DE EUROPESE LANDBOUW Reeds de oermens plukte geneeskrachtige kruiden Files bij Berlijn Auschwitz werd 25 jaar geleden bevrijd Het effect van beplantingen Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Yr^fUc 5*uü*ri 187f Nr. 2Ö34U WARSCHAU, 23-1. Vijfentwintig jaar geleden, op 27 januari 1945. kwam een einde aan één van de gru welijkste hoofdstukken uit de serie oorlogsmisdaden die in de naam van Duitsland door de nationaal-socialis- ten van Adolf Hitler werden bedre ven. Op die dag namelijk drong het Sowjetrussische leger tot het in Polen gelegen concentratie- en ver nietigingskamp Auschwitz door en werden de weinige overlevenden be vrijd. Het waren slechts 76 zieken, die niet meer in staat waren letter lijk op eigen benen te staan. De executies die zij allen op bevel van de S.S. hadden moeten ondergaan konden dankzij de Russische ingreep niet worden uitgevoerd. De overige gevan^n die Auschwitz overleefden waren reeds tevoren door de Duit- Laatste slachtoffer brand te Driebergen geborgen DRIEBERGEN, 22-1. Donderdag, tien dagen na de brand in het be jaardenpension Kraaibeek in Drie bergen, is het zevende en laatste slachtoffer gevonden. Nadat dage lijks een twintigtal militairen met behulp van politie en gemeenteper- soneel het puin van de omgetrokken muren zorgvuldig hadden doorzocht, zijn nu alle slachtoffers geborgen. De muren moesten worden omgetrok ken, omdat het zoeken binnenshuis groot gevaar voor instorting ople verde. Tenniswedstrijden onder de grond; KRAKOW, 22-1. De term „un derground" voor enkele he dendaagse cultuurstromingen kan men in Wieliczek (Polen) nu, al is het dan in letterlijke zin, ook voor tennis gebruiken. In het vlak bij Krakow gele gen Wieliczek werden name lijk de regionale indoorkampi oenschappen gehouden in een duizend jaar oude zoutmijn, waar vrijwel het gehele jaar een temperatuur heerst van dertien graden Celsius. Liever geen olie boren bij Zandvoort HAARLEM, 22-1. In de vergade ring van de provinciale staten van Noord-Holland is een aanvraagver- gunning voor het maken van een olieboring in het waterwingebied van de gemeente Zandvoort behandeld. De vergadering was van mening, dat het risico van verontreiniging van ditgebied uit een oogpunt van volks gezondheid niet aanvaardbaar was en nam een motie aan, waarin de re gering met klem wordt verzocht geen vergunning te verlenen. sei*s te voet naar het westen gedre ven. Wie tijdens die tochten niet meer verder kon werd doodgescho ten. Bij elkaar zijn in de „doodsfa briek" Auschwitz, gelegen tussen Krakau en Kattowitz, in de periode '40-45 ongeveer vier miljoen mensen ter dood gebracht. Voor het meren deel waren dit Joden uit Polen en andere door de Duitsers bezette landen. Spoor in zaak van juwelenroof Rotterdam ROTTERDAM, 22-1. De Rotter- damse recherche heeft een spoor ge vonden in de zaak van de spectacu laire juwelenroof, die woensdagmid dag in het centrum van Rotterdam werd gepleegd. In Amersfoort zijn namelijk de koffers teruggevonden die - vol met gouden sieraden en juwelen - uit een in de Hoogstraat in Rotterdam ge parkeerd staande auto werden ge stolen. Spelende kinderen vonden don derdag in Amersfoort in een ondiepe sloot de vier koffers terug. Van de inhoud, die een verkoopwaarde ver tegenwoordigde van ongeveer een half miljoen gulden, werden door de politie alleen drie gouden armban den in een van de koffers terugge vonden. Nadat de kinderen hun vondst bij de Amersfoortse politie hadden gemeld, zijn onmiddellijk en kele met het onderzoek belaste Rot terdamse rechercheurs naar Amers foort gereisd. De politie van de Maasstad ver klaarde donderdagavond dat van de daders van de juwelenroof nog ieder spoor ontbreekt. Geen demonstraties op 4 mei te Utrecht UTRECHT, 22-1. Utrechts burge- meester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz heeft demonstraties tijdens de her denking van de gevallenen op 4 mei a.s. ontoelaatbaar genoemd. Hij zei in de gemeenteraad, dat gevoelens van onbehagen over onrecht en oor logen in de wereld niet mogen wor den afgewenteld op de gevoelens van de nabestaanden van hen, die in het verzet dienden. Hij vindt dat discussies moeten worden toegestaan ook op 4 mei, maar niet tdens de herdenkingsbijeenkomst in de Dom kerk. Jhr. de Ranitz keerde zich fel te gen de voorstellen van de Utrechtse jongeren bij de stille omgang op 4 mei spandoeken mee te nemen en spreekkoren aan te heffen over Viet nam en Nigeria. RABAT. Koning Hassan van Ma rokko heeft meegedeeld dat hij als eerste ambtenaar van het land twee maanden salaris zal storten in een fonds voor de slachtoffers van de recente overstromingen. WONDEREN VAN DE NATUUR De ware natuurliefhebber geniet met volle teugen van de flora op ont ondermaanse. Hij doet dit in de na tuur, tijdens lange wandelingen, ma,ar ook door het zelf kweken en verzorgen van planten in zijn tuin en hij kan vol stil genot staan kij ken voor de etalages van de bloem isten, waar de produkten van de vak man staan uitgestald. Dit contact met de flora ligt in het esthetische vlak, maar onze relaties met de plan tenwereld zijn vele. Wij behoeven maar te denken aan de voeding; maar een van de belangrijkste is wel die op farmaceutisch terrein. Vele eeuwen lang was de mens ge heel op de natuur aangewezen waar het de bestrijding van pijn en ziekte betrof en de planten hébben hem daarbij grote diensten bewezen. Reeds de oermensen moeten zich met behulp van plantaardige stoffen aan de geneeskunst hebben gewijd. En daarbij rijst dadelijk een be langrijke vraag, namelijk: hoe is het mogelijk dat de mens zijn juiste keus wist te maken uit de duizenden en duizenden planten die hem op aarde omringden? Een instinct Het is vrijwel zeker, dat de mens evenals de dieren, in zijn primitieve stadium beschikte over een genees- instinct. Evenals de kat instinctief gras eet, wanneer haar maag van streek is en het vee bepaalde plan ten, die giftige stoffen bevatten, tus sen het gras laat staan heeft de mens instinctief aangevoeld welke krui den hem van dienst konden zijn bij de bestrijding van ziekte en pijnen. Later, toen de mens deze eigen schap kwijt raakte, bouwde hij voort op traditie en ervaring, daarnaast lustig experimenterend, terwijl bo vendien het toeval hier en daar een handje hielp. Zo heeft de schat van plantaardige geneesmiddelen zich in de loop van duizenden en duizenden jaren gestadig uitgebreid. Hoezeer de mens verstrikt in bij geloof kan dwalen blijkt wel uit de zogenaamde signatuurleer, die elke wetenschappelijke grondslag mist. Volgens deze leer zouden de plan ten, die de mens tot heil kunnen strekken, door tekenen kenbaar zijn. Behaarde planten zouden een mid del zijn tegen haaruitval. Planten met rood melksap vormden volgens deze leer een geneesmiddel tegen bloedziekten, geel melksap tegen geelzucht en zo zouden we door kun- STRAATSBURG, 22-1. Eerder nog dan het Europese parlement heeft de assemblee van de Raad van Europa het aangedurfd een algemene gedach- tenwisseling te houden over het zo geheten plan-Mansholt. In het land- bouwdebat, waarmee de assemblee is begonnen, is dit plan over het al gemeen positief gewaardeerd. De voormalige Belgische minister De- quae concludeert in een door hem uitgebracht rapport, dat het plan- Mansholt een constructieve basis vormt voor de oplossing van het hui dige dilemma in de Europese land bouw. Wel dient het aangepast te worden en dan speciaal in het licht van de verschillende reacties, die het uitgelokt heeft Voorts zou het ingepast moeten worden in een al- gemene,regeionale planning en ont wikkelingspolitiek. Dr. S. L. Mans- holt, vice-voorzitter van de Europese commissie, die het landbouwdebat van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa bijwoonde, heeft er onder meer nog eens de nadruk op gelegd dat 80 procent van de boerenbedrijven te klein is om hun bezitters een redelijk inkomen te verschaffen. Het grote probleem is, dat het brutoprodukt per boerderij te laag ligt. In de Europese gemeen schappen rekent men momenteel met een brutoprodukt per boerderij tussen de 120.000 en 160. 000 D.-mark per jaar, wil de boer een inkomen verwerven, dat zich beweegt op het niveau van de industriële inkomens. Advertentie UW KLEDING BADSCHOON en in enkele dagen uit en thuis Chemische wasserij „DE ZOOM" n.v. Zierikzee Tel. 2673 AMSTERDAM. Op de publieke tri bune van de gemeenteraad van Am sterdam waren gistermiddag een kleine honderd leerlingen van de ge meentelijke pedagogische akademie aanwezig. Toen in de raad de vor ming van een eventuele schoolraad op deze school ter discussie kwam gedroegen deze leerlingen zich zo danig dat burgemeester Samkalden gedwongen was hen van de tribune te laten verwijderen. Handenklap pend en zingend verlieten zij het stadhuis. Zij zouden zich in hun school verzamelen. Afd. Schouwen-Duivelaiid C.P.J. en de Aktie Fratsia nen gaan. Niets is minder waar dan dat! Toevallige ontdekkingen In de loop der tijden heeft de mens zich een schat van ervaring verwor ven en naarmate de wetenschap zich verder ontwikkelde leerde hij al de ze plantaardige stoffen op de juiste wijze aanwenden. Het toeval heeft in veel gevallen een behoorlijk handje geholpen; daarover zijn vele verhalen in om loop, die in de meeste gevallen wel niet gecontroleerd kunnen worden, doch dermate voor de hand liggen, dat de mogelijkheid van het gebeu ren niet is uitgesloten. Zo bijvoor beeld de ontdekking van de kina, een van de koortswerende middelen bij uitstek. Volgens het verhaal zou een - koortslijder in de rimboe -zijn bran dende tong gelaafd hebben aan het water van een stroom en de koorts verdween. Bij later onderzoek bleek dat het water opgeloste stoffen be vatte van een omgevallen kinaboom. De bast van de boom, goed geweekt en door het water omspoeld, had stoffen afgegeven, die vermengd met het water de koortslijder hadden ge holpen. De koortswerende eigen schappen van deze bast worden he den ten dage nog steeds gebruikt. 12.000 en meer En zo zouden we voort kunnen gaan. Duizenden en duizenden plan ten staan de mens ten dienste en hebben in de loop der eeuwen hun nut bewezen. Reeds in 1898 pubU- ceerde Dragendorff in zijn bekende werk „Heilpflanzen" er niet minder dan ruim 12.000. Nog regelmatig ontdekt men nieu we bruikbare planten naast de van ouds bekende, zoals opium, kina, moederkoren, vingerhoedskruid, ra barber, sennabladeren en cascara. Dikwijls komen deze planten tot ons van primitieve volkeren die ze al sinds mensenheugenis gebruiken. Mannen van de wetenschap komen dan plotseling tot de ontdekking dat dergelijke primitieven een bepaald soort plant benutten voor een ge neeskundig doel. Ze gaan een en an der onderzoeken en komen soms tot zeer interessante resultaten, waar ze zelfs niet van durfden dromen. Zo vormt de flora een natuurlijke schat kamer waaruit de mens tot zijn lieil mag putten. (Ingezonden) De Zeeuwse C.P.J, is in december 3.1. gestart met de „Aktie Fratsia". De afdeling Schouwen-Duiveland wil eveneens een steentje bijdragen door op de familieavond (heden vrijdag) een standje in te richten waarin di verse souvenirs aanwezig zijn die door de bewoners van het eiland Kythera zijn vervaardigd, zoals schoudertassen, kleedjes, briefope ners enz., alsmede kleine portemon- naies, ballpoints en stroopwafels. Wat is Fratsia Fratsia is een dorp op het eiland Kythera (ter grootte van het eiland Walcheren). De natuur is er erg mooi doch hard voor de 4500 eilandbewo ners, die niet wegtrokken. In I960 zijn verschillende Neder landse vrijwilligers naar dit gebied vertrokken om het eiland beter be woonbaar te maken, er werd o.a. wa terleiding aangelegd, een havenkade en irrigatiewerken gebouwd, nieuke wegen aangelegd enz. Vorig jaar is er met behulp van vrijwilligers en Nederlandse bijdra gen een kaasfabriek gebouwd; nu is De fiscale positie van de werkende gehuwde vrouw DEN HAAG, 22-1. Staatssecreta ris dr. F. H. M. Grapperhaus (finan ciën) is voorstander van een vernieu wing van de fiscale tegemoetkoming aan de werkende gehuwde vrouw. Naar zijn mening lijkt een uniform aftrekpercentage van twintig pro cent voor alle werkende gehuwde vrouwen verantwoord met een mi nimum-aftrek van f 1.000 benevens twintig procent van het meerdere met een maximum van f 4.000. Een dergelijke aftrekregeling wordt gepresenteerd in de aan de Tweede Kamer aangeboden discussienota over de fiscale positie van de wer kende gehuwde vrouw. Een derge lijke verruiming van de aftrek leidt tot een belastingderving, die wordt geraamd op 6 a 7 miljoen gulden. De nota dient ter voorbereiding van de besluitvorming over dit onderwerp. ONDERWIJS Praktijkdiploma niackineschrijveit Op de te Breda gehouden examens slaagden onderstaande kandidaten voor het praktijkdiploma machine- schrijven, t.w. de heren: J. Haak, Bruinisse; J. W. v. d. Velde, Drei- schor; N. A. v. d. Bos, Haamstede; J. J. v. d. Schelde, Kerkwerve; J. L. Smallegange, Zierikzee en mej. C. D. van Dijke, Kerkwerve. Allen werden opgeleid dooi de heer Koetsdijk, staatsgediplo- meerd leraar machineschrijven. Zij volgden de door de Stichting Han delsonderwijs te Bruinisse en Zierik zee georganiseerde kursussen. FINANCIËN EN ECONOMIE Boerenleenbanken in '69 EINDHOVEN, 22-1. In 1969 is de verstekte groei in het bedrijf van de Boerenleenbankorganisatie die eind 1967 op gang is gekomen onvermin derd doorgegaan. In percenten van de beginstand uitgedrukt stegen zowel de uitzettin gen als de middelen van de aangeslo ten banken meer dan 18 procent. Voor de aanwas van de middelen lag het groeipercentage hoger dan in 1968, voor de uitzettingen was het groeitempo lager, aldus heeft de di rectie van de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank hedenmorgen in Eindhoven meegedeeld. De verstrekking van nieuwe lenin gen beliep voor het eerst meer dan f 1 miljard. De verdeling van de kre dietverlening naar diverse doelein den wijkt maar weinig of van die van 1968. In totaal stegen de uit staande kredieten met circa f 610 miljoen tot f 4.060 miljoen. De aan de Boerenleenbanken toevertrouwde middelen stegen in het afgelopen jaar met het recordbedrag van f 970 miljoen tot bijna f 6,3 miljard. er echter nog startkapitaal nodig om deze fabriek aan het draaien te bren gen. Wanneer het eenmaal zover is zal deze fabriek zich zelf kunnen be druipen. Er zal dan meer werkgelegenheid zijn en de boeren zullen een hogere prijs maken van hun zuivelproduk- ten. Deze laatsten hebben zoveel mo gelijk hun geiten weggedaan en daarvoor in de plaats rundvee ge kocht om zo betere zuivelprodukten te verkrijgen. Het is een soort welvaartsverbete ring voor dit eilandje in de Middel landse Zee waaraan de C.P.J. wil wil meewerken. BERLIJN, 22-1. Lange files auto's hebben donderdag opnieuw moeten wachten bij de Oostduitse controle posten op de wegen tussen Berlijn en West-Duitsland. Ook nu weer was de controle uiterst precies. In Washington en Londen wordt dit Oostduitse optreden als een pro test tegen de aanwezigheid van par lementsleden in W.est-Berlijn opge vat. Intussen zijn verscheidene com missies van de Bondsdag met hun routine-bijeenkomsten in West-Ber- lijn begonnen. Twee sociaal-demo cratische afgevaardigden ontbreken Zij zijn door de Oostduitse grens wacht tegengehouden. AMERSFOORT, 22-1. Dat be plantingen ook een psycholo gisch effect kunnen hebben, bleek uit een inleiding, die ir. R. Baars, chef afdeling wo ningtoezicht, hinderwet en mi lieuhygiëne van het gemeente lijk bouw- en woningtoezicht in Den Haag, heeft gehouden op de jaarlijkse studieconfe rentie van de Nederlandse ver eniging van hoofden van ge meentelijke beplantingen in Amersfoort. Omwonenden van een plaats, waar door een olie maatschappij naar aardolie werd geboord, hadden ver schillende malen geklaagd over het geluid, dat met deze werk zaamheden gepaard ging. Me tingen door deskundigen toon den aan, dat het geluid beslist niet als hinderlijk was aan te merken, doch desondanks be sloot de gemeente Den Haag rond de lokatie bomen en struiken te plaatsen. Toen het geboomte vier meter hoog was, werd het geluid nogmaals ge meten en geconstateerd werd dat de beplanting geen enkel resultaat had opgeleverd. Het psychologisch effect ervan bleek echter zo groot te zijn, dat na het aanbrengen van de beplantingen geen enkele klacht van de omwonenden meer was binnengekomen. ZATERDAG 24 JANUARI NED. I. Hel wordt vandaag een schaatsdagje. Al om elf uur in de ochtend begint de Oostenrijkse tele visie met een directe reportage van de wedstrijd op de 500 meter in de Europese titelstrijd. Daarna de 5000 meter. De uitzending duurt tot onge veer drie uur. In het KRO-middag- programma eerst het befaamde duo Watt en half Watt en verder ook nog Oebele. Na de avond start met Fabel en journaal volgt de quiz Kopduel. Aansluitend aan het journaal voor de eerste maal in dit seizoen de amuse mentsshow Zaterdagavondakkoorden. Frans Halsema valt de eer te beurt dit programma aan elkaar te mogen praten. Hij ontvangt o.a. de beat- groep Ekseption, Sylvia de Leur en de Dansers van Morgen. Veertig mi nuten Brandpunt en dan Cabaretaria oftewel Wim Ibo-show. Voor de epi loog zorgt tenslotte W. de Graaf jr. NED. II. Totdat om lialf acht het AVRO-programma begint de Fabel tjeskrant, journaal en Scala. Dan de populaire serie Vaders tegen wil en dank, waarna aansluitend aan hel journaal de tweede Amerikaanse se rie van deze avond: The High Cha parral. Een film waarin weer heel wat gebeurt voordat van een „happy ending" kan worden gesproken. In Tilburg presenteert Sjakie Schramm vervolgens een carnavalsprogramma met medewerking van Ria Valk, Eddy Christian!, het Lowland trio, Irene Lardy, de Kikvorsen, die Drei, de twee Pinten en het majoretten- peleton. De avond wordt besloten met een aflevering van de Engelse serie Life and Times of Lord Mount- batten. In deze aflevering worden herinneringen opgehaald aan het uit breken van de tweede wereldoorlog en de voorbereiding van de genade slag aan de legers van Hitier: de in vasie. ZONDAG 25 JANUARI. NED. I. Van half elf tot in de mid dag de reportages van de Europese schaatskampioenschappen in Inns- brück. Verder de bekende zondag middagitems: Skippy, de Verrekijker, weelcjournaal en voetbaluitslagen. Om vijf uur een televisiedienst onder auspiciën van de deputaten voor ra dio en t.v. van de Ger. Kerken. In deze experimentele dienst spreken vijf medewerkers over hetzelfde on derwerp, nl. Petrus 2 18-25. De or ganisatoren verwachten veel reacties op deze eerste studiodienst. Avond programma: Fabeltjeskrant, Woord voor woord, en het kerkelijk voor avondprogramma dat gewijd zal zijn aan de Russisch Orthodoxe Kerk. De VARA brengt vervolgens een in- teview van David Frost met de be kende componist, schrijver, acteur en regisseur Noel Coward, die dezer da gen 70 jaar werd. Een kwartiertje nog met ombudsman Marcel van Dam, gevolgd door het journaal. Hoofdschotel van de avond is ver der een aflevering van The Virgini an. Tot besluit op het eerste net: Haar-Hem. In deze rubriek de laat ste van de twee documentaires over de kansen van het tweede huwelijk. NED. II. Na de fabel en het jour naal de vierde aflevering van de To venaar van Saburac. Carrott is bang dat de hem niet bijster sympathieke juf Bonnington met zijn vader aan papt en vraagt de tovenaar haar tot andere gedachten te brengen. Deze is bereid haar te betoveren als hij een haarlok van haar krijgt. Studio Sport SPORT VOETBAL K.N.V.B. Programma zondag 25 januari: 4e klas H: Renesse-Zierikzee; Corn. Boys-RCS; Clinge-Walcheren; Noormannen-Sluiskil; Oostburg- Biervliet; Koewacht-Hansw. Boys. Res. 3e klas C: Steenbergen II- Zeeland Sport II; Vlissingen III- Alliance II; Axel III-HVV '24 II; RCS I-Middelburg III. breupt voet ba Inieu ws en nog een beetje schuilt sen, cvaurnu Joop run 7. ijl met zijn Panoramic k kot nl. Hierna een halj uur met Tobspion Maxwell Smart In Mond open, Ogen dicht moet Maxwell een geheim do- kument beschermen. Het is een mi crofilmpje, dat hij - onhandig als hij is - verstopt in de kies van ee» sla pende man. Na de tweede aflevering van Studio Sport volgt nog Video, het programma over de televisie. Netty Rosenfeld en Kees van Lange- raad zullen hun aandacht voorna melijk richten op de vele uitzendin gen, die de laatste tijd zijn gewijd aan de kwestie Biafra. MAANDAG 20 JANUARI. NED. I. Na de fabel en het jour naal start de N.C.R.V. met de ver telling uit de Scheepsjongens van Bontekoe. Daarna de Waaier van Se- villa dat in de plaats komt van Hec tor Malots Alleen op weg, dat is af gelopen. Kick Stockhuysen ontvangt in Tweekamp teams van de Rijks universiteit te Groningen en de Techische Hogeschool te Delft. Aan sluitend aan het journaal de actuali teitenrubriek Hier en nu en Please Sir. Deze aflevering, getiteld het Potje van Potter, handelt over het voedsel, dat op de school wordt op gediend. In de rubriek Gevraagd ontvangt Godfried Bomans drie leer lingen van het Ned. Wetenschappe lijk Instituut voor Toerisme in Bre da, die solliciteren naar de functie van recreatiedeskundige. Tot slot een kort programma Beeldlijnen, een programma van Gepko Roggeveen. NED. 11. Van de NOS, de dage lijkse fabel, het journaal en Scala. De VARA komt hierna met Coro- nationstreet, gevolgd door de zesde aflevering van Indisch ABC, waarin de na-oorlogse jaren worden behan deld. De nieuwe serie, waar velen naar zullen uitkijken, is getiteld Sherlock Holmes. De BBC heeft vijf tien verhalen van Sir Arthur Conan Doyle over de beroemde speurder bewerkt voor t.v. en de VARA gaat deze uitzenden. Ditmaal de Tweede Vlek, waarin Sherlock zich met staatsgeheimen bezig houdt. Een ge heim dokument is ontvreemd en hij krijgt opdracht van de regering het op te sporen. Zijn enig aanknopings punt echter is een bloedvlek, want één der verdachten is vermoord. Daarna een uitzending in de serie Beroemde Dierentuinen. Ditmaal een kijkje in de Zoo van de Amerikaanse stad San Diego. Achter het nieuws sluit de avond af. ZATERDAG 24 JANUARI. NED. I: 9.20 Spaans voor begin ners (Teleac); 10.00 Van molecuul lot mens; 10.20 Bij leven en welijn; 11.00 Schaatsen; 15.30 Pauze; 16.00 Nieuws in het kort; 16.02 De terugkeer van Watt en half Watt; 16.50 Oebele; 17.40 Einde; 18.45 Fabeltjeskrant1S.50 Pauze; 18.51 Reclame; 18.55 Nieuws in het kort; 19.00 Reclame; 19.04 Kopduel; 19.55 Reclame: 20.00 Jour naal; 20.15 Reclame; 20.20 Zaterdag avondakkoorden; 21.15 Brandpunt; 21.55 Cabarelaria; 22.40 Epiloog; 22.45 Journaal; 22.50 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.50 Pauze; 1S.51 Reclame; 1.55 Nieuius in het kort; 19.00 Reclame; 19.04 Sca la; 19.30 Vaders tegen wil en dank; 19.55 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 High Chaparral; 21.10 Kleintje Carnaval; 22.20 The Life and times of the lord Mountbatlen; 22.50 Journaal; 22.55 Einde. ZONDAG 25 JANUARI. NED. I: 10.25 Schaatsen; plm. 15.30 Nieuws in het kort; plm. 15.32 Week- journaal; plm. 15.52 Verkeersinfor matie; pl. 15.55 De verrekijker; pln%. 16.05 Openbaar kunstbezit; plm. 16.20 16.50 Pauze; 17.00 Televisiedienst; 18.00 Einde; 18.20 Schaken voor be ginners; 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Woord voor woord; 19.02 De Russi sche orthodoxe kerk; 19.30 David Frost in gesprek met Noel Coward; 20.15 Velen met mij; 20.30 Journaal; 20.35 De Virginians; 21.50 Haar-Hem 22.40 Journaal; 22.45 Einde. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Nieifws in het kort; 19.05 De tove naar van Saburac; 19.30 Studio Sport I; 20.15 Panoramiek; 20.40 Tob-spion 21.05 Studio Sport II; 21.30 Video; 22.20 Journaal. KERKNIEUWS Ger. Kerk ZIERIKZEE. In tegenstelling met het vermelde in de lijst van predik beurten, gaat in de avonddienst van zondag voor ds. Van der Kooy te Haamstede (6.30 uur). UTRECHT. De Stichting Vluchte lingenhulp Biafra conflict heeft van ochtend meegedeeld, dat van de op brengst van de lopende actie voor Biafra thans f 2,2 miljoen op giro nummer 400 is ontvangen. De actie is nu twee weken aan de gang. Donderdagavond zijn in Irak op nieuw drie doodvonnissen uitgespro ken. Een van de veroordeelden is in middels opgehangen, de andere twee worden later terechtgesteld. Dit is door radio-Badad gemeld. De Spaanse groep Los Mismos, te horen en te zien in Zaterdagavondak koorden '70.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3