Mej. T. v. tl. Wielen: 45 jaar leidster van de zondagsschool Nigeria sterkste militaire macht onder negerstaten van Afrika geworden Verpleegsters drie maanden met vakantie „Flitsen" uit het buitenland Verklaring van Oe Thant over Biafra Wat biedt de BEELDBUIS? ARAM VAN DE EILANDEN Nieuwj aarsrede loco-burgemeester de heer W. van Gilst van Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 januari 1970 Nr. 20334 Een bijzonder jubileum te Nieuwerkerk WESTERSCHOUWEN, 12-1. Een sporiloze zondag dreef velen de auto's in om het elders te zoeken. Zelfs het strand was hierbij in trek. Er werden fikse wandelingen gemaakt. Op alle parkeerterreinen in de Westhoek ver schenen de eerste auto's. Ook Westenschouwen's strand trok mensen. We moesten constateren dat de trap bij de rotonde-overgang nog steeds het zelfde beeld te zien geeft als altijd, nl. even smal. Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe trap aangelegd zal worden, doch indien de vernieuwing nog dit jaar klaar moet zijn, dan zal een en ander snel moeten gebeuren. NIEUWERKERK. 12-1. „Wat ik doe, is mooi werk. In Nieuwerkerk is het zolang ik er mijn krachten aan geef, altijd goed gegaan". Aan het woord is mejuffrouw T. v. d. Wielen uit Nieuwerkerk, die dezer dagen haar vijfenveertig-jarig jubileum als leidster van de Nederlands Hervorm de Zondagsschool mocht gedenken. Dit jubileum is in alle stilte voorbij gegaan, want zij is er de mens niet naar om zich in het middelpunt te stellen. Op haar eigen wijze heeft ze twee generaties lang de bijbelverhalen verteld, versjes met de kinderen ge leerd en gerepeteerd. „Het ging al tijd reuze goed gelukkig, en dat hoop ik tot het laatste toe vol te houden". Hoe het vijfenveertig jaar geleden is begonnen? Dat ging heel eenvou dig. Op twaalfjarige leeftijd, de tijd dat je van de zondagsschool af gaat als kind, vroeg ze aan de leiding van toen, of ze 's zondags mocht blijven komen. Van die tijd af mocht ze mee de versjes overhoren en andere din gen doen. Ze weet nog te vertellen dat ze over haar eerste verhaal on geveer vijf minuten deed, en het toen niet meer wist, en met orgelspelen soms ook. „Maar hoe meer je dat doet, hoe beter het van lieverlede gaat, en je wordt er veel vrijmoedi ger door". Oorlog en ramp Erg aangrijpend waren de oorlog en de ramp van 1953 voor de zon dagsschool. In 1945 moest alles uit el kaar, maar na de oorlog keerde men snel weer naar het dorp om het le ven van alle dag weer voort te zet ten, waarbij ook mej. Van der Wie len het werk op de zondagsschool hervatte. In die dagen was mevr. P. v. d. Berg-Wandel hoofdleidster, „bij wie ik me dikwijls op de verhalen prepareerde", vertelt ze ons. Na de ramp kwam mej. Van der Wielen er helemaal alleen voor te staan. De hoofdleidster was tijdens de ramp omgekomen, en juffrouw Van der Wielen werd gevraagd haar plaats in te nemen. Dat heeft ze toen gedaan, en ze is dat tot op de dag van vandaag gebleven. In die eerste tijd na de ramp werd er naast de zondagsschool van Nieuwerkerk, een afdeling in „Beijersdijkje" gesticht. Mej. Van der Wielen is altijd in Nieuwerkerk werkzaam geweest. In 1954 vertelde zij haar eerste kerstverhaal in de hervormde kerk, wegens het verscheiden van de hoofdleidster. Veel leerlingen en be kenden van haar waren toen omge komen. Na de ramp werd eerst be gonnen in de kerk, waarna de hele school in drie klassen werd verdeeld die nog steeds in Rehoboth, de con sistorie van de kerk, en in de kerk ruimte zelf, bijeenkomen. BRUINISSE, 12-1. In zijn aan het begin van de vergadering gehouden Nieuwjaarsrede waarin h\j een be volkingsgroei van 59 personen con stateerde memoreerde locoburge meester W. van Gilst het slaan van de eerste paal voor het bejaarden huis, alsmede de in gebruikneming van de jachthaven in het afgelopen jaar. Voor een nog grotere jachthaven is een bestek in voorbereiding. Toe treding tot de ZEGAM, fusie water leiding en fusie vleeskeringsdienst kwamen tot stand. Het kamp Stoof- polder, voorheen zeilschool werd verhuurd aan de familie Hoek, de heer Joh. Hoogerwerf is bezig een nieuwe zeilschool voor Bruinisse te creeëren. Zowel Nu met Hope (muziekvere niging), als de kleuterschool vierden een jubileum. De VVV ontwikkelt lovenswaardige initiatieven. Bezoek van de Engelse Brassband was een der hoogtepunten in het afgelopen jaar. De zeilwedstrijd van de Zeilvere niging Dordt trekt ieder jaar meer deelnemers. Er werd in het bestem- mingslan voor f 325.000 grond ver kocht. Er werd divere keren verga derd met visserij instanties, de Inter departementale Commissie enz., al les om te komen tot een oplossing waarvoor Bruinisse komt te staan, Meer dan 100 kinderen Vroeger werden er twee bijeen komsten gehouden, 's Zondagsmor gens voor de kleintjes en 's middags voor de groteren. Tegenwoordig is het zo, dat dit alleen 's morgens plaats vindt, i.v.m. uitgaan van kin deren met de ouders 's middags, „want de tijden veranderen". Ook de opkomst is door de verandering van de tijd geheel anders geworden dan vroeger, toen het „zondagsschool gaan" vanzelfsprekend was, en ieder er trouw naar toe ging. Thans zijn er wel enige hiaten te bespeuren in het bezoeken van de bijeenkomsten, maar over het algemeen gaat het wel. De zondagsschool telt op het ogen blik 100 leerlingen, en heeft nu het hoogste aantal dat ooit bereikt is. N.a.v. haar jubileum van 40 jaar leidster van de zondagsschool, vijf jaar geleden, kreeg de jubilaresse een onderscheiding in zilver uitgereikt door burgemeester A. A. van Eeten en werd ze op die manier Ridder in de Orde van Oranje Nassau. „Ik ben daar erg gelukkig mee, maar daar doe je het toch eigenlijk niet voorvindt zij. Elkez ondag kan men haar in het, hervormde vergaderlokaal .Reho both" aan de Ooststraat aantreffen. Een volle klas met kinderen luistert HAAMSTEDE, 12-1. De dooi is nog maar nauwelijks ingevallen, waardoor de wegen wat meer berijd baar werden, of de jagers naar zo mers vakantieplekjes met frisse lucht trokken de Westhoek weer binnen. Zaterdag in de loop van de morgen verschenen de winters uitgedoste stedelingen eerst in het VVV-kan- toor en gingen vandaar naar de op gekregen adressen. Ook op de kampeerterreinen arri veerden diegenen die in de veronder stelling verkeerden dat er nog ruim schoots plaats was. Dat is ook zo, maar van de kleinere campings moet toch, gezegd worden dut met de bouwvak-periode weer al zo goed als vol zit. Niet vergeten moet men dat er steeds meer huurders of pach ters van een vaste standplaats op die terreinen komen, omdat een staca ravan zo enorm gewild is geworden in de laatste 5 jaar. Het apparaat op wielen kan rustig blijven staan en biedt zeer veel voordelen in vergelij king met de tent. Reeds vroeg in het voorjaar bij een mooi weekend kan de familie naar buiten. Daarom wordt de aanblik van een huidige camping dan ook steeds meer getrokken door rijen cravans, die daar winter en zomer staan. Een door de uitvoering van het Delta plan. Het aktiecomité „Ontwikke ling Bruinisse" vergaderde ook enke le keren en bracht bezoeken aan Antwerpen. Spreker hoopte op verwezenlij king van de bouw van de Ntfverheid- school voor meisjes op het errein aan de Dorpsweg. In de haven een verheugende ak- tiviteit, suikerbieten en aardappelen vormden de voornaamste uitgevoer de produkten. De mosselexport liet zich aanvankelijk niet erg, gunstig aanzien, maar veel zaad dat op de mosselen op de Waddepzee was ge vallen ging buiten verwachting dood. De prijzen in de mosselsector waren gunstig, zodat uitzonderingen daar gelaten gesproken mag worden van een goed jaar. Ook in de landbouw werden goede prijzen gemaakt van speculatieve of vrije produkten als aardappelen en uien. Bruinisse krijgt bekendheid door de aanvoer van vroege aardbeien van een hier gevestigd tuinbouwbe drijf. In de fruitteelt werd een boom gaard gerooid. De machinefabrieken en scheeps werven zijn goed van orders voor zien. Met de wens dat de burgemees tersvacature spoedig zal zijn voor zien en het vertrouwen op God, werd de Nieuwjaarsrede afgesloten. aandachtig naar wat de juf vertelt. Ze doet het nog altijd even graag, en de kinderen hebben er altijd veel voldoening van. Ieder jaar worden er in de kerk de gezamenlijke paas- en kerstfeestdiensten van de zon dagsschool gehouden. Karakteristiek voor juffrouw Van der Wielen is haar stemvork. Wanneer het iets te luidruchtig wordt, tikt ze er even mee en dan is het weer stil (het blij ven kinderen). Naast haar is een staf aanwezig, bestaande uit vijf dames en één heer, waardoor ook veel werk wordt ver zet. Per klas geven twee personen leiding. „Zet de naam van mej. Cl. Wandel er ook maar pij", zegt ze glimlachend „want die doet het dit jaar ook al vijftien jaar". Ook de jongere leidsters en leider kwijten zich goed van hun taak. Op paas-> en kerstbijeenkomsten, en niet te vergeten de normale lessen, ver zorgen zij gewoonlijk de vertellingen. „Het is een prachtig werk, die zondagsschool", herhaalt zij, „men heeft mij al gevraagd de vijftig jaar vol te maken, en zelf zou ik het ook best willen, maar dat zit nog. Er kan no gzoveel tussen komen. Ik hoop het in elk geval tot het laatste toe vol te houden groot contrast met de toestand van 10 jaar geleden, toen op dergelijke terreinen alleen maar de kale plek ken op de grond de resten aanwezen van de tentenmassa's die er 's zo mers stonden. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 12-1. Klei-aardap- penlen voor het binnenland: Bintje 35 mm opwaarts f 30,00-31,00; bintje 50 mm opwaarts f 32,00-33,00; eigenheimers 40 mm opwaarts f 43,00 -45,00; furore 35 mm opwaarts f 40,00 Klei-aarappelen voor de export: Bintje 35-50 mm f 30,00; bintje 50 mm opwaarts f 32,00-33,00. Voeraardappelen f 2,00-7,00. Stemming: binnenland en export kalm. Prijzen (excl. omzetbelasting) vast gesteld per 10 kg. af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland cq export. AMSTERDAM,, 12-1. Het Rode Kruis ziekenhuis in Beverwijk heeft het initiatief genomen gediplomeerde verpleegsters de mogelijkheid te ge ven drie maanden per jaar met va kantie te gaan. Ook kunnen zij van die drie maanden er twee sparen. Zelfs is het dan na vijf jaar moge lijk een heel jaar er tussenuit te trekken (belangrijk voor het opdoen van ervaring in het buitenland, het volgen van bijzondere curussen en dergelijke). Als tegenprestatie vraagt het Rode Kruis ziekenhuis in Bever wijk de verpleegsters 48 uur per week te werken in plaats van de gebruikelijke 43%. Zo mogelijk krijgt men een vroege dienst voor en een late dienst na de vrije dag. Verwacht wordt dat voor dit initiatief, dat tot stand kwam na overleg met de hui dige medewerkers, van de vzijde van het verplegend personeel grote be langstelling zal bestaan. Jonge Marokkaan op zolderkamer gestikt AMSTERDAM, 12-1. Op een zol- derkamer in de Cornelis Outshoorn- straat in Amsterdam is het stoffelijk overschot aangetroffen van de 16- jarige Marokkaan A. B. M. Megri. 's Avonds was hij met griep naar bed gegaan en had een oliekachel aangestoken. Deze is gaan walmen waardoor de Marokkaan vermoede lijk door verstikking om het leven is gekomen. TEL AVIV. Twee Egyptische Soe- choi-7-bommenwerpers van Russi sche makelij zijn door Hawk-raket- ten neergehaald toen zij Israëlische posities bestookten, zo heeft een mi litaire woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. WASHINGTON. Het Amerkaanse departement van defensie heeft mee gedeeld dat op 50 militaire bases in de V.S. 7.310 burgerfuncties komen te vervallen. Het hoopt hierdoor 57 miljoen dollar per jaar te besparen. STANFORD, 'Cal. De Rotterdamse emigrant Willem G. van Buuren uit Mill Valley, Cal., die het afgelopen weekeinde een nieuw hart kreeg in het universiteitsziekenhuis van Stan- fort, maakt het zeer goed aldus de persdienst van het ziekenhuis. HANNOVER. In een monsterpro ces willen boeren uit het Westduitse grensgebied van Aken tot Emden strijd leveren om de grond die zij na de Tweede Wereldoorlog in 1945 als herstelbetaling aan Nederland zijn verloren. WASHINGTON. Een jonge Ameri kaanse antropoloog, de 29-jarige Terry Rambo, die in 1966 op kosten van het ministerie van defensie in Zuid-Vietnam is geweest om het vluchtelingenprobleem te bestuderen heeft tegenover journalisten ver klaard te hebben vernomen, dat minstens 200 Zuidvietnamese burgers gedood zouden zijn door Zuidkore- aarise troepen in de provincie Phoe- Yen, circa 380 km ten noordoosten van Saigon. CAIRO-TEL AVIV. In wat in Cai ro genoemd wordt de grootste actie sinds de juni-oorlog van 1967 hebben Egyptische straaljagers Israëlische luchtafweerstellingen bij Ras Sudar, 40 km ten zuiden van Suez, vernie tigd. Dit heeft een militaire woord voerder in Cairo bekendgemaakt. BRUSSEL. De 19 gemeenten die de Brusselse agglomeratie vormen, tellen met elkaar ruim 110.000 bui tenlandse ingezetenen, zo blijkt uit het antwoord van de Belgische mi nister van justitie op een parlemen taire vraag. BRUSSEL. De griepepidemie, die in België tekenen van afneming be gint te vertonen, heeft in de maand december alleen al in de provincie West-Vlaanderen circa 180 slachtof fers geëist, v.n.l. ouden van dagen. De volledige cijfers zullen vermoe delijk pas eind van deze maand be kend worden. HONGKONG. China heeft in Mos kou geprotesteerd tegen „samen spanning" tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten bij een poging twee China's te creëx*en - de Volks republiek China en de Nationalis tisch Chinese republiek op Formosa. NABLOES. Een Israëlische mili taire rechtbank heeft vijf Jordaniërs leden van een guerrilla-eenheid die in oktober gevngen werden genomen tot levenslange gevangenisstraf ver- oordeeld. Zij werden schuldig bevon den aan gewapende infiltraties, on wettig wapenbezit en aan het lid maatschap van een commando-or- ganisatie. BONN. Oost-Duitsland en West- Duitsland hebben vier Westduitsers, onder wie een vrouw met haar zui geling, uitgewisseld tegen vier Oost- duitsers. De Westduitsers zaten in de DljfR] gevangen op beschuldiging van spionage en de Oostduitsers waren ervan beschuldigd agenten van de Oostduitse geheime dienst te zijn. STOCKHOLM. Zweden heeft in Londen, Washington en Moskou de ratificerings-oorkonden van het niet- verspreidings verdag van kernwapens ingediend. LOME, 12-1. Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft maandag verklaard, dat hij in een boodschap aan president Gowon het staatshoofd van Nigeria heeft gevraag „zich grootmoedig en mens lievend te betonen". „Ik geloof dat de Nigeriaanse regering met de in ternationale gemeenschap zal samen werken om het lot van de bevolking te verbeteren", aldus Oe Thant die maandag een bezoek aan Togo be ëindigde. LAGOS, 12-1. Nigerië is, dank zy de burgeroorlog, verreweg de mach tigste militaire mogendheid onder de negerstaten van Afrika geworden. De Nigeriaanse landstrijdkrachten tellen 120.000 manschappen, uitge rust met hyper-modern materieel, onder andere met talrijke Britse tanks van het type Saladin en Sara- cem, als ook met 24 Russische zwa re kanonnen van 120 mm en een reikwijdte van 20 km. De Nigeriaanse luchtmacht is uit- WOENSDAG 14 JANUARI. NED. I. Deze woensdagavond staat jn het teken van de voetbal. „Ken merk" begint daardoor even vroeger dan gewoonlijk, zodat we om kwart voor acht over kunnen schakelen naar het beroemde Wembley Stadion in Londen, waar Koen Verhoef aan wezig is om commentaar te geven- bij de wedstrijd tussen het Neder lands 'elftal en wereldkampioen En geland. In de pauze een politieke uit zending waarvoor D '66 aan de beurt is. Aansluitend aan de voetbalrepor tage brengt de NOS „Toonbeeld", een serie lichte concerten door koren en orkesten van'de Vlaamse Omroep Stichting. Vanavond speelt het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jean F our net La mer van Claude Debussy en La Valse van Maurice Ravel. De Stichting Socutera sluit de avond af met een film van twintig minuten over het werk van de Stichting Ne derlandse Vrijwilligers. NED. II. In de vooravond het suc cesvolle amusementsprogramma van de KRO „Mik". De Boertjes van Buuten en consorten zijn in het nieuwe ijsstadion in Groningen om luister bij te zetten aan de opening. Na het journaal een heel beroemde film, nl. „Stagecoach" van John Ford kort voor de oorlog gemaakt. In deze klassieke western zien we o.m. John Wayne, Claire Trevor en Thomas Mitchell. Het verhaal vertelt van de postkoets naar Santa Fé, die een zeer gemengd gezelschap vervoert; een lief meisje dat een baby verwacht, een juffrouw van verdachte zeden, een bankier die zijn eigen bank be roofd heeft, een aan de drank ver slaafde dokter en de sheriff, die op zoek is naar een ontsnapte boef. On derweg houdt de boef de koets aan, omdat hij zonder paard zit. Hij rijdt dan verder mee. Het meisje krijgt de baby en tenslotte komt de overval van de op het oorlogspad zijnde In dianen, die de reizigers eigenlijk al vanaf het begin vreesden. Het is een spannend en grandioos verfilmd ver haal. In de rubriek „Zelf Doen" ho ren en zien we tenslotte veel over nieuwe soorten wandbekledingsma- teriaal, over heesters snoeien irc- de tuin, over autoaccessoires en sier- glas. DONDERDAG 15 JANUARI. NED. I. Het VPRO-programma be gint met korte Nederlandse films, die zonder de VPRO misschien nooit een openbare vertoning zouden halen. Tot acht uur verder nog een pro gramma van Annemarie Oster, dat is getiteld „De Zuid Kameroense twis ten 1602", samengesteld door liet ge lijknamige comité. Aansluitend aan het journaal weer een kort teken- filmpje van de Japanse surrealist Yoki Kuri. Ton Kool en Jaap Buis maakten in de Colombiaanse lepro zerie Aqua de Dioswaar de bekende pater Jan de Vries werkt, opnamen voor de documentaire over lepra, een volstrekt overbodige ziekte, die hele maal niet zo besmettelijk is als men ivel eens denkt en die bovendien heel gemakkelijk kan worden gene zen. „Duck Soup" was aanvankelijk gerust met enkele Iljoesjin 18 bom- menwerpei's en Russische MIG-15 straaljagers, alsmede MIG-17 en waarschijnlijk ook MIG-21-toestellen bewapend met luchtdoelraketten. Ni gerië heeft ook een zeker aantal Britse vliegtuigen. De Nigeriaanse vloot omvat meer dan duizend manschappen en heeft de beschikking over een escorte schip, de Nigeria, met kanonnen van 10 mm, zes kust-patrouillevaartuigen van Britse makelij en enkele snelle vaartuigen van Russsische makelij. voor oudejaarsavond gepland, maar werd toen niet uitgezonden. Het is een dolle film van de Marx Bro thers over het denkbeeldige staatje Freedonia, dat in oorlog raakt. Tol slot een eenacter van John Guare, gespeeld door Joop Keesmaat en Marja. Kok. „De heerlijkste middag van het jaar" speelt zich af in Ame rika, in een park, waar twee jonge mensen elkaar ontmoeten. Ze vertel len elkaar verhalen en eikaars le vensgeschiedenis, waarbij ze het niet zo nauw met de waarheid nemen. Dat interesseert hen trouwens ook niet: ze vinden het alleen fijn om een klankbord te hebben dat ze bei den zo vaak missen. NED. II. Pas na „Scala", „Van ge west lol gewest" en het journaal komt de TROS aan bod. De weke lijkse Tros-toto gaat vooraf aan een aflevering van „De dief van Was hington". Een Amerikaanse olieba ron verkoopt olie naar landen ach ter het ijzeren gordijn. Of Alex even aan de weet wil komen welke con tacten de man heeft. „Adam" is de titel van een nieuw programma al leen voor mannen, waarin het feno meen vrouw een grote rol speelt. Het is niet een zuiver amusementspro gramma, het wil ook informatie ge ven. Er komen allerlei typische man nenzaken aan de orde zoals auto's, sport en vrouwen. De gezamen lijke kerken brengen ter sluiting vna de donderdag het derde deel van de Duitse documentaire „Christenen in Latijns Amerika". De schijnwerper wordt vooral gericht op de protes tantse minderheidsgroepen. WOENSDAG 14 JANUARI. NED. I: Schooltelevisie: 11.10 Beeldverhaal van de kerk; 11.35 Walter en Connie; 12.00 Einde; 17.00 Weet je veel; 17.25 Kijk zelf maar; 17.50 Einde; 1S.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Scala; 19.20 Kenmerk; 19.45 Voetbal (kleur); 20.30 D '66; 20.40 Voetbal (kleur); 21.30 Toon beeld; 22.10 Socutera; 22.25 Ster; 22.30 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws; 19.00 Ster; 19.04 Mik; 19.55 Ster; 20.00 Journaal20.15 Ster; 20.20 Stage coach; 21.54 Zelf doen 22.35 Journaal; 22.40 Vamos a ver (Teleac). DONDERDAG 15 JANUARI. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 John Buil; 11.10 Wat speelt zich af in de EEG; 11.35 The green umbrella; 12.00 Einde; 14.00 Kijk als je tekent zie je meer; 14.25 Iet-wiet-wijd de wereld; 14.50 Einde; 1S.45 Fabeltjes krant (kleur); 1.51 Sier; 18.55 Nieuws 19.00 Ster; 19.04 Korte Nederlandse films; 19.30 De Zuidkameroense twisten; 19.55 Ster; 20.00 Journaal 20.15 Ster; 20.20 Aos; 20.30 Lepra, een volstrekt overbodige ziekte; 21.30 De heerlijkste middag van het jaar; 21.50 Chicorée; 22.30 Journaal; 22.35 Bij leven en welzijn (Teleac); 23.05 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Nieuws: 19.00 Ster; 19.04 Scala; 19.30 Van gewest tot gewest; 19.55 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Sier; 20.20 Tros-toto; 20.40 De dief van Washington (kleur); 21.30 Adam; 22.20 Christenen in Latijns Amerika. 46. „Gij zijt, net als ik, een vreemdeling" ging Satarin verder. „Gij behoort ook niet thuis in deze streken. Lang heb ik naar iemartd als gij uitgekeken, die mij behulp zaam kan zijn bij mijn plannen. Gij zijt verstandig. Gij zijt moedig. Ge hebt iets meegekregen van de wijsheid die uw volk van de Eilanden in zo grote mate bezit. Ge zoudt voor mij veel kunnen doen - en ik voor U!" Aram dacht een ogenblik na alvorens te antwoorden. De onthullingen van Satarin verbijsterden hem. Hij trachtte zo goed mogelijk de zaak te overzien. Eindelijk zei hij: „Ge spraakt over mijn volk van de Eilanden, Satarin. Zij leerden mij vele dingen. En een van de belangrijkste waarheden welke ik van de wijze mannen van mijn volk leerde is, dat ieder mens een eigen waardigheid, een eigen eer, een eigen persoonlijkheid bezit. Ik geloof in die waarheid. Ik weet, dat al leen door het wederzijds respekteren van elkanders waardigheid mensen met elkaar kunnen verkeren op de goede wijze. De menselijke waardigheid is het be langrijkste bezit van de mens. Zeg mij, o Satarin, als gij uw macht ver kregen hebt, en de weigeld hebt veroverd, zult gij deze waardigheid dan respekteren. Antwoord mij daarop.' Want daarvan zal het afhangen of ik mij aan uw zijde schaar!. Vol spanning boog Laroet, die het ge sprek vanachter een gordijn beluisterde, zich naar voren om Satarin's antwoord te verstaan. De Prater voelde dat dit ant woord alles zou beslissen!.... Zomerreserveringen bij de V.V.V. in Schouwens Westhoek al weer begonnen O

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3