AGENDA Sluiting van „Superdam" ter sprake in deze raadsvergadering A OW/AWW-uitkeringen gaan omhoog STREEKNÏEUWS Sterke herinneringen aan boeiende en veeleisende loopbaan Duidelijke samenhang tussen bouw en bevolkingsgroei Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 27-1. l)e Zierikzeese gemeenteraad heeft op de dinsdag avond gehouden vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester D. \V. Kastelein, vrü veel tijd genomen voor een niet opvallend grote agen da. De raadsleden waren nogal .pra- terig" en vaak was daar ook aan leiding toe. Uiteraard kwam de slui ting van Superdam ter sprake, een affaire waaraan door de burgemees ter in zijn nieuwjaarsrede aandacht werd besteed, hetgeen enkele reac ties uitlekte. De heer Verheijen geloofde dat niet alles op personeelsgebrek kan worden geschoven. Hij vroeg of mo gelijk het personeelsbeleid niet mede oorzaak kan zijn geweest. Overigens geloofde de heer Verheijen met de burgemeester, dat tal van faktoren tot de sluiting hebben geleid. Wel bijzonder triest is het voor een aan tal personeelsleden van het bedrijf, dat voor de tweede maal een sluiting meemaakt. Hij geloofde dat de over heid iets zou moeten doen aan de nood in textielindustrie Waterleidingtarieven Naar aanleiding van de notulen in formeerde de heer Den Boer opnieuw naar de ervaringen met het bonnen systeem voor horecabedrijven. Er blijken nog onbeantwoorde vragen te zijn. De heer Simmers vroeg naar de waterleidingtarieven, na de fusie. De voorzitter deelde moe dat de tarie' ven nog iets lager zijn dan voorheen. De heer Den Boer attendeerde - naar aanleiding van het jaarverslag van de stichting. Hij meende dat de eigen V.V.V. en Streek-V.V.V. de stichting soms overlappend werk doen en wilde subsidies zeer grondig bekeken zien. De benedenverdieping en het dui delijk leslokaal van het pand Post- straat 43. worden voor f 3155,— plus onkosten (plm; f 2100,—) verhuurd aan de Stichting Zeeuwse Muziek school te Middelburg. De heer D. W. Kastelein werd her kozen tot commissaris van de alge mene vergadering van aandeelhou ders van de N.V. Brugverblnding „Haringvliet". Aankoop vuilnisauto Een eenmalige subsidie van f 350 werd toegestaan aan de reddingsbri gade in oprichting, waarvan de heer Goddijn, zwemmeester van „De Val" de geestelijke vader is. Een vaste geldlening ad f 72.000, is aangeboden door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, ter fi nanciering van een nieuwe auto voor de gemeentereiniging. De raad be sloot deze lening te accepteren (8:,/r procent). De heer Den Boer informeerde of rekening is gehouden met de inruil- waarde van de oude vuilniswagen en de gemeentelijke vrachtauto. Wet houder Bij de Vaate deelde mede dat de leverancier voor de oude wagen geen interesse had. De affaire van de verkoop komt nog in de commissie. De heer Doeleman wilde de oudé vuilnisauto wel per advertentie aan geboden zien. Er zijn hier en daar uitgestrekte kampeerterreinen, die voor dergelijke wagens belangstel ling hebben. Mevrouw Van der Wer- ve werd medegedeeld dat de aange boden wagen van een type is, dat voor Zierikzee het beste past. Zowel de commissie als het personeel ga ven aan de wagen die men op het oog heeft, de voorkeur. De wagen heeft als pré dat - indien gewenst - kan worden overgeschakeld op plas tic zakken. Met de Beatrixschool werd een rekening-courant-overeen komst aangegaan. Begrotingswijziging Ge-agendeerd was verder een aan tal begrotingswijzigingen, verband houdend met uit te voeren werken. Zo worden voorzieningen getroffen aan het zwembad „De Val". Het zijn voorzieningen - o.m. het inleggen van een vloer - die vóór het seizoen dringend nodig zijn. Een krediet is verder nodig voor het volledig af bouwen van de bestaande zuive ringsinstallatie. Voor 1970 is f 10.000 nodig voor de (reeds toegezegde) sub sidies monumentenrestauraties. De rondvraag Bij de rondvraag kwam de heer Doeleman andermaal terug op de sluiting van Superdam. Weliswaar betreft het hier een partikuliere aan gelegenheid, maar de gemeente heeft er tcch ook mee te maken. Uit som mige berichten kan men de indruk krijgen, dat men zich beter maar niet te Zierikzee moet vestigen. Het is z.i. noodzakelijk dat van gemeente wege hier positieve gegevens, ten be hoeve van het publiek, tegenover worden gesteld. T.a.v. het aangevoer de argument van personeelstekort, verwees hij naar een andere indu strie - werkend met vrouwelijk per soneel - die groeiende is. Er is bo vendien toch ook al eens uitgebreid bij Superdam. De heer Simmers zei dat het „ge brek aan personeel" als argument thans in het gehele land bekend is en dat is een kwalijke zaak. Hoge prezen De voorzitter zei dat besprekin gen met een ander bedrijf zijn ge voerd. Wethouder Bij de Vaate haak te hierop in en herinnerde aan het pand Hagen, waarvoor een zeer se rieuze koper was, maar de koopsom moet nieuwwaarde zijn plus opslag en dat schrikt af. Het zou tegen aan vaardbare prijs verkocht dienen te worden en dat geldt uiteraard ook voor Superdam. De heer Simmers informeerde nog naar het waterleidinggebouw. Daar voor blijkt nog geen bestemming. Het zal of kan niet als districtskantoor worden gebruikt en het pand moet f 5 f 6 ton opleveren. De heer Sim mers vond deze zaak nog ernstiger, omdat het hier geld van de gemeen schap betreft. De voorzitter deed nog mededoling over de vergoedingen in de rampwijk. De huisraadschade werd binnen veertien dagen afge werkt en de huisschade wordt nog na-gecontroleerd. Van neger tot blanke CLEVELAND, 28-1. James Finlay, een neger-veteraan van de Amerikaanse lucht macht, beweert dat hij in 1064 volledig van huidskleur is veranderd na een behandeling van een maagzweer in het veteranenziekenhuis in Cleve land. De 33-jarige Finlay zegt dat het donkere pigment in zijn huid begon te verdwij nen. Vandaar ook dat hij van de federale regering een scha devergoeding eist van onge veer 1.750.000 gulden, een eis die thans door de districts- rechter van Cleveland wordt behandelt. Finlay baseert zijn eis op de nonchalante houding van het ziekenhuispersoneel dat hem van zijn maagzweer xvilde afhelpen. Zijn advocaat Raymon Basic zei voor de rechter dat al het pigment uit de huid en het haar van Fin lay verdiverxen was en dat hij daardoor jarenlang een object van eensdeels medelijden an derdeels spot is geweest. De rechtzaak duurt nog voort. Uitbreiding Theo Thjjssenschool De heer Verheijen bracht het te bouwen zevende lokaal van de Theo Thijssenschool ter sprake. De wet houder van onderwijs mr. K. A. Keuning gaf hierop een uitvoerige toelichting. Het lokaal is gedacht aan het lange einde van de school, langs de De Kanterlaan. Het lokaal overschrijdt echter enigszins de grenzen van de uitbreidingsplannen. Voor de bouw is derhalve toestem ming nodig en bewoners van huizen, vlak tegenover de school, hebben en kele bezwaren gemaakt. Zo zou „een stukje uitzicht op het groen van de dijk minder worden". De wethouder heeft contact gehad met de bezwaar den, maar was niet onder de indruk van de argumenten. Voorgesteld is enige extra begroeiing aan te bren gen. Het lokaal projekteren aan de andere kant van de school is niet eenvoudig, want het zou impliciet in houden het wegbreken van een per- soneelskamer en verkleining van de speelgelegenheid. Daarom is er ge appelleerd aan de gevoelens van be trokkenen kleine offers te brengen om de bouw mogelijk te maken. Ge suggereerd is zelfs dat „de andere kant" wordt ontzien, omdat daar duurdere huizen staan. De wethou der begreep zo iets niet; de gedachte alleen al zou nimmer op kunnen ko men. Hel geheel wordt nog extra vreemd door het feit dat sommige bezwaarden binnenkort gaan verhui zen. Het is een vervelende zaak, zo besloot, de wethouder. TWEEDE KAMER DEN IIAAG, 28-1. Minister B. Roolvink (sociale zaken en volksge zondheid) heelt in de Tweede Ka mer meegedeeld, dat de aow- en aww-uitkeringen met terugwerkende kracht tot 1 januari jongstleden - zullen worden verhoogd tnet drie prccent per jaar. Dit komt neer op een verhoging van ongeveer 160 gulden per jaar voor gehuwden en van 113 gulden ongeveer voor ongehuwden. Tevens is besloten de gerechtigden van deze sociale uitkeringen een va kantie-uitkering toe te kennen van eveneens drie procent voor dit jaar, welke uitkering volgend jaar zal worden verhoogd tot zes procent. Deze vakantie uitkering voor dit jaar zal in de maand september wor den uitbetaald.. Minister Roolvink meent, dat ais gevolg van deze be slissingen een verhoging van de aow- en eww-premies van 0.8 procept „onvermijdelijk" zal zijn. zulks met ingang van 1 juli a.s. Kleine visakte duurder DEN HHAG. 28-1. Bij beschikking van de minister van landbouw en visserij worden de bijdragen voor het vissen krachtens een kleine vis akte en die door het vissen met een gewone hengel verhoogd met 75 cent vergeleken met de in het aktejaar 1969-1970 geheven bijdragen, zo deelt het ministerie van landbouw en vis serij mede. Gecombineerde vergadering D.E.S., Landbouwbelang en C.B.T.B. Het bestuur van de Coöp. Land- bouwvereniging D.E.S. te Oosterland organiseert in samenwerking met de Coöp. Landbouwvereniging „Land bouwbelang" te Bruinisse en de af deling Schouwen-Duiveland van de C.B.T.B. een gecombineerde vergade ring. Deze bijeenkomst zal worden verzorgd door drs. R. Zijlstra, lid van de Tweede Kamer en landelijk voor zitter van de C.B.T.B. Het onderwerp zal zijn: „Aktualiteiten op het terrein van de landbouwpolitiek". Er zal ge legenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. Zeeuwse bevolking in 1969 toegenomen MIDDELBURG, 28-1. De bevol- king van de provincie Zeeland is in het jaar 1969 toegenomen met 3.831 zielen: 1.846 mannen en 1.985 vrou wen. Op 31 december 1968 woonden er 301.833 mensen in Zeeland, nl. 151.261 mannen en 150.752 vrouwen. Een jaar later waren deze cijfers respectievelijk 305.664. 153.105 en I52i559. De toeneming met 3.831 zielen was het resultaat van een geboorte-over schot van 2.930 cn een vestigings overschot van 901 personen. In 1968 was de bevolkingstoename 3.376 in woners, een jaar daarvoor 3.083. ZIERIKZEE Vergadering Vereniging Voor openbaar onderwijs De algemene ledenvergadering van de afdeling Zierikzee van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs zal gehouden worden op maandagavond 2 februari a.s. in „Concordia". Na de gebruikelijke behandeling van de jaarstukken komt een bestuursver kiezing aan de orde. Altredend en niet-herkiesbaar is mevrouw Plaa- ting-Krul. Als kandidate voor deze vacature wordt gesteld mevrouw J. Asma-Broere. De heren H. M. v. d. Post èn W. C. Broer zijn aftredend maar herkiesbaar. In bespreking ko men verder aktiviteiten voor het ko mende jaar. De jaarlijkse feest- en propaganda-avond van de afdeling zal gehouden worden op 14 maart. Vèr. van Oudleerlingen van de tuinbouwwintercursus De eerstvolgende bijeenkomst van de Ver. van Oudleerlingen van de Tuinbouwwintercursus te Ziei'ikzee wordt gehouden op dinsdag 3 febru ari a.s. in ,het Huis van Nassau. Deze avond zal gorden verzorgd door de fa. Ligtermoet met het onderwerp ,De ziekte- en onkruidbestrijding in de groente- en fruitteelt'. Algemene ledenvergadering van de VVV De algemene ledenvergadering van de Zierikzeese V.V.V. zal gehou den worden op volgende week vrij dagavond, 6 februari a.s. in hotel Concordia. In deze vergadering ko men o.a. aan de orde de jaarversla gen van secretaris en penningmees ter en de begroting voor 1970. In be spreking komt verder het al of niet handhaven van een informaliepost Balie. De aftredende bestuursleden de heren Joh. Berrevoets. D. v. d. Doel en C. v. d. Valk zijn herkies baar. Voorgesteld wordt de mini mumcontributie voor liet lidmaat schap te bepalen op f 15. het dona teurschap op f 10. De voorgestelde contributieverhoging houdt verband met de afdracht van de plaatselijke V.V.V. aan de Prov. V.V.V. welke per lid f5 bedraagt, en voor de Streek V.V.V. bovendien f 2 per lid. Dondeidag 29 januai. Haamstede Hotel Bom. 8 uur, jaarwgadering, vereniging voor Open ba a Under w ij s Noordwelle Zaal Lokker-v. d. Zande, ,30 uur, gecombineerde landbouwveiadering Vrijdag 30 januari Zierikzee Mondragon, 8 uur, amateurffagra- fenvereniging „Delta-Foto". Ned. Herv. Verenigingsgeboiv, 8 uur. Ver. van Vrijz. Hervonden Zierikzee. Zaterdag 31 januari Bruinisse Barakkenkamp, 8 uur, dansen m.nv. „Mohammed Sam". Hoofclemployé 1 P.T.T. L. van Sluis met pensioen ZIERIKZEE, 28-1. B\jna 41 jaar heeft de heer L. van Sluis, hoofdemployé I bij de P.T.T. er op zitten en vrijdag a.s. hangt hij het technisch instrumen tarium aan de wilgen, die verder volgeladen zijn met herinneringen aan een bijzonder boeiende en veel eisende loopbaan, die de scheidende funktioharis, afkomstig van Brouwershaven, te Goes begon op 24-jarige leeftijd. „Men schreef toen 1929, het was winter en bitter koud". De heer Van Sluis kreeg een op leiding in het timmervak aan de Ambachtsschool te Zierikzee, maar het doorgetrokken „lijntje" naar de P.T.T. was niet zo vreemd, want „meer zekerheid" was iets in de vóórdagen van de grote crisis en bo vendien had de heer Van Sluis al alles met telefoonpalen te maken ge had, want deels delegeerde de P.T.T. in die tijd het reparatiewerk aan partikuliere timmerlieden. Zo'n „re- paratiepost" was er ook in de Smal- stad. Men sprak toen van „lijnwach- ten". Met cursussen bracht hij het in 1934 tot vakwerkman le klas en la ter monteur, monteur I, chef mon teur, opzichter, hoofdemployé I en II en nog maar kort geleden hoofdem ployé B.D. (buitengewone diensten). Zierikzee is het voor de heer Van Sluis wel geweest in al die jaren. In 1931 kwam hij van "Goes terug naar hier, vertrok nog even naar Middelburg, maar keerde terug en het bleef Zierikzee. Voor de opleiding vertoefde hij in 1941 in Breda. In 1947 volgde hij hier de heer C. M. de Pooter op als dienstgeleider. Palen en luchtlijnen Palen en luchtlijnen hebben in de eerste tijd en ook nadien nog wel, het leven van deze rasechte P.T.T.- er beheerst. „Men moest op de fiets door weer en wind, soms op heel uitzonderlijke uren, want altijd wa ren er wel storingen gemeld en moesten reparaties verricht". Later is het allemaal wel ingewikkelder, maar toch voor het onderhoud een voudiger geworden. Heel bijzondere perioden waren oorlog en ramp. In de spannende dagen van december 1944 werd de heer Van Sluis een week vastgehouden door de S.D. Men vermoedde (niet ten onrechte) dat hij iets te maken had met de contact lijn met de ge-allieerden op Zuid- Beveland. „Maar ze hebben het van mij niet gehoord", zegt hij simpel weg. Eind 1957 kwam de automatisering tot stand in een nieuw gebouw aan de Meelstraat, op de plaats van het oude P.T.T.-kantoor, later distribu tiekantoor en zetel van de schade- enquetecommissie. Beetje gemakkelijk De heer Van Sluis is onder de be- dauwing van de .P.T.T. een rustig man gebleven, die nog wel vaak te rug denken zal aan de handkar met gereedschappen, die hij ooit langs 's Heren wegen voortduwde. „Maar - hoe ook - het is altijd boeiend ge weest, toch of vooral in die „palen- tijd" (na de ramp verdwenen de laatste), toen het heel wat vergde om de verbindingen correct te houden". De heer Van Sluis zit niet met zijn pensioen verlegen. „Er zal hier en daar nog wel wat te sjouwen zijn en ik denk me best te kunnen bezig houden. Trouwens het is ook wel een beetje gemakkelijk als de rij van verplichtingen - zo laat hier en zo laat daar - een einde neemt". Zijn vrouw vult aan: „er zijn zelfs jonge ren, die er een beetje jaloers op zijn". Laagste inschrijver In Colijnsplaat werd namens dc Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling Noord-Bevelund het verrichten van diverse kavelinrich- tingswerkzaamheden alsmede het aanleggen en verharden met bijko mende werken aanbesteed. Laagste inschrijver was Aannemingsbedrijf Schouwen-Duiveland N.V., Zierikzee met een bedrag van 1' 1.111.600, Ver. Onderwijzers en Onderwijzeressen op Schouwen-Duiveland Naar wij vernemen, wordt de ver gadering van de Vereniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen op Schouwen-Duiveland dit jaar gehouden op woensdag 11 maart in het Verenigingsgebouw te Zierikzee. Er wordt aan deze vergadering een expositie van leermiddelen verbon den. HAAMSTEDE Aanbesteding Op dinsdag 17 februari a.s. zal dcor de Provinciale Waterstaat in Middelburg worden aanbesteed het aanleggen van een gedeelte van de recreatieweg Heamstede-Westen- schouwen, lang ca. 3896 meter. BURGH Hengelwedstrijd „De Krabbe" Voor de eerste hengelwedstrijd in 1970 der H.S.V. „De Krabbe" te Westerschouwen die gehouden werd op het strand te Westenschouwen bestond maar matige belangstelling. Er waren 18 senioren en 3 junioren de mistige strandvlakte opgetrokken om te trachten wat te vangen en die poging werd voor de één een succes en voor de ander een volko men misslag. In totaal wei-den 11 bovenmaatse en 18 ondermaatse vis sen gevangen. De uitslag was als volgt: 1. M. Wessels 988 pnt.; 2. H. v. d .Heijde 396 pnt.; 3. P. de Graaf 310 pnt.; 4. A. v. d. Bos 290 pnt.; 5. P. Duson 218 pnt.; 6. I. de Zoete 213 pnt.; 7. I. de Glopper 149 pnt.; 8. P. de Rijke 132 pnt.; 9. D. de Rijke 131 pnt.; 10. M. A. v. d. Wielen 119 pnt.; 11. J. Hart 117 pnt.; 12. A.P. Deurloo 113 punten. Junioren: 1. S. Blom 100 pnt.; 2. D. Blom 100 pnt.; 3. H. v. d. Wielen 100 pnt. HET PREMIE. SPAARPLAN KSSt niet 20 ö/u belasting vrije premie! Uw moderne gezinsbank, de N'ITSSPAARBANK ZIERIKZEE NIEUWERKERK Voorjaarsvergadering Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. aldeling Duiveland houdt rp dinsdag 3 februari a.s. in ,.Gns Dorpshuis" le Nieuwerkerk haar voorj aarsvergadering. Naast de diverse uit le brengen verslagen vindt bestuursverkiezing plaals. Mevrcuw Geelhoed-Boot uit Costerland is aftredend en niet her kiesbaar. Na de pauze zal mejuffrouw A. van der Leeden uit Goes een en ander vertellen over de nieuwe koers in het bondswerk. Mevrouw A. Bcije-Barel zal met een praatje en een plaatje iels ver tellen over haar reis naar Canada. In de Conferentie kamer te Ooster land zal een naaicursus worden ge houden, die op rr.aanlag 16 februari a.s. aanvangt. Ontslag van 600 personen Kon. Ned. Textiel Unie ENSCHEDE, 28-1. De distrjetsbe- stuurders van de drie werknemers organisaties in de textielindustrie, „De Eendracht", ..Unitas" en „St. Lambertus" en de „Raad van Be stuur van de Koninklijke Nederland se Textiel Unie" hebben overeen stemming bereikt over een afvloei ingsregeling in verband met het ontslag van zeshonderd personen. Ongeveer 35 procent van hen be staat uit oudere werknemers, voor wie de inschakeling in het produk- tieproces naar wordt aangenomen moeilijk zal verlopen. Daarom is de afvloeiingsregeling voornamelijk op deze categorie afgestemd. Nieuwjaarsrede burgemeester D. W. Kastelein i ZIERIKZEE, 27-1. „Zierikzee met zijn rijk stedenschoon, is meer dan een gemeente van 8.000 inwoners. Het is in velerlei opzichten een centrum en de betekenis komt ook tot uiting in de groei van de bevolking in vergelijking tot die van Schouwen-Duiveland en van de provincie. In de afgelopen negen jaar groeide Schouwen-Duiveland met 1036 inwoners, waarvan Zierikzee met 1724 en de andere vyf gemeenten met 312. Uitgedrukt in het percentage van de bevolking op 1 januari 1961, bedroeg de groei van alle gemeenten in Zeeland 6,3; van Schouwen-Duiveland 3,7 en van Zierikzee ruim 9", aldus burgemeester D. .W Kastelein zijn nieuwjaarsrede op de jongste raadsver gadering. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Wil Schouwen-Duiveland in de pas komen van de ontwikkeling van de provincie Zeeland, dan zal in de eer ste plaats aan de groei van Zierikzee veel aandacht besteed moeten wor den. De-groei van Zierikzee zou gro ter geweest zijn, als er meer wonin gen hadden kunnen worden ge bouwd. Vertraging ontstond in 1965, 'toen G.S. het vastgestelde uitbrei dingsplan niet konden goedkeuren, zodat een nieuw plan moest worden pntworpen. Een nieuwe procedure moest worden ontworpen en zodoen de kon eerst in 1969 gestart worden met de bouw van woningen in plan West. Als gevolg van de geringe bouw gingen velen elders wonen, die feitelijk Zierikzee prefereerden. Het aantal gegadigden beneden dc dertig jaar, dat elders woont en in Zierikzee wil wonen is groot. Velen die een slechte woning hadden, moesten wachten. Het gemeentebestuur blijft zich in spannen het woningtekort te doen verdwijnen. Begonnen werd met de bouw van 112 woningen in West, het bejaardencentrum en 68 bejaarden woningen. Van 1963 t/m 1969 kwamen 466 woningen gereed en de bevolking nam toe met 729 personen. Verbetering accomodatic onderwijs Veel aandacht wordt gevraagd voor de bestemmingsplannen, de aankoop van grond voor woning bouw en de woningbouw zelf. Be langrijk is de constructieve bijdrage van „Beter Wonen". Belangrijk wa ren de accomodatieverbeteringen voor het onderwijs. Binnenkort zal de nieuwe chr. basisschool worden geopend, terwijl dit jaar wordt be gonnen met de bouw van de nieuwe openbare basisschool in West. Hel hopen is op een nieuwe R.K. basis school en vervanging van het oude gedeelte van de Beatrixschool. Nodig is een aanvullende uitkering uit het Gemeentefonds, om andere projekten uit te voeren; verbouw Concertzaal, bouw sporthal en/of zwembad, uit breiding jachthaven e.d. De heer Kastelein bracht een dankwoord uit voor de hulp geboden bij de mijnramp en de spoedige scha deregeling. De sluiting van Superdam noemde de burgemeester tragisch. Hij meen de dat een complex van faktoren oorzaak is en kon zich niet voorstel len dat gebrek aan vrouwelijk per soneel tot de sluiting heeft geleid. Ondanks de gevoelige slag, is er toch een verwachting dat de werkgele genheid zal toenemen. Uitbreiding ziekenhuis De burgemeester sprak de wens uit dat Schouwen-Duiveland tolvrij wordt van noord naar zuid en ver wees naar de aardgasaansluiting eind 1970. De beslissing zal vallen over de uitbreiding van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. Per 1 januari kwam praktisch de fusie van de vleeskeuring (ot stand. Gememoreerd werd het verscheiden van het raads lid de heer Van Weelden en dc ere burger der gemeente, de heer B. W. Schot. Talrijk waren de jubilea. De heer Kastelein besloot: „mogen be stuurders en allen die hun diensten verlenen aan de gemeente dit in 1970 doen in prettige verhoudingen, zodat wij aan het eind van het jaar kun nen zeggen: het was goed". Antwoord nestor Het oudste i"aadslid, de heer J. G. L. Simmers, beantwoordde de nieuw jaarstoespraak onder aanbieding van de beste wensen voor de burgemees ter en zijn gezin, de secretaris en het gehele gemeentepersoneel. Met het oog op de dit jaar te houden ge meenteraadsverkiezingen hoopte hij dat ook de nieuwe raad gezamenlijk en eendrachtig voor de gemeente zijn besle krachten zal geven. De heer Simmers was van mening dat van alle taken de woningbouw de voornaamste plaats inneemt in ver band met de stadsuitbreiding. Ook de stadssanering verdient de volle aandacht en wat dit punt betreft mag de raad zich verheugen in een steeds groeiende belangstelling van de bevolking. „Sanering is een harde noodzaak voor Zierikzee als woon stad maar eveneens als recreatie- stad, want het is juist het oude stadsdeel dat aantrekkingskracht uit oefent op dc toeristen". Hij pleitte voor een goede toeristische infra structuur en dacht de jachthaven hierin een voorname plaals toe'. Om leefbaarheid „Wij zullen blijvende aandacth moeten hebben voor de leefbaar heid van onze siad voor al zijn bewoners. Dat stopt niet met een sporthal en een zwembad: met name voor de jongeren zullen wij ruimten moeten scheppen voor een zinvolle vrijetijdsbesteding'. De heer Simmers dacht in dit verband een te bouwen sporthal meer funkties le geven en of de Concertzaal niet in dien zin kan worden aangepast, dat ook daar andere activiteiten dan de traditionele schouwburgzaken kun nen worden gepleegd. De raad betreurde dc sluiting van een confectiebedrijf. Ook de raad be twijfelde dat de oorzaak van de slui ting gelegen is in de omstandigheid dat dit bedrijf geen vrouwelijk per soneel kan aantrekken. De heer Sim mers zag dit gaarne onderzocht „want dit zou anderen kunnen weer houden zich hier te vestigen". Tot slot sprak hij de hoop uit dat de raad in staat zal mogen worden ge steld van het jaar 1970 voor Zierik zee een goed jaar te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2