Boeiende eauserie op vergadering van het Nut en Vogelwacht Kring Zeeland Ned. Rode Kruis in 1969 STREEKNIEUWS Voor 30 jaar LAATSTE NIEUWS Wat biedt de BEELDBUIS 595ste Staatsloterij Elfjarig turntalent van „Delta-Sport" werd ZEBRA-kampioene ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dingdag 27 januari 1970 Nr. 20312 Het leven in de Zeeuwse zee-ariuen HAAMSTEDE. 23-1. Voor het Nutgdepartement llaaimtede-Burgh in combinatie met de Vogelwacht ..Schouwen-Duiveland" sprak in ho tel Bom drs. M. N. v. d. Wolff ver bonden aan het hydrobiologisch Proefstation te Wemeldinge over: „Het leven in onze zeearmen". Daar spreker door de mist werd opgehouden en bij het betreden van hotel Bom bovendien zijn dozen dia's tegen de grond gingen, begon spre ker pas te 9.15 uur zijn lezing. In middels had de Nutsvoorzitter de heer N. H. Lysen de maar matig op gekomen belangstellenden welkom geheten en de Vogelwacht - voorzit ter de heer J. P. C. Boot wat mede delingen had gedaan o.a. over de actie „Vriend van de ooievaar", uit gaande van de Ned. Ver. tot Bescher ming van Vogels. Aan de bescher ming van het milieu zal veel meer aandacht besteed moeten worden. Elke boom is nl. een zuurstoffabriek en elk wasmiddel heeft een nadelige invloed op het water ,om maar een paar voorbeelden te noemen. Nadat in het kort speker iets over het Zuiderzee-onderzoek, de geschie denis van het Delta-instituut en het lopende onderzoek in het Deltagebied had verteld, kwam hij tot een be schrijving van de huidige toestand en in het bijzonder in het gebied dei- Zeeuwse wateren. Het mooiste estu arium dat we hebben is de Wester- schelde. (Een estuarium is een ri viergedeelte waar getijden heersen). Via de Westerschelde stromen per seconde 60 a 70 m:'. rivierwater naar zee. (Ter vergelijking: door de Rijn 200 m:'. en door de Maas 300 m:t.; alle poldergemalen uit het Deltage bied brengen het tezamen per secon de tot slechts enkele m;1.). Het zoutgehalte Het afstromende rivierwater wordt bij het naderen van de zee steeds meer verdund met zeewater. Naar zee neemt dus het zoutgehalte sterk toe. Eb en vloed zorgen hierbij ook nog voor schommelingen in het zoutge halte. De Oosterschelde kreeg een enigszins ander karakter door de aanleg van de Kreekrakdam, waar door de invloed van het zoete water werd verminderd. Eb en vloed spe len hier echter een grote rol en spre ker berekent de „zoutwatervoorraad" in de Oosterschelde op ca. 5 miljoen ton. Van de in een dergelijk gebied le vende lagere diersoorten wordt een groot aanpassingsvermogen ten aan zien van de verschillen in het zout gehalte gevergd. Spreker behandelde een aantal van deze „zeewormen" waarbij bleek dat ook de gesteldheid van de bodem (korrelgrootte van het zand bv.) van invloed is op hun voorkomen. Vogelvoedscl Veel dezer wormensoorten en „schelpdieren" dienen als voedsel voor typische vogels van ons Delta gebied. Een aantal werden aan de hand van dia's nader genoemd. De scholekster eet in hoofdzaak 2-jarige kokkels (kokhanen), de kanietstrand- loper 1-jarige. Ook de hier op som mige plaatsen voorkomende rotgans staat in verband met de kokkels. Be halve zeegras eet ze nl. ook darm- wier en dit laatste kan zich alleen ontwikkelen op plaatsen waar kok kels leven. De kluut is gebonden aan bepaalde slijkgarnaaltjes e.d„ voor komend in ondiep brak water en op Rijker na overval BRUSSEL, 26-1. De Brusselse eigenaresse van een radio- en televisiezaak is in het afgelo pen weekeinde rijker gewor den van een overval, niet al leen in ervaring maar ook in contanten. Twee jongelui kwa men haar winkel binnen met de bedoeling de kas te roven. Een van hen legde, om geen argwaan te wekken, een brief je van 1000 fr. op de toonbank, zogenaamd om iets te kopen. Daarna bedreigden ze de vrouw met een luchtdrukpis tool en sommeerden haar het geld uit de kassa af te geven. De 54-jarige vrouw werkte het tweetal echter met vuistslagen de winkel uit. Na dat karwei tje geklaard te hebben ontdek te ze dat de 1000 fr. nog op de toonbank lagen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sommelsdijk: R. C. Cuperus, Ede; te Lunteren: J. H. Vlijm, Krimpen a/d IJssel. Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger vanh et sanato rium te Zeist: J. Voorsteegh, Utrecht; het beroep van de Gen. synode tot predikant voor b.w. (secretaris Raad voor de Zaken van Overheid en Sa menleving): drs. J. E. van Veen, Vlaardingen. Bedankt voor Bruchem-Kerkwijk: J. H. Vlijm, Krimpen a/d IJssel. Geref. Kerken Beroepen te Nieuw Vennep: P. Popma, Zutphen; te Urk: H. R. Groenevelt, Barneveld. Aangenomen naar Drachten: D. D. Soepboer, Lutjegast, die bedankte voor Den Ham. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Murmerwoude: J. Westerink, Haamstede-Kerkwervc. Geref. Gemeenten Beroepen te Veenendaal: P. Blok, Dirksland. erg modderige bodem. Verder wer den nog behandeld de wulp en de tureluur die eveneens nauw verbon den zijn aan de huidige gesteldheid der Oosterschelde. In zijn slotwoord kon spreker vaststellen dat, wanneer in de toe komst de Oosterschelde is afgesloten, er voor haast al deze genoemde vo- ZIERIKZEE, 26-1. In de fraaie sporthal te Vlissingen vonden zater dag de kringkampioenschappen toe- stelturnen meisjes tot 16 jaar plaats voor een talrijk publiek. Opmerke lijk was dat juist de jongste deel- neemstertjes op voortreffelijke wijze de boventoon voerden. Het was duidelijk aan de behaalde resultaten te zien dat sedert een paar jaar enkele verenigingen uit de ZEBRA-ki-ing met eigen trainings klassen werken om het jeugdige ta lent beter op te leiden. De wedstrijd van zaterdag heeft ook duidelijk aangetoond dat er vol doende jong talent en goede leiding is om het keurturnen in de ZEBRA- kring in stand te houden. Het is dan ook te hopen dat het bestuur kans ziet om de beschikbare krachten te ZIE1RKZEE, 26-1. Uit het dezer dagen verschenen verslag over het laatste kwartaal van vorig jaar van de Kring Zeeland van het Ned. Rode Kruis blijkt dat Zeeland met de in zameling 1969 de „ton" heeft gehaald. Zelfs nog ruim f 2.000.hoger, want het eindresultaat luidt f 102.056 of 141,5 procent van het streefbedrag, (vorig jaar f 96,697 of 135 procent) hetgeen f 5.359 hoger is. Dit betekent dat Zeeland voor de zeventiende maal, ook landelijk, de ereplaats heeft bereikt. Dit kan ook gezegd worden van de afdeling St. Philipsland welke landelijk voor de veertiende en - provinciaal bekeken voor de zestiende maal - nummer één werd. Het lukte de afdeling Schouwen Westhoek weer voor de derde achtereenvolgende ..maal de tweede plaats in Zeeland in te ne men en wel met f 4.411 in 1969 tegen CHICAGO. Een brand teisterde het Hiltonhotel te Chicago. Vele gasten werden bij de moeilijke red ding gewond. Twee personen kwa men om het leven. Scheepvaartberichten Atys, 26-1. 300 m. Z Saigon. Ampenan, 24-1. 180 m. ZO Madeira. Calamares, 24-1. 135 m. NW Aruba. Geeststar, 24-1. 200 m. W Lands End. Kelletia, 24-1. 270 m. NO Belem. Kara, 26-1. Eastham naar Norden ham. gels geen bestaansmogelijkheden meer zijn door het wegvallen van hun voedselbron, nl. de op de bijzon dere Deltawateren aangewezen wor men, weekdieren en lagere planten. Aan het slot dankte de heer Boot spreker voor zijn duidelijke, maar voor de toekomst beangstigend be toog. bundelen, zodat met vereende krach ten geprobeerd kan worden om door te stoten naar het landelijk niveau. Een kans hiertoe is thans immers ze ker aanwezig. De elf-jarige Cora Hoogstrate van Delta-Sport uit Zierikzee - enkele weken geleden reeds kampioene by een andere wedstrijd - slaagde er in ook in deze wedstrijd, welke het to tale keurturnprogramma omvatte, kampioene te worden. Haar zusje Anke, vorig jaar nog 25ste in deze wedstrijd, verhoogde de feestvreugde toen zy er in slaagde de tweede plaats te bezetten. De 12-jarige Corrie Lindenberg uit Yerseke maakte het de zusjes Hoog strate overigens bepaald niet ge makkelijk. Zij stond nl. na drie van f 3.805 in 1968. Brouwershaven be reikte in 1969 in de Zeeuwse rang orde de vijfde plaats, in 1968 de der de. Bruinisse: in 1969 de elfde plaats, in 1968 de tiende; Duiveland in 1969 de derde plaats, in 1968 de vijfde. Schouwen Westhoek bezette zowel Üfl 1969 als in 1968 de tweede plaats. Zierikzee: in 1969 de zevende en in 1968 de zesde plaats. Medegedeeld wordt verder dat de boottocht 1970 in zeeland zal plaats vinden van 21-26 september. Het viiikeii-liouden DEN HAAG, 26-1. Naar aanlei- ding van circulerende onjuiste be richten over het houden van vinken deelt het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk het volgende mede: Onlangs werden de statuten van de Nederlandse Bond van Vinken- houders koninklijk goedgekeurd. Deze goedkeuring houdt slechts de erken ning als rechtspersoon in van deze bond en derhalve geen wijziging van het wettelijk verbod tot het houden van zang wedstrijden met vinken, van het verbod deze vogels te vangen, te vervoeren en te verhandelen. Geheel los van deze goedkeuring staat - aldus het ministerie van c.r. m. - de kweekproef met vinken, die op verzoek van dit ministerie door het Rijksinstituut van Natuurbeheer in nauwe samenwerking met de Ne derlandse Bond van Vinkenhouders wordt uitgevoerd. ZIERIKZEE „Planten en dieren in hun mileu" Op vrijdag 30 januari a.s. zal dooi de oud-Zierikzeeënaar de heer J. J. C. Tunis voor de Ver. van Vrijz. Hervormden alhier een praatje wor den gehouden over het onderwerp „Planten en dieren in hun milieu". Deze causerie woxdt gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw en zal worden toegelicht met een aan- de vier onderdelen nog met 0,05 punt voorsprong op de eerste plaats. Ze verloor echter door een minder goede sprong, waarbij ze zelfs nog gepas seerd werd door Joke Aartsen uit Goes die de derde plaats veroverde. Op de balk was Cora Hoogstrate met 9,1 punt onbetwist de beste. Corrie Lindenberg presteerde het zelfde aan de brug ongelijk: met 8,4 werd zij aan dit toestel niet meer ge passeerd. Bij de vrije oefeningen op muziek kon Anke Hoogstrate zich met het fraaie cijfer van 8,8 de beste noemen. Jennie Hooydonk uit Ber gen op Zoom was met 8.95 de beste paardspringster. Tinie Koster van Delta-Sport turnde weer een con stante wedstrijd. Ze eindigde op de veertiende plaats en was zodoende t.o.v. vorig jaar weer een stapje ver der. Hopelijk weet Tinie nog eens door te stoten naar de top, want ze heeft het beslist in zich. Uitslagen Na het uitreiken van de wisselbe ker met oorkonde aan de nieuwe ZEBRA-kampioene Cora Hoogstrate en bovendien voor de drie hoogge- plaatsten nog een fraaie medaille kwam het einde van deze geslaagde dag. De volgorde van de eerste vijftien is als volgt: Cora Hoogstrate, Delta- sport 33,75; Anke Hoogstrate, Delta- sport 33,4; Joke Aartsen, Volharding Goes 32,65; Corrie Lindenberg, VZOS Yerseke 31,3; Matty Corstanje, Vol harding Goes 31,1; Susy Grootjans, VTV Vlissingen 31,05; Ria Flipse, VTV Vlissingen 30,45; Janneke Bur gers, WIK St. Annaland, 30,05; Anja v. d. Sande, ASTROW, Souburg 28,85; Janneke Cooyevaar, VTV Vlissingen, 28,1 Annelies Clarisse, VTV Vlissingen, 27,8; Jenny van Hooydonk, UDI, Bergen op Zoom 27,65; Emmie de Poorter, ASTROW, Souburg 27,65; Tinie Koster, Delta- sport Zierikzee 27,00; Ria de Visser, ASTROW Souburg, 26,35. NEW YORK. Op verzoek van 47 Afrikaanse en Aziatische landen zal de Veiligheidsraad woensdag in New York bijeenkomen om zich te beraden over de toestand in Nami bië, het voormalige Zuidwest-Afrika. PARAMARIBO. Kardinaal Alfrink zal in verband met de bisschopwij- ding van pater Zichem cssr naar Su riname reizen. Ook de bisschop van Willemstad, mgr. Holterman, zal de plechtigheid, die op 8 februari in de kathedraal Petrus en Paulus te Pa ramaribo zal plaatsvinden, bijwonen. ZIERIKZEE. Een echtpaar kwam in de nacht door kolendampvergifti ging om het leven. ZIERIKZEE. In het centrum van de stad kwam het tot hevige sneeuwbalgevechten, waaraan velen zich hebben geërgerd. NOORDGOUWE. In café Qannoo te Schuddebeurs vergaderde de ijs- club „Noordgouwe". ELLEMEET. De eendenkooi onder dze gemeente, met omgeving, annex een hofstede, werd verkocht. ZIERIKZEE. (Adv.). Scheerzeep in kuipjes 12 ct.; thermosflessen 44 ct.; fluitketels f 1,08; witte emaille borden 19 ct.; heren portemonnaies, echt leder 49 ct. KERKWERVE. Per 1 januari be droeg de bevolking van deze ge meente 819 personen. NIEUWERKERK. Door bemidde ling van het Groene Kruis wordt al hier een cursus huishoudelijk zie kenverpleging gegeven. OOSTERLAND. De ijsclub „Win terleven" organiseerde geslaagde schaatswedstrijden voor ouderen en jongeren. ZIERIKZEE. Er drijft veel ijs in de Oosterschelde, dat zich in de richting van de Zandkreek beweegt. ZIERIKZEE. (Adv.). Twee pakjes zeeppoeder 15 ct.; 1 fles bleekwater 5 ct.; 1 pond soda 1 ct.; 1 pakje chloor 1 ct.; 1 werkborstel 12 ct. DUIVELAND. Enkele personen weigerden mede te werken aan een verduisteringsproef van de luchtbe schermingsdienst. Proces - verbaal iverd opgemaakt. Prinses Irene in ziekenhuis le Nijmegen NIJMEGEN, 27-1. Hare konink- lijke hoogheid prinses Irene is van morgen (dinsdag) rond acht uur voor haar aanstaande bevalling in het St. Radboud-ziekenhuis te Nijmegen aangekomen. Zij was vergezeld door haar echtgenoot, prins Carel Hugo van Bourbon van Parmo. tal kleurendia's. De heer Tanis is verbonden aan het Rijks Instituut voor Natuuron derzoek (het RIVON) te Zeist. Het betreft hier wel een zeer actueel on derwerp dat gebracht wordt in het begin van het jaar 1970 dat is uit geroepen tot wereldnatuurbescher- mingsjaar, temeer omdat men met name ook op Schouwen-Duiveland gesteld is met de problemen rond het natuurbeheer. Filmvoorstellingen in „De Lichtboei" Ook heden (dinsdag)avond wordt in „De Lichtboei" voor jongelui van af 13 jaar weer een filmvoorstelling gegeven. Morgenmiddag, woensdag draait er een film voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Vertoond wordt „Dik en Dun in het Vreemelingen- legioen". Bovendien is er woensdag middag weer een kleutervaria, met film, fröbelen, kleien, enz. voor kinderen tot en met 6 jaar. Vijf en twintigste Avondvierdaagse De Zierikzeese Avond Vierdaagse zal dit jaar gehouden worden op 15, 16, 17 en 18 juni a.s. Het organisatie comité is van oordeel dat vroegtij dige publicatie van deze data van belang kan zijn voor de deelnemers, in het bijzonder scholen en vereni gingen, zulks in verband met andere plannen en activiteiten. Nog zij ver meld dat dit de 25ste Avond Vier daagse zal zijn en dat het comité zich beraadt hieraan een bijzonder tintje te geven. BRUINISSE Weel vol gestoit Toen destijds Stelleboersweel was gedempt, stelde de heer P. L. Krepel te Bruinisse welwillend zijn weel beschikbaar voor het storten van vuil. Aan alles echter komt een ein de en ook deze weel is thans vrij wel gedempt. Wie daar nu nog vuil of afval brengt, loopt kans bekeurd te worden. Zo heeft de gemeente er weer een probleem bij. Waar immers moet men thans blijven met het af val, dat niet door de reinigingsdienst wordt meegenomen? Vertrek bedrijfsleider Binnenkort gaat een bekende plaatsgenoot Schouwen-Duiveland verlaten. De heer L. Bij de Vaate te Bruinisse, tot voor kort bedrijfslei der op het proefbedrijf „De Schelde- monden" te Bruinisse, gaat zich met terwoon op Noord-Beveland vesti gen, waar de proefbedrijven in Zee land worden geconcentreerd. DODELIJKE ONGELUKKEN MADE. In het Ignatiusziekenhuis te Breda is overleden de 67-jarige broeder Willibrodes (Adrianus van Schendel) die ernstig gewond werd toen hij in de bebouwde kom van Made met zijn auto geen voorrang verleende aan een van rechts ko mende auto. BREDA. De 39-jarige bromfietser P. van der Pas uit Breda is bij een aanrijding zo ernstig gewond geraakt dat hij op weg naar het ziekenhuis overleed.. Op een voorrangskruising verleende hij geen voorrang aan een personenwagen. iROTTERDAM. Op een niet bevei ligde spoorwegovergang in Rotter- dam-Z. is een personenauto gegrepen door een goederenlocomotief. De wa gen werd bijna 90 meter meege sleurd. De bestuurder van de auto, de 33-jarige lanmeter J. H. van Oos- trom uit Barendrecht, kwam bij het ongeluk om het leven. ROTTERDAM. Op de Varkenoord- se brug in Rtterdam is de 63-jarige Rotterdammer W. H. van den Herik bij een verkeersngeluk om het leven gekomen. De heer Van den Herik slipte met zijn bromfiets in de tram rails, juist toen hem e enautbus pas seerde. Hij raakte daarbij onder de bus en was op slag dood. WINSCHOTEN. In het „St. Lucas- ziekenhuis" in Winschoten is de 54- jarige heer Derks uit Winschoten overleden aan verwondngen die hij op de provinciale, weg Veendam- Oude Pekela had opgelopen bij een frontale botsing. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NUMANSDORP. Een telle brand heeft aan de Schuringsedijk in Nu- mansdorp een grote landbouwschuur in gebruik bij de landbouwer P. Maasdam, in de as gelegd. ALMELO. De eigenaren van twee koffiebars in Almelo hebben beslo ten voortaan Ambonese jongens te weren. Aan de toegangsdeuren van hun zaken is een bordje gehangen met de tekst: „Puntje Rood en El- ckerlyck zijn met toestemming van de Wierdense ijkraad gesloten voor ambonese jongens". Meisjes zijn dus wel welkom. Indiase boeren bezetten velden van landeigenaren TRIVANDRUM, 26-1. In de In- diase staat Kerala zijn één persöon gedood en verscheidene anderen ge wond toen de politie het vuur opende op een groep boeren die de velden van landeigenaren bezetten. Een po- litie-charge had eerder geen resul taat gehad. De boeren, die op de rijstvelden zelfs landarbeiders aanvielen, zijn naar men aanneemt sympathiesan ten van de marxistisch-communis- tische partij, die een actie voert om met geweld de landlozen aan land te helpen. WOENSDAG 28 JANUARI. NED. I. In de middag brengt de AVRO een beetje voetbal. In „Geen woorden maar daden" komen de spelertjes van het Bredase NAC uit tegen die van Allemarmia Aken. In de vooravond „Scala" en de rubriek van de gezamenlijke kerken „Ken merk". Aansluitend aan het jour naal politiek met het Gereformeerd Politiek Verbond en een Socutera- filmpje over het werk van de Ne derlandse vrijwilligers. De hoofd film komt uit Duitsland. Het is een oudje, nl. de UFA-showfilm „Allo- tria" uit de vooroorlogse tijd. We zien bekende figuren uit die tijd zo als Heinz Rühmann, Renate Muller en Adolf Wohlbrück. In deze vro lijke comedie leren we twee ver stokte vrijgezellen kennen, die beide op het liefdespad gaan. Dat levert de nodige verwikkelingen op want de ene, een knappe autocoureur, pikt het meisje af van de andere, een rijk zakenman. Dan volgt nog een aflevering van „Eigentijds"". „Match fiir drie Spieier" is een poging van de bekende voortrekker van de elektronische muziek, Mauricia Ka- gel, om instrumentale muziek tot theater te maken. Zijn stuk is voor al beweging. De uitvoerenden zijn Siegfried Palm en Klaus Starck, violoncel en Christoph Caskel, slag werk. NED. 11. In een aflevering van het „Audubon natuurtheater" is het onderwerp het Wildlife Island, dat in de buurt van Toronto ligt en waar men allerlei diersoorten in hun eigen omgeving kan zien. Dan een aflevering van „Info", gepresenteerd door Ilse Wessel en Jaap van Mee leren. Na het journaal hel program ma van Willem Duys: „Jonge men sen op weg naar het concertpodium" Hij gaat op bezoek bij het Rotter dams conservatorium. Lunchpauze is een eenacter van de bekende auteur John Mortimer over twee mensen, een man en een meisje, die elkaar tijdens de lunchpauze ont moeten op een hotelkamer. Hun verhouding wordt door een reeks el kaar opvolgende beelden duidelijk gemaakt. In Spreekuurbehandelt dokter A. C. van Swol vervolgens een aantal medische problemen. DONDERDAG 29 JANUARI. NED. I. Het eerste deel van het VPRO-programma is gewijd aan de vrouw. Ton Hasebos wil laten zien hoe de vrouw veranderd is in de laatste decennia en hoe ze nog ver anderen kan. Na het nieuws weer een surrealistisch filmpje van de Japanse cineast Yoji Kuri. „In „We reld op wielen" de test van de auto van het jaar nl. de Fiat 128 en ver der o.m. beelden van de Rally van. Monte Carlo. „Wetenschap en Oor logis een documentaire over de conflictsituatie die voor sommige wetenschapsmensen ontstaat als hun werk in dienst wordt gesteld van de oorlog, in casu de vernietiging van de mensheid. Rob van der Lin den maakte in Zuid Frankrijk de verfilming van het boek „Op straffe des doods" van George Simenon. Het verhaal speelt zich af op een eilandje voor de Franse zuidkust. De hoofdpersoon wordt daar gecon fronteerd met zijn verleden. Hij pro beert steun te vinden bij zijn vrien den, maar zij blijven afzijdig. De acteurs zijn Kees Brusse, Rogert Coorens, Bert v. d. LindenLoes Hensen, Hans Pauwels, André van den Heuvel, Matthieu van Eysden en John Leddy. NED. II. De vooravond is nog voor de NOS met „Scala" en „Van gewest tot gewest". Na het journaal dan de TROS waarbij de Tros-toto het spits afbijt en Mary Schuurman de kijkers nieuwe vragen stelt. Dan een aflevering van „De zeven zeeën" de Italiaanse filmserie van Bruno Vailati over wat er allemaal onder de waterspiegel te zien is. We krij gen beelden van een potvissenjacht met harpoenen en van scheepswrak ken in de Atlantische Oceaan. Dan een show van Rosita Bloom, op nieuw getiteld „Roosje zag een knaapje staan". Het knaapje is deze keer de componist-pianist Ruud Bos. De TROS-avond sluit met het spel letje „Wegwezen", de quiz voor auto rijdende echtparen met parate ken nis op het gebied van het toerisme, autotechniek, wegomstandigheden, verkeersveiligheid en verkeersre gels. Het Convent van Kerken en het IKOR sluiten de avond af met het programma „Tot Armageddon", een documentaire van de BBC, die het werk van de Jehova's Getuigen aan een beschouwing onderwerpt. WOENSDAG 28 JANUARI. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.50 Pauze18.51 Reclame; 18.55 Nieuws in het kort; 19.00 Reclame19.04 Scala; 19.31 Kenmerk; 19.55 Reclame 20.00 Journaal; 20.15 Reclame; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Socutera; 20.35 Allotria; 22.10 Eigeritijds; 22.40 Journaal; 22.45 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.50 Pauze; 18.51 Reclame; 18.55 Nieuws in het kort; 19.00 Reclame; 19.04 Audubon natuurtheater; 19.30 Info; 19.55 Reclame; 20.00 Journaal; 20.15 Reclame; 20.20 Jonge mensen op weg naar het concertpodium; 21.10 Lunch pauze (eenakter); 21.40 Spreekuur; 22.10 Journaal; 22.15 Teleac; 22.55 Einde. DONDERDAG 29 JANUARI. NED. I: 1S.45 Fabel; 18.55 Jour naal; 19.04 In het teken van de vrouw: 20.00 Journaal; 20.20 Eggs; 20.30 Wereld op wielen: 21.00 We tenschap en oorlog; 21.45 Op straffe des doods; 22.30 Journaal; 22.35 Te leac; 22.40 Bij leven en welzijn; 23.10 Einde. NED. 11: 18.45 Fabel; 1S.55 Jour naal; 19.04 Scala; 19.30 Van gewest tot gewest; 20.00 Journaal; 20.20 Tros-toto20.40 De zeven zeeën; 21.30 Roosje zag een knaapje staan (3); 21.55 Wegwezen; 22.25 CVK- 1KOR; 22.55 Journaal; 23.00 Einde. Advertentie 27 januari 1970 Tweede klasse Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van f 15,- f 50,- f 50,- f 100,- f 100,- f 200,- f 400,- f 1.000,- zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: 2.000,— is gevallen op het nummer: 2.000,— is gevallen op het nummer: 2.000,— is gevallen op het nummer: 2.000,— is gevallen op het nummer: 2.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,- is gevallen op het nummer: De prijs van 50.000,— is gevallen op het nummer: De extra prijs van 100.000,- is gevallen in serie H op nummer en de troostprijs van 2.000,- op nummer van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Op de plaats van de vraagtekens van de in deze lijst vermelde nummers, kwam hel nummer op de telex niet volledig door. 0 48 288 429 850*) 3857 074702 073256 031599 029793 009815 068058 024887 004242 004242 Kriiigkainpioenschappeu toestel turnen te Vlissingen i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3