campina SUCCESJES OUDEJAARSDAG écssepkPGQrryjs tesepvepe^ Cafétaria „De Toren" Vergadering Afdeling Schouw en-Duiveland „Schuttevaer" Wat biedt de BEELDBUIS? Oliebollen 8 voor 1,00 Appelbeignets 7 voor 1,00 Campina ijstaart Vereniging „waarnaar geluisterd wordt" ZIERIKZEE. 23-12. Te Zierikzee vergaderde de afdeling Schouwen- Duiveland van de Schippersvereni ging Schuttevaer in het Huis van Nassau, onder leiding van de voor zitter, de heer D. van den Berg uit Bruinisse. Deze wees in zyn ope ningswoord op de recente ontwik kelingen in de scheepvaart, door de kangeroeschepen, die al zjjn vooraf gegaan door de containerschepen. De ontwikkelingen rond de even redige vrachtverdeling, werden in dit openingswoord genoemd. Overi gens meende spreker dat zowel de binnenvaart als de mosselkwekerij (de afdeling telt veel leden die mos selkwekers zijn) op een goed jaar mogen terugzien. In de binnenvaart konden vooral in de tweede helft van het jaar redelijke vrachtprijzen worden bedongen; in de mosselhan- del zijn de prijzen eveneens hoger dan vorig jaar. De afsluiting van de zeegaten gaat regelmatig verder. De indertijd on dernomen protestakties hebben niets uitgewerkt. De sportvisserij op de Zeeuwse stromen wordt ieder jaar van groter betekenis, ai zal hier paal en perk moeten worden gesteld aan de roe keloosheid om zonder voldoende veiligheidsmaatregelen, met een open bootje er op uit te gaan. Schuttevaer is een vereniging waarnaar geluisterd wordt, aldus kon de heer Van den Berg tot zijn genoegen vaststellen. De heren N. van der Linde, Scha- rendijke en J. de Waal-van Engelen, Bruinisse werden bij akklamatie als bestuurslid herkozen. Het bestuur stelde voor dat be stuursleden op 70-jarige leeftijd zul len aftreden, maar na enige bespre king werd besloten de aftreding op 65-jarige leeftijd te handhaven, met de bepaling dat men zijn bestuurs- mandaat zal blijven uitoefenen tot men aan de beurt van aftreding is. Een ander bestuursvoorstel, om naast gewone leden ook contribu anten die slechts de helft van de contributie betalen, te erkennen. Dit zyn dan personen die niet meer aktief in de binnenvaart of de mosselkwekerij deelnemen, of nooit hebben deelgenomen. Besloten werd deze contribuanten geen stemrecht toe te kennnen. De rekening van de secretaris penningmeester de heer S. Beekman, Bruinisse, sloot met een batig saldo. De afdeling telt thans 50 leden en 12 eontributanten. Vorig jaar werden bij de Alg. Verga dering onder meer voorstellen inge diend ter verbetering van de trappen aan de nieuwe sluis te Harlingen, waar men zeer moeilijk van boord kan komen, er werd beloofd dat er aandacht aan zou worden geschon ken, maar tot heden is er nog wei nig veranderd. Het Schéurrak Ook was een verzoek om radar strippen aan te brengen op de drijf- bakens van onverlichte vaarwegen, met name in het Schéurrak, nog niet ingewilligd. Toch werd dit van gi'oot belang geacht, zodat men op nieuw zal proberen het verzoek in gewilligd te krijgen, nu niet meer door indiening van het verzoek bij Schuttevaer, maar door recht streeks contact te zoeken met het districtshoofd van de hydografie, eventueel samen met de heer Hoek stra van de Ned. Vissersbond en vis serijverenigingen uit het noorden wier leden eveneens veel van het Schéurrak als vaarwater gebruik maken. De jaarvergadering zal dit jaar gehouden worden op 15 en 16 april te Ouderkerk aan de IJssel. De he ren van Duivendijke, Zierikzee en S. Beekman, Bruinisse zullen daar de afdeling vertegenwoordigen. Opnieuw zal men daar vragen de trappen in de sluis te Harlingen te verbeteren. Verder wil men dat Schuttevaer een verzoek om een openbare tele fooncel te plaatsen op Zijpe zal on dersteunen. De heer H. Hoogerheide Bruinisse stelde voor te verzoeken grote reparaties aan de sluis te Vreeswijk, te laten verrichten in de z.g. stille tijd, als er niet veel vaart is (juni-juli). Sluis te Vreeswijk De sluis te Vreeswijk wordt 's nachts bediend door één man, ter wijl op andere en soms minder be langrijke sluizen 's nachts meer mensen dienst doen. Hij wil verzoe ken ook de sluis te Vreeswijk 's nachts van meer mensen te voorzien. Beide voorstellen werden door het bestuur overgenomen. De heer Van Duivendijke, Zierikzee had namens de Watersportvereniging op zich ge nomen te vragen, de Grevelingen- sluis te Bruinisse open te stellen op zondag. De voorzitter verwachtte dergelijke voorstellen ook van an dere diverse watersportverenigingen als Dordrecht en Bruinisse. De heer W. N. Hogerheide meende dat velen op Bruinisse daartegen principiële Niet meer roken SAIGON, 28-12. Een Ameri kaanse militair in Zuid-Viet- nam heeft besloten het roken te staken. Hij kwam hiertoe, nadat een sluipschutter de punt van zijn sigaar had afge schoten. „Een dergelijk voor val moet iets betekenen", al dus Robert McElroy uit North Babylon in de staat New York. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 17 dec. Maria Louisa, d. van Willy Eugène van Goethem en Martina Anna Francisca Arends (Zierikzee); 16 dec. Wilhelmina Ma rina, d. van Jacobus Marinus van Vossen en Johanna Marina Wilten- burg (Zierikzee); 19 dec. Simon Cor- nelis Johannes, z. van Cornelis Adri- aan Landman en Pieternella van Eekelen (Westerschouwen); 20. Huig, z. van Maarten Bode en Wilhelmina Philiberta Maria Gunsing (Wester schouwen); 23 dec. Cornelia Marina, d. van Pieter Overbeek en Neeltje Toontje Bouwman (Zierikzee). Gehuwd. 19 dec. Martinus Fran- ciscus Antonius Emanuel Brok, 23 jr. (Heemskerk) en Maria Antoinette Renée Sweere, 21 jr. (Zierikzee); 19 dec. Anthonis van de Sluis, 23 jr. en Anna Pieternella Smalheer, 18 jr. (beiden Zierikzee); 19 dec. Krijn van den Ouden, 30 jr. en Lijntje Adriana Berrevoets, 23 jr. (beiden Zierikzee); 19 dec. Jacobus Johannes Nicolaas Holleman, 25 jr. (Rotterdam) en Jan- ny Olga Kristalijn, 21 jr. (Zierikzee); 20 dec. Themistokles Ikonomou, 29 jr. (Rotterdam) en Yvonne Schaap, 24 jr. (Zierikzee); 23 dec. Elize Bertes Jongejan, 22 jr. (Middelharnis) en Neeltje Johanna Hendrina Luijen- dijk, 21 jr. (Zierikzee). Overleden. 18 dec. Adriaan Berre voets, 78 jr., geh. geweest met Ger- ritje Holtslag (Zierikzee); 18 dec. Joost Jan de Bil, 78 jr., echtg. van Maria Johanna Sijrier (Westerschou wen); 18 dec. Pieter Kornelis Boke- laar, 76 jr., geh. geweest met Teuntje Freeke (Brouwershaven); 22 dec. Pieternella Flikweert, 58 jr., echtg. van Johannes Jacobus de Bruine (Duiveland). bezwaren hadden. Voorts wilde de heer Van Duivendijk een verzoek in gediend zien de bediening van de kleine sluis te Veere electrisch te doen geschieden. De schepen op de Lek zouden be ter moeten worden verankerd, meende de heer Van Duivendijk, ter wijl hij ook aandacht vroeg voor het kustlicht op het Havenhoofd te Zie rikzee, dat vroeger veel hoger was en daarom beter was te zien. Hij wilde het hoger aangebracht zien, maar anderen meenden dat alleen een sterker licht al effect zou sor teren. Een ander voorstel van de heer Van Duivendijk om samen met de dames een reisje te maken naar de Belgische kust, zomer 1970 zal door het bestuur in overweging wor den genomen. Kerstboodschap van de paus VATICAANSTAD, 25-12. De paus heeft er donderdag in zijn kerst boodschap, uitgesproken van het middenbalkon van de Sint Pieter, tegen gewaarschuwd, dat de mens zichzelf centraal stelt in plaats van Christus. Er wordt tegenwoordig veel gesproken van een humanisme dat de plaats van het Christendom moet innemen, zei hij. Men wil het kerstfeest van de mens vieren en niet dat van Christus. Van de mens die zichzelf wel redt, die aan eigen kracht en wijsheid genoeg heeft, die zelf begin en einde is. Men kan zich dat experiment be sparen, aldus de paus. Humanisme moet christelijk zijn. In ons eigen belang. Zonder Christus is er troost nog bevrijding. Uit zichzelf weet de mens niet, wie hij is. Het ware voor beeld van de mens ontbreekt. Men schept drogbeelden, die verganke lijk en vaak onwaardig zijn. De paus sprak de hoop uit, dat het spoedig vrede zal zijn in Viet nam, Nigeria en het Midden-Oosten. Tot slot gaf hij zijn zegen „Urbi et Orbi". Naar schatting 30.000 mensen heb ben op het plein van de Sint Pieter de boodschap beluisterd. DEN HAAG. Minister Luns ver wacht dat de onderhandelingen tus sen de EEG en kandidaat-leden in het eerste stadium met alle kandi daten zullen worden gevoerd, in een tweede stadium met uitsluitend En geland en in het derde en laatste stadium opnieuw met alle landen. Door het volgen van een dergelijke procedure is het niet uitgesloten dat alle landen die zich bij de gemeen schappelijke markt willen aansluiten toch op het zelfde moment kunnen toetreden. Kouiiiklijke familie vierde kerstfeest SOESTDIJK. 24-12. De koninklijke familie heeft weer op de traditionele wijze het kerstfeest met personeels leden van het hof gevierd, die met hun gezinnen waren uitgenodigd. Deze keer werd het feest gehouden in de garage van de marechaussee kazerne van paleis Soestdijk, die feestelijk met een kolossale kerst boom, slingers en kerstklokken was versierd. De koninklijke familie was niet he lemaal compleet. Behalve prinses Irene en prins Carel Hugo ontbrak ook prinses Margriet. De koningin las de 400 gasten voor uit het kerstevangelie en prins Bern- hard vertelde een oud kerstverhaal. Nasser bezocht Algerië en Libië RABAT, 27-12. De Egyptische pre sident Nasser heeft bezoeken ge bracht aan Algerië en Libië in wat door waarnemers gezien wordt als een poging om anti-Israëlische krachten op te roepen na het mis lukken van de Arabische topconfe rentie van Rabat. Het bezoek aan Libië was reeds eerder vastgesteld maar men neemt aan dat het karak ter ervan nu gewijzigd was. De voornaamste onderwerpen van ;gesprek werden vermoedelijk ge vormd door de vraag hoeveel materi ele en financiële hulp elk Arabisch fanji ter beschikking zal stellen aan de „front-landen" Egypte en Jorda nië. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTERDAM, 29-12. Aangevoerd: 1428 dieren, t.w. 1094 runderen en 334 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,25-5,45, le f 4,30-4,85, 2e f 3,80-4,05, 3e f 3,55-3,70; stieren f 4,60-5,30; worstkoeien f 3,40-3,60; slachtvarkens le f 2,83-2,87, 2e f 2,77- 2,83, 3e f 2,75-2,77; slachtzeugen f 2,00-2,25; zware varkens f 2,30-2,50. Runderen: aanvoer ruimer, handel vlot, afloop slepend, prijzen hoger. Varkens: Aanvoer groter, handel vlot, prijzen iets stijver, enkele pri ma's boven notering. Ojoekwoe over vrede OEWEERI, 27-12. De Biafraanse leider generaal Odoemegwoe Ojoe kwoe heeft in een kerstboodschap voor de radio gezegd dat het berei ken van vrede het voornaamste doel is van de Biafranen. „Wij geloven in vredesonderhandelingen en wij zul len voor de vrede blijven vechten in samenwerking met allen die het conflict spoedig willen beëindigen", zoi Ojoekwoe. Het enige dat met oorlog kan wor den bex-eikt is dat de kloof van ver bittering en haat nog groter en die per wordt". AMSTERDAM. Onder het motto: „Gracias Holanda" werden in de afgelopen week - uit dank voor de geboden werkgelegenheid - door de ruim 12000 in ons land werkzame Spaanse gastarbeiders, 20 ton sinaasappelen geschonken aan ruim 4000 gehandicapte kinderen. De vruchten werden beschikbaar ge steld door de vereniging van Spaanse fruilexporteurs. In vele plaatsen ge schiedde de aanbieding door Spaanse meisjes en jongens in nationaal cos- tuum. MAANDAG 29 DECEMBER. NED. I. De NCRV laat de twee jonge durfals Abbott en Coslello op draven om de middag in spanning en kleur te openen. Heel wat ernstiger van vorm is vervolgens het Russisch divertissement, een balletprogramma uitgevoerd door leden van ons natio nale ballet. In de serie „Schoonmoe ders" gaan de beide dames in het zadel. Suzie en Jerry halen twee tv- kijkende koppels over om lid te wor den van de fietsclub. In „Hip, hip per, hipstzien we hoe twee groe pen jongens en meisjes, die eerst met elkaar overhoop lagen door oude en nieuwe gewoonten, elkaar vinden. De VARA begint natuurlijk met Coronationstreetwaarna Letty Kosterman „Opmaat" presenteert. „Spel en overspel" is een toneelstuk van Raymond Bowers. Annet Nieu- wenhuysen, Steye van Brandenberg, Allard van der Scheer en Diana Marlet vertolken het stuk. Vervol gens de vijfde aflevering van Indisch ABC onder de trieste titel: „Het rijk overzee stort in". Dan de serie „Zo goed als nieuw". Rinus koopt een kneusje voor tweehonderd piek e)l heeft twee klanten. NED. II. De NCRV begint de maandagavond op de vertrouwde manier. Coen Flink vertelt over de Scheepsjongens van Bontekoe en in de veertiende aflevering van „Alleen op weg" stelt Perrine voor aan me neer Wulf ran om vakantiehuisjes voor zijn personeel te bouwen. De neven plegen verzet. („Please sir" loopt uit op een nederlaag voor onze leraar Bernard, die zijn wat progres sieve film. weggekeken ziel door' minder ver gevorderde collega's. Daarna wordt ons de spiegel voor gehouden door Alexander Leffelaar, die onder „Hollands Welvaren" (2) duidelijk aantoont, dat we teveel aandikken. In de studentenquiz „Tweekamp" gaat hel tussen de ge meentelijke universiteit van Am sterdam en de T.H. van Delft. Na. „Hier en nu" sluit ds. P. A. E. Sille- vis Smit de dag met hel onderwerp „In deze laatste dagen". DINSDAG 30 DECEMBER. NED. I. Een kinderprogramma van de KRO dat bestaat uit een lange reeks tekenfilmpjes. In de voor avond de jeugdserie „De rare vogels" De vreemde vogel Radbout zal op treden in een reclamefilmpje en dat levert een aardige duit op voor de asielpot. Tot acht uur dan nog een aflevering van „Peylon Place". Na hel journaal de vaste dinsdagse afle vering van „Strange report". Aliveer gaat er iemand dood, nl. een be roemd geleerde, die tijdens een proef neming met zijn hele laboratorium de lucht invliegt. „Pro Sport" komt vanavond uit Dronten, waar de'uit slag van de jaarlijkse verkiezing van sportman, sportvrouw en sportstad van hel jaar bekend zal worden ge maakt. Voorts atletiek, wielrennen en rolschaatsen. Met een filmpje over het Nationaal bureau voor de voe ding sluit Socutera het programma af. NED. II. Na „Scala" in het KRO- programma een natuurfilm over het Yellowstone National Park in Ame rika. Beelden van vroeger en nu van dit geweldige natuurreservaat. Na het journaal „Frost contra Barnard", een van de interviews die David Frost het afgelopen jaar maakte. Zijn slachtofferwas de bekende hart chirurg dr. Chris Barnard uit Zuid- Afrika en die levert genoeg interes sante gesprekstof. De hoofdfilm is weer gebaseerd op een verhaal van de vermaarde Engelse schrijver Gra ham Greene. Het is „The end of the affair" met in de hoofdrollen Debo rah Kerr, Van Johnson, Peter Cus- hing en John Mills. Het verhaal speelt zich af tijdens de oorlog in Londen. Greene nam de driehoeks verhouding als uitgangspunt. Een vrouw heeft een verhouding met de vriend van haar man. Ze heeft ge wetenswroeging, maar gaat toch met de affaire door. Als haar minnaar tijdens een bombardement in gevaar verkeert, bidt ze dat hij er hel le ven mag afbrengen en is ze bereid 'haar liefde voor hem op te offeren en hem niet meer te zien. In de film ■wordt het verhaal eigenlijk twee maal verteld, gezien door de ogen van de vrouw en door die van de vriend. MAANDAG 29 DECEMBER. NED. I: 15.00 Abbott en Costello (kleur); 15.25 Russisch divertisse ment; 15.55 Schoonmoeders (kleur); 16.20 Hip, hipper, hipst (kleur); 17.05 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Coronationstreet; 19.30 Opmaat 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster ■20.20 Achter het nieuws; 20.45 Spel en overspel; 21.30 Indisch ABC; 22.20 Zo goed als nieuw (kleur); 22.45 Jour naal; 22.55 Van molekuul tot mens (Teleac); 23.00 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Scheepsjongens van Bontekoe; 19.40 Alleen op weg; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster: 20.20 Please sir (kleur); 20.45 Hollands welvaren; 21.25 Tweekamp; 21.50 Hier en nu; 22.15 Ds. P. A. E. Sille- vjs Smit; 22.20 Journaal. DINSDAG 30 DECEMBER. NED. I: 15.00 Teken filmfestival 16.30 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Sier; 19.07 De rare vogels; 19.32 Pey lon Place; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Strange report (in kleur); 21.10 Pro sport; 22.30 Jour naal; 22.35 Filosofie (Teleac); 23.05 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala: 19.30 Het Yellowstone national park (kleur): 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Frost contra Barnard; 21.10 Graham Greene en de film; 22.50 Journaal. Heden nam God tot Zich, mijn geliefde dochter, onze lieve zuster, schoonzuster en tante BERNARDA JOHANNA HENDRIKA MOOIWEER op de leeftijd van 49 jaar Uit aller naam: W. MOOIWEER-SCHOENMAKER Haarlem, 27 december 1969 Frankrijklaan 41 De overledene is opgebaard in het Sint Elisabet's Gast huis te Haarlem. De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 31 december op de begraafplaats Westerveld te Velsen, na aankomst van trein 13.10 uur halte Westerveld. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden op 27 december 1969 te Haarlem van onze geachte en zeer gewaardeerde medewerkster, mejuffrouw B. J. II. MOOIWEER hoofd van de huishouding van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Haar toewijding aan ons ziekenhuis moge ons allen ten voorbeeld zijn. Bestuur, directie en personeel van de Stichting Rode Kruis ziekenhuis Schouwen-Duiveland Zierikzee, 29 december 1969 J Oudejaarsavond z(jn wjj om 6.00 uur gesloten 1 Diverse schotels en salades kunt u tot 4.00 uur bestellen. 4 Nieuwjaarsdag zyn \v(j de gehele dag geopend Wij wensen u allen een prettige jaarwisseling „In den Vergulden Neptunus" Dam 8 - Zierikzee Heden overleed, zacht en kalm, mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder WOUTERINA BOUWMAN geboren SWANEVELD op de leeftijd van 76 jaar Hellevoetsluis: T. D. BOUWMAN Zierikzee: M. BERREVOETS- BOUWMAN G. BERREVOETS Hellevoetsluis: W. BOUWMAN W. BOUWMAN- WOUTERSE Zierikzee: W. BOUWMAN J. BOUWMAN- v. d. BERGE Hoogvliet: D. BOUWMAN I. BOUWMAN-KASPERS Klein- en achterklein kinderen Hellevoetsluis, 28 dec. 1969 Correspondentie-adres Ravelijnstraat 1 Te koop Volledige bandrecorder, twee sporen, 4 mnd oud. G. v. d. Graaf, Kempensweg 4, Nieu- werkerk, telefoon (01114) 382. Versterker met 2 luidspre kers. J. J. C. de Vlieger, Bo- gerdweg 2, Zonnemaire. Een paar hockey-schaatsen, maat 42. J. C. v. d. Sande, Enschedesestraat 1, Ouwer- kerk. Schaatslaarzen, maat 38 en 39. J. J. C. de Vlieger, Bo- gerdweg 2, Zonnemaire, tele foon (01119) 309. Grote sortex-ing tour- en sta- cai'avans. Keuze uit 50 stuks. - Caravanbedrijf Slaakweg, Heinkenszand. Telef. (01106) 1659. Diversen: Wij komen op oudejaarsdag in Renesse bij u aan huis met oliebollen. U kunt ze ook af halen! J. Zwiers, cafétax'ia „Rietnisse". Telefoon (01116) 215-251. Wij komen op oudejaax-sdag in Renesse bij u aan huis met oliebollen. U kunt ze ook af halen! J. Zwiers, cafétaria „Rietnisse". Telefoon (01116) 215-251. Kleding Goed ideevoor uw bont in ieder geval kijken bij de grootste en goedkoopste bont zaak van Nederland.Dui zenden korte en lange bont mantels tegen zeer aantx-ek- kelijke, lage, betaalbax-e prij zen. Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3-jaxng schx-iftelijk garantie-certifi caat is dat vertx-ouwen waax-d. Meer waax*borg voor bont. - Desgew. zeer soepele krediet service. - „De Bontkoning", Hoogstraat 97, Rottex-dam. - Zie de étalages. - Vrijdags avonds tot 9 uur geopend. Bij koop 2 tx-einretoux-s vex'goed. Tracteer uw huisgenoten op nieuwjaarsdag op een heerlijke (steeds voorradig) Steeds vers voor tiet-afhalen. Ook 's avonds en in het weekend bij: Balie 9-10 - Zierikzee - Tel. (01110)3269 Wij wensen U allen een voorspoedig 1970 toe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4