Of/of of En/en Aktiegroep Fruitteelt Zeeland richt zich tot organisaties Vestigingsoverschot in Zeeland gestegen Dode en twee vermisten na aanvaring Prijzen aardappelen zijn flink gedaald Levering Engelse tanks aan Libië? Het bestijdings- middel D.D.T. STREEKNIEUWS Lawines in Perzië Nixon overleeft veto ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 Januari 1970 Nr. 20344 Gracias Holanda KltUlNIN'GEN, 29-1. De hoofdbe sturen van de drie centrale land bouw organisaties in ons land en dat van Nederlandse fruittelers organi satie hebben deze week een brief ontvangen van de aktiegroep Fruit teelt Zeeland, waarin deze aktiegroep hun met grote klem vraagt, zich in te zetten voor de in een noodsituatie verkerende fruitteelt. In de brief wordt gezegd dat, door de oneerlijke concurrentie in de E.E.G., de Nederlandse fruitteelt zal verdwijnen als niet spoedig ingrij pende maatregelen worden genomen. Het Zeeuwse aktiecomité vindt dat de leiders van de telers-organisaties in ons land daarvoor dan de grootste schuld zullen dragen, wanneer ze na latig zijn om op te komen voor de rechten van de hardwerkende en be kwame ondernemers in deze be drijfstak. In de brief wordt verder gezegd dat naar de mening van 93 procent van de fruittelers, leden van de organisaties, de wijze waarop tot nu toe hun belangen bij de Overheid zijn verdedigd, zeer onvoldoende is. Nogmaals wordt daarom aan de hoofdbesturen gevraagd zich bewust te zijn van hun verantwoordelijkheid voor het voortbestaan van een zo be langrijke bedrijfstak. Gezegd wordt dat er door gezamenlijke krachtsin spanning iets bereikt moet kunnen worden en dat dit op zeer korte ter mijn dient te gebeuren omdat het anders te laat is. Brief naar de veilingen Tegelijk heeft het Zeeuwse aktie comité, waarvan dc heer A. Suy uit Kruiningen voorzitter is en de heer M. van Iwaarden uit Schoondijke secretaris, zich gericht met een brief tot de besturen van alle fruitveilin gen van Nederland. Daarin wordt gewezen op de katastrophale ont wikkeling die zich binnen de fruit teelt in ons land voltrekt en die ook de veilingen mee zal sleuren. Gevraagd wordt in eik veilingge- bied groepen van fruittelers te vor men die over de situatie willen den- b b ZIERIKZEE, 29-1. Dit een dezer dagen door het Prov. Bestuur blijkt dat het vestigingsoverschot in Zee land in 1969 lag boven dat van 1968. Het vestigingsoverschot bedroeg nl. 901 personen tegen 799 in 1968. Het jaar 1966 was het jaar dat voor het eerst sedert 1880 een vestigings overschot opleverde en wel van 643. In 1967 was dit overschot 547 perso nen. Met het resultaat van 1969 komt het totale vestigingsoverschot vanaf 1966 op 2.890 personen. Opgemerkt wordt overigens dat het niet voldoende is geweest om het tijdvak van 1960 tot en met 1969 met een vestigingssaldo te kunnen af sluiten. De jaren 1960 tot en met 1965 gaven nl. een vertrekoverschot te zien van 7.774 zielen. In feite heelt Zeeland in het afgelopen decennium dus een vertrekoverschot van 4.884 moeten noteren. De bevolkingsgroei heeft zich ook in 1969 met name afgespeeld in die delen van de provincie, waar de ves tiging van industriën voortgang vindt. gered. De geboden hulp kwam ech ter voor het derde kind, een baby, te laat. Twee opvarenden van de Belgische lichter worden vermist. De botsing is waarschijnlijk te wij ten aan slecht zicht, waardoor de „Atlantic Star" bij het binnenvaren van de toegangsgeul naar de Zand- vlietsluis, uit de koers moet zijn ge raakt. Het schip voer in op de bei de binnenschepen die ter plaatse gemeerd lagen. De vermisten van de Belgische lichter zijn de 54-jarige schipper C. Koppelaers uit Hoboken en de 42-jarige matroos G. Knaep- kens uit Antwerpen. HANS WEERT, 28-1. Woensdag morgen is een Nederlands binnen schip, de „Bonaspes" uit Werken dam ten noorden van Antwerpen na- by de Zandvlietsluis tegelijk met een Belgische lichter overvaren door het 12.000 ton metende Nederlandse mo torschip „Atlantic Star". De „Bonaspes" en het Belgische schip zonken vrijwel onmiddellijk. De Nederlandse schipper, de 29-ja- rige C. Hovestadt uit Werkendam, zijn 27-jarige vrouw en hun kinde ren van zes en drie jaar werden door een nabij gelegen sleepboot Hoogste peil lag rond jaarwisseling van dit voorjaar in de buurt van de veertig gulden per honderd kg moe ten liggen. DEN HAAG, 29-1. De aardappel prijzen, die rond de jaarwisseling hun hoogste peil hebben bereikt, zyn de laatste weken flink gedaald. Van de weersomstandigheden en de prijs ontwikkeling in de importerende landen zal het afhangen in welke mate deze daling verder zal doorzet ten. De voorzitter van het Produkt- schap voor Aardappelen, dr. C. H. J. van Beukering, zei dit donderdag middag in een rede, gehouden in de eerste bestuursvergadering van het schap in 1970. De prijzen zijn thans nog gunstig en de verdere vooruit zichten lijken goed, aldus dr. Van Beukering, ook al staat geenszins vast dat de hoge prijzen van begin januari opnieuw kunnen worden be reikt. De produktschapsvoorzitter zei er volledig begrip voor te hebben dat het publiek de prijzen in vergelijking tot vorige jaren hoog vindt en dat onze regering bij de bestaande loon- en prijsspannningen liever lage aard appelprijzen zou hebben gezien. An derzijds verwachtte hij dat men zal inzien dat het niet aangaat de prij zen van dit seizoen op zichzelf te beoordelen. Dat is ook niet gedaan in het voorjaar van 1968, toen de aard appelprijzen volkomen in de goot la gen. Gaat men er van uit dat het bedrijfsleven over de laatste drie oogsten een dooreengenomen rede lijke beloning moet ontvangen, dan zou gezien de slechte en matige prij zen van de vorige twee oogsten de telersprijs voor klei-bintjes de rest Zo beoordeeld is van een extreem prijspeil tot nog toe nog geen sprake geweest en dit zal waarschijnlijk ook niet worden bereikt. LONDEN, 29-1. Van bevoegde En gelse zijde is donderdag gezegd, dat een overeenkomst over de levering door Engeland aan Libië van onge veer 200 tanks van het type „Chief- tan", „op het punt staat te worden gesloten". De bijzonderheden ervan zouden evenwel nog niet in kannen en kruiken zijn. GENEVE, 29-1. Het insectenbe strijdingsmiddel DDT levert in het geheel geen gevaar op voor de mens en het is aan te bevelen DDT op grote schaal te gebruiken in de strijd tegen malaria en in mindere mate tegen de pest, slaapziekte en andere ziekten die door insecten worden overgebracht. Dit staat in een rapport dat door het hoofd van de „afdeling biologie van de ziekten- overbrengers" van de Wereldge zondheidsorganisatie, James W. Wright, bij het bestuur van deze organisatie in Geneve is ingediend. Kunstmaan met twee ionenmotoren WASHINGTON, 29-1. De NASA lanceert donderdag een kunst maan waarin twee ionenmotoren zyn ingebouwd, om na te gaan hoe een ionenmotor in kosmische omstandigheden het doet als aan- drijfmotor. De kunstmaan heet SERT 2 (Space Electric Rocket Test) en wordt met een Thorad-Agena-D-raket van de lanceerbasis in Californië omhoog gebracht. Van de ionenmotoren wordt verwacht dat zy In de toekomst zowel kunstmanen precies in de gewenste positie kunnen brengen als ruimtevaartuigen naar verre planeten stuwen. Het type dat nu beproefd gaat worden is door de NASA zelf ontwikkeld. Blykt de motor een half jaar of langer bevredigend te werken, dan betekent dat een raylpaal in de richting van elektrische voortstuwing. De motor levert maar heel weinig energie - iets minder dan drie gram stuwdruk - maar doet dat zonder ophouden maanden achtereen, zodat deze druk als het ware wordt „opgeteld" en er dus voor zorgt dat de snelheid van een ruimteschip steeds groter wordt. De geringe druk Is ook voldoende voor het corrigeren van dc banen van kunstmanen. Dc motor kan alleen gebruikt worden buiten dc atmosfeer, zodat zij ook daarom niet voor lanceringsaandryving geschikt is. De druk in de SERT-motoren wordt verkregen door het verdampen van kwik, het elektrisch versnellen van de kwikioncn, het neutraliseren daarvan door elektronen en daarna het uitstoten van de kwikatomen met snelheden van tegen de 80.000 km per uur. Dat de verkregen druk desondanks nog zo gering is, komt doordat de massa van de kwikionen zo klein is. ken en praten. Medegedeeld wordt verder dat er op 28 lebruari a.s. in Utrecht een landelijke vergadering zal zyn van de fruitteelt aktiegroe- pen. Van de brief aan de organisaties is een afschrift gezonden aan de vei lingen, aan alle N.F.O.-afdelingen en aan de meer dan drie honderd indi- vidueele Nederlandse fruittelers, die zich mondeling of schriftelijk bij het Zeeuwse aktie comité hebben aange meld met de mededeling dat ze ook mee willen doen. KERKWERVE Belangstelling voor de korfbalsport In verband met de komende korf balcompetitie moet de S.v. „W.I.K." binnen zeer korte tijd de leden op geven die aan de korfbalsport deze zomer 2u\len deelnemen. Van de zijde van de sportvereniging wordt daar om verzocht aan degenen die deze sport willen gaan beoefenen, zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij de heer Ooms. Een speciaal verzoek wordt gedaan aan jongens en meisjes van 9 tot 11 jaar en meisjes van 11 jaar en ouder, omdat anders een groot aantal leden niet kan spelen wegens een tekort aan spelers en speelsters. ZIERIKZEE Voor het te s-Gravenhage ge houden examen ter verkrijgeing van het diploma Kinderbescherming B, slaagde onze stadgenote mejuffrouw C. Bastiaanse. HAAMSTEDE Jaarvergadering afdeling N.F.O. De afd. Schouwen der Ned. Fruit telers Organisatie vergadert op a.s. dinsdag in hotel Bom. In deze ver gadering zal de voorzitter een uit eenzetting geven over de huidige stand van zaken in de Fruitteelt in de Westhoek van Schouwen. Tevens zal de fusie besproken worden met de afd. Duiveland der N.F.O. De heer L. Hack zal een film vertonen met een toelichting over: Verontreiniging van het milieu door bestrijdingsmiddelen. Gevonden voorwerpen Bij de Rijkspolitie te Haamstede, bureau Zuidstraat zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: Een damespolshorloge, waterpomp tang, dames-portemonnaie met in houd, fietstas met inhoud, een paar dames-handschoenen, linker heren handschoen, 3 kinderwanten, 2 kinder-portemonnaies (boertje), 1 shawl en een kindertrui. WESTERS CHOUWEN Raadsvergadering Op vrijdagavond 6 februari zal de gemeenteraad vergaderen over een veertiental punten. Daaronder sala rismaatregelen (voorlopig 4,5 om hoog). In Renesse zullen de klasloka len gemeubileerd moeten worden als de school klaar is. Hiervoor wil het college f 19108,32 uittrekken. Als ex- tra-crediet is door het hoofd der school van Renesse voor het aan schaffen van leermiddelen een be drag gevraagd van f 9941,59. Nog enkele onderwijszaken komen aan de orde. Eén verhoging van de subsidie ge zinsverzorging is in een b. en w.- voorstel verwerkt, evenals de vast stelling nieuwe gemeenschappelijke regeling betreffende het werkvoor zieningsschap Schouwen - Duiveland en de aanwijzing van twee vertegen woordigers en plaatsvervangers in het algemeen bestuur van het werk- vöorzieningschap. Overleg zal gepleegd worden over het ontwerp-bestemmingsplannen. Vastgesteld zal worden een voorbe- reidingsbesluit J. J. Boeijesweg - Kloosterweg en hoek einde Strand weg - Wilgenweg. Opnieuw komt de overdracht woningwetwoningen ter sprake. DREISCHOR NOORDGOUWE Ds. L. de Wit consulent Door het vertrek van ds. A. Scho- neveld uit Dreischor-Noordgouwe naar Eibergen is tot consulent be noemd ds. L. de Wit uit Renesse. DREISCHOR Zevenhonderd gulden papier De steeds terugkerende oud-pa pieracties van de plaatselijke har monie „Crescendo" hebben de mu ziek van Dreischor in het afgelopen jaar geen windeieren gelegd. Vooral nu de papierprijs wat omhoog is gegaan leverden de akties f 700 op. Tijdens de in „De Drie Schorren" gehouden algemene vergadering werd er echter wel kritiek geuit op het feit, dat in de verzamelschuur veel papier los wordt neergesmeten Juist de mensen, die vaak alle tijd hebben om het papier te bundelen, nemen niet altijd de moeite om dit te doen. Dit is vooral voor de ver gaarder van het papier in feite on houdbaar geworden en om dit eu vel op te lossen, zal de muziek bin- nijkort een circulaire aan de inge zetenen zenden. Mogelijk brengt dat verbetering in de papiersituatie. OOSTERLAND Bouw sporthal vordert goed De werkzaamheden aan de sport hal, die hier wordt gebouwd door het bouwbedrijf Boogert aan de Van den Abeelestraat, is thans zo ver gevor derd dat het gebouw donderdag wa ter- en winddicht is geworden. Van ver is het gebouw reeds te zien. In dien dc weersgesteldheid gunstig blijft, zal de zaal ongeveer begin maart gereed kunnen zijn. Dan be staat de mogelijkheid dat er nog enige uitvoeringen in gegeven zullen kunnen worden. In ons land werken twaalfduizend Spaanse gastarbeiders. Zy vinden er een bestaan en genieten de zelfde sociale voorzie ningen als hun Nederlandse collega's. Om hun dankbaarheid hiervoor te tonen werd in de afgelopen maanden de aktie Gracias Holanda georganiseerd. Ruim 15 ton sinaasappels, beschikbaar gesteld door de Verenigde Sinaasappelexpor teurs, werden door de gastarbeiders aangeboden aan zieke en gehandicapte kinderen. In vele inrichtingen en ziekenhuizen werden de oranje vruchten gedistribueerd aan meer dan 40.000 kinderen in ons gehele land. In vele gevallen ge schiedde dit door kinderen van Spaanse gastarbeiders in klederdracht, zoals dit Spaans (Zaanse) meisje Antonia uit Krommenie. Vier woningen kwamen gereed De vier woonhuizen (met verdie pingen) die door het bouwbedrijf Boogert alhier werden gebouwd aan de Burg. van der Havestraat, zijn de zer dagen door de bewoners betrok ken. Zoals bekend, was er één be stemd voor de wachtmeester der rijkspolitie, de heer Van Lare, die maandag de woning in gebruik heeft genomen, waardoor Oosterland weer een politieman rijk is geworden. De overige drie woningen zijn in gebruik genomen door werknemers van de computerdraagvloerenfabriek van de firma H. G. Freriks, aan de Van den Abeelestraat alhier. BRUINISSE Aanrijding op kruispunt Lange weg-Rijksweg 18 Op het kruispunt Langeweg- Rijksweg 18, een beruchte oversteek plaats, waar enkele jaren geleden regelmatig ernstige ongelukken voor kwamen, waarvan enkele met dode lijke afloop had woensdagmiddag opnieuw een aanrijding plaats, nu ten gevolge van de dichte mist. De landbouwer L. A. J. wonend in de Langeweg stak Rijksweg 18 over en kon niet zien dat daar juist de heer P. M. te B. aankwam. Normaal had deze voorrang, maar door de mist kan natuurlijk niet van een ver- keersfout worden gesproken. Een botsing volgde, gelukkig alleen met materiële schade. De mosselaanvoer De laatste weken hebben de van en. naar Yerseke varende mosselsche pen natuurlijk bijzonder veel nut van de radar, waarmee zij uitgerust zijn. Door dit moderne navigatiemid del blijft de mosselaanvoer, die an ders door de mist stil zou liggen ge handhaafd. Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 13 februari 1970 zal de gemeenteraad van Bruinisse in openbare zitting bijeen komen. In deze eerste door burgemeester Hok ken gepresideerde vergadering zul len de vacatures die burgemeester Van de Linde in de gemeenschap pelijke regelingen, de N.V. Water leiding Mij, de Gasunie en andere lichamen heeft open gelaten door zijn vertrek weer worden vervuld. Punt 5 van de agenda luidt: Ambts woning burgemeester. Verder bevat de agenda voorstellen tot instelling van een parkeerverbod aan de Noordzijde van de Herstbekestraat, tot voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening van de krot woning Kerkplein 11 en tot sloop van de opstallen op het perceel Weststraat 6. TEHERAN, 29-1. Ongeveer hon derd km ten noordwesten van de Perzische hoofdstad hebben zich la wines voorgedaan waardoor 36 men sen het leven hebben verloren en honderden anderen in de vrieskou zijn gestrand. De lawines hebben een hoofdweg door de bergen, die van Teheran naar de Kaspische zee loopt, geblokkeerd. Meer dan twintig bussen en auto's zijn er in een ravijn gestort, zo is officieel meegedeeld. Redidngsploegen heb- 250 mensen uit hun isolement ver lost, maar meer dan 400 zitten er nog in de sneeuw vast. Voor hen wor den voedsel, kleding en dekens door hefschroefvliegtuigen uitge worpen. De Libische leider, kolonel Moe- ammar Gaddafi, heeft donderdag meegedeeld dat zijn land besloten heeft de olieprijs te verhogen. SCHIPHOL. Met een lijntoestel van de Russische luchtvaartmaat schappij Aeroflot is op Schiphol een groep van 17 Russische studenten, 12 dames en 5 heren, aangekomen. Ondergrondse kernproef in Sowjet-Unie? WASHINGTON, 30-1. De Ameri- kaanse commissie voor atoomenergie heeft donderdag een seismische be weging geregistreerd die zou wijzen op een ondergrondse kernproef van middelbare sterkte in het gebied van Semipalatinsk in de Sowjet-Unie. In dat gebied plegen de Russen kern proeven te nemen. Volgens de com missie was de kracht gelijk aan die van een explosie van 20.000 tot 200.000 TNT. Ierse missionarissen in Nigeria veroordeeld DUBLIN, 29-1. Premier Jack Lynch van Ierland heeft donderdag meegedeeld dat 25 Ierse missiona rissen in Nigeria schuldig zijn be vonden aan onwettig binnenkomen van het land en dat 17 van hen zijn veroordeeld tot een halfjaar gevan genisstraf. Hij heeft donderdag de Nigeriaanse zaakgelastigde ontbo den en er bij hem in de sterkste be woordingen op aangedrongen dat de missionarissen worden worden vrij gelaten. De betrokkenen hebben tij dens de burgeroorlog in Biafra ge werkt. Volgens berichten uit Lagos maakten zij deel uit van de groep van 32 missionarissen die bevel ge kregen hebben het land te verlaten. WASHINGTON, 29-1. President Nixon heeft woensdag een overwin ning behaald, doordat het huis van afgevaardigden een voorstel om een veto van hem te overstemmen afwees. Het ging om de toewijzing van 19,7 miljard dollar (ongeveer 70 miljard gulden) voor het departe ment van onderwijs, volksgezond heid en maatschappelijk werk. Vol gens de president zouden dergelijke grote uitgaven de inflatie vekrder in de hand werken. Minder-valide arbeider verongelukt EMMELOORD, 29-1. Op het ter- rein van de werkplaats voor min- dervaliden in Emmeloord is don derdag de 63-jarige werknemer J. Wiechers uit Blokzijl in aanraking gekomen met een langzaam achter uit rijdende bestelauto, bestuurd door J. S. (40) uit Giethoorn. De heer Wiechers kwam ten val op een betonpad. Aan het opgelopen her senletsel is de man in de loop van de dag in het ziekenhuis van Em meloord overleden. SpoorMjn Siieek—Staveren Kr was deze week zwembad- en sporthalnieuws. Beide zaken - het een overigens meer dan het ander - bleken op het punt van de be langstelling wat in het slop ge raakt. Daar is nu verandering in gekomen. In de Zierikzeese gemeenteraad werd een niet - onappetijtelijk ver slag gedaan óver een door het ge meentebestuur gemaakte excursie naar Limburg, waar een combina tie sporthal-zwembad in ogen schouw werd genomen. Dat bleek er heel fraai uit te zien en boven dien bleek het geheel belangrijk goedkoper, dan dat men de uitvoe ringssommen voor beide projecten apart bij elkaar optelt. Ook het woord subsidie viel en dat in ver band met - wat genoemd wordt - „natte gymnastiek". Wellicht dat liet bij elkaar toch groeit naar al thans een mogelijkheid een com binatie van beide projekten ernstig in studie te nemen. Vrijwel gelijk tijdig kwam de Stichting Onderne mers Centrale te Zierikzee uit de bus met een rondschrijven aan de burgerij, waarin enerzijds de be volking wordt ge-enquêteerd over zijn voorkeur (zwembad of sport hal) en een burgerzinlening in het vooruitzicht wordt gesteld. Het initiatief van de Stichting is uiterst lofwaardig, maar kennelijk wisten de organisatoren nog niet, dat althans een combinatie van projekten binnen een aanvaardbaar en reëel kader van studiemogelijk heden is gekomen. Het of/of is dus min of meer ge-evolueerd, zij het momenteel nog in theorie, tot een en/en. Niettemin is het toch goed dat de burgerij zich uitspreekt en boven dien is een burgerzinlening een zaak, die - aanvullend op rijks- en provinciale subsidies - zeer nood zakelijk zal blijven. Wij bevelen de onderwerpelijke zaak derhalve sterk aan in de aandacht van het publiek en hopen dat het Stich tingssecretariaat wordt bedolven onder retourkaartjes, die samen een duidelijk inzicht geven in de verlangens en de burgerzin van de bevolking. Zierikzee zal zich eens een keer iets hardnekkigs in het hoofd moe ten zetten, nu helaas de interge meentelijke pogingen om te komen tot een groot overdekt zwembad, zijn verzand, ook al komen de leer lingen van alle gemeenten - als het projekt ooit verwerkelijkt wordt - er uiteraard wel in zwemmen. Wij zullen niemand oud of jong, van hier of daar ooit een duik misgun- blijft vooralsnog DEN HAAG, 29-1. Staatssecreta ris M. J. Keyzer van verkeer en wa terstaat heeft na diepgaand overleg met belanghebbenden besloten het personenvervoer op "de spoorlijn Sneek-Staveren vooralsnog niet te staken. Hij heeft dit donderdag meegedeeld tijdens een bijeenkomst met de vaste commissie voor ver keer en waterstaat uit de Tweede Kamer. TWEEDE KAMER Molie-Vaii ilen Doel verworpen DEN HAAG. 29-1. De Tweede Ka mer verwierp de motie-Van den Doel, die beoogde - op grond van het woningbouwbeleid - het heen gaan van minister Schut te bewerk stelligen. De motie werd gesteund door de afgevaardigden van de P.v. d.A., de P.S.P., de C.P.N., de Groep- Aarden en de Boerenpartij. (Men zie ook elders in dit num mer). Een stiptheidsactie van het per soneel van de verkeersleiding heeft donderdag op het Parijse vliegveld Orly de vluchtregeling danig in de war gestuurd. LAND- EN TUINBOUW De kwikhoudende bestrijdingsmiddelen DEN HAAG, 29-1. Zolang er nog niet voldoende alternatieve middelen beschikbaar zijn kan het gebruik van kwikhoudende bestrijdingsmiddelen niet worden verboden zonder dat bepaalde delen van de landbouw en tunbouw ernstig nadeel zouden lijden aldus heeft de staatssecretaris van sociale zaken en volksgzondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid dr. ir. A. P. Oele (P.vd.A.) meegedeeld. Kwikhoudende bestrijdingsmidde len zijn bijzonder geschikt voor het doden van reeds op planten aanwe zige schimmelsporen. Het gebruik van organische kwikmiddelen zal worden beperkt naar mate redelijke alternatieve bestrijdingsmiddelen en methoden beschikbaar komen, aldus de staatssecretaris. KERKNIEUWS Het Werelddiakonaat UTRECHT, 29-1. In vrijwel alle protestantse en oud-katholieke ker ken wordt aanstaande zondag de jaarlijkse collecte voor het wereld- diakonaat gehouden. De internatio nale hulpverlening door de kerken heeft de laatste jaren een grote vlucht genomen, het gat zo langza mer hand om een bedrag van tien miljoen gulden per jaar. De kerken hopen dat de acties die de afgelopen weken voor Biafra zijn gevoerd, niet van invloed zullen zijn op de op brengst van de collecte, aangezien de financiering van lopende projekten op het resultaat van de jaarlijkse collecte is gebaseerd. Geref. Kerken Bedankt voor Rijnsburg: drs. G. Heitink, Eist. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Neerlandia (Alta), (Can. Ref. Church): J. Slotman, Urk. Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam: J. C. van Ravenswaay, Arnhem; te St. Anna- land: J. Karens, Nieuwerkerk. Geref. Gemeente Nieuwerkerk Wijziging opgaaf prcdikbeurtcnlijst Zondag 1 februari hoopt ds. Ka rens na een maand van ziekte weer in beide diensten (10 en 3 uur) voor te gaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3