AGENDA Ledenvergadering ijsvereniging „Winterleven" te Oosterland STREEKNIEUWS Unicef en Biafra Agrarische organisaties leggen f 2.800,- op tafel voor Biafra Extra hulp van Ver. Staten voor Biafra Begroting Amsterdam STREEKNIEUWS Reinigingsdienst Scli.-Duiveland vergaderde te Scliarendijke Bruinisse hoopt op nieuwe burgervader die kan „aanpakken" Kunstmaanlanceringen a la Jules Verne OOSTERLAND, 10-1. Slechts één vijfde van de ungeveer 100 leden van de ijsvereniging „Winterleven" was aanwezig op de ledenvergadering die vrijdagavond werd gehouden in het café „Even Buiten", onder voor zitterschap van de heer M. J. Zejjler. Deze sprak een welkomswoord tot de aanwezigen, en uitte zijn teleur stelling over het minimaal bezoek aan deze bijeenkomst. Vervolgens passeerden de ver schillende lotgevallen van de vereni ging in het afgelopen jaar de revue, waarbij spr. wees op het feit dat een ijsvereniging het in het wisselvallige Hollandse klimaat niet gemakkelijk heeft. Lang niet ieder jaar is er ge legenheid voor de ijssport en in het bijzonder niet voor schaatsrijden. Trots was spr. op het feit dat er eni ge jaren geleden een ijsbaan werd aangelegd door de gemeente, al be treurde hij het dat het vooral dit jaar weer is voorgekomen dat de schooljeugd het ijs veel te vroeg be treedt of wilde berijden, waardoor een mooie baan bij doorgaande vorst teloor ging, en ongeschikt raakte voor wedstrijden, kinderijsfeesten en dergelijke. Met drang deed spr. een beroep op de jeugd het nog prille ijs te ont zien, waarbij hij ook de onderwijzers enouders betrok. Ook vorige week werden de schaatsliefhebbers weer gedwongen op andere plaatsen te gaan rijden, een alternatief dat uit eraard consequenties meebrengt. SPORT MICROKORFBAL De micro-competitie te Haamstede In de microcompetitie van de SDKB te Haamstede is de beslissing voor de bovenste plaats gevallen. Ook in zijn voorlaatste wedstrijd zijn de reserves van DFS zonder verlies- punten gebleven. Het kostte hen echter heel wat moeite om met 4-3 v n DFS III te winnen, waarmee zij tevens de kampioenstitel in hun be zit kregen. WIK II haalde zijn eerste winstpuntjes binnen door een 4-4 gelijkspel tegen Brouwershaven en een 5-5 puntenverdeling tegen Dosko DFS II Brouwershaven Dosko DFS III WIK II Wegens ziekte van de penning- meesteresse, mevr. A. Bakker-Bal. las de heer H. Barendse na zijn jaar verslag dat der financiën voor, waar uit kwam vast te staan dat er een goed batig saldo in kas was, dat ech ter bij een ijsgang van enige weken noodzakelijk is, vooral als er baan- verlichting moet worden aangelegd. De verschillende bescheiden werden nagezien door de heren M. Bolle Joh./.., W. van der Hulle en H. A. van der Werf en in de beste orde bevon den, waardoor de voorzitter een dankwoord sprak. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezingen, welke hierna aan de orde kwamen, stelden de voorzitter, de heer M. J. Zeijler, de secretaris de heer H. Barendse en mevr. Bakker-Bal, secretaresse, we gens drukke werkzaamheden hun be stuurszetel ter beschikking. Na ver kiezing voor een nieuw drietal kwa men uit de bus de heren M. Bolle Joh.z., A. de Rijke en H. A. van dei- Werf, welke allen hun benoeming aannamen, zij het na veel bespre king. Besloten werd dat de heer van der Werf de voorzittershamer zal hanteren, de heer A. de Rijke vice- voorzitter wordt, en dat het secreta- 7 7 0 0 43-13 14 6 3 2 1 24-21 8 7 2 2 3 25-32 6 7 2 0 5 23-32 4 7 0 2 5 16-33 2 ZAALHANDBAL GSC II-Delta Sport 1-8 De dames van Delta-Sport moesten in Goes aantreden, tegen de dames van de Goese-Sportcombinatie (GSC) en wonnen in een goede wedstrijd verdiend met 8-4. De overwinning is geen ogenblik in gevaar geweest. In de eerste drie minuten van de wedstrijd zorgde eerst Nel Verhij en daarna Jannie de Jonge voor een 2-0 voorsprong. GSC kwam weliswaar terug tot 2-1 maar Nel Verheij zorgde voor 3-i. Het was Mia Mijnsbergen die Delta- Sport op 4-1 bracht. Vlak voor de rust maakte GSC nog een doelpunt 4-2. Na de rust een zelfde spelbeeld, een beter Delta-Sport, die dit ook in doelpunten tot uitdrukking bracht. Door Wietske Vos, Nel Verheij en opnieuw Wietske Vos liep Delta- Sport verder uit tot ,7-2. De strijd was toen in feite reeds beslist. GSC scoorde hierna nog 7-3, maar Nel Verheij doelpuntte direct daarna, met een slimme boogbal na een break-out 8-3. Tegen het einde van de wedstrijd maakte GSC nog een doelpunt zodat de eindstand werd bepaald op 8-4 in het voordeel van Delta-Sport. In deze wedstrijd viel vooral het goede verdedigen, met Hannie Bur- cksen en keepster Corrie Koop man aan het hoofd op. Er werd voorts beter samengespeeld dan in vorige wedstrijden, hetgeen resul teerde in deze prachtige overwinning GSC III-Delta-Sport 15-12 In deze bijzonder spannende wed strijd zijn de heren van Delta-Sport, zonder trainer-speler Kees Sander- se eervol ten onder gegaan. Pas te gen het einde van de wedstrijd ont stond het verschil van drie doelpun ten. De stand liep regelmatig op. Tel kens wanneer GSC scoorde, zette Delta-Sport daar een doelpunt tegen over. De rust ging in met een 8-7 voorsprong voor GSC. Na de rust een fel Delta-Sport. Maar wat de Deltasporters ook pro beerden zij konden geen voorsprong nemen. Wel wisten zij de stand tot plm. 5 minuten voor het einde in evenwicht te houden. De stand was toen 11-11. GSC scoorde echter op dit moment snel drie doelpunten achter elkaar. De tegenstand van Delta-Sport was toen gebroken. In de laatste minuut wist eerst Delta- Sport en later GSC nog een doelpunt te maken, zodat de eindstand 15-12 in het voordeel van GSC werd. De doelpunten voor Delta-Sport werden gemaakt door Jo Goedhart 5. Huib van Dalen 4, Marinus de Looze 2 en Jan de Kok. Rijssense P.T.T. in houdgreep van de griep RUSSEN, 12-1. De griep heeft in Rijssen de PTT-bestellers bij wijze van spreken „in de houdgreep" ge nomen. Van de zestien bestellers zijn er op het ogenblik dertien ziek, zo dat op de drie overgeblevenen een zware belasting rust. Tot nog toe is men er in geslaagd de post, zij het met een halve dag vertraging de deur uit te krijgen, dankzij hulp krachten en enkele bestellers van elders. Het sorteren van de post moet door de drie overgebleven bestellers alleen worden gedaan. DEN HAAG, 12-1. De internatio nale organisatie Unicef heeft laten weten dat het voedsel, medicamen ten, medische apparatuur en andere hulpgoederen ter beschikking van de hulpverlenende organisaties zal blij ven stellen en alles in het werk zal stellen te bevorderen, dat de goede ren de bevolking in nood ook werke-, lijk en zo spoedig mogelijk bereiken. Het zal iedere beschikbare weg be nutten om de hulp voortgang te doen vinden, aldus een mededeling van de stichting Nederlands comité Unicef. risschap met het penningmeester schap wordt gefuseerd en de heer M. Bolle secr.-penningmeester wordt, zodat het bestuur, bestaande uit een achttal personen, weer voltallig is. Hierna volgde een geanimeerde bespreking waarbij verschillende suggesties aan de hand gedaan wer den, ook met betrekking tot bewa king van de ijsbaan in de kritieke dagen, waarvoor enige jongelui zich beschikbaar stelden. Betreurd werd dat de houten staken, die enige jaren geleden werden geplaatst bij de ijs baan. voor verlichtingsdoeleinden, ..benen" hebben gekregen, een scha- depostje voor de vereniging van om streeks f 80. Verder werd besloten weer een beroep te doen op de Am bachtsheer van Oosterland, baron Schimmelpenninck van der Oye, om bij ijsgang, bij ongeschiktheid van de ijsbaan aan de „Saële" op de vijvers van het Heerenhof" te mogen rij den. Tenslotte bracht de voorzitter een dankwoord aan de aftredende bestuursleden: mevr. Bakker-Bal en de heer Barendse. voor alles wat zij in de tijd dat zij bestuurslid waren, in het belang van de vereniging ge daan hebben. De heer Chris Bolle dankte ook de voorzitter die een lan ge reeks van jaren in het bestuur der vereniging zitting had en zeer veel voor het welzijn hiervan heeft ver richt. Vooral bij het organiseren van wedstrijden was de heer Zeijler al tijd in actie, en men deed nimmer tevergeefs een beroep op hem. Expo Gouden Delta te Middelhamis De initiatiefnemers tot de „Expo Gouden Delta" hebben dezer dagen de organisatie van deze gladiolenten- toonstelling weer ter hand genomen. Als expositiedata zijn vastgesteld woensdag, donderdag, vrijdag en za terdag 29. 30, 31 juli en 1 augustus. De expositie wordt ditmaal gehou den in de Olympiu-sporthal te Mid delhamis. Huisdieren slachtoffer van het verkeer Jaarlijks valt een aantal huisdie ren als slachtoffers van het toene mende verkeer op Schouwen-Duive- Iand. Op rijksweg 18 van Zijpe naar Zierikzee weiden in het jaar 1969 niet minder dan 40 katten dood ge reden en 2 honden. Van maand tot maand vielen de volgende slachtof fers: januari 4, februari 1, maart 3, april 1, mei 4, juni 4 plus 1 hond, juli 7, augustus 3, september 7, ok tober 2, november 3 plus 1 hond, de cember 1. Behalve genoemde huisdieren die 's morgens vroeg langs de weg wor den gevonden, begroef de kantonnier die deze opgave verstrekte, nog vele hazen en konijnen. ZIERIKZEE Vergadering „Philatelica" De afdeling Schouwen-Duiveland van de internationale vereniging „Philatelica" komt maandag 19 jan uari a.s. bijeen in de bovenzaal van restaurant „Mondragon". Op het programma voor deze avond staat een lezing door het hoofdbestuurslid en voorzitter van de afdeling Vlis- singen, de heer A. Rorije over het onderwerp ..Postzegels verzamelen in het algemeen en het samenstellen van inzendingen voor een tentoon stelling in het bijzonder". Jaarvergadering N.C.V.B. De jaarvergadering \'an de afde ling Zierikzee van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal gehouden worden op 21 januari a.s., 's avonds in het Ned. Hervormd Verenigings gebouw alhier. Op de agenda staat o.a. een bestuursverkiezing. RENESSE Vergadering Chr. Besturenbond De Chr. Besturen Bond Westen- schouwen houdt heden (dinsdag)- avond 13 januari een vergadering in de consistorie van de Ned. Her vormde Kerk alhier. OOSTERLAND Cursus Veilig Verkeer Onder auspiciën van de afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer zal dit jaar hier ter plaatse weer een verkeerscursus worden georganiseerd, te beginnen op donderdag 22 januari a.s. in de „Conferentiekamer". Als docent zal optreden de opperwachtmeester der rijkspolitie te Nieuwerkerk, de heer Een troeiI voorbeeld in Ooslerland Jac. Fluijt. Een dergelijke leergang is in deze tijd van steeds intensiever wordend verkeer zeer nuttig. lieden waarom liet bestuur ook hoopt op een flinke deelname. Opgave kan worden gedaan voor de cursus te Oosterland bij de heron Bram Bolle, en Jac. van den Houten. Ook in wa nes van Sir Jansland en Ouwerkerk kunnen zich voor deze leergang op geven. Te Nieuwerkerk wordt in het Dorpshuis eveneens een cursus ge houden. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. Donderdag 15 januari a.s. houdt de afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maandelijkse vergadering in hel Herv. Ver.gebouw In het tweede gedeelte van deze ver gadering zal mevrouw de Kup uit Haamstede een causerie houden ge titeld: „Gastvrouw op 2000 meter hoogte". Mevrouw de Kup was voor haar huwelijk stewardess bij een luchtvaartbedrijf. Gift in brievenbus van Hervormde pastorie Ds. Post, hervormd predikant te Bruinisse, vond in zijn brievenbus rond de jaarwisseling, naast vele grotere en kleinere giften, voor de kerkvoogdij een biljet van f 1000. SINT PHILIPSLAND Ledenvergadering Ver. voor Openbaar Onderwijs De afdeling St. Philipslund van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs houdt een ledenvergadcrng op 16 januari a.s., in hotel „De Druiven tros". Het besturslid de heer J. Quist is herkiesbaar, mevrouw E. v. d. Vlies-van Dijke is eveneenc aftre dend maar niet herkiesbaar. OOSTERLAND, 12-1. Een zeer lof felijk streven ging uit van de bestu ren van de Coöp. Raiffeiscnbank Oosterland, van de Coöp. Landbouw- vereniging: „Door Eendracht Sterk" en van de Coöp. Weegbrugvereni ging: „Even Buiten" alhier, die maandagavond bijeen kwamen in het café „Even Buiten" van de heer Bouma, teneinde een hulpactie ten bate van Biafra te realiseren. Als voorzittér fungeerde de heer H. J. van de Zande, voorzitter van de Raiffeisenbank en van de Land- bouwvereniging. Deze sprak een welkomstwoord en wees op de meer dan droevige toestanden die momen teel heersen in het door oorlogsge weld en honger getroffen Biafra. Door nieuwsbladen en andere publi citeitsmedia worden we geconfron teerd met de mensonterende toestan den in dit ongelukkige land. Reden waarom spreker het plan opvatte om „iets" te doen. Het eerst had de heer Van de Zande gedacht aan de Coöp. Raiffeisenbank „Oosterland" die be- WASHINGTON, 12-1. De V.S. heb ben maandag toegezegd dat zü een extra tien miljoen dollar beschikbaar zullen stellen voor hulp aan de be volking van de Biafraanse gebieden die de laatste tjjd door Nigcriaanse troepen zün veroverd. Het geld zal via internationale hulporganisaties en het -Nigeriaanse Rode Kruis voor voedsel en andere hulpgoederen worden gebruikt. President Nixon heeft president AMSTERDAM, 13-1. Gedurende de maand maart zal de Amsterdamse gemeenteraad discussiëren over de ontwerpbegroting 1970, die vandaag aan de gemeenteraadsleden is aan geboden. Deze begroting is vergezeld van een uiteenzetting van b. en w., waarin het tekort van f 101,3 mil joen wordt toegelicht. B. en w. heb ben er lang over gewikt en gewogen, want de aanbieding - en daarmede de behandeling - van de begroting is later dan in de voorgaande jaren. Gowon in een telegram op de hoogte gesteld van de extra-gift. Hij uitte zijn dankbaarheid over de vei-zeke- ring van Nigeria dat het gematigd zal optreden ten aanzien van de ca pitulatie van Biafra. Nixon voegde hieraan toe dat Amerika ook beteid is logistieke steun te verlenen voor een uitbreiding van het korps van internationale waarnemers. Verolme dit jaar concern-president af ROTTERDAM, 12-1. Scheepsbou wer C. Verolme zal in de loop van dit jaar omstreeks zijn 70ste ver jaardag (4 september), zijn functie als president van het concern neer leggen, zo is maandag in antwoord op vragen door Verolme's persdienst meegedeeld. Zijn beslissing heeft de heer Ver olme reeds enige tijd geleden in een bijeenkomst ter gelegenheid van de jaarwisseling bekend gemaakt. De heer Verolme zei toen dat hij niet zal aftreden om gezondsheidsredenen of omdat zijn vechtlust is vermin derd, maar omdat hij het wat kal mer aan wil doen. vredigende winsten maakt en aan de landbouwvereniging D.E.S., die be schikt over een goed batig saldo. Ook de weegbrug .boerde" dit jaar weer zeer bevredigend en na enige bespre king werd besloten door de besturen om van de gemaakte winst een ge deelte af te staan, temeer omdat van verschillende leden der coöperaties een positieve reactie was binnen ge komen. Niettemin zal op de jaarver gaderingen van de drie verenigingen van de drie verenigingen toch nog de goedkeuring van de leden worden ge vraagd. Omdat echter deze hulpactie een vlug verloop dient te hebben (vlugge hulp is vaak dubbele hulp) werd besloten reeds nu de hand aan de ploeg te slaan. De voorzitter zou graag deze avönd f 2800,bijéén brengen, waardoor één kind kan worden gered uit Biafra. Besloten werd dat de Raiffeisen bank f 1000,zal voteren, D.E.S. en de Weegbrugvereniging elk f 500, totaal f 2000,Spontaan werd hier op door de aanwezige bestuursleden de nog ontbrekende f 800.op tafel gelegd (zelfs nog meer zodat het ge plande bedrag bijeenkwam. De voorzitter sprak een dankwoord en was zeer verheugd dat niet alleen de gelden uit de verschillende vereni gingskassen kwamen, doch dat ook individueel door de aanwezige be stuursleden zo spontaan werd geof ferd. Na bespreking hoe en waarnaar het bedrag zal worden afgedragen sloot de voorzitter deze korte doch zeer geslaagde vergadering, daarbij de hoop uitsprekend dat^deze geste een stimulans zal zijn om ook in an dere plaatsen een dergelijke actie op touw te zetten. HAAMSTEDE Ernstig verkeersongeval trof twee oud-inwoonsters Naar wij vernemen werden te Utrecht de 58-jarige tweelingzusters, de dames E. en O. Japchen bij het oversteken van een straat dooi- een auto gegrepen. Het ongeval vond plaats eind vorige week. Aan de ge volgen van het ongeluk is mej. E. Japchen inmiddels overleden, de toe stand van mej. O. Japchen is ernstig. De tweelingzusters brachten hun jeugdjaren door te Haamstede, waar hun vader, de predikant ds. Japchen, een aantal jaren voorganger was van de Ned. Herv. gemeente. De begrafe nis, die heden (dinsdag) te Zeist plaatsvond, werd bijgewoond door een aantal afgevaardigden uit her vormde kerkelijke kring uit Haam stede. Dinsdag 13 januari Rencsse Consistorie Herv. Kerk, vergadering Chr. Besturenbond. Donderdag 15 januari Zierikzee Concertzaal, 10 en 2.30 uur jeugd voorstellingen van de Nieuwe Ko medie voor het lager onderwijs. („Twee emmertjes water halen", Z.V.U.). Advertentie Uw salaris via de Nutsspaarbank biedt vele voordelen Vraagt inlichtingen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Proef met plastic zakken in Schouwen MIDDENSCHOUWEN, 13-1. Maan dagmiddag 12 januari vergaderde de raad van bestuur van de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland in het gemeentehuis van Middenschouwcn te Scharend ij ke onder leiding van burgemeester S. Francke. Deze deelde mee, dat als ingekomen stukken diverse goedgekeurde beslui ten in vorige vergaderingen geno men, van Ged. Staten waren terug ontvangen, dat het nog niet gelukt is, de door de firma gebrs. Kronenburg N.V. te Hedel te leveren nieuwe vuil niswagen, type Collectomatic, tijdig af te leveren. Na een aanvankelijke vertraging trad een nieuwe, vertraging in de af levering op, wegens de ook in Hedel heersende griepepidemie. De nieuwe wagen zal dan ook waarschijnlijk BRUINISSE, 12-1. De nieuwjaars rede uitgesproken door loco-burge meester W. van Gilst in de vergade ring van de gemeenteraad van vrij dagavond jl. te Bruinisse werd door de heer D. de Koning als oudste raadslid beantwoord. Dankend voor de goede wensen, sprak hy namens de raad de wens uit dat 1970 voor b. en w. en de gemeente een goed jaar zcu mogen zijn, een jaar onder leiding van een nieuwe burgemeester waarvan hü hoopte dat het een man zcu zjjn, die van aanpakken weet, cmdat ook in 1970 voor Bruinisse nog veel op het spel staat. Door het wegvallen van de mosselcultuur zal ALBUQUERQUE. NIEUW xMEXICO, 10-1. De Amerikaanse pro- fessor Charles Murphy meent in ernst dat het mogelijk moet zijn, kunstmanen met behulp van een kanon te lanceren. Zo'n kanon f moet dan wel een loop hebben van minstens 30 centimeter door snee. en met een grote hoeveelheid kruit worden geladen. Daarmee zou dan een kleine raket van drie trappen kunnen worden wegge schoten. waarbfj de eerste trap een snelheid van 4.800 km per uur zou bereiken, die tenslotte wordt opgevoerd tot de baansnelhcid van 28.000 km per uur, nodig om een kleine kunstmaan in een baan om de aarde te brengen. Dr. Murphy vindt dit een bijzonder goed kope manier om kunstmaantjes voor kosmisch onderzoek te lance ren. Hü heeft zijn denkbeeld uiteengezet op een symposion in Albuquerque. Volgens hem is het zeker te verwezenlükcn, alleen nog nooit geprobeerd. naast een behooiiükc schadevergoe ding immers ook een omschakeling plaats hebben van de gehele struc tuur. Naast schade aan de direct betrok kenen zullen ook de aanverwante bedrijven schadeloos moeten worden gesteld. Gelukkig dat een aantal Tweede Kamerleden zich voor de zich voor de zaak interesseert en over de Deltawet vragen hebben ge steld. Waar voor de visserij, recrea tie in de plaats zal komen zal men de belangen van de landbouwers die daardoor grond kwijt raken niet uit het oog mogen verliezen. Wat de gemeentewerken en de uit te voeren c nderhoudswerkzaamhe- den betreft drong, hij aan op tijdige uitvoering van reparaties. De heer M, J. van de Velde hield algemene beschouwingen over de gemeentebegroting. Gok hij hoopte dat de burgemeestersvacature spoe dig vervuld zou zijn en dat Bruinisse in de toekomst een man aan het hoofd van de gemeente zal zien, die de problematiek aan zal kunnen en die zal willen werken voor het wel zijn van zijn burgers, met inzet van al zijn krachten en besluurscapaci- teiten. Toch achtte hij een gemeente van 2400 inwoners te klein om alle wensen te verwezenlijken die op het programma slaan. Aantal wensen Als zodanig noemde hij onder meer: Een Dorpshuis, ccn instructie- bad. verbouw van het gemeentehuis, uitvoering van het scholenplan (twee scholen onder één dak) aandacht voor de ruimtelijke ordening. De Sportadviescommissie deed tot dusver goed werk. Naast personeel voor de binnendienst had Bruinisse zeker ook versterking van de bui tendienst nodig. Wat daarover in de begeleidingsnota bij de begroting wordt gezegd, noemde hij luchtkas telen. Dat talrijke besprekingen nog weinig resultaat hadden gegeven over een nieuwe toekomst voor Bruinisse betreurde hij met het col lege van b. en w. Aan het uitbaggeren van de indu striehaven wilde hij dc daarvan pro fiterende bedrijven laten meebeta len, terwijl hij verlenging van de loswal van de gemeentehavcn des noods tot aan het Kunstlicht Sloof- polder zou prefereren boven het plan nat industrie Stoofpoldcr. Wielen tankauto mei propaangas in brand HANK, 12-1. Op de rijksweg 27 Gorkum-Breda onder de gemeente Hank in het Land van Altena zijn maandagavond de wielen van een met propaangas geladen tankwagen in brand geraakt. De brand, die ver moedelijk als gevolg van een tech nisch defekt, omstreeks elf uur ont stond kon door de plaatselijke brandweer worden geblust. De tank met het licht ontplofbare gas werd niet door de brand aangetast. Het verkeer op deze weg ondervond ge ruime tijd oponlhoud. niet voor half februari in dienst kunnen worden gesteld. Tot chauffeur van deze nieuwe vuilnisauto, die het rayon Schouwen zal gaan bedienen is-benoemd de heer M. H. Jonker te Kerkwerve. Het toezicht Er komt ook een verandering op het toezicht bij deze dienst. Tot dusver was de heer Schuilingh opzichter over de gehele dienst. Daar deze als technisch ambtenaar in dienst is, van de gemeente Duiveland, stuitte het voor hem op bezwaren, nu de dienst volambtelijk wordt, dezelfde contro le uit te oefenen in het rayon Schou wen als in het rayon Duiveland. Voor Schouwen zal nu dit toezicht worden uitgeoefend door de dienst gemeentewerken van de gemeente Westerschouwen. Met de heer J. Duinhouwer te Haamstede werd een overeenkomst aangegaan betreffende toezicht, op de vuilnisbelt te Serooskerke, het openen en sluiten van die belt en het ontvangen van stortgelden. De vergoeding voor plaatsvervan gend personeel werd voor het jaar 1969 verhoogd van f 6,50 op f 7,50 per uur. Uitgezonderd hiervan is de ver vanging van de chauffeur. Voor 1970 zal de regeling nader worden bezien. De rekening 1968 werd voorlopig vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 150.402,33, de kapitaaldienst op f 42201,64. Begroting 1970 Eveneens werd aangenomen de 3e wijziging van de begroting 1969 en de le wijziging van de begroting 1970. De auto voor de kring Duiveland heeft per 31 december een boek waarde van f 19.800,de vuilnis belt te Ouwerkerk staat nog tc boek voor f 820,31. de vuilnisbelt te Se rooskerke voor f 3648,40. Voor finan ciering van de auto voor het rayon Schouwen is een geldlening gesloten van f 80.000,—. De wijzigingen in dc begroting 1970 in verband met het niet tydig klaar zqn van dc nieuwe vuilnisauto voorzieningen aan en op dc vuilnis belt te Serooskerke enz., en verho ging vervangingskosten personeel waren aanleiding om de gevraagde büdrage per emmer aan de vgf deel nemende gemeenten tc verhogen met f 1.Deze door dc gemeenten ver schuldigde büdrage per emmer wordt dan f 26.80. Teneinde overlast door vuur en rook op dc belt te Serooskerke tot een minimum te beperken, werd be sloten zo veel mogelijk het vuil di rect af te dekken. Alleen wanneer huisvuil voor het grootste deel uit papier bestaat, zal het worden ver brand, terwijl er naar zal worden gestreefd, zoveel mogelijk in één keer te verbranden. Verbranding spaart namelijk veel ruimte. Gere kend wordt dat men na het treffen van de nodige voorzieningen op de oude belt te Serooskerke nog wel een half jaar voort kan. Proef met plastic zakken Na enige discussie over de invoe ring van plastic zakken bij de dienst werd besloten daarmee over enige tijd een aantal weken een proef te nemen, bij dc nieuwe wagen. Over de bevindingen die het ge volg zijn van deze proef in Schou wen. zal nader worden gerappor teerd. Nagegaan zal onder meer wor den hoeveel de meer kosten zijn, bij de ophaling van vuil in plasticzakken dan in emmers. Een plm. twee maan den durende proef, zal door de dienst worden betaald, omdat men wil con troleren, of de indertijd gecalculeer de prijsverhoging van f 8.per em mer inderdaad juist berekend is, en of het tijdbesparend werkt. Drankzucht flest inbrekers UTRECHT, 12-1. Rechercheurs van de Utrechtse politie hebben in de nacht van zaterdag op zondag een vangst gedaan van hoog (alcohol) ge halte. Zij troffen tijdens een routine controle in de laadruimte van een geparkeerde bestelauto twee lieden aan. die in een onbekommerde droti- kemansslaap verdiept waren. In de wagen stonden ook elf dozen waarin voor ruim duizend gulden aan sterke drank zat. De rechercheurs, die toen ondanks de doordringende dranklucht lont gingen ruiken, wekten de beide man nen met zachte hand uit hun roes en al ras bleek bij navraag dat zij het geestrijk vocht op oneerlijke wijze verworven hadden. Uit een Utrechts winkelbedrijf hadden de beide he ren, de 28-jarige T. van L. en de evenoude H. B. H., enkele uren te voren via een ingeslagen ruit „inko pen gedaan". Nadat de bJtit in de be stelauto was geladen konden cü on derweg de verleiding echter niet weerstaan en zetten de fles aan de mond. Een miniem deel van.de ge stolen waar bleek al voldoende om de inbrekers buiten gevecht te stel len.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2