Hniinisse treedt toeh toe tot de Vleeskeuringsdienst STREEKNIEUWS ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Mi»*. 29 d««,b« uu NT. 2032s r BKUINISSE. 24-12. Het zag er vo rige week ernstig uit met de plannen tot fusering van de Vleeskeurings dienst voor de gemeenten boven de IVestersehelde. De gemeente Zierik- zee had de zaak nog in beraad, Brui- nisse had de nieuwe regeling afge wezen en dat betekende dat de Vleeskeurigskring Zierikzee niet kon worden opgeheven, want dat moet volgens art. 28 van het reglement van die krin g met algehele stem- men geschieden. Maar Zierikzee trad, zij het met tegenzin, tot de nieuwe regeling toe en daarom werd de toetreding tot de nieuwe regeling ook te Bruinisse in de vergadering van 22 december eveneens weer aan de orde gesteld. Wethouder Jumelet zeide dat hij zijn afwijzende houding van septem ber j.l. had gebaseerd op wat in dé gemeenteraad van Zierikzee was ge zegd. De daar aangevoerde argumen ten, om niet toe te treden waren ta melijk steekhoudend geweest. Nu echter Zierikzee zelf tot toe treding heeft besloten evenals 45 van de 47 gemeenten die erbij betrokken waren kon Bruinisse moeilijk als éénling buiten blijven staan. Ged. Staten zouden dan ongetwijfeld de regeling toch dwingend opleggen. B. en w. stelden voor ook tot de nieuwe kring toe te treden en wet- Inbrekers stalen voor 1,5 ton AMSTELVEEN, 28-12. De politie van Amstelveen blijkt een goede vangst te hebben gedaan met de aanhouding van drie mannen uit Leiden, die tezamen met een 16-jari- ge jongen, die zichzelf bij de Leidse politie meldde, in twaalf plaatsen in Noord- en Zuid-Holland voor naar schatting goederen voor een waar de van anderhalf ton blijken te heb ben gestolen. De Amstelveense re cherche is beide kerstdagen druk doende geweest om de zaak uit te zoeken en de goederen, die in de woningen van het viertal in Leiden en in een opslagplaats in Amsterdam waren opgeslagen, op te halen. HAAMSTEDE, 27-12. De bejaar- denscciëteit van Haamstede vierde gezamenlijk met de bewoners van het rusthuis „Duinoord" het Kerst feest in een goed gevulde en prachtig versierde zaal. De bijeenkomst werd geopend door de presidente mevrouw Roëll-Cramer, die allen bijzonder welkom heette, speciaal mevrouzf Everwijn en de bestuursleden van het rusthuis de heren Leeuvve, Steur en Van den Houten. Later op de avond kwam ook ds. Huizing. Mevrouw ,Roëll sprak haar voldoe- nign uit over de grote opkomst en memoreerde dat het afgelopen jaar weer erg snel voorbij is gegaan. De mensen van nu hebben veel haast, leven en werken is soms een grote jacht. In de tijd van Christus ge boorte was dit toch heel anders. Te genwoordig hebben de mensen bijna nergens tijd meer voor. Nadat de presidente allen een prettig Kerst feest had gewenst werd gezamenlijk gezongen Gez. 10 ver 1-5-7. Het or gel werd deze avond bespeeld door de heer P. Boot. Het kerstevangelie werd gelezen door de presidente. Afwiselend zongen de dames en he- houder Jumelet te benoemen tot af gevaardigde naar de vergaderingen van de nieuwe kring. De heer M. J. van de Velde zeide de enige te zijn geweest die de vorige keer had gestemd voor toetreding. Hij vond het vreemd dat wethouder Jumelet nu ineens van tegenstander voorstander was geworden en twij- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. De gekozen ouderlin gen-kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse: C. de Keijzer, J. de Ronde Jz. en St. de Koning heb ben hun benoeming aangenomen. Beroepen te Terneuzen als pred. voor b.w. (ziekenhuispredikant) (Ju- lianaziekenhuis): A. J. Mooy, Sil- volde; te Hilversum: C. van den Bosch, Gorinchem. Aangenomen naar Beverwijk: J. Bezemer, Augustinusga, die bedank te voor Emmercompascuum. Bedankt voor Brielle (toez.): C. Hoogendoorn, Oudelande c.a.; voor Den Haag (vac. P. Holst): P. van den Berg, Den Haag (wijkgem. 2); voor Stolwijk: J. Bos, Lunteren. Ger. Kerken Beroepen te Echten: drs. P. H. L. Lo, kand. te Wormerveer; te Rotter-- dam-Delfshaven: F. van Zuthem, De Bilt. Aangenomen naar Onstwedde: J. Goris, Oldekerk. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Amstelveen: A. Kuiper, Axel. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Enschedé-West: J. Westerink, Kerkwerve. Ger. Gemeenten Beroepen te Middelharnis: Chr. van den Poel, Yerseke. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Dordrecht: J. J. Gun ning, v.h. zendingspredikant op Mid den-Java (Indonesië). ren hierna „Heerlijk klonk het lied der Eng'len" en daarna volgde een pauze met tractatie op chocolade melk of thee en kerstkrans gebak ken door de kok van het rusthuis. Na de pauze werd gezongen „Komt allen te samen" waarna een viertal kerstliederen werd vertolkt door een mannenkoor onder leiding van de heer Hack, gevolgd door „Stille Nacht" door allen. Een kerstverhaal werd gelezen door mevrouw Vlaander-Hartman, met aansluitend een gedicht en sa menzang. Een tweetal gedichten werd voorgedragen door mevrouw Leeuwe-Rabouw. Ds. Huizing sloot deze geslaagde kerstviering waarbij dank werd gebracht aan het bestuur van de sociëteit, het personeel van het lusthuis en de organist. Harte lijk bedankt werden ook de kok de heer Kommer en mej. Lems waarna ds. Huizing het dankgebed uitsprak. De presidente wenste hierna allen prettige kerstdagen en een gezegend nieuwjaar toe. De eerstvolgende bijeenkomst van de sociëteit zal gehouden worden op 8 januari. Allen kregen een bakje fruit mee naar huis. felde er aan, of hij nu wel de goede man was, om als afgevaardigde te fungeren, gezien het gemak waarmee hij blijkbaar van standpunt veran derde. Wethouder Jumelet wilde naar hij zei alleen toetreden, om geen spelbreker te zijn. Als de eerste keer andere gemeen ten niet hadden meegedaan, dan wa ren er waarschijnlijk nog wel enke le verbeteringen in de regeling aan gebracht. Hij stelde graag zijn funk- tie van afgevaardigde ter beschik king. De heer Kik wilde standvasti ger zijn, dan de wethouder. Hij had de vorige keer „neen" gezegd en wil de dat blijven doen. Waterleiding Mij. Midden Zeeland Op de vorige week te Goes gehou den vergadering van de Waterlei ding Mij. Midden Zeeland, onder lei ding van burgemeester D. Roemers te Vlissingen werden de nieuwe sta tuten, die nodig waren om de fusie met de Zeeuws Vlaamse Waterlei ding Mij. tot stand te brengen aan genomen. Ook door het ministerie van Eco nomische Zaken, zijn de laatste be letselen om te fuseren thans wegge nomen. In verband met het samen voegen van de gemeenten op Zuid- Beveland, moesten het aantal aan delen voor die nieuwe gemeenten worden vastgesteld, ook dit stuitte niet op bezwaren. In de Raad van Commissarissen is een lid toegevoegd namens West- Brabant, terwijl mr. Ashof, burge meester van Terneuzen, Zeeuws Vlaanderen in dit college gaat ver tegenwoordigen. ZIERIKZEE: Kerstwljdingssamenkoimt Gasthuiskerk Op de vooravond van Kerstmis werd in de Gasthuiskerk een inter kerkelijke kerstwijdingssamenkomst gehouden, die uitstekend was be zocht. De velschillende plaatselijke pre dikanten, de kapelaan van de R.k. parochie en de kapitein van het Le ger des Heils, lazen toepasselijke bij belgedeelten, waarna burgemeester D. W. Kastelein het kerstevangelie voorlas. Medewerking werd verleend door de Zierikzeese Oratorium Vere niging o.l.v. Eduard Nieland. Onder meer werden drie koralen uit Bach's Weihnachtsoratorium ten gehore ge bracht. Na afloop van de samenkomst werd een collecte voor Biafra gehouden, die f 360,34 opbracht. Kerstmiddag voor bejaarden De Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers organiseerde een kerstmiddag voor de bezoekers van de bejaarden sociëteit in de Visstraat. De presidente, mevr. A. der We- duwen-Steendijk, verwelkomde de aanwezige bejaarden en U.V.V.-sters. Mevr. B. van de Linde-Florusse las het kerstevangelie, afgewisseld door gedichten. Ook de muzikale begelei ding van de keerstliederen nam zij voor haar rekening. Mevr. Wandel-van Klinken las een kerstverhaal voor. Door mevp. Van Vessem-Haze werd het Zeeuwse stukje „Smoutebollen met Kosse- misse" voorgelezen, wat zeer in de smaak viel. Ook las zij het verhaal van twee Surinaamse meisjes, die voor het eerst sneeuw zagen. In de pauze werd koffie met cake geserveerd. Door kinderen van de Nutskleu- terschool waren leuke kerstversie ringen gemaakt, die na afloop door de bejaarden mee naar huis werden genomen. De presidente dankte de mede werksters van deze middag en wen ste allen prettige feestdagen. Ook door de bejaarden werd een dank woord gesproken voor wat de dames dit jaar voor hen hadden gedaan. Met het zingen van het „Ere zij God" werd deze middag besloten. Vergadering Vleeskeuringskring Op donderdag 8 januari wordt ten stadhuize een vergadering gehouden van het algemeen bestuur van de Vleeskeuringskring. SEROOSKERKE Kerstfeestviering zondagsschool Op de avond van de eerste kerst dag vond de kerstfeestviering van de zondagsschool „De Zaaier" plaats. In een volle kerk bij een prachtig versierde boom werden door de kin deren de ingestudeerde kerstliederen gezongen en een kerstspel opgevoerd. Medewerking werd hierbij verleend door mej. L. Straaier en de heer J. de Meij. Het vrije verhaal, getiteld „Peter is boos" door mej. T. de Vries, werd verteld door mevr. L. Berre- voets-v. d. Schans. Drie kinderen, t.w. Kees Reinhoud, Joke van den Hoek en Nel Zorge verlieten de zon dagsschool. Als afscheidsgeschenk werd deze kinderen de kinderbijbel „De weg tot het licht" van M. A. M. van Renes-Boldingh aangeboden. De leiding van deze avond berustte bij de heer G. Sinke uit Renesse. Kerstfeestviering bejaarden en vrouwenvereniging Zoals gewoonlijk hebben de be jaarden en de vrouwenvereniging „Deborah" weer gezamenlijk kerst feest gevierd in de grote zaal van het Dorpshuis. De leiding van deze middag berustte bij de heer G. Sinke uit Renesse. Deze kerstwijdingsdienst werd gevolgd aan de hand van het orgaan van de Hervormde Vrouwen Groep C.J.V.F. Door mevr. W. Lin- ders-Tangeman werd een boeiend kerstverhaal getiteld „De zwerver" van Herman Steggerda voorgelezen. Door de vrouwenvereniging werden enkele kerstliederen gezongen, waar bij de heren J. Hanse en J. de Meij hun medewerking verleenden. Na het gezamenlijk zingen van „Stille nacht" en „Ere zij God" werd deze geslaagde middag met dankgebed ge sloten. HAAMSTEDE Het nieuwe orgel Het nieuwe iu de Ger. Kerk inge bouwde orgel, dat vorige week werd overgedragen, heeft de volgende dis positie: Manuaal: Praestant8, Spitsfluit 8, Octaaf 4, Mixtuur VI-V, Kromhoorn 16 B-D. Bprstwerk: Gedekt 8, Roerfluit 4, Octaaf 2, Quint 2 3. Pedaal: Gedekt 8, Trompet 8, Ma nuaalkoppel en Pedaal-manuaal. Tijdens de overdrachtsbijeenkomst werd het orgel ingespeeld door de organist de heer B. Wijnands. Men verzocht ons nog te willen mededelen, dat burgemeester H. P. Everwijn verhinderd was de bijeen komst bij te wonen. Hij feliciteerde de Ger. Kerk schriftelijk met de in gebruikneming van het nieuwe kerk orgel. Er was een telegram van de vroegere predikant dominee Boerma, waarin Psalm 107 1 werd aange haald. BURGH Voor het tweede gedeelte van het Staatspraktijk-diploma voor be drijfsadministratie, slaagde de heer R. van der Pol, ambtenaar ter se cretarie te Westerschouwen. Afscheid, bevestiging en installatie ds. J. Swaak (van 1951-1959 te Burgh) Ds. J. Swaak heeft zondagmiddag 21 december 1969 om vijf uur te De Steeg afscheid genomen van de her vormde gemeenten van Ellecom en De Steeg in de classis Arnhem. Veertien dagen later, nl. zondagmid dag 4 januari 1970 zal hij om half drie in de kerk van het psychiatrisch ziekenhuis „Vrederust' te Halsteren in Noord Brabant door ds. J. H. J. Hoffman, geestelijk verzorger van het psychiatrisch ziekenhuis „Vrede rust" te Halsteren, worden bevestigd als predikant van de hervormde ge meenten van Bergen op Zoom, Nieuw Vossemeer en Halsteren in de clas sis Breda, waar hij in verband met zijn benoeming tot geestelijk verzor ger van het psychiatrisch ziekenhuis „Vrederust" te Halsteren in de vaka- turé van ds. J. F. van den Berg, aan wie met ingang van 1 januari 1970 wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd emeritaat is verleend, beroepen tot predikant voor bijzondere werkzaamheden. Na afloop van de bevestigingsdienst als predikant voor bijzondei-e werk zaamheden zal ds. Swaak door het bestuur van „Vrederust" worden ge ïnstalleerd als geestelijk verzorger van genoemd psychiatrisch zieken huis. Van 1951 tot 1959 diende ds. Swaak de hervormde gemeente van Burgh. Tijdens deze periode van ambtsbe diening, was ds. Swaak o.a. praetor van het breed ministerie van de ring Brouwershaven; namens de classis Zierikzee secundus-lid van de gene rale synode van de Nederlandse Hervormde Kerk; voorzitter van het districtsbestuur van de „Jonge Kerk" op Schouwen-Duiveland. Verder gaf hij daar ook mede de stoot tot de oprichting van een conferentie— en vakantie-oord „De Koebel" te Burgh dat het eigendom is van de hervorm de gemeente van Burgh op Schou wen. RENESSE Kerstviering vrouwenvereniging „Martha" De vrouwenvereniging „Martha" hield de kerstviering in het Dorps huis. Mevr. de Wit opende de avond en heette in het bijzonder de kerke- raad welkom. Begeleid door orgel spel van mevr. v. d. Houten werd gezongen, terwijl een uit de leden gevormd koortje ook enkele liederen ten gehore bracht. De liturgie werd door een viertal dames gelezen. Me vrouw de Wit bracht voor de pauze (met koffie en gebak) het kerstver haal „Jimsy's kerstfeest", terwijl zij daarna „Het Vredeskruis" voorlas. De goed geslaagde avond werd door ds. L. de Wit met gebed gesloten. Kersfeest bejaarden De bejaarden van Renesse vierden in een sfeervol Dorpshuis, een grote verlichte kerstboom en kaarsen op de tafeltjes, hun kerstfeest. Het kei'stevangelie werd gelezen, waarna ds. L. de Wit een korte overdenking hield. Het programma bestond ver der uit een fraai kerstverhaal, ver teld door mevr. Smit, een optreden van een dameskoortje, ds. de Wit vertelde het verhaal „Martin's kerst feest" en mevr. Ever wijn droeg ten slotte een gedicht voor. Bij het ver laten van de zaal kregen de heren een sigaar, de dames en de niet ro kende heren een sinaasappel mee. BROUWERSHAVEN Aanrijding tussen personenauto's Vrijdagmiddag, 2e kerstdag, had te Brouwershaven op de kruising Oud Schouwsedijk-Delingsdijk 'n aanrij ding plaats tussen een tweetal per sonenwagens. Uit de richting Seroos- kerke naderde de heer Th. A. W. uit Rotterdam terwijl tegelijkertijd uit de richting Brouwershaven de heer L. uit Noordgouwe de Delingsdijk opreed, hierbij geen voorrang verle nend aan de andere wagen. Beide chauffeurs waren gewond en werden na eerste hulpverlening door dokter W. Terpstra naar het ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. De auto's waren allebei total-loss. Afscheid van zondagsschool Voor het Kerstfeest der Vrijz. Zondagsschool te Brouwershaven bestond grote belangstelling van de zijde der ouders. De predikant ds. J. Feunekes verwelkomde de vele aan wezigen waarna hij voorging in ge bed. De gemeente zong vervolgens Ps. 89 1 en 7 waarna de kleintjes o.l.v. mej. Ineke de Rooy en mej. Le- ny v. d. Schelde op ontroerende wij ze het kersttableau „Wij zijn de sterretjes" speelden. Na gemeente zang volgde het kerstspel „De Her ders" door de grotere leerlingeh olv de heer en mevrouw Clarisse, mej. Lenie Ja use en mej. Ada v. Rossum. Ook dit spel werd goed gebracht en met grote interesse gevolgd. Mej. Ineke de Rooy las het kerstverhaal waar eveneens met grote aandacht naar wei d geluisterd. Voor een acht tal kinderen was de tijd gekomen dat ze de zondagsschool gingen ver laten. Ds. Feunekes sprak hen met een toepasselijke spreuk toe en over handigde een bijbel. De kinderen waren Marco v. d. Wielen, Lennie v. d. Weele, Han van Nieuwenhuizen, Rianne Smalheer, Fhilip Bokelaar, Dik van Sluis, Ton Hoogenboom en Kees van Schelven. Wegens haar vertrek uit de ge meente i.v.m. huwelijk werd afscheid genomen van de leidster mej. L. v. d. Schelde. Namens het bestuur en leiding werd dank gebracht voor de 9-jarige periode waarin ze met veel liefde en ijver, haar krachten heeft gegeven aan het zondagsschoolwerk. Een prachtig boek vergezelde de dankwoorden. Metgebed, samenzang en een dankwoord tot de leiding voor 't suksesvolle slagen van deze middag kwam een einde aan deze stijlvolle kerstviering. DREISCHOR Oliebollenactie korfbalvereniging„N.O.A.D." De plaatselijke korfbalvereniging „N.O.A.D." gaat op oudejaarsdag enkele duizenden oliebollen bakken ter versterking van de clubkas. De zakjes oliebollen zullen huis aan huis door de leden van de korfbal vereniging ten verkoop worden aan geboden terwijl ze ook verkrijgbaar zullen zijn bij mevrouw Van Nieu wenhuizen aan de Ring. Men hoopt op deze wijze de financiële nood weer wat te kunnen lenigen. OUWERKERK Oecumenische dienst ging niet door De aangekondigde oecumenische dienst in de Herv. Kerk, welke op de 4e advent zou plaats vinden, heeft geen doorgang gehad. Reden: glad heid der wegen, die het voor de meeste kerkgangers onmogelijk heeft gemaakt, deze bijeenkomst te bezoe ken. Verder wordt bericht, dat op 4 januari a.s. een doopdienst zal wor den gehouden, waarvan aangifte kan geschieden aan de pastorie op 29 de cember. Kerstwijding bejaardensociëteit De bejaardensociëteit vierde de kerstwijding onder leiding van me vrouw Bolijn-Engelbracht. In het stemmig versierde Dorpshuis mocht zij o.a. ook begroeten ds. Faber, mevr. de Kam en de dames Kooien en Dop- penberg, maatschappelijk werksters. Na de opening liet ds. Faber zingen Gez. 8 1, 2 en 4. Na het kerstevan gelie, le deel, volgde Gez. 14 1 en na het 2e deel zong het koortje: „Herders, Hij is geboren". Gezamen lijk zingen van Gez. 14 2 volgde na het slotgedeelte van het kerstevan gelie, waarna het koortje: Gez. 17 1, 2 en 3. In de pauze was er gele genheid tot presentatie van koek- met-thee. Daarna declameerde mevr. v. d. Lugt: „Toen Jezus nog speelde" en zong het koortje: „Heer Jesu heeft een hofke". Het kerstverhaal werd verteld door mevrouw Faber, waarna men zong: „De herdertjes la gen bij nachte". In de tweede pauze werd warme wijn geschonken. Het koortje zong hierna tweestemmig: „Stille nacht". Mevr. Bolijn-Engel bracht dankte tenslotte ds. Faber, mevr. Faber, mevr. de Kam, mevr. v. d. Lugt en mevr. Bruynoge voor de mooie tafelversiering, die zij zelf had ontworpen en de comitéleden voor het verzorgen van deze goed geslaagde middag. Op zijn beurt be dankte ds. Faber mevr. Bolijn. Tot slot werd nog gezongen: „Ere zij God". De bejaardensociëteit Ouwerkerk start wederom op 12 januari 1970. Zij, die de leeftijd van 60 jaar heb ben bereikt zijn hartelijk welkom, elke woensdagmiddag om 2 uur in het Dorpshuis. Kerstfeest zondagsschool Op eerste kerstdag vond het jaar lijks kerstfeest met de kinderen van de zondagsschool plaats in de Ned. Herv. kerk. Onder het zingen van: „Er is een kindeke' geboren op aard" kwamen de kinderen binnen en daar na sprak mevr. Stoutjesdijk een woord vooraf. Zij deelde mede, dat de nieuwe leiding nu 15 zondagen in functie is. Er zijn 34 leerlingen en de 4 leidsters hebben de werkzaamhe den verdeeld. De jongsten van 5-8 jaar zijn toevertrouwd aan de zorg van mevr. Kaaysteker-Verwest en mevr. Vijverberg-Kuijper, terwijl de ouderen geleid worden door mevr. de Jonge-Saman en mevr. Stoutjes- dijk-Wilbrink. Ook deelde mevrouw Stoutjesdijk mede, dat de kerstlijst had opgebracht f 349,25. Zij ging ver volgens voor in gebed, waarna de gemeente zong Psalm 150 1 en 2 nieuwe berijming. Het volgende pro gramma-onderdeel was: „Kaarsen- spel", waarna de kleintjes zongen: „Jezus zegt, dat Hij hier van ons ver wacht". Thans kwam aan de beurt een blokfluiten-ensemble en kreeg mevr. Vijverberg-Kuijper het woord voor het kerstevangelie, afgewisseld met: „Stil nu, stil nu" en „Midden in de winternacht". Na het derde gedeelte zong de gemeente Gezang 14 1 en 3. In de pauze werd ge- tracteerd op snoep en koek. Nu volg de een herdersspel, waarna de klein tjes zongen: „De herdertjes lagen bij nachte". Voordracht van het kerst verhaal „Heksie Bezemsteel" was in handen van mevr. Kaay steker. Er was nu nog een blokfluitenintermez zo en het zingen van „Luid, klokjes, klingelingeling", waarna het einde van deze sfeervolle kerstviering volgde met het samen bidden van het „Onze Vader". Hierna sprak ouderling de Rijke hartelijke dank woorden namens allen en tot allen. OOSTERLAND Kestviering bejaarden Voor de bezoekers van de bejaar densociëteit was het kerstfeest in het Herv. Verenigingsgebouw, waarvoor vrij goede belangstelling bestond. Mej. A. B. Boot van het damescomi té, dat deze middag organiseerde, sprak het openingswoord waarna ds. Ommering de leiding overnam. Deze mediteerde naar aanleiding van Lu- kas 2 onder de titel „Het grote won der". Twee dames brachten kerstge dichten en er werd veel gezongen. Mevr. Ommering-Korpel vertelde op boeiende wijze de kerstvertelling „Liefde is onzin". Intussen werd thee, chocolademelk en gebak geser veerd. Tot slot werd het damesco mité, organistes en serveersters dank gebracht voor de goede gang van za ken op deze middag. Bij het verlaten van de zaal werd aan iedereen nog een zakje fruit uitgereikt. Kerstfeest Plattelandsvrouwen De afd. Duiveland van de Bond van Plattelandsvrouwen vierde vo rige week in de Conferentiekamer het kerstfeest. Een afwisselend pro gramma werd gebracht, waarvan de declamatrice, mevr. D. van der Ben, een groot deel voor haar rekening nam. Zij bracht proza zowel als poëzie en wist dit alles op zeer ge voelige wijze aan haar publiek over te dragen. Op deze avond trad ook het koortje van de afd. Schouwen op, die onder leiding van mevr. M. N. Coumou-Groenendijk kerstliederen ten gehore bracht. De zaal was sfeervol versierd en de versnaperin gen in de pauzes waren extra fees telijk. De presidente, mevr. J. Zeijler -de Vin, sprak een dankwoord aan het organiserende damescomité en alle andere medewerksters die deze avond zo goed deden slagen. Kerstfeest hervormde zondagsschool Op de tweede kerstdag vond in het kerkgebouw van de Hervormde gemeente alhier de jaarlijkse kerst viering van de zondagsschool plaats, onder leiding van de heer Jac. van der Maas Pz. Er bestond voor deze feestviering, ook van de zijde van de ouders der leerlingen, goede be langstelling. Aan dé hand van een uitgave van de Ned. Zondagsschoolvereniging (li turgie B): „Christus is geboren", werd deze feestviering geleid. Het was in hoofdzaak een samenzang door ver schillende groepen, waarbij Marja van der Maas als leidster fungeerde, die ook verschillende schriftgedeel ten voorlas. De hoofdleider, de heer Van der Maas, ging voor in gebed, waarna enige verzen van psalm 136 werden gezongen. De damesleidsters, Riet Boogert en Rian Rotte, vertel den een kerstverhaal. Tenslotte ein digde de heer Van der Maas de bij eenkomst met dankgebed. Van een elftal leerlingen werd af scheid genomen. Zij kregen een kin derbijbel aangeboden, terwijl de ove rige leerlingen snoep kregen. Namens de ouders van de leerlin gen heeft de heer A. J. Rotte een dankwoord gesproken aan de leiding van de zondagsschool, voor alles wat zij in het belang van de leerlingen deden en doen. Al met al werd het weer een gezellig kerstfeest voor de kinderen van de zondagsschool. Kerstviering Chr. Vrouwenver. „Martha" Vorige week vond in het Ned. Her vormd verenigingsgebouw aan de St. Joostdijk de kerstfeestvieirng plaats van de Chr. vrouwenvereniging „Martha", onder leiding van de pre sidente, mevr. Ommering-Korpel. Aan de hand van een hiervoor ge schreven liturgie, onder het motto: „Feest in opspraak", vond deze feest viering plaats met medewerking van verscihllende leden. Het orgel werd bespeeld door mevr. J. Stoutjesdijk- Borst. Na het zingen van een gezangvers ging de presidente voor in gebed. Verder werden in proza en poëzie door enige leden en de leidster bij belteksten en gedichten voorgelezen, vanzelfsprekend betrekking hebbend op kerstmis. De meditatie werd ge houden door de presidente, met als onderwerp: „Kerstfeest, een onmo gelijk feest?" Tot tweemaal toe werd gepauzeerd waarin chocolademelk met gebak ge serveerd werd. Mevr. Nikerk declameerde een kerstgedicht „Bij kaarslicht" en me vrouw Boogert las het verhaal „Huize Morgenrood"; mevr. Ommering las het verhaal „Taft voor een kraag". De gezellige kerstfeestviering werd door mevr. Stoutjesdijk-Overbeeke met dankgebed gesloten. Bij het ver trek uit de zaal ontvingen alle leden een presentje. SIRJANSLAND Fruitbakjes Door de Diaconie der Ned. Her vormde Kerk alhier, werd aan alle bejaarden, zieken en eenzamen een fruitbakje met kerstgroet uitgereikt. De vrouwenvereniging „De Harten omhoog" verraste de zieken eveneens met een bakje fruit. Kerstfeest vrouwenvereniging In het met dennegroen versierde verenigingsgebouw heeft de vrou wenvereniging „De hart enomhoog" eveneens het kerstfeest gevierd. Me vrouw de Ronde-Bolle opende de avond met gebed, waarna allen Ps. 118 vers 13 zongen. Vervolgens lazen de dames de Ronde-Bolle, Padmos- Bouwman en de Ronde-Hoogerhuis de kerstliturgie voor, uitgegeven door de Hervormde Vrouwen Groep C.J.V.F. In de pauze was er de ge bruikelijke traktatie. Mevrouw Hoo- gerhuis-v. d. Berge en mevr. Padmos -Bouwman lazen enkele gedichten. Een kerstverhaal werd vporgelezen door mevrouw de Ronde-Bolle. Na dat de kerstcadeaus waren uitgereikt werd de bijeenkomst besloten met het zingen van „Stille nacht, heilige nacht". Tot besluit kregen alle leden de jaartekst 1970 van de Christen Jonge Vrouwen Federatie „Kies dan het leven, opdat gij leeft" (Deutero- nomium 30 20). BRUNSWIJK. Tot hel slagen van het eerste Duitse ruimtevaartproject van wat grotere omvang hebben jonge geleerden van de Technische Universiteit in Brunswffk bijgedragen. „Azur I", de eerste Duitse onderzoekingssatelliet die tot de herfst 1970 in een elliptische baan rond de aarde zal draaien, is onder andere met twee magnetometers uitgerust, die een meting van het magnetisch veld van de aarde mogelijk maken. De apparaten werden door dr. Giinter Musmann van het Brunswijker Instituut voor geofysica en me teorologie ontwikkeld en kunnen met behulp van een spoelensysteem (foto 1) geijkt worden. De 24-jarige natuurkundige student viel de taak toe, de mag netometer een jaar lang onder extreme wereldruimte-omstandigheden te testen. Voor de schematische voorstelling van de aardbol met de magne tische velden (fto 2) toont hij een magnetometer alsmede de kleine sensor. Dr. Musmann werkt tijdens de Azur-vlucht in het Coddard Space Flight Center bij Washington. Kerstviering Bejaardensoos Haamstede in Rusthuis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3