Aardappelexport en -verwerking in vijf jaar verdubbeld OVERDENKING De Levensboom Bewapening en J onderwijs in geld t Achthonderd hengsten te zien op „'s werelds grootste hengstenkeuring'' Laatste drie jaren gaven grote oogsten DEN HAAG, 29-1. De grote aard appeloogsten van de laatste drie ja ren, die - behalve aan de natuur - ook te danken z(jn aan de verbeterde eultuurmethoden, maakten het nodig de export te verdubbelen. Bedroeg de gemiddelde export van consump tie- en industrie-aardappelen in de eerste helft van de jaren zestig nog geen 300.000 ton, de laatste jaren ligt het exportsurplus op tenminste 600.000 ton. Dit wil tevens zeggen dat rond één derde van de consumptie- aardappelproduktie moet worden uit gevoerd. De voorzitter van het produktschap voor aardappelen, dr. C. H. J. van Beukering, zei dit donderdag in de rede waarmee hij de eerste bestuurs vergadering in 1970 opende. Hij ver telde ook dat de hoeveelheid ver werkte aardappelen sinds 1965 is ver dubbeld. Van de laatste oogst zal naar verwachting tenminste 250.000 ton worden verwerkt, waarvan rond de helft tot voorgebakken frites, ruim een kwart tot gedroogde aard- appelprodukten en omstreeks twin tig procent tot chips, „nibbit" en an dere snacks. (De verwerking tot aardappelmeel e.d. blijft in deze cij fers buiten beschouwing). Staging export verwacht van aardappclproduktcn Rond een derde van de genoemde aardappelprodukten, zo deelde de voorzitter mee, wordt voor export bestemd. Het laat zich aanzien dat in de komende jaren de omzetstij ging van de industrie eerder groter dan kleiner zal worden dan in de laatste jaren en dat de export van aardappelprodukten meer zal toene men dan het binnenlandse verbruik Een steeds groter deel van de aard appelen wordt verwerkt door een beperkt aantal industrieën. Vooral door de toenemende be langstelling van deze veredelingsin dustrie, zo meende dr. Van Beuke ring, zijn de vooruitzichten voor de teelt van zandconsumptie-aardappe- len beter geworden. Hij verwachtte dat de teelt van deze aardappelen, die in vijftien jaar is ingekrompen van 60.000 tot 20.000 ha, zich weer geleidelijk zal uitbrei den. De telers zijn zich gaan aanpas sen aan de eisen van de veredelings industrie en van de export naar West-Duitsland. Dc E.E.G. Over de E.E.G. zei dr. Van Beuke ring onder meer dat het van belang is dat de sanering van de eonsump- tie-aardappelproduktie kan door gaan. Zij moet niet worden tegen gehouden door een prijsinterventie- beleid, waardoor in gebieden en op bedrijven die hiervoor minder ge schikt zijn, de aardappelproduktie kunstmatig in stand wordt gehouden. De heer Van Beukering wijdde verder aandacht aan de nieuwe be palingen ter voorkoming van aard appelmoeheid, die onder meer in houden dat van 1973 af éénmaal in de vier jaren aardappelen op de- F eestprogramma installatie burgemeester C. Hokken te Bruinisse Het programma rond de installatie van burgemeester G. Hokken te Bruinisse is voor vrijdag 6 februari als volgt: 13.30 uur Inscheping van genodigden bij Restaurant Grevelingen; 14.00 uur Aankomst van het gezel schap in de Vissershaven; 14.10 uur De Bruse schooljeugd (on geveer 400 kinderen) zal enekele feestliederen zingen. Hier worden ook balonnen waaraan een wedstrijd is verbonden, opgelaten; 14.30 uur Officiële en buitengewone Raadsvergaedring, gevolgd door een receptie. 20.00-21.30 uur Receptie voor alle in woners van Bru in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. ±21.30 uur Voortzetting van de fees telijkheden in het recreatiekamp Stoofpolder. Op deze feestavond voor iedereen is er muziek, waarbij ook burgemeester Hokken een kijkje komt nemen. Zaterdag 7 februari: 14.00 uur Serenade door „Nu met Hope", voor het gemeentehuis; 14.15 uur Rondgang door versierde straten van Bru; ±15.00 uur Défilé op het Kerkplein (reeds 25 deelnemers hebben zich ge meld). Dit belooft zeer succesvol te worden; SPORT BADMINTON Zierikzee—Fift Point 8—0 Dinsdagavond jl. speelde Zierikzee I haar laatste wedstrijd in de le klas A van de afdeling Zeeland te gen lantaarndrager Fift Point uit Middelburg en won deze wedstrijd zoals te verwachten was met de maximale score 8-0. De overwinning was volkomen verdiend en alle par tijen werden in 2 sets beslist, zodat Zierikzee in deze wedstrijd geen enkel gevaar liep om één of meer dere partijen te verliezen. Niettemin heeft Fift Point aardig partij gegeven en bleek zij vooral een sportieve verliezer. Het Zierik- zeese team welke bestond uit de dames Berrevoets en Groeneveld en de heren Wijsman, Lupgens heeft goed gespeeld, waarbij vooral mevr. Groeneveld zich van een beste kant liet zien. Zij heeft vooral in haar enkelspel sterk gespeeld en is, sinds begin der kompetitie sterk vooruit gegaan. Zierikzee I is nu klaar in haar klasse en zal op de 4e plaats eindi gen van totaal 5 clubs. De 3e plaats is mogelijk voor haar geweest als de wedstrijd tegen Wings I uit Koude- kerke niet gestaakt was. De gedetailleerde uitslag luidt: le H.E.: W. Wijsman-A. Neve 15-0, 15-10 (1-0). 2e H.E.: G. Lupgens-M. Hityahubes- sy 15-7. 15-3 (1-0). le D.E.: mej. Berrevoets-mej. E. Hendrikse 11-1. 11-2 (1-0). 2e D.E.: mevr. Groeneveld-mej. A. Kramer 11-5, 11-5 (1-0). le G.D.: W. Wijsman/A. Berrevoets- E. Hendrikse'M. Hityahubassy 15-9, 15-1 (1-0). 2e G.D.: mevr. Groeneveld/G. Lup gens-A. Kramer/A. Neve 15-4, 15-8 (1-0). H.D.: Wijsman/Lupgens-M. Hitya hubassy/A. Neve 15-1, 15-13 (1-0). D.D.Berrevoets/Groeneveld-E. Hendrikse-A. Kramer 15-7, 15-3 (1-0). Totaal 8-0 voor Zierikzee I. KORFBAL All-Reaily starl 7 maart met veldcoinpetitie De winterveldcompetitie van de K.N.K.B.. afdeling Zuid-West, waar-aan ondermeer wordt deelge nomen floor de ZieriU/.ccse korfbal vereniging ..All-Ready" gaaf weer van start op zaterdag 7 maart a.s. Het wedstrijdprogramma wordt de zer dagen bekend gemaakt. 16.00 uur Kindermatinee in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw door dé jeugdgroep „Hogerop" uit Goes, die onlangs ook nog voor de T.V. optrad, zal een prachtig programma worden gebracht. 20.00 uur Optreden van de Popgroep Axel Griase in het kamp Stoofpol der. Alles is gratis, dus nergens wordt entree geheven. Alle buurtverenigingen worden nogmaals opgeroepen hun straat te versieren. Tot maandagmiddag 12 uur is er nog gelegenheid zich op te geven voor het grote défilé. Het persbureau van het Zuidviet- ramese bevrijdingsfront heeft don derdag melding gemaakt van twee nieuwe gevallen van massale slach ting door Amerikaanse en Zuidviet- namese srijdkrachten. De Franse premier Chaban- Delmas heeft donderdag betere pol itieke samenwerking tussen Frank rijk en West-Duitsland bepleit als stap in de richting van Europese politieke eenheid. AMSTERDAM. De Stichting Ei gentijdse dans onder artistieke lei ding van Koert Stuyf zal in 1970 - naast een subsidie van het rijk van f 60.000 - een subsidie van f 15.000 van de stad Amsterdam krijgen, als ten- gaat. UTRECHT. De heer M. P. Stoppe lenburg, een 56-jarige N.S.-beambte uit Gudewater, die op 22 januari ernstig werd gewond toen hij in Linschoten met zijn bromfiets in botsing kwam met een bestelauto, is in het ziekenhuis ,Ope Dei" in Woer den overleden. (Gen. 3 22) Genesis 3 spreekt over de verbro ken orde der dingen buiten het para dijs en tekent, hce de mens in de eertijd probeerde zelfstandig tegen over God te staan en uit de oor spronkelijke verhouding van liefde en vertrouwen trad. Dat is nog altijd het probleem. Alle conflicten en mis verstanden in het intermenselijke vlak zijn te herleiden tot een-gebrek aan liefde en vertrouwen. Wij willen er niet meer voor elkaar zijn. Wij leven vcor onszelf en de harmonie is verstoord. In Gen. 3 22 stelt God aan de ge vallen mens een nieuwe grens. Hij ontzegt hem de toegang tot de le vensboom, symbool van eeuwig le ven, dat hij zou kunnen verdienen. Er valt niets meer te verdienen en God wil de toestand van liefdeloos heid en wantrouwen niet vereeuwigd zien. Er k?n alleen verder geleefd worden, wanneer een ander verdient. Die-ander is Christus, die als enig mens recht heeft op de vrucht des levens en eeuwig leven verdient. Christus doet afstand van al zijn rechten en geeft zijn verdiensten aan de mensen in een ware en niet na te volgen medemenselijkheid. Er ver schijnt een nieuwe levensboom op aaide in het huis, waar God van God verlaten wordt, opdat mensen door God aangenomen en nimmer meer verlaten zouden worden. Het is de taak van de kerk dat huis in de wereld te planten. Dat kruis blijft het hart van de bood schap der kei k, al is het nog altijd de Jcden een ergernis en de Grieken een dwaasheid. Door dat kruis zal de kerk als enige in staat zijn ant woord te geven op al de levensvra gen, die de wereld niet beantwoor den kan. Wie het waagt met de bood schap var. het kruis, zal ontdekken, dat dit kruis hem redt al stoot hij honderdmaal zijn hoofd er tegen. Wie in het kruis gelooft, gelooft in Gods vergevende liefde en entvangt van God, die toch liefde blijkt t.e zijn, deel aan de levensboom, waarvan de bladeren zijn lol, genezing der vol keren. Hij neemt van zijn vrucht en cel en leeft in eeuwigheid. J. v. d. SCHEE zelfde grond mogen worden ver bouwd. De „één op drie"-teelt, zo als tot nu toe door veel telers van consumptie-aardappelen is toegepast mag gehandhaafd blijven wanneei ofwel beurtelings resistente en vat bare rassen worden verbouwd, ofwel vooraf grondontsmetting wordt toe gepast. Voldoet men niet aan één van beide voorwaarden, dan mogen in 1973 geen aardappelen worden verbouwd op percelen waarop in 1970 voor het laatst aardappelen hebben gestaan. Politie arresteert misdadige jeugdbende VENLO, 29-1. De gemeentepolitie van Venlo heeft zes minderjarige jongens uit Veplo gearresteerd, die ervan verdacht worden een tweetal Duitsers het afgelopen weekeinde mishandeld en o.a. met messen be dreigd te hebben. Het zijn knapen in de leeftijd van 16 tot 18 jaar. Een zevende jongen, die ook deel uit maakte van deze jeugdbende, is we gens zijn geringe aandeel in de mis handeling voorlopig op vrije voeten gesteld. Enkele van de knapen worden verdacht van nog meer geweldda den, bedreigingen en mishandelin gen, die in het centrum van Venlo de laatste tijd zijn gepleegd. De ge arresteerden zullen voor de officier van justitie worden geleid. RECHTSZAKEN Uitspraak iu Schijndelse gifzaak DEN BOSCH, 29-1. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft dc Schtfn- delsc gifmengster M. S. H. veroor deeld tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschik kingstelling van de regering. Na een proces, dat zeven dagen heeft geduurd, eiste dc officier van justitie, mr. J. Booster, op 15 januari j.l. tegen haar 5 jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling. De rechtbank heeft niet bewezen geacht de moord op de vader van dc verdachte omdat daaibij niet is be wezen geacht dat de dood het gevolg is geweest van het hem toegediende vergif De moord op haar eerste man J. van Eijndhoven, en vier pogingen tot moord op haar vader, haar echt genoot en de vrouw Ruault zijn be wezen verklaard. Vijf maanden geëist tegen oplichter HAARLEM, 29-1. Wegens valsheid in geschrifte door onjuiste boekingen in de administratie te doen en op lichting van cliënten eiste de officier van justitie bij de Haarlemse recht bank tegen de 60-jarige beherend vennoot te Heemstede H. F. van H. een gevangenisstraf van vijf maan den, waarvan drie maanden voor waardelijk. Eind december 1968 werd de ver dachte, die in Haarlem een eenmans bedrijf als bankier leidt, aangehou den nadat de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst een onderzoek had ingesteld. Daarbij zou gebleken zijn dat de boeken niet in orde waren en dat de bankier tien personen bena deeld zou hebben voor f 21.000. Voor 55 jaar.... ZIERIKZEE. De Belgische vluch telingen hebben vrijdagnacht voor het laatst in de Concertzaal gesla pen. Zaterdag zijn zij allen met pak en zak naar de voormalige Nuts- school (school Averhuisd. ZIERIKZEE. Opgericht is een Tuinbouwverenigïng „Schouwen- Duiveland". De vereniging telt 20 leden. ZIERIKZEE. (Adv.). St. Estèphe 70 ct. per fles; Bergérac 1,-; St. Ju- lien 80 ct.; Graves 90 ct.; Witte en rode port 1,10 a 1,50 per liter; Boerenjongens 1,20 per liter; Mus catel de Algaroe f 1,- per liter. BRUINISSE. Het dames-comité dat zich hier vormde om onze mili tairen van warme kleding te voor zien heeft 244 stuks gebreid, waar van 142 bivakmutsen81 gordels en 21 paar polsmoffen en handschoenen. BRUINISSE. Door de hevige storm hadden de vaartuigen die om zand voor het dempen van de Dee waren uitgevaren veel moeite om de haven te bereiken en moesten hun lading geheel of gedeeltelijk over boord werpen. ZIERIKZEE. Door de Commissa ris der Koningin is een commissie van advies voor tarwe- en brood voorziening ingesteld, waarvan ook de burgemeester hier lid is. ZIERIKZEE. De afd. Zierikzee van de Alg. Ned. Typografenbond, richtte een schrijven aan het Ministerie van Financiën inzake de werking en sa menstelling van het Plaatselijk Steuncomité en de steeds toenemen de werkloosheid. RENESSE. In de zoal van de heer Kappers trad op, de reeds op dit eiland bekende komiek, de heer Leenhouts, landweerman te Zierik zee. ZIERIKZEE. (Adv.). Opruiming. Damesmantels vanaf f 1,75; zeer chique japonnen van 7,50 tot f 13,50 kinderbontjes en moffen 25 en 30 ct.; mans-bonkers f 4,-; Engelse over hemden 90 ct.; jongenshoedjes 29 ct. UTRECHT. De Internationale Voorjnarsbeurs wordl dil 'un - van 1 tot en met 6 maart - von: hc' crsl in hol nieuwe Bcntrlxgebouw van do Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs in Utrecht gehouden. VI ieglttig „pakte" auto PARIJS. 29-1. Een particulier vliegtuigje heeft woensdag vlak voor de landing op het vliegveld van Vernouillct, ongeveer 6 km ten oos ten van Parijs, een personenauto ge schept. Het toestel viel te pletter en de auto sloeg over de kop. De twee inzittenden van het vliegtuigje zijn met zware verwondingen in een zie kenhuis opgenomen, evenals de 19- jarige dochter van de autobestuur der. De laatste werd slechts licht gewond. DEN HAAG, 28-1. De wereld j geeft per jaar 360 gulden uit om een kind te leren lezen en f 28.000 gulden om een soldaat te leren schieten. Volgens het f januari-nummer van de f „Unesco Courier", dal geheel t aan het „internationale onder- wijsjaar 1970" is gewijd, ko- f men deze cijfers overeen met de bedragen die jaarlijks aan de gemiddelde scholier en de gemiddelde soldaat worden besteed. De vergelijkende sta tistieken geven op zichzelf al een aanwijzing waarom de Unesco - de organisatie van de Verenigde Naties voor on- q derwijs, wetenschap en cul tuur - het nodig heeft geoor deeld om 1970 lot internatio naal onderwijsjaar uit te roe pen. De wereld als geheel be steedt per jaar 396 miljard gulden aan het openbaar on derwijs en 40 procent meer aan het leger, namelijk 572 miljard gulden. „Flitsen" uit het buitenland WASHINGTON. Een Federale Grand Jury heeft twee grote Ame rikaanse scheepvaartmaatschappijen ervan beschuldigd in 10 Amerikaanse staten op onwettige wijze geldelijke steun te hebben verleend aan de verkiezingscampagnes van kandida ten voor zetels in het huis van af gevaardigden en de senaat. DJAKARTA. De Indonesische oud- vice president, dr. Mohammed Hatta, heeft een boek gepubliceerd over de gebeurtenissen die de proclamatie van de republiek Indonesië op 17 au gustus 1945, voorafgingen en er op volgden. TEHERAN. De Perzische regering heeft bij Irak geprotesteerd tegen mishandelingen die de Iraakse Ge heime Dienst de tweede secretaris van de Perzische ambassade in Bag dad zou hebben doen ondergaan. De ze behandeling wordt door Perzië „zonder weerga in de diplomatieke geschiedenis" genoemd. NEW YORK. Cam Bodja heeft bij de Veiligheidsraad van de V.N. een klacht ingediend over schending van het Cambodjaanse luchtruim en aan vallen met machinegeweren door Amerikaanse hefschroefvliegtuigen, die in Zuid-Vietnam zijn gestatio neerd. VATICAAN. Mbr. Jean Rodhain, president van „Caritas Internationa ls", die Nigeria heeft bezocht, heeft in Vaticaanstad gezegd, dat het jaren van zorg en hulp voor de kinderen van oostelijk Nigerië zal vergen om de ontberingen van de oorlog te bo ven te komen. NEW YORK. Finland heeft mede namens de Afrikaanse en Aziatische leden van de Veiligheidsraad een ontwerp-resolutie inzake Zuidwest- Afrika ingediend. Daarin wordt op secretaris-generaal Oe Thant een be roep gedaan een groep van deskun digen te vormen die zich met de si tuatie in het beti'okken gebied moet bezig houden. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft een wetsontwerp goed gekeurd waarin een bedrag van 1.812.380.000 dollar wordt uitgetrok ken voor hulp aan het buitenland. LYON. Dertig personen onder lei ding van een gemaskerde man heb ben een kantoor van de belastingin spectie in Lyon overvallen, telefoon- en elektriciteitsdraden doorgeknipt, meubels omgeworpen en documenten verbrand, zo heeft de politie mee gedeeld. MANILLA. Dertien procent van de Philippijnse getrouwde vrouwen tussen de 15 en 45 jaar heeft in een periode van vijf jaar een abortus provocates ondergaan. Dit blijkt uit een in Manilla gepubliceerd onder zoek. ROME. In de gebouwen van de ju ridische faculteit te Rome is het lot hevige botsingen gekomen lussen mi litante leden van de pro-Chinese groep „Studentenbeweging", die de gebouwen bezet houdt, en rechtse studenten die gekant zijn tegen de bezetting. Hierbij zijn circa dertig personen gewond of gekneusd. TEL AVIV. De Israëlische autori teiten hebben een officiële lijst met de namen van 62 Egyptische krijgs gevangenon. die op hel Egyptische eiland Sjedoean gevangen genomen zijn, aan het Internationale Rode Kruis overhandigd. Dit is in Tel Aviv officieel bekend gemaakt. NEW YORK. President Nasser heeft vorige week heimelijk een be zoek aan Moskou gebracht, zo lm n dc „National Broadcasting Company" donderdag laten welen. UTRECHT. 29-1. Achthonderd hengsten zullen op 6 en 7 februari in de nieuwe veeiuarkthallen in Utrecht deelnemen aan een show voor warmbloedpaarden en rij pony s. Arabische- en Engelse volbloeds, Hackneys en Appaloosa's. Niet minder dan acht stamboeken zullen acte de presence op dit door het Warmbloedpaardenstamboek in Nederland (.P.N.) georganiseerde evenement. Meer dan tweehonderd warm- bloedhengsten verschijnen in de are na, waaromheen tribunes voor tien duizend bezoekers zullen worden ge bouwd. Verder demonstreren onge veer vijfhonderd rijponyhengsten van de rassen Welsh, New Forest en IJslander de stand van de pony fok kerij in ons land, terwijl talrijke vol- bloedhengstcn volgens het W.P.N. zullen tonen dat de rijpaardfokkerij in ons land met sprongen vooruit is gegaan. Het W.P.N. verwacht grote aantallen bezoekers uit binnen- en buitenland. De nieuwe veemarkt be schikt over een parkeerruimte voor 2500 personenauto's, terwijl het res taurant plaats biedt aan 1500 bezoe kers. Het personeel van de Deense werven dat al sinds een week wis selstakingen houdt, heeft besloten aanstaande maandag een algemene 24-uursstaking te houden. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 1 FEBRUARI. NED. 1. Bisschop Zwartkruis is celebrant in de eucharitiaviering, die up deze zondagmorgen uit de Sint Bavokerk in Haarlem komt. De be kende rubrieken ontbreken trouwens ook deze keer niet. Bovendien is er nog een Eurovisiereportage van de kerkdienst in het centrum van de Wereldraad van Kerken in Genève ter gelegenheid van de wereldge bedsweek voor de eenheid van de christenen. Aart Staartjes vertelt weer een bijbelvertelling waarna in een kerkelijke uilzending het twee de deel van de feestviering in Mos kou. De KRO begint met een afle vering van „De Knotsen Kneuzen Rally", een vrolijke tekenfilm. In „Kapitein Harmsen", dat daarna aan bod komt, is een smokkelaffaire aan de orde. Na het nieuws het tele visiespel ,,'n Duidelijke zaak" van mr. Hans Keuls naar een gegeven van dr. H. A. Voet. Een interessant probleem wordt aan de orde gesteld nl. of men ten koste van alles moet proberen een mens in leven te hou den. Een oude dame, die al eenmaal een beroerte heeft gehad, wenst niet als een wrak door het leven te gaan en neemt dus maatregelen voor het geval een tweede attaque haar zal treffen. Ze draagt haar zoon op er dan voor te zorgen, dat zij niet in leven wordt gehouden. De dokter denkt er anders over. In „Gamma" wordt aandacht besteed aan hel probleem van de geslachtsziekten, die in ons land steeds duidelijker de kop opsteken. Tot slot van de avond een concert van het Kunstmaandor- kest, dat o.l.v. Anion Kersjes wer ken uitvoert van Glinka, Respgighi en Thomas. NED. II. Van de Engelse jeugdse rie „De Tovenaar van Saburac" reeds de vijfde aflevering. Catz- weazle schijnt de gave, te hebben om de uitslagen uan paardenraces goed te voorspellen en dat is na tuurlijk voor Carrot niet geheel zonder belang. Studio Sport I en II worden gescheiden door „Panora- miek" met Joop van Zijl en „Wat doe ik voor de kost". Daarin worden de vragen deze keer gesteld door drs. W. K. N. Schmelzer, die ook als interviewer optreedt. In „Kort Gedingis vanavond de vraag aan de orde of allerlei actiegroepen te recht of ten onrechte ageren tegen het gesubsidieerde Nederlandse To neel. MAANDAG 2 FEBRUARI. NED. I. De NCRV start zoals ge woonlijk met „De scheepsjongens van Bontekoe", waarna „Jeugdher inneringen", de nieuwe jeugdserie naar een Roemeens verhaal. Rien van Nunen en Bert van Dongen zin gen vervolgens met een gehoor van ouderen in Breng eens een zonne tje" tal van oude liedjes. „Twee kamp" brengt de teams van de Theologische school van Kampen en de Landbouwhogeschool van Wage- ningen tegen elkaar. „Please sir" is aan zijn voorlaatste aflevering toe. liefdesproblemen tussen de leer- gen van de vermaarde klasse 5c, waarbij leraar Hedges tegen zijn wil betrokken raakt. Daarna een film die Jan Schaper maakte in op dracht van de Stichting Vakoplei ding Havenbedrijf i»i Rotterdam. Dc film wil een beeld geven van de wijze, waarop de jongelui worden opgeleid «oor het werk in de haven nu en vooral straks. Het Collegium Judaicum zingt opnieuw Joodse lie deren. De begeleidende teksten worden gesproken door Jules Croiset De uitzending van hel Humanistisch Verbond is getiteld „Thuis best, te huis beter" en handelt over het be- jdardenprobleem. NED. II. Na „Scala" gaat de VA RA beginnen met „Coronalionstreet" Na het journaal voor de tweede maal dc Lucille Ball show. In „Lucy als deurwaarder" krijgt oom Carter het plotseling in de gedachten om nicht Lucy eens nuttig werk te laten doen. Hoofdschotel is het televisie spel „De psychologische lest" van W. F. Hermans, waarin onder regie van Theun Lammerlse meespelen Foils Rademaker, Ingeborg Elsevier, Eric van Ingen, Carol van Herwij nen, Marijcke Merckens, Diny de Neef en anderen. Hel is een zeer merkwaardig stuk over een oplei dingsschool voor spionnen, die aller lei nogal harde lessen krijgen. Als de cursus achter de rug is krijgt de leerling een psychologische test te ondergaan. Bij één van de meisjes gaat er dan iels mis. In „Reisverha len met Lenny Kuhr en Ben Cra mer" vertellen deze artiesten van hun ervaringen in het buitenland en zingen bovendien een aantal van hun succesnummers. ZONDAG 1 FEBRUARI. NED. I: 11.00-12.00 Eucharistievie ring; 113.30 Studeren (Teleac); 14.00 Europese schaatskampioenschappen; 15.00 Nieuws; 15.02 Weck journaal 15.33 Verkeersinformatie; 15.25 Skip- py (kleur); 15.50 De verrekijker; 16.00 Openbaar kunstbezit; 16.15 Europese schaatskampioenschappen; 16.44 Voetbal- en toto-uilslagen; 17.00-17.45 Bidden met open ogen; 18.20 Schaken voor beginners (Tele ac); 18.55 Fabeltjeskrant (kleur); 19.00 Woord voor woord; 19.05 De Russisch orthodoxe kerk (kleur); 19.30 Knotse Kneuzen Rally (kleur); 19.45 Kapitein Harmsen (kleur); 20.30 Nieuws: 20.35 'n Duidelijke zaak; 21.20 Gamma (kleur); 22.00 Kunst- maandorkest; 22.36 Nieuws. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Nieuws; 19.05 De tove naar van Saburac (kleur); 19.30 Stu dio Sport; 20.15 Panoramiek; 20.40 Wat doe ik voor de kost (kleur); 21.10 Studio Sport; 21.35 Kort geding; 22.25 Nieuws. MAANDAG 2 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 Wal ter en Connie; 11.10 Franse les; 11.35 Maatschappelke ontwikkelingen in ons koninkrijk; 12.00 Einde; 18.45 Fabeltjeskrant (kleur); 18.55 Nieuws; 19.04 Scheepsjongens van Bonekoe; 19.14 Jeugdherinneringen (kleur): 19.30 Breng eens een zonnetje; 20.00 Journaal; 20.20 Tweekamp; 20.45 Please sir (kleur); 21.10 Weg van de haven; 22.00 Collegium musicum Ju daicum; 22.20 Thuis best - tehuis beter; 22.50 Nieuws. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.55 Nieuivs; 19.30 Coronali onstreet; 20.00 Journaal; 20.20 Lucy show (kleur); 20.45 De psychologi sche test; 21.50 Reisverhalen met Lenny Kuhr en Ben Cramer (kleur); 22.25 Achter het nieuws; 23.05 Jour naal. Dweekeinde, reportages van de Europese scUaatskampiocnschoppen flumes. Op du jolo Aiitje Keulen-Deelstra, onze Nederlandse kampioene. Zal zij voor haar eigen publiek kunnen zegevieren?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5