De nieuwe programma's voor de zomer 1970 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Blindheid door verkeerde voeding 4 EL-MIOR {elegant Terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Vietnam zal nog jaren gaan duren Hervatting besprekingen tussen China en Verenigde Staten Aardbeving in China Twee gewapende mannen kapen T.W.A.-passagierstoestel gordijnstoffen TUINMAN ZN BANKSTELLEN „Meubelrama" Maanreis Apollo-13 maand uitgesteld Voortzetting besprekingen over opvolging van mr. De Block ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 januari 1970 126ste jaargang Nr. 211332 WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 RfDAKTlE EN ADMINISTRATIE: Jdnnewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N V. Drukkerij v,h Lakenman Ochiman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling J 8,10; per maand l 2,70; per jaar J 31,20. Losse nummers 20 cent Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) I 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Laatste vergadering vleeskenringskring DEN HAAG, 8-1. Donderdag heeft minister-president P. J. S. de Jong de besprekingen over de opvolging van mr. L. de Block als minister van Economische zaken voortgezet. H(j had o.m. een gesprek met dr. H. J. Witteveen, Minister van Financiën. Deze keerde donderdagmiddag in ons land terug, zulks op verzoek van de premier, Zoals bekend, was mi nister Witteveen begin deze week voor een vakantie vertrokken naar Frankrijk. Dr. Witteveen merkte bij zijn aan komst op de vliegbasis Valkenburg o.m. op, het te zullen betreuren als hij staatssecretaris dr. F. H. M. Grapperhaus zou kwijtraken. Zoals bekend, wordt de naam van deze laatste genoemd als mogelijke opvol ger van mr. de Block. Minister Wit teveen zinspeelde hierop enigszins, toen hij o.m. opmerkte, dat dr. Grap perhaus „ook andere kwaliteiten heeft dan alleen fiscale". Bovendien aldus minister Witteveen, „is 't ver vullen van een staatssecretariaat de beste opleiding voor het minister schap". Naar verluidt, heeft dr. Witteveen ook contact gehad met mr. W. J. Geertsema, de voorzitter van de V.V.D.-fractie in de Tweede Kamer. Premier De Jong heeft antwoord gegeven op het verzoek van mr. M. Vrolijk (P.v.d.A.) om de Tweede Ka mer „alsnog en dan zo volledig mo gelijk in te lichten over het aftre den van de minister van Economische Zaken". De minister-president heeft laten weten dat „door middel van mijn brief van 7 januari 1970 met bijlage is reeds aan het in de vraag vervatte verzoek voldaan". Zoals ge meld zond premier De Jong gisteren de Tweede Kamer een mededeling van de ontslagaanvrage van mr. De Block. Diens naam komt overigens nog wel voor op een bij de Tweede Ka mer ingezonden (tweede) nota van wijzigingen op het ontwerp van wet comptabiliteitswet. Deze nota draagt namelijk de ondertekening van mr. L. de Block als minister van finan ciën ad interim. Advertentie KHARAGPUR/INDIA, 8-1. Onge veer 14.000 kinderen in de zuidelijke en oostelijke delen van India worden ieder jaar blind door verkeerde voe ding. Dit is verklaard door de voe dingsadviseur van het Indiase minis terie van Volksgezondheid, dr. Kaly- an Bagchi. Op een congres in Kha- ragpur deelde hij mee, dat door een verkeerde voeding 50 a 60 miljoen kinderen in India in hun fysieke en geestelijke groei worden belemmerd. Ongeveer 70 procent van de bijna "230 miljoen Indiase kinderen, zogende moeders en zwangere vrouwen lij den aan verschillende graden van verkeerde en ondervoeding, aldus dr. Bagchi. Advertentie Prijsbewust overhemden wit, bleu, groen, crème 2 voor f 25,- DEURLpO atJWZEE. UAYEWVflH 11. TPL tllWXH f BEVERWIJK. Afgescheiden studen ten die de alternatieve pedagogische academie hebben gevormd, hebben de Katholieke Hoge Pedagogische Academie bezet. Op de foto een aan tal van de bezetters op post in een van de gangen van het gebouw. van F.I.T. - Centouri - Nespanda - Zuid-Europa Stichting - Sunliner - Wagons-Lits II Look - Rijnreizen etc., liggen op U te wachten Belt U ons of komt U even langs, wij kunnen ze dan direkt uit onze voorraad verstrekken Verklaring van Thieu: c y reizen bij de vaate - nieuwe haven 105 - tel. 2577 WASHINGTON, 9-1. De Verenigde Staten en China zuilen hun bespre kingen op ambassadeursniveau in Warschau met ingang van 20 januari volledig hervatten. Dit is donderdag avond in Washington door het mi nisterie van Buitenlandse zaken be kendgemaakt. De voorbereidingen voor de bij eenkomst van 20 januari zijn don derdag in Warchau getroffen op een bijeenkomst tussen de Chinese zaak gelastigde, Lei Jang en de ambassa deur van de Verenigde Staten, W. J. Stoessel. De bijeenkomsten zullen afwisse lend in de wederzijdse ambassades worden gehouden. Vroeger ontmoet ten de beide diplomaten elkaar in een Pools gebouw. De Chinese zaakgelastigde bezocht donderdag de Amerikaanse ambas sadeur in diens ambassade, hetgeen nimmer tevoren was voorgekomen. SAIGON, 9-1. President Ngoejen van Thieu van Zuid-Vietnam heeft vrijdag gezegd, dat de terugtrekking van alle Amerikaanse gevechtstroe pen uit Zuid-Vietnam nog vele jaren zal duren. Op een persconferentie in Saigon zei Thieu dat het onmogelijk en ook onpraktisch zou zijn alle Amerikaan se troepen nog dit jaar weg te halen. HONGKONG, 9-1. Radio-Peking heeft bevestigd dat zich eerder deze week een ernstige aardbeving heeft voorgedaan in de zuidelijke provin cie Yoennan. De bevolking had zich „verenigd om de ramp te bestrijden", die op 5 januari het zuidelijk deel van Yoennan had getroffen met een kracht van zeven op de schaal van Richter. Na tussenlanding in Rome geland in Beiroet ROME, 9-1. Twee gewapende man nen hebben een vliegtuig van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij T.W.A., dat op weg was van New York naar Rome, gedwongen naar Damascus te vliegen. De overval ge beurde op het trajekt Parys-Rome. Het toestel, een Boeing 707, landde vannacht om half één in Rome, waar het door politie werd omsingeld. Een half uur later steeg het op met be stemming Damascus. Ten tijde van de overval bevonden zich behalve de bemanning slechts negen passa giers aan boord. De gezagvoerder meldde via de radio, dat een van de kapers had geschoten toen het toestel zich op weg naar Damascus boven de Mid dellandse Zee bevond. De kogel boorde zich in een van de toiletten. Niemand werd getroffen. Op het vliegveld van Rome, waar de Boeing werd volgetankt, mocht niemand uitstappen. Het vliegtuig heeft twintig personen aan boord; negen passagiers en elf bemannings leden. Drie leden van deze beman ning zouden in Rome op een ander Onze grote kollektie in is reeds bij velen bekend Wij hebben reeds gordijnstof fen van f 3,75 per meter, maar ook in de duurdere prijsklas sen kunt U bij ons uit voor raad kiezen w« adviseren U gaarne Woninginrichters - Mol 19 Zierikzee - Telefoon 2887 De Amerikaanse vice-president Spiro Agnew heeft donderdag tegen over de leiders van Maleisië verze kerd, dat de V.S. zich aan hun de fensieverplichtingen in Zuid-Oost- Azië zullen houden en zich niet over haast uil Vietnam zullen terugtrek- ken. We beschikken over een beperkte mankracht en we hebben tijd voor opleiding en materieel uit de Ver enigde- Staten nodig, z&i hij. Antwoordend op vragen van jour nalisten zette Thieu uiteen, dat het tempo van toekomstige Amerikaanse terugtrekkingen voornamelijk ervan zal afhangen hoe groot de materiële en financiële steun is die de Ver enigde Staten Zuid-Vietnam willen geven. Thieu was van mening, dat niet alle Amerikaanse troepen in 1970 uit Zuid-Vietnam kunnen wor den teruggetrokken. Dat zal jaren in beslag nemen, zei hij. van f 1.000,voor f 698,- Burgem. Boumanstraat 11 Nieuwerkcrk Telefoon (01114) 268 Uitsluitend a contant toestel overstappen. Voor een van de stewards is het de tweede maal dat hij een vliegtuigkaping meemaakt. De Boeing is in Beiroet geland. Het vliegveld werd onmiddellijk af gesloten door de politie. Langs de rolbaan waren gehelmde en met ge weren gewapende militairen opge steld. Advertentie. HOUSTON, 8-1. De NASA heeft donderdag meegedeeld dat de maan reis van de Apollo-13, die op 12 maart zou beginnen, om bezuini gingsredenen is uitgesteld tot 11 april. Het landingsdoel, een hoog vlakte die Fra Mauro wordt ge noemd, blijft hetzelfde. De lancering van de Apollo-14, aanvankelijk op juli vastgesteld, is verschoven naar de herfst. Deze maatregelen zijn no dig geworden door de besnoeiingen van de uitgaven voor ruimtevaart op de begroting, de laagste sinds 1963. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een actieve depressie waar van het centrum vrijdagochtend bij de ingang van het Kanaal was aan gekomen stuwde in het afgelopen etmaal zachte en vochtige oceaan- lucht naar onze omgeving, in Frank rijk stegen de temperaturen van -5 graden plaatselijk tot +10 graden. Het warmtefront, dat van deze lucht de voorste begrenzing vormde, bracht in bijna het gehele land wat sneeuw gevoigd door ijzel. Inmiddels is de zachtere lucht ook in de onderste la gen van de atmosfeer doorgedron gen. hetgeen gepaard gaat met een verdere stijging van temperatuur, zodat de vorst voor het weekeinde wel grondig is verdreven. De koude lucht houdt zich nu op boven de Balkan en Polen, terwijl in het Oost zeegebied een nieuwe golf van kou de lucht wordt aangevoerd onder invloed van een depressie boven Wit-Rusland. In Finland kwamen in de afgelopen nacht temperaturen voor van 30 graden onder nul. ZARAGOZA. De 18-jarige Spaanse student Martiano Ventura, die een vliegtuig van de lberia wilde kapen, heeft zich na een beleg van vier uur op het vliegveld van Zaragoza aan de politie overgegeven. Bij het ver trek van het vliegtuig gaf hij de pi loot opdracht naar Albanië te vlie gen, maar de militaire gouverneur van Zaragoza liet de lichten van de startbaan uitschakelen. Daarna werd het vliegveld omsingeld door brand weer- en politie-auto's. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's In de Perzische hoofdstad is een sluikhandelaar in verdovende midde len terechtgesteld. Hij werd gearres teerd toen hij heroine wilde verko pen. De staats-olie-ondememingen van vier Arabische landen - Irak, Libië, Algerië en Egypte - hebben in Bag dad tot samenwerking en coördinatie besloten, zo meldt radio-Bagdad. Minister Witteveen in Nederland teruggekeerd Dr. Grapperhaus genoemd als kandidaat Tijdelijk regen Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking met tijdelijk regen; matige tot vrij krachtige wind tussen zuidoost en zuid; temperaturen en kele graden boven het vriespunt. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: omstreeks normaal kans op een droge pei'iode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. 10 jan.: Zon op 8.45; onder 16.50. Maan op 10.34; onder 20.35. 11 jan.: Zon op 8.45; onder 16.51. Maan op 10.48; onder 22.05. 12 jan.: Zon op 8.44; onder 16.53. Maan op 11.00; onder 23.30. Eerste kwartier: 14 jan. te 14.18. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 10 jan. 4.57 v.m. 17.26 n.m. 11 jan. 5.43 v.m. 18.13 n.m. 12 jan. 6.26 v.m. 18.56 n.m. BROUWERSHAVEN 10 jan. 4.44 v.m. 17.02 n.m. 11 jan. 5.33 v.m. 17.51 n.m. 12 jan. 6.21 v.m. 18.39 n.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1