DE ZIERIKZEESCHE COURANT C. Verolme - president-directeur van Verolme Scheepswerven - afgetreden - In zijn plaats benoemd B. Scheffer Wilde Israël Mirages ontvoeren? BANKSTELLEN „Meubelrama" De afscheidingstendeiities in de P.v.d.A. A.N.P.-kantoor te Utrecht werd door Antillianen een middag bezet gehouden De situatie in het voormalige Biafra K0UWENBERG gasverwarming ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 januari 1970 126ste jaargang Nr. 20344 WAARIN OPGENOMEN RfiDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus t, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bi, de Vaate, lel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v h Lakenman Ochlman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,10; per maand 2,70; per jaar 31,20. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) J 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Burgerzinlening voor zwembad Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Er is niets dat zozeer ver betering nodig heeft als de gewoonten van anderen. DEN HAAG, 29-1. Met ingang van donderdag is de heer C. Verolme af getreden als president-directeur van de Verolme Verenigde Scheepswer ven N.V. en als voorzitter van de Kaad van Beheer van de Verolme Beheersmaatschappü N.V. In z(jn plaats is benoemd de heer B. Scheffer. De heer Scheffer was in de periode 1961 tot 1968 generaal manager van de Duitse Shell. Voor heen was h(j ook president-directeur van Shell Nederland N.V. De heer Scheffer is 56 jaar. De minister van Economische Za ken, mr. R. J. Nelissen, deelde dit in een persconferentie mede. Minis ter Nelissen heeft met het Verolme- concern en met Rijn Schelde Machi nefabrieken en Scheepswerven N.V. een overeenkomst gesloten, welke donderdag is getekend door alle be trokkenen. De minister is met het Verolmeconcern tot overeenstem ming gekomen betreffende het be heer van dit concern tot het ogenblik dat een definitieve beslissing is ge nomen betreffende de toekomstige situatie. De overeenkomst gaat uit van de wenselijkheid van het voortbestaan van de bedrijven van het Verolme concern. In de overeenkomst wordt overwogen, dat een duurzame oplos sing het best kan worden gezdcht in DEN HAAG, 29-1. Het is niet de bedoeling van de afgescheiden leden van de PvdA-grcep in Eindhoven over te gaan tot de oprichting van een nieuwe landelijke socialistische partij zo verneemt het ANP bij in formatie nader van de zijde van deze groep. Berichten hierover moeten zo wor den opgevat, dat men wil komen tot een nieuwe plaatselijke socialistische groepering, die aan de komende ver kiezingen zal deelnemen. Een soortgelijke ontwikkeling doet zich ook voor in Gorkum en Lei den: ook hier wordt overwogen te komen tot afzonderlijke deelneming aan de komende verkiezingen door een van de PvdA afgescheiden nieu we socialistische groepering. Om te komen tot de oprichting van een nieuwe landelijke partij is het aantal plaatsen, waar een afgescheiden groepering bestaat, nog te gering. Gezien het aantal reacties, dat de LONDEN, 29-1. Naast de vijf Fran se kanonneerboten wilden de Israë liërs in de laatste decemberweek van het vorig jaar ook de 50 bestelde maar op grond van het wapen-em bargo nog niet geleverde Mirage- toestellen naar Israel „ontvoeren". Dit schrijft het Engelse blad de „Daily Telegraph", dat echter niet aangeeft waar het die informatie vandaan heeft. UTRECHT. De oude jaarbeursge bouwen zijn in handen van de slo per gevallen. Het vernietigende werk is noodzakelijk om ruimte te maken voor de volgende fase van het Utrechtse reconstructieplan Hoog Catharijne. Alle beurzen worden nu gehouden in het nieuwe Jaarbeursgebouw aan de Croeslaan. de sfeer van het bedrijfsleven en door daarbij andere bedrijven te be trekken. Er wordt een commissie ge vormd, die op korte termijn moge lijkheden, waaronder die tot integra tie van de scheepsbouw-, reparatie- en verwante bedrijven van het Ve rolmeconcern met andere bedrijven zal onderzoeken en daarover de no dige voorstellen zal doen. Voor de commissie zal daarbij een mogelijke integratie met het Rijn Schelde concern een eerste element zijn. Behalve dit uitgangspunt zal de commissie in aanmerking nemen het belang van de bouw van grote sche pen, waaronder grote tankers, voor zover deze bedrijfseconomisch ver antwoord is. De commissie staat onder voorzit terschap van dr. A. Winsemius, oud directeur generaal voor de industri alisatie bij het Ministerie van Econo mische Zaken, thans als adviseur bij de Wereldbank werkzaam. De heer Winsemius verblijft op het ogenblik te Singapore en zal spoedig terugke ren naar Nederland. Voorts hebben in deze commissie o.a. zitting mr. B. W. Biesheuvel als voorzitter van het college voor de Nederlandse scheeps bouw, dr. J. R. M. van den Brink die door de minister van Economische Zaken is benoemd als financieel eco- afgescheiden PvdA-mensen in Eind hoven uit het gehele land hebben ontvangen lijkt het welhaast onver mijdelijk, dat het in een al dan niet nabije toekomst tot de oprichting van een nieuwe landelijke socialis tische partij zal komen, zo deelde de Eirdhovense wethouder, de heer A. J. van Stuijveberg, een van de afgescheidenen, mede. Advertentie van f 1.000,voor f 698,- Burgem. Boumanstraat 11 Nieuwerkerk Telefoon (01114) 268 Uitsluitend a contant Familiedrama in Noordrijn-Westfalen WATTENSCHEID, 29-1. In een woning in Wattenscheid, in de West- duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft men woensdag de lijken ge vonden van een 40-jarige man, zijn 35-jarige vriendin, hun vierjarig dochtertje en twee dochters van 13 en 15 jaar uit een vroeger "huwelijk van de vrouw. In een afscheidsbief stond „wij zagen geen andere uit weg". Het drama heeft zich vermoe delijk al in het afgelopen weekeinde voltrokken. nomisch deskundige, en bovendien het vertrouwen geniet van de Amro- bank en de Algemene Bank Neder land. Voor de gezamenlijke werknemers organisatie zit in de commissie de heer M. Zondervan. Het Rjjn Schelde concern en het Verolme concern heb ben zich verbonden de voorstellen, die door deze commissie unaniem zullen worden gedaan en door de mi nister van Economische Zaken zullen worden goedgekeurd, uit te voeren. Drie onafhankelijke experts zullen hun bindend advies uitbrengen over de waarde van eventueel te integre ren bedrijven. Veel doden bij gevecht in Mexicaanse stad MEXICO-STAD, 29-1. In de Mexi- caahse stad Pukebla op de berg Tsjila zijn bij een gevecht tussen mi litairen en een groep drie maanden geleden ontsnapte gevangenen vier soldaten en twintig ontsnapten ge dood. De laatsten behoorden tot een greep van 45 die na hun ontvluch ting de omgeving terroriseerden. Volgens de politie vermoorden zij 28 personen onder wie twee burge meesters. Van de ontsnapten bevinden zich nu nog 17 op vrije voeten, acht wer den bij de actie gegrepen. De arbeidsonrust in Belgisch imburg, waar de mijnwerkers reeds vier weken staken, heeft donderdag geleid tot een staking ben; de Ford fabrieken te Genk. UTRECHT, 29-1. Tien in Neder land werkzame Antillianen hebben donderdag aan het eind van de mid dag, uit protest tegen wat zij noem den „de tendentieuze berichtgeving van het Algemeen Nederlands Pers bureau over de recente gebeurtenis sen in de Antillen", het kantoor van het A.N.P. in Utrecht bezet. Eén van de leden van het actiecomité, Richard van der Djjs, verklaarde dat er van de berichtgeving van het A.N.P. over de rellen van 30 mei op Curacao „geen barst klopte". Ook een verslag over de aankomst TORONTO, 30-1. Generaal-majoor Arthur Wrinch, die in opdracht van het Canadese Rode Kruis een reis van twee weken door Nigeria heeft gemaakt, heeft donderdag in Toronto verklaard dat het hulpwerk van de Nigeriaanse regering in het voorma lige Biafra belemmerd wordt door de overdreven verslagen in de wereld pers over verkrachting, plundering en verhongering. Ik heb wel veel mensen gezien die honger hadden, maar geen mensen die op het punt stonden van honger om te komen, aldus de generaal. „Ik geloof niet dat er in het voormalige Biafra velen zijn die in onmiddellijk doodsgevaar verkeren". Er hadden zich weliswaar gevallen van plun- Nieuwe gevechten in Rome's universiteit ROME, 29-1. Bij nieuwe gevech ten tussen een vijftigtal extreem rechtse studenten en een groep leden van de Maoïstische „studentenbewe- ging",zijn donderdag in de universi teit van Rome ongeveer twintig licht gewonden gvallen. De politie arres teerde een twintigtal jongeren, van wie er velen geen student bleken te zijn. Paus Paulus pleit weer voor gehoorzaamheid VATICAANSTAD. 29-1. Paus Pau- lus heeft donderdag voor de tweede achtereenvolgende dag gepleit voor gehoorzaamheid. Hij oefende kritiek op „de toenemende neiging om uit naam van de vrijheid het gezag te onderwaarderen". De paus deed dit in zijn jaarlijkse rede tegen de Rota, het Vaticaanse hof van beroep dat o.a. uitspraken doet over huwelijks zaken. Stakende studenten hielden fakkeloptocht UTRECHT, 29-1. Enkele honderden stakende studenten van de Utrechtse academie voor beeldende kunsten „Artibus" hebben donderdagavond enkele uren door de binnenstad van de Domstad gewandeld met branden de fakkels in de handen. Ze onder streepten op deze manier hun actie voor vernieuwing in hun academie, waartoe zij gisterenavond, nadat het bestuur had geweigerd akkoord te gaan met de door de studenten en de meerderheid van de docenten voor gestelde nieuwe stichtingsstatuten. De 'fakkeloptocht, die een rustig verloop had, werd begeleid door twee politiemannen te paard. van vice-premier Bakker op Cura sao, was volgens hen onjuist. „Toen de minister op Curasao arriveerde werd een aantal protesterende An tillianen door de politie op beest achtige wijze uiteen geslagen. Deze gebeurtenis heb ik in geen enkele Nederlandse krant gezien en ook niet op de radionieuwsdienst gehoord". De bezetting van de Utrechtse re dactie van het A.N.P. is donderdag avond omstreeks kwart over zeven opgeheven, nadat de chef van het kantoer een gesprek met de 12 be zetters had gevoerd. dering en verkrachting voorgedaan, maar niet zoveel als men de wereld had willen doen geloven. Generaal-majoor Wrich verklaarde dat de kritiek in de wereldpers op de pogingen tot hulpverlening van Nigeria de uitvoering van de hulp programma's ernstig had belemmerd. Het Nigeriaanse staatshoofd, gene raal Gowon, was van mening dat hij geen hulp nodig heeft van de buiten wereld die hem en zijn regering be schuldigd heeft van groepsmoord, misdaad en uithongering. Engelse premier Wilson maakte val LONDEN, 29-1. Premier Wilson, die donderdag in' Londen is terug gekeerd, blijkt woensdagavond even voordat hij een laatste persconfe rentie voor zijn vertrek zou gaan geven in Washington op een gladde vloer te zijn uitgegleden en met zijn hoofd tegen een deur geslagen te zijn. Hij heeft een gewonde lip, ge kneusde ribben en een pijnlijke pols. Hij zegt zich goed te voelen maar heeft zich donderdagmiddag onder worpen aan een onderzoek met rönt genstraling. LONDEN, 29-1. Premier Wilson heeft bij een val in Washinton lelij ke kneuzingen opgelopen, maar hij heeft niets gebroken. Dit heeft zijn lijfarts, dr. Joseph Stone donderdag verklaard, nadat de eerste-minister op zijn advies zich had laten door lichten. Wilson keerde donderdagochtend terug van een bezoek aan Amerika. Nadat hij de dag tevoren in Was hington zijn overleg met president Nixon had beëindigd, maakte de pre mier kort voor een persconferentie daar een val. Hij gleed uit op een marmeren vloer en sloeg met het hoofd tegen een deur. Een wond aan zijn lip en krteuzingen aan ribben en aan een pols waren er het resultaat van. De persconferente ging gewoon door. UTRECHT. Op 20 april a.s. worden vijf miljoen zilveren tientjes in om loop gebracht ter gelegenheid van de bevrijding, die 25 jaar geleden plaats vond. De munt toont de beeldenaar van zowel koningin Wilhelmina als koningin Juliana. Op de foto: het slaan van de munten bij de Munt te Utrecht. DEN HAAG. Koningin Juliana zal op zaterdag 31 januari a.s. in gezel schap van mr. P. van Vollenhoven de schaatswedstrijden voor het Eu ropese kampioenschap hardrijden voor dames in het ijsstadion Thialf te Heerenveen bijwonen. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 30-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl een hogedi-ukgebied zich langzaam over het vasteland van Europa naar het oosten ver plaatste, trok een oceaandepressie van het zeegebied ten noorden van de Azoren naar Het Kanaal. Het bij behorende frontensysteem veroor zaakte in de loop van donderdag re gen in Engeland en Frankrijk en be reikte in de afgelopen nacht het zui den van ons land. Boven de zuidelijke provincies kwam de neerslagzone vrijwel tot stilstand. Er viel daar ook enige sneeuw en ijsregen. Inmiddels trekt de eerder genoemde depressie verder in ooste lijke richting en breidt een rug van hoge luchtdruk zich van de Britse ei landen naar onze omgeving uit. Hierdoor zullen de winden uit noordoostelijke richting blijven waaien, waardoor de aanvoer van koude lucht aanhoudt. De neerslag- zone zal langzaam naar Duitsland wegtrekken. Advertentie TEL. 2618 - ZIERIKZEE Zonnige perioden Verwachting tot zaterdagavond: Droog weer met zonnige perioden; matige tot zwakke wind uit noorde lijke richtingen; vannacht in het bin nenland meest lichte vorst, morgen middag temperaturen enkele graden boven nul. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: 1 tot 5 graden boven normaal. Max.-temperaturen: van 0 tot 5 gra den boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. 31 jan. Zon op 8.22. onder 17.25. Maan op 2.53, onder 10.58. 1 febr. Zon op 8.21, onder 17.27. Maan op 4.18, onder 11.26. 2 febr. Zon op 8.19, onder 17.29. Maan op 5.40, onder 12.10. Nieuwe maan: 6 febr. te 8.13. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 31 jan. 8.20 v.m. 20.59 n.m. 1 febr. 9.19 v.m. 22.06 n.m. 2 febr. 10.48 v.m. 23.40 n.m. BROUWERSHAVEN 31 jan. 8.21 v.m. 20.51 n.m. 1 febr. 9.18 v.m. 22.04 n.m. 2 febr. 10.42 v.m. •,;;6 n.m. Doodtij: 1 febr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1