DE VERKEERDE DADER S.E.R .-commissie ontwerpt advies voor gedragsregels bij fusies Wat biedt De besprekingen Oost- en West-Duitsland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 januari 1970 Nr. 20311 1 fc fc t J d BEELDBUIS? Jaanergadering afdeling Zierikzee N.C.V.B. DINSDAG 27 JANUARI. NED. I. Na de dierenbosse avon turen en het journaal gaat de KRO van start met een nieuwe Ameri kaanse serie The Queensland I, in de Nederlandse benaming Geen zee te hoog. Het is een lolserie over de be manning van een groot passagiers schip. Wat ernstiger is de tweede uitzending. Het is Verslag op dins dag met Cees Boomkens. Na het journaal voor de tweede maal in de ze week David Frost. Voor de twee de keer in deze uitzending Gerri Grainger en de zanger met de flu welen stem Sharp Lewis. Na Van avond in Nieuwspoort de volgende serie uit het buitenland. Het is de Wrekers. Tara King en John Steed verbazen zich, dat geheime doku- inenten zijn verdwenen uit een labo ratorium. Het raadsel blijkt moeilijk op te lossen, maar natuurlijk wordt het raadsel opgelost. Aansluitend aan het laatste nieuws brengt Teleac in- formatie over een cursus Studeren aan de universiteit. NED. II. Na de fabel en het jour naal Scala en de honderdzoveelste aflevering van Peyton Place. Stella gaat samen met dr. Rossi een hapje eten bij Ada Jacks en ze ontmoet Steven Cord. Na het journaal de vierde aflevering van de Overleven den, het feuilleton van Harold Rob- bins over de betere kringen. Nieuwe problemen in deze aflevering van de Carlyses. Op zeker moment komt ill. een rijke Griek opdagen die de wér kelijke vader van Jeffry blijkt te zijn. Voetbal is er ook, dank zij Avro's Televizier, die weer een wed strijd uit de Engelse league uitzendt. Om tien uur volgt dan nog het ma- gazin van Wibo van der Linde. MAANDAG 26 JANUARI. NED. L: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.50 Pauze; 18.51 Reclame; 1.55 Nieuws in het kort; 19.00 Reclame; 19.04 De scheepspongens van Bontekoe; 19.14 De waaier van Seville; 19.30 Twee kamp, quiz; 19.55 Reclame; 20.00 Journaal; 20.15 Reclame; 20.20 Hier en nu; 20.45 Please sir; 21.10 Ge vraagd; 22.15 Beeldlijnen; 22.35 Jour naal; 22.40 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.50 Pauze; 18.51 Reclame; 18.55 Nieuws in het kort; 19.00 Reclame; 19.04 Scala; 19.30 Coronation street; 19.55 Reclame; 20.00 Journaal; 20.15 Re clame; 20.20 Indisch ABC; 21.10 Sherlock Holmes; 22.00 Beroemde dierentuinen; 22.25 Achter het Nieuws; 23.05 Journaal; 23.10 Einde. DINSDAG 27 JANUARI. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant18.51 Reclame; 18.55 Nieuws in het kort; 19.00 Reclame; 19.04 Geen zee te hoog 19.30 Verslag op dinsdag; 19.55 Re clame; 20.00 Journaal; 20.15 Reclame 20.20 David Frost-show; 21.10 Van avond in Nieuwspoort; 21.50 De wre kers; 22.40 Journaal; 22.45 Studeren (Teleac); 22.50 Schaken voor begin ners: 23.20 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.50 Pauze; 18.51 Reclame; 18.55 Nieuws in het kort; 19.00 Reclame; 19.04 Scala; 19.30 Peyton Place; 19.55 Re clame; 20.00 Journaal; 20.15 Recla me; 20.20 The survivors; 21.10 Sport- panorama; 22.00 Televizier; 22.50 Journaal; 22.55 Einde; COTONOU. Het Internationale Ro de Kruis heeft van de Nigeriaanse regering machtigingen gekregen tot het openen van een luchtbrug tussen Cotonou en Nigeria voor het vervoer van medicamenten en levensmidde len uit zijn voorraad in Dahomey. ZIERIKZEE. 21-1. Vorige week hield de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. de jaarvergadering in het hervormd verenigingsgebouw, die door de presidente, mevrouw Ver- heul-Hartemink werd geopend met het laten zingen van Psalm 16 vers 1. waarna zü voorging in gebed. Zg las vervolgens Math. 25 vers 1 tot 13 en hield een korte meditatie hierover. Na gezongen te hebben Gezang 108 vers 2 en 3 kreeg de secretaresse ge legenheid haar jaarverslag voor te lezen. Het financieel verslag was niet aanwezig door ziekte van de pen- ningmeesteresse en zal in de volgen de vergadering behandeld worden. De vergaderzaal was zeer smaak vol opgesierd met bloemen en plan ten. Een en ander was deze avond verzorgd door mevrouw v. d. Linde omdat mevrouw v. d. Kwast, die dit reeds tien jaar had verzorgd, had la ten weten dit niet langer te kunnen doen. De presidente dankte mevrouw v. d. Kwast heel hartelijk voor de zorgen al die jaren aan dit werk be steed en zij sprak haar vreugde er over uit dat mevrouw v. d. Linde be reid was deze taak te doen. Twee da mes, n.l. mevrouw Bolijn en me vrouw de Jonge, traden op het po dium in prachtige 19e eeuwse kos- Koperdiefstal uit opslagruimte vau transportbedrijf SPRANG-CAPELLE, 25-1. In het Brabantse Sprang-Capelle is in het afgelopen weekeinde uit een opslag ruimte van een transportbedrijf 900 kilogram koper gestolen met een waarde van circa f 10.000. De eige naar van het bedrijf was niet tegen diefstal verzekerd. De daders zijn vermoedelijk, na dat zij de toegang tot de opslag ruimte hadden geforceerd met hun auto naar binnen gereden. Ook vorig jaar werd uit deze ruimte een grote hoeveelheid koper gestolen. De ko perdiefstal in Sprang-Capelle is er één van de vele, die de laatste jaren in Brabant en Zeeland zijn gepleegd en die tot nu toe onopgelost zijn ge bleven. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Grijpskerke: kand. L. Oosthoek, Utrecht; te Ermelo (toez.): W. J. Doude van Troostwijk, Dor- werd-Heelsum; te Hasselt (Ov.) (toe- zeggine): J. den Besten, Huizen (N.H.) Bedankt voor Leeuwarden: J. Fol- kertsma, Apeldoorn. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Groningen: O. J. Dou- ma, Assen en drs. A. N. Hendriks, Delft. Bedankt voor New Westminster en voor Toronto (Can.): W. Wieringa, Berkel en Rodenrijs. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Rotterdam-West: M. Vlietstra, Werkendam; te Alphen a.d. Rijn en te Nieuwpoort: P. Sneep, Zaamslag. Tweetal te Rotterdam-West: G. Bouw, Scheveningen en M. Vliètstra, Werkendam. Bedankt voor Deventer: K. Boer- sma, Haarlem-Noord. Ger. Gemeenten Beroepen te Oud-Beijerland: Chr. van den Poel, Yerseke; te Ooster- land: D. Hakkenberg, Dordrecht. tuum met zeer wijde hoepelrokken, waarop grote zakken waren genaaid. Deze zakken zaten vol met pakjes voor de z.g. pakjesavond die werd gehouden. De dames kwamen met ook nog een grote mand vol pakjes aan de arm de trapjes af en begon nen hun pakjes aan de aanwezigen te verkopen. Een en ander was een zeer fraai gezicht. De dames die hun tijd eraan gaven, vooral aan 't ma ken van de kostuums, konden volop meegenieten van het resultaat. De verkoop bracht f 66,00 op. Er werd ook nog een verloting met mooie prijzen gehouden die f 91,00 op bracht. Bestuursverkiezing Na de pauze was het voornaamste de bestuursverkiezing, daar door vertrek en het niet meer verkiesbaar zijn, vier nieuwe bestuursleden geko zen moesten worden. Dit werden de dames Ringelberg-b. d. Vate, Week hout-Zijdeveld, Kouwer-Gagestein en Varél-Kloet. Onder leiding van mevrouw Opij- nen werd hierop een letterspel uit gevoerd met medewerking van meer dere dames, wat zeer amusant was. Mevrouw Lokker vertoonde de door haar gemaakte dia's tijdens het uitstapje van de vereniging vorige zomer naar Keukenhof. De presidente dankte mevrouw Schuls nog hartelijk voor al haar werk als eerste secretaresse voor de vereniging gedaan en bood haar een lepeltje aan. Na het zingen van Ge zang 293 sloot mevrouw Schults de vergadering met gebed. Minirok blijft LONDEN, 24-1. De Engelse man nen hoeven niet langer te tobben over de vraag of de minirok zal ver dwijnen of niet. Volgens de uitslag van een opinie onderzoek, dat in de „Evening Stan dard" is gepubliceerd zullen de meis jes ook in de toekomst de zoom van hun rokjes tot hun dijen optrekken, na een jaar geflirt te hebben met de tot de enkels reikende „maxi". Zes van iedere tien vrouwen heb ben te kennen gegeven de mini's veel aardiger te vinden en dat zij die ook in 1970 zullen handhaven. Zelfs de meerderheid van de dames boven de 65 jaar heeft zich ten gun ste van de mini uitgesproken. Westduitse bijdrage aan wereldvoedselprogram NEW YORK, 24-1. West-Duitsland heeft de Verenigde Naties 30 miljoen mark toegezegd als bijdrage aan het wereldvoedselprogram voor de ko mende twee jaren. Dit bedrag is on geveer een derde hoger dan de vo rige tweejaarlijkse bijdrage. Een derde deel van de som wordt in contanten en dienstverlening ver strekt, de rest in de vorm van leve ranties. De V.N. wil 300 miljoen dol lar voor het program inzamelen. De Amerikaanse senaat heeft vrij dagavond een wetsontwerp inzake de criminaliteit, dat door president Nixon was ingediend, aangenomen. De wet voorziet in een serie maat regelen ter versterking van de wet tige middelen tegen de georganiseer de misdaad. Met het communistische jeugd blad „Komsomolskaya Pravda"" als spreekbuis heeft Rusland weer een heftige aanval gedaan op de leiders van China. FEUILLETON door FRANK VAN FALCKENOORT „Meneer Grooteborg had zijn aow. Wie haalde dat van het postkantoor? U?" De vrouw knikte. „Ik had een machtiging, omdat hij niet kon lo pen Eens in de maand reed ik naar Dorringen om zijn geld te halen: ruim honderdzeventig gulden." „En moest hij daar dan van leven? Aan salaris - uw salaris - was hij al honderdzestig kwijt." „O, hij liet wel eens geld van de bank komen. Dan stuurde hij een brief en kwam men het hem bren gen." „Veel? Waren er briefjes van dui zend bij?" „Dat weet ik niet. Maar ik heb in elk geval nooit briefjes van duizend gezien. Of hij moet ze in zijn porte feuille gestopt hebben. In de kast lag nooit meer dan honderd gulden." „Luister eens, mevrouw de familie beweert, dat er zondags 22 briefjes van duizend in de kast la gen. Meneer Grooteborg heeft ze er uit gehaald, ze voor de ogen van zijn familie geteld en ook gezegd hebben: Ik heb genoeg geld, maar jullie krij gen er geen cent van. Of iets derge lijks. Daarna moet hij het geld weer in de kast weggeborgen hebben en heeft de kast op slot gedaan. Weet u daarvan?" „Ik was er zondags niet, toen de familie kwam. Ik weet trouwens niet eens, wie er geweest zijn. Dat komt, omdat mijn nichtje een paar dagen over was. We hebben zondagsmid- dangs een eindje gewandeld". „Hebt u niemand gezien? Ook niet één?" „We zijn niet langs zijn huis gelo pen, meneer. Maar toen ik het kruis punt passeerde, zag ik wel de wagen van meneer Henk staan." „Hoe laat was dat?" „Een uur of drie misschien iets later." „Bent u 's avonds nog bij hem ge weest?" „Ja, om half zes. Ik heb brood voor hem klaargemaakt en thee ge zet. En de kolenkit gevuld. De ka chel opgepord. Zoals altijd zondags avond." „Zei hij nog wat over dat bezoek?" „Geen woord! Hij had weer een pébui en dan zeg ik ook nooit veel. Ik was met een half uur klaar en ben toen weggegaan." „Bent u maandags of dinsdags of op de bewuste dag nog in het kastje geweest?" „Niet bij m'n weten. Melkboer en groenteman betaal ik zaterdags. Vlees had ik niet nodig, want ik had zaterdags gehaktballen gemaakt- Voor de bakker had ik nog geld vol doende. En andere inkopen heb ik niet gedaan. Meestal deed ik alles zoveel mogelijk op zaterdagmorgen. Een enkele keer woensdags." „Weet u, welke kleur een briefje van duizend heeft?" „Jawel, groenachtig als ik me niet vergis. Als ik z'n aow haalde, zag ik ze wel eens in de kas van de lo ketambtenaar." „En u hebt dus nooit dergelijke briefjes in het kastje gezien?" De vrouw begon kribbig te wor den. „Dat heb ik u al drie keer ge zegd, meneer En als u het mij vraagt achteraf bekeken geloof ik nooit, dat er 22 briefjes van duizend gulden waren. Het zal wel een verzinsel van meneer Henk zijn. Waar zou me neer Grooteborg opeens zoveel geld vandaan gehaald hebben? Van de bank liet hij nooit meer dan een paar honderd guldon komen. Nee, dat van die twee en twintig duizend guldens als u het mij vraagt: pure verzinsels." HOOFDSTUK 16 Het waren echter geen verzinsels. Dat kwam Gert Hooi werf een uur later te weten op de bank, waarop de oude heer Grooteborg tot voor kort voor zijn dood zijn geld had staan. Op gezette tijden liet hij een employé naar het Wold komen met een paai honderd gulden, om daar mede zijn aow-inkomen aan te vullen voor het voldoen van de noodzakelijke uit gave. Tot hij een briefje had ge schreven en medegedeeld had, dat hij al zijn geld van de bank wilde hebben. De directeur van de bank stond Hoolwerf persoonlijk hierover te woord. „Wij vonden dit wel een beetje vreemd en begrepen niet wat daarvan de bedoeling was, zodat ik zelf naar het Wold ben gereden en met de heer Grooteborg heb gespro ken. Hij was een klant van onze in stelling sedert hij daar ging wonen. Aanvankelijk had hij een kleine dertigduizend gulden in rekening courant bij ons staan. De heer Groo teborg zei plotseling geen vertrou wen meer te hebben in onze bank. Ik vroeg hem: Waarom niet? Hebt u ergens klachten over? Is de be diende, die u het gevraagde geld brengt, onbeleefd. Maar dat \Vas niet het geval. Hij liet me een krant zien. waarin uitvoerig geschreven werd over de affaire Teixera de Matthos. U zult er ook wel over gelezen heb ben, veronderstel ik. Door de déblace van deze bankinstelling raakten heel wat kleine en middelgrote spaarders grotendeels hun geld kwijt. (wordt vervolgd) DEN HAAG, 24-1. Een onder voor zitterschap van prof. mr. W. C. L. van der Grinten staande commissie van de Sociaal-Economische Raad heeft een ontwerp van een eerste, interim-advies voorbereid over ge dragsregels bij fusies. Dit ontwerp, dat een voorlopig oordeel bevat, komt in speciale openbare vergade ring op vrüdag 30 januari van de raad in behandeling. De commissie heeft zich in haar ontwerpadvies beperkt tot een voor ziening die niet op een wettelijke grondslag berust, maar die door een besluit van de raad tot stand zou komen. Het besluit van de raad zou inhouden het vaststellen van een aantal gedragsregels voor fusies en tevens het instellen van commissie voor fusieaangelegenheden die met een zekere controle op de naleving van deze gedragsregels zou zijn be last. Voor de effectiviteit van zo'n con trolecommissie is nodig dat zij de in stemming heeft van de maatschap pelijke organisaties die zich bij fu sies betrokken voelen en dat deze organisaties bereid zijn mee te wer ken aan het uitvoeren van de taak der controlecommissie. Geen ervaring De Commissie-Van der Grinten heeft om verscheidene redenen voor deze wijze van benadering gekozen. Duitse order voor Zij overwoog dat er in ons land geen ervaring is met het stellen van ge dragsregels voor fusies en controle een informele niet-wettelijke voor ziening schept de mogelijkheid er varing op te doen. Bovendien kan zo'n regeling gemakkelijk worden gewijzigd en op kortere termijn tot stand komen. De commissie hecht er grote waarde aan dat zo spoedig mo gelijk gedragsregels tot stand komen, gele? op het te verwachten toene mende aantal fusies. Een regeling bij besluit van de S. E.R., zoals in het ontwerp-advies wordt voorgesteld, zal slechts effec- BONN, 24-1. De eerste stappen die moeten leiden tot de voorgenomen besprekingen met de D.D.R. zullen overeenkomstig de wens van de Bondsregering worden ondernomen door de Westduitse minister voor de inter-Duitse betrekkingen, Egon KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De 42-jarige H. van der Stoep uit Den Haag is met zijn auto door de gladheid aan de Laak- weg in de residentie te water ge raakt. Aangenomen wordt, dat de man is verdronken. tief kunnen zijn, aldus de commissie, als over de inhoud en over de wijze van toepassing een grote mate van overeenstemming bestaat. Voor het verkrijgen daarvan is uiteraard de nodige soepelheid betracht moeten worden. Een principiële stellingname over de meest wenselijke wijze van rege ling ligt aan de keus niet ten grond slag. Het beraad zal dan ook wor den voortgezet. In een nader advies zullen de mogelijkheden van een wettelijke regeling worden onder zocht. Franke. De woordvoerder van de Bondsre gering, Konrad Ahlers, heeft op een persconferentie in Bonn de tekst be kend gemaakt van een brief die de Westduitse kanselier, Willy Brandt, heeft gezonden aan de voorzitter van de ministerraad van de D.D.R., Willi Stoph. In zijn brief stelt Brandt aan de Oostduitse premier Stoph voor, on derhandelingen te beginnen over het afleggen van verklaringen inzake het afzien van geweld. Bij deze onder handelingen zal ook uitvoerig ge sproken moeten worden over de re geling van alle tussen beide landen bestaande vraagstukken, waaronder de gelijkberechtigde betrekkingen. Kabelbaan boven centrum van Rotterdam ROTTERDAM, 24-1. Boven het Rotterdamse stadscentrum komt een kabelbaan. Na wekenlange discussies heeft de stichting Communicatie 70 - de organisator van de grote Rot terdamse manifestatie ter gelegen heid van 25 jaar bevrijding - beslo ten dit project te gaan uitvoeren. Als alles volgens de plannen ver loopt zal de kabelbaan op vijf mei aanstaande, de openingsdag van Ma nifestatie '70, in gebruik kunnen worden genomen. De kabelbaan wordt twee kilometer lang met een hoogte variërend van twaalf tot zes tien meter. Het traject is: Weena- Coolsingel-Binnenweg-Kar el Door- manstraatWeena. De kabelbaan, die door de Zwitserse aannemer Willy Bühler zal worden gebouwd, krijgt 160 dubbele stoeltjes, waarmee een uurcapaciteit van ongeveer driedui zend personen kan worden gehaald. Het is nog niet bekend of de baan na de manifesatie gehandhaafd zal blij- COEVORDEN. Een felle brand heeft de gebouwen van de N.V. Wagen- bouw, vorige week in de as gelegd. De schade wordt geschat op drie miljoen gulden. Voorlopig kwamen 150 mensen zonder werk. HAARLEM. De voorzitters van de provinciale comité's in Noord-Hol land van de K.V.P., de A.R. en de C. H.U. hebben het programma bekend gemaakt, dat de partijen gezamenlijk zullen hanteren na de verkiezingen voor de provinciale staten in Noord- Holland. DEN HAAG, De invoer en door voer van varkens en de invoer van varkensvlees uit Italië worden met ingang van 1 februari a.s. weer toe gestaan. Minister Lardinois heeft hiertoe besloten omdat aangenomen mag worden, dat het gevaar van overbrenging van Afrikaanse var kenspest uit Italië thans is geweken. EINDHOVEN. Partijen bij de C.A. O. voor het produktiepersoneel in de sigarenindustrie zijn het eens gewor den over een loonsverhoging van 28 cent per uur voor alle werknemers van 23 jaar en ouder. De jongeren zullen een loonsverhoging naar rato van de jeugdloonpercentages ontvan gen. DEN HAAG. Scheepsbouwer C. Verolme heeft de regering tot spoed gemaand bij het nemen van maatre gelen ter waarborging van de conti nuïteit van het Verolme-concern. Hij deed dit medio januari in een brief aan de minister van economische za ken, die de bewindsman vrijdag ter kennis van de Tweede Kamer heeft gebracht. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld BARNEVELD, 22-1. Coöp. Veluwse eierveiling Barneveld. - Aanvoer I.265.630 stuks; stemming kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 9,18-9,26; van 56-57 gram f 9,27-9,44; van 60-61 gram f 9,94-10,07; van 64-65 gram f 10,50- 10,71. Eierveiling Barneveld Aanvoer 417.810 stuks, stemming kalm. Prijzen per 10Ó stuks: eieren van 51-52 gram f 8,91-9,42; van 56-57 gram f 9,27-9,51; van 61-62 gram f 10,32-10,52; van 66-67 gram f 11,01 -11,26. Belgische eieren (Olivier eiercentraie). Aanvoer 756 duizend stuks, stemming kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 55-56 gram f 9,03-9,07; van 58-59 gram f 9,29-9,34; van 60-61 gram f 9,78-9,88; van 63-64 gram f 10,21- 10,25. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 2.050.000 stuks, handel kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f 9,20-10,15, kg. prijs f 1,84-1,75; van 59-65 gram f 10,35- II,25, kg. prijs f 1,75-1,73. Witte eieren f 0,25-0,50 lager. De Philips-fabrieken te Hasselt in Belgisch Limburg, waar circa 4000 man werkt, is vrijdag gesloten ge weest als gevolg van een wilde sta king. Twee doden bij auto-ongeluk AMSTERDAM. 24-1. Op de Zijdcl- weg in Amstelveen is een personen auto met vier inzittenden bij het in halen van twee autobussen geslipt en tegen een boom terecht gekomen. De auto moest bij het inhalen uitwijken voor een tegenligger. Twee van de inzittenden, de 19-jarige meisjes C. M. Röling uit Uithoorn en A. J. M. Pouw uit Kwakel kwamen hierbij om het leven. De bestuurder W. uit Mijdrecht werd evenals het 27-jari- ge meisje R. uit Uithoorn zwaar ge wond. Beiden moesten in het zieken huis van de Vrije Universiteit in Amsterdam worden opgenomen. Scheepvaartberichten Acmea, 21-1 8 5m. n.o. Durban. Ampenan, 21-1 180 m. z. Dakar. Calamares, 22-1 1000 m. Portó Rico. Esso Den Haag, 21-1 van Las Pal- mas naar Bahrein. Kara, 21-1 te Eastham. MARKTBERICHTEN DE EIERVEILINGEN DEN HAAG. Het aantal het vorig jaar voltooide woningen is beneden de verwachting gebleven. Tegen een geraamd aantal van mogelijk 126 a 127.000 woningen werden in 1969 vol gens een voorlopig cijfer 123.080 wo ningen voltooid. DEN HAAG. De spoorwegen heb ben vorige week op het Haagse Hol landse Spoor hun 50.000ste 65-plus- ser feestelijk binnengehaald. Van deze zg. 65 -kaart die het bejaarden boven de 64 mogelijk maakt tegen gereduceerd tarief te reizen, zijn er in nog geen drie maanden tijd al 20 duizend verkocht. ALKMAAR. Burgemeester mr. H. J. Wytema van Alkmaar heeft zijn lidmaatschap van de Parij van de Arbeid opgezegd, omdat het verkie zingsprogram van deze partij de ver kiezing door de gemeenteraad van een burgemeester als eis heeft ge steld. Alkmaars burgemeester is 24 jaar achtereen lid van de P.v.d.A. geweest. BORNE. Op de rondweg bij Borne is de zeventienjarige mejuffrouw M. B. A. Meijer uit de buurtschap Hert- me bij het oversteken door een per sonenauto, bestuurd door de 29-ja- rige G. J. A. uit Borne, aangereden en op slag gedood. ZEVENAAR. In het Canisiuszie- kenhuis te Nijmegen is overleden de 77-jarige mevrouw C. G. A. M. Ver hoeven-Bergervoet, bewoonster van het bejaardencentrum De Pelgrim stichting. Ze werd aangereden dooi de jeugdige bromfietser R. uit Ze venaar toen ze weifelde bij het over steken. Kon. Mij. „De Schelde" VLISSINGEN, 23-1. De N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen (lid van de Rijn-Schelde groep) heeft van A. G. Weser te Bremen en Rhein- stahl Nordseewerke gmbh. te Emb- den opdracht ontvangen tot het le veren van 10 oliegestookte scheeps- ketels en 10 hoofdcondensators met bijbehorende kleinere condensors en de voedingwatervoorwarmers. De ketels hebben elk een stoom- produktie van 210 ton per uur, stoomdurk van 62 ato, stoomtempe- ratuur van 153 graden C. Met deze opdracht is een bedrag van circa 37 miljoen gulden gemoeid. Zo groot en toch te klein NEW YORK, 24-1. Passagiers die de eerste commerciële re tourvlucht over de Atlantische oceaan met het Boeing 747 Jumo-straalpassagiersvliegtuig van de Amerikaanse lucht vaartmaatschappij Pan Ameri can Airways hebben meege maakt hadden na hun terug keer in New York slechts één serieuze klacht: de toiletruim ten zijn te kleinDe passa giers vertelden verslaggevers dat zij van de rustige vlucht genoten hadden en vooral van de ruimte aan boord

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3