief de ad- minsti-atie. Verkeersongeval De heer M. S., directeur van de N.V. Groothandel in Landbouwpxo- dukten alhier, ontsnapte vorige week nabij Nieuwe Tonge aan een groot gevaar bij een verkeersongeluk ten gevolge waarvan zijn Mercedes-per- sonenwagen totaal vernield weid. Door een onverantwoorde inhaalma noeuvre van een tegenligger moest S. zodanig uitwijken dat hij in slip geraakte, twee bomen ramde en in een sloot terecht kwam, waar de auto zijdelings bleef liggen. Een van de afgeknapte bomen kwam 20 me ter verder op het land terecht. Won der boven wonder kon de heer S. via een achterdeur ongedeeld de auto verlaten. De chauffeur van de rode Merc.-be- stelwagen, de tegenligger welke het ongeluk had veroorzaakt, reed na het ongeval door alsof er niets ge beurd was. De politie stelt een on derzoek in. Een naaicursus Onder auspiciën van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande zal hier ter plaatse weer worden getracht een naaicursus te organiseren in de Conferentiekamer, bij voldoende deelname. Als lerares zal optreden mej.- T. A. M. Steen- voorden uit Goes. Bij doorgang zal worden gestart op 16 februari a.s. 's avonds in genoemde zaal. Opgave voor deelneming kan geschieden bij mevr. J. Zeijler-de Vin alhier. Auto tegen boom Toen vrijdagavond kwart over vijf de tuinman-corveeër A. P B. uit Ou- werkerk, wex-kzaam bij de firma H. G. Frexiks, met zijn NSU-auto huis waarts wilde keren kwam hij uit de van den Abeelestraat de Molenweg opgereden to enhij bemerkte dat er een portier van zijn wagen niet sloot Hij trachtte dit euvel op te lossen door al rijdende het portier dicht te ti-ekken, waarbij hij de macht over het stuur schijnt kwijt gex-aakt te zijn. Ter hoogte van het woonhuis van de heer Edelschaap botste de wagen tegen een boom en werd aan de voorzijde deerlijk gehavend De onfox*tuinlijke chauffeur voelde pijn in zijn riig en stelde zich onder dok- tei-sbehandeling. De auto werd weg gehaald door de NSU-dealer te Nieuwerkerk, de heer M. van Dijke. De x-ijkspolitie stelde een onderzoek in naar de toedracht van het ge- beux-de. Dubhel feest te Renesse Brandt geloof niet meer in hereniging HAMBURG, 1-2. Een hereniging van Duitsland in conventionele zin is niet langer mogelijk, zo heeft de Westduitse bondskanselier Willy Brandt verklaard tegenover het blad „Welt am Sonntag". Misschien konden later in het be stek van een Europese vredesrege ling zelfbeschikking en nationale eenheid nog wel worden ver-wezen- lijkt. Het oude hei-enigingsidee stam de uit de tijd vlak na de oorlog, toen het nog mogelijk scheen de geschei den delen van Duitsland door middel van vrije verkiezingen bijeen te brengen, aldus Brandt. Maar sinds dien waren vele jaren verlopen, waarin de wereld was veranderd. „Er zijn twee staten met zeer uiteen lopende politieke en sociale stelsels niet herenigd zal kunnen worden", ontstaan in Duitsland, dat eenvoudig ver-klaarde Brandt. De positie van de missionax-issen in Nigeria LAGOS, 31-1. Ongeveer 20 a 30 missionarissen en religieuzen die tot dusver hun werk in het voormalig Biafra hadden mogen voortzetten, zyn zaterdag in Port Harcourt bij eengebracht, zo is in Lagos vernomen In Nigeria waren eerder al 20 priesters veroordeeld wegens illegale binnenkomst van het land en het zonder toestemming van de immi gratiedienst werken in het voormalig Biafra. Van rooms-katholieke zijde is vernomen dat er 60 a 70 priesters en religieuzen werkten, van wie ve len al jaren lang, ver voor de af scheiding van Biafra. Intussen heb ben drie Fransen en een Nedei'lander die tot 20 Nigeriaanse ponden boete waren veroordeeld, zatei-dag Lagos verlaten om naar hun land terug te keren. Nederlandse sleepboot x-edt schipbreukelingen DARWIN, 1-2. De Nederlandse sleepboot Rode Zee heeft zaterdag avond bij de noordkust van Austra lië elf opvarenden gereed van de 2.000 ton metende Sedco Helen, die diende als bevoorradingsschip voor het booreiland Sedco 135g. Negen opvax*enden worden vermist. De Sedco Helen zonk vlakbij het boor eiland in de Golf van Bonaparte, vermoedelijk dooi*dat een boei in de schx-oef werd gezogen. Veel van de opvarenden waren Amerikanen. De Rode Zee bevond zich nog in de buurt, nadat ze het boox-eiland - dat vorig jaar augustus bij een he vige aai-dgasex-uptie zwaar bescha digd was - had teruggesleept uit Singapore waar het is gerepai-eerd. Perzisch schip vergaan TEHERAN, 31-1. Ter hoogte van de Pci-zische haven Bandar Abbas is een Perzisch schip in een storm ver gaan, heeft het blad El Ettelaat za- tex-dag bekend gemaakt. Van de 92 opvarenden, worden er nog 23 ver mist. Tot dusver, zijn 67 doden ge borgen. Twee mannen wisten zwem mend de kust te bereiken. Onder de slachtoffers zijn twee Britten, de overigen zijn Arabieren, Perzen en Pakistani. RENESSSE, 31-1. Zaterdag vierde Renesse weer zyn jaarlijkse Stra- feest. Een en dertig paarden namen aan het by dit feest gebruikelijke ri tueel, het beenspoelen, deel. Om ne gen uur waren ruiters en paarden aan een rit naar Haamstede-Burgh begonnen, waarbij zoals gewoonlijk verschillende café's en cafétaria's werden aangedaan. Om elf uur kwam Renesse weer in zicht. Hier werden de paarden opge wacht door het fanfarekorps „Luc- tor et Emex-go". Voox-afgegaan door het korps maakte men een rondje over het dorp waarna de ruitere voor het gemeentehuis weiden toegespro ken door burgemeester H. P. Ever wijn. Deze werd ingeleid door de voorzitter van „Luctor et Emex-go", de heer J. A. Kouman. Deze dankte de bux-gemeester voor alles wat hij in het afgelopen jaar voor de vereni gingen en de gemeente zelf had ge daan. Burgemeester Everwijn vertel de dat hij dit jaar niet meer in de analen had gezocht naar andere his torische betekenissen van het Stra- feest omdat hij ervan overtuigd was alle betekenissen bij vorige gelegen heden al te hebben besproken. Om dat nu het Strafeest dit jaar samen viel met de verjaardag van onze kroonprinses verzocht hij om een driewerf hoera. Het muziekkorps speelde enige pittige nummers en be sloot tenslotte met het Wilhelmus. Hiex-na trok men naar het café, waai de kelen gesmeerd wei-den alvorens paarden en ruitere naar het strand t xokken. Hier vond het beenspoelen plaats. Men maakte in galop een rit over het strand en keerde hierna weer terug naar het dorp. Men werd hier voor de tweede maal door de „muziek' opgewacht. Gezamenlijk trok men naar de dorpskern, waar men nog geruime tijd, onder het ge not van een borreltje, doorfeestte. .\Vffy 11 (Foto: Ziex-ikzeesche Nieuwsbode). Rappoit over Dubcek PARIJS, 31-1. „Wy hadden veel van deze besprekingen verwacht. Wy zyn niet teleurgesteld en dat be treft alle gebieden, zonder uitzonde ring". Dit heeft de Franse minister president Jacques Chaban-Delmas, na de Fransduitse besprekingen in Parys verklaard. Bondskanselier Willy Brandt zei na het overleg tegen journalisten, het helemaal eens te zijn met president Pompidou, die zondagmorgen de be sprekingen van vrijdag openhartig, vertrouwensvol en nuttig noemde. President Pompidou zei aan het slot van de conferentie; „alles is zo moeilijk als wij het niet eens zijn. De samenwerking moet voortgezet worden, niet alleen in het belang van onze beide landen, maar ook in het belang van Europa en de wereld". LONDEN. Het Trade Union Con- gress, de grote Britse vakbondsfede ratie, heeft de eis van de Britse zee lieden ter koopvaardij, de lonen met vijftig procent te verhogen, goedge keurd. DODELIJKE ONGELUKKEN TILBURG. In een flauwe bocht, waar de Ringbaan Oost in Tilburg overgaat in de Ringbaan Noord, is een auto uit de bocht gevlogen en frontaal tegen een geparkeerde vrachtauto gebotst. Twee van de drie inzittenden, het echtpaar van Wille men-van Laathoven, kwamen hierbij om het leven. De bestuurder van de auto werd met zwaar hersenletsel in een ziekenhuis .opgenomen. BREDA. In het Ignatiusziekenhuis in Breda zijn twee personen over leden aan de gevolgen van verkeers- ongelukken. Het zijn de 73-jarige A. de Laat, die op 23 oktober jongst leden ernstig werd gewond en de 62- jarige fietser M. Doemar, die jongst leden vrijdag door een personen auto werd geschept. Breda telt dit jaar al 6 verkeersdoden tegen 24 in geheel 1969. UTRECHT. Een 4-jarig meisje, Carline Boeree uit Nieuw Loosdrecht is in Utrecht bij een verkeersonge luk op de kruising Zwammerdam- stx-aat-Westinghousestx-aat zo ernstig gewond dat ze enige uren later in een ziekenhuis is overleden. TER AAR. Op de Westkanaalweg in Ter Aar is een personenbusje te gen een gepax-keex-de personenauto gereden. Na de botsing schoot het busje het kanaal in. Een inzittende, de iö-jax-ige Jacoba J. Dobbe uit Ter Aai-, is verdronken. Een inzittende van de personenauto werd ernstig gewond. ZUIDHORN. Op de rijksweg Gro- ningen-Leeuwax-den ter hoogte van Zuidhorn is de 13-jarige Renze Smit uit Zuidhorn door een personenauto aangereden en ter plaatse overle den. De jongen i-eed met zij nfiets van het fietspad af links de rijbaan op in de richting van zijn ouderlijke woning. Hij wei'd aangereden door een hem achteropkomende perso nenauto. NAARDEN. In een ziekenhuis in Utrecht is overleden de 29-jarige ge huwde W. de Leeuw uit Naarden. die in de nacht zeer ernstig gewond werd bij een botsing op een krui sing bij de Bxediusdam in het cen trum van Bussum. VENRAY. Op de Midden Peelweg tussen Rips en Vredepeel, is een personenauto door onbekende oor zaak geslipt. De bestuurder, de 20- jarigc H. G. H. Jacobs overleed en kele uren later in het ziekenhuis te Venray ten gevolge van de opgelo pen verwondingen. WASHINGTON, 31-1. In zijn eco nomische boodschap aan het Congres heeft president Nixon vrydag gezegd dat later dit jaar een iets sneller tem po van expansie verenigbaar zal zijn met een voortdurende vooruitgang by het verminderen van het inflatie- peil. „Maar", zo zei de president, in de voor ons liggende maanden zal de expansie ten aanzien van omzet pro- duktie en werkgelegenheid waar schijnlijk gei-ing zijn". In het rapport waarin de voox-ge- stelde ï-egex-ingsuitgaven van 200711 miljoen dollar zijn uitgewerkt voor het begrotingsjaar 1970-'71, wordt ook gezinspeeld op een vex-soepeling van het krappe monetaire beleid van de ï-egex-ing voor dit jaar „Éen voor- zichtig fiscaal beleid vooi-komt 't ri- sico van terugkerende begrotingste korten en een voorzichtig fiscaal be leid staat het i-isico van een al te lange en te ernstige beteugeling in de weg. De beste mogelij kheid voor een vex-mindering van de spanningen en Verstoringen op de geldmarkten, het verlaagt de rentetarieven en moedigt een flinke en regelmatige vooi-uitgang van de economie aan", zo zei de president. BEIROET, 31-1. Officiële kringen in Beiroet verwachten nieuwe Israë lische acties tegen Zuid-Libanon, en maken zich tegelijkertijd bezoi-gd over de nieuwe maatregelen en px-o- paganda-acties, die de „progx-essieve" Arabische landen tegen Libanon on dernemen. In een schrijven aan de Veiligheidsr-aad heeft Israel Libanon beschuldigd van medeplichtigheid aan de acties van Palestijnse guer rilla's vanaf Libanees grondgebied. Isx-ael behoudt zich tegelijkertijd het recht voor verdei-e aanvallen te doen op Libanon. Massagraven in Polen WARSCHAU, 31-1. In de buui-t van het stadje Tsjojna (het vroegere Koningsbex-gen) zijn volgens het offi ciële Poolse pei-sbureau P.A.P. mas sagraven gevonden, die nog uit de oorlogstijd stammen. Aangenomen wox-dt, dat zij de res ten bevatten van vei-moorde inwo- nei-s van het concentratiekamp Ra- vensbrück. De lawines in Perzië TEHERAN, 31-1. Eenheden van het Pex-zische leger en politie hebben tot dusver 750 mensen gered die op de hoofdweg van Teheran naar Amol door lawines waren komen vast te zitten. De geredden zijn ovex-gevlo- gen naar Teheran en plaatsen aan de Kaspische Zee. Donderdag was mee gedeeld dat bij de hoofdweg 39 lij ken waren geborgen van mensen die in afgx-onden waren gesleurd of in de sneeuw waren doodgevroren. Zegen inplan ts van munten MÜNCHEN, 31-1. Een Beierse ver zamelaar, Gex-hard Schulte, die voor pasgeslagen munten 9000 lire (onge veer vijftig gulden) naar Vaticaan stad had overgemaakt, ontving dezer dagen een briefje van het pauselijke staatssecretariaat, waarin hem de apostolische zegen van de paus over gebracht wordt en dank wordt uit gesproken voor de „vriendelijke gift". De verzamelaar neemt hiermee evenwel geen genoegen. Hij heeft er begrip voor dat men zich' in het Va- ticaan kan vergissen, maar verzocht alsnog om toezending van de be stelde munten. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3