Bax slijpt uw schaats weer achttien karaats SUCCESJES Voetbal op bevroren velden is schadelijk voor clubs en spelers! Voorzitter Produktscliap: Graansituatie E.Ë.G. minder somber Poolavontuur van binnenvaarttanker Botsing tankauto: 21 slachtoffers Britse tanks voor Israël? Viering van geboortedag dr. M. Luther King Grote hoeveelheid marihuana verbrand „1970 rampjaar voor Haarlemmermeer" Ingeleverde granen Luchtaanval op Libanon Chimpansee te beschaafd voor oerwoud Tijdelijk winkel Visstraat 1 Zierikzee i Op zaterdag 17 januari i 1970 hopen onze geliefde ouders en grootouders W. DE BIL-KNULST 'f de dag te herdenken dat1 j zij 50 jaar geleden in het I huwelijk traden f Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Dreischor, januari 1970 Mr. P. Moggestraat 61 Receptie van 15.30-17.30 uur in hotel „De Drie ji Schorren" te Dreischor. Voor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde zuster en tante JANNA HENDRINA VAN DEN BERGE-HOEK betuigen wij onze oprechte dank Uit aller naam: M. WESDORP-HOEK Bruinisse, januari 1970 Voor alle blijken van sympa thie en medeleven, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw, moe der en grootmoeder MARIA JOHANNA POTAPPEL zeggen wij hartelijk dank. Mede namens de kinderen W. G. POTAPPEL Zierikzee, januari 1970 De Vagerstraat 26 Allen, die door hun bewijzen van genegenheid het ziekbed van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, grootmoeder en zuster MARINA MAATJE FREDERIKA ROMEIJN-KREPEL hebben verlicht en ons na haar overlijden hun deelne ming hebben betuigd, dan ken wij hartelijk. Namens de familie J. ROMEIJN Ouvverkerk, januari 1970 Heden overleed, zacht en kalm, mijn lieve man en onze zorgzame vader, be huwd vader en opa PAULUS DINGENUS VERSTRATE in de ouderdom van ruim 78 jaar Zierikzee: C. B. VERSTRATE- JUMELET Rotterdam: L. J. VERSTRATE L. M. A. VERSTRATE- FONTEIJNE JANNIE Zierikzee, 9 januari 1970 Rusthuis „Irene" Hoge Molenstraat 19 De teraardebestelling zal plaats vinden dinsdag 13 januari a.s., des nam. 2.00 uur, op de algemene be graafplaats te Zierikzee. Hierbij danken wij allen die ons hebben geholpen tijdens en na de brand op 18 dec. j.l. M. J. VAN DAMME Ouwerkerk, januari 1970 Te koop: Koelkast en elektrische gi taar. Telefoon (01116) 435. Woonhuis. Indeling: tweeka mers, keuken, douche, twee slaapkamers. Brieven onder no. 3241, aan het bureau van dit blad. Prima slachtkippen, 3 voor f 6,—, en een i.g.st.z. twee ling wandelwagen. J. Lege- maate, Hoeveweg 1, Zierik zee, tel. 3209. Eén-jarige fokstieren v. Jen- ne 370, Janke's Adema en Nette 83, tevens een kalf- vaars, kalftijd plm. 15 febr., m., 2-j., 4980 kg, 4.17% v. 300 d., 3.22 A. J. Dalebout, Schellewitseweg 2, Ouwer kerk. Een z.g.a.n. moderne kinder wagen. Te bevr. L. B. Hen- drikse, Scheepstimmerdijk 44 Zierikzee. Kolenconvector „Beckers", grijs, en 10 mud anthraciet. G. Geluk, smederij, Zierik- Een leren jas, maat 46-50. Te bevragen C. Verloo, Elzen- meet 9, Renesse. Wegens verhuizing: „Etna" kolenhaard, 1-pers. binnen- veringmatras z.g.a.n. en een commode. Caustraat 6, Zie rikzee. Te huur: Voor vakantie: zomerhuisjes. Te bevr. Camping „Duin en Strand", Kuijerdamseweg 35, Scharendijke, tel.,(01117) 216. VERMIST Wit-zwart foxhondje, bruine vlekjes boven ogen en witte pluimstaart. Luistert naar de naam „Jackie". J. J. Boeijesweg 30, Haamste de, telefoon (01115) 265. Gevraagd: all-round knecht J. W. VAN DER VELDE Prunjeweg 3 A, Scrooskerke Evangelisch Luth. Gemeente Zierikzee Zondag 11 januari, 10.00 uur ds. NIEROP Voor de belangstelling na de geboorte van ons zoontje en broertje WILCO zeggen wij heel hartelijk dank. C. v. d. MAAS M. C. v. d. MAAS- HEIJBOER MINEKE Oosterland, januari 1970 Oud Heiligevveg 33 H. J. SIMONS arts, Renesse Vanaf 1 januari 1970: spreekuur: maandag lot en met vrijdag van 8.00 uur tot 9.00 uur; zaterdag geen spreekuur Van maandag tot en met vrij dag van 5.00-5.30 uur alleen medicijnen afhalen. Geen spreekuur Ondergetekende maakt door deze bekcnd.dat hij zijn transportbedrijf per 1 januari j.l. heeft overgedaan aan TRANSPORTBEDRIJF RADEMAKER Haam stede. Dankend voor het zovele jaren genoten vertrouwen beveelt hij zijn opvolger beleefd in ieders gunst aan. S. HART, Renesse en echtgenote In aansluiting op bovenstaande deelt ondergeteken de mede dat hij met ingang van 1 januari j.l. het transportbedrijf van de heer S. HART te Renesse heeft overgenomen. Hopende hetzelfde vertrouwen te mogen genieten als mijn voorganger, beveelt hij zich beleefd aan voor alle soorten transporten. Transportbedrijf RADEMAKER Haamstede, Zandweg 20, telefoon (01115) 237 't Is een prachtige zondagmiddag. De zon schijnt stralend. Toch liggen de voetbalvelden verlaten. Op straat en in het bos zie je plotseling veel meer vaders met hun kinderen ver tier zoeken. De huisvrouwen weten overigens ook goed dat er geen voet bal is, want pa en enige zoons hangen wat doelloos thuis rond. Mopperend en wat naar de t.v. kijkend zolang het ze een beetje interesseert. „Waar om heeft de K.N.V.B. het hele voet balprogramma afgelast?, èr had op heel wat velden nog goed kunnen worden gespeeld", is de algemene vraag. Goede stuurlui, betere techniek Daar zetten de voetballiefhebbers dan een boom over op, waarvan bij voorbaat al vast staal, dat de beste stuurlui weer aan de wal zitten. Ze ker, er had een aantal' wedstrijden kunnen worden gespeeld, maar wat schiet de competitieleider ermee op als meer dan de helft van de voet balvelden onbespeelbaar is? Dan krijg je een onoverzichtelijke stand op de ranglijsten en moeten er toch weer zondagen worden bestemd voor het inhalen van die achterstand. Op een alleen maar hard bevroren veld kan door betaalde voetballers worden gespeeld. Er wordt dan meer technische vaardigheid en lichaams- beheersing geëist. Uiteraard is de kans op een ongeval voor een speler groter dan bij normale weersom standigheden en de bal rolt wel eens gekker dan hij toch al doet, maar ge speeld kan er worden. Dat kan niet wanneer een deel van zo'n voetbalveld glad is door ijs. Dan loopt een voetballer een te groot risico. Juist omdat we in ons land maar weinig te maken hebben met onbespeelbare terrei- zijn er maar al te veel mensen van nen door winterse omstandigheden, langs de lijn. die de risico's van een door wat ijs onbespeelbaar veld niet genoeg onderkennen. Denken om recettes Het zou best eens kunnen zijn. dat in deze winter nog verscheidene ke ren het gehele voetbalprogrummu ivordt afgelast. De K.N.V.B. moet namelijk sterk rekening honden met de clubs. In dc umateursector mag zij de spelers niet blootstellen aan de risico's van een keihard veld en bij de (seml)profs moet nu eenmaal om de publieke belangstelling wor den geducht. Het betaalde voetbal is een bedrijf geworden. Voor alle deelnemende clubs, hoe amateuristisch ze ook veelal worden geleid. Het is juist als de K.N.V.B. bij erbarmelijke weers omstandigheden het programma af gelast, hoewel enkele velden wel licht bespeelbaar zouden zijn. Maar zoals op de laatste competi tiezaterdag van de Duitse Bundes- liga, toen bij de wedstrijden die ge speeld werden niet meer dan enkele honderden toeschouwers aanwezig waren, mag het bij ons niet gaan. Op zo'n manier worden de clubs, waar zoveel tienduizenden elke com petitiedag weer plezier aan beleven, financieel kapot gemaakt. Geen winterstop Elk seizoen als het even stagneert met het verloop van de competitie, klinken stemmen op om een winter stop in te voeren. Een idee waarvan uitvoering weinig zin heeft, want toevallig hebben we dit jaar een vrij strenge winter. Maar bijvoorbeeld vorig seizoen hebben we nauwelijks enige hinder gehad in het competi tieverloop. Toen kregen we alleen in het voorjaar nogal rijkelijk regen, waardoor hier en daar wat velden moesten worden afgekeurd. Nu is het ook zo, dat niet op ieder hard bevroren veld kan worden ge speeld. Vereist is, dat het veld goed egaal is. Bovendien moeten de voet ballers voorzorgen nemen. Op gewo ne voetbalschoenen is het geen doen om op zo'n terrein twee keer 45 mi nuten te moeten (hard) lopen. Een dikke, goed geprofileerde rubber- zool is dan nodig. Ten eerste om geen spierletsel op te lopen en ten tweede om makkelijker beweegbaar te zijn. Training nodig Daarnaast moet een doelman de valtechniek beheersen, die op een hard terrein nodig is. Als hij niet ontspannen is by het terecht komen op de grond, heeft hij de kans op z'n minst wat schrammen en blauwe plekken op te lopen. Een goede trai ning voor het spelen op een hard veld is zaalvoetbal. Van nog meer belang dan onder normale omstandigheden is de mas sage voor de wedstrijd. Van de tech nische beheersing wordt meer ge vraagd naarmate dc omstandigheden waaronder gespeeld wordt slechter zijn. Dat houdt in, dat de spieren soepel moeten zijn. Daarom verdient hel dragen vun maillots sterk aan beveling bij winterse kou. Wanten dienen vooral om de spelers niet uit hun concentratie te halen dóór kou de handen. Inhaaldagen Ondanks alle mogelijke voorzor gen blijft het sjoelen op een hard be vroren terrein een riskante zaak. En ook al schijnt de zon, dan nog is de belangstelling van het publiek voor een gewone competitiewedstrijd in de vrieskou, vooral door de altijd wel waaiende wind, minder. Daarom ho pen we, dat u er begrip voor heeft wanneer voor nog enkele competitie zondagen het gehele programma af gelast wordt. In dat verband is het een gelukki ge zaak, dat de competitie dit sei zoen vroeger dan gewoonlijk is be gonnen, omdat de K.N.V.B. rekening hield met een mogelijke kwalifice ring van het Nederlands elftal voor het tournooi om het wereldkampi oenschap voetbal te Mexico, dat eind mei begint. Nu oranje niet naar Mexico gaat, bestaat daardoor vol doende ruimte om de competitie toch tijdig te beëindigen. Tom Noddy. SPORT SCHAKEN Zierikzeesche Schaakvereniging Uitslagen clubcompetitie. Groep 1O. E. Vleeshouwer-A. J. Scheele 0-1. Groep 2: P. Izeboud-R. P. Hoger- heijde 0-1; J. J. Hoogstrate-J. Over- beeke 1-0; A. J. L. Blom-P. C. Trom- pert 0-1. Maandag 12 jan. gaan beide Zie- rikzee-teams het thuis opnemen te gen resp. Middelburg 1 en 2. Zierik zee 1 moet gezien de opstelling in staat worden geacht de volle winst te behalen, wat ook nodig is om haar zwakke positie op de ranglijst van de le klas ZSC te verbeteren. De opstelling van beide teams is als volgt: Zierikzeel: 1. J. J. v. d. Ende; 2. dr. J. J. Westendorp Bocrma; 3. C. J. M. Nolet; 4. R. v. d. Veken; 5. A. J. Scheele; 6. J. M. Bevelander; 7. O. E. Vleeshouwer; 8. A. de Spirt; 9. A. J. Hendriksc; 10. P. C. Tak. Zierikzee 2: 1. A. v. d. Westen; 2. R. P. Hogerheijde; 3. P. C. Trom- pert; 4. A. M. v. d. Westen; 5. A. J. L. Blom; 6. J. J. Hoogstrate; 7. D. P. Schiettckatlc; 8. P. Izcboud. Drie kinderen zijn donderdag morgen omgekomen bij een zware brand in een woning in het oosten van Londen. DEN HAAG. 8-1. De graansituatie in de E.E.G. laat zich thans aanmer kelijk minder somber aanzien dan een half jaar geleden. Waren tussen eind 1968 en 1 augustus 1969 de in- terventievoorraden praktisch ver dubbeld, nl. tot 6,6 miljoen ton, waarvan 4,6 miljoen zachte tarwe, eind december van het afgelopen jaar waren de voorraden teruggelo pen tot ongeveer 4,2 miljoen ton. Dit was te danken aan verbeterde afzet mogelijkheden naar derde landen gedurende het tweede halfjaar 1969 en aan de uitvoering van het voed selhulpprogramma. De voorzitter van het Produkt- schap voor Granen, Zaden en Peul vruchten, dr. C. H. J. van Beuke ring. vertelde dit donderdag in zijn nieuwjaarsrede. Gezien de voor- raadpositie in de gemeenschap, zo meende hij, is het de vraag of er op dit ogenblik nog van een graanpro- bleem sprake is. Wel kunnen zich in West-Duitsland nog problemen'voor doen bij de opslag en verkoop van interventievoorraden. Volgens dr. Van Beukering kon ei genlijk ook een half jaar geleden al niet worden gesproken van een over schotsituatie bij de voedergranën en bij de graansector in zijn geheel. Hoewel de gemeenschap meer zachte tarwe produceert dan voor consump tie- en zaaidoeleinden nodig is, was hij namelijk niet geneigd dit produkt als een overschotprodukt te beschou wen. Het surplus kan immers, zij het DEN HAAG, 9-1. Drie ijsbrekers zijn onderweg naar de haven te Urk met een binnenvaarttanker die zij drijvende houden met een aantal kettingen, die onder de kiel van de tanker zijn doorgehaald. Het scheep je, de Chevron III. was in konvooi onderweg op het IJsselmeer. Door het kruien van het ijs kwam een grote schots over de tanker heen, waai op het vaartuig begn te zinken en de bemanning van drie van boord meest gaan. Later schoof de ijsschots van het scheepje af, waarna het mo gelijk bleek het tussen de ijsbrekers in drijvende te houden. De Chevron III heeft 500 ton gasolie aan boord. BELO HORIZONTE, 9-1. Eenen twintig mensen hebben het leven verloren door een botsing, die zich donderdag in de Braziliaanse stad Belo Horizonte heeft voorgedaan tussen een met benzine gevulde tankauto en een personenwagen. Di rect na de botsing vloog de inhoud van de tankauto in brand en stroom de over de straat. LONDEN, 9-1, Engeland heeft sinds het eind van de zesdaagse oor log in 1967 in het geheim tweehon derd gereviseerde Centuriontanks aan Israël geleverd. Dit meldde vrij dagochtend het Britse dagblad Daily Mail. Volgens het blad zou de Britse regering vcorts akkoord zijn gegaan met verdere militaire leveranties aan Israël. WASHINGTON, 8-1. Dr. Ralph Abernathy, de leider van de bewe ging voor gelijke burgerrechten, heeft donderdag een symbolische proclamatie ondertekend waarbij de 15de januari, de geboortedag van zijn vermoorde voorganger dr. Mar tin Luther King, tot een nationale vrije dag wordt verklaard. Dr. Aber nathy verzocht alle negers en armen voortaan de 15e januari herden kingsdiensten en geweldloze demon straties Ier ere van dr. King bij te wonen. Meegedeeld werd dat 24 congres- lieden brieven aan burgemeesters en functionarissen in 65 steden hebben gezonden waarin er op wordt aan gedrongen, de geboortedag van dr. King tot een plaatselijke vrije dag uit te roepen. DURBAN, 8-1. Dc Zuidafrikaanse politie heeft bij een grootscheepse actie in dc omgeving van Durban 500 ten marihuana, tor waarde van 75 miljoen dollar, in beslag genomen en verbrand. De marihuana was lussen andere gewassen aangeplant op een aantal bedrijven in het Diakcnsge- bcrglc ten noorden van Durban, na overbrugging van het prijsver schil tussen consumptie- en voer- tarwe, voor een zeer belangrijk ge deelte, zo niet geheel, worden af gezet in de veevoedersector, waar dit produkt zeer goed bruikbaar is. De E.E.G. heeft nu jaarlijks een net- to-graanimport van ruim tien mil joen ton, in hoofdzaak voedergranen en voorts kwaliteitstarwe, terwijl er ook een belangrijke invoer is van vrijwel niet belaste produkten, die in de veevoeders worden verwerkt. Frankrijk De omvangrijke inlevering in de eerste helft van het jaar schreef dr. VanBeukering voornamelijk toe aan het disagio van de Franse frank en de door Frankrijk verleende krediet faciliteiten. Daardoor gingen grote hoeveelheden Frans graan naar an dere lid-staten, terwijl in die lid staten zelf geoogst graan bij gebrek aan exportmogelijkheden naar derde landen voor een groot deel bij de interventiebureaus belandde. Vooral de vraag uit de Oostbloklanden en het in versterkte mate ter hand ne men van het voedselhulpprogramma Toen over die exportmogelijkheden den in de tweede helft van het jaar. oen over die exportmogelijkheden nog pessimistisch werd gedacht, ver hoogde de gemeenschap de denatu- ratiepremie voor zachte tarwe. Verwacht wordt, dat als gevolg hiervan in het oogstjaar 1969/70 tus sen dc 3,5 en 4 miljoen ton zachte tarwe tot veevoeder zal worden ge denatureerd, tegen bijna 2 miljoen in het vorige oogstjaar. Burgemeester Dijekmeester: HOOFDDORP, 8-1. Burgemeester mr. F. Tli. Djjckmeestcr van Haar lemmermeer zei donderdag in zijn nieuwjaaisiede te verwachten dat 1970 vcor de gemeente een rampjaar zal worden. Bit o.m. in verband met de weningbeuw, terwijl het aantal woningzoekenden tot boven de 4.000 is gestegen. Het een en ander is ook een ge volg van de luchthaven Schiphol, wclkei aanwezigheid binnen Haar- lcmmermeerse grenzen door de bur gemeester rampzalig werd genoemd. ..De vraag is niet moet er een twee de luchthaven komen, maar wanneer moet hij komen", aldus mr. Dijek meester, die erop wees dat hel hui dige Schiphol in 1985 vol zal zijn en dal wanneer de vijfde startbaan er komt, Schiphol in 199|) vol zal zijn. Het kwam mr. Dijekmeester voor, dat het draaien van de vierde baan mogelijk is om zodoende de geluids hinder v cor Zwanenburg en Halfweg te verminderen. Dat zou echter al leen kunnen als de vijfde er niet komt. Overigens zei burgemeester Dijekmeester dat er zelfs al een studie werdt gemaakt over de aanleg van een zesde startbaan ten behoeve van de luchthaven. Kritiek uitte hij cp zijn collega va%n Haarlem, die het intergemeentelij k samenwerkingor- gaan Kennemerland een paskwil vond en er een voorstander van was de betreffende gemeenten bij Haar lem te voegen, zoals hij in zijn nieuwjaarsrede liet weten. „De burgemeester van Haarlem had de zaak beter eerst kunnen bestuderen alvoren^ in het openbaar te treden", aldus burgemeester Dijekmeester van Haarlemmermeer, die nu zei dat Haarlemmermeer zijn medewerking aan de organisatie voorhands op schort. DEN HAAG, 8-1. Na de op 5 jan. gehouden veiling is bij het voedscl- voorzicnings in- en verkoopbureau nog 4.500 ton ingeleverde tarwe en 17.500 ton ingeleverde gerst overge bleven. De tarwe zal nu, in de vorm van bloem, voor voedselhulp worden gebruikt. Op de genoemde veiling werd 5.025 ton tarwe verkocht voor f 37,99 per honderd kg., en 4.990 ton gerst voor f 33,43 per honderd kg. Sinds 3 november zijn geregeld veilingen van granen uit V.I.B. voorraden ge houden. De eerste was geen succes, latere wel. Het secretariaat van het Produktschap voor granen, zaden en peulvruchten meent, gezien de opge dane ervaringen, dat aan verkoop via veilingen de voorkeur moet wor den gegeven boven verkoop bij in schrijving. Een en ander is meegedeeld in de bestuursvergadering van het Pro duktschap. Uitreiking diploma's brandweerkorps te Bruinisse BRUINISSE, 8-1. Woensdagavond heeft de loco-burgemeester van Bruinisse wethouder W van Gilst de diploma's uitgereikt aan het perso neel van de Bruinisser brandweer, dat slaagde voor het examen brand wacht eerste en brandwacht tweede klasse, waarvoor onlangs examen werd gedaan. Hij herdacht de overleden com mandant, de heer A. M. Jumelet, die zo graag zijn 40 jarig jubileum als brandweerman zou hebben gevierd, iets wat niet werd bereikt, wegens zijn vroegtijdig overlijden. In hem ging een brandweerman heen, die een zeer hoge opvatting had van zijn vrijwillig gekozen taak. Daarnaast constateerde hij een niet onbelangrijke verjonging van het korps, terwijl hij herinnerde aan de zo goed geslaagde en realistisch opgezette oefening, waarbij veron dersteld werd, dat twee auto's op elkaar waren ingereden bij de Vluchthaven, waarbij brand was ont staan. Deze oefening was uitgedacht, ingericht en opgezet, door een dei- jongste leden de heer Wim Jumelet S.J.P.z. BEIROET, 8-1. Een Libanese mili taire woordvoerder heeft donderdag meegedeeld dat bij een Israëlische luchtaanval op Zuid-Libanon een Li banees is gewond en verscheidene huizen zijn beschadigd. De aanval was gericht op Kafr Kaman, Kafr Sjoeba en Ain Ginya. De vliegtuigen werden door Libanees afweergeschut beschoten, aldus de woordvoerder. Hij dankte de nieuwe commandant de heer C. Deurloo, voor de gratis opleiding die hij had gegeven aan het personeel te Bruinisse, waardoor deze avond de diploma's konden worden uitgereikt. Aan de heer Deurloo werd namens het gemeente bestuur een tafel-gasaansteker aan geboden. De heer Deurloo dankte voor dit mooie geschenk. Hij had de gratis opleiding graag voor zijn rekening genomen. Met een toepasselijk woord stelde de heer Vön Gilst' tenslotte de'di ploma's aan de betrokkenen ter hand Het diploma brandwacht eerste klasse ontvingen de heren: M. Jume let W.A.z., L. Kik, L. IJzelenberg en W. M. Jumelet. Het diploma brandwacht tweede klasse werd uitgereikt aan de heren Jac. Littooy, M. Haeck, C. IJzelen- berg, W. de Graaf en A. Deurloo. DODELIJKE ONGELUKKEN STAPHORST. De 83-jarige J. Hen- driks uit Staphorst is verongelukt op de rijksweg Zwolle-Meppel. Bij het oversteken werd hij gegrepen door een auto. Hij overleed ter plaatse. ZWOLLE. Op de Hanzeweg in de zuidelijke IJsselmeerpolder is de 40- jarige groentehandelaar H. J. We zenberg uit Harderwijk verongelukt toen hij met zijn bestelauto geen vooxrang verleende aan een pex*so- nenauto. Het slachtoffer overleed na het ongeval in het ziekenhuis in Zwolle. De bestuurder van de pex*- sonenauto werd ei*nstig doch niet le vensgevaarlijk gewond in het zie kenhuis in Zwolle opgenomen. WENEN, 8-1. Deze weck is het zeven jaar oude chimpansee- vrouwtje „Bocbc" uit het oerwoud van Guinea met haar weten schappelijke waarnemers naar Hongarije teruggekeerd. Het dier heeft enige tyd in vrijheid tussen haar soortgenoten kunnen leven. Toen zlf een jaar oud was werd dc chimpansee uit het oerwoud van Guinea naar dc dierentuin van Vcszprem in het westen van Hon garije gebracht. Daar leerde zij in dc loop van dc tjjd enige vaar digheden die nogal veel handigheid vereisen. Eind december vorig jaar ging een expeditie van zoologcn met dc apin naar dc streek van Kindia in Guinea, waar zjj was gevangen, om haar reacties te bestuderen. „Bocbc" voelde echter niets voor dc vrijheid en liet de expeditieleden geen minuut in dc steek. Zij is naar dc beschaving - in dc dierentuin - teruggekeerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5